مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای حال حاضر جهان است که توانسته با پیشرفت روزافزون و امکانات مدرن، متقاضیان زیادی را برای مهاجرت به خود جذب کند.

مهاجرت به کانادا برای ایرانیان و سایر افراد در روش های گوناگونی میسر است که در ادامه این مطلب به بررسی کامل تمام این روش ها می پردازیم.

روش‌ها، نحوه و شرایط مهاجرت به کانادا

 

از محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا می تواند به مهاجرت از طریق، سرمایه گذاری، کار، ثبت شرکت، کارآفرینی، تحصیل، ازدواج، پناهندگی و… اشاره کرد که در ادامه به شرح آنها پرداخته ایم:

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کار در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ و نوآفرینی

نوآفرینی یا استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی

کارآفرینی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا

ازدواج در کانادا

فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاریکانادا یکی از کشورهای بسیار پر طرفدار برای سرمایه گذاری می باشد که متناسب با شرایط هر فرد، روش های متعددی را پیش روی سرمایه گذاران قرار می دهد.
با توجه به این مسئله، بهتر است تا با مدنظر قرار دادن شرایط فردی و همچنین شرایط سرمایه گذاری در این کشور، روش مناسب خود برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

انواع روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکتثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود که دارای یک پیش شرط مهم است. در این روش باید به این نکته توجه داشته باشید که از این طریق نمی توانید به کانادا مهاجرت کنید، مگر این که با ثبت شرکت خود در کانادا، کار آفرینی ایجاد کرده و افرادی را در شرکت خود جهت انجام کار استخدام کنید.
علاوه بر روش فوق، از طریق تاسیس شعبه شرکت فعلی خود در کانادا نیز می توانید اقدام به مهاجرت کنید. این روش نیاز به سرمایه ندارد و تنها کافیست نشان دهید که در کشور خود صاحب شغل هستید و قصد ایجاد یک شعبه دیگر را در کانادا دارید.

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارت آپ یا نوآفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ و نوآفرینیاستارت آپ یا نوآفرینی روش دیگر از سرمایه گذاری در کاناداست که در آن فرد باید ایجاد کننده یک ایده جدید و در عین حال مفید و سودمند برای این کشور باشد.
در این پروژه تعداد 5 نفر می توانند شریک باشند، و پس از اخذ تاییدیه، همراه با خانواده و فرزندان زیر 22 سال خود به این کشور مهاجرت کنند. توجه داشته باشید که این پروسه و اخذ تاییدیه حدود 2 تا 3 سال زمان می برد که می تواند برای اکثر افراد ناامید کننده به نظر برسد.

 • سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینیبرای کار آفرینی در کانادا با توجه به سابقه افراد در کار، تحصیل، مدیریت، شرایط سنی، مدرک زبان و بسیاری از فاکتورهای دیگر، به شخص فرصت داده می شود تا ایده خود را در این کشور به اجرا در آورد.
حدود یک سال زمان برای انجام این پروسه نیاز است که 1.5 تا 2 سال پس از اخذ تاییدیه پروژه کارآفرینی در این کشور، شخص می توانند اقامت کشور کانادا را دریافت نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش های مهاجرتی مناسب برای نوجوانان و جوانان است که این فرصت را فراهم می کند تا با تحصیل در مدارس یا مقاطع دانشگاهی همچون: لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به تحصیل بپردازند.
معمولا متقاضیان تحصیل در دانشگاه های این کشور باید شرایطی از جمله داشتن مدرک مورد نیاز هر مقطع تحصیلی، نمرات بالا، سابقه تحصیلی درخشان و تمکن مالی لازم جهت تحصیل را دارا باشند.
در مقطع دکترا هر فرد نیازمند داشتن یک استاد راهنما است تا این دوره تحصیلی را با پروژه های علمی و تحقیقاتی بگذراند.
رشته های متعددی جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وجود دارد که از آنها می توان به: پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، حسابداری و مدیریت مالی، تجارت بین الملل، زبان شناسی، تاریخ، جغرافیا و… اشاره کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگیمهاجرت به کانادا با پناهندگی از دیگر راه های مهاجرتی می باشد که به هیچ عنوان آن را به افراد توصیه نمی کنیم.
بسیاری از افراد سودجو تنها برای به دست آوردن پول بیشتر این روش را یکی از امن ترین، سریع ترین و بهترین روش های مهاجرت به این کشور معرفی می کنند در صورتی که در انتهای این مسیر، بسیاری از افراد با شکست رو به رو می شوند و چه بسا بسیاری از افراد جان خود را در این مسیر نیز از دست می دهند.

در اولین قدم فرد باید برای کشور مقصد درخواست پناهندگی دهد. به طور معمول علت این درخواست، در خطر بودن جان افراد به علت هایی نظیر جنگ، سیاست، مسائل عقیدتی و … است. فرد متقاضی مهاجرت به کشور کانادا از طریق پناهندگی باید این مورد را به اثبات رساند و دلایل خود و مدارک مورد پذیرش را به دولت کانادا ارائه کند.
با انجام بررسی های لازم و تایید پناهندگی، فرد به مدت یک سال تا زمان مستقل شدن، تحت حمایت دولت کانادا خواهد بود و به هیچ عنوان اجازه برگشت به کشور خود را نخواهد داشت.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملکدر کشور کانادا امکان خرید ملک برای افراد خارجی میسر است که البته هزینه این کار برای افراد خارجی نسبت به شهروندان کانادایی بسیار بیشتر است.
اما نکته مهم این است که این کشور اجازه صدور اقامت و پذیرش افراد خارجی را در ازای خرید ملک نمی دهد.
درواقع افراد تنها به ازای خرید ملک نمی توانند به این کشور وارد شوند و مجوز اقامت کسب کنند. پس بهتر است برای مهاجرت به کانادا از سایر روش های مهاجرتی اقدام نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواجمهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی دیگر از روش های مهاجرت به این مقصد مهاجرتی محبوب ایرانیان است. افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند کانادایی را دارند باید به صورت حقیقی و واقعی این کار را انجام دهند و تنها برای دریافت اقامت این کشور ازدواج نکرده باشند، زیرا در صورت اثبات حقیقی نبودن ازدواج، علاوه برا رد درخواست، برای آن ها مجازات نیز در نظر گرفته خواهد شد.

از دیگر شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق ازدواج می توان به شرایط سنی اشاره کرد که هر دو طرف باید بالای 18 سال سن داشته باشند و همچنین فرد اسپانسر کانادایی (طرف کانادایی) باید تابعیت این کشور را داشته باشد.
حدودا 6 ماه زمان لازم است تا این پروسه انجام شود و طرفین باید مدارکی دال بر حقیقی بودن این ازدواج ارائه دهند.

پس از ورود فرد خارجی به کانادا وی تا سه سال می تواند به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشد و پس از آن با تداوم این ازدواج و زندگی کنار یکدیگر در یک خانه می تواند برای اخذ تابعیت  این کشور اقدام کند.
توجه داشته باشید که فرد اسپانسر باید تمکن مالی لازم جهت زندگی همسر خود در کانادا را داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کارمهاجرت به کانادا از طریق کار را می توان یکی از بهترین راه های مهاجرتی به این کشور دانست. از مزیت های این روش این است که فرد می تواند در کنار داشتن بیمه، درآمد بالایی نیز کسب کند.
علاوه بر اینها، اگر فرد از طریق کار به کشور کانادا مهاجرت کند، در نهایت می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز با خود همراه سازد. مهاجرت کاری به کشور کانادا شرایطی دارد که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 • ارسال درخواست برای فرد از سوی کارفرمای کانادایی معتبر
 • داشتن سابقه تحصیلی مرتبط با شغل متقاضی
 • داشتن مدرک زبان حداقل در سطح آیلتس 5.5
 • داشتن تجربه کاری و مدارک مورد نیاز جهت اثبات آن

مهاجرت کاری به کانادا از روش هایی مانند برنامه اکسپرس انتری، اسکیل ورکر کانادا، برنامه حوزه آتلانتیک، نامزدهای استانی کانادا و کارکنان حوزه بهداشت امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالیمهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، یک نوع ویزا برای هنرمندان و ورزشکاران با تجربه است که دارای سابقه ای درخشان هستند.
طی سالیان اخیر به دلیل درخواست های بالا جهت مهاجرت به کشور کانادا از این روش، پذیرش افراد کاهش یافته است و کمتر کسی شانس ورود و اقامت در کانادا به روش ویزای خود اشتغالی را دارد. از شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق خود اشتغالی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • داشتن سابقه درخشان در مهارت خود
 • عدم سوء پیشینه
 • داشتن تمکن مالی لازم
 • مدارک لازم جهت اخذ پذیرش

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان شدنی است؟

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

در مورد مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان به عنوان یکی از قواعد مهم مهاجرت به این کشور، فرد می تواند بدون داشتن مدرک زبان به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور در دوره های آموزش زبان شرکت کند تا سطح زبان خود را به سطح مورد نیاز رسانده و مدرک زبان خود را دریافت کند.
به طور کلی روش هایی که برای مهاجرت به کشور کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد شامل:

 • مهاجرت کاری
 • برنامه استانی
 • PEQ
 • سیستم اکسپرس اینتری
 • ویزای مالتیپل
 • و… می باشد.

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق شغل باید مشاغل موجود در این کشور را از جهات مختلف مانند بازار کار، میزان حقوق، شرایط کاری و… مورد بررسی قرار دهید.
برای یافتن شغل مناسب خود، بهتر است به بررسی زمینه ای که در آن دارای مهارت هستید بپردازید، زیرا شرایط کاریابی بهتری خواهید داشت. معمولا از نظر درآمد، شغل های پزشکی، دندانپزشکی، روانشناسی، پرستاری، بینایی سنجی، معماری، وکالت و… در دسته بهترین شغل ها در کانادا قرار دارند.

اما به صورت کلی بهترین شغل برای مهاجرت کاری به کانادا شامل تخصص هایی مانند علوم کامپیوتر، معماری، معدن، حقوق، مدیریت بازاریابی، حسابداری، پرستاری، دامپزشکی، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق کلیسا

مهاجرت به کانادا از طریق کلیسا

افرادی که در کشور خود تحت فشار و خطر جانی هستند، می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق کلیسا اقدام کنند. کلیساها به صورت اسپانسر از پناهجویان حمایت می کنند و شرایط لازم را برای پناهندگی آن ها فراهم می کنند.
همچنین افرادی که به دلیل جنگ، مشکلات سیاسی و عقیدتی در کشور خود دچار مشکل شده اند می توانند از این روش به کانادا وارد شوند و اقامت این کشور را به دست آورند.
از جمله‌ی شرایطی که یک فرد جهت مهاجرت به کشور کانادا از طریق کلیسا باید دارا باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد متقاضی باید تمامی شرایط یک پناهنده را داشته باشد.
 • فرد متقاضی به هیچ عنوان به صورت داوطلبانه نباید به کشور خود بازگردد.
 • موافقت کلیسا و سازمان های زیر مجموعه کلیسا با پناهندگی فرد

مهاجرت به کانادا از طریق دوست

مهاجرت به کانادا از طریق دوست

ارسال دعوت نامه از طریق دوستان کانادایی می تواند منجر به دریافت ویزای توریستی برای فرد شود. دعوت نامه ای که از سوی دوست برای افراد ارسال می شود، در نهایت یک اقامت کوتاه مدت در کانادا را برای آن ها ایجاد خواهد کرد.
اما دعوت نامه از طرف یک کارفرمای کانادایی می تواند منجر به دریافت پاسپورت و اقامت کانادا شود. توجه داشته باشید که اخذ ویزای توریستی بدون دعوت نامه دوست نیز امکان پذیر است اما اگر از طریق دعوت نامه اقدام کنید، فرایند آن بسیار سریع تر انجام می شود و امکان انجام آن بیشتر است.
شرایط مهاجرت به کانادا از طریق دوست شرح زیر است:

 • اگر دعوتنامه از سوی دوست صمیمی شما ارسال شود، باید اثبات کنید که روابط صمیمانه ای در بین شما وجود دارد.
 • فرد ارسال کننده دعوت نامه باید تابعیت کانادا را داشته باشد.
 • فرد ارسال کننده دعوتنامه باید به صورت کاملا قانونی در کانادا اقامت داشته باشد.

مهاجرت خانوادگی به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادافردی که در کانادا زندگی می کند، می تواند برای خانواده و خویشاوندان درجه یک خود دعوت نامه ارسال کرده و راه مهاجرت به کانادا را برای آن ها تسهیل کند. فرد اسپانسر باید توانایی لازم را به جهت حمایت کامل به ویژه حمایت های مالی از تمامی افرادی که برای آن ها دعوت نامه ارسال کرده است را داشته باشد.
افراد می توانند پس از دریافت دعوت نامه برای مهاجرت و اقامت در کانادا اقدام کنند. فرد اسپانسر باید شرایط ارسال دعوتنامه را داشته باشد. شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا به این شرح است:

 • فرد اسپانسر باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
 • فرد ارسال کننده دعوت نامه نباید سابقه کیفری داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از ترکیه

مهاجرت به کانادا از ترکیهبرای مهاجرت به کانادا از ترکیه باید نسبت به تمام مدارک خواسته شده آگاهی کاملی داشته باشید. ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، نمی تواند از ایران برای انجام این کار اقدام کنند زیرا کانادا در ایران سفارتی ندارد به همین علت باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه کرده و مدارک خواسته شده را به طور کامل ارائه دهند. جهت کاهش خطا در مهاجرت به کشور کانادا از طریق ترکیه از یک موسسه مهاجرتی کمک بگیرید.

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

از ارزانترین راه های مهاجرت به کانادا می توان به پناهندگی و اسپانسرشیپ اشاره کرد. این دو روش در بین سایر روش های مهاجرت به این کشور ارزان تر بوده اما بهترین نیستند.
پناهندگی یکی از راه های پر خطر و بدون هزینه می باشد که امروزه درخواست برای آن نیز بسیار بالا رفته است.

روش اسپانسرشیپ نیز به گونه ای است که یکی از اعضای خانواده که تابعیت کانادا را دارد می تواند از فرد به صورت کامل حمایت کند.
ازدواج نیز یکی دیگر از ارزانترین روش های مهاجرت به کشور کانادا است؛ هر چند اثبات واقعی بودن ازدواج اندکی مشکل به نظر می رسد.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کشور کانادا یکی از مهم ترین مسائلی است که افراد قبل از اقدام باید نسبت به آن آگاهی لازم را به دست آورند زیرا ممکن است تمکن مالی لازم را برای مهاجرت به روش مورد نظر، در اختیار نداشته باشند.
هزینه مهاجرت به کانادا به روش های گوناگون را در جدول زیر بررسی کرده‌ایم:

روش مهاجرتیمیزان هزینه به طور تقریبی
مهاجرت تحصیلی10000 دلار تا 30000 دلار
مهاجرت کاری10000 دلار تا 12000 دلار
مهاجرت از طریق خود اشتغالی2075 دلار
مهاجرت از طریق کارآفرینی1325 دلار
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری2075 دلار
مهاجرت از طریق استارت آپ2075 دلار

مهاجرت رایگان به کانادا

به طور کلی امکان مهاجرت رایگان به کانادا وجود ندارد و تمام راه های مهاجرت به کانادا دارای هزینه های مربوط به خود هستند اما برخی از هزینه ها در تمام روش ها مشترک بوده و متقاضیان ملزم به پرداخت آن ها می باشند؛ مانند هزینه ویزا، هزینه بررسی مدارک، هزینه مشاوران و… .
اما در این میان، روش هایی مانند پناهندگی و اسپانسرشیپ نیاز به پرداخت هزینه های کمتری دارند. تحصیل به همراه اخذ بورسیه نیز جزو روش های کم هزینه جهت مهاجرت به کشور کانادا محسوب می شود.

تجربه مهاجرت به کانادا

تجربه مهاجرت به کانادابه طور کلی طبق تجربیات مهاجرت کنندگان به کانادا این کشور یکی از بهترین کشورهای موجود برای مهاجرت و اقامت می باشد. تجربه مهاجرت به کانادا که معمولا از زبان افراد مختلف شنیده می شود، نشان می دهد که این کشور، یکی از بهترین مقاصد موجود برای مهاجرت است.
شرایط اقتصادی، امنیت، درآمد، کاریابی مناسب و… در کانادا موجب شده تا امکان مهاجرت به این کشور برای افراد بسیاری که دارای شرایط گوناگون هستند، مسیر شده و تقاضای بسیاری برای مهاجرت به کشور وجود داشته باشد.