شرایط دریافت ویزای فرانسه 2024

ویزای فرانسه
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای فرانسه

ویزای فرانسه یکی از با ارزش ترین و معتبرترین ویزاهای جهان است که متقاضیان بسیاری برای اخذ آن تلاش می کنند. ویزای فرانسه دارای انواع مختلفی از جمله ویزای تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه گذاری و … می باشد. شرایط دریافت هر یک از ویزاهای این کشور متفاوت است و متقاضیان با توجه به ویزای درخواستی باید از شرایط آن آگاه شوند.
فرانسه جزء کشورهایی است که به متقاضیان سخت ویزا می دهد به همین دلیل افرادی که سابقه دریافت ویزای شینگن را نداشته باشند به هیچ عنوان نمی توانند ویزای فرانسه را دریافت کنند. اگر بتوانید ویزا فرانسه را دریافت کنید امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به اخذ ویزای آن ها برای شما فراهم می شود.

در ادامه بیشتر در مورد ویزای این کشور به گفت و گو خواهیم پرداخت. در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه دکتر مهاجرت تماس حاصل نموده تا از آخرین اخبار که از مشاوره با وکلای محلی حاضر در این کشور به دست آمده است به صورت کاملا رایگان آگاه شوید.

شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای فرانسه

اگر قصد دارید برای اخذ ویزا فرانسه اقدام کنید باید از تمامی شرایط موجود برای آن آگاه شوید. هر یک از ویزاهای این کشور دارای شرایط متفاوتی است. به دلیل سخت گیری کشور فرانسه جهت اخذ ویزا، متقاضیان باید تمامی شرایط موجود را دارا باشند. از جمله شرایط عمومی اخذ ویزای فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن تمکن مالی: افرادی که قصد دریافت ویزای فرانسه را دارند باید از تمکن مالی تعیین شده برخوردار باشند و در 6 ماه گذشته گردش حساب آن ها نیز بالا باشد.
 • داشتن دعوتنامه: افرادی که متقاضی سفر به فرانسه هستند با داشتن دعوتنامه می توانند درخواست ویزای خود را سرعت بخشند.
 • سابقه سفر: افرادی که سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن را داشته باشند راحت تر می توانند ویزای این کشور را دریافت کنند.

انواع ویزای فرانسه

کشور فرانسه دارای ویزاهای مختلفی است که متقاضیان با توجه به نیاز خود می توانند برای هر یک از آن ها درخواست دهند. ویزاهای این کشور شامل ویزای تحصیلی، کاری و شغلی، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی … می شود.
ار نظر مدت اقامت نیز ویزای فرانسه به دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود که در ادامه بیشتر در مورد این دو نوع ویزا صحبت خواهیم کرد. انواع ویزای فرانسه شامل:

ویزای کوتاه مدت

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد ماندن در فرانسه در کوتاه مدت را دارند و معمولا تا 3 ماه دارای اعتبار است. این نوع ویزا به مقصود گردشگری، دید و بازدید و یا جلسات کاری برای متقاضیان صادر خواهد شد. ویزای توریستی از این دسته ویزاها می باشد.

ویزای بلندمدت

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به مدت 6 ماه یا بیشتر در فرانسه اقامت داشته باشند. معمولا ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری را در این دسته قرار می دهند که قرار است فرد برای مهاجرت به فرانسه یا اقامت طولانی مدت تر از این ویزا استفاده کند.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های برتر فرانسه را دارند می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه ها این کشور ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت نمایند. از مزیت های تحصیل در فرانسه این است که با تسلط بر زبان فرانسوی می توانید به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازید.
از مهم ترین شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه داشتن شرایط سنی مناسب است که با افزایش گپ تحصیلی امکان پذیرش در دانشگاه و صدور ویزای تحصیلی کاهش خواهد یافت.
برای تحصیل در فرانسه باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار بود زیرا پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه اقامت در طی تحصیل بر عهده دانشجویان می باشد. البته دانشجویان واجد شرایط می توانند از بورسیه های تحصیلی این کشور نیز بهره مند شوند تا مقدار زیادی از هزینه های خود را کاهش دهند.

