ویزای کانادا

ویزای کانادا
فهرست مطالب

قابلیت ها و اعتبار ویزای کانادا

ویزای کانادا یکی از بهترین و قدرتمندترین ویزاهای جهان می باشد که دارای انواع مختلفی است و برای اخذ آن شرایط سختی قرار داده شده است. ویزا کانادا شامل ویزاهای تحصیلی، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، پناهندگی و … می شود که هر یک از آن ها دارای هزینه های مختص به خود می باشند.
به طور کلی ویزای کشور کانادا به دو دسته بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود که در زیر به صورت دقیق آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسات معتبر مهاجرتی می توانند افراد را در این زمینه یاری نمایند و کار را برای آن ها آسان تر کنند.

شرایط ویزای کانادا

شرایط ویزای کانادا
کانادا یکی از کشورهایی است که شرایط دریافت ویزای آن اندکی مشکل به نظر می رسد. بنابراین بهتر است برای دریافت راحت تر ویزای کشور کانادا از شرایط این کشور برای پذیرش مهاجران آگاه شوید. شرایط ویزای کانادا به صورت زیر می باشد:

 • سابقه سفر در گذشته: در صورتی که در گذشته سابقه سفر به کشورهای مختلف و اخذ ویزاهای معتبر جهان مانند ویزای شینگن را داشته اید، می توانید ویزای کانادا را با سهولت بیشتری به دست آورید.
 • تمکن مالی: گردش حساب 3 ماه گذشته منتهی به درخواست ویزای شما بررسی خواهد شد زیرا بالا بودن گردش حساب یکی دیگر از شرایط دریافت ویزا کانادا می باشد. (همچنین بخوانید: تمکن مالی ویزای کانادا)
 • دعوتنامه: فردی که به دلایل گوناگون از فردی در کشور کانادا دعوتنامه دریافت کرده باشد می تواند راحت تر اقدامات مربوط به اخذ ویزا را انجام دهد.
 • اگر برای بار اول قصد سفر به کانادا را دارید بهتر است تنها اقدام کنید، زیرا بودن خانواده در کشور شما یک دلیل محکم برای سفارت کانادا می باشد که شما قصد بازگشت به کشور خود را خواهید داشت. از این رو بهتر است اولین سفر شما به تنهایی انجام شود.
 • داشتن تمکن مالی قوی یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای کانادا می باشد، پس باید در حساب خود مبلغ قابل قبولی را جهت دریافت ویزای این کشور داشته باشید. توجه داشته باشید مبلغ موجود در حساب شما با میزان درآمدتان هم خوانی داشته باشد در غیر این صورت برای کشور کانادا شک و شبهه ایجاد می شود و ممکن درخواست شما ریجکت شود.
 • داشتن دعوتنامه از سوی بستگان درجه یک از کانادا می تواند دریافت ویزای این کشور را سرعت بخشد.
 • اگر در گذشته سابقه سفر به کشورهای اروپایی و دریافت ویزای شینگن را دارید، این مورد سبب خواهد شد تا دریافت ویزای کشور کانادا برای شما راحت تر انجام شود. پس بهتر است سابقه سفر خود را بالا ببرید.
 • سعی کنید زمانی برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید که پاسپورت شما حداقل 3 سال اعتبار داشته باشد، زیرا مدت زمان سفرتان به تاریخ انقضای پاسپورت شما بستگی دارد.

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا
اگر بخواهیم به صورت کلی انواع ویزای کانادا را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم آن را به دو دسته دائم و موقت تقسیم کنیم.

ویزاهای کوتاه مدت کانادا

آن دسته از ویزاهایی می باشند که فرد قصد ماندن در این کشور را برای مدت زمان کوتاهی خواهد داشت و پس از اتمام مدت معین فرد به کشور خود باز خواهد گشت. از این دسته ویزاها می توان به ویزای توریستی اشاره نمود.

ویزاهای بلند مدت کانادا

این نوع ویزاها به فرد اجازه اقامت در کشور کانادا را برای مدت زمان بیشتری می دهد. در برخی از این ویزاها با دارا بودن شرایط می توان اقامت دائم و تابعیت کشور کانادا را نیز به دست آورد. از جمله ویزاهایی که در این دسته قرار می گیرند شامل ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و … می باشد.

ویزاهای دائم کانادا

این نوع ویزاها به فرد اجازه می دهند تا به صورت دائم در خاک این کشور حضور داشته و در آن جا اقامت نمایند. برخی از این ویزاها مانند ویزای استارت آپ، ویزای خود اشتغالی، ویزای نیروی کار متخصص، ویزای حمایتی خانواده در کانادا و … است.

 

همچنین بخوانید:

معرفی لیست کامل انواع ویزای کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای خود اشتغالی کانادا

 

ویزای تحصیلی کانادا

انواع ویزای کانادا - ویزای تحصیلی کانادا
در کانادا به دلیل دانشگاه های معتبر و جهانی سطح آموزش بسیار بالا می باشد، از این رو متقاضیان زیادی جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور وجود دارند.
افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید ابتدا در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند و سپس سایر امور مانند ارسال مدارک و دریافت ویزای تحصیلی کانادا را پیگیری نمایند. این روش یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین مسیرهای مهاجرت به کانادا می باشد.

 

همچنین بخوانید:

شرایط کامل ویزای تحصیلی کانادا

 

ویزای کاری و شغلی کانادا

ویزای کاری و شغلی کانادا معمولا به مدت اعتبار 6 ماهه صادر می شود. این نوع ویزا برای افرادی است که از سوی کارفرمایی در کشور کانادا درخواست کار داشته باشند و از این طریق ویزای خود را دریافت نمایند. افرادی که مهارت لازم را برای راه اندازی کسب و کار خود در کانادا دارا باشند می توانند با این کار برای اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنند.

 

همچنین بخوانید:

شرایط کامل ویزای کاری کانادا

 

ویزای سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از روش هایی است که فرد متقاضی می تواند به صورت مستقیم برای دریافت اقامت دائم این کشور تلاش کند. مهم ترین مسئله در این روش داشتن سرمایه مورد نیاز است که فرد باید حداقل 400 هزار دلار را به عنوان سرمایه به کشور کانادا وارد کند و این کشور پس از 5 سال اقامت فرد در این کشور عینا همین مبلغ را به متقاضی بر می گرداند.

ویزای کانادا با خرید ملک

انواع ویزای کانادا - ویزای کانادا با خرید ملک
با خرید ملک در کانادا می توان به ویزای کانادا جهت رفت و آمد و بازدید از این کشور دست یافت. ویزای کشور کانادا با خرید ملک این امکان را به افراد می دهد تا با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر کرده و تا پایان اعتبار ویزای خود در آن جا اقامت داشته باشند.
یکی از معایب خرید ملک در کشور کانادا عدم اجازه فرد جهت اقامت در این کشور است و متقاضیان از این طریق نمی توانند اقامت کانادا را به دست آورند. برای کسب آگاهی بیشتر می توانید مقاله مربوط به خرید ملک در کانادا را مطالعه نمایید.

ویزای کانادا از طریق ازدواج

یک شهروند کانادایی با ازدواج با یک فرد غیر کانادایی می تواند شرایط اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج و همچنین اقامت دائم را برای همسر خود فراهم کند. اما باید بدانید که ازدواج و دریافت تابعیت کانادا از طریق ازدواج دارای شرایطی تعیین شده ای است. در زیر به شرایط اخذ ویزا کانادا با ازدواج اشاره می کنیم:

 • سن زوجین باید بالای 18 باشد در غیر این صورت باید اجازه والدین و قیم خود را دارا باشند.
 • کسی که تابعیت کانادا را داشته و می خواهد از همسر خود حمایت کند، نباید سابقه کیفری داشته باشد.
 • ازدواج باید واقعی باشد و این واقعی بودن ازدواج با ارائه اثبات شود. در صورت پی بردن به دروغی بودن ازدواج مجازات سختی در انتظار افراد خواهد بود.
 • شهروند کانادایی باید تمکن مالی لازم و همچنین قدرت تامین محل اقامت را جهت حمایت از همسر خود دارا باشد.

ویزای کانادا از طریق تولد فرزند

ویزای کانادا از طریق تولد فرزند
این ویزای کانادا از طریق تولد فرزند برای افرادی است که شرایط عمومی دریافت ویزا را دارا باشند و هدفشان از این نوع ویزا تولد فرزندشان در خاک کانادا است. به دلیل این که قانون تابعیت کشور کانادا قانون خاک می باشد فرزندان متولد شده در این خاک از والدینی با هر تابعیت می تواند تابعیت کانادا را اخذ نمایند.

ویزای خانوادگی کانادا

یکی دیگر از ویزاهای که افراد می توانند برای آن درخواست دهند، ویزای خانوادگی کانادا می باشد. در این نوع ویزا متقاضیان می توانند همسر و فرزندان دارای شرایط خود را با خود همراه سازند.
افراد برای این امر می توانند از دعوتنامه استفاده کنند. برای اخذ ویزای خانوادگی متقاضی باید نشان دهد که از شرایط مالی مناسبی جهت حمایت از خانواده خود بهره مند است و همچنین قدرت تامین محل اقامت آن را دارا می باشد.

ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای کانادا - ویزای توریستی کانادا
معمولا ویزای توریستی کانادا برای افرادی صادر می شود که جهت گردشگری به این کشور سفر می کنند و مدت زمان اقامتشان کوتاه می باشد. دریافت این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاهای کانادا سریع تر و راحت تر می باشد.
ویزای توریستی کانادا به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر خواهد شد که در نوع کوتاه مدت فرد می تواند تا حداکثر 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد که امروزه معمولا این نوع ویزا صادر نمی شود و فرد تنها می تواند ویزای توریستی کانادا را به صورت بلند مدت دریافت نماید.
ویزای بلند مدت زمانی گفته می شود که ویزای فرد اعتبار 5 ساله داشته باشد و وی اجازه دارد 6 ماه را در این کشور ساکن شود و پس از آن از کانادا خارج شده و سپس برای ادامه اقامت خود مجددا وارد کانادا شود.

 

همچنین بخوانید:

شرایط کامل ویزای توریستی کانادا

 

ویزای کانادا با دعوتنامه

با دارا بودن دعوتنامه از سوی بستگان درجه یک جهت سفر به کانادا و یا دعوتنامه کاری فرد می تواند مسیر مهاجرت را راحت تر طی کند و اخذ ویزای وی با مشکلات کم تری روبه رو شود. ویزای کانادا با دعوتنامه یکی از ویزاهای پرطرفدار می باشد که در آن باید فرد درخواست دهنده شرایط حمایت از فرد دعوت شده را دارا باشد.

ویزای کانادا بدون مدرک زبان

ویزای کانادا بدون مدرک زبان
یکی از شرایط دریافت ویزای کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی و تسلط بر آن می باشد. در برخی موارد افراد به دلایل مختلفی نمی توانند مدرک زبان خود را دریافت کنند، از این رو روش هایی را پیشنهاد می کنیم که برای دریافت ویزای کانادا نیازی به مدرک زبان نداشته باشند. در زیر به برخی از روش های اخذ ویزای کانادا بدون مدرک زبان اشاره می کنیم:

 • مهاجرت با استفاده از حمایت مالی خانواده: اگر یکی از بستگان درجه یک شما در کانادا مقیم باشد می تواند با حمایت مالی، شما را در اخذ اقامت دائم کانادا یاری نماید. برای این کار شما نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت و تنها کافی است که تمکن مالی بستگان شما ثابت شود که توانایی حمایت از شما را دارا می باشند.
 • کار در کانادا بدون مدرک زبان: برخی مشاغل در کشور کانادا وجود دارد که افراد در آن ها ارتباط زیادی با مشتری نخواهند داشت و یادگیری زبان در حدی که بتوانند مفهوم صبحت های متقاضیان را درک کنند کافی است. این روش یکی از موثر ترین روش های اخذ ویزا کانادا بدون مدرک زبان است که نیاز به درخواست کارفرمایی از کشور کانادا برای جذب نیروی کار دارد.
 • مهاجرت از طریق برنامه های استانی: برنامه های ارائه شده در برخی استان های کانادا باعث می شود نیروی کاری را جذب کنند که مهارت چندانی در زبان نیاز ندارد. افراد از این طریق می توانند به راحتی اقامت دائم کانادا را نیز دریافت نمایند.

ویزای کانادا از ترکیه

دریافت ویزای کشور کانادا در برخی از کشور ها امکان پذیر نمی باشد زیرا سفارت کانادا در کشور آن ها وجود ندارد. ایرانیان جزء افرادی هستند که می توانند برای انجام امورات ویزای کانادا از ترکیه اقدام نمایند. توجه داشته باشید در صورتی که امورات خود را در کشوری غیر از ترکیه به اتمام رسانید، باز هم نیاز است برای انجام کارهای نهایی به شهرهای آنکارا و یا استانبول در ترکیه مراجعه کنید.

ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا

ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا یکی از بهترین روش های اخذ ویزای این کشور می باشد. افرادی که موفق به اخذ پاسپورت دومینیکا می شوند به راحتی می توانند به ویزای 10 ساله کانادا دست یابند. این روش قانونی بوده و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد و افراد با این روش به راحتی می توانند ویزای کشور کانادا را دریافت نموده به این کشور سفر نمایند.

ویزای کانادا برای افغان ها

ویزای کانادا برای افغان ها
ویزای کانادا برای افغان ها از طریق ویزای کارگر ماهر امکان پذیر است. با توجه طرح طبقه بندی منظم مشاغل در کانادا افغان ها می توانند با استفاده از مهارت خود ویزا کانادا را در تمامی استان های این کشور به جز استان کبک به دست آورند.
برای انجام این کار افغان ها باید در طرح طبقه بندی مشاغل قرار داشته باشند. از دیگر روش های اخذ ویزای کانادا برای افغان ها می توان به ویزای تحصیلی، استارت آپ، سرمایه گذاری، خویشاوندی و … اشاره نمود.

ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران

با توجه به محرومیت افغان ها در ایران از عواملی مانند تحصیل، استخدام در کارهای دولتی، هویت و … این قشر تصمیم به مهاجرت به کشورهای مختلف توسعه یافته مانند کانادا می کنند.
ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران از راه های مختلفی به دست می آید از جمله ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، پناهندگی، خویشاوندی، کار، خود اشتغالی و… . افغان های مقیم ایران برای اخذ ویزا کانادا باید به کشورهای همسایه مراجعه کنند زیرا سفارت کانادا در ایران دایر نمی باشد.

پیکاپ ویزای کانادا چیست ؟

پیکاپ ویزای کانادا چیست ؟
پیکاپ ویزای کانادا به معنی این است که متقاضی اخذ این ویزا به فردی قانونی در کشوری که سفارت کانادا در آن جا وجود دارد وکالت می دهد تا امورات ویزا کانادا را برای وی انجام دهد تا برچسب ویزای کشور کانادا در پاسپورت وی الصاق شود. این روش کاملا قانونی بوده و افراد به راحتی می توانند پیکاپ ویزا کانادا را برای خود انجام دهند. موسسات معتبر مهاجرتی می توانند این امورات را برای متقاضیان انجام دهند.

مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا چقدر است؟

با انجام به موقع و درست پیکاپ ویزای کانادا مدت زمانی زیادی برای انجام این امر نیاز نمی باشد و تنها طی 2 هفته تا 3 هفته پیکاپ ویزای کشور کانادا برای متقاضیان مهیا خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا
دریافت ویزای کانادا نیاز به تهیه و ارائه مدارک تعیین شده به صورت کامل و دقیق خواهد داشت. افراد باید مدارک جمع آوری شده را به سفارت کانادا در کشور خود تحویل دهند. در صورتی که کشور متقاضی دارای سفارت کانادا نباشد، می تواند از کشورهای همسایه برای انجام این امر اقدام کند. مدارک لازم برای ویزای این کشور به شرح زیر می باشد:

 • شناسنامه و مدارک شناسایی فرد متقاضی
 • عکس مورد تایید
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه دعوتنامه در صورت داشتن آن
 • در صورت سفر با همسر ارائه سند ازدواج الزامی است
 • ارائه مدارک برای اثبات تمکن مالی
 • در صورت همراه کردن فرزندان با خود نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل دارید.
 • تاریخ دقیق بلیط رفت و برگشت
 • ارائه مدارک مورد نیاز جهت مجاب نمودن مامور کنسولگری جهت بازگشت به کشور خود

نحوه و مراحل اخذ ویزای کانادا

نحوه و مراحل اخذ ویزای کانادا
برای دریافت ویزای کانادا باید مراحل انجام این کار را به صورت کامل طی کنید. در زیر به نحوه و مراحل اخذ ویزا کشور کانادا اشاره می کنیم:

 1. در نخستین مرحله شما باید در سفارت کانادا در نزدیک ترین محل زندگی خود وقت مصاحبه رزرو کنید.
 2. در مرحله بعد سفارت کانادا به شما تاریخ و ساعتی دقیق اعلام می کند که باید شخصا در این زمان در سفارت حضور داشته باشید و تمامی مدارک خواسته شده را همراه با انگشت نگاری به انجام رسانید.
 3. در مرحله بعد شما باید منتظر پاسخ از سوی سفارت کانادا باشید که این زمان متغیر می باشد اما معمولا بین 15 روز تا 30 روز زمان نیاز است تا فرد پاسخ سفارت را دریافت نماید.
 4. در آخرین مرحله در صورت دریافت پاسخ مثبت از سفارت به آن جا مراجعه نموده و ادامه امور را از جمله پرداخت هزینه ها صورت دهید.

فرم درخواست ویزای کانادا

یکی از مهم ترین مراحل در اخذ ویزا کانادا، تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزا می باشد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت های مربوطه جهت تهیه فرم درخواست اقدام کنند. در فرم درخواست ویزای کانادا از افراد اطلاعاتی مانند مشخصات هویتی، اطلاعات پاسپورت، تاریخ رفت و برگشت، محل اقامت، میزان تمکن مالی، سابقه دریافت یا ریجکتی ویزا، سابقه سفر و … درخواست می شود.
توجه نمایید که فرم درخواست ویزای کانادا را بدون غلط نگارشی و به زبان انگلیسی تکمیل کنید. این فرم باید همراه با سایر مدارک در موعد مقرر شده به سفارت این کشور تحویل داده شود. در صورت عدم آگاهی کامل از نحوه تکمیل فرم می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست مشاوره نمایید.

انگشت نگاری برای ویزای کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا
شهروندان ایرانی جهت انگشت نگاری برای ویزای کانادا و یا انجام سایر امور مربوط به اخذ ویزای این کشور نمی توانند در کشور خود اقدام کنند زیرا سفارت این کشور در ایران وجود ندارد. برای این کار باید به سفارت کانادا در کشورهایی مانند ترکیه، قطر، امارات، ارمنستان و یا گرجستان مراجعه نمایند.
معمولا ایرانیان به کشور ترکیه سفر می کنند و امور مرتبط با انگشت نگاری را در این کشور به انجام می رسانند. توجه داشته باشید که شهروندان ایرانی در هر کشوری که امورات خود را برای دریافت ویزا کانادا انجام دهند باز هم برای پیکاپ ویزای کشور کانادا باید آنکارا را انتخاب نمایند.

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای کانادا

اگر جزء متقاضیانی هستید که برای دریافت ویزا کانادا اقدام نموده اید، باید از نحوه استعلام وضعیت و پیگیری ویزای کانادا آگاه باشید. معمولا راه های استعلام در هنگام مراجعه به سفارت به افراد اعلام می شود اما باز هم افراد می توانند از روش های زیر برای استعلام وضعیت ویزای خود اقدام کنند:

 • از طریق مراجعه حضوری به سفارت این کشور در محل زندگی خود
 • از طریق ایمیل
 • از طریق پیام کوتاه
 • از طریق مراجعه به سایت سفارت و وارد کردن شماره پرونده و مشخصات هویتی

مدت زمان جواب ویزای کانادا چقدر است؟

مدت زمان جواب ویزای کانادا چقدر است؟
در حالت عادی اگر یک خانواده سه نفره برای دریافت ویزای کانادا اقدام نمایند بین 7 روز تا 10 روز زمان جهت بررسی پرونده و ثبت درخواست آن ها نیاز است. پس از ثبت درخواست می توانید تا حداکثر 30 روز خود را به سفارت این کشور معرفی کنید و امورات انگشت نگاری خود را انجام دهید.
معمولا پس از انجام عمل انگشت نگاری به شما رسیدی داده می شود که در آن اعلام شده پاسخ درخواست ویزای شما بین 1 ماه تا 6 ماه به ایمیل اعلام شده توسط خودتان ارسال خواهد شد. در نهایت با دریافت ویزا کانادا تا 30 روز مهلت دارید پاسپورت دارای اعتبار خود را تحویل دهید.

چقدر تاخیر در صدور ویزای کانادا طبیعی است؟

معمولا پاسخ درخواست ویزای کانادا از سوی سفارت این کشور پس از انجام عمل انگشت نگاری و امور مربوطه تا 1 ماه ارسال می شود. اما در برخی مواقع ممکن است این زمان تا 6 ماه نیز به طول بینجامد که این مدت زمان کاملا طبیعی است و به هیچ عنوان امکان ندارد که پرونده فرد بدون بررسی و ارسال پاسخ رها شود. پس در هر صورت باید منتظر پاسخ از سوی سفارت بمانید.

رفع ریجکتی ویزای کانادا

رفع ریجکتی ویزای کانادا
اگر درخواست اخذ ویزا کانادا شما ریجکت شد می توانید برای رفع ریجکتی درخواست خود اقدام کنید. توجه نمایید که امکان اعتراض جهت رفع ریجکتی ویزای کانادا در ویزاهای توریستی و گردشگری این کشور وجود ندارد و افراد تنها می توانند برای ویزاهایی مانند تحصیلی یا کاری درخواست رفع ریجکتی ارسال کنند.
مدت زمان اعتراض به رفع ریجکتی درخواست 60 روز می باشد. در این مدت فرد باید مدارک پرونده خود را تکمیل کرده و همچنین مدارک خود را مبنی بر بازگشت به کشور مبدا در ویزاهایی مانند ویزای تحصیلی ارائه کند.
در صورتی که از تکمیل بودن پرونده خود اطمینان دارید ولی باز هم درخواست شما ریجکت شد، می توانید از طریق دادگاه های فدرال کانادا جهت رفع ریجکتی پرونده خود اقدام کنید.

هزینه ویزای کانادا چقدر است ؟

برای دریافت ویزا کانادا نیاز است هزینه های آن پرداخت شوند. این هزینه ها در هنگام مراجعه به سفارت کانادا در کشور مورد نظر پرداخت می شود که با توجه به نوع ویزای انتخابی هزینه پرداختی متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه ویزای کانادا در نمونه های مختلف به شرح زیر است. توجه داشته باشید هزینه های بیان شده به دلار کانادا می باشند.

نوع ویزا هزینه مورد نیاز
ویزای تحصیلی + مجوز تمدید 150 دلار
ویزای کار + مجوز تمدید 155 دلار
ویزای کار 100 دلار
ویزای توریستی یک یا چند بار ورود + مجوز تمدید 100 دلار
ویزای توریستی برای خانواده با تعداد حداکثر 500 دلار
مدارک سوابق بازدید کننده 75 دلار
هزینه انگشت نگاری 85 دلار
هزینه بررسی درخواست 100 دلار
رزرو وقت سفارت کانادا 30 دلار

شرایط عکس ویزای کانادا

یکی از مهم ترین مدارکی که افراد باید تهیه نمایند عکس آن ها می باشد. عکس ارائه شده جهت اخذ ویزا باید دارای ویژگی معین شده ای باشد. ویژگی های عکس ویزای کانادا به صورت زیر می باشد:

 • عکس باید تمام رخ باشد
 • پس زمینه عکس باید سفید یا روشن باشد
 • عینک نباید مانع دیده شدن چشمان فرد شود
 • 70 تا 80 درصد عکس را چهره فرد پوشانده باشد
 • حداکثر زمان ثبت عکس مربوط به 6 ماه گذشته باشد
 • گوش های فرد به صورت کامل در عکس دیده شود

تصویر ویزای کانادا ( نمونه عکس ویزا کانادا)

در زیر به نمونه ای از عکس و تصویر ویزای کانادا توجه نمایید که توضیحات مورد نیاز در آن شرح داده شده است:
عکس و تصویر ویزای کانادا ( نمونه عکس ویزا کانادا)

سریعترین روش اخذ ویزای کانادا

سریعترین روش اخذ ویزای کانادا
همان طور که بیان شد از روش های مختلفی می توان برای اخذ ویزای کانادا اقدام نمود که هر یک از آن ها مدت زمان خاص خود را نیاز دارند. آگاهی از مدت زمان صدور ویزا کانادا به افراد کمک می کند در زمان مناسب برای این ویزا درخواست دهند تا از برنامه های خود عقب نمانند.
سریعترین روش اخذ ویزای کشور کانادا ویزای توریستی می باشد که امکان دارد در مدت زمان 2 هفته ای صادر شود و به دست متقاضی برسد.

سایت سفارت و ویزای کانادا

برای اخذ ویزا کانادا باید از سایت سفارت این کشور آگاهی داشته باشید تا در آن برای خود حساب کاربری ایجاد کرده و وقت سفارت کشور کانادا را برای خود رزرو نمایید. سایت سفارت و ویزای کانادا به آدرس اینترنتی www.canada.ca در اختیار متقاضیان می باشد. افراد متقاضی از طریق همین آدرس می توانند از آخرین وضعیت ویزای خود استعلام بگیرند.

ویزای فوری کانادا

ویزای فوری کانادا
اخذ ویزا کانادا به مدت زمان تعیین شده نیاز خواهد داشت و افراد نمی توانند ویزای فوری کانادا را به دست آورند زیرا افرادی که تقاضای اخذ ویزای این کشور را دارند بسیار زیاد هستند. برخی ویزاهای این کشور طی مدت 2 تا 4 هفته برای متقاضیان صادر می شوند و برخی دیگر ممکن است تا 4 ماه نیز برای صدور به زمان نیاز داشته باشند.
به طور کلی در صورتی که تقاضای ویزای فوری این کشور را دارید می توانید با مراجعه به سفارت کانادا موضوع را مطرح کرده تا در صورت قبولی با پرداخت هزینه بیشتر بتوانید مدت زمان صدور ویزای مورد نظر خود را کاهش دهید.

ویزای کانادا تضمینی

ویزا کانادا یکی از معتبرترین ویزاهای جهان است به همین منظور افراد زیادی در پی اخذ ویزای کانادا تضمینی می باشند. قابل توجه افرادی که در پی ویزای تضمینی این کشور هستند باید بگوییم که هیچ گونه تضمینی برای اخذ ویزای کانادا وجود ندارد و حتی ممکن است با اخذا ویزا و سفر به این کشور، در فردوگاه کانادا نیز افسر کنسولگری با ویزای شما مخالفت کرده و شما را از فرودگاه به کشور خود برگشت دهند.
در صورت دریافت پیامی مبنی بر تضمینی بودن روش اخذ ویزا به هیچ عنوان فریب نخورید زیرا این مسئله تنها برای جذب افراد توسط موسسات مهاجرتی می باشد. تنها تضمینی که موسسات مهاجرتی می توانند به افراد بدهند تضمین برگشت پول افراد در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا می باشد.

مشاوره برای گرفتن ویزای کانادا

به دلیل سختی هایی که در مسیر اخذ ویزا وجود دارد به افراد پیشنهاد می کنیم حتما از مشاوره برای گرفتن ویزای کانادا بهره ببرند. اخذ مشاوره از موسسات معتبر می تواند ریسک ریجکتی ویزا را کاهش داده و در تهیه مدارک، تکمیل فرم درخواست و سایر مراحل به متقاضیان کمک کند.

سوالات متداول در مورد ویزای کانادا

 1. معمولا پاسخ درخواست ویزای کانادا تا چه مدت زمان می برد؟

معمولا پاسخ درخواست ویزای کانادا بین 1 ماه تا 6 ماه زمان لازم دارد.

 1. آیا شهروندان ایرانی می توانند در ایران کارهای مربوط به سفارت کانادا را انجام دهند؟

خیر در ایران سفارت کانادا وجود ندارد و شهروندان ایرانی باید به کشورهای همسایه جهت انجام امور مربوطه مراجعه کنند.

 1. ویزای بلند مدت کانادا معمولا برای چه افرادی است؟

معمولا افرادی که قصد اقامت و زندگی در کشور کانادا را داشته باشند از طریق دریافت ویزای بلند مدت اقدام خواهند کرد.

 1. شهروندان ایرانی جهت انگشت نگاری برای ویزای کانادا می توانند به چه کشورهایی مراجعه کنند؟

ترکیه، ارمنستان، قطر، امارات، گرجستان

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *