شرایط و روش های اخذ ویزای امارات 2024

بررسی شرایط و تمام روش های اخذ ویزای امارات
فهرست مطالب

در اینجا قصد داریم تا به بررسی کلیه موارد پیرامون ویزای امارات و شرایط و روش های اخذ آن بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

آیا امارات ویزا میخواهد ؟

برای ورود به کشور امارات با هر هدفی باید ویزا داشته باشید. بدون داشتن ویزا سفر به امارات امکان پذیر نخواهد بود و در صورت ورود بدون ویزا برای شما جریمه های مختلف در نظر می گیرند. در صورتی که می خواهید به امارات متحده عربی سفر کنید می توانید از ویزاهای مختلف این کشور استفاده کنید.

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای امارات

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای امارات

ویزای امارات یکی از معتبرترین ویزاهای جهان است که به صورت ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و … در دسترس متقاضیان می باشد. با اخذ ویزای دوبی امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور وجود ندارد و تنها جهت اقامت های کوتاه مدت و بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از بهترین ویزای امارات ویزای طلایی می باشد که به صورت پنج ساله و ده ساله در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. هزینه اخذ ویزای طلایی پنج ساله 650 درهم و هزینه ویزای طلایی ده ساله 1150 درهم می باشد. (برای مشاهده قیمت روز درهم می توانید اینجا کلیک کنید) در ادامه به صورت مفصل در مورد انواع ویزای امارات و شرایط اخذ آن ها گفت و گو خواهیم کرد.

شرایط عمومی اخذ ویزای امارات

شرایط اخذ ویزای امارات

برای ورود و اخذ ویزای امارات متحده عربی شرایط خاصی وجود دارد که متقاضیان  باید نسبت به آن آگاهی کسب کنند. در یزر به شرایط عمومی اخذ ویزای امارات اشاره می کنیم:

 • دخترانی که سن آن ها کم تر از 18 سال می باشد، نمی توانند به تنهایی برای ویزا امارات متحده عربی درخواست دهند.
 • پسران زیر 18 سال نیز برای درخواست ویزای دوبی نیاز به شناسنامه پدر و مادر خود دارند.
 • مدت زمان اعتبار ویزای توریستی دبی 14 روزه می باشد، در صورتی که بیش از 14 روز در این کشور بمانید جریمه خواهید شد.
 • بیمه نامه مسافرتی از دیگر شرایط اخذ ویزای امارات می باشد.

برای آشنایی بیشتر می توانید با مجموعه دکتر مهاجرت از طریق این فرم (فرم مشاوره رایگان) در تماس باشید و سوالات خود را از مشاورین ما که با وکلای محلی حاضر در این کشور در ارتباط هستند، برپسید و به صورت کاملا رایگان مشاوره بگیرید.

انواع ویزای امارات

انواع ویزای امارات

ویزا امارات دارای انواع مختلفی است که بر اساس ورود به این کشور و مدت زمان اقامت در آن به چند دسته تقسیم می شوند. در زیر به انواع ویزای امارات اشاره می کنیم:

ویزای یک بار ورود

در این نوع ویزا متقاضیان اجازه دارند تنها یک بار به این کشور وارد شوند و تا پایان اعتبار ویزای خود در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای چند بار ورود

این نوع ویزا به ویزایی گفته می شود که می توانید بر اساس مدت زمان اعتبار آن، هر زمان که بخواهید به امارات متحده وارد شوید. توجه داشته باشید که فرد باید بر اساس مدت زمان تعیین شده ( 30 روزه، 60روزه، 90 روزه ) برای چند ساعت از مرز این کشور خارج شده و مجددا به این کشور بازگردد.

ویزاهای اقامت کوتاه مدت

فرد متقاضی معمولا در این نوع ویزاها می تواند بین 1سال تا 5 سال در کشور امارات اقامت داشته باشد مانند ویزای کاری، تحصیلی و بازنشستگی.

ویزای بلند مدت

فرد در این نوع ویزا بین 5 سال تا 10 سال اجازه اقامت در امارات را خواهد داشت. در ویزای بلند مدت امارات متقاضی باید سرمایه قابل توجه ای را در دبی قرار دهد.

ویزای ترانزیت

در صورتی که قصد سفر به کشورهای دیگر را داشته باشید و بخواهید از فرودگاه امارات متحده عربی برای انجام این کار اقدام کنید، به شما ویزایی را برای مدت زمان 48 ساعت تا 96 ساعت ارائه می کنند.

گلدن ویزای امارات

گلدن ویزای امارات

گلدن ویزای امارات یکی از بهترین ویزاهای امارات می باشد که مدت زمان اعتبار آن بین 5 سال تا 10 ساله است و شامل افرادی از قبیل کار آفرینان، سرمایه گذاران، دانش آموزان و دانشجویان با استعداد، اشخاص با استعدادی مانند پزشکان و محققان و … می شود و سبب اقامت بلند مدت در امارات خواهد شد.
این نوع ویزا با دارا بودن شرایط مورد نیاز قابل تمدید می باشد اما باید بدانید که گلدن ویزای امارات به هیچ عنوان سبب اخذ اقامت دائم در امارات و یا پاسپورت این کشور نخواهد شد.

ویزای کاری امارات

برای دریافت ویزای کاری امارات فرد باید از سوی کارفرمایی در دبی درخواست کار داشته باشد تا بتواند از این طریق برای اخذ ویزای امارات، ورود به این کشور و مشغول شدن به کار اقدام کند. برای شروع کار در ایالات متحده عربی نیاز به مجوز کاری کشور امارات خواهید داشت که به کمک کارفرمای خود می توانید این مشکلات را حل کنید.

ویزای تحصیلی امارات

ویزای تحصیلی امارات

متقاضیان جهت تحصیل در امارات باید برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نماید. اگر جزء متقاضیان تحصیل در امارات می باشید ابتدا باید مدارک مورد نیاز دانشگاه را با توجه به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر مهیا کرده و برای دانشگاه ارسال کنید.
در صورتی که بتوانید پذیرش دانشگاه را به دست آورید می توانید برای اخذ ویزای امارات اقدام نمایید. تحصیل در دبی برای بومیان رایگان بوده اما برای مهاجرین هزینه های بالایی را به همراه خواهد داشت.

ویزای توریستی امارات

علاقمندان گردش در کشور دبی می توانند با دریافت ویزای توریستی امارات در مدت زمان محدود به این کشور سفر کنند. اخذ ویزای توریستی برای کشور امارات جهت افراد زیر 18 سال به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. معمولا مدت زمان اقامت با این ویزا از 15 روز تا 90 روز می باشد که بسته به نوع درخواست ویزای توریستی هر فرد مدت زمان آن متفاوت است.

ویزای سرمایه گذاری امارات

ویزای سرمایه گذاری امارات

یکی از بهترین شرایط جهت کار و مهاجرت به امارات سرمایه گذاری در این کشور می باشد. فرد می تواند با استفاده از ویزای سرمایه گذاری به صورت موقت بین 2 سال تا 3 سال در این کشور اقامت داشته باشد و در صورت واجد شرایط بودن مدت زمان آن را تمدید نماید.
باید بدانید که با استفاده از این روش نمی توانید اقامت دائم و پاسپورت کشور امارات را دریافت کنید، فقط در صورتی که موفق به 30 سال زندگی و کار در این کشور شوید می توانید اقامت دائم امارات را دریافت کنید.
در حال حاضر پاسپورت امارات یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان است که با پاسپورت این کشور می توانید به 196 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

ویزای امارات از طریق ازدواج

اگر مردی قصد ازدواج با یک خانم دارای تابعیت امارات را داشته باشد، نمی تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند و تنها اقامت موقت به مدت 3 سال و پس از پایان اعتبارآن تمدید این اقامت برای مرد امکان پذیر می باشد.
اما اگر خانمی قصد ازدواج با یک مرد تابع امارات را داشته باشد می تواند پس از سه سال اقامت موقت، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهد و برای این فرد ماهانه مبلغ 3 هزار درهم حقوق در نظر گرفته خواهد شد.
از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای امارات از طریق ازدواج و دریافت اقامت دبی می توان به تابعیت یکی از طرفین در امارات و داشتن تمکن مالی برای همسر خود اشاره کرد.

ویزای امارات از طریق تولد فرزند

با تولد فرزند در خاک امارات به هیچ عنوان نمی توان اقامت دائم این کشور را دریافت نمود زیرا امارات از اصل خون پیروی می کند و تنها به فرزندانی که پدر و مادر آن ها تابعیت این کشور را دارند، تابعیت و پاسپورت امارات را خواهد داد.

شرایط ویزای دبی برای دختر خانم ها

شرایط اخذ ویزای دبی برای دختر خانم ها به  گونه ای است که باید حداقل 6 روز را در کشور امارات سپری نمایند زیرا کشور امارات مجوز صدور ویزای زیر 6 روز را نخواهد داد. دختران و پسران زیر 18 سال نیز نمی توانند به تنهایی برای ویزای امارات درخواست دهند. دختران زیر 18 سال برای اخذ ویزای دوبی باید یکی از والدین خود را با خود همراه سازند.

ویزای امارات برای ایرانیان

ویزای امارات برای ایرانیان

ویزای امارات برای ایرانیان دارای انواع مختلفی است. متقاضیان ایرانی می توانند با اخذ ویزای توریستی به کشور امارات سفر کرده و در آن جا برای خود به دنبال شغل باشند. توجه داشته باشید که در صورت یافتن شغل باید خاک امارات را ترک نموده و سپس وارد شوید.
هزینه اخذ ویزای توریستی 14 روزه برای امارات مبلغی بین 280 درهم تا 290 درهم می باشد، همچنین ایرانیان برای اخذ ویزای یه ماهه چند بار ورود به امارات باید مبلغی در حدود 880 درهم و برای ویزای یک ماهه یک بار ورود باید مبغی را در حدود 350 درهم پرداخت نمود.

ویزای امارات برای افغانها

طبق آخرین قوانین اعلام شده جهت ویزای امارات برای افغانها، آن ها می توانند از ویزای کاری امارات بهره مند شوند. کارگران افغانی و بازرگانان این کشور مجوز خواهند داشت از ویزای کاری امارات متحده عربی استفاده کنند و از این طریق برای ورود یا اقامت در این کشور بهره مند ببرند.

شرایط عکس ویزا امارات

اخذ ویزا امارات متحده عربی نیازمند ارائه عکس متقاضی می باشد. عکس ارائه شده باید مورد تایید باشد به همین دلیل برای تایید آن، دارا بودن برخی شرایط الزامی است. ویژگی ها و شرایط عکس ویزا امارات شامل موارد زیر می باشد:

 • اندازه عکس 3.5 در 4.5
 • عکس باید تمام رخ باشد
 • پس زمینه عکس سفید باشد
 • عکس رنگی گرفته شود
 • چهره فرد واضح و کاملا مشخص باشد.
 • حداکثر زمان عکس گرفته شده طی 6 ماه اخیر باشد
 • فرمت عکس به صورت jpg باشد

مدارک لازم برای ویزا امارات

مدارک لازم برای ویزا امارات

اگر جزء متقاضیان دریافت ویزای ایالات متحده عربی هستید باید مدارک مورد نیاز آن ها را تهیه نمایید. تهیه دقیق و به موقع مدارک خواسته شده سبب می شود شرایط گرفتن ویزای امارات آسان تر شود.
فرد متقاضی باید مدارک جمع آوری شده را در هنگام مراجعه به سفارت این کشور همراه داشته باشد و آن ها را تحویل دهد. توجه نمایید که از مدارک کپی تهیه نموده و اصل مدارک را به همراه کپی با خود به سفارت امارات ببرید. در زیر به برخی از مهم ترین مدارک لازم برای ویزا امارات اشاره می کنیم:

 • داشتن گواهی سلامت از اداره بهداشت امارات
 • ارائه گذرنامه
 • عکس با ویژگی های مشخص
 • تمکن مالی لازم برای مدت زمان اقامت
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مدارک شناسایی فرد متقاضی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • نداشتن منع قانونی برای ورودی به کشور امارات
 • گواهی عدم سوء پیشینه

مراحل درخواست، اخذ و دریافت ویزای امارات

مراحل درخواست، اخذ و دریافت ویزای امارات

درخواست ویزای امارات نیازمند طی کردن مراحل مشخص شده است که متقاضیان باید نسبت به آن آگاهی کاملی به دست آورند زیرا آگاهی از مراحل، اخذ ویزا را برای متقاضیان سهولت می بخشد. مراحل درخواست، اخذ و دریافت ویزای امارات به صورت کلی در زیر بیان شده است:

 • ابتدا فرم درخواست را به صورت آنلاین دریافت نمایید.
 • فرم را با دقت تکمیل کنید و تمامی امور مربوطه مانند امضا و اثر انگشت را انجام دهید.
 • تمام مدارک خواسته شده را جمع آوری کنید.
 • مدارک جمع آوری شده را همراه با فرم تکمیل شده به سفارت کشور امارات تحویل دهید.

جهت دریافت ویزای کشور امارات نیازی به وقت سفارت و انگشت نگاری نخواهید داشت و تمامی مراحل توسط شرکت های مهاجرتی یا کفیل شخص انجام می گیرد.

ویزای امارات فوری

افرادی که قصد دارند تا به سرعت ویزای امارات را دریافت نمایند می تواند در کم ترین زمان ممکن بین 2 روز تا 3 روز این ویزا را دریافت کنند. متقاضیان برای اخذ ویزای امارات فوری باید مدارک خود را از قبل مهیا کرده تا در هنگام درخواست با مشکل مواجه نشوند. آگاهی از شرایط ویزای فوری امارات از طریق موسسات معتبر مهاجرتی امکان پذیر می باشد.

هزینه ویزای امارات – قیمت ویزا دبی 1402

همان گونه که برای ویزاهای تمام کشورها باید هزینه آن را پرداخت نمود، اخذ ویزای امارات نیز ملم به پرداخت هزینه آن می باشد. هزینه مورد نیاز برای ویزا امارات با توجه به نوع ویزای درخواستی متغییر می باشد. در جدول زیر به بررسی هزینه ویزای امارات در انواع مختلف آن می پردازیم:

نوع ویزای درخواستی هزینه تقریبی مورد نیاز
ویزای توریستی 858 درهم
ویزای اقامت کوتاه مدت 899 درهم
ویزای اقامت طولانی مدت 830 درهم
ویزای کار امارات ( 21 روزه ) 455 درهم
ویزای کار امارات ( 1 ماهه ) 655 درهم
ویزای کار امارات ( 3 ماهه ) 955 درهم
ویزای کار امارات ( 6 ماهه ) 1165 درهم
ویزای کار امارات ( 1 ساله ) 1955 درهم
ویزای سرمایه گذاری 525 درهم
هزینه گلدن ویزای امارات ( 5 ساله ) 650 درهم
هزینه گلدن ویزای امارات ( 10 ساله ) 1150 درهم

 

استعام و پیگیری ویزای امارات

روش های مختلفی برای پیگیری ویزای امارات وجود دارد. متقاضیان برای پیگیری ویزای خود از روش های مختلفی می توانند استفاه کنند. در زیر به برخی از معروف ترین روش های استعلام و پیگیری ویزای امارات اشاره می کنیم:

 • تماس با شماره 8005111
 • چت با پشتیبانی ICA Smart sevices
 • اپلیکیشن Dubai now
 • چت با پشتیبانی Amer
 • سایت Amer
 • سایت eform
 • سایت ICA

سوالات متداول در مورد ویزای امارات

 • هزینه اخذ گلدن ویزای امارات چقدر است؟

اخذ ویزای طلایی امارات دارای دو نوع هزینه است که برای ویزای طلایی امارات 5 ساله باید مبلغ 650 درهم و برای ویزای طلایی 10 ساله امارات نیز باید مبلغ 1150 درهم پرداخت نمود.

 • سریع ترین روش اخذ ویزای امارات چقدر طول می کشد؟

در صورتی که تمامی مدارک و شرایط خواسته شده را دارا باشید می توانید ویزای امارات را 2 روزه تا 3 روزه به دست آورید.

 • هزینه ویزای دوبی به صورت توریستی چقدر است؟

برای اخذ ویزای توریستی امارات باید مبلغی را در حدود 858 درهم پرداخت نمود.

 • آیا ایرانیان می توانند برای اخذ ویزای امارات درخواست دهند؟

بله در حال حاضر ایرانیان نیز می توانند از شرایط انواع ویزا دوبی بهره ببرند.

سخن پایانی

ویزای امارات یکی از معتبرترین ویزاهای حال حاضر جهان است که دارای انواع مختلفی است. متقاضیان می توانند از ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، گلدن ویزا، ازدواج و … برای این کشور بهره مند شوند.
دختران زیر 18 سال برای اخذ ویزای امارات باید سرپرست خود را به همراه داشته باشند زیرا به تنهایی نمی توانند این ویزا را به دست آورند، همچنین پسران زیر 18 سال نیز به شناسنامه پدر و مادر خود نیاز دارند. برای اخذ ویزای امارات باید هزینه های مختلفی را با توجه به نوع ویزای انتخابی پرداخت نمود.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *