شرایط دریافت ویزای کارائیب

ویزای کارائیب
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای کارائیب

ویزای کارائیب یکی از با ارزش ترین و معتبرترین ویزاهای جهان است به صورتی که با اخذ آن می توان به بیش از 144 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر نمود. ویزای کارائیب را می توان از روش های مختلفی مانند تحصیل، کار و شغل، سرمایه گذاری، دعوتنامه، تولد فرزند، توریستی و … اخذ کرد.
با استفاده از برخی ویزاهای این کشور می توان پاسپورت کارائیب را به دست آورد که جزء برترین پاسپورت ها جهان محسوب می شود. اخذ ویزای کارائیب دارای شرایط تعیین شده است که متقاضیان باید نسبت به آن ها آگاهی کسب کنند. در ادامه بیشتر در مورد ویزا کارائیب و شرایط اخذ هر یک از آن ها صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای کارائیب

شرایط اخذ ویزای کارائیب

برای به دست آوردن ویزای کارائیب شرایطی وجود دارد که متقاضیان باید نسب به آن ها آگاهی های لازم را به دست آورند. آگاهی از شرایط تعیین شده به افراد کمک می کند راحت تر برای اخذ ویزا کارائیب اقدام نمایند. هر یک از ویزاهای این کشور شرایط مختص به خود را دارا هستند که در ادامه هر یک را به صورت مختصر بیان می کنیم. شرایط عمومی اخذ ویزای کارائیب به شرح زیر می باشد:

 • تمکن مالی: باید از لحاظ مالی در سطحی باشید که توانایی دریافت این نوع ویزا را داشته باشید. معمولا برای اخذ ویزای کارائیب گردش حساب 3 ماه اخیر شما مورد بررسی قرار می گیرد.
 • تاریخچه سفر: در صورتی که در گذشته سابقه سفر به کشورهای مختلف جهان و اخذ ویزاهای معتبر را داشته اید، راحت تر می توانید روند دریافت ویزای کارائیب را پیش ببرید.
 • دعوتنامه: دارا بودن هر نوع دعوتنامه ای از سوی افراد حاضر در کشور کارائیب می تواند امور اخذ ویزا را آسان تر نماید.

انواع ویزای کارائیب

انواع ویزای کارائیب

معمولا انواع ویزای کارائیب را از نظر مدت زمان اقامت بررسی می کنند. برخی از ویزاهای کشور کارائیب کوتاه مدت هستند یعنی افراد با اخذ آن می توانند حداکثر تا مدت زمان 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و پس از پایان اعتبار باید کشور کارائیب را ترک کنند.
ویزای توریستی در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار گرفته است که افراد معمولا برای مقاصد همچون درمان، دید و بازید، جلسات کاری و … از ان استفاده می کنند.

از دیگر ویزاهای کشور کارائیب ویزاهای بلند مدت می باشند که افراد به وسیله آن ها مجوز اقامت تا مدت زمان زیادی را خواهند داشت. از جمله ویزاهای بلند مدت کارائیب می توان به ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … اشاره کرد.
ویزاهای بلند مدت می توانند قابلیت اخذ تابعیت و پاسپورت را نیز برای متقاضیان فراهم آورند. معمولا این نوع ویزاها پس از اتمام زمان اعتبار با دارا بودن شرایط قابل تمدید بوده و فرد می تواند مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای تحصیلی کارائیب

ویزای تحصیلی کارائیب

ویزای تحصیلی کارائیب یکی از ویزاهای پرطرفدار در بین متقاضیان حضور در این کشور می باشد که افراد می توانند با دریافت آن در بهترین دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. باید بدانید که تحصیل در کارائیب باعث اقامت دائم در این کشور نخواهد شد.
یعنی با ویزای تحصیلی مستقیما نمی توان برای اقامت دائم این کشور اقدام کرد و باید این ویزا را به ویزاهای دیگر مانند کاری تبدیل کرد. با استفاده از این روش با داشتن شرایط لازم می توانید برای اقامت دائم و تابعیت یکی از کشورهای جزایر کارائیب اقدام نمایید.

ویزای کاری و شغلی کارائیب

افرادی که قصد دریافت ویزای کاری و شغلی کارائیب را دارند ابتدا باید از سوی کارفرمایی در این کشور درخواست کار داشته باشند. با داشتن دعوتنامه از سوی کارفرما سرعت انجام کارها افزایش می یابد و فرد راحت تر می تواند موفق به دریافت ویزای کاری و شغلی کارائیب شود.
از جمله مدارکی که فرد متقاضی کار در کشور کارائیب باید دارا باشد شامل مدرک و تسلط کامل به زبان انگلیسی، سابقه کار، مدرک تحصیلی قابل قبول و … می باشد.

ویزای سرمایه گذاری کارائیب

ویزای سرمایه گذاری کارائیب

ویزای سرمایه گذاری کارائیب یکی از ویزاهای پرطرفدار در بین متقاضیان اقامت در کشور کارائیب است. اخذ این ویزا به سرمایه داران پیشنهاد می شود زیرا یکی از راحت ترین مسیرهای اخذ پاسپورت در جزایر کارائیب می باشد.
هر یک از کشورهای جزایر کارائیب برای سرمایه گذاری مبالغ مختلفی را تعیین کرده اند به همین دلیل برای تعیین هدف خود جهت مهاجرت به کارائیب ابتدا باید در زمینه هزینه های مربوط به سرمایه گذاری در هر یک از کشورهای این جزیره اطلاعات دریافت کنید. به صورت کلی راه های سرمایه گذاری در جزایر کارائیب شامل موارد زیر می شود:

 1. خرید ملک
 2. ارائه کردن سرمایه در میزان تعیین شده به دولت کشور

متقاضیان جهت سرمایه گذاری در جزایر کارائیب باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • دارا بودن سن بالای 18 سال
 • نداشتن سابقه کیفری و مدارک عدم سوء پیشینه
 • برخورداری از سلامت کامل روحی و جسمی

ویزای توریستی کارائیب

ویزای توریستی کارائیب در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار دارد که افراد به مقاصدی از جمله دید و بازدید بستگان، گردشگری و جلسات کاری می توانند از آن استفاده کنند. باید بدانید که اگر قصد دریافت اقامت کارائیب را دارید این نوع ویزا انتخاب مناسبی برای افراد نخواهد بود. حداکثر اعتبار ویزای توریستی برای متقاضیان 3 ماه می باشد.

ویزای کارائیب از طریق ازدواج

اگر قصد دارید ویزای کارائیب از طریق ازدواج را دریافت کنید باید از شرایط این امر آگاهی داشته باشید. در بیشتر کشورهای جزایر کارائیب این شرایط به گونه ای است که اگر زن خارجی با یک مرد شهروند جزایر کارائیب ازدواج کند می تواند در نهایت تابعیت کشور مورد نظر را دریافت کند؛
اما اگر همین موارد به صورت عکس اتفاق بیفتد یعنی مرد خارجی با زن شهروند کارائیب ازدواج کند شانس دریافت تابعیت برای مرد بسیار کم و یا تقریبا غیر ممکن می باشد. البته باید بدانید که از مهم ترین شرایط دریافت ویزای کارائیب از طریق ازدواج اثبات واقعی بودن ازدواج بین دو زوج می باشد.

ویزای کارائیب از طریق تولد فرزند

ویزای کارائیب از طریق تولد فرزند

اخذ ویزای کارائیب از طریق تولد فرزند امکان پذیر است اما اخذ تابعیت این کشور دارای شرایط خاصی می باشد. در گذشته کشورهای مختلف جزایر کارائیب از قانون خاک پیروی می کردند به گونه ای که فرزندانی که در این خاک متولد می شدند می توانستند تابعیت این کشور را دریافت نمایند؛
اما امروزه اخذ تابعیت این کشور تابع خون می باشد. این امر بدین گونه می باشد که فرزندان متولد شده از والدین دارای تابعیت کشورهای جزایر کارائیب می توانند تابعیت این کشورها را دریافت کند.

ویزای خانوادگی کارائیب

یکی از روش های اخذ ویزای کارائیب از طریق سایر افراد خانواده می باشد. متقاضیان می توانند برای خانواده خود از طریق اخذ ویزای خانوادگی کارائیب اقدام نموده و آن ها را با خود همراه کنند.
یکی از مهم ترین شرایط اخذ این نوع ویزا دارا بودن تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های آن ها و تامین محل اقامت برای اسکان خانواده افراد می باشد. افراد می توانند با ارسال دعوتنامه برای همسر و فرزندان دارای شرایط خود آن ها را با خود همراه سازند.

ویزای کارائیب با دعوتنامه

ویزای کارائیب با دعوتنامه

یکی دیگر از روش های اخذ ویزا کارائیب با دعوتنامه می باشد. ویزاهای مختلف کارائیب برای حضور متقاضیان در این کشور دعوتنامه متفاوتی را صادر می کنند که هر کدام از آن ها شرایط خاص خود را دارا می باشند.
این دعوتنامه ها ممکن است از طریق کارفرمایی در این کشور جهت اخذ ویزای کاری و یا از طرف سایر اعضای خانواده جهت اخذ ویزای خانوادگی برای متقاضیان ارسال شود. وجود این دعوتنامه ها باعث می شود امور مربوط به اخذ ویزای کارائیب سریع تر انجام شود.

گلدن ویزای کارائیب

گلدن ویزای کارائیب از دسته ویزاهای صادر شده برای افرادی است که از طریق سرمایه گذاری قصد دریافت اقامت جزایر کارائیب را دارند. متقاضیان می توانند با استفاده از این ویزا در مدت زمان کمی اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

هزینه و قیمت ویزای کارائیب

یکی از مهم ترین مقوله ها در اخذ ویزای کارائیب هزینه و قیمت این ویزا می باشد که متقاضیان باید قبل از اقدام برای اخذ آن از تمامی هزینه های موجود آگاهی لازم را کسب نمایند.
هزینه و قیمت ویزای کارائیب در هر روش متغییر می باشد به صورتی که برای ویزای سرمایه گذاری هزینه بیشتر و برای ویزای توریستی هزینه کم تری نیاز می باشد. به طور کلی هزینه اخذ ویزا کارائیب در جدول زیر بیان شده است:

نوع متقاضی هزینه مورد نیاز
متقاضی اصلی 110000– 1150000 دلار
همسر متقاضی 50000 دلار
فرزندان زیر 18 سال 17500 دلار
فرزندان بالای 18 سال 25000 دلار

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای کارائیب

از دیگر مقوله های قابل توجه در اخذ ویزا کارائیب تهیه و جمع آوری مدارک تعیین شده می باشد. ارائه مدارک به صورت کامل و بدون نقص یکی از مهم ترین شرایطی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند. متقاضیان باید مدارک مورد نیاز برای ویزای کارائیب را به سفارت این کشور جهت بررسی تحویل دهند.
لیست مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کارائیب شامل موارد زیر می باشد:

 • عکس با ویژگی های تعیین شده به تعداد نیاز
 • مدارک شناسایی و هویتی فرد
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • بیمه نامه مسافرتی
 • بلیط رفت و برگشت
 • آدرس محل اقامت
 • اثبات تمکن مالی
 • سابقه سفرهای قبلی در صورت وجود
 • گردش حساب
 • مدارک زبان در برخی ویزاها مانند تحصیلی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عدم سوء پیشینه

مراحل درخواست و اخذ ویزای کارائیب

مراحل درخواست و اخذ ویزای کارائیب

اخذ ویزا کارائیب دارای مراحل تعیین شده ای است که نیاز است متقاضیان از ابتدا تا انتها از آن آگاهی داشته باشند. در ابتدایی ترین مرحله از مراحل درخوسات و اخذ ویزای کارائیب متقاضی باید نوع ویزای مسافرتی خود را تعیین کند که به هدف و شرایط فرد وابسته است.
پس از آن باید فرم درخواست ویزا را تهیه نموده و به صورت کامل و دقیق تکمیل نماید. پس از تکمیل فرم درخواست باید مدارک خود را مهیا نموده و برای رزرو وقت سفارت به سایت مربوطه مراجعه نماید.
افراد باید در موعد تعیین شده همراه با مدارک و فرم درخواست به سفارت کشور کارائیب مراجعه کرده و امورات مربوط به انگشت نگاری و تایید هویت خود را تکمیل نماید. در نهایت منتظر پاسخ از سوی سفارت کارائیب بمانید. در صورت تایید می توانید برای دریافت ویزا اقدام کرده و در تاریخ مورد نظر به این کشور سفر کنید.

فرم درخواست ویزای کارائیب

همان طور که بیان کردیم یکی از مهم ترین مراحل تعیین شده در اخذ ویزای کارائیب تکمیل فرم درخواست ویزا می باشد. برای این امر متقاضیان باید به سایت مربوطه مراجعه کرده و فرم درخواست ویزای کارائیب را تهیه نمایند.
در این فرم از متقاضیان اطلاعاتی مانند مشخصات هویتی، تاریخ سفر، محل اقامت، تاریخ اعتبار پاسپورت، تاریخ برگشت به کشور مبدا، میزان تمکن مالی، سابقه سفر، سابقه ریجکتی ویزا و بسیاری از موارد دیگر درخواست می شود.

توجه نمایید که فرم درخواست را به دقت و بدون هیچ گونه غلط نگارشی تکمیل کنید زیرا در غیر این صورت درخواست ویزای فرد ریجکت خواهد شد. فرم تکمیل شده را همراه با سایر مدارک در هنگام مراجعه به سفارت کارائیب به مسئولان مربوطه جهت بررسی تحویل دهید.
پیشنهاد می کنیم برای تکیمل فرم درخواست ویزا از موسسات معتبر در این زمینه درخواست کمک نمایید.

مدت زمان گرفتن ویزای کارائیب

اگر جزء متقاضیانی هستید که برای اخذ ویزا کارائیب درخواست داده اید باید به مدت زمان گرفتن ویزای کارائیب توجه کنید تا در تاریخ معین موفق به دریافت ویزا شده و سفر شما با مشکل مواجه نشود.
به افراد پیشنهاد می کنیم 1 ماه قبل از تاریخ سفر خود برای اخذ ویزا کارائیب اقدام نمایند زیرا مدت زمان صدور این ویزا بین 2 هفته تا 4 هفته کاری می باشد. در این بین نیز متقاضیان می توانند روند صدور ویزای خود را از روش های مختلف بررسی و چک نمایند.

استعلام وضعیت ویزای کارائیب

استعلام وضعیت ویزای کارائیب

اگر برای دریافت ویزا کارائیب اقدام کرده اید، در هنگام مراجعه به سفارت راه های استعلام وضعیت و پیگیری ویزا به شما اعلام می شود. صدور ویزا بین 2 تا 4 هفته زمان نیاز دارد و پس از صدور ویزا سفارت این کشور به شما اطلاع خواهد داد.
اگر قصد دارید در این مدت زمان استعلام وضعیت و پیگیری ویزای کارائیب خود را انجام دهید از روش های زیر می توانید اقدام کنید:

 • با مراجعه به سفارت این کشور در محل اقامت خود
 • از طریق پیام کوتاه با ارسال مشخصات هویتی و شماره پرونده
 • از طریق سایت سفارت و مراجعه به پرتال شخصی
 • از طریق ارسال ایمیل به سفارت با شماره پیگیری و شماره پرونده

شرایط عکس ویزای کارائیب

یکی از مهم ترین مدارکی که متقاضیان برای اخذ ویزا کارائیب به آن نیاز دارند عکس افراد است. عکس هایی که توسط افراد به سفارت کشور کارائیب تحویل داده می شود باید دارای نکات و ویژگی های تعیین شده ای باشد تا در روند صدو ویزا با مشکل مواجه نشوید. ویژگی های عکس ویزای کارائیب به صورت زیر می باشد:

 • عکس باید تمام رخ گرفته شود.
 • تاری در عکس دیده نشود.
 • پس زمینه عکس سفید و یا روشن باشد.
 • عینک مانع از دیده شدن چشمان فرد نشود.
 • 70 تا 80 درصد تصویر مربوط به چهره فرد باشد.
 • گوش های متقاضی به صورت کامل در عکس مشاهده شود.
 • عکس های ارائه شده حداکثر طی 3 ماه اخیر گرفته شده باشد.

سایت گرفتن ویزای کارائیب

متقاضیانی که قصد دریافت ویزا کارائیب را دارند باید از آدرس و سایت سفارت این کشور آگاهی داشته باشند. آگاهی از سایت سفارت و ویزای کارائیب جهت رزرو وقت و پیگیری ویزا الزامی است. سایت سفارت کارائیب به نشانی اینترنتی https://www.cbiu.gov.dm/ در اختیار متقاضیان می باشد.

ویزای فوری کارائیب

همان طور که بیان شد اخذ ویزای کارائیب بین 2 هفته تا 4 هفته زمان نیاز خواهد داشت. در صورتی که متقاضیان درخواست ویزای فوری کارائیب قبل از این زمان را داشته باشند باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و با بیان این موضوع درخواست ویزای فوری این کشور را داشته باشند.
برای این امر باید هزینه بیشتری را پرداخت نمود تا روند بررسی و صدور ویزای شما در اولویت قرار بگیرد. از سریع ترین ویزاهای موجود برای کشور کارائیب می توان به ویزای توریستی این کشور اشاره نمود.

مشاوره برای گرفتن ویزای کارائیب

مشاوره برای گرفتن ویزای کارائیب

روند اخذ ویزای کارائیب برای متقاضیانی که با این موضوع آشنایی ندارند اندکی مشکل می باشد به همین دلیل به افراد پیشنهاد می کنیم از موسسات معتبر مهاجرتی و مشاوره ای درخواست کمک نمایند. این موسسات مشاوره های لازم را به متقاضیان این امر از ابتدا تا انتها ارائه نموده و آن ها را همراهی می کنند.
اخذ مشاوره برای گرفتن ویزای کارائیب در تکمیل فرم درخواست نیز جزء مهم ترین مسئله ها می باشد زیرا این موسسات می توانند با توجه به شرایط شما، ویزا مناسب را برایتان انتخاب نموده و فرم درخواست را با توجه به آن برای شما تکمیل کنند.

سوالات متداول در مورد ویزای کارائیب

 • متقاضیان از چه راه های می توانند موفق به اخذ ویزای کارائیب شوند؟

اخذ ویزا کارائیب از روش هایی مانند تحصیل، کار و شغل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، دعوتنامه و … امکان پذیر می باشد.

 • آیا ایرانیان می توانند برای اخذ ویزای کارائیب اقدام کنند؟

بله ایرانیان می توانند برای اخذ ویزای کارائیب اقدام کنند اما در حال حاضر شرایطی برای دریافت پاسپورت این کشورها جهت ایرانیان وجود ندارد.

 • چند مورد از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کارائیب را نام ببرید؟

شرایط اخذ هر یک از ویزاهای این کشور متفاوت می باشد اما به طور کلی شرایط عمومی آن شامل دارا بودن تمکن مالی، سابقه سفر، گردش حساب در مدت 3 ماه آخر درخواست، داشتن دعوتنامه و … می باشد.

 • راه های سرمایه گذاری در کشورهای کارائیب برای اخذ ویزای آن ها چیست؟

سرمایه گذاری جهت اخذ ویزا کارائیب با استفاده از خرید ملک و کمک به دولت این کشور به میزان تعیین شده امکان پذیر می باشد.

سخن پایانی

ویزای کارائیب جزء با ارزش ترین و معتبرترین ویزاهای جهان است به صورتی که با اخذ آن به راحتی می توان به حدود 144 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر نمود. راه های مختلفی از جمله تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، کار و اشتغال، ازدواج و … برای اخذ ویزای کارائیب وجود دارد.
هزینه اخذ ویزای این کشور در هر یک از ویزاها متغیر می باشد. از مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای کارائیب شامل دارا بودن تمکن مالی، گردش حساب در مدت 3 ماه آخر درخواست، داشتن دعوتنامه، سابق سفر و … می باشد. در مقاله فوق تمام اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزا کارائیب در اختیار متقاضیان محترم قرار گرفت.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *