شرایط دریافت ویزای سوئیس 2024

ویزای سوئیس
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای سوئیس

ویزای سوئیس یکی از با ارزش ترین و معتبرترین ویزاهای جهان می باشد. ویزای این کشور انواع مختلفی دارد که هر شخص با توجه به نیاز و شرایطی که دارد آن را انتخاب نموده و از طریق آن برای مهاجرت به سوئیس اقدام می کند.
یکی از مزایایی ویزای سوئیس این است که شما با داشتن ویزای این کشور می توانید به سایر کشورهای اروپایی بدون داشتن ویزا سفر کنید که این موضوع نشان از ارزش و اعتبار بالای ویزا سوئیس دارد.
باید بدانید که این کشور در بین گران ترین کشورهای اروپایی قرار گرفته است پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید از هزینه های زندگی در آن جا آگاهی داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای سوئیس

شرایط اخذ ویزای سوئیس

ورود و مهاجرت به سوئیس همانند هر کشور دیگری نیازمند اخذ ویزا می باشد که هر یک از ویزاهای این کشور دارای شرایط مختص به خود می باشند. متقاضیان باید با توجه به نوع ویزاهایی که انتخاب می کنند از شرایط آن ها نیز آگاهی داشته باشند. در زیر به شرایط عمومی اخذ ویزای سوئیس اشاره می کنیم:

 • سابقه سفر: اگر در گذشته به کشورهای خارجی سفر کرده باشید این امر سبب می شود شرایط خوبی جهت اخذ ویزا سوئیس برای فرد ایجاد شود.
 • گردش حساب: فردی که متقاضی دریافت ویزای سوئیس است قطعا از نظر تعداد تراکنش های حساب چک خواهد شد. چک کردن تراکنش های حساب متقاضی به حداکثر سه ماه قبل باز می گردد.
 • تمکن مالی: هر متقاضی برای دریافت ویزای سوئیس باید تمکن مالی لازم را داشته باشد. دولت سوئیس برای هر فرد مبلغی در حدود 250 میلیون تا 350 میلیون تومان تعیین کرده است. توجه داشته باشید که این مبلغ برای کشور سوئیس باید به یورو باشد.
 • داشتن گواهی اشتغال به کار: این گواهی اثبات می کند که شما پس از اتمام دوره سفر خود برای برگشت به کشور وابستگی دارید و قصد ماندن در سوئیس را ندارید.
 • دعوتنامه: داشتن دعوت نامه از سوی آشنایان و کارفرما، امورات مربوط به دریافت ویزا را برای شما آسان تر می کند.

انواع ویزای سوئیس

ویزای سوئیس دارای انواع مختلفی است که در چند نوع مختلف دسته بندی می شوند. برخی از ویزاهای این کشور شامل ویزای توریستی، تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … می شود. افراد باید با توجه به شرایط و نیاز خود نسب به اخذ ویزای مورد نظر اقدام کنند. انواع ویزای سوئیس به صورت زیر می باشد:

ویزای نوع A یا ترانزیت

این نوع ویزا برای افرادی صادر خواهد شد که قصد دارند برای رفتن از کشوری به کشور دیگر برای مدت کوتاهی در فرودگاه کشور سوئیس توقف داشته باشند. با اخذ این نوع ویزا فرد اجازه خروج از فرودگاه را ندارد.

ویزای نوع B

این نوع ویزا دقیقا مانند ویزای نوع A می باشد با این تفاوت که فرد اجازه دارد تا 5 روز در کشور سوئیس اقامت کند و از فرودگاه خارج شود.

ویزای نوع C

این نوع ویزا را معمولا ویزای کوتاه مدت نیز می گویند. افرادی که به قصد گردشگری، دید و بازدید خانوادگی و یا درمان به این کشور سفر می کنند از این نوع ویزا سوئیس استفاده خواهند کرد.

ویزای نوع D

این ویزا برای افرادی است که برای بلند مدت و یا در مدت زمان معین تصمیم به اقامت در کشور سوئیس را دارند. معمولا این نوع ویزا به مقصودهای مانند تحصیل و کار برای افراد صادر خواهد شد و اعتبار محدود و بلند مدت دارد.

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس یکی از ویزاهای بلند مدت و موقت می باشد که فرد پس از تمام تحصیلات خود باید به کشور مبدا باز گردد، مگر این که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و در کشور سوئیس مشغول به کار شود.
برای تحصیل در این کشور باید در یکی از دانشگاه های برتر سوئیس پذیرش خود را دریافت نمایید و سپس با انجام امور مربوطه نسبت به اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و تحصیل در این کشور اقدام نمایید.
تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا شرایط خاصی دارد. یکی از مزیت های تحصیل در دانشگاه سوئیس این است که امکان تحصیل به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی وجود دارد.

ویزای کاری و شغلی سوئیس

فردی که قصد دارد ویزای کاری و شغلی سوئیس را دریافت کند باید مدت زمان حدود 6 ماه منتظر بماند زیرا این امر نیازمند دریافت پیشنهاد شغلی و دعوتنامه از سوی کارفرمای سوئیسی است.
کارفرما باید به مدت سه ماه به جست و جوی نیروی کار در سوئیس بپردازد و سپس در صورت نیافتن نیروی کار خود 3 ماه دیگر را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جست و جوی کار باشد.

در نهایت با نیافتن نیروی کار مورد نظر خود با ارسال دعوتنامه شغلی برای نیروی مورد نظر خود در خارج از اتحادیه اروپا، وی را برای کار در سوئیس دعوت نماید.
از آن جایی که کشور سوئیس یک کشور بسیار پیشرفته بوده و متقاضیان کار در این کشور آمار بالایی دارند، افراد جهت یافتن شغل مورد نظر خود در کشور سوئیس باید تخصص لازم را دارا بوده و رزومه کاری قوی از خود ارائه نمایند.

ویزای سرمایه گذاری سوئیس

ویزای سرمایه گذاری سوئیس

افرادی که قصد سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئیس را دارند باید از سرمایه کافی برای انجام این کار برخوردار باشند تا بتوانند از روش های مختلف اقدام نمایند. از جمله روش های سرمایه گذاری در کشور سوئیس که در نهایت پس از گذشت مدت زمان تعیین شده منجر به اخذ تابعیت خواهد شد شامل:

 1. ثبت شرکت در سوئیس
 2. پرداخت مالیات در سوئیس برای بازنشستگان

افراد می توانند با داشتن شرایط لازم از این طریق به سرمایه گذاری در کشور سوئیس بپردازند. افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک در کشور سوئیس سرمایه گذاری کنند باید به این نکته توجه نمایید که فرد از این طریق نمی تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس برای افرادی صادر می شود که قصد دارند در مدت زمان محدود و تنها به قصد دید و بازدید بستگان، تفریح و مسافرات به کشور سوئیس سفر کنند. این نوع ویزا معمولا به مدت 90 روز برای متقاضیان صادر می شود و فرد می تواند برای درخواست مجدد ویزای توریستی سوئیس، 6 ماه پس از دوره اول اقدام نمایند.

ویزای سوئیس از طریق ازدواج

ویزای سوئیس از طریق ازدواج

اگر قصد دارید از طریق ازدواج در کشور سوئیس اقامت و تابعیت دریافت کنید باید با یک شخص شهروند سوئیسی ازدواج کنید تا از این طریق امکان دریافت اقامت برای شما فراهم شود. از آن جایی که ازدواج های سوری برای دریافت اقامت و تابعیت کشور سوئیس افزایش یافته است، دولت این کشور شرایطی را برای زوجین تعیین کرده است. در ادامه به شرایط اخذ ویزای سوئیس از طریق ازدواج اشاره می کنیم:

 1. هر دو طرف باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
 2. هر دو شخص مجرد بوده و فرد قصد ازدواج دوم را نداشته باشد.
 3. اگر هر یک از طرفین دارای قیم قانونی هستند برای ازدواج باید رضایت آن ها را به دست آورند.

ویزای سوئیس از طریق تولد فرزند

قوانین ویزای سوئیس از طریق تولد تا قبل از سال 1983 میلادی تابع خاک بود یعنی هر فردی که در این خاک متولد می شد تابعیت این کشور را دریافت می کرد، اما بعد از سال 1983 میلادی این قانون به اصل خون تبدیل شد و تنها فرزندانی که از والدین سوئیسی متولد می شدند می توانستند تابعیت این کشور را داشته باشند.
توجه داشته باشید در صورتی که حتی یکی از والدین نیز تابعیت سوئیس را دارا باشد برای دریافت تابعیت فرزند کفایت می کند. والدین خارجی با تولد فرزند در این کشور نمی توانند برای وی تابعیت سوئیس را دریافت کنند.

ویزای خانوادگی سوئیس

ویزای خانوادگی سوئیس

یکی دیگر از ویزاهای کشور سوئیس، ویزای خانوادگی می باشد. در ویزای خانوادگی سوئیس افرادی که موفق به دریافت ویزاهای مختلف می شوند، می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت نموده و آن ها را با خود همراه نمایند.
برای انجام این کار می توان برای آن ها دعوتنامه ارسال نمود. یکی از مهم ترین شرایط ویزای خانوادگی سوئیس دارا بودن تمکن مالی فرد جهت پرداخت هزینه های زندگی همراهان و تامین محل اقامت آن ها می باشد.

ویزای سوئیس با دعوتنامه

داشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای سوئیس روند کار را سرعت می بخشد. افرادی که از سوی بستگان سوئیسی خود دعوتنامه دریافت می کنند و یا کسانی که برای کار در این کشور از سوی کارفرمایی در این کشور درخواست کار دارند می توانند با سهولت بیشتی برای اخذ ویزای خود اقدام کنند. ویزای سوئیس با دعوتنامه در تمامی ویزاهای موجود امکان پذیر است و هر یک شرایط خاص خود را دارا می باشد.

ویزای سوئیس برای افغانها

افغان ها برای مهاجرت و اقامت در کشور سوئیس می توانند همانند سایرین از انواع ویزاهای موجود برای این کشور استفاده نمایند. ویزاهای سوئیس برای افغانها شامل ویزاهای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و … می شود.
متقاضیان افغان برای این کار باید به سفارت سوئیس در کشور افغانستان مراجعه نموده و از آن جا اقدامات لازم را صورت دهد. افغان هایی که در ایران حضور دارند نیز برای اخذ ویزای سوئیس باید از مدارکی مانند پاسپورت دارای اعتبار و کارت هویتی معتبر برخوردار بوده و به سفارت سوئیس در کشور ایران مراجعه نمایند.

هزینه و قیمت ویزای سوئیس

هزینه و قیمت ویزای سوئیس

یکی از مهم ترین مقوله هایی که در اخذ ویزا سوئیس وجود دارند هزینه آن می باشد. هزینه و قیمت ویزای سوئیس بسته به نوع ویزا و سن افراد متفاوت است. فرد باید قبل از اقدامات لازم جهت اخذ ویزای سوئیس از تمامی این هزینه ها آگاهی داشته باشد تا بدون نگرانی و با آشنایی کامل اقدامات لازم را صورت دهد. هزینه ویزاهای مختلف سوئیس به شرح زیر می باشد:

نوع ویزا هزینه به دلار
ویزای سوئیس برای متقاضی اصلی 96
ویزای سوئیس برای افراد 6 تا 12 سال 48
ویزای سوئیس برای افراد زیر 6 سال بدون نیاز به پرداخت هزینه
ویزای کاری 100
ویزای تحصیلی 88
ویزای سرمایه گذاری 100

 

مدارک لازم برای ویزای سوئیس

یکی از مسائل مهم در امور اخذ ویزا داشتن مدارک لازم به صورت کامل و بدون نقص می باشد. افرادی که مدارک مربوط به اخذ ویزای خود را به صورت کامل و بدون نقص ارائه می کنند راحتی تر می توانند این مسیر را طی کنند و موفق به دریافت ویزای سوئیس شوند.
افراد بی تجربه می توانند با دریافت مشاوره از موسسات معتبر مهاجرتی به راحتی از تکمیل بودن مدارک خود آگاهی پیدا کنند. از جمله مدارک لازم برای ویزای سوئیس شامل موارد زیر می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه عکس به میزان نیاز
 • داشتن نسخه ای از بلیط
 • بیمه مسافرتی
 • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماهه
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه مدارک گردش حساب
 • مدارک عدم سوء پیشینه
 • مدارک هویتی و شناسایی
 • ارائه مدارک سابقه سفر در صورت وجود
 • نداشتن مشکل جهت اخذ ویزا و ورود به کشور سوئیس

مراحل درخواست و اخذ ویزای سوئیس

مراحل درخواست و اخذ ویزای سوئیس

دریافت ویزا سوئیس دارای مراحل مشخص شده ای است. آگاهی از مراحل درخواست و اخذ ویزای سوئیس به متقاضیان کمک می کند راحت تر بتوانند نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. به عنوان متقاضی دریافت ویزای سوئیس در اولین قدم باید نوع ویزای دریافتی خود را مشخص کنید و فرم درخواست ویزای خود را مطابق با نوع ویزای درخواستی تکمیل نمایید.
پس از مشخص نمودن ویزا باید در سفارت تهران برای خود وقت سفارت رزرو کنید. پس از رزرو وقت سفارت سوئیس باید مدارک تعیین شده را تهیه و جمع آوری نمایید تا در هنگام مراجعه به سفارت آن ها را ارائه نمایید.
توجه نمایید که هنگام ارائه مدارک باید هزینه مربوط به اخذ ویزا را نیز پرداخت نمایید. پس از انجام امور شخص باید منتظر بماند تا از طریق سفارت نتیجه بررسی به وی اعلام شود. در نهایت برای خرید بلیط و سایر امور مربوطه اقدام نماید.

فرم درخواست ویزای سوئیس

یکی از مراحل اخذ ویزای سوئیس تکمیل فرم درخواست ویزا می باشد. برای انجام این کار به سایت مربوطه مراجعه نموده و فرم درخواست ویزای سوئیس را از آن جا دانلود نمایید. فرم مورد نظر را مطابق با درخواست خود تکمیل کنید.
توجه داشته باشید که در هنگام تکمیل فرم هیچ گونه غلط نگارشی در آن وجود نداشته باشد. در فرم مربوطه اطلاعاتی نظیر اطلاعات هویتی و شناسایی، اطلاعات پاسپورت، محل اقامت در سوئیس، تاریخ رفت و برگشت، سابقه سفر، سابقه ریجکتی ویزا و … از متقاضیان درخواست می شود.
فرم درخواست را پس از تکمیل باید نزد خود نگه دارید تا هنگام مراجعه به سفارت سوئیس همراه با سایر مدارک به آن ها تحویل دهید.

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای سوئیس

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای سوئیس

اگر جهت اخذ ویزا سوئیس درخواست داده اید از راه های مختلفی می توانید نسبت به مراحل آن استعلام دریافت کنید. یکی از راه های استعلام وضعیت و پیگیری ویزای سوئیس مراجعه به سفارتخانه ای می باشد که در آن مراحل دریافت ویزا و انگشت نگاری را انجام داده اید.
از دیگر روش های موجود برای استعلام وضعیت ویزا از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل می باشد. روش دیگر داشتن شماره مرجع بر روی فاکتوری است که از سفارت این کشور دریافت کرده اند. برای استعلام از این طریق به سایت مربوطه مراجعه کرده و شماره پیگیری را همراه با اطلاعات هویتی وارد کنید تا آخرین وضعیت درخواست شما برای ویزا نشان داده شود.

شرایط عکس ویزای سوئیس

یکی از مهم ترین مقوله ها در اخذ ویزای سوئیس عکس متقاضی می باشد. معمولا عکس ارائه شده برای دریافت ویزا باید دارای ویژگی های خاصی باشد. از جمله ویژگی های لازم برای عکس ویزای سوئیس به صورت زیر است:

 • عکس باید تمام رخ ثبت شود
 • وضوح تصویر باید بالا باشد و تاری در آن وجود نداشته باشد
 • پس زمینه عکس سفید یا رنگ روشن باشد
 • 80 درصد عکس را چهره فرد پوشانده باشد
 • در صورتی که عینک مانع دیده شدن چشمان فرد نشود مانعی برای آن وجود ندارد

سایت سفارت و ویزای سوئیس

یکی از مراحل اخذ ویزا سوئیس رزرو وقت سفارت این کشور می باشد. سفارت سوئیس در ایران وجود دارد و این امر شرایط را برای متقاضیان راحت تر می کند. با مراجعه به سایت سفارت و ویزای سوئیس می توان برای خود وقت سفارت را رزرو نمود تا زمان معین شده همراه با مدارک به سفارت سوئیس مراجعه کرد. در حال حاضر امورات مربوط به اخذ ویزا سوئیس به شرکت های VFSGlobal واگذار شده است.

ویزای فوری سوئیس

ویزای فوری سوئیس به ویزایی اطلاق می شود که در کم ترین زمان ممکن که کم تر از 1 ماه است صادر شود. معمولا افرادی که متقاضی دریافت ویزای سوئیس در کم ترین زمان ممکن هستند می توانند با درخواست ویزای توریستی برای انجام کار خود اقدام کنند.

ویزای سوئیس تضمینی

اگر برای دریافت ویزای سوئیس تضمینی اقدام نمایید باید به شما بگوییم که هیچ گونه ویزایی به صورت تضمینی برای متقاضیان وجود ندارد زیرا در تمامی مراحل ممکن است با درخواست شما مخالفت شود.
تنها در تضمینی که در اخذ ویزای سوئیس می توان به متقاضیان ارائه نمود این است که تا آخرین مرحله با آن ها همراه بود و یا هزینه پرداختی برای ویزا به موسسات مشاوره ای و مهاجرتی به افراد بازگردانده شود، در غیر این صورت هیچ گونه تضمینی برای افراد جهت دریافت ویزا سوئیس وجود ندارد.

مشاوره برای گرفتن ویزای سوئیس

اگر جزء متقاضیان دریافت ویزای سوئیس می باشید با دریافت مشاوره از موسسات معتبر مهاجرتی می توانید راحت تر جهت اخذ ویزا اقدام نمایید. اخذ مشاوره برای گرفتن ویزای سوئیس به متقاضیان کمک می کند مدارک خواسته شده با دقت بیشتری تهیه نمایند و در هنگام تکمیل فرم درخواست ویزا با مشکل مواجه نشوند.

سوالات متداول در مورد ویزای سوئیس

 • هزینه اخذ ویزای سوئیس چقدر است؟

هزینه اخذ ویزا سوئیس برای متقاضیان اصلی بالای 12 سال 96 دلار، متقاضیان 6 تا 12 سال 48 دلار و متقاضیان کم تر از 6 سال رایگان می باشد.

 • از چه راه های می توان برای اخذ ویزای سوئیس اقدام نمود؟

اخذ ویزا سوئیس از راه هایی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، کار و اشتغال، دعوتنامه و … امکان پذیر می باشد.

 • آیا با خرید ملک در سوئیس می توان تابعیت این کشور را به دست آورد؟

خیر با خرید ملک در سوئیس می توان ویزای اقامت موقت کشور سوئیس را به دست آورد، اما نمی توان تابعیت این کشور را اخذ نمود.

 • هزینه و قیمت ویزای سرمایه گذاری سوئیس چقدر است؟

متقاضیان برای دریافت ویزای سرمایه گذاری سوئیس باید مبلغی در حدود 100 دلار را در نظر بگیرند که این مبلغ تنها هزینه و قیمت اخذ ویزا می باشد.

سخن پایانی

ویزای سوئیس یکی از با ارزش ترین و معتبرترین ویزاهای جهان است که افراد زیادی برای اخذ آن درخواست می دهند. با استفاده از ویزای سوئیس به راحتی می توان به کشورهای عضو اتحادیه شینگن بدون نیاز به اخذ سایر ویزاها سفر نمود.
از جمله ویزاهای کشور سوئیس شامل ویزای توریستی، کاری و شغلی، سرمایه گذاری، تحصیلی، ازدواج و … می باشد. هزینه ویزای سوئیس در هر یک از آن ها متفاوت است که متقاضیان باید با توجه به نوع ویزای درخواستی خود هزینه آن را پرداخت نمایند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *