مهاجرت به انگلیس

بریتانیا یکی از بزرگترین کشورهای جهان با کیفیت زندگی در سطوح بالا می باشد. برای مهاجرت به انگلیس ابتدا باید یک هدف مشخص از مهاجرت داشته باشید. سپس می توانید برای دریافت اقامت بلند مدت یعنی اقامت بیش از 90 روز از انگلیس درخواست ویزا دهید.
بهترین شهرهای انگلستان برای اقامت مهاجران، لندن، ادینبورگ، بیرمنگام، منچستر و ریدینگ می باشد. انگلستان از بزرگترین کشورها برای جذب سرمایه گذاران، متخصصین و نیروی کار ماهر است.

مهاجرت به انگلیس
فهرست مطالب

روش‌ها، نحوه و شرایط مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت به انگلستان چندین گزینه پیش روی شما قرار دارد که بسته به نوع خواست شخصی خود می توانید برای هر کدام درخواست دهید. شما می توانید برحسب خواست و نیاز خود از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج، اقامت کشور انگلیس را بدست بیاورید. در زیر به برخی از روش های متداول مهاجرت به کشور انگلستان اشاره شده است:

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

مهاجرت-به-انگلیس-از-طریق-کار

انگلستان دارای یک اقتصاد بسیار قوی و پر تحرک می باشد که هر ساله تعداد زیادی مهاجر در زمینه ی مهارت های مورد نیاز را جذب خود می کند. برای مهاجرت به انگلیس شما می توانید قبل از درخواست ویزای کارگر ماهر با یک کارفرمای انگلیسی قرارداد ببندید. کارفرمایان تأیید شده از سوی دولت بریتانیا، به عنوان حامیان مالی شما، برای اخذ اقامت در انگلیس می باشند و شما با این نوع ویزای انگلیس، نیازی به سرمایه زیاد برای اقامت در این کشور ندارید.

برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور انگلیس، به همراه حقوق تقریبی ماهانه در جدول زیر آمده است:

مشاغل مورد نیازحقوق
فناوری اطلاعات و نرم افزار85000- 55000 پوند
بازاریابی و فروش70778- 53000 پوند
مهندس65000- 50000 پوند
مهمانداری65000- 48000 پوند
پرستاری68000- 45000 پوند
حسابداری و مالی84000- 65000 پوند
منابع انسانی75000- 55000 پوند
ساخت و ساز65000- 63000  پوند
خدمات علمی و تخصصی95100- 63000 پوند

شرایط اخذ ویزای کار برای مهاجرت انگلیس

از شرایط اخذ ویزای کاری انگلیس می توان به داشتن جاب آفر یا دعوت نامه کاری اشاره کرد. تنها با داشتن جاب آفر معتبر از طرف کارفرما امکان درخواست ویزای کار خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر به این مطلب سر بزنید: ویزای کار انگلستان

مهاجرت به انگلیس از طریق هنر

هنرمندان در صورتی که در رشته هنری خود جز مشاهیر باشند و در سطح بین المللی شناخته شده باشند می توانند با اثبات این موضوع و همچنین با اثبات درآمد حاصله از فعالیت خود اقامت انگلستان را اخذ کنند. در نظر داشته باشید این روش از سخت گیری های زیادی برخودار است.

 

همچنین بخوانید:

مهاجرت پزشکان به انگلیس

مهاجرت پرستاران به انگلیس

 

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-انگلیس-از-طریق-سرمایه-گذاری

برای مهاجرت به انگلیس با سرمایه گذاری شما حداقل نیاز به 5000000 پوند سرمایه دارید و پس از 3 سال اقامت در کشور انگلیس می توانید در صورت واجد شرایط بودن، درخواست اقامت دائم انگلستان را بدهید، همچنین شما با سرمایه گذاری 10000000 پوند، بعد از گذشت دو سال در صورت واجد شرایط بودن، می توانید درخواست اقامت در انگلیس را بدهید.

روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری سطح 1ویزای مبتکر
سرمایه گذاران باید حداقل 2000000 پوند در سهام یا اوراق قرضه شرکت های انگلیسی موجود سرمایه گذاری کنند.مبتکران باید حداقل 50000 پوند برای سرمایه گذاری در شرکت خود در بریتانیا داشته باشند.
سرمایه گذاران می توانند در صورت مهاجرت به کشور انگلیس، کار کنند و تحصیل نمایند و یا کاری انجام ندهند.نوآوران فقط می توانند در شرکتی کار کنند که در آن سرمایه گذاری کرده اند.
سرمایه گذاران نیازی به قبولی در آزمون زبان و تأیید تحصیلات و مهارت های حرفه ای خود ندارند.نوآوران باید مدارک تحصیلی و زبان، مورد نیاز را ارائه دهند.
بسته به میزان سرمایه گذاری، سرمایه گذاران می توانند، اقامت کشور انگلیس را در طول 2، 3 یا 5 سال دریافت نمایند.مبتکران در صورتی که کسب و کارشان تا حد معینی توسعه یافته باشد، می توانند ظرف 3 سال برای اقامت دائم درخواست دهند.
سرمایه گذاران کنترل کامل بر وجه سرمایه گذاری شده خود دارند و می توانند سهام خود را خرید و فروش کنند. (البته نباید در سرمایه اولیه تغییری حاصل شود.)قبل از دریافت اقامت دائم انگلیس، مبتکران نمی توانند مبلغ سرمایه گذاری شده را از شرکت خود برداشت نمایند. در غیر این صورت قادر به تمدید اقامت انگلیس خود نخواهند بود.

ثبت شرکت در انگلیس

سرمایه داران خارجی با داشتن شرایطی خاص می توانند برای ثبت شرکت در انگلستان اقدام کنند.

 • ارائه آیلتس حداقل 5.5
 • ارائه بیزنس پلن قوی
 • رزومه کاری مرتبط

متقاضیان می توانند با حدود 5 هزار پوند بیزنس خود را انگلیس ثبت کرده و اقامت 3 ساله دریافت کنند. پس از این مدت، در صورت فعال بودن بیزنس می توانند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند.

مهاجرت از طریق کارآفرینی به انگلیس

از مهم ترین فاکتور های مهاجرت از طریق کارآفرینی داشتن بیزنس پلن است. در ابتدا باید کسب و کاری را نشان دهید که بتواند درانگلیس ایجاد شغل کرده و همچنین سودآور باشد.

 • ارائه بیزنس پلن یا طرح تجاری
 • مدرک زبان
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • تمکن مالی

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

مهاجرت-به-انگلیس-از-طریق-ازدواج

شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

اگر به دنبال اخذ اقامت در انگلیس از طریق ازدواج و یا بر اساس رابطه پارتنری با یک شهروند انگلیسی هستید، باید قبل از ورود، برای اقامت در انگلیس با ویزای 6 ماهه  درخواست دهید.

ویزای همسر چیست؟

ویزای همسر به شرکای متأهل شهروندان بریتانیا اجاره می دهد تا به انگلستان مهاجرت کنند، زیرا آنها با فردی که تبعه انگلستان است و در انگلیس سکونت دارند ازدواج کرد ه اند.

قوانین و شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

 • هجده سال یا بیشتر داشته باشید.
 • با فردی که شهروند و یا تبعه انگلیس است ازدواج کنید.
 • حداقل سه سال از تاریخ تابعیت شما در انگلستان گذشته باشد.
 • ازدواج شما باید ثبت شده و قانونی باشد.
 • شخص تبعه انگلستان باید بتواند همسر خود را حمایت مالی نماید.
 • شریک ازدواج تبعه انگلیس بید در سال بیش از 18600 پوند درآمد داشته باشد یا پس انداز کافی برای حمایت از همسر خود داشته باشد.
 • همسر تبعه انگلستان باید محل اقامت مناسبی برای خود، همسر و افراد تحت تکفل خود داشته باشد.
 • همسر تبعه انگلستان باید مدرک زبان لازم برای ورود به کشور انگلستان را داشته باشد.

مهاجرت از طریق تولد در انگلیس

دریافت تابعیت از طریق تولد در انگلیس تنها در صورتی امکان پذیر است که یکی از والدین یا هر دو والدین تابعیت انگلیس را داشته باشند.

مهاجرت به انگلیس از طریق همراه

افرادی که موفق شده اند اقامت قانونی بیشتر از 6 ماه در انگلیس را اخذ کنند، می توانند برای پیوستن اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا دهند. برای درخواست ویزا همراه که مربوط به همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود می بایست شرایط زیر داشته باشید:

 • تمکن مالی مناسب
 • مدارک اثبات روابط خانوادگی مانند گواهی تولد و اسناد ازدواج
 • محل اقامت مشخص

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

مهاجرت-به-انگلیس-از-طریق-پناهندگی

اگر در کشور خود در خطر هستید و می خواهید در خواست پناهندگی انگلیس را بدهید باید بدانید که مهاجرت به انگلیس با پناهندگی از خارج از انگلستان امکان پذیر نمی باشد و شما باید بعد از ورود به خاک بریتانیا درخواست پناهندگی خود را ثبت نمایید.
در صورت واجد شرایط بودن پناهندگی شما پذیرفته شده و بعد سه سال اجازه اقامت انگلیس را دریافت می نمایید. این روش به دلیل مخاطرات زیاد آن مورد قبول شرکت ما نبوده و آن را به مهاجرین عزیز پیشنهاد نمی دهیم.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

مهاجرت-به-انگلیس-از-طریق-تحصیل

از برترین مقاصد تحصیلی برای مهاجرت، کشور انگلستان می باشد که سالانه بیش از 450000 دانشجوی بین المللی را به خود جذب می نماید. شما می توانید بعد از اخذ آیلتس و تافل خود با نمرات بالا، فرم در خواست پذیریش برای study Abroad از طریق سایت های معتبر بدهید و بعد از ترجمه و ارسال مدارک خود، اقامت انگلیس از طریق تحصیل را اخذ نمایید.

راه ها و رشته ها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین راه برای مهاجرت به انگلیس، مهاجرت تحصیلی می باشد و بهترین رشته ها برای آینده کاری در انگلستان، رشته های زیر می باشد که برحسب مشاغلی است که در آن کمبود نیرو می باشد:

رشته هامعرفی رشته هامدارک تحصیلی مرتبط با رشته هادانشگاه ها و مراکز عالی مرتبط با رشته ها
کسب و کاردوره های مرتبط با بیزینس در صدر لیست محبوب ترین مدارک تحصیلی انگلیس قرار دارند.مدیریت کسب و کار، اقتصاد، امور مالی و مدیریت تجارت بین المللی، بازاریابی، بانکداری و مالی و حسابداری

دانشگاه لنکستر،

دانشگاه ناتینگهام ترنت،

دانشگاه آنگلیای شرقی،

دانشگاه استراثکلاید و دانشگاه کاونتری

مهندسیمهندسی جایگاه خود را به عنوان یک مقصد برتر علمی برای مهاجرت به انگلیس در طول تاریخ حفظ کرده است.مهندسی شیمی، هوانوردی، مهندسی زیستی، مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی الکترونیک و مکانیک

دانشگاه ناتینگهام،

دانشگاه برادفورد،

دانشگاه نیوکاسل،

دانشگاه بورنموث و

دانشگاه سوانسی

فناوری اطلاعاتانگلیس در حال تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در آموزش فناوری اطلاعات و برنامه های درجه یک در زمینی مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتری است.علوم کامپیوتر پیشرفته، مهندسی نرم افزار، امنیت سایبری، شبکه ها و سیستم ها، سیستم های اطلاعات و کسب و کار

دانشگاه غرب لندن،

دانشگاه بیرمنگام،

دانشگاه ساوتهمپتون،

دانشگاه شفیلد و

دانشگاه آبردین

قانوندانشکده های حقوقی معتبر انگلستان، توسط کارفرمایان سراسر جهان ارزشمند می باشد.لیسانس حقوق، جرم شناسی، قانون کسب و کار، قانون مدنی، حقوق بین الملل حقوق بشر و عدالت کیفری

دانشگاه سولنت،

دانشگاه بانک جنوبی لندن،

دانشگاه ورسستر،

دانشگاه بانگور و دانشگاه غرب لندن

هنرمدرک هنر در انگلستان شما را به سوی مشاغل جذاب و آینده شغلی خوب نزدیکتر می نماید.هنرهای زیبا، تئاتر و اجرا، عکاسی، فیلم و فیلمنامه نویسی، موسیقی، طراحی گرافیک، نوشتن خلاق و مد و منسوجاتدانشگاه های: گلداسمیت لندن، متروپولیتن لندن، مرکزی لنکاوری، تیساید، هنرهای خلاق

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلیس، به این مطلب مراجعه کنید: تحصیل در انگلستان

مهاجرت به انگلیس از طریق شرکت در دوره های زبان

دانشجویانی که مدرک زبان ندارند و ولی تسلط و دانش زبان دارند می توانند قبل از ورود به داشنگاه برای شرکت در دوره زبان کوتاه مدت اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که دوره های زبان کوتاه مدت شانس ویزای کمی دارند و احتمال ویزای کمی خواهند داشت.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل فرزند

تنها در صورتی می توانید برای ویزای تحصیلی والدین کودک درخواست دهید که فرزند شما ویزای تحصیلی کودک را داشته باشد یا در حال درخواست باشد. یا اگر ویزای (Tier 4) (برای کودک) را دارد، فرزند باید بین 4 تا 11 سال سن داشته باشد و در یک مدرسه مستقل در انگلیس مشغول تحصیل باشد تا والدین بتوانند از این طریق برای مهاجرت کشور انگلستان اقدام نمایند.

مهاجرت به انگلیس از طریق تغییر مذهب

تغییر مذهب برای مهاجرت به انگلیس در صورتی ممکن است که فرد در جامعه خود احساس خطر نماید و جان او به مخاطره بیافتد در این صورت می تواند از طریق، اخذ پناهندگی به انگلیس مهاجرت نماید.

امتیاز بندی مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت انگلیس  بر مبنای سیستم امتیاز دهی می باشد که دولت بریتانیا برای پذیرش مهاجرین به کار می برد و بر مبنای آن اقدام به پذیرش مهاجرین می نماید.

امتیاز بندی عمومی برای مهاجرت به انگلیس به شرح زیر می باشد:

 • بر اساس سن افراد بین  5 تا 20 می باشد.
 • مهارت های زبان آموزی 10 امتیاز می باشد.
 • مدارک تحصیلی بسته به  نوع مهاجرت شما از 15 تا 50 می باشد.
 • تمکن مالی از 15 تا 45 می باشد.

انواع سطح ویزا برای مهاجرت به انگلیس

سطح 1

اخذ ویزای سطح 1 انگلستان برای مهاجران با ارزش بالا می باشد که در حال حاضر در زیر مجموعه های ویزا زیر آمده است.

سطح 1 (استعداد های استثنایی): افرادی که در سطح بین المللی در علوم یا هنر به رسمیت شناخته شده اند

سطح 1 (کارآفرینان): افرادی که مایل به راه اندازی، تصدی یا مشارکت در اداره یک کسب و کار یا شغل در کشور انگلیس را دارند.

سطح 1 (سرمایه گذار): افرادی که می خواهند سرمایه گذاری مالی قابل توجهی در کشور انگلستان انجام دهند.

سطح 1 (عمومی): برای کارگران بسیار ماهر می باشند که قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارند.

سطح 1 (کارآفرینان فارغ التحصیل): مهاجرانی که از موسسات آموزش عالی کشور انگلستان فارغ التحصیل شده و به دلیل ابتکارات نوآورانه یا ایجاد کارآفرینی خلاقانه شناخته شده اند.

سطح 2

سطح 2 ویزای کشور انگلستان برای کارگران ماهر می باشد که شامل زیر مجموعه های زیر می باشد:

سطح 2 (عمومی): افرادی که به آنها شغل مهارتی توسط یک کارفرمای انگلیسی پیشنهاد شده باشد.

سطح 2 (مبلغان دینی): مهاجرینی مانند، کشیشان یا مبلغان مذهبی که توسط یک جامعه مذهبی در انگلستان دعوت شده باشند.

سطح 2 (ورزشکاران): ورزشکاران و مربیان نخبه که در سطح بین المللی در بالاترین سطح مسابقات شناخته شده اند.

سطح 2 (انتقال درون شرکتی): کارکنان شرکت های چند ملیتی که به شعبه انگلستان از سازمان خود منتقل شده اند.

سطح 3

این سطح از درخواست اقامت انگلیس به حالت تعلیق درآمده است. در ابتدا برای کارگران کم مهارت در زمان کمبود نیروی کار استفاده می شد.

سطح 4 (محصلین و دانشجویان)

برای دانش آموزان بزرگسال 16 سال یا بیشتر می باشد. برنامه های تحصیلی دانشگاه و کالج در این دسته گنجانده شده است.

سطح 5 (کارگران موقت)

سطح 5 برای کارگران موقت است. دسته سطح 5 انگلستان، دارای زیر مجموعه های ویزا زیر می باشد:

سطح 5 (خلاقیت و ورزشی): برای سرگرمی ها، ورزشکاران یا هنرمندان خلاق می باشد.

سطح 5 (کارگران خیریه): برای افرادی که برای شرکت در کارهای خیریه داوطلبانه به انگلستان می آیند.

سطح 5 (کارکنان مذهبی): برای افرادی که به انگلستان می آیند تا به عنوان بخشی از یک جامعه مبتنی بر ایمان کار کنند، کارهایی مانند موعظه، خدمت، یا کارهای دامداری انجام دهند.

سطح 5 (صرافی مجاز دولتی): برای افرادی که تحت یک برنامه تأیید شده دولت به انگلستان مهاجرت می کنند و هدف آنان ترویج اشتراک دانش، تجربه و بهترین عملکرد است.

سطح 5 (توافقنامه بین المللی): برای افرادی که تحت قرارداد به انگلستان می آیند تا کارهایی را انجام دهند که تحت پوشش بین المللی مانند توافقنامه GATS قرار دارد.

سطح 5 (طرح تحرک جوانان): برای جوانان یک کشور شرکت کننده که مایل به تجربه زندگی در بریتانیا می باشند.

مراحل مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت به انگلیس می بایست چند مرحله را طی کنید.

 • مشخص کردن هدف و راه مهاجرتی مورد نظر
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز برای راه مهاجرتی مورد نظر. مثلاً در مهاجرت تحصیلی نیاز به آیلتس و مدارک تحصیلی دارید
 • اقدامات لازم که قبل از درخواست ویزا الزامی است مثلا در راه تحصیلی و کاری باید نامه پذیرش و دعوت نامه کاری داشته باشید
 • جمع آوری مدارک برای ویزا
 • درخواست ویزا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلیس

مدارک مورد نیاز از مهم ترین بخش های مهاجرت به انگلیس است. برای راه های مختف مهاجرتی مدارک خاص خود را باید داشته باشید. اما بعضی مدارک به صورت عمومی هستند و شامل همه راه های مهاجرتی می شوند مانند:

 • پاسپورت معتبر
 • تمکن مالی
 • گواهی سلامت
 • عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان
 • بیمه سلامت
 • سوابق تحصیلی و کاری

بهترین شهرها برای مهاجرت به انگلیس

 • بیرمنگام
 • منچستر
 • ردینگ
 • ساوتهمپتون
 • بریستول
 • لیورپول
 • لیدز
 • آکسفورد

وضعیت سیاسی و اجتماعی در انگلیس

بریتانیا بر اساس مشروطه سلطنتی اداره می شود و خانواده سلطنتی در راس امور سیاسی قراردارند. انگلیس دارای 14 منطقه و کشور وابسته است و خاندان سلطنتی انگلیس به عنوان خاندان سلطنتی کشورهای استرالیا، کانادا و نیوزلند نیز شناخته می شوند. انگلیس از کشورهایی با فرهنگی غنی است و80 درصد از جمعیت انگلستان را سفید پوستان بریتانیایی تشکیل داده است. مذهب اکثر افراد مقیم مسیحیت است و مذهب اسلام و هندو نیز پیروان زیادی در بریتانیا دارد.

مزایا و معایب مهاجرت به انگلیس

مزایای مهاجرت به انگلیس

 • کیفیت بالای زندگی
 • کیفیت بالای سیستم آموزشی
 • شرایط مساعد کسب و کار
 • زیر ساخت های توسعه یافته
 • موقعیت مکانی مطلوب انگلیس
 • فرهنگ غنی و اصیل انگلیس
 • حمایت اجنماعی دولت

معیاب مهاجرت به انگلیس

 • هزینه زندگی بالای انگلیس
 • آب و هوای مه گرفته و بارانی
 • وجود ترافیک سنگین در شهر
 • رقابت در بازار کار
 • مقررات سخت گیرانه ویزا

هزینه مهاجرت به انگلیس

هزینه ویزای انگلستان برای اقامت 6 ماهه برای بازدید از انگلیس به عنوان توریست 100 پوند می باشد. در صورت همراه بودن همسر 1538 پوند و برای بازدید و اخذ ویزای دانشجویی 363 پوند می باشد.

هزینه ویزای انگلیس

نوع ویزاهزینه به پوند
کارگر ماهر (حداکثر 3 سال)180
کارگر ماهر (بیش از 3 سال)1235
کارمند بهداشت و مراقبت ( تا 3 سال)247
توریستی100
همسر1048
استارت آپ378
تحصیلی328

هزینه مجوز اقامت

در سال 2024 درخواست برای اقامت نامحدود در بریتانیا 2900 پوند است. که این هزینه ها مربوط به پردازش درخواست ها است.

هزینه تمکن مالی

میزان تمکن مالی برای هر سال 18 هزار پوند است و به ازای همسر و فرزند نیز مبلغی اضافه خواهد شد و همسر 18 هزار پوند و فرزندان زیر 18 سال 3500 پوند.

هزینه‌ های ضروری اقامت در انگلیس

خورد و خوراک
موضوعهزینه پوند
غذا در رستوران ارزان15.00
آب معدنی (1.5 لیتر)1.06
شیر1.24
برنج (1 کیلوگرم)1.58
تخم مرغ (12 عدد)2.99
فیله مرغ (1 کیلوگرم)6.54
گوشت گاو (1 کیلوگرم)10.41
سیب (1 کیلوگرم)2.09
پرتغال(1 کیلوگرم)2.13
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.70
پیاز (1 کیلوگرم)1.03
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.10
ورزش و اوقات فراغت
موضوعهزینه پوند
باشگاه بدن سازی به صورت ماهانه32.33
اجاره زمین تنیس 1 ساعت در آخر هفته11.02
سینما10.00
لباس و کفش
موضوعهزینه پوند
شلوار جین63.67
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای31.21
1جفت کفش دویدن نایکی74.21
1 جفت کفش تجاری پرم مردانه76.28
اجاره ماهانه ملک
موضوعهزینه پوند
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1086.85
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر878.56
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1776.08
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1363.50
خرید آپارتمان
موضوعهزینه پوند
هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر5107.30
هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر385.45
حمل و نقل
موضوعهزینه پوند
بلیط یک طرفه اتوبوس و قطار شهری2.50
کارت ماهانه68.00
شروع تاکسی3.00
تاکسی (1 کیلومتر)1.24
تاکسی 1 ساعت انتظار17.40

هزینه مهاجرت تحصیلی

در مهاجرت تحصیلی پرداخت شهریه یک سال دانشگاه الزامی است و بسته به نوع رشته و دانشگاه متفاوت است. هزینه درخواست ویزای تحصلی انگلیس 328 پوند است که متقاضی باید برای درخواست ویزا این مبلغ را پرداخت کند. همچنین 150 پوند نیز برای بیمه درمانی باید پرداخت شود.

هزینه مهاجرت کاری

هزینه مهاجرت کاری بسته به نوع اقدام متفاوت است.

نوع ویزاهزینه به پوند
کارگر ماهر (حداکثر 3 سال)180
کارگر ماهر (بیش از 3 سال)1235
کارمند بهداشت و مراقبت ( تا 3 سال)247

مدت زمان مهاجرت به انگلیس چقدر است؟

مدت زمان پروسه مهاجرتی به فاکتورهای مختلفی مانند راه مهاجرتی، ویزای درخواستی، شرایط متقاضی، کشوری که در آن اقامت دارید و سیاست های مهاجرتی انگلیس در زمان درخواست، متفاوت است. پروسه درخواست ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

بهترین مسیر برای رفتن به انگلیس

بهترین مسیر برای رفتن به انگلستان بر حسب نیاز هر شخص به ترتیب زیر می باشد:

 • اخذ اقامت کشور انگلیس با ویزای استارت آپ.
 • مهاجرت به انگلیس با ازدواج با یک تبعه انگلستان.
 • اقامت در انگلیس با سرمایه گذاری (tier 1).
 • اقامت کشور انگلیس از طریق استعداد استثنایی (tier 1).
 • اخذ اقامت انگلیس برای پناهندگی یا حمایت های بشر دوستانه.

راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان

راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می باشد. بسیاری از افراد به انگلیس مهاجرت می کنند و بعد از اتمام تحصیلات، شغلی برای خود پیدا کرده و یا حتی ازدواج می کنند و برای همیشه در انگلستان ساکن می شوند، همچنین با توجه به اینکه انگلیسی زبان اول کشور بریتانیا می باشد، غالب مهاجران به راحتی می توانند اقامت در انگلیس را به دست بیاورند.

سوالات متداول

تاکنون 91087 نفر ایرانی به کشور انگلیس مهاجرت کرده اند.

 

کمبریج، لندن، منچستر، بریستول، لیدز

 

برای مهاجرت به کشور انگلیس، شما به نمره بالای آیلتس نیاز دارید و باید تمام معیارهای حرفه ای (تحصیلی و کاری) و قانونی (مراحل اخذ اقامت انگلستان) و مالی را داشته باشید و بسته به خواست خود از طریق تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه گذاری مسیر مهاجرت و کسب اقامت در انگلستان را انتخاب نمایید.

 •  
 

فرصت های شغلی بی شمار، شرایط مناسب برای تحصیل، سیستم آموزشی مناسب از دلایل اصلی ایرانیان است.

 

افرادی که 5 سال در انگلستان کار کرده، درآمد کسب کرده و مالیات پرداهت کرده باشند می توانند درخواست اقامت دائم دهند.

 

بسیاری از مهاجرین برای تحصیل به انگلستان مهاجرت کرده و شغلی پیدا می کنند و اقامت در کشور انگلیس را کسب می نمایند. اکثر مهاجرین به آسانی می توانند، اقامت در انگلیس را دریافت نمایند.

 

سه سال زمان می برد. اگر با یک تبعه انگلیس ازدواج کنید و یا به عنوان پارتنر زندگی نمایید قبل از درخواست حداقل باید سه سال در بریتانیا زندگی کرده باشید، از این طریق ازدواج  می توانید اقامت انگلیس را کسب کنید.

 •  
 

از مزایای قابل توجه کار در انگلیس نرخ بالای پوند می باشد، هر چه دستمزد شما بالاتر باشد، پول بیشتری را به ارز کشور خود می توانید تبدیل کنید و این خود برای شما کسب درآمد به حساب می آید، همچنین با توجه به هزینه ها، دستمزدها نیز بالا می باشد، چرا که انگلستان از اقتصاد قوی و پویایی برخوردار می باشد.

 

برای مهاجرت به انگلستان نیاز به مدرک آیلتس خواهید داشت.

 

هزینه های مهاجرتی بسته به نوع راه مهاجرتی متفاوت است. متقاضیان برای راه های مختلف مهاجرتی نیاز به دارایی متفاوتی خواهند داشت، هزینه های پروسه مهاجرتی، هزینه راه مهاجرتی و هزینه های زندگی در مهاجرت باید مورد بررسی و مشورت با وکیل مهاجرتی قرار گیرند.

مطالب مرتبط