مهاجرت پرستاران به آمریکا 2024

مهاجرت پرستاران به آمریکا
فهرست مطالب

تقاضای روز افزون برای مراقبت های پزشکی در ایالات متحده، مهاجرت پرستاران به آمریکا را آسان نموده است و کارفرمایان زیادی تمایل دارند تا پرستاران مهاجر را استخدام نماید. در زیر به طور خلاصه، به بیان چند مورد از مهمترین موارد در مورد مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا پرداخته ایم که در ادامه مطلب هرکدام از این موارد را به طور کامل شرح خواهیم داد.
اگر پرستار هستید می خواهید برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق شغل خود اقدام کنید، تا انتها با این مطلب همراه باشید.

مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا: با توجه به بازنشستگی پرستاران حرفه ای و شیوع بیماری کووید 19 تقاضا برای پرستاری آمریکا زیاد شده و دولت آمریکا برای کارفرمایان اجازه استخدام پرستاران خارجی را صادر کرده است.

شرط سنی پرستاری آمریکا: بهترین سن برای شروع پرستاری آمریکا از 18 تا 55 سال می باشد.

ساعت کاری پرستاران در آمریکا: ساعت کاری پرستاری آمریکا بر اساس ساعت های 8، 10، 12 بسته به محل کار متغیر می باشد.

مهاجرت تحصیلی پرستاری به آمریکا: کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پرستاری آمریکا را دارند می توانند، درخواست خود را برای دانشگاه های مربوطه ارسال نموده و پذیرش بگیرند.

شرایط بازار کاری پرستاران در آمریکا

شرایط بازار کاری پرستاران در آمریکا

مهاجرت پرستاران به آمریکا نه تنها از نظر مالی بلکه برای ارتقاء شغلی و فرصت های کاری بیشتر به عنوان پرستار حرفه ای مفید می باشد. حرفه پرستاری تقاضای زیادی در آمریکا دارد؛ به طور مثال: هر بیمارستان بزرگی تقریبا به طور مرتب در حال استخدام پرستار می باشد.
با توجه به آمار اداره کار آمریکا BLS، به طور متوسط، نزدیک به 240000 فرصت شغلی برای پرستاران ثبت نام شده پیش بینی شده است و بسیاری از این فرصت ها ناشی از نیاز به نیروی کار خارجی می باشد که فرصت مناسبی برای مهاجرت پرستاری به آمریکا برای علاقه مندان زندگی و کار در آمریکا را فراهم می سازد تا از این راه به آمریکا مهاجرت نموده و گرین کارت پرستاری آمریکا را کسب نمایند.

برای شغل پرستاری از طریق استخدام مستقیم می توانید با یک کارفرمای مراقبت های بهداشتی که حمایت مالی برای ویزای کار دائمی اعطا می نماید درخواست دهید.

شرایط مهاجرت پرستاران به آمریکا

شرایط مهاجرت پرستاران به آمریکا

برای مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا باید:

 • یک دیپلم پرستاری از یک برنامه معتبر RN برای مهاجرت پرستار به آمریکا داشته باشید.
 • یک مدرک کاردانی در پرستاری یا یک مدرک لیسانس در پرستاری نیاز دارید.
 • باید برای شرکت در آزمون مجوز پرستاری آماده شوید. شما برای مهاجرت پرستاری آمریکا باید آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران ثبت نام شده NCLEX- RN را گذرانده و قبول شوید.

مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

کمبود پرستار در آمریکا تقاضا را برای پذیرش مهاجرت پرستاری به آمریکا زیاد کرده است و سرشماری آمریکا این واقعیت را نشان می دهد که جمعیت پرستاری این کشور سالخورده شده است و آمار فارغ التحصیلات پرستاری داخل خاک آمریکا پاسخگوی نیازهای جامعه نیستند و نیاز به استخدام پرستار از خارج کشور از طریق کارفرمایان و آژانس های کاریابی می باشد.
پرستاران دارای مهارت های تکنولوژیکی مورد تقاضای بیشتری هستند و پرستاری آمریکا با تغییرات فزاینده فناوری و سرعت اتکا به فناوری های بالا نیاز به نیروی کار متخصص دارد و مهاجرت پرستاری به آمریکا بر مبنای تخصص های حرفه ای می تواند راهی مناسب برای پیشرفت شغلی و کسب درآمد بالا باشد.

شرایط سنی پرستاران برای مهاجرت به آمریکا

شرایط سنی پرستاران برای مهاجرت به آمریکا

سن مهاجرت پرستاران به آمریکا از 18 تا 55 سال می باشد که می توانند در دوره آمادگی امتحان NCLEX شرکت کرده و برای پرستاری آمریکا اقدام نمایند.

شرح وظایف پرستاری در آمریکا

شرح وظایف پرستاری در آمریکا

نقش اساسی مهاجرت پرستاران به آمریکا در مراقبت های بهداشتی می باشد. پرستاران سبک زندگی سالم را ترویج می دهند و از بیماران مراقبت می نمایند و آموزش های بهداشتی ارائه می دهند.

مراقبت از بیماران

 • پرستاران نقش اصلی در مراقبت از بیماران با مدیریت نیازهای فیزیکی، پیشگیری و درمان دارند. پرستاران با مشاهده و نظارت بر بیمار هرگونه اطلاعات مربوط به فرآیندهای تصمیم گیری درمانی را ثبت می نماید.
 • پرستارن جزئیات درمان بیمار و نحوه واکنش آنان را چک می کنند و اولین کسانی هستند که متوجه مشکلات بیمار می شوند و می توانند در مواقع اضطرار وضعیت بیمار را به پزشک گزارش کنند.
 • پرستاران پیشرفت سلامتی بیمار را دنبال می کنند و بر اساس آن به نفع بیمار اقدام می نمایند.
 • پرستاران مسئول مراقبت از بیمار و رفع نیازهای روانی و معنوی او می باشند.

حمایت از بیمار

 • برای پرستاری آمریکا به این نکته توجه داشته باشید که پرستاران از بیماران و خانواده خود حمایت عاطفی می کنند و این می تواند به بیمار در درک و روند درمان کمک کند و ارزیابی نیازهای جسمی، عاطفی، ذهنی بیمار به عهده پرستاران می باشد.
 • همچنین پرستاری آمریکا شامل مشاوره و آموزش به بیمار می شود.
 • پرستار اغلب به عنوان یک مدافع بیمار در حمایت از حقوق پزشکی، قانونی و انسانی بیمار عمل می کند زیرا بسیاری از بیماران ممکن است نتوانند موقعیت های پزشکی خود را به درستی درک کنند و بر اساس آن عمل نمایند و این پرستاران هستند که از بیمار حمایت می کنند.

برنامه ریزی های مراقبتی

 • یکی از وظایف پرستاری آمریکا نظارت مستقیم در فرایند تصمیم گیری برای درمان بیماران می باشد. ضروری است که پرستاران هنگام ارزیابی علائم بیمار به طور انتقادی فکر کنند و مشکلات بالقوه را شناسایی کرده و توصیه های مراقبتی مناسب را ارائه نمایند.
 • برای مهاجرت پرستاری به آمریکا بهتر است بدانید که از وظایف پرستاری آمریکا نقش آنان در برنامه های درمانی بیمار می باشد، چرا که پرستاران با بیمار بیشتر آشنا هستند و علائم و نشانه های آنها را به طور مداوم زیر نظر دارند و به اعضا تیم پزشکی برای ارتقاء نتایج بهینه سلامت بیمار کمک می کنند.

آموزش به بیماران

 • از وظایف پرستاری در آمریکا مسئولیت، آموزش و کمک به ادامه درمان بیمار در منزل می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
 • یک پرستار باید به بیمار و خانواده او توضیح دهد که چه کارهایی در صورت نیاز باید  انجام دهند.
 • پرستاران موارد بهداشتی را به بیماران آموزش می دهند و خانواده شان را راهنمایی می کنند.

ساعات کاری پرستاری در آمریکا

ساعات کاری پرستاری در آمریکا

 • ساعت کاری پرستاری در آمریکا مشخص می باشد. این ساعت ها شامل شیفت های 8، 10، 12 و در مواقع لزوم 16 ساعته نیز می باشد.
 • شیفت های 12 ساعته در مراکز 24 ساعته مانند بیمارستان ها، مراقبت های ویژه و مراکز مراقبت های اورژانسی استاندارد می باشد.
 • بسته به جایی که هر پرستار کار می کند، ممکن است از ایشان خواسته شود که طبق برنامه ریزی های خاصی در روز عمل کنند.
 • بعد از شیوع کووید 19 تقاضا برای مهاجرت پرستاران به آمریکا زیاد شد زیرا پرستاران به طور مداوم در بیمارستان ها، کلینیک های 24 ساعته، مراکز مراقبت های اورژانسی، تسهیلات زندگی کمکی، مراقبت های اضطراری، نقش های مراقبتی در آسایشگاه ها و خانه های سالمندان و غیره نقش های مهمی را ایفا می کنند و در نتیجه کمبود نیروی پرستاری آمریکا، آنان را ملزم می کند که به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته برای ایفای نقش خویش آمادگی داشته باشند.

درآمد پرستار در آمریکا

درآمد پرستار در آمریکا

فردی که برای مهاجرت پرستاری به آمریکا ثبت نام کرده و پرستاری آمریکا را انجام می دهد چیزی در حدود 80500 دلار در سال درآمد دارد. حداقل دستمز پرستاری آمریکا 42000 دلار و بالاترین 124000 دلار می باشد.
میانگین حقوق سالانه، شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد. حقوق پرستاری آمریکا بر اساس پرستاران ثبت شده بر اساس مهارت، تجربه، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است.

معادل سازی مدرک پرستاری

معادل سازی مدرک پرستاری در آمریکا

مهاجرت پرستاران به آمریکا بدین صورت می باشد که پس از اقدام برای ثبت درخواست مدارک دانشگاهی و ریز نمرات خود را برای CGFNS ارسال می نمایید و در صورت تأیید می توانید برای پرستاری آمریکا اقدام نموده و در آزمون NCLEX-RN شرکت نمایید.

مهاجرت تحصیلی پرستاری به آمریکا

مهاجرت تحصیلی پرستاری به آمریکا

مهاجرت تحصیلی پرستاری به آمریکا برای دریافت مدرک کاردانی در پرستاری AND حداقل شرط آموزشی برای تبدیل شدن به یک پرستار ثبت شده در آمریکا می باشد. برای پرستاری آمریکا باید دوره های NCLEX- RN گذرانده و از طریق هیئت های پرستاری آمریکا تأیید شوید.
برای مهاجرت پرستاری به آمریکا هزینه تحصیل در کارشناسی ارشد پرستاری آمریکا و کالج های برتر ارائه دهنده کارشناسی ارشد پرستاری آمریکا به شرح زیر می باشد:

دانشگاه برنامه های ارائه شده شهریه به دلار آمریکا
دانشگاه جان هاپکینز MS  پرستاری 66168 دلار آمریکا
دانشگاه ییل MS  پرستاری 48056 دلار آمریکا
دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل MS  پرستاری 22082 دلار آمریکا
دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو MS  پرستاری 11442 دلار آمریکا

مراحل مهاجرت پرستاران به آمریکا

مراحل مهاجرت پرستاران به آمریکا

مراحل مهاجرت پرستاران به آمریکا به شرح زیر می باشد:

مهم ترین مرحله شرکت در آزمون NCLEX- RN می باشد. مهمترین شرط برای پرستاران در سراسر جهان که علاقه مند به مهاجرت پرستاری به آمریکا هستند، گذراندن آزمون مجوز شورای ملی یا همان NCLEX- RN است.

 • برای مهاجرت پرستار به آمریکا، آزمون NCLEX- RN تعیین می کند که آیا یک فارغ التحصیل پرستاری مهارت و دانش لازم برای پرستاری را دارد یا خیر.
 • آزمون به صورت حضوری و در مراکز معتبر آزمون بین المللی NCLEX در سراسر جهان برگزار می شود.
 • برای پرستاری آمریکا، پرستاران ثبت شده در آمریکا باید این آزمون را بگذرانند.

نحوه مهاجرت پرستاران به آمریکا

مهاجرت پرستاران به آمریکا معمولا 12 تا 18 ماه از زمان پذیرش پیشنهاد شغلی تا زمان ورود به آمریکا طول می کشد. البته این جدول زمانی می تواند متغیر باشد زیرا سازمان های دولتی مختلفی در این فرآیند زمانی دخیل هستند ولی خبر خوب این است که مهاجرت پرستار به آمریکا به طرز فزاینده ای در آمریکا رو به رشد می باشد.

هزینه مهاجرت پرستاران به آمریکا

هزینه های مهاجرت پرستار به آمریکا به شرح زیر می باشد:

هزینه های مجوز/ ثبت نام
هزینه آموزش RN (مجوز کامل): 412.47 دلار آمریکا
کارمزد با امتیاز: 127.40 دلار آمریکا
ثبت نام اولیه بدون آزمون: 287.87 دلار آمریکا
عضویت بدون آزمون: 48.30 دلار آمریکا
مجوز اقامت موقت RN 4ماهه: 156.40 دلار آمریکا
تمدید مجوز آزمون: 57.50 دلار آمریکا
هزینه عضویت منقضی شده: 46.00 دلار آمریکا

 

نکته: طبق قوانین دولت آمریکا برای مهاجرت پرستاران به آمریکا کالج موظف است الزامات قانونی خود را تحت قانون پرستاران ثبت شده برآورده سازد. این الزامات شامل اجرای تعدادی دوره های آموزشی به صورت سالانه و مداوم می باشد. این برنامه ها شامل تمدید سالانه مجوز، فرآیند بررسی رفتار حرفه ای و برنامه صلاحیت مستمر می باشد.
هزینه این دوره ها توسطه هزینه های مجوز/ عضویت پوشش داده می شود. پس از پایان تاریخ لازم برای عضویت در آموزش بازپرداختی ارائه نخواهد شد. در صورت خاتمه ثبت، هیچ بازپرداختی انجام نخواهد شد.

مزایا و معایب مهاجرت پرستاری به آمریکا

 • از مزایای مهاجرت پرستاران به آمریکا می توان به بیمه درمانی از سوی کارفرما و طرح بازنشستگی، مرخصی سخاوتمندانه با حقوق، تعطیلات با حقوق اشاره کرد.
 • از معایب آن می توان به خطرات این شغل مانند قرار گرفتن در معرض خطر انتقال بیماری هایی مانند کووید 19 نام برد.

تجربه مهاجرت پرستاری به آمریکا

تجربه مهاجرت پرستاری به آمریکا

از مهم ترین تجارب پرستاری در آمریکا چشم انداز آینده پرستاری بعد از کوید 19 می باشد که با توجه به نقش حمایتی که پرستاران از بیماران ارائه دادند، نقش های جدیدی به وظایف آنان افزوده شد که می توان از آن میان به تجویز دارو و آموزش به بیماران اشاره کرد، همچنین بدیشان اجازه داده شد تا تلاش های خود را بر جنبه های خاصی از مراقبت از بیماران متمرکز نمایند.
از دیگر مشکلاتی که کووید 19 به وجود آورد ادامه دار بودن آن و نیاز مبرم به وجود پرستاران همیشه حاضر بود و همین امر باعث تصمیماتی مبنی بر پذیرش پرستار خارجی شد و راه را برای مهاجرت پرستار به آمریکا بیش از گذشته باز نمود.

سوالات متداول در مورد مهاجرت پرستاران به آمریکا

 • آزمون NCLEX- RN برای مهاجرت پرستار به آمریکا به چه دلیل می باشد؟

برای مهاجرت پرستاری آمریکا باید آزمون NCLEX- RN بدهید و هدف از این آزمون سنجش دانش پرستاران می باشد که در کشور خود چه آموخته اید و اینکه چگونه می توانید از مهارت های تفکر انتقادی برای قضاوت پرستاری استفاده کنید آیا برای شروع کار پرستاری قابلیت های لازم را دارید و یا خیر.

 • چگونه می توانم برای مهاجرت پرستار به آمریکا اقدام نمایم؟

شما می توانید برای ویزای مهاجرت پرستاری آمریکا به عنوان پرستار ثبت شده “گرین کارت” یا ویزای H- 1B اقدام نمایید. قانون آمریکا پرستاران را ملزم می کند تا قبل از دریافت ویزای کار، یک برنامه غربالگری را تکمیل کنند.

 • آیا می توانم برای مهاجرت تحصیلی پرستاری آمریکا در کارشناسی ارشد اقدام کنم؟

سه دانشگاه برتر ارائه دهنده کارشناسی ارشد پرستاری در آمریکا دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه جان هاپکینز و دانشگاه واشنگتن می باشد. برای مهاجرت پرستاران به آمریکا و درخواست در کارشناسی ارشد، دانشجویان باید مدرک لیسانس علوم BSN و مجوز پرستار ثبت شده RN داشته باشند.

 • برای مهاجرت پرستاران به آمریکا چگونه می توانیم اقدام نماییم؟

برای مهاجرت پرستاری به آمریکا شما باید ارزیابی اعتباری RN را دریافت نمایید و به عنوان پرستار ثبت شده در آزمون مجوز شورای ملی NCLEX- RN شرکت کرده و پس طی دوره ها، یک آژانس استخدام پرستاری یا کارفرمای مستقر در ایالات متحده پیدا کنید و درخواست کار بدهید و ویزای مهاجرتی RN دریافت نمایید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

یک پاسخ

 1. سلام در مهاجرت شغلی پرستاری, امریکا مدرک ارشد پرستاری ک از دانشگاه های ایران میگیریم رو قبول میکنه؟ کدام گرایش های ارشد جذب بهتری دارن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *