مهاجرت به یونان

یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. مهاجران زیادی سالانه برای ورود به این کشور درخواست می دهند. کشور یونان عضو اتحادیه شینگن می باشد که با دریافت ویزای آن، امکان ورود آزادانه به کشورهای عضو این اتحادیه فراهم می شود.

پایتخت این کشور شهر بزرگ آتن و واحد پول آن یورو می باشد. یکی از مزایایی که افراد متقاضی برای مهاجرت به یونان به آن توجه می کنند مقرون به صرفه بودن این کشور می باشد که این امر باعث شده زندگی مرفه و راحتی برای مردم آن فراهم شود.

 
مهاجرت به یونان

روش‌ها، نحوه و شرایط مهاجرت به یونان

 اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید می توانید از روش های مختلفی از جمله کار، تمکن مالی، خرید ملک، تحصیل و … اقدام کنید. از الزامات مهاجرت به کشور یونان این است که قبل از هرگونه اقدام، اطلاعات کاملی را در زمینه مورد نظر خود جمع آوری کنید و با انتخابی درست بهترین شیوه را برای مهاجرت خود برگزینید. درخواست مشاوره و کمک از یک موسسه معتبر مهاجرتی می توانید این امر را برای شما سهولت بخشد.

 
فهرست مطالب

قوانین مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت این کشور قوانینی دارد که اگر متقاضی دریافت شهروندی این کشور هستید باید از آن آگاه باشید. قوانین مهاجرت به کشور یونان به این شرح هستند:

 • دارا بودن سن بالای 18 سال
 • عدم ارتکاب به جرم در 10 سال گذشته و داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 • عدم دستور اخراج از کشور و امکان ورود به یونان
 • زندگی به مدت هفت سال مداوم در این کشور
 • آگاهی و تسلط کامل به زبان یونانی

 آزمون های شهروندی یونان سالانه دو بار برگزار می شوند. همچنین متقاضیان برای درخواست اخذ اقامت یونان، باید مصاحبه این کشور را نیز پشت سر بگذارند.

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-خرید-ملک

افرادی که از سرمایه مناسبی برخوردار هستند امکان مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک را دارند. این افراد در نهایت می توانند گلدن ویزای این کشور را دریافت کنند. اگر مبلغ سرمایه گذاری شده برای خرید ملک 250000 یورو و یا بیشتر باشد، فرد اقامت 5 ساله یونان را دریافت خواهد کرد و در کنار آن می تواند خانواده خود را نیز با خود همراه سازد.
متقاضیان در پنج سال اول اجازه کار در کشور یونان را نخواهند داشت اما پس آن می توانند به کار و تحصیل در این کشور بپردازند. پس از هفت سال اقامت در کشور یونان با خرید ملک می توانید برای شهروندی این کشور درخواست دهید.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی یکی دیگر از شیوه های مهاجرت به این کشور می باشد که نیاز به داشتن سرمایه مناسبی دارد. فرد متقاضی برای مهاجرت به کشور یونان از این طریق باید مبلغی بین 20 هزار تا 22 هزار یورو در حساب خود پول داشته باشد و علاوه بر آن نیز در سال مبلغی در حدود 26 هزار یورو درآمد ثابت دریافت نماید.
این مبالغ نشان می دهد فرد باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد و در یونان زندگی بدون کار را سپری نماید و بتواند از پس هزینه های زندگی خود در این کشور برآید. با انجام این کار در ابتدا فرد یک اقامت دو ساله دریافت کرده و پس از آن اقامت وی به مدت سه سال دیگر تمدید می شود.
متقاضی در این مدت به صورت موقت در یونان ساکن است و پس از هفت سال زندگی در این کشور می تواند برای تابعیت یونان درخواست دهد.

مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-کار

برای پرداختن به کار در کشور یونان باید مجوز کار خود را در این کشور دریافت کنید. افرادی که متقاضی مهاجرت به یونان از طریق کار می باشند باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در یونان دریافت کنند و بر اساس آن برای مهاجرت به این کشور و کار در آن جا اقدام نمایند.
ویزای کاری فرد یک ساله می باشد که در صورت نزدیک شدن به تاریخ پایان باید برای تمدید آن اقدامات لازم را صورت داد. برای انجام این کار باید 60 روز مانده به اتمام برای تمدید آن اقدام نمایید.
امروزه به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در یونان درخواست پیشنهاد شغلی به شدت کاهش پیدا یافته است و افراد محدودی در خارج از اتحادیه اروپا موفق به دریافت مجوز کار در این کشور خواهند شد.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-تحصیل

تحصیل در یونان یکی از روش های به صرفه برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود. مهاجرت به یونان از طریق تحصیل به اخذ اقامت در این کشور ختم نخواهد شد. متقاضیان برای دریافت اقامت کشور یونان باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل کنند.
فردی که قصد تحصیل در دانشگاه های یونان را داشته باشد باید پذیرش خود را در دانشگاه مورد نظر دریافت نمایید و پس از آن به سفارت این کشور مراجعه کرده تا درخواست خود را به ثبت رساند. دانشجویان بین المللی پس از دریافت پذیرش در دانشگاه های یونان باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.
این ویزا اجازه اقامت موقت دانشجو را تا اتمام تحصیلات خواهد داد اما پس از اتمام تحصیلات فرد باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد تا امکان اخذ اقامت یونان و سرانجام تابعیت این کشور را دریافت کند.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-سرمایه-گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت محسوب می شود که افراد دارای سرمایه مالی مناسب می توانند با انتخاب این روش سریع تر و راحت تر به اهداف خود برسند.
سرمایه گذاری در یونان از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. یکی از زیر شاخه های این روش خرید ملک در یوانان است که در نهایت منجر به اخذ گلدن ویزا توسط فرد خریدار خواهد شد. مبالغی که در روش های مختلف سرمایه گذاری در یونان باید پرداخت شود شامل موارد زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه: حداقل 800 هزار یورو
 • سرمایه گذاری با افتتاح حساب در یونان: حداقل 400 هزار یورو
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه املاک: حداقل 400 هزار یورو
 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت: حداقل 400 هزار یورو
 • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک: حداقل 250 هزار یورو

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-ازدواج

ازدواج یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به یونان می باشد و به شرایطی از جمله واقعی و حقیقی بودن ازدواج و همچنین اسنادی برای اثبات آن احتیاج دارید.
فردی که قصد ازدواج با یک تبعه یونانی را دارد باید به صورت کاملا قانونی به این کشور رفت و آمد کند، یعنی دارای اقامت موقت یا دائم یونان باشد. فرد تبعه یونانی نیز باید از پس هزینه های زندگی هر دو نفر برآید و تمکن مالی لازم را دارا باشد.
کسی که قصد درخواست اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج را دارد باید حداقل پنج سال به صورت مداوم در این کشور زندگی کرده و حداقل دو سال از آن را با همسر خود گذرانده باشد. هنگام ازدواج هر دو فرد باید مجرد باشند و در صورت ازدواج قبلی باید مدرک طلاق و یا فوت همسر را ارائه کنند.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-پناهندگی

اگر قصد مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی را دارید باید پس از ورود به این کشور برای این امر درخواست دهید و منتظر پاسخ دولت یونان بمانید. متقاضیان در طول مدت انتظار در پناهگاه های مخصوص پناهجویان اقامت دارند و باید خود را برای مسیری سخت آماده نمایند.
در صورت موافقت با درخواست شما جهت پناهندگی می توانید به مدت 1 سال و پس از آن 3 سال دیگر ویزای خود را تمدید کنید و در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم و شهروندی یونان شوید. فرد می تواند در صورت رد شدن درخواست اولیه به آن اعتراض کند تا مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
متقاضی پس از دریافت پناهندگی کشور یونان می تواند مانند سایر شهروندان این کشور از تمامی خدمات کار، تحصیل و حقوق شهروندی بهره مند شود. در کل این مسیر بسیار سخت بوده و ممکن است متقاضی جان خود را از دست بدهد، به همین دلیل مهاجرت از این طریق به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

مهاجرت به یونان از ترکیه

یکی از کشورهایی که امکان مهاجرت به یونان را برای متقاضیان فراهم کرده است کشور ترکیه می باشد. از این کشور با توجه به روش انتخابی به صورت مستقیم می توان برای مهاجرت به کشور یونان اقدام نمود.
کشور ترکیه شرایط مهاجرت به این کشور را برای افرادی که سفارت این کشور را در کشور خود دارا نیستند نیز به وجود آورده است. به صورت کلی مهاجرت به کشور یونان از ترکیه برای تمام متقاضیان امکان پذیر می باشد.

هزینه مهاجرت به یونان

افرادی که قصد مهاجرت به یونان را دارند باید هزینه های مربوط به روش های مختلف مهاجرتی به این کشور را مورد بررسی قرار دهند. هر کدام از روش های مهاجرتی هزینه های مخصوص به خود را دارد اما باید بدانید تمام روش ها برای مهاجرت به این کشور هزینه های عمومی نیز دارند مانند هزینه ویزای یونان، هزینه پاسپورت، بررسی مدارک و… .
به طور کلی جمع این هزینه ها برای افراد بزرگسال 80 یورو و برای افراد 6 تا 12 سال 40 یورو خواهد بود. کودکان کم تر از شش سال برای درخواست نیازی به پرداخت هزینه ندارند. هزینه مهاجرت به کشور یونان در برخی از مسیرهای مهاجرتی مانند تحصیل به 1500 یورو تا 9000 یورو و خرید ملک در این کشور به 250000 یورو نیاز دارد.

مزایا و معایب مهاجرت به یونان

مهاجرت به کشور یونان همانند سایر کشورها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. افراد می توانند با آگاهی از این عوامل و همچنین شرایط خود تصمیم مناسبی را لحاظ نموده و از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند. در زیر به برخی از مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به یونان اشاره خواهیم نمود:

مزایا:

 • داشتن آب و هوایی مطبوع
 • مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در این کشور
 • مراقبت های بهداشتی مناسب
 • کشور امن
 • رفتار دوستانه مردم یونان

معایب:

 • سخت بودن یافتن شغل
 • بالا بودن هزینه ها در مکان های توریستی
 • سخت بودن یادگیری زبان یونانی

مشکلات زندگی برای ایرانیان در یونان

ایرانیان همانند سایر مردم جهان می توانند برای مهاجرت به یونان اقدام کنند. وجود برخی از مشکلات در این کشور برای ایرانیان سخت است. در زیر می توانید مشکلات زندگی برای ایرانیان در یونان را مطالعه نمایید.

 • یادگیری زبان این کشور برای ایرانیان سخت است که باید آن را به طور کامل فرا گرفت.
 • شرایط کاریابی در یونان با مشکلات عمده ای رو به رو می باشد.
 • پرداخت مالیات های سنگین در این کشور نیز از دیگر مشکلات ایرانیان در یونان می باشد.
 • با توجه به پایین بودن سطح درآمد در این کشور، قدرت خرید ایرانیان نیز در یونان پایین می باشد.

سوالات متدوال درباره مهاجرت به یونان

 • با استفاده از چه روش هایی می توان برای مهاجرت به کشور یونان اقدام نمود؟

با استفاده از تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک، پناهندگی، ازدواج و … می توان برای مهاجرت به این کشور اقدام کرد.

 • بهترین روش مهاجرت به یونان کدام روش است؟

برای تعیین بهترین روش مهاجرت به کشور یونان جهت هر شخص باید شرایط وی را در نظر گرفت.

 • برای مهاجرت به یونان با خرید ملک باید چه میزان هزینه پرداخت نمود؟

برای مهاجرت به کشور یونان و خرید ملک در این کشور باید حداقل مبلغی در حدود 250 هزار یورو در نظر گرفت.

سخن پایانی

یونان یکی از کشورهای مناسب در قاره سبز می باشد که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. متقاضیان برای مهاجرت به یونان از راه های مختلفی می توانند اقدام نمایند از جمله تحصیل، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک، پناهندگی و … .
هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود و همچنین قوانین تعیین شده توسط دولت این کشور بهترین مسیر را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کند. می توانید برای مهاجرت به کشور یونان و سهولت در این امر از موسسات معتبر مهاجرتی مشاوره دریافت نمایید.