مهاجرت به فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که دارای طبیعت زیبا و رفاه بالایی است. اخذ عنوان شادترین مردم دنیا توسط این کشور نشان از شرایط بسیار مناسب جهت زندگی و اقامت در فنلاند است. این عوامل باعث شده افراد زیادی راغب مهاجرت به فنلاند باشند.

 
مهاجرت به فنلاند
فهرست مطالب

روش‌ها، نحوه و شرایط مهاجرت به فنلاند

 افراد با توجه به شرایط خود از روش هایی مانند تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری، خرید ملک، پناهندگی و … می توانند برای مهاجرت به فنلاند اقدام نمایند. هر کدام از این روش ها نیاز به کسب آگاهی کافی دارند.
بهترین روش برای مهاجرت به کشور فنلاند با توجه به شرایط هر شخص مشخص می شود. کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی معتبر تا حدود زیادی می تواند شرایط مهاجرت به این کشور را برای متقاضیان آسان سازد.

 

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

مهاجرت-به-فنلاند-از-طریق-کار با استفاده از ویزای کار به دو روش می توان برای مهاجرت به فنلاند اقدام نمود :
 1. درخواست کار از طرف یک کافرمای فنلاندی
 2. از طریق خوداشتغالی یا ویزای جست و جوی کار
مهاجرت از طریق کار یکی از روش هایی است که فرد می تواند اقامت فنلاند را به صورت دائم دریافت کند. برای این امر فرد باید دارای سابقه کاری در کشور فنلاند بین 4 تا 5 سال باشد و هیچ گونه سوء پیشینه ای نداشته باشد. قبل از اقدام برای مهاجرت کاری به فنلاند، درخواست خود را مبنی بر کار در این کشور برای دولت فنلاند ارسال کنید. جهت اخذ اقامت فنلاند از این روش باید موارد زیر را در نظر گرفت:
 • داشتن قرارداد با کارفرمای فنلاندی
 • ارسال درخواست اخذ اقامت کاری به صورت آنلاین از طریق سایت و یا از طریق تحویل مستقیم درخواست خود به سفارت این کشور
 • اثبات هویت فرد در سفارت فنلاند
 • بررسی مدارک و درخواست
 

همچنین بخوانید: شرایط دریافت ویزای فنلاند

 

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-فنلاند-از-طریق-سرمایه-گذاری افرادی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند می توانند جهت مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. این نوع روش مهاجرتی نیازمند داشتن سرمایه مورد نیاز است. برخی روش های سرمایه به اقامت در فنلاند ختم می شود. کار آفرینی و ثبت شرکت از زیر شاخه های سرمایه گذاری در فنلاند محسوب می شوند. برای کارآفرینی در فنلاند باید موارد زیر را در نظر گرفت:
 • پاسپورت مورد تایید این کشور
 • سود آور بودن تجارت مورد نظر
 • ثبت قانونی تجارت توسط کشور فنلاند
 • نداشتن هیچ گونه خطر برای بهداشت و نظم عمومی در جامعه توسط تجارت مورد نظر

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در فنلاند:

 • به دست آوردن اقامت اولیه فنلاند
 • دارا بودن تمکن مالی مورد نیاز
 • سود آور و بودن تجارت مورد نظر
 • همخوانی تجارت مورد نظر با رشته تحصیلی
 • در صورت امکان اشتغال زا بودن تجارت مد نظر
 

  روش های سرمایه گذاری در فنلاند  

 

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

مهاجرت-به-فنلاند-از-طریق-تحصیل اگر به تحصیل علاقمند هستید می توانید از این طریق برای مهاجرت به کشور فنلاند اقدام کنید. فرد می تواند پس از مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل، برای خود اقامت موقت این کشور را دریافت کند. مراحل دریافت اقامت تحصیلی فنلاند شامل:
 • اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور فنلاند
 • درخواست اقامت تحصیلی از سایت fi
 • اثبات هویت فرد
 • ارسال کردن نتیجه نهایی
باید بدانید که اقامت در فنلاند از طریق تحصیل موقتی می باشد و فرد پس از اتمام تحصیلات خود باید به کشور خود بازگردد. این کشور به افراد فارغ التحصیل اجازه می دهد به مدت 6 ماه تا 12 ماه در این کشور بمانند و کار مرتبط با تحصیل خود را بیابند. با یافتن کار می توان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نمود و اقامت خود را دائمی کرد.

  شرایط کامل تحصیل در فنلاند  

 

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

مهاجرت-به-فنلاند-از-طریق-پناهندگی اگر خطرات جانی در کشور مبدا جان فرد را تهدید می کند، می توان با مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی اقامت این کشور را به دست آورید. این روش به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود زیرا خطرهای مالی و جانی بسیاری فرد را تهدید می کند و درصد بسیار کمی وجود دارد تا فرد موفق شود اقامت کشور مقصد را دریافت کند. فرد پناهنده باید شرایط لازم را برای پناهندگی داشته باشد و به دلایلی از جمله مشکلات سیاسی، عقیدتی، جنگ و… جان وی در خطر باشد. علاوه بر این فرد متقاضی باید بتواند در دادگاه اسناد و مدارکی را ارائه دهد تا این موارد را اثبات کند تا درخواست وی پذیرفته شود. در روش پناهندگی امکان بازگشت فرد پناهنده به کشور مبدا وجود ندارد.

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

مهاجرت-به-فنلاند-از-طریق-خرید-ملک افراد مختلف از سراسر جهان می توانند با خرید ملک به فنلاند مهاجرت داشته باشند. این کشور از سال 2000 مجوز خرید ملک را به تمام افراد خارجی داده است. برای خرید ملک در این کشور باید از ادارات مختلفی همچون وزارت دفاع فنلاند مجوز دریافت نموده و سند انتقال ملک را در دفاتر رسمی اسناد به ثبت رسانید. به طور کلی امکان مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک وجود دارد اما نمی توان به این وسیله اقامت فنلاند را به دست آورند و متقاضیان باید روش های دیگری را برای اخذ اقامت این کشور بررسی کنند.

مهاجرت به فنلاند از طریق استارت آپ

مهاجرت به فنلاند از طریق استارت آپ مهاجرت به فنلاند از طریق استارت آپ یکی دیگر از راه موجود جهت مهاجرت به این کشور است. برای انجام این کار باید پروسه استارت آپی خود را به کشور فنلاند ارائه نمایید و آن را شرح دهید تا در صورت مفید بودن توسط این کشور مورد تایید قرار گیرد. این تاییده توسط سازمان کار و تجارت کشور فنلاند صورت می گیرد. پس از راه اندازی استارت آپ مورد نظر و مهیا بودن شرایط، فرد می تواند اقامت موقت 2 ساله ای را دریافت کند. در صورت پرداخت به موقع مالیات و رعایت قوانین و مقررات این کشور اقامت فرد تا 5 سال قابل تمدید می باشد. پس از 5 سال اقامت موقت در این کشور و فراهم بودن شرایط تعیین شده، فرد می تواند اقامت کشور فنلاند را به صورت دائم دست آورد. به دلیل تحریم های موجود برای ایرانیان، راه اندازی استارت آپ توسط افرادی که تابعیت و پاسپورت ایرانی را دارا هستند ریسک بالایی دارد.

بهترین راه مهاجرت به فنلاند

برای یافتن بهترین راه مهاجرت به فنلاند هر فرد باید شرایط خود را در نظر بگیرد. جهت برخی افراد تحصیل بهترین روش می باشد و ممکن است برخی دیگر استارت آپ را بهترین روش مهاجرت به این کشور بدانند. برخی دیگر روش ازدواج را انتخاب می کنند که با توجه به شرایط آن ها بهترین روش محسوب می شود. به صورت کلی برای پی به بردن به بهترین روش مهاجرتی این کشور، هر فرد باید شرایط خود را در نظر بگیرد.

آسان ترین راه مهاجرت به فنلاند

با توجه به سختی هایی که برای مهاجرت به کشور فنلاند وجود دارد، همواره افراد در پی آسان ترین روش برای انجام این کار می باشند. برای یافتن آسان ترین راه مهاجرت به فنلاند شرایط هر فرد نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد. برای مثال شرایط برخی افراد ممکن است به گونه ای باشد که تحصیل را به عنوان آسان ترین روش در نظر می گیرند و برای برخی دیگر شرایط به گونه ای باشد که مهاجرت به این کشور با کار را آسان ترین روش می دانند. برخی دیگر نیز مهاجرت از طریق ازدواج را به عنوان آسان ترین روش برای خود انتخاب می کنند. با این تفاسیر شرایط هر فرد تعیین کننده آسان ترین روش مهاجرت برای وی خواهد بود.

هزینه مهاجرت به فنلاند

هزینه مهاجرت به فنلاند هزینه مهاجرت به فنلاند از روش های مختلف یکی از مهم ترین عواملی است که قبل از اقدام باید آن را به صورت دقیق بررسی نمود. به عنوان مثال مهاجرت از طریق ازدواج هزینه خاصی را طلب نمی کند و متقاضی باید تنها هزینه های عمومی این کار را پرداخت کند. برخی از هزینه ها در تمام روش ها وجود دارند و به عنوان هزینه عمومی تلقی می شوند به عنوان مثال هزینه ویزا، هزینه پاسپورت، هزینه بررسی مدارک، هزینه دریافت مشاوره و … . به طور کلی مهاجرت از طریق کار را می توان جزء ارزانترین راه ها و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را جزء پر هزینه ترین روش های مهاجرت به کشور فنلاند در نظر گرفت. در زیر به میزان هزینه های مورد نیاز برای این دو روش اشاره می کنیم:
 • از طریق تحصیل در فنلاند: هزینه مهاجرت به فنلاند از روش تحصیل متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله رشته تحصیلی، دانشگاه انتخابی، مقطع مورد نطر، شهر انتخاب شده جهت تحصیل و… بستگی دارد. به طور کلی برای تحصیل در فنلاند باید حداقل مبلغ 7 هزار یورو را برای شهریه دانشگاه و مبلغی بین 1000 یورو تا 1500 یورو را برای هزینه زندگی در این کشور در نظر گرفت.
 • از طریق سرمایه گذاری در فنلاند: مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری دارای زیر شاخه های مختلفی است و فرد می تواند از راه های گوناگونی مانند خرید ملک، کار آفرینی، استارت آپ و … اقدام کند. در این روش ثبت شرکت و استارت آپ هزینه کم تری نیاز دارد اما برای خرید ملک و کار آفرینی هزینه بیشتر نیاز است. به طور کلی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت فنلاند باید مبلغی در حدود 70000 یورو تا 80000 یورو را در نظر گرفت.

هزینه زندگی در فنلاند

مسلما یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در تصمیم گیری برای مهاجرت به یک کشور، هزینه های زندگی در آنجاست. در جدول زیر به بررسی هزینه های زندگی در فنلاند مثل هزینه مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و سایر نیازهای متداول زندگی پرداخته ایم:
خدمات و کالای مورد نظر هزینه به یورو
آب معدنی 1.6
یک لیتر شیر 0.9
یک قرص نان 1.8
یک کیلو برنج 1.7
12 عدد تخم مرغ 1.8
یک کیلو پنیر 6
یک کیلو گوشت سفید 9.4
یک کیلو گوشت قرمز 13.3
سیب 2
موز 1.5
سیب زمینی 1.24
بلیط مترو یک طرفه 3
یک لیتر بنزین 1.5
اجاره آپارتمان در مرکز شهر 800
اجاره آپارتمان در بیرون شهر 550

زندگی در فنلاند برای ایرانیان

بسیاری از ایرانیان زندگی و اقامت در فنلاند را انتخاب می کنند. دلایل انتخاب این کشور توسط ایرانیان شرایط زندگی و اقامت کشور فنلاند می باشد. این کشور با دارا بودن شرایط اقتصادی مناسب، امنیت بالا، شرایط بسیار مناسب تحصیل، اعتبار بالای مدرک تحصیلی و … مقصد بسیاری از ایرانیان است. به طور کلی کشور فنلاند برای زندگی ایرانیان بسیار مناسب بوده و به دلیل شرایط مناسب این کشور، ایرانیان بسیاری زندگی و اقامت این کشور را بر می گزینند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت فنلاند

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت فنلاند
با توجه به نحوه و شیوه مهاجرت به کشور فنلاند، مدارک مورد مورد نیاز نیز، متفاوت خواهد بود که نیازمند دعوت نامه در هرکدام از روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری یا… باشد. اما به صورت کلی مدارک زیر برای کسب اقامت این کشور مورد نیاز خواهد بود:
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر با حداقل دارا بودن دو صفحه خالی
 • 2 عدد عکس
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی
 • پوشش بیمه
 • تمکن مالی لازم
 • فرم درخواست متناسب با روش مهاجرت
 • گواهی ازدواج در صورت درخواست اقامت برای همسر
 • گواهی تولد برای فرزندان در صورت داشتن فرزند
 • رزومه کاری در صورت درخواست مهاجرت کاری

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به کشور فنلاند همانند مهاجرت به سایر کشورها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد که افراد باید آن ها را مورد بررسی قرار دهند تا پس از مهاجرت با مشکلات مواجه نشده و اقامت موفقی داشته باشند. مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند به شرح زیر می باشد:

مزایای مهاجرت به فنلاند:

 • امنیت بالا و نرخ پایین جرم و جنایت در این کشور
 • حقوق و مزایای کاری بسیار مناسب
 • یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهت تحصیل
 • اخذ عنوان شادترین مردم دنیا
 • خدمات درمانی و پزشکی مناسب در فنلاند
 • امکانات رفاهی و تفریحی مدرن
 • ثبات اقتصادی و امنیت مالی
 • امکان برقراری ارتباط با دیگران به زبان انگلیسی

معایب مهاجرت به فنلاند:

 • آب و هوای سرد همراه با زمستانی طاقت فرسا
 • بالا بودن هزینه زندگی و اقامت در فنلاند
 • پرداخت مالیات های سنگین
 • یادگیری سخت زبان فنلاندی
 • دوری از خانواده
 

همچنین بخوانید: فنلاند چگونه کشوری است؟ معرفی کامل کشور فنلاند

 

سوالات متداول

 • حداقل میزان هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در فنلاند چقدر است؟

برای سرمایه گذاری در فنلاند به مبلغی بین 70000 یورو تا 80000 یورو نیاز دارید.
 • شرایط مورد نیاز برای راه اندازی استارت آپ در فنلاند را نام ببرید؟

استارت آپ مورد نظر باید سود آور و اشتغال زا بوده همچنین برای سلامت و امنیت جامعه خطر نداشته باشد.
 • آیا امکان اخذ اقامت در فنلاند برای ایرانیان وجود دارد؟

بله ایرانیان می توانند از روش های مختلف اقامت کشور فنلاند را به دست آورند اما این امر به دلیل تحریم های موجود کمی سخت و پر ریسک می باشد.

سخن پایانی

کشور فنلاند را می توان جزء بهترین کشورهای موجود برای مهاجرت در نظر گرفت. متقاضیان از روش های مختلفی می توانند جهت مهاجرت به فنلاند اقدام نمایند. هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کند. افراد با انتخاب روش مناسب می توانند اقامت فنلاند را به دست آورند. یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به کشور فنلاند امکان برقراری ارتباط با دیگران به زبان انگلیسی می باشد. افراد با انتخاب یک موسسه معتبر مهاجرتی می توانند مسیر مهاجرت را برای خود آسان سازند.

مطالب مرتبط