مهاجرت پزشکان به نروژ 2024

مهاجرت پزشکان به نروژ
فهرست مطالب

شرایط بازار کار در نروژ برای پزشکان

نروژ کشوری مهاجر پذیر می باشد که جمعیتی در حدود 5 میلیون نفر است. با استفاده از روش های مختلفی می توان برای مهاجرت به نروژ اقدام نمود. یکی از روش های مهاجرت به نروژ مهاجرت از طریق کار می باشد.
در این روش فرد می تواند با پرداختن به کار در کشور نروژ، اقامت آن جا را دریافت کند. از آن جایی که این کشور اخیرا با کمبود پزشک مواجه شده است شرایط خوبی جهت مهاجرت پزشکان به نروژ از کشورهای دیگر فراهم می باشد تا با درآمد مناسب در نروژ مشغول فعالیت شوند.

جهت مهاجرت پزشکان به نروژ باید از ویزای کاری بهره گرفت که این امر نیازمند درخواست کار از سوی کارفرمایی در این کشور می باشد. با توجه به میزان نرخ بیکاری در کشور نروژ شرایط کاریابی برای پزشکان در این کشور بسیار مناسب است.
طبق آخرین آمارها از معتبرترین سایت ها میزان نرخ بیکاری اخیرا در این کشور 3.1 اعلام شد. نمودار زیر بیان گر نرخ بیکاری در نروژ طی چند ماه اخیر را نشان می دهد. در ضمن کمک گرفتن از موسسات معتبر مهاجرتی می تواند در امر مهاجرت پزشکان به نروژ بسیار کارآمد باشد.

نمودار نرخ بیکاری در نروژ

شرایط مهاجرت پزشکان به نروژ

مهاجرت به نروژ برای پزشکان دارای شرایط خاصی است که متقاضیان باید از آن آگاه باشند. یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت پزشکان به نروژ تهیه مدارک به صورت کامل و تحویل آن ها به سفارت این کشور می باشد.
فرد متقاضی پس از جمع آوری مدارک تعیین شده باید مدرک تحصیلی خود را با کشور نروژ معادل سازی نماید. معادل سازی مدرک یکی از مهم ترین مراحل برای مهاجرت پزشک به نروژ می باشد. از دیگر شرایط برای انجام این کار دارا بودن مدرک زبان تعیین شده و تسلط به آن است.

شرایط-مهاجرت-پزشکان-به-نروژ

توجه داشته باشید که پزشکان باید تسلط کامل به زبان نروژی داشته باشند و مدرک آن را تا سطح b2 اخذ نمایند تا بتوانند به راحتی با بیماران خود ارتباط برقرار کنند. از دیگر شرایط مهاجرت پزشکان به نروژ می توان ن افراد، تمکن مالی جهت اقامت و زندگی در این کشور و … اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز و معادل سازی مدارک

اقدام جهت مهارت به نروژ برای پزشکان نیزمند ارائه مدارک تعیین شده ای است. این مدارک باید در موعد مقرر و به صورت کامل ارائه شوند تا در روند مهاجرت و کاریابی اختلالی به جود نیاید. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان به نروژ شامل موارد زیر می باشد:

 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه مدارک رزومه کاری
 • مدرک فارغ التحصیلی همراه با ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی یا نروژی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی فرد همراه با عکس و وزای کاری این کشور
 • تاییدیه اداره بهداشت
 • ارائه مدرک زبان در سطح تعیین شده
 • پرداخت هزینه ابتدایی جهت بررسی مدارک

مدارک-مورد-نیاز-و-معادل-سازی-مدارک-پرشکان-برای-مهاجرت-به-نروژ

معادل سازی مدرک یکی دیگر از الزامات مهاجرت پزشکان به نروژ می باشد. پزشک متقاضی کار در کشور نروژ باید مدرک خود را به گونه ای معادل سازی نماید که پس از دریافت ویزای موقت دو ساله برای ماندن در این کشور در دوره های آموزش زبان نروژی شرکت کرده و حداقل مدرک زبان نروژِی را در سطح B2 دریافت نماید.
پس از دریافت این مدرک فرد باید در دوره های کارورزی تعیین شده توسط دولت نروژ شرکت نموده و در آزمون های معادل سازی مدرک نمره های قبولی را دریافت کند. در این صورت می تواند به عنوان پزشک در این کشور به فعالیت بپردازد.

مراحل مهاجرت پزشکی به نروژ

مراحل-مهاجرت-پزشکی-به-نروژ

متقاضی مهاجرت پزشک به نروژ باید از مراحل انجام این کار آگاهی کاملی داشته باشد. این امور باید به ترتیب و در زمان مختص به خود انجام شوند. در زیر به صورت خلاصه مراحل مهاجرت پزشکی به نروژ شرح داده شده است:

 • تهیه و جمع آوری مدارک به صورت کامل
 • اخذ نمره های قبولی در آزمون های زبان نروژی
 • شرکت در آزمن های معادلسازی مدرک و اخذ نمره حداقلی
 • موفقیت در آزمون مهارت پزشکی تعیین شده توسط دولت نروژ
 • موفقیت در دوره آموزشی خدمات بهداشتی
 • آموزش تمامی نکات دارو درمان
 • دریافت مجور پزشکی

مهاجرت پزشکان متخصص به نروژ

مهاجرت پزشکان متخصص به نروژ

مهاجرت پزشکان متخصص به نروژ همانند مهاجرت پزشکان عمومی نیازمند طی کردن مراحل تعیین شده است و باید تمامی امورات را برای مهاجرت و فعالیت در نروژ طی کنند.
پزشکان متخصص باید پس از جمع آوری مدارک لازم و ارائه مدرک فارغ التحصیلی خود، آن را مطابق با قوانین کشور نروژ معادل سازی کنند و سپس با شرکت در دوره های زبان و کارورزی و اخذ نمرات قبولی در آن ها برای کار در نروژ آماده شوند.

لیست تخصص های مورد نیاز در نروژ

کشور نروژ به مختصصان جهت درمان بهتر بیماری ها نیاز دارد. این کشور با ارائه شرایط بهتر به متخصصان پزشکی باعث می شود متخصصان زیادی به سمت این کشور سوق پیدا کنند. در زیر لیست تخصص های مورد نیاز در نروژ جهت بیان شده است:

 • پزشک داخلی
 • داروسازی
 • متخصص زنان و زایمان
 • دندان پزشکی
 • چشم پزشکی
 • جراح
 • متخصص قلب و عروق
 • متخصص اطفال
 • متخصص پاتولوژی
 • متخصص ارتوپدی
 • متخصص اورولوژی

مهاجرت پزشک عمومی به نروژ

مهاجرت پزشک عمومی به نروژ

افراد از سراسر دنیا می توانند برای مهاجرت پزشک به نروژ و مشغول به کار شدن در این کشور اقدام کنند. یکی از زیر شاخه های پزشکی، پزشک عمومی می باشد. نروژ برای این قشر نیز امکانات بسیار مناسبی فراهم نموده تا آن ها به راحتی بتوانند به این کشور مهاجرت کرده و در آن جا به فعالیت بپردازند.
پزشک عمومی نیز باید تمامی مراحل را به ترتیب طی کند و در نهایت موفق به اخذ مجوز پزشکی و فعالیت در این کشور شود. مهاجرت پزشک عمومی به نروژ جزء بهترین ترین نوع مهاجرتی است.

تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل-پزشکی-در-نروژ

از دیگر روش هایی که می توان از طریق آن به کشور نروژ مهاجرت نمود تحصیل پزشکی در نروژ است. معمولا دوره فارغ التحصیلی پزشکی در این کشور 6 سال زمان نیاز دارد. حدود 18 ماه دوره کاورزی جهت آماده شدن پزشکان برای ورود به بازار کار آماده شده است.
فرد با اخذ مدرک فارغ التحصیلی پزشکی از دانشگاه می تواند وارد بازار کار شود. افراد حاضر در کلاس های درس دانشگاه های نروژ معمولا کمتر از 18 نفر هستند. این امر سبب می شود کیفیت تدریس بالا برود. همچنین کالج هایی نیز در کشور نروژ وجود دارند که قبل از ورود به دانشگاه دانشجویان را برای رشته پزشکی آماده می کنند.

مهاجرت پرستاران به نروژ

مهاجرت پرستاران به نروژ

برای ورود و مهاجرت پرستاران به نروژ باید از طریق ویزای کار اقدام نمود. جهت این کار باید از سوی کارفرمایی در این کشور درخواست کار داشته باشند تا بتوانند به آن جا مهاجرت کرده و به عنوان پرستار مشغول به فعالیت شوند.
به دلیل شیوع بیماری کرونا و نیاز مبرم به پرستاران در نروژ، امروزه مهاجرت کاری پرستاران بدون درخواست از سوی کارفرما نیز امکان پذیر شده است که این موضوع نروژ را به بهترین کشور جهت مهاجرت پرستاران در دنیا تبدیل کرده است.
متقاضیان باید جهت دریافت تاییدیه پرستاری از نروژ مدارک لازم را برای این کشور ارسال نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد تا پس از تایید برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنند.

مهاجرت دندانپزشکان به نروژ

مهاجرت دندانپزشکان به نروژ

دندانپزشکان نیز مانند پزشکان باید در اولین قدم برای مهاجرت پزشکی به نروژ به یادگیری زبان این کشور بپردازند تا بتوانند با بیماران خود به خوبی ارتباط برقرار نمایند. از دیگر شرایط مهاجرت دندانپزشکان به نروژ تهیه مدارک مورد نیاز و معادل سازی مدرک تحصیلی می باشد.
برای انجام این کار فرد باید در آزمون های تعیین شده شرکت کرده و موفق به اخذ نمره قبولی شود. متقاضیان علاقمند تنها با انجام این مراحل می توانند مجوز کار در نروژ در رشته دندانپزشکی را دریافت نمایند.

سوالات متداول

 1. شرایط لازم جهت مهاجرت پزشکان به نروژ چیست؟

فرد متقاضی مهاجرت پزشک در نروژ باید به یادگیری زبان این کشور و معادل سازی مدرک تحصیلی خود، تهیه مدارک، ارائه رزومه شغلی و … بپردازد.

 1. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور نروژ چند سال می باشد؟

معمولا تحصیل در رشته پزشکی در کشور نروژ 6 سال زمان نیاز دارد.

 1. آیا امکان دریافت اقامت دائم نروژ برای پزشکان وجود دارد؟

بله پزشکان پس از فعالیت به مدت 5 سال در این کشور می توانند برای دریافت اقامت دائم نروژ اقدام کنند.

 1. آیا دندانپزشکان نیز برای مهاجرت به نروژ نیاز به معادلسازی مدرک تحصیلی دارند؟

بله دندانپزشکان نیز جهت مهاجرت پزشک به نروژ نیاز به معادل سازی مدرک خود دارند.

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به نروژ یکی از بهترین روش های مهاجرتی می باشد. این روش جزء روش های مهاجرت کاری محسوب می شود که در نهایت متقاضیان می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. برای مهاجرت پزشکان به نروژ نیاز است زبان نروژی را به خوبی فرا گرفت.
از دیگر شرایط مهم برای مهاجرت پزشکان به نروژ معادلسازی مدرک تحصیلی می باشد. در حال حاضر شرایط بسیار مناسبی برای مهاجرت پزشک عمومی و متخصص به نروژ فراهم شده است.

مقاله فوق اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه مهاجرت پزشکان به نروژ فراهم کرده است تا با مطالعه آن بتوانید تصمیمات مناسبی در این زمینه لحاظ نمایید. متقاضیان می توانند برای سهولت در مهاجرت خود با موسسات معتبر مهاجرتی مشورت نموده تا در این مسیر آن ها را یاری نمایند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *