همه چیز در مورد ویزای اتریش 2024

ویزای اتریش
فهرست مطالب

قابلیت و اعتبار ویزای اتریش

ویزای اتریش یکی از بهترین و قدرتمندترین ویزاهای جهان می باشد که با اخذ آن می توانید به راحتی به سایر کشورهای عضو اتحادیه شنگن سفر کنید. از روش های مختلفی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و … می توان ویزا اتریش را به دست آورد.
هر فرد با توجه به شرایط خود بهترین مسیر را انتخاب نموده و از آن طریق برای ویزای این کشور اقدام می کند. مقاله زیر اطلاعات دقیقی را در زمینه ویزای کشور اتریش به علاقمندان ارائه می کند که با مطالعه آن به پاسخ سوالات خود در مورد مهاجرت به اتریش و ویزای این کشور دست خواهید یافت.

شرایط ویزای اتریش

شرایط ویزای اتریش

افرادی که در خارج از کشور اتریش زندگی می کنند برای ورود و اقامت در این کشور در مدت زمان مشخص شده نیاز به اخذ ویزا خواهند داشت. دریافت ویزای هر کشور شرایط مخصوص به خود را دارد و ویزای اتریش نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. افرادی که قصد دریافت ویزا اتریش را دارند باید تمامی مسائل زیر را مد نظر داشته باشند. شرایط اخذ ویزای کشور اتریش:

 • شهروندان کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند و آمریکا می توانند به مدت 90 روز بدون دریافت ویزای اتریش در این کشور اقامت داشته باشند.
 • شهروندان خارج از اروپا باید برای ورود به اتریش ویزای این کشور را تهیه کنند.
 • افراد شهروند اتحادیه اروپا و منطقه شینگن می توانند بدون ویزا اتریش به راحتی به این کشور سفر کنند.

انواع ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش

ویزای اتریش دارای انواع مختلفی است که با بررسی هر یک از آن ها می توانید ویزای مرتبط با درخواست خود را انتخاب نمایید. به طور کلی انواع ویزای کشور اتریش از نظر بلند مدت و کوتاه مدت به دسته های زیر تقسیم می شود:

 • ویزای نوع A: با اخذ ویزای نوع A اتریش افراد می توانند در حوزه کشورهای شینگن حمل و نقل هوایی انجام دهند.
 • ویزای نوع B: این نوع ویزای اتریش برای افرادی صادر می شود که برای رسیدن به مقصد نهایی خود باید از اتریش عبور کنند، یعنی یک نوع توقف ترانزیت در اتریش خواهند داشت و سپس به مقصد خود می رسند. برای دریافت این نوع ویزا باید از کشور مبدا خود اقدام کنید زیرا در طول سفر به شما ویزا نخواهند داد.
 • ویزای نوعC : این نوع ویزا برای اقامت های کوتاه مدت که معمولا تا 90 روز زمان نیاز خواهد داشت می باشد.
 • ویزای نوع D: این نوع ویزا برای اقامت طولانی مدت مانند تحصیل یا کار در اتریش صادر می شود که برای آن به بیش از 90 روز زمان نیاز دارد. در مدت زمان اقامت فرد در اتریش، وی می تواند برای دریافت اقامت این کشور جهت مدت زمان طولانی تر اقدام کند. با اخذ این ویزا فرد می تواند در کل حوزه شینگن تردد داشته باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

اتریش یکی از کشورهایی است که شرایط تحصیلی بسیار خوبی دارد به همین دلیل برای ورود به دانشگاه های این کشور طرفداران زیادی نیز وجود خواهد داشت. افرادی که با داشتن شرایط، موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی این کشور می شوند، می توانند به تحصیل رایگان در اتریش بپردازند و در نتیجه با بهره مندی از بهترین امکانات تحصیلی آینده خود را تضمین نمایند.
برای تحصیل در دانشگاه های اتریش دو نوع ویزای کوتاه مدت 90 روزه و بلند مدت 6 ماهه صادر می شود که فرد می تواند با داشتن شرایطی از جمله تمکن مالی، ارائه مدارک تعیین شده، تاییدیه پذیرش از دانشگاه های اتریش و … خود را برای تحصیل در این کشور آماده سازد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “ویزای تحصیلی اتریش” می توانید به این مطلب مراجعه کنید: ویزای تحصیلی اتریش

 

ویزای اتریش از ترکیه

ویزای اتریش از ترکیه

اخیرا آمار پناهندگان ایرانی به مناطق مختلف شینگن از جمله اتریش بالا رفته است به همین سبب درخواست ویزای اتریش از سوی سفارت این کشور در ترکیه می تواند کار را سریع تر و مطمئن تر پیش ببرد.
فرد متقاضی باید شرایط لازم را برای درخواست و دریافت ویزا اتریش از ترکیه دارا باشد تا بتواند این ویزا را دریافت نماید. از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزا کشور اتریش از ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

 • سابقه سفر متقاضی ( فرد با داشتن سابقه سفر به حوزه شینگن می تواند احتمال دریافت ویزا اتریش خود را افزایش دهد )
 • شرایط سنی
 • مدارک مالی و کاری در ترکیه
 • مدارک شناسایی فردی

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش این امکان را برای افراد ایجاد می کند تا با دریافت آن بتوانند علاوه بر کشور اتریش به سایر کشورهای منطقه شینگن نیز وارد شوند. منطقه شینگن شامل 26 کشور می باشد که افراد دارای این ویزا می توانند به راحتی تا مدت زمان اعتبار ویزای خود به آن ها وارد شوند. ویزای توریستی اتریش معمولا بین 90 تا 180 روز اعتبار دارد.

ویزای اتریش با دعوتنامه

ویزای اتریش با دعوتنامه

افرادی که ویزای اتریش را دارا هستند می توانند برای اقامت همراهان خود دعوت نامه ارسال نموده تا آن ها را نیز با خود همراه نمایند. ویزای کشور اتریش با دعوتنامه برای دانشجویان و یا افرادی که برای کار در این کشور حاضر می باشند فراهم شده است.
فرد برای انجام این کار باید تمکن مالی لازم را برای حمایت از فرد متقاضی دارا باشد. ویزای همراه توریستی نیز از این شرایط پیروی می کند و برای اخذ آن باید دعوتنامه ارسال شده را ارائه نمود.

ویزای اتریش برای ایرانیان

ویزای اتریش برای ایرانیان

ایرانیان همانند سایر افراد می توانند برای انواع ویزاهای اتریش درخواست دهند. آن ها می توانند از طریق سفارت این کشور درخواست خود را ارسال نمایند. ویزای اتریش برای ایرانیان شامل ویزاهای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … تقسیم می شود.
با توجه به دایر بودن سفارت کشور اتریش در ایران، ایرانیان متقاضی می توانند با مراجعه به سفارت این کشور در کشور خود مراحل اخذ ویزا اتریش را طی کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش

جهت جلوگیری از ریجکت شدن ویزای اتریش برای سفر به این کشور، باید مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و بدون کاستی ارائه نمود. بهتر از مدارک مورد نیاز برای ویزا اتریش را شخصا و حضوری به سفارت این کشور تحویل دهید تا مطمئن شوید به درستی این کار را انجام داده اید.
همچنین می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی نیز کمک بگیرید تا این مراحل را آسوده تر طی کنید. مدارک لازم برای ویزای کشور اتریش به صورت زیر می باشد:

 • نامه تمکن مالی متقاضی
 • بلیط رفت و برگشت
 • انگشت نگاری
 • عکس
 • شناسنامه و مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک محل اقامت

نحوه گرفتن ویزای اتریش

در نخستین مرحله از نحوه گرفتن ویزای اتریش فرد باید هدف خود را از سفر به اتریش مشخص نماید تا بر این اساس بتواند نوع ویزای دریافتی خود را مشخص کند. باید تمامی مدارک مورد نیاز را جهت دریافت ویزا به صورت دقیق آماده کنید و در زمان مقرر شده به سفارت اتریش ارائه کنید.
توجه نمایید که باید با سفارت اتریش در محل زندگی خود تماس گرفته و نوبت حضور خود را جهت توضیح و مجاب نمودن افسر کنسولگری برای دریافت ویزا اتریش رزرو کنید.

فرم درخواست ویزای اتریش

فرم درخواست ویزای اتریش

برای درخواست ویزای اتریش باید فرم آن را پر نموده و آن را سفارت این کشور تحویل دهید. متقاضیان باید در فرم درخواست ویزای کشور اتریش ابتدا مشخصات خود را تکمیل نمایند. پس از تکمیل نمودن مشخصات هویتی فرد متقاضی باید نوع ویزای درخواست را بیان کند و مدت زمان حضور خود را در این کشور اعلام نمایند.
پس از پر کردن درخواست های فوق باید هدف خود را مبنی بر درخواست ویزا اتریش توضیح دهد. این فرم را می توانید از سایت های معتبر و یا سفارت اتریش در کشور خود تهیه کنید.

هزینه ویزای اتریش

درخواست ویزای اتریش همانند ویزای سایر کشورها دارا هزینه است. این هزینه ها شامل موارد مختلفی است که باید از آن ها آگاهی کسب نمود. قیمت ویزا اتریش برای سنین مختلف متفاوت است و برای برخی سنین نیز رایگان می باشد. هزینه ویزای کشور اتریش در موارد مختلف به شرح زیر می باشد:

نوع ویزا هزینه
ویزای ترانزیت 80 یورو
میزای شینگن برای بزرگسالان 80 یورو
ویزای شینگن برای کودکان زیر 6 سال رایگان
ویزای شینگن برای کودکان بین 6 تا 12 سال 40 یورو
ویزای ترانزیت برای کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو
ویزای ترانزیت برای کودکان زیر 6 سال رایگان
ویزای نوع D برای افراد زیر 6 سال 75 یورو
ویزای نوع D برای افراد بالای 6 سال 150 یورو
ویزای افراد بین 6 تا 35 سال با تقاضای پناهندگی از سوی خانواده هایشان 200 یورو
ویزای افراد زیر 6 سال با درخواست پناهندگی خانواده هایشان 100 یورو

سریعترین روش اخذ ویزای اتریش

روش های مختلفی برای اخذ ویزای اتریش وجود دارند که شرایط هر فرد در انتخاب بهترین روش بسیار تاثیر گذار می باشد. هر یک از روش های مختلف اخذ ویزا اتریش مدت زمان خاص خود را نیاز خواهد داشت.
برای تعیین سریعترین روش اخذ ویزا اتریش باید شرایط افراد را در نظر گرفت. به طور کلی از بهترین و آسان ترین روش های اخذ ویزای این کشور می توان به ویزای جاب آفر، ویزای تحصیلی و یا ویزای کشور اتریش از طریق ازدواج با یک تبعه اتریشی اشاره نمود.

عکس ویزای اتریش

در زیر می توانید تصویر ویزای اتریش را مشاهده نمایید:

تصویر و عکس ویزای اتریش

سوالات متداول درباره ویزای اتریش

 1. چند مورد از مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اتریش را نام ببرید؟

داشتن نامه تمکن مالی، پاسپورت معتبر، مدارک شناسایی فرد، عکس و…

 1. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اتریش چقدر می باشد؟

معمولا اعتبار ویزای توریستی برای کشور اتریش بین 90 تا 180 روز می باشد.

 1. آیا با دریافت ویزای اتریش می توان به سایر کشورهای اروپایی سفر کرد؟

به دلیل این که اتریش جزء کشورهای عضو اتحادیه شینگن می باشد با دریافت ویزای این کشور می توان به سایر کشورهای عضو این پیمان نامه سفر کرد.

 1. مدت زمان ویزاهای بلند مدت در اتریش چقدر می باشد؟

معمولا اعتبار ویزاهای بلند مدت کشور اتریش تا 6 ماه خواهد بود.

سخن پایانی

مقاله فوق اطلاعاتی کاملی را در زمینه ویزای اتریش و همچنین انواع ویزاهای این کشور در اختیار شما عزیزان قرار داده است. ویزاهای مختلفی از جمله ویزاهای توریستی، تحصیلی، کاری و… برای ورود به اتریش وجود دارند که هر کدام از این ویزاها شرایط مخصوص به خود را دارا می باشند.
از جمله بهترین ویزا اتریش ویزای تحصیلی است که به وسیله آن فرد می تواند در بهترین دانشگاه های دولتی این کشور به صورت کاملا رایگان مدرکی با اعتبار بسیار بالا را دریافت کند. برای سهولت در اخذ ویزای کشور اتریش می توانید از موسسات مهاجرتی که در این زمینه فعالیت دارند درخواست کمک نمایید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *