مهاجرت کادر درمان به امارات (دبی)

مهاجرت کادر درمان به امارات
فهرست مطالب

همه چیز در مورد مهاجرت کادر درمان به امارات

امارات یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که در سالیان اخیر به دلیل پیشرفت های چشمگیری که داشته، افراد زیادی برای مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور به خود جذب کرده است. یکی از مشاغلی که در این کشور به آن اهمیت زیادی داده می شود و از مزایای بالایی برخوردار است، رشته های پزشکی و کادر درمان است.
شرایط بازار کار در امارات برای این قشر از جامعه به نحوی است که آن ها می توانند با شرایط خوب و درآمد بالا زندگی مرفه و مناسبی را برای خود فراهم کنند و این باعث شده تا تقاضای مهاجرت کادر درمان به امارات افزایش چشمگیری یابد.

مهاجرت کادر درمان به امارات چگونه است ؟

به صورت خیلی خلاصه می توان گفت که برای مهاجرت به امارات از طریق رشته های پزشکی و پیزاپزشکی، نیاز است تا تمام مدارک لازم را جهت آغاز فعالیت به مسئولان ذی ربط در این کشور ارائه دهید.
پس از آن و با عبور از مراحل معادل سازی مدرک و نهایتا تایید مدارک شما توسط اداره بهداشت امارات، خواهید توانست فعالیت خود را در این کشور آغاز کنید. (البته در ادامه مطلب به شرح کامل تمام مراحل خواهیم پرداخت)

شرایط بازار کار در امارات برای پزشکان

میزان نرخ بیکاری و شرایط کاری برای کادر درمان در امارات

نرخ بیکاری در امارات در طی سالیان اخیر با فراز و نشیب های مختلفی رو به رو بوده است، به گونه ای که این نرخ در سال 2020 برابر با 6.7 بود که بیشترین عدد نرخ بیکاری امارات در چند سال اخیر بود. البته طی سال گذشته این نرخ به 3.9 کاهش یافت که این رقم نشان دهنده شرایط کاریابی بسیار مناسب در امارات برای کلیه رشته هاست.
در زیر می توانید نمودار نرخ بیکاری در کشور امارات را در طی چند سال اخیر مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در امارات

از طرفی کشور امارات در سال 2020 میلادی مبلغی بالغ بر پنج میلیارد درهم را به حوزه بهداشت و درمان اختصاص داده است که این مسئله نشان می دهد که فرصت های کاری برای رشته های حوزه کادر درمان در این کشور مناسب است و امارات متحده عربی در سال های اخیر به دنبال افزایش سطح بهداشت و درمان عمومی جامعه خود بوده است.

کادر درمان با مهاجرت به دبی و امارت از چه مزایایی  بهره‌مند می شوند؟

 • مسکن رایگان
 • خدمات درمانی رایگان
 • دریافت همزمان ویزای همسر و فرزندان
 • عدم نیاز به مدرک زبان با نمره بالا
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال

مراحل و شرایط مهاجرت پزشکان به امارات (دبی)

شرایط مهاجرت پزشکان به امارات

پزشکانی که دارای سابقه کاری بالا و رزومه خوبی هستند می توانند با ارائه مدرک خود در جای مناسب تری شغل را دریافت کنند که این امر سبب می شود درآمد و مزایای آن ها افزایش یابد. البته این نکته شایان ذکر است که اعضای کادر درمان که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید حداقل بین 1 تا 4 سال سابقه کاری داشته باشند که در زیر به بیان جزئیات سابقه کاری مورد نیاز پرداخته ایم:

رشته سابقه کار مورد نیاز
پزشک عمومی
General Practitioner
4 سال
دندانپزشک عمومی
General Dentist
4 سال
دکتر متخصص
specialists
3 سال
پرستار و ماما
Nurse and midwife
3 سال
داروشناس
Pharmacologist
2 سال
فیزیوتراپیست
Physiotherapist
2 سال
تکنسین بیهوشی
Anesthesia Technician
2 سال
تکنسین کاشت مو
Hair transplant technician
2 سال
تکنسین رادیولوژی
Radiology Technician
1-2 سال (مدرک کارشناسی)
تکنسین دندانپزشکی
Dental technician
1-4 سال (بسته به مدرک تحصیلی)
تکنسین زیبایی
Beauty Technician
2 سال
تکنسین لیزر
Laser technician
1 سال

در زیر مراحل مهاجرت پزشکان به دبی به صورت مختصر بیان شده است:

 • ترجمه مدرک تحصیلی
 • معادل سازی مدرک تحصیلی
 • ارائه سابقه کاری
 • تسلط به زبان انگلیسی یا عربی (برقراری ارتباط با بیماران)
 • دریافت تاییدیه دیتافالو (DATA FLOW)
 • شرکت در آزمون پرومتریک
 • ارائه صلاحیت نامه حرفه ای
 • دریافت نامه شایستگی
 • صدور مجوز کار

مدارک مورد نیاز و معادل سازی مدارک

جهت مهاجرت به کشور امارات برای پزشکان و دریافت شغل نیاز است مدرک تحصیلی آن ها معادل سازی شود. برای این کار فرد باید در آزمون DHA که مختص پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و پرستاران است شرکت نموده و نمره قبولی را در این آزمون دریافت کند.

کسب نمره قبولی در آزمون DHA

کسب نمره قبولی در آزمون DHA

آزمون DHA شامل تمامی مباحث در زمینه های مختلف پزشکی است که فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد. فرد می تواند پس از موفقیت در این آزمون، مجوز کار پزشکی خود در امارات را دریافت نماید. مراحل شرکت در آزمون DHA جهت مهاجرت کاری پزشکان به امارات به شرح زیر می باشد:

 • آگاهی فرد نسبت به تمامی شرایط برگزاری آزمون DHA
 • تکمیل فرم های لازم و تهیه مدارک خواسته شده جهت شرکت در آزمون و ارسال آن به دبی
 • پرداخت هزینه لازم برای شرکت در آزمون
 • تاییدیه مدرک تحصیلی

مهاجرت پزشکان به امارات علاوه بر معادل سازی مدرک، به مدارک خاصی نیز نیازمند دارد. در زیر لیست مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت پزشک به امارات بیان شده است.

لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان به امارات

لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان به امارات

 • مدارک فارغ التحصیلی به همراه ترجمه رسمی و زیر نمرات
 • ارائه مدارک قبولی در آزمون DHA
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • پرداخت هزینه ابتدایی جهت بررسی مدارک
 • مدارک شناسایی و عکس
 • ارائه مدارک رزومه کاری
 • ویزای کاری امارات
 • ارائه مدرک زبان خواسته شده
 • مدارک تمکن مالی

مهاجرت پزشکان متخصص به امارات

مهاجرت پزشکان متخصص به امارات

مهاجرت پزشکان متخصص به امارات نیز همانند سایر پزشکان نیاز به طی مراحل گفته شده دارد. آن ها باید مدارک خود را معادل سازی نموده و در آزمون های پرومتریک شرکت نمایند. قبولی در این آزمون الزامی است.
ارائه مدارکی همچون روزمه کاری، مدارک فارغ تحصیلی، عدم سوء پیشینه و… از دیگر الزامات مهاجرت پزشکان متخصص به امارت می باشد. پزشکان متخصص باید بتوانند تاییدیه پزشکی امارات را دریافت نمایند تا در نهایت مجوز کار در این کشور را به دست آورده و در امارات مشغول به کار شوند.

 

همچنین بخوانید:

 

لیست تخصص های مورد نیاز در امارات

کشور امارت جهت رفاه حال شهروندان خود بهترین پزشکان متخصص را استخدام نموده است. با پیشرفت های این کشور طی سالیان اخیر پزشکان متخصص زیادی به این کشور مهاجرت نموده و در آن جا فعالیت خود را آغاز نموده اند. در زیر لیست تخصص های مورد نیاز در امارت قابل مشاهده می باشد:

 • متخصص دهان و دندان
 • متخصصین گوش و حلق و بینی
 • ماما
 • روانشناسان
 • متخصص قلب و عروق
 • متخصص چشم پزشکی
 • متخصص داخلی
 • متخصص زنان و زایمان

مهاجرت پزشکان عمومی به امارات

پزشکان عمومی نیز باید برای ورود به امارات و کار در این کشور از آزمون های در نظر گرفته شده برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود عبور کند و با اخذ نمرات قبولی در آن ها همچنین موفقیت در سایر مراحل تعیین شده موفق به اخذ شغل در این کشور شوند.
اخذ تاییدیه کاری و مجوز کار از وزارت بهداشت امارات از کارهای نهایی جهت مهاجرت پزشکان عمومی به امارات می باشد.

مهاجرت فوریت پزشکی به امارات

مهاجرت فوریت پزشکی به امارات

فوریت پزشکی یکی از زیر شاخه های کادر درمان است که برای مهاجرت به امارات باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند. برای مهاجرت فوریت پزشکی به امارات باید مدارک لازم را جهت اخذ تاییدیه از وزارت بهداشت امارات جمع آوری نمود و ارائه دهند و مدت زمانی را صبر کرد تا مورد بررسی قرار گیرند.
پس از تایید مدارک با شرکت در آزمون پرومتریک و موفقیت در آن صلاحیت خود را برای کار در این کشور اثبات نموده و در نهایت به صورت حضوری خود را برای انجام مصاحبه آماده نماید. افراد متقاضی مهاجرت فوریت پزشکی به امارات می توانند با دریافت پیشنهاد کاری در این کشور به سرعت در آن جا مشغول کار شوند.

مهاجرت پزشکان ایرانی به دبی

مهاجرت پزشکان ایرانی به دبی

مهاجرت پزشکان ایرانی به دبی می تواند یک موقعیت بسیار عالی را برای آن ها فراهم نموده و آن ها را از حقوق و مزایای زیادی برخوردار کند. افرادی که از سوی کارفرمایی در این کشور درخواست کار داشته باشند می توانند با سرعت بالا مراحل مورد نیاز را طی کنند. البته در این مورد کارفرما تمامی کارهای فرد را رسیدگی خواهد کرد.

مهاجرت دندانپزشکان به امارات

مهاجرت دندانپزشکان به امارات

دندانپزشکان نیز همانند سایر متخصصان جهت مهاجرت به امارات باید مراحل تعیین شده را به ترتیب طی کنند. مهاجرت دندانپزشکان به امارات نیازمند معادل سازی مدرک و ارائه مدارک خواسته شده است.
این قشر از متخصصان پزشکی می توانند با مهاجرت به امارات از شرایط بسیار مناسب این کشور بهره مند شده و در آن جا اقامت کنند. به دلیل این که دندانپزشکی در بین تخصص های مور نیاز کشور امارات می باشد افراد به راحتی می توانند با طی کردن مراحل در این کشور صاحب شغل شوند.

مهاجرت پرستاران به امارات

مهاجرت پرستاران به امارات

پرستاران می توانند با شرکت در آزمون های پرومتریک و معادل سازی مدرک تحصیلی خود از طریق دیتافالو برای ورود به امارات و شروع کار در آن جا اقدامات لازم را صورت دهند.
این امکان برای پرستاران فراهم شده تا با کسب نمره قبولی در آزمون های تعیین شده و گذراندن دوره های کارآموزی جهت سنجش آمادگی، با دریافت جاب آفر از سوی کارفرمایان در این کشور جهت مهاجرت پرستاران به امارت اقدام کنند.

تجربه مهاجرت کادر درمان به امارات

تجربه مهاجرت کادر درمان به امارات نشان دهنده شرایط بسیار مناسب این کشور برای این قشر از جامعه می باشد. حقوق و مزایای فراهم شده در این کشور برای این افراد بسیار مناسب بوده و زمینه ساز زندگی مرفه برای آن ها خواهد بود.
کشور امارات برای مهاجرت کادر درمان به کشور خود بسیار با اهمیت دانسته و برای این قشر احترام خاصی قائل می باشد. شاید بتوان گفت معادل سازی مدرک جزء مهم ترین کارها برای مهاجرت کادر درمان به امارت می باشد.

 

سوالات متداول در مورد مهاجرت کادر درمان به امارات

 • تخصص های لازم جهت مهاجرت پزشکان به امارات چیست؟

متخصص مامایی، متخصص روانشناسی، متخصص چشم پزشکی، متخصص دندانپزشکی، متخصص زنان و زایمان و … .

 • آیا شرایط مهاجرت به امارات برای پزشکان ایرانی فراهم می باشد؟

بله پزشکان ایرانی نیز می توانند با معادل سازی مدارک خود جهت مهاجرت به امارات اقدام کنند.

 • چند مورد از شرایط لازم جهت مهاجرت پزشکان به امارات را نام ببرید؟

معادل سازی مدرک طبق قوانین امارات، ارائه رزومه کاری قوی، ارائه مدرک زبان مورد نیاز، شرکت در آزمون های پرومتریک، ارائه مدارک خواسته شده و … .

 • آزمون DHA چه آزمونی است؟

این آزمون برای معادل سازی مدارک جهت مهاجرت پزشکان به امارات می باشد که در آن تمام اطلاعات پزشکی متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی

امارات یکی از بهترین کشورهای آسیایی برای مهاجرت است که طی سالیان اخیر به دلیل مزایای عالی، علاقمندان بسیار زیادی پیدا کرده است زیرا این را ممکن می سازد که کادر درمان با حقوق و مزایای مناسب، زندگی مرفه ای را برای خود فراهم کنند.
مهاجرت پزشکان به امارات نیازمند معادل سازی مدرک تحصیلی دارد که باید برای انجام این کار در آزمون DHA شرکت کرده و نمره قبولی را به دست آورد. با توجه به شرایط کاریابی، نرخ بیکاری، حقوق و درآمد پزشکان در امارات می توان این کشور را یکی از بهترین مقاصد جهت مهاجرت پزشکان و کادر درمان در نظر گرفت.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *