مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس
فهرست مطالب

شاید باور نکنید که سوئیس به عنوان یک کشور مهاجرتی، بالاترین نسبت ساکنان خارجی در جهان را دارد. بیشتر این مهاجران از اروپا آمده اند. از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس این می باشد که اخیرا کارگران بیش از هر زمان دیگری جذب سوئیس می شوند، با این حال این تحرکات نیز تغییری در دستورالعمل های سختگیرانه تابعیت سوئیس ایجاد نکرده است.

زندگی در سوئیس چگونه است؟

زندگی در سوئیس چگونه است؟

سوئیس به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد، در عین حال از مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس این است که چندین شهر این کشور از جمله ژنو جزو گران ترین شهرهای جهان می باشند.
بزرگترین جاذبه های گردشگری جهان در سوئیس قرار دارد. در میان تمام کشورهای جهان، سوئیس در رتبه سوم شادترین کشورها می باشد. سوئیس طولانی ترین امید به زندگی را دارد که به طور متوسط حدود 85 سال می باشد.

 

مزایا مهاجرت به سوئیس

مزایا مهاجرت به سوئیس

سوئیس به عنوان کشوری محصور در خشکی با بهترین کشورهای اروپایی هم مرز می باشد و شما می توانید فقط با یک قطار برای حضور در برخی از تاریخی ترین کشورهای جهان مانند اتریش و ایتالیا رفت و آمد کنید از مزایا و معایب مهاجرت به کشور سوئیس می توان به کیفیت بالای زندگی، سیستم بهداشتی، حقوق زنان، نظم و وقت شناسی مردمان سوئیس اشاره کرد.

کیفیت بالای زندگی

سوئیس به دلیل کیفیت بالای زندگی و اقتصاد پایدار ایده ی خوبی برای مهاجرت می باشد. از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس، حقوق و دستمزد بالا می باشد. بالاترین دستمزد ها در جهان متعلق به کشور سوئیس است و دستمزدهای بالای جوابگوی زندگی پر هزینه در سوئیس می باشند و همین موضوع یکی از عوامل کیفیت بالای زندگی در سوئیس می باشد.

سیستم بهداشتی

از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس سیستم بهداشتی آن است. مراقبت های بهداشتی در سوئیس بالاترین شاخصه کیفیت جهان را دارد که قوانین مربوط به آن توسط دولت فدرال سوئیس تنظیم می شود.
از دیگر مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس این است که هیچ گونه خدمات بهداشتی رایگانی توسط دولت فدرال سوئیس ارائه نمی شود، اما بیمه درمانی خصوصی برای همه افراد مقیم سوئیس (در عرض سه ماه پس از اقامت یا تولد در این کشور) اجباری می باشد.

حقوق زنان

از مزایا و معایب مهاجرت به کشور سوئیس حقوق زمان می باشد. ماده 8 قانون اساسی فدرال سوئیس نشان دهنده حقوق مساوی مرد زن در حوزه قانون، زندگی خانوادگی و شغل می باشند.

نظم و وقت شناسی

نظم و وقت شناسی در سوئیس

از مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس نظم و وقت شناسی مردم سوئیس می باشد. همانطور که سوئیسی ها به ساعت های خود شهرت دارند به نظم و وقت شناسی نیز شهرت دارند و بدان افتخار می کنند.
این نظم و وقت شناسی بیانگر چیزی قوی تر و عمیق تر می باشد و آن احساس ملی آنها نسبت به نظم اجتماعی و سیاسی است. برای ملاقات با سوئیسی ها همیشه وقت شناس باشید زیرا دیر رسیدن عمدی بسیار بی ادبانه تلقی می شود.

طبیعت عالی

وقتی مناظر زیبا و طبیعت عالی سوئیس را می بینید دوست دارید، برای همیشه در این کشور اقامت کنید. آلپ سوئیس زیباترین منظره در سراسر جهان می باشد و مردم سوئیس معتقدند که “سوئیس کوه های آلپ را انتخاب نکرده، بلکه این آلپ است که سوئیس را انتخاب کرده است.”
از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس این می باشد که سوئیس، نه تنها مناظر زیبای طبیعت چون دره های زیبا و دریاچه های فراوان و زمین های زیبا را در خود جای داده بلکه آب و هوای عالی نیز دارد.

تنوع بافت فرهنگی

از مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس تنوع بافت فرهنگی آن می باشد. سه زبان اصلی این قاره، آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی، زبان های ملی سوئیس هستند، همراه با رومانش که توسط اقلیت کوچکی صحبت می شود. بنابراین، فرهنگ سوئیس از تنوع فرهنگی زیادی برخوردار است که در طیف گسترده ای از آداب و رسوم سنتی مردمانش منعکس شده است.

امنیت بالا در سوئیس

امنیت بالا در سوئیس

امنیت در سوئیس بسیار بالا می باشد و این فرصتی برای والدینی است که می خواهند فرزندان مستقلی داشته باشند و از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس این است که بیشتر مردم می توانند تا دیر وقت بیرون از خانه باشند و یا بدون نگرانی به سفر بروند.

درآمد

هزینه زندگی در سوئیس یکی از بالاترین هزینه ها در جهان می باشد با این وجود از مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس می توان به این موضوع اشاره کرده که کارگران در سوئیس بالاترین حقوق را دریافت می کنند. و تعادل میان کار و زندگی برقرار است.

مراکز تحصیلی

استانداردهای یادگیری در سوئیس بالا می باشد. مدارس آن شامل مدارس دولتی و خصوصی می باشد. مدارس بین المللی نیز برای دانش آموزان مهاجر می باشد. از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس این است که در مدارس و دانشگاه های سوئیس به هر چهار زبان آلمانی و فرانسوی و انگلیسی و رومانیش تدریس می شود. ولی اکثر مدارس دولتی سوئیس به زبان آلمانی یا فرانسوی تدریس می شوند.

 

معایب مهاجرت به سوئیس

از بدی های سوئیس می توان به هزینه های بالای زندگی، مالیات، نگاه های سنتی مردمانش اشاره کرد.

هزینه زندگی در سوئیس

از مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس هزینه های آن می باشد. یک فرد مجرد برای زندگی راحت به حقوق خالص 3500 فرانک در ماه نیاز دارد، در حالی که یک خانواده چهار نفره حداقل به حقوق خالص 9000 فرانک در ماه نیاز دارد که این می تواند هزینه بالایی برای آن ها باشد. از مزایا و معایب مهاجرت به کشورسوئیس هزینه بالای زندگی دراین کشور می باشد.

رفتار مردم

رفتارمردم سوئیس مهربان و دوستانه است، آنها معمولا حفظ ظاهر می کنند و در ابتدا ممکن است اندکی غیردوستانه به نظر بیایند ولی معمولا از مهاجران استقبال می کنند. از مزایا و معایب مهاجرت به کشور این می باشد که اگر می خواهید دل یک سوئیسی را بدست بیاورید باید محترم و مودب و وقت شناس باشید.

نگاه های سنتی

نگاه سنتی سوئیسی ها

از دیگر مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس، جشنواره هایی هستند که در سوئیس برگزار می شوند که بر اساس سنت های باستانی هستند و نگاه سنتی مردم به مسائلی مانند کشاورزی مانند زنگ زدن کارگران تاکستان در بهار، صعود و فرود از آلپ در ماه های تابستان، جشنواره های شراب، کارناوال ها و جشن هایی که یادآور رویدادهای مهم تاریخی سوئیس مانند پیروزی های مهم درنبردهای تاریخی هستند، حاکی از نگاه های سنتی مردمان این سرزمین به آداب و رسومی که ریشه در گذشتگانشان دارد، می باشد.

ساعت کاری و سایر مشکلات در کار

از معایب مهاجرت به سوئیس ساعت کاری می باشد، کارگران سوئیسی تمایل دارند، ساعات بیشتری کار کنند و در صورت تجاوز از حداکثر ساعت کاری قراردادی، ساعات اضافی اعمال می شود و البته، کارفرمایان 25 درصد بالاتر از نرخ استاندارد ساعتی خود برای ساعات اضافی دستمزد دریافت می کنند. اما ساعات اضافی نباید بیش از دو ساعت در روز باشد.

زبان

از معایب مهاجرت و زندگی درسوئیس این می باشد که سوئیس یک کشور چند زبانه است. زبان های ملی سوئیس عبارتند از: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش، علاوه بر این، گویش های متعددی نیز در هر منطقه وجود دارد. و زبان آلمانی و فرانسوی زبان غالب در مدارس و دانشگاه های سوئیس می باشند.

هزینه سکونت و مسکن

زندگی در سوئیس بسیار گران است. از آنجایی که برخی از شهرهای سوئیس در رده گرانترین شهرهای جهان قرار دارند. از مزایا و معایب مهاجرت به کشور سوئیس هزینه های مسکن می باشد. متوسط قیمت خانه های موجود در بازار 1190000 فرانک می باشد. قیمت درخواستی 80% املاک بین 449000 تا 3100000 فرانک است. متوسط قیمت هر متر مربع در سوئیس 7500 فرانک (قیمت هر متر مربع) است.

از دیگر معایب مهاجرت به سوئیس هزینه بالای زندگی در شهرهایی مانند زوریخ می باشد که اجاره آپارتمان در این شهر بین 1500 تا 6000 فرانک در ماه هزینه دارد، ژنو نیز قیمتی مشابه دارد، با هزینه اجاره ای در حدود 1600 تا 6000 فرانک می باشد. البته می توانید خانه ارزان تری را در خارج از مرکز شهر پیدا کنید.

مالیات

بر اساس قوانین دولت فدرال سوئیس نرخ مالیات بر اساس درآمد حساب می شود. لیست زیر جدولی از مالیات بر درآمد در کشور سوئیس را نشان می دهد:

در آمد نرخ مالیات
0 – 14500 فرانک مالیات ندارد
31600 – 41400 فرانک 13165
41400 – 55200 فرانک 21790
55200 – 72500 فرانک 58220

از معایب مهاجرت به کشور سوئیس سیستم مالیاتی آن می باشد، حال این سوال پیش می آید که چگونه مالیات کمتری بپردازیم. روش های زیر مشمول کسر از مالیات می شود:

  • حق بیمه. (هزینه بیمه ها را می توان از درآمد مشمول مالیات شما کسر کرد.)
  • حوادث و بیماری ها.
  • ادامه تحصیل.
  • حمل و نقل عمومی و دوچرخه.
  • مشاغل پاره وقت.
  • صندوق های بازنشستگی.

 

زندگی در سوئیس برای ایرانیان

زندگی در سوئیس برای ایرانیان

بیست هزار ایرانی در سوئیس زندگی می کنند. از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس ایرانیان این است که جامعه ایرانیان مهاجر در سوئیس بسیار قوی هستند و اعضای آن از سرتاسر ایران، از اصفهان، مشهد تا تهران ریشه دارند. ایرانیان مقیم سوئیس بخشی از جامعه سوئیس می باشند در شهرهایی مانند ژنو، برن، زوریخ و بسیاری دیگر شهرهای این کشور زندگی می کنند. ایرانیان در سوئیس اغذیه فروشی و رستوران دارند.

رفتار مردم سوئیس با ایرانیان

از مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس مهاجرپذیر بودن مردم سوئیس می باشد و ایرانیان نیز از این مزیت بهره مند هستند. حدود 16000 ایرانی در حال حاضر مقیم ژنو، گران ترین شهر سوئیس می باشند و رفتار مردم سوئیس با ایرانیان دوستانه می باشد و آنان به راحتی در جامعه سوئیس ادغام شده اند.

تجربه زندگی در سوئیس

اکثر مهاجران در رابطه با مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس بر این باورند که کشور سوئیس کیفیت زندگی بالایی را برای آنها بوجود آورده است. آنها از حقوق بالاتر و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آموزش همگانی برخوردارند ولی ادغام واقعی با زندگی محلی و ایجاد رابطه با مردم سوئیس به دلیل نظم و انضباط زیاد کمی مشکل می باشد و هزینه های زندگی در این کشور بسیار گران است.

 

سوالات متداول

  • متوسط هزینه اجاره خانه در سوئیس چقدر می باشد؟

از مزایا و معایب ماجرت به کشور سوئیس اجاره خانه در قسمت آلمانی زبان می باشد که اجاره بها از 1100 فرانک تا 1900 فرانک است و به طور متوسط برای اطمینان از تعادل خوب کار و زندگی، حداقل حقوق ناخالص سالانه باید 49000 فرانک باشد تا بتوانید راحت زندگی کنید.

  • مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در سوئیس چیست؟

از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس کیفیت بالای زندگی، فرصت های کاری، تحصیلات، سیستم بهداشتی خوب، طبیعت عالی آن می باشد و از معایب آن هزینه بالای زندگی در سوئیس می باشد.

  • آیا زندگی در سوئیس سخت است؟

از مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس، کیفیت بسیار بالای زندگی در سوئیس به نسبت دیگر کشورهای جهان می باشد و با وجود هزینه های زیاد زندگی به دلیل دستمزدهای بالایی که کارفرمایان پرداخت می کنند، می توان تعادل کار و زندگی را برقرار کرد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *