شرایط اخذ ویزای استرالیا

شرایط اخذ ویزای استرالیا در سال 2023
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای استرالیا

ویزای استرالیا به انواع مختلفی تقسیم می شود که متقاضیان با توجه به هدف و شرایط خود باید برای آن اقدام کنند. به طور کلی ویزای استرالیا به دو نوع اقامت منتهی خواهد شد که شامل اقامت دائم و اقامت موقت می شود.
از جمله ویزاهای این کشور شامل ویزای توریستی، کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و … می باشد. متقاضیان با اخذ ویزای دائم استرالیا امکان همراه کردن خانواده را با خود خواهند داشت. برای اخذ ویزای استرالیا بسته به نوع ویزای درخواستی باید هزینه های مختلفی را پرداخت نمود.
در ادامه به طور مفصل در مورد ویزا استرالیا، انواع و شرایط اخذ آن ها توضیح خواهیم داد.

شرایط عمومی اخذ ویزای استرالیا

اخذ ویزای استرالیا و ورود به این کشور دارای شرایطی است که متقاضیان باید نسبت به آن ها آگاهی کسب نموده تا موفق به دریافت آن شوند. از جمله شرایط عمومی اخذ ویزای استرالیا می توان به تمکن مالی فرد متقاضی، سابقه سفر، تحصیلات، سن فرد و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.
با این وجود هر نوع ویزای دریافتی برای سفر به استرالیا شرایط مخصوص به خود را دارد که در ادامه هر یک را به طور جداگانه بررسی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران وبسایت دکتر مهاجرت، از طریق مشاوره رایگان ارتباط برقرار نمایید تا آنها با شما تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم با به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار دهند.

انواع ویزای استرالیا

همان طور که بیان کردیم ویزاهای استرالیا به طور کی به دو دسته ویزاهای موقت و ویزاهای دائم تقسیم می شوند. ویزاهای موقت استرالیا ویزاهایی هستند که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و شهروندی نخواهند شد و فرد جهت یک سفر موقت مانند گردشگری، بازدید از خانواده، تفریح و … از آن استفاده می کند.
با اتمام اعتبار ویزای موقت فرد ملزم است که کشور استرالیا را ترک نماید. ویزاهای دائم ویزاهایی هستند که با استفاده از آن ها متقاضی می تواند درخواست تابعیت و شهروندی کشور استرالیا را داشته باشند و حتی پاسپورت این کشور را نیز به دست آورد. به طور کلی انواع ویزای استرالیا به شرح زیر بیان می شوند:

 • ویزای توریستی
 • ویزای خانوادگی و ازدواج
 • ویزای سرمایه گذاری و کار آفرینی
 • ویزای کاری و مهارتی
 • ویزای تحصیلی و آموزشی

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در استرالیا هستند می توانند از ویزای سرمایه گذاری استرالیا بهره ببرند. آن ها باید یک ایده نو را برای ایجاد سرمایه گسترده در این کشور ارائه داده و نیروهای زیادی را به کار مشغول سازند.
اقتصاد پایدار این کشور همراه با قدرت تجارت بالای آن سبب شده سرمایه گذاری در این کشور بسیار کم ریسک محسوب شده و افراد بتوانند با خیالی راحت تصمیم خود را اجرایی کنند.

ویزای کار استرالیا

به دلیل جذب بالای نیروی کار در کشور استرالیا تقاضا برای دریافت ویزای کار در این کشور افزایش یافته است. چندین نوع ویزای کار استرالیا برای افراد وجود دارد که یکی از محبوب ترین آن ها ویزای جاب آفر می باشد. در صورتی که کارفرما شخص مورد نظر خود را در کشور استرالیا یافت نکند، می تواند برای نیروی کار خود در خارج از کشور درخواست کار ارسال نماید.

  شرایط اخذ جاب آفر استرالیا  

 

ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا جزء کشورهایی است که شرایط تحصیلی مناسبی را برای متقاضیان فراهم نموده است. دانشجویان می توانند در کشور استرالیا در رفاه کامل و امکاناتی در سطح بالا به تحصیلات خود ادامه دهند.
اما باید بدانید که جهت تحصیل در یکی از دانشگاه های استرالیا نیاز به دریافت پذیرش از آن خواهید داشت. ویزای تحصیلی استرالیا جزء ویزاهای محبوب این کشور به حساب می آیند.

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا معمولا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند مدت زمان کوتاهی را به مقاصدی از جمله گردش، دیدار خانواده و تجارت های کوتاه مدت در کشور استرالیا سپری کنند.
مدت زمان این ویزا در اکثر موارد 6 ماهه می باشد اما در مواردی استثنا این  مدت به 12 ماه نیز افزایش می یابد. ویزای توریستی استرالیا جزء ویزاهای موقت بوده و اقامت دائم را برای فرد به همراه نخواهد داشت.

ویزای خانوادگی استرالیا

ویزای خانوادگی استرالیا به نوعی از ویزا گفته می شود که فرد مقیم این کشور درخواست اقامت یکی از اقوام درجه یک خود مانند پد، مادر، همسر و فرزند را دارد. فرد دعوت کننده باید شرایط نگهداری از خانواده خود را داشته باشد مانند محل اسکان، هزینه مورد نیاز جهت اقامت و … . افراد با این ویزا می توانند به خانواده خود در کشور استرالیا بپیوندند.

  شرایط کامل ویزای اسپانسرشیپ استرالیا  

 

ویزای استرالیا از طریق ازدواج

فردی که قصد ازدواج با یک شهروند استرالیایی را داشته باشد، می تواند با ازدواج خود اقامت موقت یا دائم استرالیا را دریافت کند. هر کدام از این اقامت ها شرایط ویژه ای را برای فرد فراهم می کند که می تواند به وسیله آن به زندگی در استرالیا بپردازد.
متقاضی برای دریافت ویزای استرالیا از طریق ازدواج باید مدارک حقیقی و واقعی بودن ازدواج خود را به مسئولان مربوطه ارائه نمایند.

ویزای استرالیا از طریق تولد فرزند

استرالیا کشوری است که از اصل خون پیروی می کند، یعنی اگر فرزندی از پدر و مادری متولد شود که اقامت موقت استرالیا دارند فرزند نیز از زمان تولد اقامت موقت این کشور دریافت خواهد کرد.
اگر فرزند از والدینی متولد شود که تابعیت این کشور را داشته باشند او نیز شهروند استرالیا محسوب می شود. به طور کلی ویزای استرالیا از طریق تولد فرزند را می توان جزء هر دو نوع اقامت موقت و دائم عنوان نمود.

ویزای استرالیا برای خواهر

ویزای استرالیا برای خواهر به گونه ای است که فرد از سوی خواهر خود در استرالیا دعوت نامه دریافت خواهد کرد و یا برای خواهر خود در خارج از کشور استرالیا دعوت نامه ارسال می کند. در این نوع ویزا تمامی هزینه های فرد دعوت شده بر عهده فرد دعوت کننده می باشد و دولت استرالیا هیچ گونه هزینه ای را بر عهده نخواهد گرفت.
معمولا در این نوع ویزا از شخص دعوت کننده مبلغی بین 10000 دلار تا 15000 دلار استرالیا دریافت خواهند کرد تا پس از بازگشت میهمان به کشور خود به وی بازگشت دهند. در صورت سر پیچی از قوانین به مدت 5 سال ارسال دعوتنامه از فرد سلب می شود.

ویزای مولتی استرالیا

ویزای مولتی استرالیا یا Multiple-Entry به ویزای گفته می شود که متقاضی با توجه به نوع درخواست و هدف خود برای آن درخواست می دهد تا در بازه زمانی مشخص مجوز چندین بار ورود به کشور استرالیا را داشته باشد. مدت زمان اعتبار ویزای مولتی استرالیا بین 6 ماه تا 12 ماه می باشد که در برخی موارد به 24 ماه نیز افزایش خواهد یافت.

اسکیل ویزا استرالیا

اسکیل ویزا استرالیا به افرادی تعلق خواهد گرفت که مهارت خاصی داشته باشند و باعث پیشرفت کشور استرالیا شوند، از این رو به آن ها ویزای اسکیل ورکر تعلق می گیرد و از این طریق می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.
از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزای اسکیل ورکر می توان به تسلط کامل به زبان انگلیسی، سن کم تر از 50 سال، اثبات مهارت خود و کسب حداقل امتیاز 65 اشاره نمود.

تلنت ویزای استرالیا

تلنت ویزای استرالیا به افراد نخبه در زمینه های ورزشی، هنری، علمی و … تعلق می گیرد. متقاضی می تواند با این نوع ویزا در نهایت اقامت دائم استرالیا را دریافت کند. از جمله مزایای دریافت تلنت ویزای استرالیا می توان به تحصیل رایگان فرزندان، اقامت دائم استرالیا، دریافت شهروندی استرالیا و… را نام برد.

ویزای استرالیا بدون مدرک زبان

مهاجرت به استرالیا به روش های مختلفی انجام می شود و معمولا تمامی آن ها نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی و تسلط کامل به این زبان می باشند. اما ویزاهایی مانند ازدواج، خویشاوندی و پناهندگی نیازی به دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و تسلط به آن را ندارند و فرد می تواند موفق به دریافت ویزای استرالیا بدون مدرک زبان شود.

ویزای استرالیا دانشگاه تهران

ویزای 476 استرالیا نوعی ویزا است که به دانشجویان فارغ التحصیل شده از دانشگاه تهران و یا امیرکبیر ارائه می شود. دریافت این نوع ویزا شرایطی دارد خاصی دارد. از جمله شرایط ویزای استرالیا دانشگاه تهران شامل:

 • مدت زمان فارغ التحصیل شدن متقاضی از دانشگاه تهران بیشتر از 2 سال نشده باشد.
 • فرد در رشته مهندسی تحصیل کرده باشد.
 • حداقل مدرک مورد نیاز لیسانس می باشد.
 • سن دانشجو باید زیر 31 سال باشد.
 • تسلط بر زبان انگلیسی در سطح خواسته شده که این سطح دارا بودن حداقل آیلتس 6 می باشد.

ویزای استرالیا برای افغانها

طبق آخرین اخبار اعلام شده توسط دولت استرالیا، این کشور اعلام نمود که طی چهار سال آینده به متقاضیان افغان که قصد اخذ ویزای استرالیا را دارند ویزای بشر دوستانه ارائه می کند.
ویزای استرالیا برای افغانها با استفاده از پناهندگی امکان پذیر است. همچنین افغان ها همانند سایر متقاضیان می توانند از سایر ویزاهای موجود برای کشور استرالیا استفاده نمایند.

ویزای استرالیا با پاسپورت ترکیه

متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به استرالیا می توانند ابتدا پاسپورت کشور ترکیه را به دست آورند و سپس برای ویزای استرالیا اقدام کنند. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های استرالیا را دارید با تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه می توانید رزومه تحصیلی خود را بالا ببرید و با استفاده از آن در دانشگا های برتر کشور استرالیا پذیرش خود را به دست آورید.
اگر قصد شما مهاجرت کاری به استرالیا می باشد، می توانید رزومه کاری خود را در کشور ترکیه تا سطح بین المللی افزایش دهید و با استفاده از آن راحت تر و سریع تر به کار در استرالیا مشغول شوید.
ایرانیان می توانند از روش سرمایه گذاری به راحتی پاسپورت ترکیه را دریافت نموده و از این طریق برای اخذ ویزا استرالیا اقدام کنند. به طور کلی ویزای استرالیا با پاسپورت ترکیه شرایط آسان تری نسبت به پاسپورت ایران خواهد داشت.

شرایط عکس ویزا استرالیا

برای اخذ ویزا استرالیا باید عکسی که مورد تایید این کشور باشد را ارائه نمود. در زیر به ویژگی عکس ویزا استرالیا اشاره خواهیم کرد:

 • عکس باید رنگی با پس زمینه سفید باشد.
 • گوش های آقایان باید در عکس پیدا باشد.
 • اندازه عکس 3.5 در 4.5 باشد.
 • عکس باید به صورت تمام رخ گرفته شود.
 • بانوان نباید آرایش زیاد داشته باشند.
 • فرمت عکس باید jpg باشد.
 • تاریخ عکسی که گرفته اید نباید بیشتر از 6 ماه باشد.

مدارک لازم برای ویزای استرالیا

اخذ ویزا استرالیا نیازمند ارائه مدارک تعیین شده ای است. فرد باید این مدارک را به صورت کامل و دقیق به سفارت استرالیا تحویل دهد. مدارک لازم برای ویزای استرالیا به شرح زیر می باشد:

 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • مدارکی شناسایی و هویتی فرد
 • عکس پاسپورتی
 • هدف از مسافرت
 • سند ازدواج
 • پاسپورت معتبر و دارای اعتبار
 • تکمیل فرم درخواست ویزای استرالیا
 • دعوت نامه در صورت لزوم
 • مدرک زبان در صورت نیاز
 • مدارک تمکن مالی

انگشت نگاری برای ویزای استرالیا

اخذ ویزا استرالیا نیازمند انگشت نگاری در سفارت این کشور است. متقاضی برای انجام این کار باید از قبل برای خود وقت سفارت رزرو نماید و در موعد مقرر شده همراه با مدارک به سفارت استرالیا مراجعه نماید.
ایرانیان می توانند برای انجام انگشت نگاری به سفارت استرالیا مراجعه نموده و در آن جا کارها را پیش ببرند. هزینه بررسی اطلاعات فرد مبلغی در حدود 25 یورو می باشد که در هنگام مراجعه انگشت نگاری برای ویزای استرالیا باید آن را پرداخت نمود.

هزینه ویزای استرالیا

اخذ ویزای استرالیا همانند اخذ سایر ویزاها دارای هزینه های تعیین شده ای است که متقاضی باید با توجه به نوع ویزای انتخاب شده هزینه آن را نیز پرداخت نماید، زیرا ویزاهای مختلف در استرالیا هزینه های مختلفی دارند. در جدول زیر هزینه ویزای استرالیا را با توجه به نوع ویزای انتخابی می توانید مشاهده نمایید:

نوع ویزا هزینه به ازای هر نفر
ویزای بازدید کننده ( توریستی ) 145 دلار استرالیا
ویزای تحصیلی 620 دلار استرالیا
ویزای آموزشی 310 دلار استرالیا
ویزای کاری 310 الی 4050 دلار استرالیا

 

مراحل درخواست، اخذ و دریافت ویزای استرالیا

درخواست ویزای استرالیا به دو صورت آنلاین و حضوری صورت می گیرد که متقاضی باید از مراحل و نحوه آن ها آگاهی داشته باشد تا با مشکل مواجه نشود. در صورتی که با انجام مراحل آشنایی ندارید، می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک نمایید.

مراحل درخواست، اخذ و دریافت ویزای استرالیا در روش آنلاین

 • حساب کاربری مخصوص خود را ایجاد کنید.
 • نوع ویزای درخواستی را مشخص کنید.
 • فرم مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کنید.
 • مدارک را به دقت جمع آوری و ارائه نمایید.
 • هزینه ویزای درخواستی را پرداخت کنید.
 • در آخرین مرحله باید درخواست خود را در سایت ارسال کنید.
 • پس از انجام مراحل فوق باید منتظر بمانید تا در صورت تایید ویزای استرالیا برای شما ارسال شود.