ویزای کاری و شغلی فرانسه

ویزای کاری و شغلی فرانسه برای افرادی صادر می شود که قصد داشته باشند در این کشور مشغول به کار شوند. برای میسر شدن این امر متقاضی باید از سوی کارفرمایی در کشور فرانسه درخواست شغل داشته باشد تا بتواند از این طریق برای اخذ ویزا کاری فرانسه اقدام کند.
کارفرما حاضر در کشور فرانسه در صورتی می تواند برای افراد خارجی درخواست نیروی کار دهد که در کشور فرانسه در شغل مورد نظر نیروی کار متخصص یافت نشود در این صورت امکان استخدام نیروی خارجی وجود خواهد داشت.
فرد متقاضی با دریافت درخواست شغلی می تواند وقت سفارت فرانسه را برای خود رزرو کند و سپس برای انجام مصاحبه شغلی و سایر امور مربوطه برای دریافت ویزا فرانسه از طریق کار اقدام نماید.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ ویزا برای کشور فرانسه شمرده می شود که اخذ این نوع ویزا به سرمایه متقاضی احتیاج دارد. فردی که قصد دارد در این کشور سرمایه گذاری کند می تواند تا 4 سال اقامت فرانسه را دریافت کند و حتی پس از اتمام اعتبار ویزا، آن را مجددا تمدید نماید.
سرمایه گذاری در کشور فرانسه باید به گونه ای باشد که متقاضی در شرکت شخصی سرمایه گذاری کند و یا با سرمایه گذاری در یک شرکت دیگر حداقل 30 درصد از سهام آن را به دست آورد. به عبارت دیگر فرد باید تعهد دهد تا مبلغی در حدود 300 هزار یورو از سرمایه خود را در کشور فرانسه سرمایه گذاری کند تا موفق شود ویزای سرمایه گذاری فرانسه را به دست آورد.

ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه یکی از ویزاهای کوتاه مدت است که فرد برای دریافت آن نیازی به انجام مصاحبه با افسران سفارت ندارد. در این نوع ویزا فرد باید تنها مدارک لازم را به سفارت تحویل دهد و برای سایر امورات مانند انگشت نگاری برای خود وقت سفارت فرانسه را رزرو نماید. این ویزا معمولا تا 21 روز کاری برای افراد متقاضی صادر می شود.

ویزای فرانسه از طریق ازدواج

ویزای فرانسه از طریق ازدواج

افرادی که قصد داند با یک شهروند فرانسوی ازدواج کنند می توانند از این طریق اقامت این کشور و در نهایت تابعیت فرانسه را نیز به دست آورند، اما باید بدانید که این روش یکی از روش های بسیار حساس شمرده می شود و سخت گیری ها به دلیل بالا رفتن تعداد ازدواج های صوری بسیار زیاد شده است.
از این رو افراد متقاضی برای اخذ ویزای فرانسه از طریق ازدواج باید حقیقی بودن ازدواج خود را ثابت کنند. فرد فرانسوی باید تمکن مالی لازم را برای زندگی دو نفر دارا باشد و همچنین ملکی داشته باشد که زوجین بتوانند در آن زندگی کنند.
برای اخذ تابعیت فرانسه نیز با استفاده از این روش زوجین باید به مدت چندین سال در کنار هم زندگی کنند تا این کشور برای متقاضی خارجی مجوز تابعیت را صادر نماید.

ویزای فرانسه از طریق تولد فرزند

فرزندان متولد شده از والدین خارجی در کشور فرانسه به هیچ عنوان تابعیت این کشور را دریافت نخواهند کرد زیرا این کشور از قانون خون پیروی می کند و تنها تابعیت را به فرزندانی می دهد که یکی از والدین آن ها تابعیت این کشور را داشته باشند.
به طور کلی امکان اخذ ویزای فرانسه از طریق تولد فرزند وجود دارد اما امکان اخذ تابعیت برای متقاضیان خارجی وجود نخواهد داشت.

ویزای خانوادگی فرانسه

افرادی که قصد پیوستن به خانواده خود در اتحادیه اروپا و فرانسه را داشته باشند می توانند این نوع ویزا را دریافت نمایند. ویزای خانوادگی فرانسه در صورتی به فرد تعلق می گیرد که بستگان او شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا فرانسه و یا حداقل اقامت دائم این کشورها را دارا باشند.

ویزای فرانسه با دعوتنامه

ویزای فرانسه با دعوتنامه

از دیگر روش های اخذ ویزای فرانسه دریافت دعوتنامه می باشد. متقاضیان با دریافت دعوتنامه در ویزاهای مختلفی می توانند از شرایط مطلوب تری برای اخذ ویزای فرانسه برخوردار باشند. دعوتنامه برای ویزاهای فرانسه انواع مختلفی دارد. در زیر به شرایط انواع ویزای فرانسه با دعوتنامه اشاره می کنیم:

 • دعوتنامه خویشاوندی: افرادی که از سوی بستگان درجه یک خود دعوتنامه دریافت می کنند، می توانند از این طریق ویزای مورد نظر خود را راحت تر دریافت کنند.
 • دعوتنامه کاری: افرادی که برای سفرهای کاری و تجاری خود دعوتنامه دریافت می کنند و یا برای شرکت در جلسات کاری دعوتنامه ای را دریافت می کنند، راحت تر می توانند برای اخذ ویزا اقدام کنند.
 • دعوتنامه تحصیلی: افرادی که به دلیل داشتن استعداد و توانایی های فوق العاده از سوی برترین دانشگاه های فرانسه دعوتنامه دریافت می کنند، می توانند روند دریافت ویزای خود را با ارائه این دعوتنامه به سفارت فرانسه سرعت بخشند.

ویزای فرانسه برای افغانها

مهاجران افغان نیز می توانند مانند سایر افراد برای دریافت ویزای فرانسه اقدام کنند. افغان ها ابتدا باید وقت سفارت این کشور را برای خود در کشور افغانستان رزرو نمایند و سپس طبق مراحل تعیین شده پیش بروند.
در صورت سرپیچی از روند قانونی پرونده درخواست آن ها پذیرفته نخواهد شد و امکان دریافت ویزا از آن ها سلب خواهد شد. افغان ها حاضر در کشور ایران نیز می توانند با رزرو وقت سفارت فرانسه در ایران نسبت به اخذ ویزای فرانسه اقدام کنند. برای انجام این کار به پاسپورت دارای اعتبار و کارت هویت معتبر نیاز دارند.

هزینه و قیمت ویزای فرانسه

یکی از مهم تین مقوله ها در اخذ ویزا فرانسه هزینه و قیمت ویزای این کشور می باشد. فردی که قصد دارد برای اخذ ویزای فرانسه اقدام کند باید تمامی هزینه های آن را مورد بررسی قرار دهد و سپس با بر آورد این هزینه ها نسبت به نوع ویزای انتخابی خود اقدامات لازم را صورت دهد.
هزینه و قیمت ویزای فرانسه در انواع مختلف متفاوت است که در این جا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

نوع ویزا هزینه به یورو
ویزای شینگن برای افراد بزرگسال 80
ویزای شینگن برای کودکان بین 6 تا 12 سال 40
ویزای شینگن برای کودکان زیر 6 سال رایگان
ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه 99
ویزای ترانزیت فرانسه 80
ویزای تحصیلی فرانسه 55

 

مدارک لازم برای ویزای فرانسه

برای ورود به فرانسه و دریافت ویزای این کشور شرایطی تعیین شده است که یکی از مهم ترین آن ها ارائه به موقع و بدون نقص مدارک تعیین شده می باشد. این مدارک باید به صورت دقیق تهیه شوند و متقاضی باید از تمامی آن ها کپی تهیه نماید تا در هنگام مراجعه به سفارت فرانسه آن ها را برای بررسی تحویل دهد. مدارک لازم برای ویزای فرانسه شامل موارد زیر می باشد:

 • پاسپوت دارای اعتبار
 • دو قطعه عکس
 • درخواست اخذ ویزا
 • بلیط رفت و برگشت
 • عدم سابقه کیفری
 • بلطی رفت و برگشت
 • بیمه سلامت مسافرتی
 • مدارک شناسایی فرد متقاضی
 • مدارک تمکن مالی
 • گردش حساب بالا
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا

مراحل درخواست و اخذ ویزای فرانسه

مراحل درخواست و اخذ ویزای فرانسه

دریافت ویزا فرانسه دارای مراحل تعیین شده ای است که متقاضی با آگاهی از آن ها می تواند با سهولت بیشتری برای اخذ ویرا اقدام کند. در نخستین مرحله از مراحل درخواست و اخذ ویزای فرانسه فرد متقاضی باید نوع ویزای درخواستی خود را تعیین کند. پس از تعیین نوع ویزا باید درخواست خود را در وب سایت های مربوطه ثبت کند و وقت سفارت فرانسه را در کشور خود رزرو نماید.
توجه داشته باشید که در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کنید و برای انگشت نگاری و ارائه مدارک تعیین شده مهیا باشید. پس از انجام امورات نام برده شده متقاضیان باید منتظر پاسخ از سوی سفارت فرانسه بمانند. برخی از ویزاهای فرانسه نیاز به مصاحبه دارند که خود سفارت این کشور زمان و چگونگی آن را به شما توضیح خواهد داد.

فرم درخواست ویزای فرانسه

اگر جزء متقاضیان اخذ ویزای فرانسه هستید باید از نحوه تکمیل فرم درخواست این ویزا آگاه باشید. در فرم این ویزا از متقاضیان اطلاعاتی مانند مدت زمان اقامت، اطلاعات هویتی، اطلاعات پاسپورت، تاریخ رفت و برگشت، محل اقامت، سابقه سفر و … درخواست می شود.
فرم درخواست ویزای فرانسه را می توانید از سایت های مربوطه تهیه نموده و پس از تکمیل همراه با سایر مدارک به سفارت این کشور تحویل دهید. توجه داشته باشید که در هنگام تکمیل فرم درخواست به زبان آن توجه نمایید و فرم را بدون هیچ گونه غلط نگارشی کامل کنید.

مدت زمان گرفتن ویزای فرانسه

یکی دیگر از مقوله های موجود در اخذ ویزا فرانسه مدت زمان گرفتن ویزای فرانسه می باشد. مدت زمان دریافت ویزاهای مختلف فرانسه متفاوت است و به نوع آن بستگی دارد اما اکثر این ویزاها از زمان ثبت درخواست حدود 14 روز تا 21 روز زمان می برد تا صادر شوند.

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای فرانسه

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای فرانسه

اگر جزء متقاضیانی هستید که برای اخذ ویزای فرانسه درخواست داده اید می توانید از راه های مختلفی درخواست خود را پیگیری کنید. یکی از راه های استعلام وضعیت و پیگیری ویزای فرانسه مراجع به سفارتی است که در آن برای اخذ ویزا اقدام نموده اید.
از دیگر راه های استعلام وضعیت ویزا از طریف پیام کوتاه و یا ایمیل می باشد. علاوه بر این روش ها می توانید به سایت سفارت مراجعه کرده و با استفاده از شماره پیگیری که در فرم درخواست به شما ارائه نموده اند از آخرین وضعیت درخواست ویزای خود با خبر شوید.

رفع ریجکتی ویزای فرانسه

در صورتی که درخواست متقاضی برای دریافت ویزای فرانسه رد شود فرد می تواند اعتراض خود را به افسر پرونده اعلام کند. فردی که پرونده او ریجکت شده باشد نمی تواند تا 6 ماه پس از آن، مجددا درخواست ویزا فرانسه را بدهد اما می تواند بر روی پرونده اعتراض بگذارد و مدارک محکمی را ارائه دهد تا ریجکتی پرونده را لغو نماید. نامه اعتراض نوشته شده از سوی فرد متقاضی باید به زبان انگلیسی باشد.

شرایط عکس ویزای فرانسه

عکس مورد نیاز برای ویزای فرانسه مانند عکس سایر ویزاها دارای ویژگی هایی است که متقاضی برای دریافت ویزا باید آن ها را رعایت کند تا از رد شدن درخواست جلوگیری نماید زیرا یکی از مهم ترین مسائل در اخذ ویزا ارائه مدارک به صورت کامل و بدون نقص می باشد. ویژگی هایی که عکس ویزای فرانسه باید دارا باشد به شرح زیر است:

 • پس زمینه عکس باید روشن یا سفید باشد.
 • عکس به صورت تمام رخ ثبت شود.
 • 80 درصد عکس از چهره فرد ثبت شده باشد.
 • استفاده از عینک در صورتی که موجب پنهان شدن چشم ها نشود مانعی ندارد.
 • عکس کاملا واضح و بدون تاری دیده شود.
 • گوش های فرد در عکس مشخص باشد.

سایت سفارت و ویزای فرانسه

سایت سفارت و ویزای فرانسه

یکی از عوامل مهم در اخذ ویزای فرانسه آگاهی از سایت سفارت این کشور می باشد. تعیین وقت قبلی و همچنین به دست آوردن اطلاعات لازم درباره ویزای فرانسه از طریق سایت سفارت و ویزای فرانسه (France-Visas) امکان پذیر می باشد.

وقت سفارت فرانسه

برای دریافت ویزاهای مختلف کوتاه و بلند مدت فرانسه باید از سفارت این کشور در محل زندگی خود وقت رزرو کنید. معمولا به افراد پیشنهاد می شود برای تعیین وقت سفارت فرانسه جهت دریافت ویزاهای کوتاه مدت 15 روز قبل از تاریخ سفر و ویزاهای بلند مدت 1 ماه قبل از سفر اقدام نمایید. هیچ گاه نمی توانید زودتر از 6 ماه از تاریخ سفر خود درخواست ویزا فرانسه را ثبت نمایید.

ویزای فوری فرانسه

معمولا ویزاهای فرانسه بین 14 روز تا 21 روز برای متقاضیان صادر می شود که این امر نیازمند مراجعه به موقع و تکمیل مدارک می باشد. در صورت نیاز به ویزای فوری فرانسه می توانید از ویزای توریستی این کشور استفاده کنید و یا در محل سفارت با پرداخت هزینه بیشتر برای خود و همراهان ویزای این کشور را اندکی زودتر به دست آورید.

ویزای فرانسه تضمینی

اگر متقاضیان بخواهند ویزای فرانسه تضمینی را به دست آورند باید بدانند که هیچ یک از موسسات مهاجرتی نمی توانند این موضوع را تضمین نمایند زیرا قبولی درخواست ویزای متقاضیان با مامور سفارت می باشد و ممکن است با ناقص بودن و یا دلایل دیگر درخواست فرد را ریجکت نماید.
به طور کلی ویزا فرانسه به صورت تضمینی برای هیچ فردی وجود ندارد و تنها ضمانتی که می توان به متقاضیان ارائه نمود همراهی آن ها تا آخرین مرحله و باز پرداخت هزینه های آن ها می باشد.

مشاوره برای گرفتن ویزای فرانسه

دریافت مشاوره برای گرفتن ویزای فرانسه به افراد متقاضی حتما پیشنهاد می شود زیرا متقاضیان در هر مرحله ممکن است با کوچک ترین خطا درخواست خود را با مشکل مواجه کنند و به همین دلیل درخواست ویزای فرانسه آن ها با ریجکتی رو به رو شود.
همچنین متقاضیان برای تهیه مدارک، تکمیل فرم درخواست ویزا، مراجعه به سفارت فرانسه و سایر مراحل به دریافت مشاوره و کمک نیاز دارند. مجموعه دکتر مهاجرت می تواند در تمامی زمینه های اخذ ویزای فرانسه به متقاضیان کمک کند تا با سهولت بیشتری مراحل را طی کنند.

سوالات متداول در مورد ویزای فرانسه

 • از چه روش هایی می توان برای اخذ ویزای فرانسه اقدام نمود؟

متقاضیان می توانند برای دریافت ویزا فرانسه از روش هایی مانند تحصیل، کار و شغل، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی، دعوتنامه و … اقدام نمایند.

 • هزینه اخذ ویزای فرانسه چقدر است؟

متقاضیان برای اخذ ویزا فرانسه جهت افراد بزرگسال به مبلغ 80 یورو و افراد بین 6 تا 12 سال به مبلغ 40 یورو نیاز دارند، همچنین افراد زیر 6 سال برای دریافت ویزا نیاز به پرداخت هزینه ندارند.

 • در صورتی که درخواست ویزای فرد با ریجکتی رو به رو شود باید چه مدت برای درخواست مجدد صبر نماید؟

در صورتی که درخواست ویزای متقاضیان با ریجکتی رو به رو شود باید به مدت 6 ماه برای درخواست مجدد صبر نمایند.

 • چند مورد از شرایط لازم برای اخذ ویزای فرانسه را نام ببرید؟

متقاضیان برای اخذ ویزا فرانسه باید از تمکن مالی مناسب و گردش حساب بالایی برخوردار بوده و سابقه سفر به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شینگن را داشته باشند.

سخن پایانی

ویزای فرانسه یکی از با ارزش ترین و معتبر ترین ویزاهای جهان است که متقاضیان برای دریافت آن شرایط سختی پیش رو خواهند داشت. افراد با اخذ ویزای فرانسه به راحتی می توانند در کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به سایر ویزاها سفر نمایند. انواع ویزاهای این کشور شامل ویزای تحصیلی، کاری و شغلی، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی و … است. هزینه اخذ ویزا یکی از عوامل مهم در این زمینه می باشد.
از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه شامل دارا بودن تمکن مالی مناسب همراه با گردش حساب بالا و سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن می باشد. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند با مجموعه دکتر مهاجرت ارتباط برقرار نموده تا از آخرین آخبار به صورت کاملا رایگان آگاه شوند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *