مهاجرت به یونان

یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. مهاجران زیادی سالانه برای ورود به این کشور درخواست می دهند. کشور یونان عضو اتحادیه شینگن می باشد که با دریافت ویزای آن، امکان ورود آزادانه به کشورهای عضو این اتحادیه فراهم می شود.

پایتخت این کشور شهر بزرگ آتن و واحد پول آن یورو می باشد. یکی از مزایایی که افراد متقاضی برای مهاجرت به یونان به آن توجه می کنند مقرون به صرفه بودن این کشور می باشد که این امر باعث شده زندگی مرفه و راحتی برای مردم آن فراهم شود.

 
مهاجرت به یونان
فهرست مطالب

روش‌ها، نحوه و شرایط مهاجرت به یونان

روش های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که می توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و تمکن مالی اشاره کرد.
در میان روش های مهاجرتی به یونان، روش های سرمایه گذاری در املاک و تمکن مالی از رایج ترین راه های مهاجرتی به یونان است. متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط مهاجرتی و متناسب با شرایط شان برای مهاجرت به یونان اقدام کنند.

شرایط مهاجرت به یونان

شرایط مهاجرت به یونان با توجه به روش مهاجرتی مشخص می شود. همانطور که گفته شد راه های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که هر کدام از این روش ها نیازمند داشت شرایط مخصوص به خود است. شرایطی که به صورت کلی برای همه روش ها نیاز است عبارت است از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • تحصیلات
 • مدرک زبان
 • عدم سوء پیشینه
 • توانایی مالی مناسب
 • بیمه سلامت

مراحل مهاجرت به یونان

اولین مرحله برای مهاجرت به یونان بررسی شرایط متقاضی و شرایط مهاجرتی است. زیرا باید راه مهاجرتی مناسب با توجه به شراط متقاضی مشخص شود. پس از تعیین راه مهاجرتی مناسب، متقاضی باید به تهیه و تنطیم مدارک لازم بپردازد که این مرحله با توجه به روش مهاجرتی که انتخاب شده است متفاوت است. مرحله آخر که متقاضی می بایست اقدام کند، اخذ ویزای مناسب و دریافت اجازه ورود و اقامت در یونان است. جهت دریافت ویزا می بایست مداک به درستی تنظیم شوند و به همراه فرم درخواست ویزا به سفارت تحویل داده شود. افسر سفارت با بررسی پرونده نتیجه نهایی که شامل اعطای ویزا و یا رد درخواست است را اعلام می کند.

مدارک لازم برای مهاجرت به یونان

مدارکی که به صورت عمومی برای مهاجرت نیاز است در ادامه آورده شده است. متقاضی بسته به راه مهاجرتی می بایست مدارکی را برای دریافت ویزا داشته باشد.

 • پاسپورت معتبر
 • درخواست ویزا بسته به هدف متقاضی
 • مجوز اقامت
 • تمکن مالی
 • بیمه درمانی
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه و مدارک استغال

گواهی عدم سوء پیشینه

قوانین مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت این کشور قوانینی دارد که اگر متقاضی دریافت شهروندی این کشور هستید باید از آن آگاه باشید. قوانین مهاجرت به کشور یونان به این شرح هستند:

 • دارا بودن سن بالای 18 سال
 • عدم ارتکاب به جرم در 10 سال گذشته و داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 • عدم دستور اخراج از کشور و امکان ورود به یونان
 • زندگی به مدت هفت سال مداوم در این کشور
 • آگاهی و تسلط کامل به زبان یونانی

آزمون های شهروندی یونان سالانه دو بار برگزار می شوند. همچنین متقاضیان برای درخواست اخذ اقامت یونان، باید مصاحبه این کشور را نیز پشت سر بگذارند.

آمار مهاجرات به یونان

یونان به دلایل مختلفی از کشور های پرطرفدار برای مهاجرت به خصوص برای ایرانیان به شمار می رود. مواردی همچون سیستم آموزشی مناسب، مراقبت های بهداشتی پیشرفته، تاریخ غنی، آب و هوای مدیترانه ای، مهمان نوازی و اخذ اقامت کشوری از اتحادیه شنگن و … بر میزان مهاجرت ایرانیان به یونان تاثیرگذار هستند.
همچنین کشور یونان شرایطی را برای تسهیل زندگی مهاجرینی که به صورت قانونی در این کشور اقامت کرده اند،  در نظر گرفته است که خود باعث جذب مهاجرین و بالا رفتن آمار می شود.

روش های مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-خرید-ملک

افرادی که از سرمایه مناسبی برخوردار هستند امکان مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک را دارند. این افراد در نهایت می توانند گلدن ویزای این کشور را دریافت کنند. اگر مبلغ سرمایه گذاری شده برای خرید ملک 250000 یورو و یا بیشتر باشد، فرد اقامت 5 ساله یونان را دریافت خواهد کرد و در کنار آن می تواند خانواده خود را نیز با خود همراه سازد.
متقاضیان در پنج سال اول اجازه کار در کشور یونان را نخواهند داشت اما پس آن می توانند به کار و تحصیل در این کشور بپردازند. پس از هفت سال اقامت در کشور یونان با خرید ملک می توانید برای شهروندی این کشور درخواست دهید.

  شرایط کامل خرید ملک در یونان  

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی یکی دیگر از شیوه های مهاجرت به این کشور می باشد که نیاز به داشتن سرمایه مناسبی دارد. فرد متقاضی برای مهاجرت به کشور یونان از این طریق باید مبلغی بین 20 هزار تا 22 هزار یورو در حساب خود پول داشته باشد و علاوه بر آن نیز در سال مبلغی در حدود 26 هزار یورو درآمد ثابت دریافت نماید.
این مبالغ نشان می دهد فرد باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد و در یونان زندگی بدون کار را سپری نماید و بتواند از پس هزینه های زندگی خود در این کشور برآید. با انجام این کار در ابتدا فرد یک اقامت دو ساله دریافت کرده و پس از آن اقامت وی به مدت سه سال دیگر تمدید می شود.
متقاضی در این مدت به صورت موقت در یونان ساکن است و پس از هفت سال زندگی در این کشور می تواند برای تابعیت یونان درخواست دهد.

مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-کار

برای پرداختن به کار در کشور یونان باید مجوز کار خود را در این کشور دریافت کنید. افرادی که متقاضی مهاجرت به یونان از طریق کار می باشند باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در یونان دریافت کنند و بر اساس آن برای مهاجرت به این کشور و کار در آن جا اقدام نمایند.
ویزای کاری فرد یک ساله می باشد که در صورت نزدیک شدن به تاریخ پایان باید برای تمدید آن اقدامات لازم را صورت داد. برای انجام این کار باید 60 روز مانده به اتمام برای تمدید آن اقدام نمایید.
امروزه به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در یونان درخواست پیشنهاد شغلی به شدت کاهش پیدا یافته است و افراد محدودی در خارج از اتحادیه اروپا موفق به دریافت مجوز کار در این کشور خواهند شد.

مشاغل مورد نیاز یونان

بازار کار یونان در حال پیشرفت است و فرصت های کاری جدیدی برای کارگران داخلی و خارجی ایجاد می شود. فرصت های شغلی در طیف های وسیعی برای افرادی که قصد دارند از طریق کار به یونان مهاجرت کنند وجود دارد. مشاغل پر تقاضب برای خارجیان در یونان عبارتند از:

 • پشتیبانی فنی
 • فناوری اطلاعات
 • مهمان نوازی و گردشگری
 • مراقبت های بهداشتی

  شرایط کامل مهاجرت کاری به یونان  

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-تحصیل

تحصیل در یونان یکی از روش های به صرفه برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود. مهاجرت به یونان از طریق تحصیل به اخذ اقامت در این کشور ختم نخواهد شد. متقاضیان برای دریافت اقامت کشور یونان باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل کنند.
فردی که قصد تحصیل در دانشگاه های یونان را داشته باشد باید پذیرش خود را در دانشگاه مورد نظر دریافت نمایید و پس از آن به سفارت این کشور مراجعه کرده تا درخواست خود را به ثبت رساند. دانشجویان بین المللی پس از دریافت پذیرش در دانشگاه های یونان باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.
این ویزا اجازه اقامت موقت دانشجو را تا اتمام تحصیلات خواهد داد اما پس از اتمام تحصیلات فرد باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد تا امکان اخذ اقامت یونان و سرانجام تابعیت این کشور را دریافت کند.

تحصیل کارشناسی در یونان به مدت 4 سال است و متقاضیان می توانند در رشته هایی که مطابق با علایق شان است در دانشگاه های یونان پذیرش تحصیلی گرفته و تحصیل کنند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی به مدرک دیپلم و مدرک زبان نیاز است. توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل، زندگی و پروسه مهاجرتی الزامی است. برخی دانشگاه ها برای رشته هایی خاص آزمون ورودی دارند که کسب نمره قبولی در آزمون، منجر به دریافت پذیرش تحصیلی خواهد شد. تحصیل در مقطع کارشناسی در یونان برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است و شهریه تحصیل به زبان انگلیسی 5 هزار یورو تا 13 هزار یورو در سال متغیر است. تحصیل به زبان یونانی رایگان است.

جهت تحصی در کاشناسی ارشد داشتن مدرک کارشنای الزامی است.طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سال است و دانشجویان به دو زبان انگلیسی و یونانی امکان تحصیل خواهند داشت. رشته های حقوق، فلسفه و زبان های خارجی بیشترین تقاضای تحصیل را به خود اختصاص داده است. داشتن تمکن مالی، مدرک زبان، توصیه نامه، انگیزه نامه، رزومه تحصیلی خوب از مدارک مورد نیاز است.

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا عموماً وقت و انرژی کافی نیاز دارد و راحت نیست. برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا به رزومه تحصیلی عالی، مدرک زبان با نمره بالا، تحقیقات، پروژه، استاد راهنما و مقالات چاپ شده نیاز است. دانشجویان قبل از اقدام می بایست رشته های مقطع دکترا را بررسی کنند و اطمینان حاصل کنند که کدام یک از رشته ها در چه دانشگاهی ارائه می شود. دانشجویان فرصت استفاده از بورسیه های تحصیلی را نیز خواهند داشت.

هزینه ها تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت است. همچنین در یک رشته خاص بسته به دانشگاه، محل تحصیل و مقطع تفاوت شهریه مشاهده می شود. در دانشگاه های دولتی یونان امکان تحصیل به زبان یونانی با هزینه های پایین حدودا بین 200 تا 3000 یورو وجود ارد. در رشته های فنی و مهندسی هزینه دانشگاه 2 هزار یورو تا 3 هزار یورو می رسد. هزینه تحصیل به طور میانگین در دانشگاه های خصوصی حدود 5 هزار یورو تا 20 هزار یورو در سال است.

بورسیه تحصیلی کمک هزینه های مالی جهت تحصیل هستند که به دانشجو کمک می کند بدون دغدغه مالی به تحصیل بپردازند. بورسیه دولتی و خصوصی وجود دارد. بورسیه های دولتی از سمت سازمان ها و دولت حمایت می شود و بورسیه خصوصی توسط دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.

بورسیه دولتی: معمولاً برای دانشجویان از کشور های آذربایجان، بلژیک، بلغارستان، استونی، اسرائیل، اردن، چین، کرواسی، قبرس، لتونی، مکزیک، کره جنوبی، نروژ،مجارستان، اوگراین، لهستان، رومانی، اسلونی، ترکیه و جمهوری چک است. این بورسیه هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و هزینه های حمل و نقل دانشجویان را پوشش می دهد.

بورسیه اراسموس:  این بورسیه یک نوع برنامه فعال اروپایی برای آموزش عالی است.

دانشجویان حین تحصیلی در یونان می توانند اجازه کار دریافت کنند. میزان ساعات کاری مجاز دانشجویان، بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است. دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند در هفته بین 10 تا 20 ساعت در هفته کار کنند و دانشجویان در مقطه دکترا می توانند 30 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی می توانند به مدت یک سال در یونان اقامت داشته باشند و در این مدت به دنبال کار مناسب با توانایی و شایستگی خود باشند. در صورت یافتن شغل مناسب امکان تغییر ویزای تحصیلی به کاری وجود دارد.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-سرمایه-گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت محسوب می شود که افراد دارای سرمایه مالی مناسب می توانند با انتخاب این روش سریع تر و راحت تر به اهداف خود برسند.
سرمایه گذاری در یونان از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. یکی از زیر شاخه های این روش خرید ملک در یوانان است که در نهایت منجر به اخذ گلدن ویزا توسط فرد خریدار خواهد شد. مبالغی که در روش های مختلف سرمایه گذاری در یونان باید پرداخت شود شامل موارد زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه: حداقل 800 هزار یورو
 • سرمایه گذاری با افتتاح حساب در یونان: حداقل 400 هزار یورو
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه املاک: حداقل 400 هزار یورو
 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت: حداقل 400 هزار یورو
 • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک: حداقل 250 هزار یورو

افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را راه اندازی کند می بایست شرکت خود را ثبت کنند. در ابتدا دریافت شماره شناسایی مالیاتی برای راه اندازی تجارت در یونان ضروری است. نام شرکت باید مشخص باشد و با اتاق بازرگانی و صنعت بررسی شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت یک شرکت خصوصی یک یورو سهام است و ممکن است یک شرکت مشارکتی با حداقل سرمایه 1000 یورو سرمایه تشکیل شود. برای ثبت شرکت در یونان حداقل به یک مدیر و یک سهام دار نیاز است.

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در یونان خرید اوراق قرضه، سهام و سرمایه گذاری در بانک است که منجر به دریافت اقامت نیز می شود. برای خرید اوراق قرضه دولتی، خرید سهام از شرکت ها دولتی یا سپرده گذاری در بانک های یونان به حداقل 400 هزار یورو سرمایه نیاز است. متقاضی می بایست به مدت 5 سال اوراق، سهام و یا سرمایه خود را نگداری کند. پس از این مدت امکان فروش و یا بستن سپرده وجود دارد. در صورتی که به مدت دو سال دیگر نیز شرایط را نگه دارد می تواند برای اقامت دائم یونان درخواست دهد.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-ازدواج

ازدواج یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به یونان می باشد و به شرایطی از جمله واقعی و حقیقی بودن ازدواج و همچنین اسنادی برای اثبات آن احتیاج دارید.
فردی که قصد ازدواج با یک تبعه یونانی را دارد باید به صورت کاملا قانونی به این کشور رفت و آمد کند، یعنی دارای اقامت موقت یا دائم یونان باشد. فرد تبعه یونانی نیز باید از پس هزینه های زندگی هر دو نفر برآید و تمکن مالی لازم را دارا باشد.
کسی که قصد درخواست اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج را دارد باید حداقل پنج سال به صورت مداوم در این کشور زندگی کرده و حداقل دو سال از آن را با همسر خود گذرانده باشد. هنگام ازدواج هر دو فرد باید مجرد باشند و در صورت ازدواج قبلی باید مدرک طلاق و یا فوت همسر را ارائه کنند.

مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند

قوانین تابعیت از طریق تولد در یونان بر اساس قوانین خون است. به این صورت که هر کودکی در خاک یونان متولد شود با در نظر گرفتن تابعیت والدینش می تواند تابعیت یونان را دریافت کند یعنی هر دو والدین یا یکی از وادین باید تابعیت یونان را داشته باشند.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت-به-یونان-از-طریق-پناهندگی

اگر قصد مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی را دارید باید پس از ورود به این کشور برای این امر درخواست دهید و منتظر پاسخ دولت یونان بمانید. متقاضیان در طول مدت انتظار در پناهگاه های مخصوص پناهجویان اقامت دارند و باید خود را برای مسیری سخت آماده نمایند.
در صورت موافقت با درخواست شما جهت پناهندگی می توانید به مدت 1 سال و پس از آن 3 سال دیگر ویزای خود را تمدید کنید و در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم و شهروندی یونان شوید. فرد می تواند در صورت رد شدن درخواست اولیه به آن اعتراض کند تا مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
متقاضی پس از دریافت پناهندگی کشور یونان می تواند مانند سایر شهروندان این کشور از تمامی خدمات کار، تحصیل و حقوق شهروندی بهره مند شود. در کل این مسیر بسیار سخت بوده و ممکن است متقاضی جان خود را از دست بدهد، به همین دلیل مهاجرت از این طریق به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

مهاجرت به یونان برای گردشگری

افراد بی شماری به جهت گشت و گذار و دیدن یونان برای دریافت ویزای وریستی درخواست  می دهند. افراید که موفق به درایفت ویزای توریستی م یوشند تنها اجازاه دارند در مدت زمانی موقتو مشخص در یونان اقامت داشته باشند و گشت و گذار کنند. ویزای توریستی به دارنده آن اجازه کار و تحصلی نم یدهد و امکان تبدیل به انواع ویزا نیست. در نتیجه این ویزا از راه های مهاجرت به یونان نمی باشد.

مهاجرت به یونان از ترکیه

یکی از کشورهایی که امکان مهاجرت به یونان را برای متقاضیان فراهم کرده است کشور ترکیه می باشد. از این کشور با توجه به روش انتخابی به صورت مستقیم می توان برای مهاجرت به کشور یونان اقدام نمود.
کشور ترکیه شرایط مهاجرت به این کشور را برای افرادی که سفارت این کشور را در کشور خود دارا نیستند نیز به وجود آورده است. به صورت کلی مهاجرت به کشور یونان از ترکیه برای تمام متقاضیان امکان پذیر می باشد.

شهرهای مهاجر پذیر یونان

مهم ترین و بهترین شهر مناسب برای مهاجرین در یونان اتن است. آتن پایتخت یونان و از شهر هایی با مرکز تاریخی، فرهنگی و تجاری است. زی ساخت های بسیار توسعه یافته در این شهر وجود دارد و فرصت های شغلی فراوانی برای مهاجرین فراهم است. جامعه ایرانیان مهاجر روز به روز در آتن بیشتر می شود.

تسالونیکی از شهر های یونان با آب و هوای معتدل است که دارای سیستم آموزشی پیشرفته، بازار املاک و مستغلات وسیع و امکانات فرهنگی است.

شهری بندری در جزیره کرت یونان که توسط دریا های اژه و کرت محاصره شده است. این شهر دارای بناهای تاریخی و جاذبه فراوانی است و هزینه های مسکن مقرون به صرفه دارد.

این شهر به دلیل موقعیت مکانی و زیبایی خاص خود از جاذبه های گردشگری در یونان به شمار می رود. افرادی که به این شهر مهاجرت می کنند می توانند در فرصت های شغلی مرتبط با گردشگری فعالیت کنند. سیستم مراقبت های بهداشتی در رودز نیز بسیار پیشرفته است.

پنجمین شهر بزرگ در یونان، لاریسا است. زیبایی طبیعی و آب و هوای گرم باعث جذب گردشگران از سرتاسر جهان به این شهر شده است. همچنین از نقاط پر طرفدار در یونان برای مهاجرت است.

هزینه مهاجرت به یونان

افرادی که قصد مهاجرت به یونان را دارند باید هزینه های مربوط به روش های مختلف مهاجرتی به این کشور را مورد بررسی قرار دهند. هر کدام از روش های مهاجرتی هزینه های مخصوص به خود را دارد اما باید بدانید تمام روش ها برای مهاجرت به این کشور هزینه های عمومی نیز دارند مانند هزینه ویزای یونان، هزینه پاسپورت، بررسی مدارک و… .
به طور کلی جمع این هزینه ها برای افراد بزرگسال 80 یورو و برای افراد 6 تا 12 سال 40 یورو خواهد بود. کودکان کم تر از شش سال برای درخواست نیازی به پرداخت هزینه ندارند. هزینه مهاجرت به کشور یونان در برخی از مسیرهای مهاجرتی مانند تحصیل به 1500 یورو تا 9000 یورو و خرید ملک در این کشور به 250000 یورو نیاز دارد.

 

خورد و خوراک

موضوع

هزینه یورو

غذا در رستوران ارزان

15.00

آب معدنی (1.5 لیتر)

0.77

شیر

1.51

برنج (1 کیلوگرم)

2.16

تخم مرغ (12 عدد)

4.07

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

9.53

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

12.41

سیب (1 کیلوگرم)

1.78

پرتغال(1 کیلوگرم)

1.28

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

1.90

پیاز (1 کیلوگرم)

1.15

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

1.12

 

ورزش و اوقات فراغت

موضوع

هزینه یورو

باشگاه بدن سازی به صورت ماهانه

42.15

اجاره زمین تنیس 1 ساعت در آخر هفته

21.62

سینما

8.00

 

 

لباس و کفش

موضوع

هزینه یورو

شلوار جین

80.06

لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای

34.65

1جفت کفش دویدن نایکی

82.99

1 جفت کفش تجاری پرم مردانه

100.63

 

اجاره ماهانه ملک

موضوع

هزینه یورو

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

497.35

آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

397.39

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

826.55

آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

690.62

 

خرید آپارتمان

موضوع

هزینه یورو

هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

2691.66

هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

2220.30

 

حمل و نقل

موضوع

هزینه یورو

بلیط یک طرفه اتوبوس و قطار شهری

1.20

کارت ماهانه

30.00

شروع تاکسی

4.00

تاکسی (1 کیلومتر)

1.00

تاکسی 1 ساعت انتظار

15.00

 

میزان حقوق افراد بسته به شغل، محلی که کار در آن کار می کنند، میزان تحصیلات، تجربه و سابقه کار متفاوت است. در یونان نیز میانگین درآمد که شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است در مشاغل مختلف به شدت متفاوت است. میانگین حقوق ماهانه قبل از کسر مالیات در یونان 2.440 یر است. کمترین میزان درآمد ماهانه 620 یورو و بیشترین میزان درآمد 10900 یورو است.

راحت ترین روش مهاجرت به یونان

سرمایه گذاری در ملک و تمکن مالی از روش های مهاجرتی راحت و رایج به یونان هستند. افرادی که از نظر مالی در سطح بالایی هستند می توانند برای سرمایه گذاری در یونان و یا روش مبتنی بر سرمایه و تنها با نشان دادن دارایی خود اقامت یونان را بدست آورند.

مزایا و معایب مهاجرت به یونان

مهاجرت به کشور یونان همانند سایر کشورها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. افراد می توانند با آگاهی از این عوامل و همچنین شرایط خود تصمیم مناسبی را لحاظ نموده و از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند. در زیر به برخی از مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به یونان اشاره خواهیم نمود:

مزایا:

 • داشتن آب و هوایی مطبوع
 • مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در این کشور
 • مراقبت های بهداشتی مناسب
 • کشور امن
 • رفتار دوستانه مردم یونان

معایب:

 • سخت بودن یافتن شغل
 • بالا بودن هزینه ها در مکان های توریستی
 • سخت بودن یادگیری زبان یونانی

شرایط گرفتن اقامت یونان چیست؟

به جهت دریافت اقامت و تابعیت یونان نیاز به داشتن شرایط است که در ادامه  آورده شده است:

 • سن بالای 18 سال متقاضی
 • عدم سابقه کیفری حداقل در ده سال گذشته
 • متقاضی نباید حکم اخراج از کشور داشته باشد
 • متقاضی قبل از درخواست باید 7 سال متوالی در یونان اقامت داشته باشد
 • اقامت فرد در یونان قانونی باشد
 • مهارت بر روی زبان یونانی
 • ادغام در جامعه

افرادی که 7 سال در یونان اقامت متوالی داشته باشند می توانند برای اقامت دائم و پس از 3 سال اقامت دائم می توانند برای تابعیت یونان درخواست دهند.

مشکلات زندگی برای ایرانیان در یونان

ایرانیان همانند سایر مردم جهان می توانند برای مهاجرت به یونان اقدام کنند. وجود برخی از مشکلات در این کشور برای ایرانیان سخت است. در زیر می توانید مشکلات زندگی برای ایرانیان در یونان را مطالعه نمایید.

 • یادگیری زبان این کشور برای ایرانیان سخت است که باید آن را به طور کامل فرا گرفت.
 • شرایط کاریابی در یونان با مشکلات عمده ای رو به رو می باشد.
 • پرداخت مالیات های سنگین در این کشور نیز از دیگر مشکلات ایرانیان در یونان می باشد.
 • با توجه به پایین بودن سطح درآمد در این کشور، قدرت خرید ایرانیان نیز در یونان پایین می باشد.

سوالات متدوال درباره مهاجرت به یونان

با استفاده از تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک، پناهندگی، ازدواج و … می توان برای مهاجرت به این کشور اقدام کرد.

برای تعیین بهترین روش مهاجرت به کشور یونان جهت هر شخص باید شرایط وی را در نظر گرفت.

برای مهاجرت به کشور یونان و خرید ملک در این کشور باید حداقل مبلغی در حدود 250 هزار یورو در نظر گرفت.

مطالب مرتبط