مراحل درخواست، اخذ و دریافت ویزای استرالیا در روش حضوری

 • برای خود وقت سفارت رزرو نمایید.
 • در موعد تیین شده به vfs global مراجعه کنید.
 • مدارک لازم را جهت درخواست ویزا ارائه نموده و عملیات مربوط به انگشت نگاری را انجام دهید.
 • هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنید.
 • فرم های درخواست ویزا استرالیا را تکمیل نمایید.
 • در نهایت توسط این نهاد جواب درخواست خود را دریافت خواهید کرد.

مدت زمان صدور ویزای استرالیا

مدت زمان صدور ویزای استرالیا با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت خواهد بود. اگر ویزای درخواستی شما ویزای توریستی می باشد، این ویزا تا حداکثر 4 ماه برای شما صادر می شود.
البته در صورتی که مدارک تعیین شده را به صورت کامل ارائه نموده و تمامی مراحل را بدون مشکل طی کنید، ممکن است طی چند روز نیز این ویزا برای شما صادر شود. صدور ویزاهای بلند مدت ممکن است به بیش از یک سال زمان نیاز داشته باشد.

فاصله دعوتنامه تا ویزای استرالیا

افرادی که جهت اخذ ویزای استرالیا دعوت نامه دریافت می کنند از شرایط مطلوب تری نسبت به دیگران برخوردار می شوند. فاصله دعوتنامه تا ویزای استرالیا با توجه به نوع دعوت نامه متغییر است.
به عنوان مثال برای ویزای خانوادگی استرالیا و بازدید از خانواده با دریافت دعوت نامه ویزای افراد بین 12 هفته تا یک سال صادر می شود، اما ویزای کاری استرالیا با دعوت نامه ممکن است به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

پیگیری ویزای استرالیا

با توجه به نوع درخواست جهت دریافت ویزای استرالیا به صورت آنلاین یا حضوری، پیگیری آن نیز متفاوت خواهد بود. اگر به صورت آنلاین برای اخذ ویزای استرالیا درخواست داده اید باید در immiaccount وضعیت خود را پیگیری کنید و در صورتی که مراحل درخواست اخذ ویزای خود را به صورت حضوری انجام داده اید باید به سایت www.vfsglobal.com/Australia/Iran/Farsi  مراجعه نموده و با وارد کردن نام و نام خانوادگی خود، جویای وضعیت درخواست شوید.

سوالات متداول در مورد ویزای استرالیا

 • ویزای استرالیا به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی ویزای استرالیا به دو دسته ویزای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شوند که هر کدام دارای انواع مختلفی هستند.

 • چند نمونه از ویزاهای موجود برای ورود به کشور استرالیا را نام ببرید؟

ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج، ویزای خانوادگی، ویزای اسکیل ورکر و … .

 • هزینه مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا چقدر است؟

هزینه مورد نیاز برای هر یک از ویزاهای این کشور متغیر است مانند ویزای توریستی 145 دلار استرالیا، ویزای تحصیلی 620 دلار، ویزای کاری 310 تا 4050 دلار و … .

 • مدت زمان صدور ویزای استرالیا چقدر است؟

مدت زمان صدور ویزای استرالیا با توجه نوع درخواستی متغییر می باشد ولی به طور کلی برای ویزاهای کوتاه مدت تا 4 ماه و ویزای بلند مدت تا 1 سال زمان برای صدور نیاز است.

سخن پایانی

اخذ ویزای استرالیا از راه های مختلفی امکان پذیر است. ویزای این کشور شامل ویزای تحصیلی، توریستی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، خانوادگی و … می شود. به طور کلی ویزای استرالیا را می توان به دو دسته ویزای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم نمود.
ویزای مولتی استرالیا نیز به فرد اجازه چندین بار ورود به خاک این کشور را در بازه زمانی معین می دهد. برای اخذ ویزا استرالیا باید هزینه ویزای درخواستی را در هنگام مراجعه به سفارت این کشور پرداخت نمود. امکان درخواست ویزا استرالیا به دو صورت آنلاین و حضوری میسر است.
جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *