ویزای اسپانیا (شرایط دریافت، هزینه و…)

همه چیز در مورد ویزا اسپانیا
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای اسپانیا

برای ورود به کشور اسپانیا نیاز به اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. ایرانیان نیز می توانند برای اخذ ویزای اسپانیا از راه های مختلفی درخواست دهند. ویزای اسپانیا در انواع مختلفی از جمله ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و … وجود دارد.
این ویزا در دو نوع کوتاه مدت ( 6 ماهه ) و بلند مدت ( 3 ساله ) قابل دریافت می باشد. هزینه اخذ ویزای اسپانیا برای هر شخص مبلغی در حدود 80 یورو می باشد و مدت زمان صدور آن نیز بین 15 روز تا 1 ماه است.
به دلیل اعتبار بالای ویزا اسپانیا با اخذ آن به راحتی می توان به کشورهای مختلف از جمله کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر نمود. در ادامه به مدارک مورد نیاز، شرایط اخذ، انواع ویزا اسپانیا و … اشاره می کنیم.

شرایط عمومی اخذ ویزای اسپانیا

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا نیازمند دارا بودن شرایط تعیین شده است تا با موفقیت بتوان آن را به دست آورد. در زیر به برخی از مهم ترین شرایط عمومی اخذ ویزای اسپانیا اشاره می کنیم:

 • تمکن مالی لازم جهت اخذ ویزای اسپانیا: معمولا تراکنش های مالی 3 ماهه آخر فرد توسط سفارت اسپانیا چک خواهد شد که برای هر شخص مبلغی در حدود 200 میلیون تومان نیاز خواهد داشت.
 • تاریخچه سفر: در صورت داشتن سابقه سفر به اسپانیا یا کشورهای دیگر احتمال صدور ویزا افزایش می یابد.
 • سفر به صورت تور گروهی: تور گروهی و سفر به صورت چند نفره اثبات می کند که فرد به کشور خود باز خواهد گشت و قصد ماندن در کشور اسپانیا را ندارد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

انواع ویزا اسپانیا

ویزای اسپانیا در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. بسته به هدف فرد از مسافرت یا مهاجرت به اسپانیا می تواند ویزای بلند مدت و یا کوتاه مدت دریافت نماید. ویزای کوتاه مدت اسپانیا برای افرادی است که قصد اقامت در مدت زمان محدود را دارند و معمولا مدت زمان آن کم تر از 90 روز خواهد بود.
ویزای بلند مدت اسپانیا زمانی برای فرد صادر می شود که قصد ماندن به مدت طولانی را داشته باشد و معمولا مدت زمان اقامت وی تا 5 سال ادامه خواهد داشت. در جدول زیر انواع ویزای اسپانیا را می توانید مشاهده نمایید.

ویزای بلند مدت ویزای کوتاه مدت
ویزای ازدواج ویزای توریستی
ویزای تحصیلی ویزای تحصیلی کوتاه مدت
ویزای کاری ویزای کاری کوتاه مدت
ویزای تمکن مالی ویزای ترانزیت
ویزای سرمایه گذاری ویزای خانواده
ویزای ثبت شرکت ویزای همراه

 

ویزا سرمایه گذاری اسپانیا

ویزا سرمایه گذاری اسپانیا

ویزا سرمایه گذاری اسپانیا یکی از راه های معتبر جهت ورود به کشور اسپانیا است که در نهایت به وسیله آن می توان شهروندی این کشور را به دست آورد. افرادی که شرایط لازم جهت سرمایه گذاری در کشور اسپانیا را داشته باشند می توانند با این روش پس از 5 سال، اقامت دائم این کشور را دریافت نموده و پس از آن با گذشت ده سال برای دریافت شهروندی اسپانیا اقدام کنند.

برخی از مهم ترین شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا به شرح زیر می باشد:

 • برای خرید املاک و مستغلات در این کشور مبلغی در حدود 500 هزار یورو نیاز می باشد.
 • خرید یکی از سهام های شرکت های اسپانیایی یا سپرده گذاری در یکی از بانک های این کشور به مبلغ یک میلیون یورو.
 • ایجاد کردن فرصت های شغلی جدید در اسپانیا و سرمایه گذاری در کسب و کار.

همچنین بخوانید: خرید ملک در اسپانیا

ویزا تمکن مالی اسپانیا

ویزا تمکن مالی اسپانیا در صورتی به افراد تعلق خواهد گرفت که بتواند درآمد لازم را برای دریافت آن داشته باشد. از جمله درآمدهای مورد قبول جهت دریافت این ویزای اسپانیا شامل درآمد حقوق بازنشستگی، سود سپرده بانکی، اجاره املاک، کسب و کار و … می باشد.
فرد پس از ثبت درخواست اخذ ویزای تمکن مالی می تواند ویزای یک ساله این کشور را دریافت نماید. مدت زمان این ویزا تا 5 سال قابل تمدید می باشد. پس از گذشت 5 سال نیز امکان اقامت دائم برای فرد به وجود خواهد آمد.
ویزای تمکن مالی اسپانیا به افرادی که دارای درآمد متوسط و پس انداز مبلغی در حدود 30.000 یورو تعلق می گیرد.

همچنین بخوانید: اقامت تمکن مالی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا برای افرادی صادر می شود که به قصد گردشگری، درمان، دیدار خانواده و یا تجارت به این کشور سفر می کنند. اقامت این افراد به صورت موقت خواهد بود و دارای شرایط خاص خود می باشد. برخی از مهم ترین شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا به شرح زیر می باشد:

 • مشخص بودن زمان رفت و برگشت فرد به کشور مبدا
 • تعیین مدت زمان اقامت در اسپانیا
 • داراب بودن تمکن مالی لازم برای مدت زمان حضور در اسپانیا
 • نداشتن شرایطی که مانع از مهاجرت فرد به کشور اسپانیا شود
 • اثبات برگشت به کشور مبدا توسط فرد به افسر کنسولگری اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا دارای انواع مختلفی است که با توجه به نوع تحصیل دانشجو برای وی صادرمی شود. افراد برای شرایط تحصیلی کوتاه مدت نیاز به دریافت ویزای 90 روزه دارند که بیشتر این نوع ویزا برای تحقیقات آکادمیک درخواست داده می شوند.
افرادی که قصد تحصیل در کالج های اسپانیا را دارند می توانند برای دریافت ویزای کوتاه مدت 3 تا 6 ماهه اقدام کنند. ویزاهای بلند مدت تحصیلی اسپانیا نیز زمانی صادر می شود که فرد قصد تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا را داشته باشد و بخواهد اقامتی بیشتر از 6 ماه را در اسپانیا داشته باشد.

ویزای اسپانیا از طریق ازدواج

ویزای اسپانیا از طریق ازدواج

اگر قصد ازدواج با یک شهروند اسپانیایی را داشته باشید می توانید ویزای اسپانیا از طریق ازدواج را به دست آورید که در نهایت اقامت دائم و تابعیت این کشور را در پی خواهد داشت. ویزای اسپانیا با ازدواج در صورتی قابل پذیرش می باشد که شما ازدواج خود را در یکی از شهرهای اسپانیا به ثبت برسانید و شرایط زیر را دارا باشید:

 • نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • اثبات سلامتی جسمانی، روحی و عدم آسیب به سایر افراد جامعه
 • اثبات حقیقی بودن ازدواج

ویزای اسپانیا از طریق تولد فرزند

افرادی که قصد دریافت ویزای اسپانیا از طریق تولد فرزند را دارند باید از شرایط انجام این امر آگاهی داشته باشند. در صورتی می توانید با تولد فرزند ویزا و تابعیت اسپانیا را به وی اعطا کنید که یکی از والدین یا هر دو نفر آن ها تابعیت این کشور را دارا باشند.
اگر به مقاصد دیگر مانند سرمایه گذاری به اسپانیا سفر کرده باشید و در این مدت فرزند شما متولد شده باشد می توانید برای اقامت یک ساله او درخواست دهید.

گلدن ویزا اسپانیا – گلدن ویزا اسپانیا چیست؟

گلدن ویزا اسپانیا - گلدن ویزا اسپانیا چیست؟

گلدن ویزا اسپانیا به افراد سرمایه گذار اجازه می دهد در این کشور اقامت داشته باشند و به طور همزمان اعضای خانواده خود را نیز با خود همراه کنند. این ویزای اسپانیا زمانی به فرد تعلق خواهد گرفت که قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور به مبلغ 500 هزار یورو را داشته باشند.
در این صورت فرد می تواند گلدن ویزای اسپانیا را دریافت کند. این نوع ویزا هر دو سال یک بار تمدید می شود و فرد می تواند پس از پنج سال اقامت دائم اسپانیا را دریافت نماید. بعد از آن نیز می توان با گذشت 10 سال برای تابعیت اسپانیا درخواست داد. این ویزا برای افراد بالای 18 سال صادر می شود.

ویزای اسپانیا از ترکیه

برای اخذ ویزای اسپانیا از ترکیه باید وقت سفارت این کشور را در ترکیه رزرو نموده و در موعد مقرر به سفارت اسپانیا در کشور ترکیه مراجعه نمود. با توجه به نزدیکی کشور ترکیه با ایران، ایرانیانی که تمایل دارند می توانند از طریق این کشور برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام نمایند.

ویزای اسپانیا برای ایرانی ها

ویزای اسپانیا برای ایرانی ها

ایرانیان می توانند از خدمات متنوع ویزای اسپانیا بهره مند شده و جهت اخذ انواع مختلف ویزای این کشور اقدام نمایند. ویزای اسپانیا برای ایرانی ها شامل ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج، کار و … می شود.
ایرانیان می توانند با رزرو وقت سفارت اسپانیا در کشور ایران در موعد مقرر به سفارت این کشور مراجعه کرده و برای دریافت ویزا اقدام کنند. در هنگام مراجعه به سفارت اسپانیا در ایران باید مدارک خود را به صورت کامل و دقیق ارائه نموده و خود را مهیای امور انگشت نگاری نمایید.
توجه داشته باشید که مدارک خود را مبنی بر بازگشت به کشور ایران در تاریخ معین نیز به افسر کنسولگری این کشور ارائه کنید. از دیگر نکات قابل توجه در اخذ ویزای اسپانیا برای ایرانیان این است که برای اخذ ویزای توریستی باید 90 روز قبل از سفر جهت اخذ ویزا اقدام کنید.

ویزای اسپانیا برای افغانها

شرایط اخذ ویزای اسپانیا برای افغانها همانند سایر کشورها می باشد و آن ها می توانند از ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت این کشور استفاده کنند. افغان ها می توانند از ویزاهایی مانند ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، کار، ازدواج و … بهره برده و به وسیله آن به کشور اسپانیا سفر کنند. اتباع افغان برای زندگی در کشور اسپانیا باید مبلغی را در حدود 600 یورو در نظر بگیرند.

فرم درخواست ویزا اسپانیا

فرم درخواست ویزا اسپانیا

افرادی که قصد دریافت ویزای اسپانیا را دارند باید در هنگام مراجعه به سفارت این کشور فرم درخواست ویزا اسپانیا را پر کنند. این فرم نیازمند اطلاعات دقیقی مانند اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات پاسپورت، تاریخ رفت و برگشت، هدف از سفر به اسپانیا، محل اقامت شخص در اسپانیا، تاریخچه سفر و … است.
این موارد باید به دقت تکمیل شوند زیرا ممکن است با کوچک ترین اشتباه درخواست فرد ریجکت شود. در زیر نمونه ای از فرم درخواست ویزای اسپانیا را می توانید مشاهده نمایید:

وقت ویزا اسپانیا

وقت ویزا اسپانیا باید به صورت آنلاین صورت گیرد و متقاضی در وقت تعیین شده به سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه نماید. متقاضیان برای دریافت ویزای اسپانیا باید 90 روز قبل از سفر نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند تا در صورت بروز مشکل زمان لازم را برای اصلاح و تکمیل داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اسپانیا

برای اخذ ویزای اسپانیا باید مدارک تعیین شده را به صورت کامل و بدون نقص در موعد مقرر به سفارت این کشور تحویل دهید. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اسپانیا را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمکن مالی لازم
 • تاییدیه پزشکی برای تعیین سلامتی فرد
 • مدارک مورد نیاز برای محل اقامت فرد
 • پاسپورت و کپی تمامی صفحات آن
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس
 • گذرنامه
 • رزرو بلیط پرواز
 • عدم سوء پیشینه
 • مدارک شناسایی به همراه عکس مورد تایید
 • ارائه مدرک زبان در صورت نیاز
 • ارائه تاریخچه سفر در صورت دارا بودن
 • مدارک تعیین کننده تاریخ رفت و برگشت

نحوه درخواست و گرفتن ویزای اسپانیا

در نخستین مرحله از نحوه درخواست و گرفتن ویزای اسپانیا متقاضی باید هدف خود را از سفر به این کشور مشخص کند. پس از تعیین هدف خود باید ویزای متناسب با آن را دریافت نماید. نوع ویزا نشان دهنده شرایط و مدت زمانی است که فرد در این کشور اقامت می کند.
به صورت آنلاین برای خود وقت سفارت تعیین نمایید. پس از آن باید به سفارت اسپانیا در نزدیک ترین محل زندگی خود مراجعه کنید و سپس برای مصاحبه و مراحل انگشت نگاری مهیا شوید.

هزینه ویزا اسپانیا – قیمت ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا دارای هزینه هایی است که متقاضیان قبل از اقدام باید نسبت به آن ها آگاهی کسب کنند تا در حین اقدام با مشکل مواجه نشوند. در جدول زیر میزان هزینه ویزا اسپانیا برای ویزای بلند مدت و کوتاه مدت به صورت جداگانه شرح داده شده است:

نوع متقاضی هزینه ویزای کوتاه مدت
بزرگسالان 80 یورو
افراد زیر 12 سال 40 یورو
کودکان زیر 6 سال بدون پرداخت هزینه

 

نوع ویزای هزینه جهت شهروندان آمریکا هزینه جهت شهروندان کانادا هزینه جهت سایر کشورها
ویزای تحصیلی 141 یورو 83 یورو 80 یورو
ویزای کاری بلند مدت 167 یورو 100 یورو 80 یورو
پیوست به خانواده 123 یورو 507 یورو 80 یورو
ویزای کار خود اشتغالی 238 یورو 674 یورو 80 یورو

 

 

اخذ ویزای اسپانیا چقدر طول میکشد – پیگیری ویزای اسپانیا

معمولا مدت زمان اخذ ویزای اسپانیا از ابتدای درخواست حدود 15روز تا 1 ماه زمان نیاز دارد. البته با توجه به شرایط ممکن است این مدت زمان تا 60 روز نیز ادامه پیدا کند. بهتر است 90 روز قبل از سفر خود به این کشور برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنید تا به موقع برای شما صادر شود.

ویزای اسپانیا تضمینی

ویزای اسپانیا تضمینی

برای اخذ ویزای اسپانیا تضمینی هیچ گونه شرایطی وجود ندارد و بنا به هر دلایلی ممکن است درخواست شما با خطا مواجه شود. اگر بخواهید ریسک ریجکتی درخواست ویزای خود را پایین بیاورید می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک نمایید.
اما هیچ یک از آن ها نمی توانند تضمین کنند که ویزای اسپانیا را به صورت تضمینی برای شما اخذ می کنند. شرایط دریافت برخی از ویزاها مانند ویزای ازدواج، تحصیل، سرمایه گذاری آسان تر می باشد اما باز هم نمی توان برای آن ها تضمینی ارائه نمود.

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

اگر به دلایل مختلف درخواست اخذ ویزای اسپانیا شما ریجکت داده شد باید آن را رفع کنید و مجددا برای آن درخواست دهید. دلایلی مانند تکمیل نبودن مدارک ارسال شده و یا قدیمی بودن گذرنامه فرد می توانند سبب رد شدن درخواست ویزا شود.
متقاضیان می توانند پس از گذشت 6 ماه از ریجکت شدن درخواست ویزای برای رفع آن اقدام نمایند. توجه داشته باشید که باید از ساعت 13 تا 14 از یکشنبه تا چهارشنبه نامه رفع ریجکتی خود را که به زبان اسپانیایی نوشته شده است به سفارت این کشور تحویل نمایید. حضور فرد متقاضی برای تحویل نامه رفع ریجکتی الزامی است.

همچنین بخوانید: مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا چیست؟

سوالات متداول در مورد ویزای اسپانیا

 • انواع ویزای های اسپانیا چیست ؟

ویزای اسپانیا دارای دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت می باشد که شامل ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی، تولد و … می شود.

 • برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا باید چه میزان در این کشور سرمایه گذاری نمود؟

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور اسپانیا باید در این کشور جهت خرید املاک و مستغلات مبلغی در حدود 500 هزار یورو و یا خرید سهام شرکت ها یا سرمایه گذاری در بانک های این کشور به میزان 1 میلیون یورو سرمایه گذاری نمود.

 • هزینه اخذ ویزای اسپانیا چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای اسپانیا برای هر شخص بزرگسال مبلغی در حدود 80 یورو می باشد.

 • گلدن ویزای اسپانیا چیست؟

گلدن ویزای اسپانیا مجوزی است که اسپانیا به سرمایه گذاران خارجی جهت اقامت در این کشور می دهد و آن ها می توانند از همان ابتدا خانواده خود را با خود همراه کنند. برای اخذ این ویزا باید بالای 18 سال سن داشت.

سخن پایانی

ویزای اسپانیا یکی از معتبرترین ویزاهای حال حاضر جهان است که به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت برای متقاضیان صادر می شود. متقاضیان با توجه به نیاز و شرایط خود می توانند برای هر یک از این ویزاها درخواست دهند. ویزای اسپانیا شامل ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و … می شود.
اخذ این ویزا برای هر شخص بزرگسال به مبلغی در حدود 80 یورو نیاز دارد. مدت زمان صدور این ویزا بین 15 روز تا 30 روز می باشد که در برخی مواقع به 60 روز نیز خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

یک پاسخ

 1. سلام من ۱۵ سالم است میخام با خواهرم که بزرگسال است سفر کنم آیا اگر من در خواست کنم قبول میکنن فقد میخوام از افغانستان برم به اسپانیا برای من چی مدرک لازم است که درست کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *