خرید ملک در اروپا

خرید-ملک-در-اروپا
فهرست مطالب

خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا می تواند راهی مطمئن برای سرمایه گذاری در یکی از کشورهای اروپایی باشد و در برخی کشورها این سرمایه گذاری می تواند به همراه دریافت اقامت باشد. سرمایه گذاری در املاک در کشورهایی که با خرید ملک یه خارجیان اقامت می دهد می تواند از راه های مناسب و سریع برای دریافت اقامت باشد.
متقاضی جهت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می بایست تحقیق کند که سرمایه گذاری در کدام کشور اروپایی می تواند سودآور باشد، در کدام کشور قیمت های ملک رشد چشمگیری داشته و هدف از خرید ملک بای متقاضی، سرمایه گذاری به همراه دریافت اقامت است یا تنها سرمایه گذاری اهمیت دارد.
هر کشور اروپایی قوانین خاص خود را برای خرید املاک و مستغلات و محدودیت هایی برای خریداران خارجی تعیین می کند که قبل از اقدام می بایست از آن ها مطلع بود. در ادامه مقاله در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد.

شرایط خرید ملک در اروپا

در میان کشورهای اروپایی تعداد محدودی از کشورها با خرید ملک به سرمایه گذاران اقامت می دهند. هر کدام از کشورهای اروپایی قوانین و شرایط مختص به خود را دارند وهمچنین میزان سرمایه لازم جهت خرید ملک در کشورهای مختلف نیز متفاوت است.
از مهم ترین شرایط خرید ملک در اروپا می توان به میزان سرمایه اشاره کرد که بسته به کشور مقصد متفاوت است.

مراحل خرید ملک در اروپا

جهت خرید ملک در اروپا اولین مرحله بررسی و تحقیق در مورد ملک مورد نظر است. در ابتدای پروسه سرمایه گذاری می بایست در خصوص انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری تصمیم گیری شود. هدف متقاضی  در انخاب کشور اهمیت بالایی دارد این که هدف از خرید ملک دریافت اقامت همزمان است یا خیر.
به غیر از هدف میزان سرمایه متقاضی نیز اهمیت بالایی در انتخاب کشور مقصد دارد. پس از مشخص شدن شرایط لازم، اهداف و میزان سرمایه انتخاب کشور راحت تر است و سپس دریافت راهنمایی از یک وکیل معتبر می تواند در برداشتن اولین قدم ها در سرمایه گذاری کمک کننده باشد.

وکیل می تواند وضعیت ملک از نظر بدهی های مالیاتی و عوارض شهرداری و … را بررسی کند. سپس می بایست بای ارزیابی فنی ملک اقدام کرد تا از سالم بودن تاسیسات اطمینان حاصل شود.
در زمان خرید ملک مبلغی به صورت قانونی به فروشنده پرداخت شده و پس از دریافت مالکیت قانونی باقی مبلغ ملک پرداخت می شود. توجه داشته باشید در روش های سرمایه گذاری داشتن وکیل مهاجرتی می تواند در خیلی از مراحل بسیار کمک کننده باشد و از ایجاد ضررهای مالی کاسته شود.

مدارک لازم برای خرید ملک در اروپا

سرمایه گذاری و خرید ملک در کشورهای اروپایی می تواند یک تجربه با ارزش و هیجان انگیز و در عین حال یک کار پیچیده و گیج کننده باشد. از مهم ترین و حساس ترین جنبه های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این است که متقاضی از داشتن تمام مدارک لازم اطمینان داشته باشد.
هر کشوری الزامات خاص خود را دارد و اسنادی که متقاضی نیاز دارد می تواند بسیار متفاوت باشد. به صورت کلی داشتن وکیل مهاجرتی در امر سرمایه گذاری اهمیت بالایی دارد زیرا می تواند اسنادی که مورد نیاز است را به متقاضی توصیه کند.
با این حال در این بخش برخی از مدارک رایج که ممکن است در خرید ملک در اروپا نیاز داشته باشید را آورده ایم:

 • وکالت نامه: همیشه امکان حضور در هر مرحله ز خرید ملک وجود ندارد در نتیجه در صورتی که شخصاً امکان حضور نباشد باید شخصی به عنوان وکیل در نظر گرفته شود تا کارهای مربوطه را انجام دهید.
 • پاسپورت: از اسناد مهم در خرید ملک پاسپورت است زیرا به عنوان مدرکی برای اثبات هویت و ملیت متقاضی است.
 • سوگندنامه: ممکن است برای اثبات هویت خود و ارائه شواهدی از وضعیت مالی نیاز به سوگندنامه داشته باشید.
 • اثبات وجوه: در بیشتر موارد می بایست مدارکی مبنی بر وجوه ارائه شود تا میزان دارایی مناسب برای خرید ملک در خارج از کشور اثبات شود.
 • وصیت نامه: ممکن است به وصیت نامه نیاز باشد تا مشخص شود پس از فوت فرد متقاضی، ملک به چه کسی ارث داده می شود.
 • بررسی اموال: ملک مورد نظر را به خوبی بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ گونه مشکل پنهانی نداشته باشد.
 • اسناد مالکیت: اسناد مالکیت باید از فروشنده یا سازمان دولتی مربوطه دریافت شود و بررسی کنید که هیچ مغایرت یا مشکلی وجود نداشته باشد.
 • اجازه اقامت: در کشورهایی که امکان دریافت اقامت با خرید ملک وجود دارد می توانید مدارک اقامتی خود را به سازمان دولتی مربوطه ارسال کرده اجازه اقامت دریافت کنید.

مزایای خرید ملک در اروپا

 • سرمایه گذاری امن در کشورهای اروپایی
 • امکان افتتاح حساب در بانک های معتبر
 • امکان تحصیل در دانشگاه های اروپایی
 • دسترسی به خدمات بهداشت و درمانی عالی
 • اگر کشور مورد نظر با خرید ملک اقامت دهد:
 • اقامت دائم از همان ابتدا
 • امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد
 • داشتن اقامت یکی از کشورهای شنگن می تواند امکان سفر به راحتی و بدون ویزا به سایر کشورهای شنگن را فراهم کند
 • امکان درخواست تابعیت

کشورهای اروپایی که با خرید ملک به شما اقامت می‌دهند

همانطور که گفته شد در برخی از کشورها امکان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به همراه دریافت اقامت وجود دارد. در ادامه به معرفی و بررسی کشورهایی که از طریق سرمایه گذاری در ملک، اقامت می دهند خواهیم پرداخت.

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

کشور پرتغال از جمله کشورهای اروپایی است که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که با خرید ملک در پرتغال بتوانند اقامت پرتغال را دریافت کنند. در واقع کشور پرتغال سریع ترین راه را برای دریافت اجازه اقامت و شهروندی در اتحادیه اروپا را به متقاضیان می دهد.
برای خرید ملک در پرتغال و دریافت اقامت به حداقل 350 هزار یورو (املاک مشمول نوسازی) یا 500 هزار یورو برای هر نوع ملکی نیاز است. با خرید ملک در پرتغال می توانید برای اعضای خانواده نیز اقامت دریافت کنید.
برای دریافت تابعیت ملک خریداری شده می بایست به مدت 5 سال در اختیار شما باشد و پس از آن امکان درخواست تابعیت وجود دارد.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اسپانیا نیز در میان کشورهای اتحادیه اروپا به سرمایه گذاران با خرید ملک، اقامت می دهد. متقاضیان با خرید ملک در اسپانیا می توانند گلدن ویزا دریافت کرده و برای اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان است، نیز درخواست اقامت دهند.
در برخی موراد امکان درخواست اقامت برای پدر و مادر نیز وجود دارد. متقاضیان پس از 10 سال اقامت در اسپانیا می توانند برای دریافت تابعیت اسپانیا درخواست دهند. حداقل خرید ملک در اسپانیا 500 هزار یورو می باشد.

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

یونان از کشورهای اروپایی است که به سرمایه گذاران در املاک و مستغلات، اقامت می دهد. متقاضیان می توانند حداقل با پرداخت 250 هزار یورو و خرید ملک برای خود، همسر و فرزندان خود اقامت دریافت کنند.
اجازه اقامت از خرید ملک در یونان پس از 5 سال نیاز به تمدید دارد و پس از 7 سال اقامت امکان درخواست پاسپورت برای متقاضیان وجود دارد. امکان افزایش میزان مبلغ خرید ملک و دریافت اقامت در یونان وجود دارد.

اخذ اقامت فرانسه با خرید ملک

خرید ملک در فرانسه منجر به دریافت اقامت نمی شود و می تواند گزینه ای مناسب بریا سرمایه گذاری باشد. میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری املاک در فرانسه بسته به موقعیت مکانی و شرایط ملکی متفاوت است.

مهاجرت از طریق خرید ملک در آلمان

امکان دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود ندارد. سرمایه گذاران با خرید ملک در آلمان می توانند تنها یک سرمایه گذاری امن داشته باشند و ویزای مولتی شبگن دریافت کنند و تا 90 روز در نیم سال می توانند در آلمان باشند.

اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

با خرید ملک در مجارستان امکان دریافت اقامت این کشور وجود دارد. حداقل میزان سرمایه برای خرید ملک و دریافت اقامت مجارستان 500 هزار یورو است. صاحبان املاک می توانند برای همسر و فرزندان خردسال خود اقامت دریافت کنند. در مجارستان تقاضای فزاینده ای برای املاک و مستغلات در مجتمع های مسکونی مدرن وجود دارد.

اخذ اقامت قبرس با خرید ملک

خرید ملک در قبرس نیز می تواند برای متقاضیان سودآور باشد. زیرا با خرید ملک هم سرمایه گذاری کرده و هم می توانند اقامت قبرس را برای خود و اعضای خانواده یعنی همسر، فرزندن، والدین متقاضی و همسر متقاضی دریافت کنند. برای خرید ملک در قبرس نیاز به حداقل سرمایه 300 هزار یورو است.

سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در اروپا

 • پرتغال: حداقل سرمایه لازم جهت دریافت گلدن ویزای پرتغال500 هزار یورو است
 • اسپانیا: حداقل سرمایه لازم جهت دریافت گلدن ویزای اسپانیا 500 هزار یورو است
 • یونان: حداقل سرمایه لازم جهت دریافت گلدن ویزا 250 هزار یورو است
 • مجارستان: حداقل سرمایه لازم جهت دریافت اقامت 500 هزار یورو است
 • قبرس: حداقل سرمایه لازم جهت خرید ملک در قبرس 300 هزار یورو است

دریافت اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری و خرید ملک می تواند در برخی کشورهای اروپایی منجر به دریافت گلدن ویزا یا همان اقامت دائم شود. در میان کشورهای اروپایی که با خرید ملک اقامت می دهند، سه کشور وجود دارد که می توان با خرید ملک گلدن ویزا دریافت کرد.
این سه کشور عبارتند ازک اسپانیا، یونان و پرتغال. با خرید ملک در این کشورها به سرمایه گذاران از ابتدا اقامت دائم اعطا می شود. برای دریافت اقامت دائم مجارستان از طریق خرید ملک نیاز به 5 سال اقامت است.
در کشور قبرس نیز با خرید ملک حداقل به ارزش 300 هزار یورو و باز کردن حساب بانکی با حداقل 30 هزار یورو سپرده و حداقل درآ»د 30 هزار یورو در سال می توان اقامت دائم دریافت کرد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
مهاجرت پرستار به اتریش

مهاجرت پرستاران به اتریش

بررسی مهاجرت پرستاران به اتریش اتریش یکی از کشورهایی است که به دلیل افزایش سن جمعیت با کمبود نیروی پرستار مواجه شده است. دولت اتریش

مهاجرت-دندانپزشكان-به-اتريش

مهاجرت دندانپزشكان به اتريش

اتریش کشوری است با سنت غنی در آموزش پزشکی و دندانپزشکی. امروزه برخی از معتبرترین و معروف ترین دانشگاه های اروپایی در اتریش قراردارند و

مهاجرت کاری به اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

اتریش از جمله کشورهایی است که از نظر اقتصادی جز پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است و فرصت های متنوعی برای کار و موفقیت کارگران در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *