شرایط دریافت ویزای یونان

ویزای یونان و همه چیز در مورد آن
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای یونان

کشور یونان عضو اتحادیه شینگن می باشد از این افرادی که ویزای یونان را دریافت نمایند می توانند به راحتی به کشورهای عضو این اتحادیه سفر کنند. ویزای یونان دارای انواع مختلفی است که فرد با توجه به شرایط خود می تواند هر یک از ویزاهای این کشور را دریافت نماید. به طور کلی متقاضیان می توانند از راه های مختلفی مانند تحصیل، کار و شغل، سرمایه گذاری، ازدواج و … ویزای یونان را به دست آورند.
در ادامه بیشتر در مورد ویزاهای موجود برای کشور یونان صحبت می کنیم. در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه دکتر مهاجرت ارتباط برقرار نموده تا از آخرین داده های موجود در این زمینه که از مشاوره با وکلای محلی حاضر در کشور یونان به دست آمده است به صورت کاملا رایگان مطلع شوید.

آیا ویزای یونان برداشته شده است؟

در حال حاضر سفر به برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی برای ایرانیان بدون دریافت ویزا امکان پذیر می باشد. از این رو ممکن است برای برخی این سوال به وجود آید که آیا ویزای یونان برداشته شده است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چنین امکانی برای ایرانیان وجود ندارد و تمام ایرانیان برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارند.

شرایط اخذ ویزای یونان

شرایط اخذ ویزای یونان

اخذ ویزا یونان دارای شرایط تعیین شده ای است که متقاضیان قبل از هر گونه اقدامی باید نسبت به آن ها اطلاعات لازم را به دست آورند. هر یک از ویزاهای این کشور شرایط مختص به خود را دارا می باشد اما به طور کلی برخی از شرایط برای تمام ویزاهای این کشور به صورت عمومی وجود دارد. از جمله شرایط عمومی اخذ ویزای یونان شامل موارد زیر می باشد:

 • تمکن مالی: تمکن مالی یکی از مهم ترین موارد در اخذ تمام ویزاهای موجود برای کشور یونان می باشد. افرادی که قصد دریافت ویزای یونان را دارند باید در مدت اقامت خود تمکن مالی لازم را جهت پرداخت هزینه ها دارا باشند. معمولا هر فرد برای تمکن مالی به مبلغی در حدود 250 میلیون تا 300 میلیون تومان نیاز خواهد داشت.
 • گردش حساب: افراد متقاضی دریافت ویزای یونان باید در سه ماه منتهی به درخواست ویزا از تعداد تراکنش های در حساب خود برخوردار باشند.
 • دعوتنامه: یکی از مواردی که سبب تسهیل دریافت ویزا یونان خواهد شد داشتن دعوتنامه در عنوان های مختلف است.
 • تاریخچه سفر: اگر در گذشته سابقه سفر به خارج از کشور و دریافت یکی از ویزای معتبر جهان را داشته اید می توانید راحت تر ویزای یونان را دریافت کنید.

انواع ویزای یونان

اخذ ویزای یونان از راه های مختلفی مانند تحصیل، کار و شغل، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی و … امکان پذیر است به همین دلیل متقاضیان با توجه به شرایط و هدف خود می توانند برای هر یک از آن ها درخواست دهند. به طور کلی ویزاهای این کشور به دو دسته ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. در زیر به انواع ویزای یونان اشاره می کنیم:

ویزای نوع A

این نوع ویزا برای افرادی است که قصد دارند برای رسیدن به مقصد خود، مدت زمان کوتاهی را در فرودگاه این کشور توقف کنند. متقاضیان با دریافت این ویزا اجازه خروج از فرودگاه کشور یونان را نخواهند داشت.

ویزای نوع B

این نوع ویزا دقیقا مانند ویزای نوع A می باشد با این تفاوت که فرد اجازه دارد تا مدت زمان 5 روز در کشور یونان اقامت داشته باشد.

ویزای نوع C

این نوع ویزا به فرد اجازه اقامت تا 90 روز را در این کشور می دهد. ویزای توریستی یک نمونه از ویزاهای نوع C یا همان ویزای کوتاه مدت کشور یونان است.

ویزای نوع D

این نوع ویزا برای افرادی است که قصد اقامت در کشور یونان را برای بیش از 90 روز خواهند داشت. ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری و کاری در این دسته نوع ویزا قرار گرفته است.

ویزای تحصیلی یونان

افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی یونان را دارند در ابتدای کار خود باید از سوی یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند و با داشتن پذیرش در پی اخذ ویزای تحصیلی این کشور باشند.
مدت اعتبار ویزای تحصیلی تا پایان تحصیلات قابل تمدید است اما پس از پایان اعتبار آن فرد باید به کشور خود بازگردد و امکان اقامت به صورت دائمی با ویزای تحصیلی در کشور یونان وجود ندارد.

ویزای کاری و شغلی یونان

ویزای کاری و شغلی یونان

ویزای کاری و شغلی یونان یکی از ویزاهایی است که فرد با داشتن شرایط لازم می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. اخذ ویزای کاری کشور یونان از طریق جاب آفر امکان پذیر است. برای این امر کارفرمای یونانی در صورتی می تواند نیروی کار خارجی را استخدام کند که این نیرو را در کشور خود و یا در کل اتحادیه اروپا یافت نکند.
فرد متقاضی کار در این کشور می تواند رزومه شغلی و تجربه کاری خود را در سایت های کاریابی این کشور قرار داده تا از این طریق بتواند با کارفرما ارتباط برقرار کرده و موفق به اخذ ویزای کاری برای خود شود.

 

همچنین بخوانید:

مهاجرت به یونان از طریق کار

 

ویزای سرمایه گذاری یونان

افراد دارای سرمایه لازم می توانند برای دریافت ویزای سرمایه گذاری یونان اقدام کرده و از این طریق پس از 5 سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. یکی از روش های سرمایه گذاری در یونان خرید ملک می باشد که از این طریق فرد می تواند علاوه بر خود، برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت یونان را دریافت نمایند.

 

همچنین بخوانید:

شرایط خرید ملک در یونان

این روش یکی از بهترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت یونان است و تنها برای سرمایه داران مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این نوع ویزا را ویزای طلایی یونان نیز می گویند زیرا با این ویزا فرد به سرعت می تواند اقامت دائم این کشور را نیز دریافت نماید.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان

افرادی که قصد دارند به صورت موقت و برای مدت زمان کم تر از 90 روز در کشور یونان اقامت داشته باشند می توانند با دریافت ویزای توریستی یونان برای این امر اقدام نمایند. معمولا هدف از اخذ این نوع ویزا گردشگری و دید و بازدید، درمان، جلسات کاری و … می باشد.
این نوع ویزا اجازه نمی دهد فرد بیش از مدت اعتبار ویزای خود در این کشور اقامت داشته باشد و فرد باید در پایان اعتبار ویزا این کشور را ترک کرده و به کشور مبدا باز گردد در غیر این صورت با جریمه رو به رو خواهد شد.

ویزای یونان از طریق ازدواج

افرادی که قصد دارند ویزای یونان از طریق ازدواج را دریافت و برای اقامت این کشور اقدام کنند باید از شرایط این امر آگاه بوده و آن ها را دارا باشند. از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزا یونان از طریق ازدواج با یک شهروند یونانی، اثبات واقعی بودن ازدواج می باشد.
معمولا برای ثابت این امر زوجین باید حداقل به مدت 3 سال در کنار هم زندگی کنند و یا با فرزند دار شدن این موضوع را به اثبات رسانند. فرد می تواند با این نوع ویزا اقامت دائم و در نهایت شهروندی کشور یونان را نیز دریافت نماید.

ویزای یونان با تولد فرزند

ویزای یونان با تولد فرزند

یونان نیز یکی از کشورهایی است که برای تولد فرزند از قانون خون پیروی می کند. یعنی نوزاد متولد شده در خاک یونان در صورتی تابعیت این کشور را دریافت خواهد کرد که والدین وی و یا یکی از آن ها تابعیت این کشور را دارا باشند، در غیر این صورت پس از تولد فرزند برای اخذ اقامت وی باید از راه های قانونی اقدام نمود.
به طور کلی اخذ ویزای یونان با تولد فرزند امکان پذیر می باشد اما اخذ تابعیت این کشور برای فرزندان دارای شرایط بیان شده می باشد.

ویزای خانوادگی یونان

فردی که اقامت کشور یونان را دارا باشد می تواند برای خانواده خود نیز درخواست اقامت داشته باشد. خانواده متقاضیان شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال دارای شرایط می باشند. متقاضیان برای اخذ ویزای خانوادگی یونان باید از تمکن مالی لازم جهت پرداخت هزینه های آن ها برخوردار بوده و همچنین توان تامین محل اقامت آن ها را در طی اقامت دارا باشد.

ویزای یونان با دعوتنامه

از دیگر راهای های اخذ ویزای یونان با دعوتنامه می باشد که شرایط آسان تری را برای متقاضیان به وجود می آورد. داشتن دعوتنامه از سوی بستگان، کارفرمای یونانی و یا با هر عنوان دیگر باعث می شود مراحل اخذ ویزا راحت تر انجام شود و افراد متقاضی بتوانند با ارائه دعوتنامه اخذ ویزای مورد نظر خود را تسهیل بخشند.
برای اخذ این نوع ویزا فرد درخواست دهنده باید تمکن مالی لازم جهت پرداخت هزینه ها و توانایی تامین محل اسکان فرد دعوت شونده دارا باشد.

ویزای یونان از ترکیه

ویزای یونان از ترکیه

اخذ ویزای یونان از ترکیه امکان پذیر می باشد و افراد می توانند برای ویزاهای مختلف این کشور درخواست دهند. افراد متقاضی به دو صورت می توانند ویزای یونان را از ترکیه دریافت نمایند. اولین راه به عنوان توریستی است که در کشور ترکیه حضور دارد.
در این روش فرد با شرایط سختی برای اخذ ویزا رو به رو می باشد و باید هزینه بیشتر را نسبت به سفارت یونان در ایران پرداخت کند. روش دوم برای افرادی است که اقامت ترکیه را دارا هستند و از سفارت یونان در کشور ترکیه قصد دریافت ویزای این کشور را دارند. این افراد باید به سفارت یونان در ترکیه مراجعه کرده و پروسه اخذ ویزای مورد نظر خود را طی نمایند.

ویزای یونان برای افغانها

افغان ها همانند سایر ملیت ها می توانند برای اخذ ویزا یونان درخواست دهند. در حال حاضر مهاجرت افغان ها به کشورهای اروپایی مانند یونان دو چندان شده است و افراد زیادی برای فرار از کشور خود به این کشورها روی می آورند.
افغان ها معمولا به دلیل نا آگاهی روش های نادرستی را برای مهاجرت به یونان انتخاب می کنند که ممکن است جان خود را از دست بدهند. آن ها می توانند با استفاده از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … ویزای یونان را به دست آورده و در این کشور اقامت داشته باشند. در حال حاضر مسیر اخذ ویزای یونان برای افغانها باز می باشد.

هزینه و قیمت ویزای یونان

یکی از مهم ترین مقوله ها در اخذ ویزا یونان هزینه این ویزا می باشد. ویزاهای مختلف این کشور با توجه به سن متقاضی و نوع ویزای درخواستی هزینه مختلفی را شامل می شود که بهتر است فرد از ابتدا با آن ها پیدا کند. در جدول زیر به بررسی هزینه و قیمت ویزای یونان خواهیم پرداخت:

ویزای کوتاه مدت
سن متقاضی هزینه به یورو
افراد بالاتر از 12 سال 85
افراد بین 6 تا 12 سال 35
افراد کم تر از 6 سال معاف از پرداخت هزینه

 

ویزای بلند مدت
نوع ویزا هزینه مورد نیاز
ویزای کاری 75 یورو
ویزای الحاق خانواده 180 یورو
ویزای سرمایه گذاری 180 یورو
ویزای تحصیلی 90 یورو

 

مدارک لازم برای ویزای یونان

یکی دیگر از مقوله های مهم در اخذ ویزا یونان مدارک مورد نیاز است. افراد باید مدارک تهیه شده را به صورت کامل و دقیق به سفارت این کشور ارائه نمایند. از جمله لیست مدارک لازم برای ویزای یونان شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • اصل و کپی مدارک هویتی و شناسایی فرد
 • گردش حساب 3 ماه آخر منتهی به درخواست ویزا
 • ارائه مدارک ازواج در صورت تاهل
 • رزرو و ارائه بلیط رفت و برگشت
 • پاسپورت دارای حداقل 3 ماه اعتبار
 • مدارک تمکن مالی

مراحل درخواست و اخذ ویزای یونان

مراحل درخواست و اخذ ویزای یونان

درخواست ویزا یونان همانند درخواست برای اخذ ویزای سایر کشورها دارای مراحل تعیین شده ای است که متقاضیان باید نسبت به آن ها آگاهی لازم را به دست آورند. در نخستین مرحله از مراحل درخواست و اخذ ویزای یونان باید فرم مربوط به درخواست ویزا را تکمیل نمایید و از سفارت این کشور برای خود وقت دریافت کنید.
فرم و مدارک تهیه شده را به صورت کامل به سفارت یونان در نزدیک ترین محل زندگی خود تحویل دهید. پس از انجام این امر زمان مصاحبه با شما تعیین می شود و از سوی سفارت به شما اطلاع داده خواهد شد که متقاضی ملزم است به صورت حضوری به آن جا مراجعه نماید.
پس از انجام امور منتظر بمانید تا پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید شدن می توانید ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.

فرم درخواست ویزای یونان

یکی از مراحل اخذ ویزا یونان تهیه فرم درخواست ویزا و تکمیل آن می باشد. متقاضیان می توانند فرم درخواست ویزای یونان را از سایت VFS گلوبال دریافت کنند.
در این فرم از متقاضیان اطلاعاتی نظیر مشخصات هویتی، مشخصات پاسپورت، تاریخ رفت و برگشت، سابقه دریافت و ریجکتی ویزا، محل اقامت در یونان، میزان تمکن مالی، نوع ویزای انتخابی و … درخواست می شود. افراد باید فرم مربوطه را به دقت و بدون غلط نگارشی تکمیل کرده و همراه با سایر مدارک به سفارت این کشور تحویل دهند.

مدت زمان گرفتن ویزای یونان

از دیگر نکات قابل توجه در اخذ ویزا یونان مدت زمان صدور ویزای این کشور می باشد. به طور کلی به دلیل درخواست زیاد و شلوغی سفارت کشور یونان نمی توان زمان دقیقی را برای صدور ویزای این کشور اعلام نمود اما به طور تقریبی مدت زمان گرفتن ویزای یونان از لحظه تحویل مدارک حدود 3 هفته کاری زمان نیاز دارد.
در صورت درخواست برای ویزای این کشور به افراد پیشنهاد می شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر درخواست خود را ارسال نمایند تا در صورت بروز مشکل زمان کافی را برای حل آن در اختیار داشته باشند.

استعلام وضعیت ویزای یونان

استعلام وضعیت ویزای یونان

اگر برای اخذ ویزای کشور یونان درخواست داده اید از راه های مختلفی می توانید نسبت به آخرین وضعیت درخواست خود آگاه شوید. یکی از بهترین روش ها مراجعه حضوری به سفارت این کشور می باشد.
به دلیل بی نظمی هایی هایی که در سفارت کشور یونان وجود دارد پیشنهاد می کنیم به صورت حضوری از آخرین وضعیت درخواست خود استعلام بگیرید. در صورتی که مراجعه به سفارت این کشور برای شما مشکل می باشد می توانید از راه های زیر نسبت به استعلام وضعیت ویزای یونان خود مطلع شوید:

 • از طریق ارسال ایمیل
 • از طریق پیام کوتاه
 • از طریق مراجعه به سایت سفارت یونان

عکس ویزای یونان

ویزای یونان به مدارکی نیاز دارد که فرد متقاضی باید آن ها را تهیه کند. یکی از مهم ترین مدارک خواسته شده عکس متقاضیان می باشد. عکس ارائه شده توسط افراد باید ویژگی هایی را دارا باشد تا مورد تایید واقع شود. در زیر به ویژگی های عکس ویزای یونان اشاره می کنیم:

 • پس زمینه عکس باید سفید یا روشن باشد.
 • عکس باید تمام رخ ثبت شود.
 • عینک نباید چشمان فرد را پوشانده باشد.
 • 80 درصد عکس را چهره فرد تشکیل دهد.
 • حاکثر زمان ثبت عکس مربوط به 6 ماه گذشته باشد.
 • عکس نباید از تاری و یا تاریکی برخوردار باشد.
 • گوش های فرد به صورت کامل در عکس نمایان شود.

سایت و  ایمیل سفارت یونان برای ویزا

سایت و  ایمیل سفارت یونان برای ویزا

سفارت یونان در کشور ایران وجود دارد و متقاضیان می توانند به صورت حضوری در سفارت این کشور حضور داشته باشند. مراجعه به سفارت یونان جهت تعیین وقت، عملیات انگشت نگاری، مصاحبه، پیگیری وضعیت ویزا، ارائه مدارک و … صورت می گیرد. در زیر به آدرس، شماره تماس، سایت و ایمیل سفارت یونان برای ویزا اشاره می کنیم:

 • آدرس سفارت یونان در ایران: تهران، خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، شماره 43، پلاک 4، کد پستی 1967915681
 • شماره تماس: 22050533 (009821)، 272 00989106477 ، 272 09106477
 • ایمیل: teh@mfa.gr
 • سایت سفارت: mfa.gr/tehran

ویزای یونان فوری

اگر قصد دریافت ویزای یونان فوری را دارید می توانید به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح نمایید. توجه داشته باشید که به دلیل بی نظمی های سفارت این کشور ممکن است درخواست شما در موعد مقرر مورد بررسی قرار نگیرد با این حال می توانید با پرداخت هزینه های بیشتر نسبت به اخذ ویزای این کشور به صورت فوری درخواست دهید.

ویزای یونان تضمینی

در صورتی که قصد دریافت ویزا یونان را دارید باید به برخی نکات که در این زمینه وجود دارد توجه کنید. به عنوان مثال اخذ ویزای یونان تضمینی در هیچ صورتی امکان پذیر نمی باشد و بیان این مسئله از طرف موسسات مهاجرتی تنها تبلیغات است.
سفارت این کشور ممکن است به دلایل مختلف با درخواست شما موافقت نکند. تنها تضمینی که برای اخذ ویزای این کشور از سوی موسسات مهاجرتی می تواند در اختیار شما قرار گیرد بازگشت هزینه پرداختی توسط شما می باشد.

مشاوره برای گرفتن ویزای یونان

اگر قصد دارید برای اخذ ویزا یونان اقدام کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از یک موسسه معتبر مهاجرتی درخواست کمک و مشاوره نمایید زیرا با سختی هایی که در این مسیر وجود دارد و بی نظمی های سفارت یونان ممکن است به دلایل مختلف درخواست ویزای شما مورد موافقت قرار نگیرد.
همچنین دریافت مشاوره برای گرفتن ویزای یونان به شما کمک می کند مسائلی مانند تکمیل فرم درخواست ویزا به راحتی پشت سر بگذارید.

سوالات متداول در مورد ویزای یونان

 • چند مورد از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان را بیان کنید؟

دارا بودن تمکن مالی مناسب، سابقه دریافت ویزاهای معتبر، گردش حساب بالا، دارا بودن دعوتنامه، عدم سوء پیشینه و … .

 • آیا ایرانیان می توانند از کشور ایران برای اخذ ویزای یونان اقدام کنند؟

بله ایرانیان می توانند با مراجعه به سفارت یونان در کشور ایران برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایند.

 • از چه روش هایی می توان برای اخذ ویزای یونان اقدام نمود؟

اخذ ویزا یونان از روش هایی مانند تحصیل، کار و شغل، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی و … امکان پذیر است.

سخن پایانی

ویزای یونان یکی از ویزاهایی است که متقاضیان با اخذ آن می توانند به راحتی به سایر کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر نمایند. اخذ هر یک از ویزاهای این کشور دارای شرایط تعیین شده ای است که متقاضیان باید قبل از اقدام نسبت به آن ها آگاهی های لازم را به دست آورند.
هزینه و قیمت ویزای یونان از دیگر نکات قابل توجه در اخذ ویزای این کشور می باشد. ویزای یونان را از راه هایی مختلفی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی، کار و … می توان به دست آورد. در مقاله فوق به صورت مفصل در مورد شرایط اخذ ویزاهای مختلف این کشور صحبت کردیم.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *