مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است اما یکی از روش های خوب و مناسب مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری است. این روش برای افرادی مناسب است که قصد دارند سرمایه گذاری سود آور و آینده داری را در کشورهای خارجی انجام دهند.
پرتغال جزء معدود کشورهای اروپایی است که به افراد از طریق خرید ملک، مجوز مهاجرت و اقامت را به سرمایه گذاران اعطا می کند. در ادامه به بررس کلیه روش های مهاجرت به کشور پرتغال می پردازیم.

مهاجرت به پرتغال
فهرست مطالب

راه ها و روش های مهاجرت به پرتغال

از روش های مهاجرت به پرتغال می توان به مهاجرت از طریق تحصیل، کار، پناهندگی، ازدواج، سرمایه گذاری، خرید ملک، تمکن مالی و… اشاره نمود. اگر علاقمند به آگاهی از روش های مهاجرت به کشور پرتغال هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

 

شرایط مهاجرت به پرتغال

قوانین و شرایط مهاجرتی بسته به ملیت افراد متقاضی، هدف از اقامت در پرتغال و مدت زمان اقامت متفاوت است. قبل از مهاجرت به پرتغال باید بر اساس تابعیت خود برای دریافت اقامت پرتغال، درخواست ویزا یا اجازه اقامت دهید.
برای درخواست ویزا می بایست هدف از ورود به پرتغال مشخص باشد. به طور مثال ممکن است فردی با توجه به شرایطی که دارد، روش تحصیلی را انتخاب می کند.
در نتیجه ابتدا باید برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پرتغال اقدام کرده و سپس با داشتن نامه پذیرش، می تواند برای ویزای تحصیلی درخواست دهد دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی نایزمند شرایط سنی مناسب، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و تمکن مالی است.
یا درخصوص مهاجرت کاری ابتدا نیاز به دریافت جاب آفر معتبر از سوی کارفرما است و پس از آن امکان درخواست ویزای کاری وجود دارد که شرط دریافت جاب افر و ویزا سن مناسب، مدرک زبان و توانایی مالی مناسب است. در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری داشتن دارایی و سرمایه لازم از شرایط الزامی است.

همچنین بخوانید:

شرایط اخذ ویزای پرتغال

مراحل مهاجرت به پرتغال

مراحل مهاجرت به پرتغال بسته به راه مهاجرتی مشخص می شود اما به صورت کلی به این شرح است:

 • هدف از ورود یا راه مهاجرتی متقاضی مشخص شود
 • شرایط لازم برای راه مهاجرتی انتخاب شده بررسی شود
 • مدارک مورد نیاز بررسی شود
 • مدارک لازم تهیه و گردآوری شوند
 • با توجه به هدف مهاجرتی برای دریافت ویزا درخواست داده شود
 • انتظار برای دریافت نتیجه ویزا از طرف سفارت

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال

هر کدام از راه های مهاجرتی نیازمند مدارکی مختص به خود است اما به صورت کلی مدارکی به صورت عمومی برای تمامی راه های مهاجرتی مورد نیاز است که در ادامه آورده شده است:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس در ابعاد عکس پاسپورت که به تازگی گرفته شده است
 • بیمه درمانی
 • عدم سوء سابقه
 • مدارک اقامت در پرتغال
 • تمکن مالی

راحت ترین روش مهاجرت به پرتغال

یکی از راحت ترین روش مهاجرت به پرتغال از طریق برنامه ویزای طلاییی پرتغال است. این برنامه از سرمایه گذاران خارجی دعوت می کند تا در ازای مجوز اقام، سرمایه گذاری مالی قابل توجهی در پرتغال داشته باشند. سرمایه گذاران جهت دریافت گلدن ویزا می بایست حداقل 500 هزار یورو در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند.

میانگین درآمد ماهیانه در پرتغال

افرادی که در پرتغال مشغول به کار هستند معمولاً حدود 2760 یورو در سال درآمد دارند. کمترین میزان درآمد در پرتغال در سال 700 یورو و بیشترین میزان درآمد 12300 یورو در سال است. میزان تحصیلات، نوع شغل، سابقه کار، مهارت و تجربه در میزان درآمد نقشی مهم دارد.

در ادامه به بررسی تمام روش های مهاجرت به کشور پرتغال می پردازیم:

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی

این روش یکی از زیر شاخه های مهاجرت با ویزای سرمایه گذاری است. دلیل این نام گذاری این است که اکثر افراد در سراسر دنیا پس از بازنشستگی برای آن اقدام می کنند. اخذ این ویزای پرتغال محدودیت سنی ندارد.
خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت به کشور پرتغال به روش بازنشستگی این است که فرد نیازی ندارد تا سرمایه خود را از کشور مبدا خارج کند و به پرتغال انتقال دهد و تنها اثبات داشتن یک سرمایه و درآمد ثابت برای تامین هزینه های ماهانه زندگی جهت متقاضی و خانواده وی کافی می باشد. این ویزا به افراد اجازه می دهد با وجود تمکن مالی لازم به صورت تمام وقت در پرتغال مشغول به کار شوند و کسب درآمد کنند.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت-به-پرتغال-از-طریق-کار

شرایط یافتن کار در کشور پرتغال چندان سخت نیست. افراد متقاضی مهاجرت به پرتغال از طریق کار باید رزومه و تجربه کاری خود را برای کارفرمایان در این کشور ارسال کنند.
کارفرما با بررسی رزومه فرد می تواند تصمیم به همکاری بگیرد و درخواست کاری را برای فرد ارسال نمایند. امور اولیه جهت دریافت ویزا و اقامت فرد، توسط کارفرمای پرتغالی انجام خواهد شد.
یکی از مزایای مهاجرت کاری به پرتغال، امکان اخذ اقامت دائم این کشور می باشد که این امر پس از گذشت مدت زمان معین و داشتن شرایط تعیین شده امکان پذیر است.

مشاغل مورد نیاز پرتغال

در جدول زیر می توانید مشاغل مورد نیاز کشور پرتغال را مشاهده نمایید:

مشاغل مورد نیاز پرتغالمیانگین حقوق ماهیانه
مهندسی آی تی3,500 یورو
مدیریت توریسم1,480 یورو
مهندس مکانیک2,000 یورو
مدیر هتل3,150 یورو
مهندس نرم افزار3,850 یورو

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

مهاجرت-به-پرتغال-از-طریق-تحصیل

در حال حاضر امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پرتغال برای ساکنان اتحادیه اروپا یا خارج از این اتحادیه میسر است.

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در پرتغال

دورهکارشناسیکارشناسی ارشددکترا
طول دوره3-4 سال2 سال3-5 سال
تعداد واحدها180-24090-120 
پیش نیاز و مدارکمدرک دیپلم 12 سالهمدرک کارشناسی معتبرمکاتبه با دانشگاه مورد نظر و پیدا کردن سوپروایزر
زبان آموزشیپرتغالیپرتغالی-انگلیسیپرتغالی-انگلیسی
کار ضمن تحصیل20 ساعت در هفته30 ساعت در هفته40 ساعت در هفته

زبان تدریس در دانشگاه های پرتغال

تدریس در دانشگاه های دولتی کشور پرتغال عمدتا به صورت زبان پرتغالی است اما در برخی رشته ها می توان به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمود.

بورسیه های تحصیلی پرتغال

 • Fundação para a Ciência e Tecnologia
 • Fundação Ilídio Pinho
 • Fundação Calouste Gulbenkian
 • Casa da América Latina
 • Bolsa de Valores de Lisboa e Porto

تحصیل مقطع کارشناسی در پرتغال

افرادی که موفق به دریافت مدرک دیپلم 2 ساله شده اند می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغال درخواست دهند. طول دوره کارشناسی 3 الی 4 سال است و امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و پرتغالی امکان پذیر است.
مدرک دیپلم، ریز نمرات تحصیلی، مدرک زبان، قبول در آزمون ورودی دانشگاه در صورت وجود، تمکن مالی الزامی است.

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل کارشناسی ارشد

افرادی که مدرک تحصیلی کارشناسی را دریافت کرده اند می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال نیز مقرون به صرفه است و در میان دانشجویان بین المللی محبوبیت دارد.
کارشناسی ارشد در پرتغال به  دو دوره عادی دو ساله و طولانی مدت، 6 ساله که ترکیبی از کارشناسی و کارشناسی ارشد است، تقسیم می شود.

تحصیل دکترا در پرتغال

طول دوره دکترا در پرتغال 3 الی 4 سال است و دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع می بایست یک سوپروایزر داشته باشند و در پایان دوره تحصیلی خود پایان نامه ارائه دهند.
الزامات پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا داشتن مدرک تحصلی کارشناسی و کارشناسی ارشد است. مدرک زبان آیلتلس با نمره بالای 6.5 ، پروپوزال تحقیقاتی، انگیزه نامه و توصیه نامه نیز الزامی است.

هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه تحصیل در پرتغال برای افراد اتحادیه اروپا رایگان است اما برای سایر افراد به شرح جدول زیر است:

مقطعهزینه (یورو)
کارشناسی3500 تا 8500
کارشناسی ارشد1800 تا 3000
دکترا5000 تا 15000

کار ضمن و پس از تحصیل در پرتغال

در حین تحصیل اجازه کار به فرد داده خواهد شد و این امر سبب آشنایی وی با سیستم کاریابی در این کشور می شود. با تحصیل در پرتغال امکان اقامت به صورت دائم برای افراد فراهم می شود.
پس از فارغ التحصیلی با داشتن مدرک از دانشگاه های پرتغال راحت تر می توانید شغل مورد نظر خود را بیابد و با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقامت این کشور را به دست آورد.
با گذشت چند سال امکان دریافت اقامت دائم برای وی فراهم خواهد شد. توجه داشته باشید که تحصیل برای افراد تبعه اتحادیه اروپا در پرتغال کاملا رایگان می باشد.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت-به-پرتغال-از-طریق-سرمایه-گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری برای افرادی که از سرمایه مناسبی برخوردار هستند دارای گزینه های جذاب متعددی است.
سرمایه گذاری در پرتغال به اخذ اقامت برای متقاضی و همچنین خانواده وی ختم می شود. از مسیرهایی که در سرمایه گذاری این کشور وجود دارد می توان به خرید ملک، ثبت شرکت، خودحمایتی و نوآفرینی اشاره کرد. برای این امر باید شرایط تعیین شده توسط این کشور رعایت شود.

سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی در پرتغال

سرمایه گذاری در سپرده بانکی پس از تغییرات ایجاد شده در برنامه ویزای طلایی پرتغال در اکتبر 2023 دریگر در دسترس نیست. این برنامه به متقاضیان ویزای طلایی این امکان را می داد که پس از واریز سرمایه به حساب بانکی در پرتغال، اقامت پرتغال را دریافت کنند.
این برنامه به دلیل استراتژی سرمایه گذاری ایمن و بدون ریسک، محبوبیت ویژه ای داشت و به فرد این امکان را می داد که در طول داشتن سرمایه در بانک، سود دریافت کند و سپرده خود را افزایش نیز دهد.

مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی

مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی

افراد دارای سرمایه مناسب می توانند با استفاده از سرمایه خود ویزای تمکن مالی پرتغال را به دست آورده و به این کشور مهاجرت نمایند. این روش به افراد دارای سرمایه مناسب پیشنهاد می شود.
افرادی که سرمایه لازم را برای زندگی در کشور پرتغال دارا هستند و بتوانند اثبات کنند که درآمد ثابت ماهانه دارند می توانند برای مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی اقدام کنند.
تمکن مالی محدودیت سنی ندارد و نیازی ندارد فرد سرمایه خود را به پرتغال انتقال دهد. این روش تنها به اثبات سرمایه لازم و تمکن مالی مناسب دارد.

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به پرتغال از طریق ثبت شرکت

برای مهاجرت به کشور پرتغال از طریق ثبت شرکت فرد باید دارای یک بیزینس پلن قوی با سوددهی بالا برای کشور پرتغال باشد تا از این طریق بتوانند مجوز ثبت شرکت خود را دریافت نماید.
به طور معمول میانگین مبلغی که برای ثبت شرکت در پرتغال نیاز است 250,000 یورو می باشد که این روش به اخذ اقامت پرتغال منتهی خواهد شد. کمک گرفتن از وکلای بین المللی می تواند جهت ارائه بیزینس پلن بسیار موثر باشد. شرایط ثبت شرکت برای انواع شرکت به شرح زیر است:

نوع شرکتشرایط
شرکت های عمومیحداقل سرمایه مورد نیاز 50 هزار یورو و با 5 سهامدار قابل تشکیل است.
شرکت های خصوصیحداقل سرمایه مورد نیاز 5 هزار یورو و با 2 سهامدار قابل تشکیل است.
شعب شرکت پرتغالیزیر مجموعه شرکت مادر است و از همه نظر تابع آن است.

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک (گلدن ویزا پرتغال)

مهاجرت-به-پرتغال-از-طریق-خرید-ملک

از مزایای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک می توان به این موارد اشاره نمود:

 • ریسک پایین این روش مهاجرتی
 • داشتن اجازه کاریابی
 • تعلق گرفتن سود تضمینی 3 تا 10 درصدی به سرمایه پرداختی برای خرید ملک
 • اخذ اقامت پرتغال برای همسر فرد و فرزندان زیر 21 سال او
 • عدم وجود شرط حضور (فقط 7 روز حضور در سال کافی است)

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک که به دلیل محبوبیت بالا به گلدن ویزا پرتغال نیز معروف است، باید دارای این شرایط باشد:

شرایط خرید ملک در پرتغال

هزینه و قیمت ملکسن بنا
280 هزار یوروحداقل 30 سال (نیازمند بازسازی باشد)
350 هزار یوروحداقل 30 سال (نیازمند بازسازی باشد)
500 هزار یوروبدون محدودیت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش، این مطلب را مطالعه نمایید:

گلدن ویزای پرتغال

 

مهاجرت به پرتغال از طریق نوآفرینی (استارت آپ)

این روش به دلیل مدت زمان کوتاه اخذ آن (2 ماه از زمان ارائه داکیومنت تا زمان اخذ ویزا)، برای افرادی که شرایط آن را دارند، جذاب به نظر می رسد. شرایط مهاجرت و اخذ ویزای استارتاپ پرتغال به شرح زیر است:
 • داشتن بیزینس پلن

نکته: مجموعه دکتر مهاجرت در تهیه بیزینس پلن شما را همراهی می کند و به مدت 3 سال تا راه اندازی بیزینس درکنار شماست.

 • حداکثر سرمایه مورد نیاز برابر با 175 هزار یورو (وابسته به نوع بیزینس)
 • امکان زندگی و کار در شهر دلخواه
 • صدور اقامت 2 ساله و سپس 3 ساله

نکته: در صورت پرداخت مالیات، بیمه و فراگیری زبان پرتغالی در طول این 5 سال، فرد می تواند برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام نماید.

 • به صرفه بودن
 • کوتاه بودن طول پروسه (2 ماهه)
 • داشتن اجازه کار در پرتغال
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • عدم وجود شرط حضور در پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق خودحمایتی

در این روش به این دلیل که نیاز به انتقال پول به حساب شخص یا شرکتی دیگری نیست، یکی از کم ریسک ترین روش های مهاجرت سرمایه گذاری یا به طور کلی مهاجرت به کشور پرتغال به حساب می آید.
در واقع در روش خودحمایتی، فرد فقط کافیست تا نشان دهد که از لحاظ مالی شرایط مناسبی را دارد و در تمام طول روند اقامت، پول در حساب فرد باقی خواهد ماند و نیاز نیست تا به حساب شخص یا شرکت دیگری واریز شود.

فرد با مهاجرت خودحمایتی اجازه اقامت خانواده خود را می تواند به دست آورد. دیگر مزیت بزرگ خودحمایتی پرتغال نسبت به خودحمایتی سایر کشورها، اجازه اشتغال به کار در این کشور است. از طرفی در این روش شرط سنی درنظر گرفته نشده است و حتی کسانی که بازنشسته هستند هم می توانند برای بهره مندی از این طرح اقدام نمایند.

شرایط مهاجرت خودحمایتی پرتغال

 • داشتن مبلغ مشخص به ازای هرنفر در حساب فرد (جدول پایین)

نکته: مبلغ فوق به ازای “هر نفر در هر سال” است که به دلیل دو ساله بودن اقامت، باید فرد دوبرابر مبلغ را برای هر فرد در حساب داشته باشد.

 • اثبات داشتن یک یا دو سند ملکی به نام فرد
فرد مورد نظربه ازای هرنفر در سال
شخص اصلی8800 یورو (17600 برای 2 سال)
همسر شخص4400 یورو (8800 برای 2 سال)
هر کدام از فرزندان2600 یورو (5200 برای 2 سال)

هزینه سرمایه گذاری در پرتغال

نوع هزینهمبلغ (یورو)
سرمایه گذاریحداقل 250 هزار
هزینه اقامت برای هر عضو از اعضای خانواده5340
هزینه بررسی ویزا برای هر عضو از اعضای خانواده533
بیمه هر عضوبیش از 400
بررسی درخواست تمدید اقامت540
تمدید اقامت2697

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش سرمایه گذاری در کشور پرتغال، این مطلب را مطالعه نمایید:

شرایط کامل سرمایه گذاری در پرتغال

 

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

مهاجرت-به-پرتغال-از-طریق-ازدواج

مهاجرت ازدواج به پرتغال از طریق ازدواج با یک شهروند پرتغالی است که این مسئله باعث می شود تا اقامت و تابعیت به شخص مورد نظر منتقل شود. شرایط مهاجرت پرتغال از طریق ازدواج به شرح زیر است:

 • فرد مورد نظر باید تبعه پرتغال باشد (فرد دارای اقامت دائم مورد قبول نیست).
 • در صورتی که ازدواج خارج از پرتغال ثبت شده باشد، باید پس از اخذ تابعیت، مجددا در داخل این کشور نیز ثبت شود.
 • علاوه بر ازدواج یک مرد و زن، ازدواج با همجنس هم مورد قبول است.
 • ادامه پیدا کردن ازدواج تا حداقل 3 سال (ثابت شدن استحکام و پایداری روابطه).
 • اگر پیش از 3 سال طلاق گرفته و رابطه آنها قطع شود، تابعیت فرد خارجی، از بین خواهد رفت.
 • اقامت شخص اصلی باید به صورت قانونی باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با ازدواج به پرتغال

 • مدرک ازدواج
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • آدرس دقیق محل زندگی در پرتغال
 • اثبات توانایی مالی و تمکن مالی فرد متقاضی الحاق همسر در پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق اخذ تابعیت با تولد فرزند

پرتغال تابع سیستم خون است و در صورتی که فرزند از پدر و مادر پرتغالی باشد، او تابعیت پرتغال را خواهد گرفت و در صورتی هم که پدر و مادر او خارجی بوده اما اقامت دائم این کشور را از طریق هرکدام از راه های مهاجرت به دست آورده باشند، باز هم فرزند آنها می تواند تابعیت دریافت کند. شرایط کلی اخذ اقامت پرتغال از طریق تولد فرزند به شرح زیر است:

 • اشخاصی که در خارج از کشور و از والدین پرتغالی متولد می شوند می تواند ملیت پرتغال را بدست آورند.
 • درخواست باید به نزدیک ترین کنسولگری پرتغال در کشور موردنظر ارائه شوند و برای اداره مهاجرت پرتغال در لیسبون ارسال شود.
 • مهلت ارسال درخواست از تولد تا 14 سالگی فرزند است.
 • والدین باید تابعیت پرتغالی خود را اثبات کنند.
 • فرزندان متولد شده در خاک پرتغال و از والدین پرتغالی تابعیت پرتغال را کسب می کنند.

مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی

مهاجرت-به-پرتغال-از-طریق-پناهندگی

کشور پرتغال با به رسمیت شناختن کنوانسیون ژنو به افرادی که به دلیل خطرات جانی از کشور خود فرار می کنند، اجازه اقامت و پناهندگی می دهد.
افرادی می توانند درخواست پناهندگی دهند که شواهد محکمی برای به خطر افتادن جان شان و خروج از کشور خود را داشته باشند در این صورت می توانند در هنگام ورود به مرز پرتغال درخواست پناهندگی دهند تا مقامات مربوطه پرونده را بررسی کنند.
در این مدت فرد متقاضی در مرکز مرزی اقامت می کند و به دلیل خطرات ممکن در این مسیر، راه مهاجرت از طریق پناهندگی به همه افراد پیشناهد نمی شود.

مهاجرت به پرتغال برای گردشگری

گردشگری یکی از راه های ورود به کشور پرتغال است و ویزای توریستی یا گردشگری به هدف گشت و گذار و تفریح در پرتغال برای متقاضی صادر می شود. افراید که از طریق دریافت ویزای توریستی وارد پرتغال می شوند به مدت محدود و در مدت زمان ویزای شنگن می توانند در پرتغال اقامت داشته باشند.
پس از اتمام مدت زمان ویزا امکان اقامت در پرتغال وجود ندارد و فرد دارنده ویزای توریستی می بایست به کشور خود باز گردد. در مدت زمان اقامت با ویزای توریستی در پرتغال امکان تحصلی و یا کار برای دارنده ویزا وجود ندارد در نتیجه این نوع ویزا از انواع ویزا های اقامتی نیست و از راه های مهاجرت به پرتغال محسوب نمی شود.

هزینه مهاجرت به پرتغال

برای مهاجرت به کشور پرتغال باید هزینه های هر روش را مورد بررسی قرار داد زیرا برای هر روش هزینه های خاصی نیاز می باشد. به عنوان مثال هزینه مهاجرت به این کشور در روش سرمایه گذاری بالاتر از سایر روش های می باشد.
برخی هزینه ها در تمام روش های یکسان می باشند مانند هزینه صدور ویزای پرتغال، اخذ پاسپورت، دریافت مشاوره و … .

هزینه ویزای پرتغال

هزینه ویزای پرتغال بر اساس سن متناسب تعیین می شود که در یکی از 3 حالت و گروه زیر قرار می گیرد:

نوع ویزا بر اساس گروه سنیهزینه ویزا
ویزای شینگن پرتغال (بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال)80 یورو
ویزای شینگن پرتغال (کودکان بین 6 تا 12 سال)40 یورو
ویزای شینگن پرتغال (کودکان زیر 6 سال)رایگان

هزینه های زندگی در پرتغال

هزینه های خورد و خوراک:

خورد و خوراک
موضوعهزینه یورو
غذا در رستوران ارزان10.00
آب معدنی (1.5 لیتر)0.70
شیر0.93
برنج (1 کیلوگرم)1.36
تخم مرغ (12 عدد)2.74
فیله مرغ (1 کیلوگرم)6.84
گوشت گاو (1 کیلوگرم)11.90
سیب (1 کیلوگرم)1.98
پرتغال(1 کیلوگرم)1.60
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.20
پیاز (1 کیلوگرم)1.76
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.47

هزینه های ورزش و اوقات فراغت:

ورزش و اوقات فراغت
موضوعهزینه یورو
باشگاه بدن سازی به صورت ماهانه37.14
اجاره زمین تنیس 1 ساعت در آخر هفته13.05
سینما7.50

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

در زیر به تمامی مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال پرداخته ایم:

مزایا:

 • مناسب بودن هزینه های زندگی
 • امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و دریات گلدن ویزا
 • آب و هوای خوب و مردمانی خون گرم
 • امنیت بالا
 • امکان مهاجرت بازنشستگان بدون سرمایه گذاری

معایب:

 • سخت بودن یادگیری زبان پرتغالی
 • عدم امکان افتتاح حساب در برخی روش های مهاجرتی
 • دور از خانواده و فامیل

قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال

افرادی که موفق می شوند اقامت پرتغال را از یکی از راه های مهاجرتی به دست آورند، پس از داشتن 3 سال اقامت مداوم و زندگی در پرتغال می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. پس از گذشت 5 سال اقامت دائم امکان درخواست برای تابعیت پرتغال برای متقاضیان وجود دارد. در صورتی که فردی از طریق ازدواج با یک شهروند پرتغالی اقامت دریافت کرده باشد، در صورت اثبات واقعی بودن ازدواج و زندگی مشترک در پرتغال، می تواند زودتر برای دریافت تابعیت پرتغال درخواست دهد.

شهرهای مهاجر پذیر پرتغال

بهترین شهر های پرتغال برای زندگی در ادامه آورده شده است در نظر داشته باشید که انتخاب شهر ها بسته به ترجیحات شخصی، اهداف و سبک زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است با این وجود برخی از شهر ها در میان سایر شهر های پرتغال جذابی بیشتری برای زندگی در میان مهاجرین دارد.

 • لیسبون: لیسبون پایتخت پرتغال است و یکی از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. به دلیل داشتن فرهنگ، تاریخ و زندگی شهری مورد علاقه خارجی ها قرار گرفته است.
  در لیسبون بازار املاک و مستقلات مناسب است و گزینه های زیادی در دسترس سرمایه گذاران وجود دارد. همچنین بزرگ ترین دانشگاه پرتغال یعنی دانشگاه لیسبون باعث جذب دانشجویان بین المللی شده است.
  آب و هوای خوب، استاندارد های زندگی بالا، چشم انداز اقتصادی حتی آمریکایی ها را نیز برای زندگی و نقل مکان، به خود جذب می کند.
 • پورتو: پورتو به دلیل تاریخ غنی خود شهرت یافته است. بازار پر رونق املاک، فرهنگ پر جنب و جوش، هزینه های زندگی پایین و چشم انداز شغلی عالی باعث شده است که خارجی ها پورتو را برای زندگی انتخاب کنند.
 • آلگاروه: این شهر در قسمت جنوبی پرتغال واقع شده است و بازار املاک و مستغلات متنوعی دارد. آلگاروه یکی از شهر های پرتغال با سواحل زیبا، آب و هوای مطبوع و هزینه های زندگی مناسب است.
 • فارو: فارو شهری تاریخی است که در منطقه آلگاروه قرار دارد. برخی از مکان ها در این شهر به عنوان جاذبه های گردشگری شناخته می شود. املاک و مستغلات در فارو مناسب است و گزینه های مختلفی در اختیار سرمایه گذاران وجود دارد.
 • آویرو: آویرو به ونیز پرتغال معروف است و وجود کانال ها، قایق ها و معماری سنتی برای افراد خارجی جذابیت خاص خود را دارد. بازار قوی املاک و مستغلات در آویرو به متقاضیان کمک می کند تا ملک مورد نظر خود را با توجه به توانایی مالی و سلیقه خود پیدا کنند.
 • کاسکایس: کاسیکاس گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال محل زندگی با آب و هوای تابستانی، سواحل شنی و اسکله شلوغ هستند.

آمار مهاجرت به پرتغال

آمار خالص مهاجرت فعلی به کشور پرتغال در سال 2024، 0.823 در هر 1000 نفر جمعیت است. این آمار نشان می دهد که تعداد مهاجرین نسبت به سال 2023، 5.23 درصد افزایش داشته است.

شرایط گرفتن اقامت پرتغال چیست؟

افرادی که بتوانند اقامت پرتغال را دریافت کنند می توانند پس از 5 سال اقامت موقت و زندگی در پرتغال برای اقامت دائم درخواست دهند و پس از یک تا دو سال داشتن اقامت دائم، امکان درخواست تابعیت پرتغال امکان پذیر است.

سوالات متدوال درباره مهاجرت به پرتغال

مدت زمان دریافت نتیجه از طرف سفارت بسته به نوع ویزا متفاوت است، به صورت معمول برای بررسی درخواست ویزای پرتغال 15 تا 30 روز کاری زمان نیاز است.

افرادی که قصد تحصیل در پرتغال دارند به زبان پرتغالی و انگلیسی می توانند تحصیل کنند و برای کار در پرتغال نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی نیز است. برای روش های سرمایه گذاری تسلط بر زبان انگلیسی کافی است.

شهر های لیسبون، پورتو، آلگاروه، آویرو و کاسکایس از شهر های مناسب برای زندگی در پرتغال است.

برای مهاجرت به این کشور می توان از روش های تحصیل، ثبت شرکت، خرید ملک، بازنشستگی، تمکن مالی و … اقدام نمود.

از سریع ترین روش هایی که می توان اقامت پرتغال را به دست آورد سرمایه گذاری در این کشور است.

گلدن ویزا پرتغال همان روش مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک است که به دلیل محبوبیت بالا، به گلدن ویزای پرتغال شهرت یافته است.

مطالب مرتبط