شرایط ویزای کار امارات

ویزای کار امارات
فهرست مطالب

شرایط ویزای کار امارات

یکی از بهترین کشورها برای اخذ ویزای کار امارات می باشد. این امر دارای شرایط تعیین شده ای توسط دولت امارات می باشد که نیاز است متقاضیان از آن ها آگاهی لازم را به دست آورند. یکی از شرایط ویزای کار امارات شرط سنی می باشد.
برای کار در امارات فرد باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. به طور کلی محدودیت سنی خاصی جهت اخذ ویزای کاری امارات متحده عربی تعیین نشده است اما افراد بالای 65 سال ملزم هستند هزینه بیشتری را پرداخت نمایند. به عنوان نیروی کار متقاضی کار قانونی در امارات متحده باید سه مجوز این کشور را به دست آورید.

شرایط ویزای کار امارات

این مجوزها شامل مجوز ورود، کارت شناسایی امارات و مجوز اقامت در دبی می باشد. حداقل مدرک مورد نیاز برای کار در رشته های مختلف بسیار متفاوت است.
به طور مثال در برخی فعالیت ها ارائه مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان کفایت می کند و در برخی دیگر از مشاغل نیاز است افراد مدرک تحصیلی خود را در سطح فوق دیپلم، لیسانس یا کارشناسی ارشد ارائه نمایند.

متقاضیان اخذ ویزای کار دبی باید مدرک معتبری از مجوز کار را ارائه نمایند به گونه ای که هیچ سوء سابقه ای در پرونده آن ها وجود نداشته باشد. ساعات کاری کارمندان در امارات در طی روز 8 ساعت بوده و در طی هفته آن ها موظف هستند به مدت 48 ساعت کار نمایند.
پیشنهاد می کنیم در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را به دقت مطالعه نمایید.

کار در دبی برای ایرانیان

کار در دبی برای ایرانیان دارای شرایط تعیین شده ای است که متقاضیان قبل از اقدام باید به صورت کامل از آن ها آگاهی یابند. برای اخذ ویزای کار امارات به صورت قانونی مجوز کار یکی از اصلی ترین عواملی است که ایرانیان باید آن را دارا باشند.
ایرانیان متقاضی ویزای کار دبی ابتدا باید دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایی در این کشور دریافت نمایند و از این طریق برای سایر مراحل اقدام نمایند. آن ها می توانند جهت دریافت اقامت دبی از طریق کار از روش ثبت شرکت در این کشور اقدام کنند.
به دلیل مشکلاتی که در گذشته برای برخی از ایرانیان در امارات به وجود آمد پیشنهاد می کنیم از موسسات معتبر مهاجرتی که در این زمینه فعالیت می کنند درخواست کمک و مشاوره نمایید.

جاب آفر امارات

جاب آفر امارات

یکی از روش های مهاجرت به امارات و اقامت در این کشور جاب آفر امارات می باشد. در این روش افراد دارای مهارت و متخصص در زمینه های مختلف می توانند با ارائه سابقه کاری و تحصیلی خود شغل مورد نظر را در امارات به دست آورند.
کارفرمایان در کشور امارات می توانند با درخواست استخدام نیروی کار مورد نظر، دعوتنامه ای را برای فرد مورد نظر در خارج از این کشور ارسال نمایند و از این طریق نیروی خارجی مورد نظر خود را برای استخدام در کشور امارات دعوت نمایند.
به طور کلی شرایط جاب آفر امارت به شرح زیر می باشد:

 1. این نوع ویزای کار به فرد اجازه می دهد به مدت 2 سال تا 3 سال در این کشور به کار بپردازد.
 2. با اخذ ویزای کاری امارات فرد تحت حمایت کامل کارفرما می باشد.
 3. پس از اتمام مدت زمان اعتبار اقامت شخص، کارفرما باید برای تمدید و یا لغو ویزای وی اقدامات لازم را صورت دهد.

ویزای کار امارات برای ایرانیان

ویزای کار امارات برای ایرانیان

ایرانیان برای کار در امارات باید ویزا تهیه نمایند. اخذ ویزای کاری امارات برای ایرانیان دارای مراحلی می باشد که نیاز است متقاضیان از آن ها آگاهی لازم را به دست آورند. در زیر به صورت کلی به مراحل دریافت ویزای کار امارات برای ایرانیان اشاره می کنیم:

 1. در اولین مرحله فرد متقاضی باید شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کند که برای این امر نیاز است دعوتنامه کاری را از کارفرمایی در این کشور دریافت کند.
 2. پس از اخذ تاییدیه می تواند برای ورود به دبی از مجوز کار استفاده نماید.
 3. پس از ورود به کشور دبی شما تحت حمایت کارفرما قرار خواهید گرفت و او تمامی امور مربوطه از جمله معاینات پزشکی در دبی را ترتیب خواهد داد. اخذ ویزای کار دبی و انجام مراحل آن توسط کارفرما و با مراجعه به اداره کل اقامت و امور خارجی امارات صورت می گیرد. این امورات باید طی 60 روز انجام شود زیرا مدت زمان اعتبار مجوز اقامت در دبی برای اخذ ویزا همین 60 روز می باشد.
 4. کارفرما باید برای نیروی کار خود کارت کار و کارت شناسایی امارات  را درخواست دهد.

ویزای کار دبی برای افغانها

افغان ها نیز مانند سایر افراد می توانند برای اخذ ویزای کار امارات اقدام نمایند. جهت اخذ ویزای کار دبی برای افغانها ابتدا باید کار مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس از طرف کارفرمایی در کشور امارات متحده دعوتنامه کاری دریافت نمایند.
متقاضیان افغان پس از دریافت دعوتنامه کاری باید نسبت به اخذ ویزای کار دبی اقدام نمایند. کارفرمایان پس از ورود متقاضیان افغان به کشور امارت باید برای انجام معاینات پزشکی آن ها اقدام کرده و جهت اخذ مجوز کار و سلامت آن ها اقدامات لازم را صورت دهند.

میزان حقوق و درآمد مشاغل مختلف در امارات

میزان حقوق و درآمد مشاغل مختلف در امارات

یکی از مقوله های مهم در اخذ ویزای کار امارات حقوق و درآمد در این کشور می باشد. به طور کلی با توجه به نوع مشاغل در امارات و سطح تحصیلات افراد حقوق دریافت شده توسط آن ها متغییر می باشد. باید بدانید که داشتن تجربه بالا در هر شغلی باعث افزایش حقوق و درآمد فرد خواهد شد.
متوسط میزان حقوق و درآمد مشاغل مختلف در امارات مبلغی در حدود 3200 دلار می باشد. این درآمد برای نیروی کار که در شغل های ماشین آلات و ابزار صنعتی فعالیت می کند ماهانه مبلغی در حدود 1900 دلار و برای کارگران ماهر حدود 1500 دلار خواهد بود.
این ارقام به صورت میانگین بیان شده است و ممکن است با توجه به تحصیلات، سطح تجربه، میزان فعالیت، نوع کار و … برای هر فرد افزایش یا کاهش یابد. در جدول زیر به میزان حقوق و درآمد افراد در مشاغل مختلف در کشور امارات اشاره می کنیم:

عنوان شغلی میانگین درآمد به درهم
مدیر مالی 200.000
مهندسی مکانیک 69.000
حسابدار 54.600
مدیر توسعه کسب و کار 163.400
مدیر پروژه 213.100
مدیر عملیات 160.000
مهندسی عمران 69.200

 

مالیات مشاغل در امارات

کشور امارات جزء کشورهایی است که مالیات های خود را در قوانین جدید تغییر داده است. طبق قوانین مالیاتی کشور امارات در صورتی که شخص بدون ثبت شرکت در این کشور از راه قانونی درآمد داشته باشد نیازی به پرداخت مالیات نخواهد داشت.
اما در مورد ثبت شرکت این گونه نیست و باید مالیات پرداخت نمود. طبق آخرین تغییرات قوانین مالیات مشاغل در امارات برای ثبت شرکت، شرکت هایی که برای نخستین بار از ژوئن 2023 به بعد فعالیت خود را آغاز نموده اند در صورتی که میزان سود آن ها فراتر از مبلغ 375 هزار درهم برود باید به میزان 9 درصد از سود خود را به عنوان مالیات به کشور امارات پرداخت نمایند.

مشاغل مورد نیاز امارات

مشاغل مورد نیاز امارات

برای این که به عنوان نیروی کار در امارات بتوانید بهتر عمل کنید بهتر است تمام مشاغل مورد نیاز در این کشور را مورد بررسی قرار داده و سپس برا بهترین مورد اقدام کنید زیرا رقابت در این کشور بسیار بالا بوده و  افراد زیادی متقاضی دریافت کار در امارات می باشند.
از این رو با کسب آگاهی از نیازهای این کشور می توانید راحت تر به هدف خود دست یابید. در زیر به برخی از مشاغل مورد نیاز در امارات اشاره می کنیم:

 • پزشکی
 • پیراپزشکی
 • معمار
 • طراح نرم افزار
 • هتلدار
 • گارسون
 • منشی
 • مدیر بازاریابی
 • توسعه دهنده وب
 • مدیر منابع انسانی
 • مدیر خدمات پس از فروش
 • مهندس ارتباطات و IT

موسسات کاریابی در امارات

موسسات کاریابی در امارات

بهترین روشی که می توان برای افراد خارجی جهت اخذ ویزای کار امارات معرفی کرد استفاده از سایت ها و موسسات کاریابی معتبر در این کشور می باشند. در زیر می توانید لیست برخی از این موسسات کاریابی در امارات را مشاهده نمایید:

 • Indeed
 • Laimoon
 • Dubizzle
 • Dubai task
 • Linkedin
 • Gulftalent
 • Khaleej times job
 • Naukrigulf
 • Efinancial careers
 • Robbert Murray مهندسی و آی تی
 • MCG & Associates روابط عمومی، بازرگانی، ترجمه و تدریس
 • Jivaro Partners مشاغل بازاریابی و علوم ارتباطات
 • BAC Middle East مهندسی، بازاریابی و مدیریت

هزینه ویزای کار امارات

یکی دیگر از مقوله های مهم در اخذ ویزای کاری امارت هزینه آن می باشد. هزینه ویزای کار در امارات به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مبلغ 250 درهم تا 3450 درهم متغییر می باشد. این هزینه بیشتر تحت تاثیر طبقه بندی شرکت قرار می گیرد و بر این اساس A، B و C نامیده می شود.
افرادی که اقامت کشور امارات را دارا می باشد و قصد دارد جهت اخذ ویزای کاری امارات متحده عربی اقدام نماید باید مبالغ مختلفی را پردازد که در جدول زیر به آن ها اشاره می کنیم:

نوع ویزا هزینه به دلار
ویزای کار نوجوان 50
ویزای کار موقت 50
ویزای کار نیمه وقت 50
مجوز آموزش 50
مجوز آزمون کارگری 50
ویزای طلایی فریلنسرها 250

در زمینه اخذ ویزای کار دبی باید هزینه اجزه کار در این کشور را نیز پرداخت نمود که مبالغ و نوع آن به شرح زیر می باشد:

نوع ویزای A B C
درخواست اجازه کار جهت نیروی خارجی 50 دلار 50 دلار 50 دلار
صدور مجوز کار برای دو سال جهت نیروی کار خارجی 250 دلار 1200 دلار 3540 دلار
صدور مجوز ماموریت کاری جهت نیروی کار خارجی 250 دلار 250 دلار 250 دلار

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری امارات

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری امارات

یکی از مهم ترین مسائل در زمینه اخذ ویزای کار امارات متحده عربی تهیه مدارک می باشد. متقاضیان باید تمامی مدارک مورد نیاز را بدون کسری جمع آوری کرده و به مسئولان مربوطه جهت بررسی تحویل دهند.
پیشنهاد می کنیم افرادی که در این زمینه آگاهی کافی ندارند از موسسات مهاجرتی مهتبر برای جمع آوری مدارک خود کمک بگیرند.
به صورت کلی لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری امارات به شرح زیر می باشد:

 • مجوز ورود از وزارت کار ( MOL )
 • عکس
 • مدارک هویتی فرد متقاضی
 • اصل پاسپورت و کپی
 • گواهی پزشکی صادر شده و مورد تایید وزارت بهداشت امارات
 • مدارک کارفرما مانند پروانه بازرگانی و کارت شرکت
 • کپی و اصل مدارک فارغ التحصیلی متقاضی
 • ارائه دعوتنامه کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه

نحوه گرفتن و درخواست ویزای کار امارات

نحوه گرفتن و درخواست ویزای کار امارات

اخذ ویزای کار دبی دارای مراحلی است که متقاضیان با آگاهی از آن ها راحت تر می توانند آن را به دست آورند. در نخستین قدم از نحوه گرفتن و درخواست ویزای کار امارات فرد باید شغل مورد نظر خود را انتخاب نماید.
پس از این که شغل مورد نظر خود را انتخاب نموده و از سوی کارفرمایی در این کشور دعوتنامه کاری دریافت کردید، کارفرما باید برای درخواست ویزای کاری و همچنین مجوز کار در امارت برای شما اقدامات لازم را انجام دهد.
صدور مجوز کاری امارات برای متقاضیان خارجی توسط وزارت منابع انسانی امارت (MOHRE) انجام می شود. طبق مراحل زیر کارفرما برای دریافت ویزای کاری شما اقدام خواهد نمود:

 1. کارفرما درخواست مجوز کار را از طریق سایت Tas heel به صورت آنلاین برای متقاضی ارسال خواهد کرد.
 2. مدارک مورد نیاز متقاضی توسط کارفرما برای مسئولان ذی ربط ارسال می شود.
 3. وزارت منابع انسانی امارات تمامی مدارک متقاضی و درخواست کارفرما را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت نقص در هر زمینه آن را با کارفرما در میان می گذارد تا برای رفع نقص و مشکل اقدام نماید.
 4. در نهایت تاییدیه ویزای کاری شما از سوی وزارت ارسال می شود و کارفرما از سایت وزارتخانه می تواند آن را دریافت نماید.

مزایای اخذ ویزای کار امارات

امارت یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورها در زمینه اقتصاد و مسائل مالی می باشد. این کشور توانسته در دهه های اخبر خود را در بین برترین کشورهای جهان از تمامی جهت قرار دهد. قطعا اخذ ویزای کار امارات برای متقاضیان مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت.
به طور کلی برخی از مهم ترین مزایای اخذ ویزای کار امارت به شرح زیر می باشد:

 • داشتن 30 روز تعطیلی در سال و یک بلیط رفت و برگشت به کشور مبدا
 • پاداش متناسب با کار
 • ساعات کاری انعطاف پذیر
 • بیمه درمانی
 • کمک هزینه تحصیل در امارات
 • کمک هزینه مسکن
 • کار در یکی از بهترین کشورها از نظر اقتصادی، توریستی، مالی، اقامتی و …

معایب اخذ ویزای کار امارات

در بالا به مزایایی که در اخذ ویزای دبی می باشد اشاره کردیم. قطعا در کنار تمام مزایایی که برای این ویزا وجود دارد معایبی نیز برای آن وجود خواهد داشت که متقاضیان از آن بی نصیب نخواهند ماند. از جمله مهم ترین معایب اخذ ویزای کار امارات به شرح زیر می باشد:

 • بالا بودن هزینه های زندگی در دبی
 • هزینه بالای اجاره مسکن در دبی
 • دشوار بودن دریافت کار از سوی کارفرما در این کشور
 • ساعت بالای کاری در برخی مشاغل در دبی
 • عدم اعطای تابعیت و پاسپورت به افراد خارجی
 • بالا بودن دما و رطوبت در فصل تابستان

سوالات متداول در مورد ویزای کار امارات

 • آیا ایرانیان می توانند برای اخذ ویزای کار امارات اقدام نمایند؟

بله ایرانیان می توانند با داشتن دعوتنامه کاری از کارفرمایی در این کشور برای اخذ این ویزا اقدام نمایند.

 • آیا در کشور امارات باید مالیت پرداخت نمود؟

بله در کشور امارات شرکت هایی که پس از ژوئن 2023 ثبت شوند در صورتی که سود آن ها از 375 هزار درهم بالاتر برود باید 9 درصد از آن را به عنوان مالیات پرداخت نمایند.

 • آیا افغان ها امکان اخذ ویزای کاری امارات را خواهند داشت؟

بله افغان ها نیز همانند سایر ملیت ها می توانند با دارا بودن دعوتنامه کاری از کارفرمایی در کشور امارات ویزای کار دبی را دریافت نمایند.

 • میانگین حقوق و درآمد افراد در امارات چقدر است؟

حقوق مشاغل مختلف در امارات با توجه به عوامل مختلف متغییر می باشد اما به طور کلی میانگین حقوق و درآمد افراد در این کشور مبلغی در حدود 3200 دلار ماهیانه می باشد.

سخن پایانی

در مقاله فوق به صورت کامل در زمینه ویزای کار امارات گفت و گو کردیم. حال از شرایط اخذ ویزا، حقوق و درآمد در این کشور، مالیات، هزینه  مورد نیاز برای اخذ ویزا، مدارک و … آگاهی لازم را به دست آوردیم.
اخذ ویزای کار امارات برای ایرانیان نیز امکان پذیر می باشد و برای آن باید شرایط تعیین شده را دارا بود. مهم ترین امر در زمینه اخذ ویزای کار امارات دریافت دعوتنامه کاری از کارفرمایی در این کشور می باشد.
برای سهولت بیشتر در این زمینه می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک یا مشاوره نمایید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

2 پاسخ

 1. من از امارات خیلی خوشم می‌آید ما کشور امارات را دوست دارم و ميخوام در امارات متحده عربی کار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *