مهاجرت کاری به نروژ 2024

مهاجرت کاری به نروژ
فهرست مطالب

شرایط بازار کار در نروژ

نروژ کشوری در شمال اسکاندیناوی با جمعیت حدود 5 میلیون نفر می باشد. پایتخت این کشور شهر اسلو است. زبان اصلی مردم در این کشور نروژی می باشد ولی با این وجود مردم آن جا به زبان انگلیسی نیز مسلط می باشند و برای مهاجرت به این کشور نیازی به یادگیری زبان نروژی نخواهید داشت.
از راه های مختلفی می توان برای مهاجرت به نروژ  اقدام نمود. یکی از بهترین راه ها مهاجرت کاری به نروژ می باشد. اگر قصد مهاجرت کاری به نروژ را دارید باید تمام شرایط آن را مورد بررسی قرار دهید و بدانید که آیا شرایط برای انجام فعالیت در این کشور مناسب است یا خیر.

نمودار نرخ بیکاری در نروژ

طبق آمارهای گذارش شده درصد بیکاری در سال 2019 در کشور نروژ 3.9 درصد بوده است. این نرخ اخیرا به 3.1 درصد کاهش یافته است که این میزان نشان دهنده اقتصاد و شرایط کاری خوب این کشور و در نتیجه درصد کم بیکاری می باشد.
در زیر می توانید نمودار نرخ بیکاری در کشور نروژ را مشاهده نمایید. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام جهت مهاجرت کاری به نروژ حتما با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت نموده و از تمام شرایط انجام این کار آگاه شوید.

 

شرایط مهاجرت کاری به نروژ

شرایط مهاجرت کاری به نروژ

فرد متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق کار باید از سابقه کاری و رزومه شغلی خوبی برای اخذ شغل مورد نظر در این کشور برخوردار باشد. هر چه تجربه کاری و تحصیلات او بالاتر باشد برای یافتن شغل مورد نظر دچار مشکلات کم تری خواهد شد.
تسلط به زبان نیز یکی دیگر از شرایط مهم مهاجرت به نروژ برای کار می باشد زیرا فرد با تسلط بر زبان می تواند به راحتی با سایر افراد ارتباط برقرار نماید. از دیگر شرایط مهاجرت کاری به نروژ عدم سوء پیشینه متقاضیان می باشد. مهاجرت کاری نروژ از دو روش انجام می شود.
روش اول دریافت دعوت نامه از سوی کار فرمایی در نروژ یا همان ویزای جاب آفر است و روش دوم نیز مهاجرت تحصیلی به نروژ و در نهایت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری این کشور می باشد. با مهاجرت کاری به کشور نروژ می توان اقامت این کشور را به دست آورد. جهت اخذ اقامت کشور نروژ از طریق کار شرایط خاصی تعیین شده است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به نروژ

ارائه برخی مدارک برای مهاجرت کاری به نروژ ضروری است. مدارک خواسته شده باید در موعد مقرر و بدون کاستی به مسئولان ذی ربط ارائه شود. جهت ارائه مدارک می توان از سفارت این کشور نیز کمک گرفت. در زیر لیست مهم ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به نروژ شرح داده شده است:

 • نامه تمکن مالی
 • ارائه رزومه کاری درخشان
 • مدارک شناسایی و هویتی فرد
 • مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس به تعداد نیاز
 • مدرک زبان در صورت نیاز
 • عدم سابقه کیفری
 • دریافت ویزای کاری نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار

مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار

فرد متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار باید رزومه کاری قوی ارائه نموده و از این طریق درخواست خود را به سایت های مختلف کاریابی در این کشور ارسال کند. در صورت نیاز هر مرکز به نیروی کار برای شما دعوت نامه ای از سوی کارفرمایی در این کشور ارسال خواهد شد که شرایط ورود و مهاجرت کاری به نروژ را برای شما فراهم می سازد.
متقاضیان می توانند پس از طی کردن مراحل تعیین شده جهت دریافت ویزای کاری و انجام شغل مورد نظر در کشور نروژ اقدام نمایید. توجه داشته باشید در صورت تمایل به تغییر کار و تعویض کارفرما، نیازی به تغییر و اخذ مجدد مجوز کاری نخواهید داشت.

اقامت نروژ از طریق کار

اقامت نروژ از طریق کار

افراد جهت دریافت اقامت نروژ از طریق کار باید به مدت سه سال مداوم در این کشور به کار مشغول شوند. علاوه بر کار مداوم در این کشور باید مالیات های تعیین شده را نیز به صورت دقیق و طبق قوانین پرداخت نمود. با دارا بودن این شرایط افراد می توانند جهت اقامت نروژ از طریق کار اقدام نمایند. فرد می تواند در صورت کار مداوم در این کشور به مدت 6 سال برای پاسپورت نروژ نیز اقدام کند.

لیست رشته های مورد نیاز در نروژ

همان طور که بیان کردیم یکی از راه های مهاجرت کاری به نروژ از طریق کار، با استفاده از ویزای تحصیلی و تبدیل آن به ویزای کاری می باشد. تحصیل در برخی از رشته ها در کشور نروژ شرایط کاری بهتری را برای فرد ایجاد می کنند. در این جا به لیست رشته های مورد نیاز در نروژ اشاره می کنیم:

الکترونیک مدیریت
نفت بانکداری
مهندسی عمران معدن
مکانیک توریسم
پزشکی کامپیوتر
حسابداری و امور مالی مهندسی برق

 

هزینه مهاجرت کاری به نروژ

هزینه مهاجرت کاری به نروژ

فرد متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق کار برای دریافت ویزای کاری این کشور باید هزینه هایی را پرداخت نماید. هزینه مهاجرت کاری به نروژ مبلغی در حدود 6300 کرون نروژ ( 690 دلار آمریکا ) می باشد.
اگر فرد تمایل به تمدید این ویزا داشته باشد باید همین مبلغ برای تمدید ویزا نیز استفاده می شود. توجه داشته باشید این مبلغ به صورت کلی بیان شده است که شامل هزینه بررسی مدارک، هزینه صدور ویزای کاری و … می شود.

درآمد هر کدام از رشته ها در نروژ

هر کدام از رشته های مختلف تحصیلی در نروژ درآمد متفاوتی دارند. یکی از مواردی که تاثیر مستقیم در درآمد هر رشته دارد سطح تحصیلات افراد می باشد. با بالاتر رفتن سطح تحصیلات هر فرد مبلغ درآمد و حقوق وی نیز افزایش می یابد.
به طور متوسط میانگین درآمد افراد در نروژ ماهیانه مبلغی در حدود 27.000 کرون می باشد. در جدول زیر درآمد هر کدام از رشته ها در نروژ را می توانید مشاهده نمایید:

رشته تحصیلی درآمد در سال به دلار
مهندسی کامپیوتر 92.780
مهندسی مکانیک 80.590
مهندسی نفت 102.130
مهندس 79.120
مدیر 126.000
مدیر IT 105.000

 

مراحل اخذ مجوز کاری در نروژ

مراحل اخذ مجوز کاری در نروژ

متقاضیان مهاجرت کاری به نروژ باید از مراحل اخذ مجوز کاری در نروژ آگاهی یابند تا راحت تر بتوانند برای آن اقدام کنند. در ابتدا فرد درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت های کاریابی قرار می دهد. پس از درخواست باید مدارک تعیین شده را نیز در پروفایل خود قرار داده تا کافرمایان به آن دسترسی داشته باشند.
کارفرمایان متقاضی نیروی کار به سایت های کاریابی مراجعه کرده و در آن جا نیروی کاری مورد نظر خود را انتخاب می نمایند. پس از انتخاب فرد، کارفرما با وی ارتباط برقرار کرده و شرایط را برای متقاضی توضیح می دهد. در صورتی که طرفین با شرایط یکدیگر موافقت نمایند فرد متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق کار می تواند برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کند.

نحوه جست و جو و اشتغال به کار در نروژ

نحوه جست و جو و اشتغال به کار در نروژ

درخواست کار در نروژ توسط فرد در سایت های کاریابی قرار داده خواهد شد که با انجام این کار بین متقاضی دریافت کار و کارفرما ارتباط برقرار خواهد شد. کارفرما در این سایت ها شرایط لازم را برای فرد متقاضی کار در نروژ بیان می کنند و فرد متقاضی نیز با ارسال رزومه کاری خود می تواند موفق به دریافت شغل مورد نظر شود.
لیست موسسات کاریابی در نروژ به صورت زیر می باشد. در این سایت ها نحوه جست و جو و اشتغال به کار در نروژ برای افراد توضیح داده شده است.

RANDSTAD

INDEED NORWAY

JOBBDIREKTE

JOBBFORALLE

NAV.NO

FINN JOB

تجربه مهاجرت کاری به نروژ

تجربه مهاجرت کاری به نروژ نشان از اقتصاد مناسب و شرایط کاری مناسب در این کشور دارد. برای مهاجرت و اقامت نروژ از طریق کار باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا نروژی مسلط بود. با توجه به نرخ بیکاری کشور نروژ شرایط کاریابی در این کشور از شرایط مناسبی برخوردار است و افراد به راحتی می توانند شغل مورد نظر خود را به دست آورند.
از دیگر تجربیات مهاجرت کاری به نروژ این است که هر چه سطح تحصیلات و روزمه کاری متقاضی بالاتر باشد شرایط برای وی بهتر است و حقوق و مزایایی که دریافت می کند نیز بالاتر می رود.

سوالات متداول در مورد مهاجرت کاری به نروژ

 1. میانگین درآمد ماهیانه هر فرد در کشور نروژ چقدر می باشد؟

میانگین درآمد افراد در نروژ مبلغی در حدود 27.000 کرون می باشد.

 1. درصد بیکاری در نروژ چقدر می باشد؟

درصد بیکاری در کشور نروژ در حال حاضر 3.1 می باشد که شرایط مناسبی جهت مهاجرت کاری به نروژ را بیان می کند.

 1. چند مورد از شغل های پر درآمد را در کشور نروژ نام ببرید؟

مهندسی، فناوری اطلاعات، توسعه نرم افزار، مهندس IT و … .

 1. چند مورد از شرایط مهاجرت کاری به نروژ را نام ببرید؟

از اصلی ترین شرایط مهاجرت کاری به نروژ می توان به دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما، ارائه رزومه کاری قوی، مدرک زبان و … اشاره نمود.

سخن پایانی

اگر قصد مهاجرت کاری به نروژ را دارید باید ابتدا تمامی شرایط مربوط به این راه مهاجرتی را مورد بررسی قرار دهید و پس از تعیین هدف خود برای انجام مراحل تعیین شده اقدام نمایید.
در مقاله بالا تمامی شرایط مربوط به مهاجرت کاری به نروژ، مدارک و هزینه های مورد نیاز برای انجام این کار، شغل های پر درآمد در کشور نروژ، وضعیت اشتغال در این کشور، شرایط اخذ اقامت نروژ از طریق کار و … را مورد بررسی قرار داده ایم.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری به نروژ می توانید با موسسات مهاجرتی معتبر مشورت نموده و از تمام شرایط انجام این کار آگاهی یابید. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله فوق را مورد مطالعه قرار دهید زیرا اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *