همه چیز در مورد ویزای انگلیس

ویزای انگلیس
فهرست مطالب

قابلیت و اعتبار ویزای انگلیس

ویزای انگلیس یکی از بهترین و با اعتبارترین ویزاهای حال حاضر جهان است که شرایط دریافت آن برای ایرانیان بسیار سخت می باشد. به دلیل قرار نداشتن کشور انگلیس در بین پیمان نامه شینگن برای دریافت ویزای این کشور باید به صورت جداگانه اقدام نمود.
ویزای کشور انگلیس دارای انواع مختلفی است که افراد بر اساس نیاز و شرایط خود باید اقدام به اخذ آن نمایند. ویزا انگلیس را می توان به صورت ویزای تحصیلی، کاری، توریستی و … اخذ نمود. ویزای این کشور در دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت صادر می شوند.

شرایط اخذ ویزای انگلیس

شرایط اخذ ویزای انگلیس

برای مهاجرت به انگلیس و ورود به این کشور، نیاز به دریافت ویزای انگلیس دارید که جهت اخذ آن شرایط و ضوابطی وجود دارد و افراد ملزم به رعایت آن می باشند. شرایط اخذ ویزا انگلیس به صورت زیر می باشد:

 • سابقه سفر و داشتن ویزای کشورهای معتبری مانند آمریکا، استرالیا، ویزای حوزه شینگن و کانادا می تواند یک امتیاز مثبت برای دریافت ویزای کشور انگلیس محسوب شود.
 • اگر از سوی بستگان درجه یک خود در انگلیس دعوتنامه دریافت کنید می توانید راحت تر برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید. توجه کنید که در دعوتنامه باید تاریخ ورود و خروج به کشور انگلیس، مدت زمان اقامت و … ذکر شده باشد.
 • تمکن مالی تعیین شده نیز یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزا انگلیس می باشد. گردش حساب فرد در 3 تا 6 ماه اخیر برای دریافت ویزای کشور انگلیس مورد بررسی قرار خواهد گرفت که باید به دلار یا پوند باشد. افراد متقاضی دریافت این نوع ویزا باید در حساب کوتاه مدت خود 150 میلیون تا 200 میلیون تومان پول داشته باشند.

انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ورود و اقامت در کشور انگلیس از راه های مختلفی امکان پذیر است که برای هر یک از روش های انتخاب باید ویزای مختص به آن را دریافت کنید. برای دریافت هر کدام از این ویزاها شرایط تعیین شده ای وجود دارند که فرد باید قبل از انتخاب، تمامی آن ها را مورد بررسی قرار دهد. انواع ویزای کشور انگلیس برای متقاضیان به صورت زیر می باشد:

 • ویزای توریستی انگلیس
 • ویزای خانوادگی انگلیس
 • ویزای تحصیلی انگلیس
 • ویزای کاری انگلیس

ویزای کاری انگلیس

ویزای کاری انگلیس

جهت پرداختن به کار در کشور انگلیس شما باید از سوی کارفرمایی در این کشور دعوت نامه دریافت کنید، تنها در این صورت می توانید برای انجام کار در این کشور اقدام کنید. توجه داشته باشد که کار کردن در انگلیس شرایطی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس در سطح بالا اشاره نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا، به این مطلب مراجعه کنید: ویزای کار انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس

از دیگر ویزای انگلیس که شرایط را برای ورود افراد به این کشور فراهم می کند، ویزای تحصیلی انگلیس می باشد. جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ابتدا متقاضی باید پذیرش خود را از سوی دانشگاه مورد نظر دریافت کند.
پس از دریافت پذیرش باید تمامی مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه انتخاب شده را فراهم آورد. از جمله مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ارائه مدارک تمکن مالی است که با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر، مقدار آن بسیار متفاوت می باشد.

همچنین بخوانید: تحصیل در انگلستان

ویزای انگلیس با دعوتنامه

برای اخذ ویزای انگلیس با دعوتنامه باید دعوتنامه ای را از بستگان درجه یک، دوست، آشنا، فامیل و … دریافت نمایید. متن دعوتنامه ارسالی باید دارای موارد تعیین شده ای از جمله تاریخ رفت، مدت زمان اقامت در انگلیس، تاریخ برگشت، محل اقامت در انگلیس و نسبت فرد دعوت کننده با شما باشد.

ویزای انگلیس از طریق ازدواج

ویزای انگلیس از طریق ازدواج

از دیگر روش ها برای اخذ ویزای انگلیس از طریق ازدواج با یک تبعه انگلیسی می باشد. اگر فرد متقاضی قصد ازدواج با یک شهروند انگلیسی را داشته باشد به راحتی می تواند ویزای کشور انگلیس را دریافت نماید و به این کشور سفر کند.
توجه داشته باشید که صداقت این ازدواج باید تایید شود و در صورت هر گونه شک و تردید به حقیقی بودن این ازدواج درخواست وی رد خواهد شد.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

در بین تمامی ویزاهای دریافت شده برای کشور انگلیس پرطرفدارترین نوع ویزا، ویزای توریستی انگلیس می باشد. در این نوع ویزا فرد به منظور مسافرت و گردشگری به این کشور سفر می کند و قصد بازگشت به کشور خود را خواهد داشت.
مدت ویزای توریستی انگلیس متفاوت بوده و فرد بسته به نیاز خود این نوع ویزا را دریافت می کند. معمولا مهم ترین مسئله در اخذ ویزای توریستی انگلیس گردش حساب و تمکن مالی فرد می باشد.

ویزای انگلیس از ایران

ایرانیانی که قصد دریافت ویزای انگلیس را دارند می توانند در کشور خود برای آن اقدام کنند زیرا در کشور ایران سفارت VFS وجود دارد که تمامی امور مربوط به ویزا انگلیس از ایران را انجام خواهد داد و فرد بدون مشکل می تواند در کشور خود به تمامی امور رسیدگی کند.

ویزای انگلیس برای افغان ها

کشور انگلستان شرایط دریافت ویزای انگلیس برای افغان ها را فراهم کرده است و وعده داده در طی سالیان پیش رو چند هزار تبعه افغان را با پناهندگی در این کشور اسکان می دهد. افغان ها نیز همانند سایر افراد دنیا می توانند از طریق ویزاهای مختلف مانند توریستی، تحصیلی، کاری و … به کشور انگلیس سفر کنند، اما به دلیل شرایط موجود در کشور افغانستان، بیشتر آن ها قصد دارند از طریق پناهندگی اقامت این کشور را به دست آورند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس

اگر قصد اخذ ویزای انگلیس را دارید باید مدارک تعیین شده را به صورت کامل و بدون کاستی تهیه نموده و در موعد مقرر شده به سفارت این کشور تحویل دهید. برای هر یک از ویزاهای انگلیس مدارک خاصی نیاز می باشد که افراد باید نسبت به آن ها آگاهی یابند. به طور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزا انگلیس جهت افراد متقاضی به صورت زیر می باشد:

 • گردش حساب فرد متقاضی در 3 تا 6 ماه اخیر
 • گذرنامه و پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدارک تمکن مالی فرد به پوند و یا به دلار آمریکا
 • شناسنامه و مدارک هویتی به همراه ترجمه رسمی آن ها
 • در صورت دارا بودن دعوتنامه ارائه آن
 • بلیط رفت و برگشت
 • ارائه گواهی اشتغال به کار
 • عکس مورد تایید

مشخصات عکس برای ویزای انگلیس

یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس داشتن عکس مورد تایید می باشد. عکس مورد نظر باید رنگی و به روز باشد یعنی حداکثر در مدت زمان 2 سال اخیر گرفته شده باشد. مشخصات عکس برای ویزای کشور انگلیس بدین گونه است که دو قطعه عکس در سایز های 3.5*4.5 نیاز می باشد که در صورت دارا نبودن ویژگی های لازم باید مجددا ارائه شوند.

نحوه و مراحل اخذ ویزای انگلیس

دریافت ویزای انگلیس همانند دریافت ویزای سایر کشورها دارای مراحلی است که باید توسط فرد متقاضی به ترتیب طی شوند. فرد باید تمامی مراحلی را به دقت پشت سر بگذراد تا بتواند بدون مشکل به ویزای کشور انگلیس دست یابد. در زیر نحوه و مراحل اخذ ویزا انگلیس به صورت مختصر شرح داده شده است:

 1. باید با توجه به شرایط و هدف خود از سفر به کشور انگلیس نوع ویزای مورد نظر را انتخاب کنید.
 2. فرم اخذ ویزای کشور انگلیس را به صورت آنلاین دریافت کنید و به دقت تکمیل نمایید.
 3. فرم تکمیل شده را می توانید به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین برای سفارت این کشور ارسال نمایید.
 4. در مرحله بعد باید برای خود وقت سفارت انگلیس را در یکی از کشورهای ایران، ترکیه و یا امارت رزرو کنید.
 5. هزینه ویزا انگلیس را به صورت آنلاین پرداخت کنید.
 6. در زمان مشخص شده در سفارت انگلیس حضور پیدا کنید تا سایر مراحل دریافت ویزا و انگشت نگاری را تکمیل نمایید.

هزینه ویزای انگلیس

ویزاهای مختلف برای ورود به انگلیس هزینه های مختلفی دارند. افراد باید با توجه به شرایط و نوع ویزای انتخابی هزینه آن را پرداخت نمایند. این هزینه ها را می توانید به صورت آنلاین پرداخت کنید که در صورت منصرف شدن به افراد بازگردانده نخواهد شد. در جدول زیر هزینه ویزای انگلیس در انواع مختلف بیان شده است. این هزینه ها به دلار آمریکا بیان شده اند.

نوع ویزا مدت زمان اقامت هزینه
ویزای چند بار ورود 6 ماه 350 دلار
ویزای چند بار ورود 2 سال 900 دلار
ویزای چند بار ورود 5 سال 1550 دلار
ویزای چند بار ورود 10 سال 1950 دلار
ویزای تحصیلی بسته به مدت زمان تحصیل 690 دلار

وقت سفارت انگلیس

ایرانیان می توانند برای تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران نیز اقدام کنند اما تهران به سرعت وقت سفارت را برای متقاضیان ویزای انگلیس تعیین نخواهد کرد. از این رو به افراد پیشنهاد می شود جهت سرعت بخشیدن به کارها و دریافت ویزای کشور انگلیس به کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات مراجعه کنند و در آن جا وقت سفارت را برای خود رزرو نمایند.

مدت زمان جوابدهی ویزای انگلیس

معمولا ویزای انگلیس پس از تکمیل مراحل بین دو هفته تا سه هفته کاری برای فرد ارسال می شود اما این در صورتی است که نقصی در پرونده فرد وجود نداشته باشد و تمامی مراحل بدون مشکل طی شوند. در صورت وجود مشکل این مدت طولانی تر خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزا انگلیس

صدور ویزای انگلیس از شروع مراحل درخواست تا زمان صدور حدود 3 هفته زمان می برد که معمولا این زمان به دلیل تقاضای بالا حدود 10 روز افزایش می یابد. به طور کلی تمامی مراحل از درخواست ویزا، ارسال مدارک و انگشت نگاری تا زمانی که ویزا صادر شود حدود 40 روز زمان خواهد برد.

تایید ویزای انگلیس

پس از انجام مراحل مربوط به اخذ ویزای انگلیس در صورتی که مراحل را به درستی طی کرده باشید موفق به اخذ ویزای این کشور خواهید شد. متقاضیان پس از تایید ویزا انگلیس می توانند در زمان معین شده خود را برای سفر به این کشور مهیا سازند.

ریجکت ویزای انگلیس

دلایل زیادی برای ریجکت شدن ویزای انگلیس وجود دارد. از دلایل ریجکت ویزای کشور انگلیس به موارد زیر می توان اشاره نمود:

 • نداشتن تمکن مالی لازم برای سفر به انگلستان
 • عدم بازگشت در زمان تعیین شده در سفر قبلی
 • عدم تعیین هدف از سفر خود
 • مغایرت ویزای انتخاب شده با هدف
 • داشتن سوء سابقه
 • نداشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک جعلی و فریب افسران سفارت
 • عدم تکمیل تمامی مراحل تعیین شده جهت اخذ ویزا

ویزای انگلیس تضمینی

هیچ تضمینی برای دریافت ویزای انگلیس وجود نخواهد داشت یعنی هیچ شرکت مهاجرتی نمی تواند این اطمینان را به شما بدهد که می تواند 100 درصد این ویزا را برای شما دریافت نماید. شرکت های مهاجرتی تنها می توانند تضمین نمایند که در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا انگلیس شما، هزینه پرداختی را به شما بازگردانند.

سوالات متداول درباره ویزای انگلیس

 1. چند مورد از دلایل ریجکت شدن ویزای انگلیس را نام ببرید؟

از دلایل ریجکت شدن ویزا انگلیس می توان به داشتن سوء سابقه، نداشتن تمکن مالی، نداشتن پاسپورت معتبر و عدم بازگشت در زمان تعیین شده در سفرهای قبلی و … اشاره نمود.

 1. زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس چقدر است؟

برای صادر شدن ویزا انگلیس حدود 3 هفته زمان نیاز می باشد.

 1. شرایط دریافت ویزا انگلیس از طریق ازدواج چیست؟

فردی که قصد دریافت ویزای کشور انگلیس از طریق ازدواج را دارد می تواند با یک شهروند انگلیسی ازدواج نموده و به سرعت این ویزا را دریافت کند.

 1. آیا شهروندان ایرانی می توانند در ایران ویزای کشور انگلیس دریافت نمایند؟

بله ایرانیان می توانند در کشور خود به راحتی کارهای مربوط به سفارت و ویزای انگلیس را انجام دهند.

سخن پایانی

مهاجرانی که قصد سفر به انگلیس را دارند با توجه به شرایط و هدف خود از راه های مختلفی می توانند ویزای انگلیس را دریافت نمایند. با توجه به نوع ویزای دریافتی توسط فرد هزینه و مدت زمان اعتبار آن نیز متفاوت می باشد.
افراد متقاضی برای دریافت ویزا انگلیس باید وقت سفارت انگلیس را برای خود در کشور مبدا رزرو نمایند و با مراجعه به آن جا مدارک خود را ارائه نموده و امورات مربوط به انگشت نگاری را انجام دهند. تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزای کشور انگلیس حدود 40 روز زمان خواهد برد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *