مهاجرت به دانمارک

دانمارک به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی که رتبه اول ایمنی و امنیت را دارد، گزینه مناسبی برای مهاجرت به حساب می آید.
دانمارک یکی از خونگرم ترین کشورهای جهان است که طبیعت بکر و زیبایی داشته و سطح کیفیت زندگی در این کشور به دلایلی همچون اقتصاد، سیستم بهداشتی و همچنین سیستم آموزشی قوی، بالاست. تمام این دلایل باعث شده تا مهاجرت به دانمارک، علاقه مندان و متقاضیان زیادی داشته باشد.

مهاجرت به دانمارک
فهرست مطالب

اگر به دنبال کار، دانشجوی بین المللی، کارآفرین یا سرمایه گذار هستید، انتخاب دانمارک می تواند گزینه ای مناسبی برای مهاجرت باشد. چرا مهاجرت به دانمارک؟ امکانات و مراقبت های بهداشتی در دانمارک مقرون به صرفه و در دسترس است. دانمارک یکی از شادترین مردم جهان هستند. حمل و نقل عمومی در دانمارک بسیار موثر، کارآمد و مقرون به صرفه است که این موضوع یکی از موارد مهم برای مهاجرین به شمار می آید. دانمارک اقتصادی با ثبات و قوی دارد و کار در دانمارک از شرایط خوبی برخوردار است.

شرایط مهاجرت به دانمارک

گزینه های آموزشی رایگان با مدارک معتبر قابل ارائه در سراسر جهان باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به دانمارک یکی از بهترین راه ها برای کسب اقامت تحصیلی در یک کشور اروپایی سطح بالا باشد.

کشور دانمارک راه های مهاجرت به دانمارک را باز گذاشته و از متخصیص در زمینه های مختلفی چون IT، مهندسی، حسابداری، مدیریت، پرستاری، پزشکی، دندانپزشکی، هتل داری و گردشگری و.. با آغوش باز استقبال می کند. شما با سرمایه ای در حدود 400000 یورو می توانید ویزای طلایی برای اقامت در دانمارک اخذ نمایید.

روش‌های مهاجرت به دانمارک

راه های مختلفی برای مهاجرت به دانمارک از قبیل: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی وجود دارد که برای هر کدام از این روش ها شرایط خاص خود را باید داشته باشید.
شرایطی به صورت عمومی برای همه راه های مهاجرتی یکسان است که عبارتند از: تمکن مالی، عدم سوء سابقه، بیمه سلامت، محل اقامت مشخص و هدف مشخص از مهاجرت. متقاضیان جهت مهاجرت و اقامت بیش از 90 روز در دانمارک باید اجازه اقامت و ویزا دریافت کنند و شرایط اخذ ویزا بسته به هدف متقاضی تعیین می شود.

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

مهاجرت-به-دانمارک-از-طریق-کاردولت دانمارک طرح های زیادی را برای مهاجرت کاری به دانمارک ارائه داده است تا مهاجران راحت تر بتوانند به این کشور مهاجرت نمایند، همچنین اجازه اقامت دانمارک برای متخصصان ماهر، ساده ترین روش برای اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق کار است.
برنامه مهاجرت به دانمارک با کار، به مهاجران این اجازه را می دهد که پس از اخذ اقامت کشور دانمارک وارد خاک این کشور شده و در آنجا مستقر شوند و از حق و حقوق شهروندی بهره مند گردند.
مهاجران با استعدادی که توسط هیچ کارفرمایی حمایت نمی شوند و یا هیچ پیشنهاد شغلی قبلی از دانمارک ندارند، اما توانایی های خود را در یک شغل خاص مورد نیاز در کشور دانمارک به اثبات رسانده اند، به سادگی می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند.

  شرایط کامل مهاجرت کاری به دانمارک  

مهاجرت پزشکان به دانمارک

مهاجرت پزشکان به دانمارک نیاز به مجوز رسمی دارد و پزشکان می توانند بعد از گذراندن دوره های آموزشی و شرکت در آزمون های حرفه ای پزشکی، مجوز رسمی دریافت کرده و برای اخذ اقامت دانمارک اقدام نمایند. از شرایط و مهاجرت پزشکان به دانمارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک پزشکی
 • مهارت در زبان دانمارکی
 • مشخص بودن وضعیت مهاجرت
 • داشتن بیمه
 • سن بالای 18 سال
 • ارائه آدرس ثابت از محل زندگی
 • شرکت در آزمون ورودی پزشکی دانمارک

همچنین شایان ذکر است که اجازه اقامتی که برای دریافت مجوز صادر شده است، اجازه ماندن در این کشور را فقط به شما می دهد و به منزله اجازه کار در این کشور نیست. این مجوز شما را قادر می سازد به مدت 3 تا 6 ماه در منطقه شینگن حضور داشته باشید.

  شرایط کامل مهاجرت پزشکان به دانمارک  

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک می توان به این دو روش اقدام نمود:

 • مهاجرت تحصیلی: دریافت پذیرش از یک دانشگاه جهت ادامه تحصیل
 • مهاجرت کاری: معادل سازی مدارک و یا شروع به کار در صورت داشتن پیشنهاد کاری معتبر

متقاضی مهاجرت کاری دندانپزشکی می تواند بدون ارائه مدرک زبان دانمارکی به این کشور وارد شود و سپس در دوره های زبان دانمارکی که مدت آنها 3 سال است شرکت کند.
در روش مهاجرت کاری دندانپزشکان به دانمارک، برای فرد متقاضی در مدت زمان معادل سازی مدارک، این فرصت فراهم است تا همراهی داشته باشد و فرزندان زیر 18 سال او به تحصیل مشغول شده و همسر وی نیز اجازه کار تمام وقت خواهد داشت.
در حین مرحله معادل سازی مدارک، فرد متقاضی اجازه کار ندارد و تنها در صورتی که یک پیشنهاد کاری معتبر داشته باشد، می تواند مشغول به کار شود.

  شرایط کامل مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک  

اگر خواستار اخذ اقامت کشور دانمارک به عنوان تحت شغل پرستاری هستید، باید بدانید که مهاجرت به دانمارک برای پرستاران بدین گونه است که می بایست در آزمون های حرفه ای پرستاری این کشور قبول شده و زبان دانمارکی را بیاموزید. پس از قبولی در آزمون و دریافت مجوز می توانید برای اخذ اقامت کشور دانمارک اقدام نمایید.

اجازه اقامت و کار برای ورزشکاران یا مربیان در صورتی صادر می شود که شغل اصلی آن ها مربوط به ورزش باشد. ورزشکاران در صورت داشتن پیشنهاد شغلی در رشته ورزشی خود، می توانند از طریق دریافت ویزای کاری به دانمارک مهاجرت کرده و در زمینه مورد نظر خود مشغول به کار شوند.
ورزشکاران می توانند حداقل 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. هنرمندان نیز شرایط مشابهی داشته و در صرت داشتن جاب آفر امکان مهاجرت کاری خواهند داشت.

افرادی که جویای کار در دانمارک و مهاجرت از طریق ویزای کار هستند ابتدا باید جاب آفر یا دعوت نامه کاری از یک کارفرمای معتبر در دانمارک دریافت کنند. متقاضیان می توانند با ارسال رزومه خود از طریق آژانس ها و وب سایت های کاریابی، به کارفرما درخواست جاب آفر دهند. کارفرما با بررسی و تایید رزومه برای متقاضی دعوت نامه کاری ارسال می کند. برای درخواست کار در دانمارک به مجوز کار و ویزا نیاز است در نتیجه می بایست مدارک مورد نیاز را تکمیل کرده و درخواست ویزا را به سفارت ارائه دهند. مدارک مورد نیاز عبارت است از:

 • تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • جاب آفر
 • پاسپورت
 • مدارک شناسایی
 • هدف مشخص از درخواست ویزا
 • تکمیل فرم درخواست
 • عکس متقاضی که اخیراً گرفته شده است
 • بیمه سلامت
نوع ویزای کار هزینه ها به کرون (واحد پول دانمارک)
لیست مثبت دانمارک ( آن دسته از مشاغلی که دانمارک در آن با کمبود متخصص مواجه است.) 3165 کرون
طرح محدودیت پرداخت 3165 کرون
اجازه اقامت دانمارک برای جستجوی کار 3165 کرون
طرح گرین کارت دانمارک (مهاجرت به دانمارک مبتنی بر امتیاز، بر اساس معیارهایی چون سن، مهارت های تجربه کاری و تحصیلی که مجموع امتیاز آن باید 100 باشد) 6375 کرون
طرح شرکتی (طرح استارت آپ) 3165 کرون
ورزشکاران، کارمندان سفارت و کارآموزان (اجازه اقامت تحت قانون مهاجرت به دانمارک را دارند.) 3165 کرون

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-دانمارک-از-طریق-سرمایه-گذاریاز روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری می توان به ویزای استارتاپ اشاره نمود که به شما اجازه اقامت دو ساله قابل تمدید می دهد. شما پس از 9 سال اقامت در دانمارک می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.
مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری در طرح استارت آپ دانمارکی بدین صورت است که شما بر اساس یک طرح تجاری که توسط یک پانل متخصص ارزیابی می شود، درخواست می دهید و اگر پانل، طرح کسب و کار شما را تأیید کند، شما واجد شرایط درخواست اقامت دانمارک و اجازه کار به عنوان یک کارآفرین خوداشتغال خواهید بود.

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای طلایی

اگر قصد مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ویزای طلایی را دارید با سرمایه گذاری تجاری با حداقل سرمایه 100,000 تا 100 میلیون یورو (بدون محدودیت) می توانید اقامت اروپا را کسب نمایید.

همچنین بخوانید:

شرایط دریافت انواع ویزای دانمارک

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

برای واجد شرایط درخواست سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • کسب و کاری به صورت خود اشتغالی داشته باشید
 • یک برنامه عملی برای شروع آن در دانمارک داشته باشید
 • شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نباشید
 • متقاضی باید در یک طرح تجاری، جزئیات کسب و کاری که قصد دارد راه اندازی کند را ارائه دهد
 • حداکثر تعداد افراد تیم بیشتر از 3 نفر نباشد
 • شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی می تواند به عنوان بخشی از تیم باشد
 • طرح کسب و کار باید توسط یک هیئت متخصص تایید شود
 • طرح کسب و کار پیشنهادی باید نوآورانه و پتانسیل رشد داشته باشد

خارجی ها می توانند در دانمارک با ثبت شرکت، کسب و کار اره اندازی کنند. و برای هر کسب و کار استارتاپی باید ابتدا بیزنس پلن ارائه داده و برای ویزای استارتاپ درخواست دهند. برای ثبت شرکت در دانمارک ساختار شرکت باید مشخص باشد. شرکت نامحدود نیازی به سرمایه گذاری ندارد و برای شرکت سهامی خاص و عمومی حداقل به 400 هزار کرون سرمایه نیاز است.

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

مهاجرت-به-دانمارک-از-طریق-خرید-ملکاگر خواهان مهاجرت به دانمارک با خرید ملک هستید، بسیاری از بانک ها و وام دهندگان غیر بانکی در دانمارک حاضرند تا 95 درصد از قیمت خرید ملک را وام بدهند.
بدین معنی که شما باید حداقل 5% از قیمت خرید خانه را برای سپرده گذاری خود، پس انداز نمایید. اگر خانه ای به ارزش 400,000 دلار خریداری می کنید، 5% از قیمت خرید 20,000 دلار است که مابقی آن را می توانید در اقساط 10، 20 و 30 ساله پرداخت نمایید.

به طور کلی در کشورهای اروپایی بخصوص دانمارک خرید خانه از کرایه خانه به صرفه تر می باشد. نکته مهمی که باید بدان توجه نمایید این است که برای خرید ملک و سرمایه گذاری حتما با مشاورین و وکلا خبره در این کار مشورت نمایید تا دچار زیان و خسارت های مالی نشوید.

هزینه های خرید آپارتمان سه خوابه در کپنهاگ دانمارک به شرح زیر می باشد:

خرید آپارتمان در مرکز تاریخی شهر کپنهاگ1.5 میلیون یورو
خرید آپارتمان در 5 کیلومتری کپنهاگ800000 یورو
خرید آپارتمان در اودنسه500000 یورو

خرید خانه در دانمارک در بیشتر موارد به صورت اقساط بلند مدت 10، 20، 30 ساله می باشد که نسبت به اجاره خانه به صرفه تر است. اگر خواهان مهاجرت به کشور دانمارک می باشید، پیش از اقدام برای اخذ اقامت در دانمارک حتما با مشاورین خبره در این کار مشورت نمایید، تا بتوانید از بهترین طریق ممکن مهاجرتی امن و مطمئن داشته باشید.

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

مهاجرت-به-دانمارک-از-طریق-تحصیلسالانه بیش از 18000 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان به دانمارک مهاجرت می نمایند. دانشگاه های دانمارک به دلیل برنامه های تحصیلی پیشرفته خود بر مبنای تمرکز بر روی تحقیقات می باشد و مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل گزینه خوبی برای کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند.

شرایط مهاجرت تحصیلی پذیرش در دانشگاه ها دولتی دانمارک

 • دانشجویانی که دارای اجازه اقامت در کشور دانمارک را دارند. (این گزینه شامل کسانی می شود که اجازه اقامت کوتاه مدتی دارند که قابل تبدیل به اقامت بلند مدت در کشور دانمارک می باشد.)
 • دانشجویانی که والدینشان شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا بوده و در دانمارک مشغول به کارند.

دانشگاه های معتبر دولتی دانمارک

دانشگاه های معتبر دولتی که گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک می باشند به شرح زیرند:

 • دانشگاه آلبورگ
 • دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه روسکیلد
 • کالج دانشگاه VIA

اگر شما دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا هستید، هزینه تحصیلی شما چیزی در حدود 6000 تا 16000 یورو در سال می باشد و اگر قصد شرکت در دوره های تخصصی تر دارید، هزینه شهریه مبلغی در حدود 35000 یورو در سال است.

هزینه مهاجرت به دانمارک با ویزای تحصیلی
چند ورود عادی90 روزه66090

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک به شرح زیر می باشد:

 • ارائه پذیرش نامه تحصیلی از دانشگاه مقصد.
 • تفکیک دقیق برنامه تحصیلی.
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • چهار قطعه عکس سه در چهار پاسپورتی
 • تکمیل فرم ST1
 • بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کشور دانمارک به شرح زیر می باشند:
رشتهشهریه
رشته مدیریت کسب و کارمتوسط شهریه در هر سال 10000 یورو می باشد.
رشته اقتصاد6000 تا 8500 یورو در سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی و 10000 تا 17400 یورو در سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
رشته تحصیلی بیوتکنولوژی12000 تا 20000 یورو در سال می باشد.
رشته های مهمانداری و گردشگری4000 یورو در سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی و 7000 یورو در سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
رشته علوم سیاسیدر حدود 9000 یورو در سال می باشد.

تحصیل مقطع کارشناسی در دانمارک

تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف امکان پذیر است. دانشجویان در دانشگاه می توانند به صورت عملی و تئوری به تحصیل در دانشگاه های دولتی یا خصوصی بپردازند. جهت مهاجرت تحصیلی اولین قدم، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه است.
دانشجویان پس از دریافت پذیرش تحصیلی می توانند برای ویزای تحصیلی درخواست دهند. توجه داشته باشید دریافت نامه پذیرش به منزله دریافت صد در صد ویزا نیست، ممکن است ویزا صادر نشود و این موضوع بستگی به مدارک متقاضی دارد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانمارک بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است ولی به صورت کلی می توان گفت هزینه تقریبی در حدود 6000 یورو تا 16000 یورو در سال باشد.

 • سوابق تحصیلی
 • تمکن مالی
 • محل اقامت مشخص
 • مدرک زبان
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پرداخت هزینه سال اول تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • بیمه سلامت

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی می بایست ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند و با ارسال رزومه تحصیلی خود به دانشگاه برای دریافت پذیرش درخواست دهند. دانشگاه پس از بررسی مدارک دانشجو در صورت ایدد نامه پذیرش برای دانشجو ارسال می کند.
هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است و حدوداً بین 10 هزار یورو تا 36 هزار یورو متغیر است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدارک زیر الزامی است:

 • تمکن مالی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرک آیلتس 6.5
 • فیش پرداخت شهریه سال اول دانشگاه
 • محل اقامت مشخص
 • انگیزه نامه
 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر

تحصیل دکترا در دانمارک

تحصیل دکترا در دانمارک به صورت فول تایم، حدوداً 3 سال است. جهت درخواست تحصیل در مقطع دکترا نیاز به سابقه پروژه های تحقیقاتی و مقالات است. دانشجویان می توانند با ارسال رزومه و پروپوزال به دانشگاه، برای دریافت پذیرش درخواست دهند. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به سوپروایزر است. معمولاً هزینه های تحصیل در مقطع دکترا بین 6000 یورو تا 16000 یورو است.

انواع بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه های تحصیلی کمک هزینه هایی هستند که به دانشجویان کمک می کند، نگرانی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود نداشته و بتوانند با ذهنی آرام به تحصیل بپردازند. اما باید در نظر داشت به دلیل تقاضای بالا برای دریافت بورسیه و محدودیت بورسیه های تحصیلی، رقابت بالایی در دریافت بورسیه وجود دارد و بورسیه تنها به افرادی اعطا می شود که رزومه تحصیلی قوی داشته باشند. انواع مختلفی بورسیه تحصیلی وجود دارد:

 • بورسیه های دولتی دانمارک
 • بورسیه هایی که دانشگاه ها و موسسات خصوصی ارائه می کنند

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

قوانین دانمارک در خصوص اخذ تابعیت از طریق تولد به این صورت است که اگر فرزندی از والدین دانمارکی یعنی هم پدر هم مادر دانمارکی باشند، متولد شود به کودک به صورت خودکار، بدون در نظر گرفتن محل تولدش تابعیت دانمارک اعطا می شود. کودکان زیر 12 ساله که تحت فرزند خواندگی پذیرفته می شوند نیز می توانند تابعیت دانمارک را دریافت کنند.

مهاجرت از طریق ازدواج به دانمارک

در صورت ازدواج با یک فرد که تابعیت دانمارک را دارد می تواند منجر به دریافت اقامت دانمارک شود. متقاضیان به جهت دریافت اقامت از طریق ازدواج می بایست 160 روز قبل در دانمارک حضور داشته باشند. برای دریافت اقامت از طریق ازدواج، می بایست واقعی بودن ازدواج اثبات شود. پس از ازدواج ابتدا اقامت 2 ساله اعطا می شود و سپس می توانند اقامت 4 ساله دریافت کنند. نکات مهم در اخذ اقامت از طریق ازدواج:

 • افراد بالای 18 سال
 • افرادی که از طریق پناهندگی تابعیت دریافت کرده اند نمی توانند برای همسر خود اقامت بگیرند

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

مهاجرت-به-دانمارک-از-طریق-پناهندگیهر مهاجری می تواند در دانمارک درخواست پناهندگی بدهد، به شرطی که داخل کشور دانمارک باشد.
مهاجرت به دانمارک با پناهندگی بدین صورت می باشد که شما در ابتدای ورود به کشور دانمارک درخواست پناهندگی خود را به یک افسر اداره مهاجرت می دهید و آن را ثبت می نمایید، پس از ارزیابی مدارک پناهندگی که طبق مقررات دوبلین می باشد، درخواست پناهندگی شما بررسی می شود و پس از ثبت درخواست، یک کارت شناسایی دریافت خواهید کرد که تأیید می کند درخواست پناهندگی داده اید.

مهاجرت به دانمارک با پناهندگی به دلیل مخاطرات این روش مورد پیشنهاد ما نمی باشد و شرکت ما هیچ گونه خدماتی به مهاجرین عزیز در این رابطه ارائه نمی دهد.

قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت دانمارک

افرادی که از طرق مختلف مهاجرتی، موفق به دریافت اقامت موقت در دانمارک شده اند می توانند پس از 8 سال اقامت در دانمارک برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. برای دخواست اقامت دائم باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • سن بالای 18 سال
 • اقامت 8 سال در دانمارک
 • محل اقامت مشخص
 • داشتن شغل تمام وقت
 • داشتن تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه ها

برای دریافت تابعیت دانمارک باید اقامت دائم دانمارک را اخذ کرده باشید و به زبان دانمارکی مهارت داشته و توانسته باشید در اجتماع تلفیق شده باشید. از شرایط درخواست تابعیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناخت فرهنگ و تاریخ دانمارک
 • تسلط به زبان دانمارکی
 • داشتن اقامت در دانمارک
 • تمکن مالی مناسب
 • داشتن شغل و پرداخت مالیات

مراحل مهاجرت به دانمارک

مراحل مهاجرت به دانمارک بسته به راه مهاجرتی تعیین می شود. برای مهاجرت تحصیلی ابتدا نیاز به داشتن پذیرش از دانشگاه و برای مهاجرت کاری نیاز به داشتن جاب آفر است. بعد از مشخص شدن هدف مهاجرتی باید برای تنظیم و آماده کردن مدارک بپردازید و در مرحله بعد درخواست برای اخذ ویزا از سفارت اقدام کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به دانمارک

با توجه به نوع مهاجرتی مدارک مهاجرت متفاوت است. مدارک عمومی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدارک شناسایی
 • سوابق کاری و تحصیلی برای مهاجرت کاری
 • سوابق تحصلی برای مهاجرت تحصیلی
 • مدرک زبان
 • تمکن مالی
 • هدف مشخص از سفر به دانمارک
 • برنامه سفر مشخص
 • بیمه سلامت
 • محل اقامت مشخص

مهاجرت فوری به دانمارک

مهاجرت فوری به دانمارک از طریق اجازه اقامت و کار بر اساس طرح سریع به شما امکان را می دهد که برای مدت زمانی که مجوز اقامت دانمارک شما معتبر است در این کشور بمانید. علاوه بر این به شما این امکان را می دهد که حداکثر 90 روز و در آخرین دوره 180 روز در منطقه شینگن بمانید.
هزینه درخواست ویزای فوری دانمارک طبق استاندارد 80 یورو (90 دلار) می باشد که باید هنگام ارسال درخواست ویزای دانمارک پرداخت نمایید. برای کودکان بین 6 تا 12 سال، مبلغ اقامت دانمارک 40 یورو (45 دلار) است.

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای فوری (Fast TRACK)

اجازه اقامت و کار بر اساس اخذ ویزای سریع به شما این امکان را می دهد که برای مدت زمانی که مجوز اقامت شما معتبر است در دانمارک بمانید. علاوه بر این یک مجوز به شما می دهد که حداکثر تا 90 روز  و در آخرین دوره 180 روز در منطقه شینگن بمانید.

هزینه مهاجرت به دانمارک

اقامت کشور دانمارک مبلغی در حدود 3000 کرون (480 دلار آمریکا) هزینه دارند که شامل اجاره اقامت نیز می شود. هنگام درخواست ویزا، شما  باید برای یک مجوز کار و تحصیل و یک مجوز برای اقامت دانمارک تقاضا بدهید.

هزینه مهاجرت به دانمارک به شرح زیر می باشد:

هزینه اخذ اقامت در کشور دانمارک
هزینه استاندارد برای ویزای کوتاه مدت (شینگن)80 یورو
اقامت کوتاه مدت برای 6 تا 11 سال40 یورو
ویزای اقامت دائم (ویزای D)195 یورو

هزینه های زندگی در دانمارک

خورد و خوراک
موضوعهزینه یورو
غذا در رستوران ارزان20.12
آب معدنی (1.5 لیتر)1.27
شیر1.82
برنج (1 کیلوگرم)2.11
تخم مرغ (12 عدد)4.14
فیله مرغ (1 کیلوگرم)10.23
گوشت گاو (1 کیلوگرم)15.83
سیب (1 کیلوگرم)2.77
پرتغال(1 کیلوگرم)2.95
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)3.74
پیاز (1 کیلوگرم)1.61
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.81
ورزش و اوقات فراغت
موضوعهزینه یورو
باشگاه بدن سازی به صورت ماهانه35.95
اجاره زمین تنیس 1 ساعت در آخر هفته25.49
سینما16.09
لباس و کفش
موضوعهزینه یورو
شلوار جین97.59
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای40.76
1جفت کفش دویدن نایکی99.49
1 جفت کفش تجاری پرم مردانه141.77
اجاره ماهانه ملک
موضوعهزینه یورو
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1072.11
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر795.41
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1854.88
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1404.11
خرید آپارتمان
موضوعهزینه یورو
هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر5221.35
هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر3776.73
حمل و نقل
موضوعهزینه یورو
بلیط یک طرفه اتوبوس و قطار شهری3.22
کارت ماهانه80.47
شروع تاکسی6.71
تاکسی (1 کیلومتر)2.01
تاکسی 1 ساعت انتظار60.68

میانگین درآمد ماهیانه در دانمارک

متوسط حقوق در دانمارک بین 20 هزار کرون تا 40 هزار کرون در ماه است. کارگران بدون مهارت زبانی یا مدارک تخصصی 13 هزار کرون است.

مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک

در زیر، مزایا و معایب زندگی در دانمارک و مهاجرت به این کشور بیان شده:

مزایای زندگی در دانمارک

 • حمل و نقل عمومی خوبی
 • ساعت کاری کم
 • عدم وجود اختلاف طبقاتی
 • خدمات ویژه برای مراقبت از کودکان
 • سطح امنیت بالا در دانمارک
 • امکانات رفاهی
 • خدمات بهداشت عمومی و پزشکی عالی
 • دارای سواحل متعدد و طولانی
 • عضویت دانمارک در پیمان شینگن

معایب زندگی در دانمارک

 • آب و هوای سرد
 • یافتن دوستان کمی سخت است
 • یادگیری زبان دانمارکی کمی سخت است
 • شب های نسبتا طولانی در دانمارک
 • نوشیدن زیاد الکل
 • مبله نبودن آپارتمان ها
 • قوانین مالیاتی سختگیرانه
 • دانمارک کشور گرانی است
 • افتتاح حساب بانکی در دانمارک یک دردسر است
 • لوکس نبودن

همچنین بخوانید:

بررسی کامل مزایا و معایب زندگی در دانمارک

آب و هوای دانمارک در طول سال چگونه است؟

تجربه مهاجرت به دانمارک

یکی از مواردی که غالب افراد از تجربه مهاجرت به دانمارک می گویند مشکل یادگیری زبان دانمارکی می باشد و دوست دارند بداند که می توانند بدون آموختن زبان دانمارکی در دانمارک تحصیل کرده و کار کنند.
این جمله از زبان مهاجری است که در دانمارک اقامت دارد:«من تعداد زیادی بریتانیایی، آمریکایی و فرانسوی را می شناسم که سال ها بدون یادگیری زبان در اینجا زندگی کرده اند.

شرکت هایی هستند که از انگلیسی به عنوان زبان اول خود استفاده می کنند و تعداد کمی هم هستند که به شما اجازه می دهند در یک دفتر دانمارکی با زبان انگلیسی کار کنید ولی من از روی تجربه شخصی خود می گویم که برای ارتباط بهتر و موثرتر با مردمان خونگرم دانمارکی بهتر است زبان دانمارکی بیاموزید و با فرهنگ مردم دانمارک بیشتر آشنا شوید.

سوالات متداول

ازدواج می تواند راهی سریع برای دریافت تابعیت دانمارک باشد.

 

هزینه تقریبی زندگی ماهانه در دانمارک بین 750 تا 900 یورو در ماه می باشد. زندگی در کپنهاگ پایتخت دانمارک گرانتر از شهرهای کوچکتر می باشد و هزینه های ماهانه زندگی در کپنهاگ به 1200 یورو هم می رسد. اگر می خواهید، هزینه هایتان کمتر شود باید در شهرهای کوچکتر اقامت کنید تا بتوانید هزینه های اقامت خود را تا حدود 650 یورو در ماه کاهش دهید.

پزشکان می توانند بعد از گذراندن دوره های آموزشی حرفه ای کشور دانمارک و کسب نمره قبولی مجوز پزشکی دانمارک را کسب نمایند و پس از کسب اقامت دانمارک مشغول به کار شوند.

 

به طور تقریبی درآمد ماهانه پزشکان در دانمارک 39000 تا 42999 کرون می باشد که بستگی به تجربه و کار پزشک این میزان متغیر است که در بالاترین حد خود به 90000 کرون در ماه هم می رسد.

 

طرح گرین کارت دانمارک یک مجوز کار مبتنی بر امتیاز است که به شما این امکان را می دهد که بر اساس معیارهایی مانند سن، مهارت های زبانی، تجربه کاری و تحصیلات، امتیاز کافی برای اقامت دانمارک را کسب نمایید و در دانمارک زندگی و کار کنید. اگر 100 امتیاز کسب کنید، می توانید یک مجوز اقامت در کشور دانمارک با حداکثر اعتبار 18 ماه دریافت نمایید.

 

کار کردن همزمان دانشجویان حین تحصیلی در دانمارک متداول می باشد و دانشجویان همزمان با تحصیل کار می کنند و یا دوره کارآموزی می گذرانند. (کار همزمان با تحصیل در کشور دانمارک متداول است و کشور دانمارک هیچ محدودتی برای کار و زندگی برای مهاجرانی که اجازه اقامت در دانمارک را دارند قرار نداده است.)

 

از مهاجرت تحصیلی می توان به راحت ترین و کم ریسک ترین راه مهاجرت به دانمارک نام برد. البته در این خصوص شرایط متقاضی نیز اهمیت بالایی دارد.

 

آرهوس، آلبورگ، کپنهاگ، راسکلید، وجله، راندرز از شهر های برتر برای زندگی در به دانمارک هستند.

 

بله متقاضی با داشتن شرایط لازم از جمله بیزنس پلن قوی می تواند در دانمارک کسب و کار راه اندازی کند.

 

مطالب مرتبط