مهاجرت به هلند

اگر قصد مهاجرت و شروع زندگی آرام و متعادل در یک کشور منعطف اروپایی را دارید، یکی از بهترین گزینه ها، مهاجرت به هلند می باشد.
هلند که نام دیگر آن ندرلند (Netherlands) به معنای سرزمین های پست می باشد، به دشت های وسیع لاله بسیار مشهور است. رودخانه راین از میان شهر آمستردام پایتخت هلند می گذرد و بهترین وسیله نقلیه ای که هلندی ها با آن تردد می نمایند، دو چرخه است.
دانشگاه های هلند از کیفیت علمی بالایی در سطح جهانی برخوردارند و هلند از کشورهای جاذب نیروی کار و سرمایه است. مهاجرت به کشور هلند مزایای زیادی دارد که از آن میان می توان، به کیفیت مدارس و دانشگاه ها، امکان کار و سرمایه گذاری و تعادل میان کار و زندگی در این کشور اشاره کرد.

 
مهاجرت به هلند

روش‌ها، نحوه و شرایط مهاجرت به هلند

هلند نیز مانند بیشتر کشورهای اروپایی مهاجرپذیر بوده و از نظر زندگی کیفیت بالایی دارد. طرق مختلفی از جمله: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی برای مهاجرت به هلند وجود دارد که هر کدام از این روش ها شرایط مختص به خود را دارد. مهاجرت تحصیلی و کاری به هلند از روش های عمومی و نوآفرینی هلند از بهترین روش ها برای مهاجرت به هلند هستند. متقاضیان با دریافت اقامت هلند می توانند با داشتن رعایت شرط حضور، دانش زبان، عدم سوء پیشینه و … برای اخذ تابعیت هلند نیز درخواست دهند.

برای مهاجرت به کشور هلند ابتدا باید اقامت موقت هلند را دریافت نمایید و پس از پنج سال اقامت بی وقفه در این کشور است که می توانید برای کسب اقامت دائم هلند درخواست بدهید.
برای مهاجرت به هلند می توان از یکی از این روش ها استفاده نمود: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، نوآفرینی، ازدواج، تولد، پناهندگی و افراد خاص (هنرمندان، ورزشکاران و…). در ادامه به بررسی کامل هرکدام از این روش ها می پردازیم.

مزیت های کشور هلند برای مهاجرت و زندگی

هلند از کشورهایی است که کیفیت زندگی بالایی دارد و مکانی عالی برای زندگی است، سیستم مراقبت های بهداشتی عالی، تعادل خوب بین کار و زندگی، ایمنی و امنیت، جامعه چند فرهنگی نیز از مزیت های کشور هلند است. هلند یکی از کشورهای شاد جهان نیز شناخته می شود.

کیفیت زندگی بالا: استانداردهای بالای زندگی در هلند این کشور را به عنوان یک مکان عالی برای زندگی تبدیل کرده است. مردم در هلند فضایی آرام و دوستانه دارند و برای داشتن ارتباط با دیگران وقت می گذرانند.

سیستم مراقبت های بهداشتی عالی: سیستم مراقبت های بهداشتی در هلند کیفیت بالایی دارد. مراقبت های بهداشتی برای همه در دسترس بوده و مقرون به صرفه است.

تعادل میان کار و زندگی: وجود سیاست های تعطیلات در هلند باعث شده است که افراد بتوانند بین کار و وقت گذراندن با خانواده خود تعادل برقرار کنند. این موضوع به ارتقا سلامت روان، رفاه شهروندان و رشد اقتصادی کمک بسیار زیادی می کند.

ایمنی و امنیت: نرخ جرم و جنایت در هلند بسیار پایین است. محیطی پایدار و دلپذیر برای شهروندان و همچنین بازدید کنندگان در هلند وجود دارد.

جامعه چند فرهنگی: هلند دارای جامعه ای متنوع است و مردم از سرتاسر جهان در هلند با هم دیگر زندگی و در کنار هم کار می کنند.

حمل و نقل عمومی: حمل و نقل عمومی  گسترده و کارآمد مانند قطار، اتوبوس، تراموا و مترو است. همچنین هلند تمرکز زیادی بر روی دوچرخه سواری دارد و خطوط اختصاصی و امکانات پارکینگ و تردد با دوچرخه در نظر گرفته شده است.

شرایط و قوانین کلی مهاجرت به هلند (قوانین جدید مهاجرت به هلند)

شرایط و قوانین مهاجرت به هلند بسته به راه انتخابی برای مهاجرت به هلند متفاوت است. متقاضیان در ابتدا می بایست شرایط خود را به درستی بررسی کنند و سپس با توجه به شرایطی که دارند برای یکی از راه های مهاجرتی اقدام کنند.  به طور مثال قوانین مهاجرتی در روش تحصیلی در ابتدا داشتن پذیرش تحصیلی از طرف دانشگاه است و دانشجو با داشتن پذیرش تحصیلی می تواند برای ویزای تحصیلی درخواست دهد. در روش کاری داشتن جاب آفر معتبر از سوی کارفرما الزامی است و متقاضی پس از آن می تواند درخواست ویزای کار داشته باشد. در روش های سرمایه گذاری نیز داشتن دارایی مناسب و بررسی دقیق شرایط الزامی است.

راحت ترین راه مهاجرت به هلند

اگر تصمیم به مهاجرت به کشور هلند را دارید، راحت ترین راه یافتن شغل و درخواست ویزای کار در کشور هلند می باشد. البته شرایط  شما در انتخاب ساده ترین راه برای مهاجرت به هلند بسیار مهم است. ممکن است با توجه به شرایط شخصی شما، تحصیل و سرمایه گذاری در هلند ساده ترین راه برای اقامت در  هلند باشد.

فهرست مطالب

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت-به-هلند-از-طریق-تحصیل

سیستم آموزشی در هلند از محبوب ترین سیستم های آموزشی در جهان است. از این رو انتخاب مهاجرت تحصیلی به هلند برای بسیاری از دانشجویان بین المللی گزینه مناسبی می باشد. دانشگاه های هلند نیز در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی رتبه بالایی دارند. مواردی از جمله مقرون به صرفه بودن هزینه دانشگاه، تحصیل به زبان انگلیسی و یک محیط عالی آموزشی می تواند برای دانشجویان بین المللی جذاب و گزینه مناسب باشد.

شرایط تحصیل و دریافت پذیرش تحصیلی هلند در مقاطع مختلف

جهت برنامه ریزی تجربه تحصیل در هلند و مهاجرت تحصیلی، یکی از کارهایی که باید انجام دهید بررسی شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف است. از آن جایی که موسسات آموزش عالی ممکن است معیارهای پذیرش متفاوتی داشته باشند، بررسی الزامات دانشگاه مورد نظر اهمیت بالایی دارد. در ادامه مقاله در خصوص شرایط مهم برای تحصیل در مقاطع مختلف توضیح خواهیم داد.

تحصیل در مدارس هلند

شرایط تحصیل در مدارس هلند
دوره تحصیلاز 4 سال تا 18 سال
نوع مدارسدولتی و خصوصی
هزینه مدارس هلنددولتی رایگان – خصوصی از 10 هزار یورو

در کشور هلند دو نوع مدرسه دولتی و خصوصی وجود دارد که در مدارس دولتی هزینه تحصیل رایگان بوده اما شهریه مدارس خصوصی از سالی 10 هزار یورو به بالاست.
امکان مهاجرت تحصیلی به هلند از سنین 4 الی 5 سال فراهم است و مقاطع تحصیلی مدارس این کشور تا سن 18 سالگی ادامه دارد.

تحصیل کارشناسی در هلند (شرایط، مدارک، هزینه)

 • شرایط سنی: سن متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید از 17 سال بیشتر بوده و مدرک دیپلم خود را گرفته باشند.
 • معدل: موسسسات آموزش عالی در هلند بر روی نمرات و معدل شرایط سختگیرانه دارند و شرط معدل حداقل 7 الزامی است.
 • الزامات زبان: ارائه مدرک زبان آیلتس الزامی است و دانش زبان هلندی نیز مهم است البته دانش زبان هلندی بستگی به برنامه تحصیلی دارد.
 • ویزای دانشجویی: دانشجویان اتحادیه اروپا برای تحصیل در هلند باید ویزای تحصیلی دریافت کنند.
 • آزمون ورودی: شرایط دانشگاه برای شرایط و آزمون ورودی متفاوت است. بعضی دانشگاه ها ممکن است برای رشته ای خاص شرط قبولی در آزمون ورودی برگزار کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند:

 • کپی پاسپورت
 • رزومه تحصیلی
 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات پایه دهم
 • ریز نمرات و گواهی پایه دوازدهم
 • مدرک دیپلم
 • توصیه نامه در صورت لزوم
 • انگیزه نامه
 • عکس در سایز پاسپورت
 • مدرک آیلتس

هزینه تحصیل کارشناسی در هلند

هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند بیته به دانشگاه و رشته متفاوت است و حدوداً بین 6000 تا 15000 یورو متغیر است.

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند (شرایط، مدارک، هزینه)

از شرایط مهم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک پایان دوره کارشناسی است. با توجه به این که اکثر رشته های کارشناسی ارشد در هلند به زبان انگلیسی تدریس می شوند متقاضیان می بایست مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 • مدرک دیپلم
 • مدرک کارشناسی
 • مدرک زبان انگلیسی و در صورت تحصیل به زبان هلندی مدرک زبان هلندی نیاز است
 • حئاقل معدل 7.5
 • ریز نمرات لیسانس
 • مدارک شناسایی و پاسپورت
 • توصیه نامه

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

شهریه تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی حدوداً 8000 تا 20000 یورو در هر سال است.

تحصیل دکترا در هلند (شرایط، مدارک، هزینه)

شرط اصلی برای پذیرش در مقطع دکترا داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته مرتبط است. اکثر برنامه های دکترا نیاز به مهارت زبان انگلیسی دارند. برخی از برنامه های تحصیل نیز دانش آموزان را ملزم به داشتن مهارت زبان هلندی می کند.

مدارک لازم برای تحصیل دکترا در هلند

 • اثبات مهارت زبان
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • ریزنمرات دانشگاهی و برنامه های مطالعاتی
 • رزومه
 • توصیه نامه
 • نامه های انگیزشی

هزینه تحصیل دکترا در هلند

شهریه حدوداً 6000 یورو تا 20000 یورو در سال متغیر است. دانشجویان در مقطع دکترا مبلغی حدوداً  2266 یوور تا 2897 یورو در ماه به عنوان کمک هزینه نیز دریافت می کنند.

بهترین رشته های تحصیلی برای جذب در بازار کار هلند

هلند کشوری است که همیشه برای جویندگان کار مناسب بوده است. برای مهاجرت تحصیلی به هلند می بایست بررسی کنید که کدام رشته ها بازار کاری مناسبی خواهند داشت. رشته های زیر از رشته هایی است که جذب بازار خوبی دارد:

 • فناوری اطلاعات
 • پرستاری
 • حسابداری
 • علوم کامپیوتر
 • کمک پزشکی
 • فیزیوتراپی
 • ریاضیات و آمار
 • مدیریت کسب و کار
 • کشاورزی
 • مکانیک
 • عمران
 • الکترونیک

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت-به-هلند-از-طریق-کار

از راه های مهاجرت به کشور هلند که مورد علاقه بسیاری است، مهاجرت کاری می باشد. هلند از جمله کشورهای اروپایی است که از استانداردهای کاری بالایی برخوردار است و از جاذبین نیروی کار ماهر می باشد. وجود نرخ بیکاری پایین در هلند که در حدود 3.7 درصد است، باعث شده تا کاریابی در این کشور آسان شود.

شرایط مهاجرت کاری به هلند و اخذ ویزای کاری

متقاضیانی که از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستند برای کار در هلند نیاز به مجوز و اجاره کار دارند. متقاضیان برای کار در هلند می بایست با یک کارفرما در هلند قرارداد کاری داشته باشند. همانطور که گفته شد از شرایط مهم مهاجرت کاری اخذ دعوت نامه شغلی و سپس ویزای کار است. متقاضیان می توانند ابتدا رزومه تحصیلی و کاری خود را برای کارفرما ارسال کرده و در صورت تایید دعوت نامه شغلی یا جاب آفر دریافت کنند و سپس برای ویزای کاری اقدام کنند.
از ساده ترین راه های مهاجرت به کشور هلند به واسطه کار، بستن قرارداد با یک کارفرمای هلندی می باشد که به شما اجازه کسب اقامت در کشور هلند از طریق دعوت به کار از طریق کارفرمای معتبری که مورد تأیید سازمان IND باشد، را می دهد.

نکته ی مهم برای کسب اقامت کاری در هلند این است که شما باید یک مجوز اقامت برای شهروندی و یک مجوز جداگانه برای اجازه کار بگیرید. بیشتر متقاضیانی که از این امر آگاهند، یک مجوز واحد که هر دوی این مجوزها را در یک مجوز با نام GVVA دارد، درخواست می دهند و این مجوز برای یک تا سه سال بر حسب شرایط کاری شخص، معتبر می باشد.
افرادی که موفق به اخذ ویزای کار در هلند می شوند، بعد از 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم هلند اقدام نمایند.

همچنین شما به عنوان یک متخصص می توانید بعد از ورود، اقامت در هلند را اخذ نمایید و مراحل قانونی اقامت هلند را طی نمایید. در غیر این صورت، قبل از کسب اقامت هلند شما باید درخواست داده و مدارک مورد نیاز را به IND  ارسال نمایید، همچنین برای آسان سازی روند مهاجرتی خود و کسب اطلاعات دقیق حتما با مشاورین کارآمدی که از قوانین کاری کشور هلند آگاهی دارند، مشورت نمایید.

مهاجرت به هلند از طریق درخواست کارفرمااقامت کشور هلند از طریق کارفرما راهی ساده برای کسانی است که می خواهند به عنوان کارمند و کارگر ماهر اقامت هلند را کسب نمایند و حتی گاهی اوقات ممکن است کارفرمای شما محل اقامت و سکونت را برای شما فراهم سازد.
دریافت مجوز از طریق کار فصلی یا کارآموزیاین  مجوز، به شما اجازه اقامت موقت در هلند را می دهد.
کسب اقامت هلند به عنوان یک متخصصدر این روش شما پس از ورود به خاک هلند می توانید برای کار و اقامت اقدام نمایید.

یکی از مزایای مهاجرت به هلند از طریق کارفرمای معتبر این است که کارفرمای شما می تواند همزمان برایتان، مجوز محل اقامت و کار را با هم اخذ نماید، همچنین کارفرمای معتبر می تواند، اسپانسر خوبی برای شما در طول مدت اقامت در هلند باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به هلند

 • پاسپورت معتبر
 • دعوت نامه کاری
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه و گواهی سابقه کاری
 • تمکن مالی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • 2 قطعه عکس
 • عدم سوء پیشینه
 • بیمه سلامت
 • ارائه مدرک زبان

هزینه مهاجرت کاری به هلند

به صورت کلی هزینه ای که متقاضیان برای ویزای کار پرداخت می کنند حدودا 300 یورو است.

مهاجرت به هلند از طریق ورزش

افرادی که در یک حوزه ورزشی به صورت حرفه ای کار کرده و در سطح بین المللی مطرح و شناخته شده باشند می توانند برای ویزای ورزشی هلند درخواست داده ودر ابتدا ویزای 5 ساله دریافت کنند. لازم به ذکر است دریافت ویزای ورزشی هلند بسیار سخت بوده و می بایست رزومه قوی در این خصوص ارائه شود.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق ورزش

ورزشکاران باید ثابت کنند که از رشته ورزشی خود کسب درآمد داشته اند و درآمد حاصله از ورزش حرفه ای به عنوان منبع درآمد اصلی آن ها به شمار می رود. ارائه دست آوردهای ورزشی در مسابقات بین المللی نیز بسیار مفید است. متقاضیانی که سن کمتری دارند می توانند با شانس بیشتری برای این روش اقدام کنند. واجدین شرایط عبارتند از:

 • ورزشکاران
 • مربیان ورزش های مختلف
 • داوران
 • مسئولان حوزه ورزش
 • مربیان بین المللی

مدارک لازم برای مهاجرت ورزش به هلند

 • کپی و اصل مدارک شناسایی
 • پاسپورت
 • مدارک و اسناد ورزشی
 • تکمیل فرم درخواست
 • بیمه سلامت
 • تمکن مالی
 • دانش زبان
 • مدارکی که درآمد حاصله از رشته ورزشی را اثبات کند

مهاجرت به هلند از طریق هنرمندی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند درخواست اقامت با هدف خوداشتغالی در هلند داشته باشند. هنرمندان تجسمی، طراحان، نوازندگان می توانند با داشتن سرمایه و رزومه قوی برای خوداشتغالی در هلند درخواست دهند. یکی از نکات مهم این است که ثابت کنند حضور آن ها به نفع فرهنگ هلند است. هنرمندان در صورت دریافت تایید می توانند در ابتدا اقامت 2 ساله دریافت کنند.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق هنر

متقاضیانی که در هلند اقامت دارند به طور مثال از طریق تحصیل در هلند اقامت دارند می توانند با دریافت تایید مدارک هنری خود از دولت و موسسات هنری برای خوداشتغالی در هلند درخواست دهند. متقاضیان خارج از هلند نیز می توانند درخواست خود را در کنسولگری ثبت کرده و مدارک خود را ارسال کنند و در صورت تایید ویزای خود اشتغالی دریافت کنند.

مدارک لازم برای مهاجرت هنری به هلند

 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارکی که تمکن مالی و درآمد حاصله از طریق هنر را اثبات کند
 • بیمه سلامت
 • برنامه مشخص سفر

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-هلند-از-طریق-سرمایه-گذاری

هلند به دلیل داشتن به دلیل موقعیت استراتژیکی، سرزمین هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری است که به عنوان دروازه اروپا شناخته شده است و به دلیل اقتصاد رقابتی، یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری تجاری در جهان محسوب می شود. متقاضیان برای سرمایه گذاری از طرق استارتاپ، کارآفرینی، ثبت شرکت، بورس، صندوق اوراق بهادار و خرید ملک می توانند برای مهاجرت به هلند اقدام کنند.

 • خرید ملک
 • ثبت شرکت
 • نوآفرینی
 • کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در بورس و صندوق اوراق بهادار

شرایط مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان برای واجد شرایط بودن باید دو شرط زیر را داشته باشند:

 • توانایی سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون و 250 هزار یورو در یک کسب و کار جدید در هلند
 • پس از تایید درخواست خرید ملک یا اجاره ملک مسکونی. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای حفظ وضعیت اقامت باید حفظ شود

مدارک لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری به هلند

 • پاسپورت معتبر
 • اثبات درآمد
 • طرح سرمایه گذاری
 • عدم سوء پیشینه
 • اطلاعات بیومتریک

شرایط ثبت شرکت در هلند

مهاجرت به هلند با سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار، مناسب ترین گزینه برای اقامت هلند است که در زیر به بررسی شرایط آن پرداخته ایم:

 • انتقال سرمایه به کشور هلند (1 میلیون و 250 هزار یورو)
 • انتخاب یک نام تجاری برای شرکت
 • معرفی شرکت از نظر نوع و موضوع فعالیت
 • مشخص کردن مدت زمان حضور در هلند (موقت یا دائم)
 • اقدام برای اخذ ویزا پس از تایید نام شرکت

سرمایه گذاری در بورس و صندوق اوراق بهادار

راه های زیادی برای سرمایه گذاری در کشور هلند وجود دارد که یکی از راه های کسب در آمد در کشور هلند، سرمایه گذاری در بازار سهام می باشد، همچنین تجارت ارزهای دیجیتال و خرید املاک و مستغلات از دیگر راه های کسب در آمد در هلند هستند.
شما می توانید از طریق حساب های پس انداز با بازده بالا سرمایه گذاری کنید و گواهی سپرده (سی دی) که همان صندوق های بازار پول، اوراق قرضه شرکتی، صندوق سرمایه گذاری مشترک، صندوق های شاخص بورس و صندوق های قابل معامله در بورس ETF، برای سرمایه گذاری از طریق بانک ها یا کارگزاران سرمایه گذاری، در این صندوق ها سرمایه گذاری کنید.

برای خرید سهام، معمولا به کمک یک کارگزار بورس نیاز دارید، زیرا نمی توانید به سادگی با یک بورس اوراق بهادار تماس بگیرید و مستقیما سهام خریداری نمایید. کارگزاران  و یا پلتفرم های آنلاین سرمایه گذاری به شما این امکان را می دهند که با سرمایه خود، خرید و فروش کرده و بر روی آن نظارت داشته باشید.
همچنین سرمایه گذاری در بازار سهام هلند می تواند بازده خوبی برایتان داشته باشد، اما توجه داشته باشید که قبل از اقدام به هر گونه سرمایه گذاری، با مشاوران و وکلا ماهر مشورت نمایید.

مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

فرد متقاضی می بایست بیزنس پلن یا طرح تجاری داشته باشد و در صورت دریافت تایید می تواند ویزای کارآفرینی را دریافت کند.  پس از دریافت ویزای کارآفرینی می تواند به مدت  سال به عنوان یک کارآفرین در هلند زندگی و کار کند. همچنین متقاضی می تواند به صورت خوداشتغالی برای اقامت اقدام کند.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی

در روش کارآفرینی هلند حداقل و حداکثر میزان سرمایه گذاری مشخص نیست. این روش مربوط به راه اندازی یک کسب و کار است و می بایست حداقل 5 الی 10 سال این کسب و کار در هلند فعالیت داشته باشد. فعالیت باید به گونه ای باشد که به اقتصاد هلند کمک کرده و باعث ایجاد شغل حداقل برای 10 نفر شود.

مدارک لازم برای مهاجرت کارآفرینی به هلند

 • پاسپورت معتبر
 • عدم سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی
 • بیزنس پلن
 • تمکن مالی
 • ثبت شرکت در هلند

نوآفرینی یا استارت آپ

برای نوآفرینی یا ثبت استارت آپ در هلند نیازمند داشتن یک طرح نو و خلاقانه هستید که مورد تایید وزارت بازرگانی و وزارت اقتصاد هلند باشد. خبر خوب این است که شخص در کنار خود و برای راه اندازی کسب و کارش از اساتید برجسته در حوزه بیزینس مشاوره دریافت خواهد کرد و در انتها هم در کنار راه اندازی کسب و کارش، از دانشگاه مدرک بیزنس دریافت خواهد بود.
از دیگر مزایای این روش این است که به فرد اجازه می دهد تا خانواده خود را نیز به همراه داشته باشد.

شما ابتدا باید یک شرکت در زمینه خاصی که مد نظر دارید، ثبت نمایید که حداقل پانزده پرسنل در ابتدای راه اندازی در آن کار کنند و حداقل پنج تن از آنان باید هلندی باشند و سرمایه گذاری در هلند برای راه اندازی کسب و کار استارت آپ که مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی می باشد، 1.25  میلیون یورو است.

مهاجرت به کشور هلند با سرمایه گذاری
ثبت و تأسیس یک شرکت مبتکر و خلاق (استارت آپ)اگر قصد راه اندازی یک شرکت را در هلند دارید بهتر است بدانید که از مزایای تأسیس شرکت در هلند، نرخ پایین مالیات به نسب دیگر کشورهای اروپایی و ایالات متحده می باشد.
سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و صندوق اوراق بهادارخرید و فروش سهام را می توانید با استفاده از حساب معاملات سهام از طریق کارگزاران بورس انجام دهید.
سرمایه گذاری در مشاغل هلندی با حداقل 1250000 یورواگر خواهان مهاجرت به کشور هلند و راه اندازی کسب و کار هستید، می توانید اقامت در هلند را اخذ نموده و مراحل قانونی راه اندازی کسب و کار خود را طی کنید.
سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلاتمهاجرت به کشور هلند از طریق خرید ملک می تواند به شما در اخذ اقامت در هلند کمک کند و در دراز مدت سود مالی خوبی برایتان به ارمغان بیاورد.

هزینه مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

روش سرمایه گذاریسرمایه لازم
استارتاپ50000 یورو + هزینه 6 ماه زندگی
کارآفرینی1.250.000 یورو
ثبت شرکتدارایی بیش از 50000 یورو باشد

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

مهاجرت-به-هلند-از-طریق-خرید-ملک

بسیاری از مهاجران برای بهبود آسایش زندگی خود و صرفه جویی در هزینه های گران قیمت اجاره، خانه ای در هلند خریداری می کنند.
اگر قصد مهاجرت به هلند با خرید ملک و اقامت برای کار و زندگی را دارید، بهتر است بدانید، اگرچه هزینه های خرید یک خانه بالا است، اما داشتن یک خانه در هلند در بلند مدت، علاوه بر اینکه اقامت در هلند را برای شما آسان تر می سازد، سود مالی خوبی هم دارد، به این دلیل که صاحب خانه ها در هلند از مزایای مالیاتی برخوردار می شوند.

به عنوان مثال، پرداخت سود وام مسکن مشمول قانون کسر مالیات می شود و علاوه بر آن، هزینه های وام مسکن اغلب کمتر از اجاره است و مهم تر از همه مهاجرت به هلند با خرید ملک، امکان دریافت اقامت هلند را برای شما ساده تر می سازد.

محاسبه قیمت یک خانه در هلند
قیمت درخواستی410000 یورو
قیمت اصلی خرید465000 یورو
ارزیابی قیمت440000 یورو
حداکثر وام مسکن440000 یورو
پس انداز مورد نیاز25000 یورو

مدارک لازم برای مهاجرت خرید ملک به هلند

 • دارایی مناسب برای سرمایه گذاری
 • پاسپورت معتبر
 • عدم سوء پیشینه

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت-به-هلند-از-طریق-ازدواج

شرایط مهاجرت به هلند با ازدواج به این طریق است که شرکای زندگی می توانند به دو روش بر طبق، قانون اساسی هلند با یکدیگر زندگی کنند،

 • می توانند با یکدیگر وارد یک زندگی مشترک بدون ازدواج (پارتنری) شوند، همچنین امکان یک قرارداد (زندگی مشترک) داشته باشند که در شهرداری هلند ثبت شده باشد،
 • ازدواج رسمی با یک تبعه هلند که باید توسط دفتر ثبت اسناد، انجام پذیرد. تمامی امور مربوط به ازدواج در آنجا ثبت می شود و از الزامات آن این است که یکی از طرفین ازدواج باید هلندی و یا اقامت کشور هلند را داشته باشند.

قوانین و شرایط مهاجرت از طریق ازدواج

از الزامات مهاجرت به هلند با ازدواج این می باشد که شخص تبعه هلند و شریک زندگی اش که می تواند همسر قانونی و یا پارتنر باشد، همه مراحل قانونی اقامت هلند را طی نماید و مدت زمانی بیشتر از سه سال از رابطه شان گذشته باشد.
همچنین هر دو طرف، بیش از بیست و یک سال داشته و رابطه آن ها در محل اقامتشان در هلند ثبت شده باشد و پس از پنج سال اقامت قانونی بدون وقفه در هلند، شخص تبعه می تواند برای پارتنر و یا همسر قانونی خود درخواست اقامت دائم هلند بدهد و یک مجوز اقامت دائم بر اساس قوانین ملی هلند کسب نماید.

مهاجرت به هلند از طریق تولد فرزند

قوانین کشور هلند در اخذ تابعیت از طریق تولد، از قانون خون پیروی می کند. به این صورت که فرزند متولد شده می بایست از والدینی با تابعیت هلندی متولد شود یا اگر تنها پدر تابعیت هلند را داشته باشد فرزند می تواند تابعیت هلند را اخذ کند. به دنیا آمدن فرزند در هلند هیچ گونه آثار اقامتی برای والدین نخواهد داشت.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق تولد فرزند

 • هر دو والدین تابعیت هلند را داشته باشند
 • پدر به تنهایی اقامت هلند را داشته باشد
 • محل اقامت و زندگی مشخص باشد
 • اثبات روابط خانوادگی میان والدین و کودک
 • گواهی تولد

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت-به-هلند-از-طریق-پناهندگی

هلند به افرادی که در صورت بازگشت به کشورشان در خطر باشند، پناهندگی می دهد. با این حال،  شخص باید ثابت کند که واقعا نیاز به حمایت دارد و یا خیر و پس از آن پناهجویان به مرکز پذیرش فرآیند پناهندگی منتقل می شوند که چهار مرکز در هلند وجود دارد که مجموعا 2000 نفر ظرفیت دارند.

مطالب این قسمت صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و شرکت ما به دلیل خطرات احتمالی، این روش را به مهاجرین عزیز پیشنهاد نمی نماید.

شرایط اخذ ویزای همراه برای مهاجرت به هلند

افرادی که قصد دارند به اعضا خانواده خود در هلند بپیوندند می توانند از طریق ویزای همراه درخواست دهند. قوانین بسته به نوع ملیت افراد که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشند یا از کشورهای خارج از عضو اتحادیه اروپا باشند متفاوت است. برای درخواست ویزای همراه فرد متقاضی می بایست اقامت هلند را داشته باشد و مدارکی که نیاز است را به همراه درخواست خود به کنسولگری ارائه دهند.

 • کپی صفحات مدارک شناسایی
 • کپی و اصل پاسپورت
 • مدارکی که روابط خانوادگی را اثبات کند
 • گواهی ازدواج
 • تکمیل فرم درخواست

شرایط مهاجرت خانوادگی به هلند

شرایط برای پیوستن به همسر در هلند به قرار زیر است:

 • گواهی و اسناد ازدواج رسمی
 • هر دو زوج حداقل 21 سال سن داشته باشند
 • پس از رفتن به هلند هر دو با هم زندگی کنند
 • فرد درخواست دهنده باید اقامت هلند را داشته باشد
 • اثبات تمکن مالی فرد متقاضی

شرایط اخذ تابعیت هلند و تابعیت دوگانه پس از مهاجرت

متقاضیانی که تمایل دارند مدت زمان طولانی در هلند اقامت داشته باشند می توانند از طرق مهاجرتی مختلفی که وجود دارد برای اقامت هلند درخواست دهند. متقاضیان جهت کسب شهروندی و تابعیت هلند می بایست شرایط خاصی را داشته باشند که بستگی به مدت زمان اقامت آن ها و زندگی در هلند دارد:

 • از طریق تولد: افرادی که از والدین با تابعیت هلندی یا پدر با تابعیت هلندی متولد می شوند می توانند تابعیت هلند را دریافت کنند.
 • ازدواج با یک تبعه هلندی در صورت اثبات زندگی مشترک و ازدواج واقعی می تواند منجر به اخذ تابعیت هلند شود البته در صورتی که 15 سال اقامت داشته باشند و 3 سال از زندگی مشترک آن ها گذشته باشد.
 • افرادی که در هلند، آروبا، کوراسائو یا سینت مارتن متولد شده اند و از زمان تولد تا درخواست اقامت داشته اند.
 • تابعیت اختیاری هلند که برای افرادی مناسب است که بالای 65 سال داشته باشند و 15 سال در هلند اقامت داشته باشند.

هزینه های مهاجرت به هلند

نوع ویزاهزینه (یورو)
الخاق خانواده228.00
کار380.00
تحصیل228.00
سرمایه گذاری2523.00

هزینه های زندگی در هلند

خورد و خوراک
موضوعهزینه یورو
غذا در رستوران ارزان15.00
آب معدنی (1.5 لیتر)0.69
شیر1.08
برنج (1 کیلوگرم)2.94
تخم مرغ (12 عدد)3.97
فیله مرغ (1 کیلوگرم)14.11
گوشت گاو (1 کیلوگرم)14.80
سیب (1 کیلوگرم)1.61
پرتغال(1 کیلوگرم)1.65
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.88
پیاز (1 کیلوگرم)1.60
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.84
حمل و نقل
موضوعهزینه یورو
بلیط یک طرفه اتوبوس و قطار شهری3.40
تاکسی (1 کیلومتر)2.40
بنزین (1 لیتر)1.97
اجاره ماهانه ملک
موضوعهزینه یورو
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1341.59
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر1.52.61
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر2109.40
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1641.76
خرید آپارتمان
موضوعهزینه یورو
هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر5460.68
هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر3824.79

هزینه مهاجرت به هلند برای هر قشر

هزینه های مهاجرت به کشور هلند برای واجدین شرایط اخذ اقامت به شرح زیر می باشد.
به عنوان یک کارگر ماهرهزینه ها در ماه به یوروهزینه ها در سال به یورو
به عنوان یک کارگر ماهر زیر 30 سال5008  یورو69096  یورو
به عنوان یک کارگر و کارمند ماهر بالای 30 سال3672 یورو44064 یورو
به عنوان یک دانشجو2631 یورو31572 یورو

بدیهی است که دستمزدها بسته به کارفرما، موقعیت و میزان تجربه به طور قابل توجهی متفاوت است. کارمندان در هلند حداقل 20 روز تعطیلی در طول سال و یک ماه پاداش تعطیلات (8% حقوق سالانه) دریافت می کنند که در ماه پرداخت می شود.
متوسط دستمزد ناخالص مهاجران در آمستردام 51000 یورو است، که نشان می دهد میانگین حقوق خالص در آمستردام 3415 یورو در ماه که معادل 57500 یورو در سال می باشد است که مجموع حقوقی که برای محاسبه این دو ارقام استفاده شده از مهاجران با مشاغل شرکتی با درآمد بهتر از متوسط می باشد.

هزینه های مشترک در تمام روش های مهاجرت

هزینه های  درخواست تابعیت هلند
درخواست تابعیت برای 1 نفر.970000 یورو
درخواست تابعیت به همراه  یک پارتنر.123800 یورو
در خواست تابعیت به همراه فرزند  زیر هجده سال.14300
درخواست تابعیت توسط  پناهندگانی که اجازه اقامت موقت دارند.72200
درخواست تابعیت توسط پناهندگانی که اجازه اقامت موقت به همراه یک پارتنر دارند.99100

مزایا و معایب مهاجرت به هلند

از مزایای زندگی در هلند، طبیعت زیبا و مناظر بی نظیر و معماری شگفت انگیز آن می باشد، همچنین  پایین بودن آمار جرم و جنایت و امنیت بالا مهاجرت به هلند را برای کسانی که مشتاق مهاجرت به کشور هلند می باشند، آسان تر کرده است.
از معایب زندگی در هلند می توان به مالیات زیاد آن اشاره کرد، نرخ مالیات درکشور هلند بسیار بالا می باشد. از دیگر سو می توان از مزایای مالیات نیز برخوردار بود.
مالیات برای کسانی که در خانه های اجاره ای زندگی می کنند و یا کسانی که فرزندان زیر هجده سال دارند که به مهدکودک و مدرسه می روند کاهش می یابد، همچنین استفاده از بیمه های درمانی نیز هزینه های مالیاتی را کاهش می دهند.

تجربه مهاجرت به هلند

بر اساس تجربه بسیاری از مهاجرین، مردم هلند رفتار دوستانه و مهمان نوازی دارند و بسیاری از آنان به خوبی انگلیسی سخن می گویند و هلند کشوری سازمان یافته است و حمل و نقل عمومی خوبی دارد.
کشور هلند به داشتن تعادل بین کار و زندگی معروف می باشد. اگر قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید بهتر است بدانید که یافتن کار پاره وقت در هلند کار ساده ای است.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به هلند

سریع ترین روش کسب اقامت هلند چیست؟

در صورتی که شرایط لازم ا داشته باشید مهارجت کاری می تواند پروسه ای سریع تر برای اخذ اقامت داشته باشد.

شرایط سنی مهاجرت به هلند چیست؟

برای مهاجرت کاری افرادی که سن زیر 30 سال داشته باشند شانس بیشتری خواهند داشت. در روش های سرمایه گذاری معمولاً شرایط سنی سختگیرانه در نظر گرفته نمی شود.

مطمئن ترین راه مهاجرت به هلند

روش سرمایه گذاری می تواند از مطمئن ترین و راحت ترین روش های مهاجرت به هلند باشد.

میانگین هزینه زندگی در هلند

به صورت کلی حدود 2000 یورو در ماه هزینه های زندگی در هلند می باشد.

هزینه اخذ ویزای هلند چقدر است؟

هزینه های ویزا بسته به نوع ویزا متفاوت است و از 174 یورو تا 1348 یورو برای هر نفر متغیر است.

هزینه وکیل مهاجرت به هلند چقدر است؟

هزینه وکیل در مراحل مهاجرتی بسته به مواردی که سابقه کار وکیل را نیز شامل می شود متفاوت است.

تمکن مالی و سرمایه لازم برای داشتن یک زندگی راحت در هلند چقدر است؟

اگرچه میزان هزینه های زندگی افراد با توجه به سبک زندگی آن ها متفاوت است اما برای زندگی راحت یک نفر در هلند نیاز به 1900 یورو در ماه خواهید داشت.

فرآیند مهاجرت به هلند چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان پروسه به روشی که اقئام می شود و میزان پرونده های درخواستی در سفارت وابسته است.

شرایط مهاجرت به هلند با ویزای شینگن چیست؟

ویزای شنگن به جهت گشت و گذار و یا بازدید خانواده اعطا می شود و آثار اقامتی ندارد. دارنده ویزا پس از اتمام زمان ویزا می بایست به کشور خود بازگردد.

شرایط مهاجرت به هلند با زبان انگلیسی چیست؟

متقاضیان در صورت داشتن مدارک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی می توانند از دانشگاه های هلند درخواست پذیرش تحصیلی داده و از طریق تحصیل مهاجرت کنند.

آیا هلند کشور خوبی برای مهاجرت تحصیلی می باشد؟

کیفیت آموزشی دانشگاه های هلند از سطح بالایی برخوردارند و هزینه های تحصیل و زندگی در هلند به طور قابل توجهی کمتر از دیگر کشورهای انگلیسی زبان می باشد، همچنین فرصت های بورس تحصیلی زیادی هم برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.
برای مهاجرت به هلند، شما باید هجده سال یا بیشتر  و پاسپورت معتبر  داشته باشید و حداقل پنج سال متوالی با مجوز اقامت بی وقفه در پادشاهی هلند زندگی کرده باشید و بعد از پنج سال می توانید درخواست اقامت در هلند را بدهید.

ارزان ترین روش مهاجرت هلند چیست ؟

ارزان ترین روش مهاجرت به هلند، مهاجرت تحصیلی است.

راحت ترین راه برای مهاجرت به هلند چیست؟

اگر می خواهید به هلند مهاجرت کنید، راحت ترین راه یافتن شغل و درخواست ویزای کار است. به این ترتیب که ابتدا شما از طریق سایت های کاریابی معتبر شغلی در هلند پیدا کنید، سپس برای ویزای کار هلند اقدام نموده و اقامت هلند را دریافت کنید.

بهترین روش مهاجرت به هلند چیست ؟

بهترین روش مهاجرت به هلند، مهاجرت نوآفرینی است.

چرا مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه گذاری خوب است؟

هلند از جمله هشت کشور برتر در اقتصاد اروپا می باشد که یک فضای تجاری و سرمایه گذاری جذاب و رقابتی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.
شما می توانید به عنوان یک مهاجر، پس از اخذ اقامت قانونی و اجازه کار در هلند، کسب و کاری را در هلند راه اندازی کنید و حتی اگر شرکت بزرگی در کشور خود دارید، می توانید شعبه ای هم در هلند دایر نمایید و از این طریق اقامت در هلند را اخذ نمایید.

آیا می توان با خرید املاک و مستغلات اقامت در کشور هلند را اخذ نمود؟

طبق برنامه ی سرمایه گذاری در هلند به واسطه خرید املاک و مستغلات، با خرید ملک در هلند اجازه اقامت با اعتبار 3 سال را دریافت خواهید نمود، همچنین به شما حق نامحدود برای کار و دسترسی به مزایای اجتماعی و بیمه درمانی داده می شود.

منابع:

https://erudera.com

https://ind.nl