شرایط اخذ ویزای پرتغال در سال 2024

شرایط اخذ ویزای پرتغال در سال 2023
فهرست مطالب

اعتبار ، ارزش و امکانات ویزای پرتغال

ویزای پرتغال یکی از بهترین ویزاهای موجود در بین کشور اروپایی می باشد که امکان اخذ آن برای ایرانیان نیز وجود خواهد داشت. برای اخذ ویزا پرتغال باید به شرایط فرد، هدف و مدت زمان اقامت وی در کشور پرتغال توجه نمود.
ویزای پرتغال برای ایرانیان در انواع مختلفی از جمله تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری، ازدواج و … وجود دارد. با اخذ ویزای پرتغال می توان به کشورهای اروپایی سفر نمود. ویزای این کشور در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت برای متقاضیان صادر می شود.

آیا ویزای پرتغال برداشته شده است؟

طبق آخرین اخبار اعلام شده توسط دولت پرتغال، این کشور قصد دارد به طور کامل اهدا گلدن ویزای پرتغال را برای همیشه منتفی نماید، یعنی دیگر کسی امکان اخذ گلدن ویزای پرتغال را نخواهد داشت.
این اطلاعیه تا 30 مارچ 2023 به تعویق افتاد و هنوز خبری دقیقی نسبت به آن منشر نشده است، به همین دلیل متقاضیان باید منتظر بمانند تا روند صدور گلدن ویزا پرتغال مشخص شود. مجموعه دکتر مهاجرت تلاش می کند تا با انجام مشاوره با وکلای محلی حاضر در کشور پرتغال جدیدترین اخبار و اطلاعات را به سمع علاقمندان محترم برساند.

شرایط عمومی اخذ ویزای پرتغال

اخذ ویزای پرتغال شرایطی دارد که متقاضیان باید نسبت به آن آگاهی های لازم را به دست آورند تا در هنگام اخذ آن با مشل مواجه نشوند. به طور کلی شرایط عمومی اخذ ویزای پرتغال به صورت زیر می باشد:

 • تمکن مالی: یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای پرتغال داشتن تمکن مالی لازم است. معمولا تمکن مالی مورد نظر برای هر فرد مبلغی در حدود 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
 • گردش حساب: فرد متقاضی برای دریافت ویزای پرتغال باید گردش حساب بالایی داشته باشد. معمولا گردش حساب به میزان تراکنش های حساب فرد طی ماه های اخیر وابسته است و به مبلغ گردش بستگی ندارد.
 • دعوتنامه: افراد با داشتن دعوتنامه از سوی وابستگان در کشور پرتغال راحت تر می توانند برای اخذ ویزای پرتغال اقدام نموده و سریع تر به ویزای این کشور دست یابند.

انواع ویزای پرتغال

ویزای کشور پرتغال دارای انواع مختلفی از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، توریستی، دعوتنامه، پناهندگی و … است که باید تمامی آن ها را از نظر مدت زمان بررسی کنیم. به طور کلی تمام ویزاهای این کشور در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت برای متقاضیان صادر می شود. در زیر به انواع ویزای پرتغال از نظر مدت زمان اقامت اشاره می کنیم:

 • ویزای کوتاه مدت: معمولا این نوع ویزا را ویزای شینگن می نامند که معمولا مدت زمان آن حداکثر تا 90 روز در طی یک سال می باشد.
 • ویزای ملی کوتاه مدت: این نوع ویزا معمولا تا مدت 1 سال زمان دارد.
 • ویزای ملی بلند مدت: این نوع ویزا برای افرادی است که تقاضای اقامت در کشور پرتغال را برای مدت زمان بیشتر از یک سال داشته باشند.

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال برای افرادی صادر می شود که از دانشگاهی در این کشور پذیرش خود را دریافت کرده باشند. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید نامه تاییدیه دانشگاه را به سفارت این کشور ارائه کنند.
ویزاهای تحصیلی پرتغال به صورت موقت و برای طول دوره تحصیلی صادر می شوند که فرد امکان تغییر آن را به ویزای کاری خواهد داشت تا امکان اقامت دائم برای وی به وجود آید.

ویزای کاری و شغلی پرتغال

متقاضیان می توانند جهت کار در کشور پرتغال درخواست ویزای کاری و شغلی پرتغال را به صورت موقت داشته باشند تا بدین وسیله به مدت 3 ماه یا بیشتر از آن در این کشور مشغول به کار شوند.
توجه داشته باشید این نوع ویزا قابل تمدید می باشد که پس از 5 سال تمدید و کار در این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمود. ویزای کاری این کشور در دو نوع ویزای جاب سیکر و جاب آفر قابل ارائه می باشد. برای دریافت ویزای کاری و شغلی پرتغال باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • پیشنهاد کاری: به عنوان فردی که قصد دریافت ویزای پرتغال به صورت کاری دارد، باید از سوی کارفرمایی در این کشور درخواست کار داشته باشید.
 • درخواست مجوز کار از سوی کارفرما برای شما

ویزای جاب سیکر پرتغال

ویزای جاب سیکر پرتغال یا جست و جوی کار نوعی ویزای کاری این کشور است که برای افراد متقاضی کار در کشور پرتغال صادر می شود. این افراد باید شرایط لازم را دارا باشند:

 • تاییدیه ویزای شما در صورتی ارسال می شود که محدودیتی برای مهاجرت نداشته باشید
 • ارائه برنامه کاریابی
 • برای این نوع ویزا متقاضی باید خارج از اروپا باشد
 • پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای جاب سیکر و گذشت یک سال فرد مجدد می تواند برای آن درخواست دهد
 • با استفاده از ویزای جاب سیکر امکان همراه کردن خانواده وجود ندارد و تنها در صورت دریافت اقامت پرتغال می توانید خانواده را با خود همراه سازید.
 • در صوت اتمام مدت زمان اعتبار ویزا و پیدا نکردن شغل در کشور پرتغال فرد باید این کشور را ترک کند
 • ویزای جست جوی کار این اجازه را به افراد نمی دهد که به سایر کشورهای اروپایی سفر کنند و تنها برای یک بار اجازه ورود به کشور پرتغال را خواهند داشت.
 • تمکن مالی لازم را برای مدت زمان 120 روز اقامت در این کشور دارا بود
 • در صورت نیافتن شغل مورد نظر تا 120 روز، می توانید این ویزا را به مدت 120 روز دیگر تمدید کنید

ویزای سرمایه گذاری پرتغال

سرمایه گذاری در کشور پرتغال یکی از روش های پرطرفدار برای اخذ ویزا و در نتیجه دریافت اقامت دائم این کشور می باشد. یکی از مزایای ویزای سرمایه گذاری پرتغال این است که فرد می تواند پس از مدت زمان معینی گلدن ویزای پرتغال را دریافت نماید و از این طریق راحت تر و سریع تر برای اقامت پرتغال تلاش کند. فرد می تواند پس از تمدید ویزا به مدت 5 سال و همچنین کار در این کشور، اقامت دائم پرتغال را دریافت نماید.

ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال نوعی ویزا برای علاقمندان به گردشگری و یا دید و بازدید خانواده می باشد. این افراد می توانند با دریافت ویزای 90 روزه به طور موقت به کشور پرتغال سفار کنند.

ویزای پرتغال از طریق ازدواج

در صورتی که قصد ازدواج با یک شهروند پرتغالی را داشته باشید ، می توانید با ارائه مدارک لازم و داشتن شرایط برای دریافت ویزای پرتغال از طریق ازدواج درخواست دهید. به دلیل مشکلات و سوء استفاده های صورت گرفته از این روش، سخت گیری ها دو چندان شده است و اثبات واقعی بودن ازدواج ضروری می باشد.
در روش ویزای پرتغال با ازدواج فرد می تواند پس از مدت زمان تعیین شده و دارا بودن شرایط اقامت دائم و شهروندی پرتغال را دریافت کند.

ویزای پرتغال از طریق تولد فرزند

اگر پدر و مادری یک سال قبل از تولد فرزند خود در کشور پرتغال اقامت داشته باشند، فرزند آن ها می تواند برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کند. افرادی که گلدن ویزای پرتغال را از طریق سرمایه گذاری دریافت کرده و یک سال در این کشور اقامت داشته اند، فرزندان آن ها در بدو تولد شهروند کشور پرتغال محسوب می شوند.

ویزای خانوادگی پرتغال

اگر قصد دارید از طریق بستگان و فامیل های درجه یک خود در کشور پرتغال به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن جا را دریافت نمایید، فرد دعوت کننده باید تمکن مالی لازم را برای ارسال دعوتنامه و مدت زمان اقامت شما در این کشور دارا باشد.
محل اقامت افراد نیز باید توسط شخص اسپانسر مشخص شده باشد. مدت اقامت همراهان در پرتغال بسته به مدت اقامت اسپانسر متفاوت است. اگر شخص مقیم پرتغال اقامت موقت یک ساله داشته باشد، همراهان نیز یک سال اجازه اقامت در این کشور را خواهند داشت و اگر شخص دعوت کننده اقامت دائم پرتغال را داشته باشد همراهان می توانند ابتدا ویزای دو ساله کشور پرتغال را دریافت کنند و پس از آن با داشتن شرایط لازم ویزای خود را تمدید کنند.

ویزای پرتغال با دعوتنامه

اخذ ویزای پرتغال با دعوتنامه برای تمامی ویزاهای این کشور امکان پذیر می باشد. دریافت دعوتنامه از سوی فرد مقیم این کشور باعث می شود روند دریافت ویزا با سرعت بیشتری پیش برود و فرد راحت تر ویزا را دریافت کند. در فرم دعوتنامه باید تمامی اطلاعات خواسته شده از جمله تاریخ رفت و برگشت، محل اقامت، تاریخ پاسپورت، سابقه سفر و … درج شود.

گلدن ویزای پرتغال 2023 – گلدن ویزای پرتغال چیست؟

گلدن ویزای پرتغال 2023 برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند. سرمایه گذاران می توانند با دریافت گلدن ویزا، ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت کنند و در نهایت با رعایت قوانین و پرداخت به موقع مالیات تعیین شده برای شهروندی این کشور درخواست دهند.

ویزای پرتغال برای افغانها

افغان ها همانند سایر ملیت های دیگر می توانند برای دریافت ویزای پرتغال اقدام کنند. ویزای پرتغال برای افغانها شامل ویزای توریستی، دعوتنامه، کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی، پناهندگی و … می باشد که در دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت صادر می شود. برای مهاجرت افغان ها به پرتغال، آن ها نباید منعی برای ورود به این کشور داشته باشند.

هزینه و قیمت ویزای پرتغال

یکی از مهم ترین مسائلی که برای دریافت ویزای پرتغال باید به آن توجه نمود هزینه و قیمت این ویزا می باشد. افراد متقاضی قبل از انجام مراحل اولیه باید از هزینه و قیمت ویزای پرتغال آگاهی کسب کنند تا در طی مراحل با مشکل مواجه نشوند.
هزینه ویزای پرتغال با توجه به نوع ویزا و مدت زمان آن ها متفاوت خواهد بود. هزینه درخواست ویزای پرتغال برای  شرایط سنی مختلف به صورت زیر می باشد:

نوع ویزا هزینه مورد نیاز
ویزای شینگن پرتغال برای افراد بالای 12 سال و بزرگسالان 80 یورو
ویزای شینگن پرتغال برای افراد 6 سال تا 12 سال 40 یورو
ویزای شینگن پرتغال برای افراد زیر 6 سال رایگان
ویزای شینگن پرتغال برای شهروندان بالای 12 سال آذربایجان و روسیه 35 یورو

 

در برخی شرایط نیز شما از پرداخت هزینه درخواست ویزا معاف می شوید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • افرادی که با موافقت نامه بهداشت پرتغال برای درمان بیماری به این کشور سفر کرده اند.
 • متقاضیان بین المللی که دارای بورس تحصیلی می باشند.
 • افرادی که به منظور انجام کارهای تحقیقاتی به کشور پرتغال سفر کرده اند.

مدارک لازم برای ویزای پرتغال

برای اخذ ویزای پرتغال مدارکی نیاز می باشد که توسط دولت این کشور تعیین شده است و متقاضیان مکلف به تهیه و ارائه آن می باشند. مدارک تهیه شده را باید به سفارت این کشور جهت بررسی شرایط متقاضی تحویل داد.
در صورتی که مدارک تهیه شده توسط شما کامل نباشد درصد ریجکت شدن درخواست شما برای اخذ ویزا پرتغال زیاد است، از این رو بهتر است در جمع آوری مدارک مورد نیاز دقت کنید. مدارک لازم برای ویزای پرتغال شامل موارد زیر می باشد:

 • فرم های تکمیل شده سفارت
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مدارک هویتی و شناسایی فرد مانند شناسنامه و پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • عدم سوء پیشینه
 • نامه تمکن مالی
 • اعلام محل سکونت در کشور پرتغال
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک گردش حساب
 • مدارک انگشت نگاری در سفارت پرتغال
 • پرداخت هزینه مورد نیاز
 • ارائه مدارک و شواهد مبنی بر بازگشت به کشور مبدا

مراحل درخواست و دریافت ویزای پرتغال

اخذ ویزای پرتغال دارای مراحلی است که آگاهی از آن ها به فرد کمک می کند راحت تر بتواند ویزای مورد نظر خود را به دست آورد. برای سهولت در مراحل درخواست ویزا می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی نیز درخواست کمک نمایید. در زیر به صورت مختصر مراحل درخواست و دریافت ویزای پرتغال را برای علاقمندان بیان می کنیم:

 • در اولین مرحله شما باید به سایت اصلی سفارت پرتغال مراجعه نموده و برای خود وقت سفارت رزرو نمایید. در این مرحله نیاز است فرم درخواست ویزا را که در سایت سفارت این کشور قرار داده شده است دریافت کنید.
 • در مرحله بعد شما باید به نزدیک ترین سفارت این کشور به محل زندگی خود که وقت آن را رزرو نموده اید مراجعه کنید.
 • اسناد و مدارک مورد نیاز را جهت دریافت ویزا در تاریخ و زمان مشخص شده به سفارت پرتغال تحویل دهید.
 • هزینه های تعیین شده و مورد نیاز را پرداخت کنید.
 • در نهایت منتظر پاسخ از سوی سفارت این کشور بمانید. مدت زمان پاسخگویی به درخواست شما بسته به شرایط ممکن است 15 روز یا بیشتر طول بکشد.

فرم درخواست ویزای پرتغال

فرم درخواست ویزای پرتغال را باید از سایت مربوطه دانلود کنید و سپس اطلاعات خواسته شده را به صورت دقیق پر کنید. اطلاعات مودر نیاز در این فرم شامل اطلاعات هویتی و شناسایی فرد، تاریخ رفت و برگشت، تاریخ اعتبار پاسپورت، نوع ویزای درخواستی، محل اقامت در کشور پرتغال، سابقه سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن و سایر کشورها، تمکن مالی و … می باشد.
در صورتی که فرم درخواست را اشتباه پر کنید به احتمال خیلی زیاد درخواست ویزای پرتغال شما با ریجکت مواجه خواهد شد. توجه نمایید که این فرم به زبان انگلیسی است که باید آن را به زبان انگلیسی و بدون غلط نگارشی پر کنید.

گرفتن ویزای پرتغال چقدر زمان می برد؟

دریافت ویزای های مختلف پرتغال زمان متفاوتی دارند و برای هر کدام حداقل مدت زمانی مشخص شده است. در زیر به مدت زمان گرفتن برخی از ویزاهای پرتغال اشاره می کنیم:

نوع ویزای درخواستی مدت زمان مورد نیاز برای صدور
ویزای توریستی به منظور گردش و تفریح حداقل 15 روز
ویزای های درمانی برای امور مربوط به درمان فرد حداقل 15 روز
ویزای نوع D و ویزای نوع C حداقل 90 روز

 

استعلام وضعیت ویزای پرتغال

اگر جزء متقاضیان اخذ ویزای پرتغال هستید و برای آن درخواست داده اید، می توانید به صورت آنلاین برای استعلام وضعیت ویزای پرتغال خود اقدام کنید. برای این کار نیاز به شماره پیگیری و شماره مرجع درخواست خود دارید که در رسید درخواست ویزا چاپ شده است. برای استعلام آنلاین درخواست خود می توانید به سایت www.vfsvisaonline.com مراجعه کنید.

عکس ویزای پرتغال

همان طور که در لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای پرتغال مشاهده کردید، یکی از مدارک مورد نیاز عکس متقاضی می باشد. عکس درخواستی باید به گونه ای باشد که مورد تایید سفارت کشور پرتغال قرار بگیرد. در زیر به شرایط و ویژگی های مورد نیاز برای عکس ویزای پرتغال اشاره می کنیم:

 • عکس متقاضی حتما باید حداکثر طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • پس زمینه عکس باید روشن باشد.
 • عکس باید کاملا واضح و بدون تاری باشد.
 • صورت شخص باید حداقل 70 تا 80 درصد عکس را پوشانده باشد.
 • عکس ارائه شده باید تصویر تمام رخ متقاضی را ارائه کند.

سایت سفارت پرتغال

برای دریافت ویزا پرتغال نیاز است متقاضی به سایت سفارت این کشور مراجعه کرده و در آن جا برای خود وقت رزرو نماید. در زیر به برخی از مشخصات و سایت سفارت پرتغال در تهران جهت اخذ ویزای پرتغال برای ایرانیان اشاره می کنیم:

ویزای پرتغال تضمینی

ویزای پرتغال تضمینی برای هیچ شخصی امکان پذیر نمی باشد زیرا ممکن است سفارت کشور پرتغال با ورود فرد به این کشور مخالفت نموده و درخواست وی را ریجکت کند. شاید در برخی روش ها شانس بیشتری برای اخذ ویزای پرتغال وجود داشته باشد اما هیچ یک از ویزاهای این کشور را نمی توان به صورت تضمینی برای شخصی اخذ نمود.

ویزای فوری پرتغال

افرادی که باید در یک زمان مشخص مثلا برای شرکت در یک سمینار در کشور پرتغال حضور داشته باشند می توانند با دادن هزینه های بیشتر ظرف 2 هفته امور مربوطه را به انجام رسانند و برای دریافت ویزا اقدام کنند. بهتر است در این زمینه از موسسات مرتبط کمک بگیرید تا بهتر و مطمین تر بتوانید مسیر خود را پیش ببرید.

مشاوره برای گرفتن ویزای پرتغال

اکر جزء متقاضیانی هستید که قصد اخذ ویزای پرتغال را دارند به شما پیشنهاد می کنیم حتما از موسسات معتبر مشاوره ای درخواست کمک نمایید، زیرا آن ها به شما در تمامی مراحل کمک می کنند و مشاوره های لازم را برای اخذ ویزا در اختیار شما قرار خواهند داد.
حتی در هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا نیز دریافت مشاوره کمک کننده خواهد بود. به طور کلی با اخذ مشاوره برای گرفتن ویزای پرتغال راحت تر می توانید به هدف خود دست یابید. مجموعه مشاوره ای دکتر مهاجرت با سال ها سابقه درخشان و پرونده های موفق در این زمینه می تواند به متقاضیان در اخذ ویزا پرتغال کمک شایانی نماید.

سوالات متداول در مورد ویزای پرتغال

 1. مدت زمان اقامت در کشور پرتغال با استفاده از ویزای توریستی چقدر می باشد؟

مدت زمان اقامت در کشور پرتغال با ویزای توریستی حداکثر 90 روز می باشد.

 1. گلدن ویزای پرتغال چیست؟

گلدن ویزای پرتغال برای افرادی در نظر گرفته شده است که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند و از این طریق می خواهند ویزا پرتغال را دریافت کنند.

 1. مدت زمان مورد نیاز جهت اقامت در کشور پرتغال برای دریافت پاسپورت این کشور چقدر است؟

معمولا افراد متقاضی پس از 5 سال زندگی در این کشور می توانند برای دریافت پاسپورت پرتغال اقدام نمایند.

 1. هزینه درخواست ویزای پرتغال چقدر است؟

هزینه دریافت ویزا برای افراد مختلف بسته به شرایط و نوع ویزا مبلغی بین 40 یورو تا 90 یورو متفاوت خواهد بود.

سخن پایانی

ویزای پرتغال یکی از بهترین ویزاهای موجود می باشد که به وسیله آن می توان به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن مسافرت نمود. ویزای این کشور در انواع مختلفی مانند ویزای تحصیلی، توریستی، ازدواج، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی و … برای متقاضیان صادر می شود.
به طور کلی ویزای پرتغال در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد که بسته به هدف و درخواست متقاضیان برای آن ها صادر می شود. اخذ ویزا پرتغال نیازمند ارائه مدارک تمکن مالی و گردش حساب متقاضی است.
جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

4 پاسخ

 1. سلام عرض ادب خدمتی شما من نعمت الله هستم ازکشور افغانستان اما من خیلی خوش دارم کشور های پوتغال رادما من چیطوری میتانم بیایم پرتغال تشکر بااحترام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *