مهاجرت به استرالیا

اگر متقاضی مهاجرت به یکی از بهترین کشورهای جهان هستید که از نظر اقتصادی، رفاه اجتماعی، امنیت، آموزش و … در سطح بالایی قرار دارد، می توانید استرالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید.
استرالیا کشوری است که از سراسر دنیا افراد مهاجر را پذیرش می کند. متقاضیان با مهاجرت به استرالیا و کار در این کشور پس از گذشت مدت زمان معیین، می توانند برای شهروندی و اقامت در استرالیا به صورت دائم درخواست دهند.

 
مهاجرت به استرالیا

روش‌ها، نحوه و شرایط مهاجرت به استرالیا

به طور کلی استرالیا جزء کشورهایی است که اخذ اقامت و شهروندی آن نسبت به بسیاری از کشورها آسان تر می باشد. مسیرهای متنوعی برای مهاجرت به استرالیا فراهم شده است.
از جمله روش هایی که از طریق آن می توان اقامت استرالیا را دریافت کرد شامل مهاجرت از طریق ازدواج، تولد، سرمایه گذاری، استارت آپ، تحصیل و… می باشد. برای سهولت در امر مهاجرت به کشور استرالیا اخذ مشاوره از موسسات معتبر مهاجرتی بسیار مفید می باشد.

فهرست مطالب

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت-به-استرالیا-از-طریق-کار

ویزای کاری یکی از روش های مهاجرت به کشور استرالیا می باشد. شرایط اخذ اقامت دائم این کشور از طریق مهاجرت کاری فراهم است. فردی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص را دارد باید با توجه به تحصیلات، تجربه های فردی، سابقه درخشان کاری و مدرک زبان در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شود.
کار در استرالیا و ویزای کاری این کشور از دو روش امکان پذیر می باشد. برای انجام کار در استرالیا می توان از دعوت نامه کافرمای استرالیایی و یا ویزای جست و جوی کار در این کشور بهره برد.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-استرالیا-از-طریق-سرمایه-گذاری

استرالیا شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق آن را برای متقاضیان فراهم کرده است. از مهم ترین شرایط برای سرمایه گذاری در استرالیا دارا بودن تمکن مالی لازم جهت انجام این کار است.
افراد برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به حداقل 1.8 میلیون دلار آمریکا نیاز دارند. در روش مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری فرد اقامت 5 ساله ای را دریافت می کند که پس از آن امکان همراه کردن خانواده را با خود دارد. سرمایه گذاری در استرالیا از روش های زیر امکان پذیر است:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه: خرید اوراق قرضه در استرالیا بیان کننده میزان وامی است که فرد خریدار متقابلا با دریافت سود معین از دولت استرالیا آن را پرداخت می کند.
 • ثبت شرکت جهت سرمایه گذاری در استرالیا: ثبت شرکت در استرالیا به گونه ای است که باید سه نفر در شرکت مشغول به کار شوند و از میان کارکنان حداقل دو نفر از آن ها شهروند استرالیایی باشند.
 • از طریق خرید ملک در استرالیا: با خرید ملک در کشور استرالیا علاوه بر سرمایه گذاری مطمئن در این کشور، می توانید آن را اجاره داده و درآمد دلاری به دست آورید.

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

مهاجرت به استرالیا از طریق اسپانسر فامیلی

معمولا بیشترین ویزایی که سالانه برای متقاضیان اقامت در استرالیا ارسال می شود ویزای اسپانسر فامیلی می باشد. افرادی که شهروندی و اقامت استرالیا را دارند می توانند شرایط لازم را برای ورود خانواده خود نیز فراهم کنند. ویزاهای اسپانسر فامیلی به شکل های زیر صادر می شود:

 • ویزای شریک: به نامزد یا همسر فرد اطلاق می شود. در این روش فرد متقاضی باید اثبات کند که این رابطه حقیقی است و پایدار خواهد ماند.
 • ویزای کودکان: معمولا فرزندان همراه با والدین خود مهاجرت می کنند. اما در برخی موارد نیز به صورت جداگانه برای فرزندان ویزا صادر می شود تا به استرالیا مهاجرت کنند. در این روش ممکن است فرد موفق به اخذ اقامت کشور استرالیا شود.
 • ویزای والدین: فرد متقاضی برای اخذ ویزا جهت والدین خود باید تمکن مالی لازم را داشته باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت-به-استرالیا-از-طریق-تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل امری بسیار پرطرفدار می باشد. خوشبختانه شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل برای علاقمندان فراهم شده است. مهاجرت تحصیلی به استرالیا بسیار پرطرفدار است و متقاضیان زیادی دارد.
در این روش افراد می توانند در دانشگاه های این کشور برای مقاطع مختلف تحصیلی در رشته هایی مانند پزشکی، حسابداری، مدیریت، مهندسی، تاریخ، هنر و … درخواست دهند.

متقاضی تحصیل در این کشور می تواند اقامت استرالیا را به صورت موقت دریافت کند و پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود به کار در این کشور مشغول شود.
می توانید پس از یافتن شغل مورد نظر ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید و از این طریق اقامت کشور استرالیا به صورت دائم دریافت کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند

کشور استرالیا برای والدینی که فرزندان آن ها در این کشور مشغول به تحصیل می باشند شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تصحیل فرزند را فراهم کرده است. برای این امر نیز شرایطی تعیین نموده که نیاز به اثبات آن ها در مراجع قانونی می باشد.
یکی از مهم ترین شرایط تعیین شده توسط دولت استرالیا این است که فرزند نباید بیشتر از 18 سال سن قانونی داشته باشد.

اگر فرزند دارای معلولیت باشد نیز امکان مهاجرت به والدین وی داده می شود. برای انجام این امر والدین باید نسبت خود را اثبات کنند.
این ویزا 5 ساله و یا تا 18 ساله شدن فرزند ادامه دارد. به این نکته توجه کنید که از این طریق نمی توان اقامت استرالیا را به صورت دائم دریافت نمود.

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک

مهاجرت-به-استرالیا-از-طریق-خرید-ملک

اگر از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستید می توانید جهت مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک اقدام کنید. برای این امر باید مبلغی را در حدود 350 هزار دلار آمریکا در نظر بگیرید.
از مهم ترین مشکلاتی که خرید ملک در این کشور دارد عدم امکان اخذ اقامت استرالیا برای خریداران است زیرا دولت استرالیا مجوزی را برای اقامت در این کشور از طریق ملک صادر نکرده است. برای این کار بهتر است از وکلای مهاجرتی درخواست کمک نمایید.

بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا

وجود رشته های تحصیلی متعدد و مختلف در کشور استرالیا باعث شده افراد زیادی جهت تحصیل به سوی این کشور جذب شوند. افراد با بررسی این رشته ها می توانند با توجه به شرایط خود بهترین رشته را انتخاب کنند.
بهترین رشته ها برای مهاجرت به کشور استرالیا عبارتند از:

 • پزشکی
 • فناوری اطلاعات
 • معماری
 • مدیریت تجارت و بازرگانی
 • مهندسی
 • علوم کامپیوتر و … .

مهاجرت به استرالیا برای افغان ها

دولت استرالیا برای افغان ها نیز همانند سایر افراد روش های مختلفی را برای مهاجرت فراهم آورده است از جمله تحصیل، کار و ازدواج و… . افغان ها باید توجه کنند که تحصیل در استرالیا رایگان نیست و فرد باید شهریه را به صورت کامل پرداخت کند.
یادگیری زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان نیز از الزامات مهاجرت به استرالیا برای افغان ها محسوب می شود. دولت استرالیا قانونی وضع کرده است که طبق آن فرد تبعه افغانی در صورتی که کشور خود را ترک کرده باشد، می تواند برای دریافت ویزای بشر دوستانه استرالیا درخواست دهد.

امتیاز مهاجرت به استرالیا

برای اخذ برخی از انواع ویزای استرالیا، سیستم های امتیاز بندی قرار داده شده است. این امتیاز ها برای هر فرد بسته به سن، شرایط مالی، تحصیلات، تسلط به زبان، سابقه کاری و… متغییر می باشد.
امتیاز مورد نیاز برای هر یک از ویزاهای درخواستی متفاوت است اما به طور کلی حداقل امتیازی که متقاضیان باید دریافت کنند 65 می باشد.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

سن فرد متقاضی برای دریافت ویزای استرالیا بسیار اهمیت دارد به گونه ای که فرد با داشتن سن مناسب می تواند امتیاز خود را برای اخذ اقامت در کشور استرالیا افزایش دهد. توجه داشته باشید که شرایط سنی در روش های مختلف مهاجرتی متفاوت است.
شرایط سنی مهاجرت به استرالیا جهت ویزاهای مختلف در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

نوع ویزا شرایط سنی
ویزای PR سن فرد کمتر از 45 سال – 25 الی 32 سال 30 امتیاز
ویزای ساب کلاس 891 سن فرد زیر 55 سال به جز موارد استثنا
ویزای گلوبال تلنت نداشتن محدود سنی برای متقاضیان
ویزای ساب کلاس 491 به سن کم تر از 45 سال نیاز دارد
ویزای تحصیلی فرد بین 25 تا 32 سال 30 امتیاز و بالاتر از 45 هیچ امتیازی دریافت نمی کند

راحت ترین روش مهاجرت به استرالیا

به طور معمول برای تعیین راحت ترین روش مهاجرت به استرالیا باید شرایط فرد را در نظر گرفت. هر فرد با توجه به شرایط زندگی خود می تواند بهترین و راحت ترین روش را انتخاب کند.
به طور کلی نیروی کار ماهر در استرالیا بسیار کم است به همین دلیل افراد می توانند به راحتی در این کشور به کار مشغول شوند و ویزای کاری استرالیا را دریافت نمایند.
از این رو می توان مهاجرت کاری به استرالیا را راحت ترین روش اخذ اقامت در کشور استرالیا دانست. البته باید بدانید اگر شرایط لازم را داشته باشید راه هایی مانند ازدواج، ویزای والدین و اسپانسرشیپ استرالیا نیز در بین راحت ترین روش ها قرار دارند.

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا در روش های مختلف بسیار متفاوت است و فرد باید مبالغ متفاوتی را برای آن ها در نظر بگیرد. به همین دلیل نمی توان هزینه دقیقی را برای مهاجرت به کشور استرالیا بیان نمود.
به طور مثال فردی که مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده است قطعا باید هزینه بسیار بیشتری را نسبت به فردی که قصد دارد به صورت کاری یا تحصیلی به استرالیا مهاجرت کند پرداخت نماید.

تجربه مهاجرت به استرالیا

مهاجرانی که تجربه مهاجرت به استرالیا را دارا هستند از این امر بسیار راضی و خشنود می باشند زیرا این کشور شرایط رفاهی، اقتصادی و تفریحی بسیار مناسبی را جهت افراد فراهم آورده است.
برای مهاجرت به کشور استرالیا باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید زیرا مردم در این کشور به انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. به طور کلی استرالیا شرایط مناسبی را برای مهاجرت افراد فراهم کرده است.

سوالات متدوال

 1. هزینه مهاجرت به کشور استرالیا چقدر می باشد؟

برای مهاجرت به کشور استرالیا بسته به روش انتخابی هزینه های متفاوتی را باید پرداخت نمود.

 1. مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا موجب دریافت اقامت به صورت دائم می شود؟

خیر تحصیل در استرالیا اقامت موقت را برای دانشجو فراهم می کند اما پس از اتمام تحصیلات با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توانید جهت دریافت اقامت استرالیا به صورت دائم اقدام کنید.

 1. آیا محدودیت سنی در مهاجرت به کشور استرالیا وجود دارد؟

بله هر یک از روش های مهاجرتی به این کشور محدودیت سنی خاص خود را دارا می باشد.

 1. آیا مهاجرت به استرالیا به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارد؟

بله بسته به روش انتخاب شده جهت مهاجرت به این کشور باید مدرک زبان در سطح تعیین شده توسط دولت این کشور را ارائه نمود.

سخن  پایانی

استرالیا یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت می باشد. شرایطی از جمله رفتار انسان دوستانه مردم این کشور، فرهنگ آن ها، درآمد بالای مردم جهت یک زندگی مرفه، مراقبت های بهداشتی و درمانی، تحصیل رایگان و… سبب جذب افراد بسیاری از سراسر جهان جهت مهاجرت به استرالیا شده است.
هر فرد با توجه به شرایطی که دارد می تواند از بین روش های مختلف مهاجرتی، یک روش را انتخاب کند و برای مهاجرت به این کشور از طریق آن اقدامات لازم را انجام دهد.
وجود روش های مهاجرتی بسیار زیاد باعث شده افراد به راحتی بتوانند تصمیم مناسبی را جهت مهاجرت به اخذ نمایند. برای مهاجرت به کشور استرالیا می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی کمک بگیرید تا مسیر شما را هموارتر سازند.