بررسی شرایط مهاجرت بیماران خاص در سال 2024

بررسی شرایط مهاجرت بیماران خاص
فهرست مطالب

شرایط مهاجرت برای بیماران خاص

افرادی که از بیماری های خاص رنج می برند مانند سایر افراد می توانند به کشورهای دیگر مهاجرت داشته باشند. مهاجرت بیماران خاص در صورتی امکان پذیر است که بیماری آن ها سرایت نداشته و از آن دسته بیماری هایی نباشد که هزینه های سرسام آور را به دنبال دارد.

 • شرایط مهاجرت بیماران خاص چگونه است؟
 • بیماران خاص می توانند به کدام کشورها مهاجر نمایند؟
 • بهترین روشی که برای مهاجرت بیماران خاص وجود دارد کدام است؟

بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت بیماران خاص در مورد بیمه درمانی کشور مورد نظر تحقیق کنید، زیرا همه کشورها بیمه درمانی را برای فرد بیمار در نظر نمی گیرند و ممکن است انجام این کار هزینه های بالایی را در پی داشته باشد.

محدودیت مهاجرت برای بیماران خاص

محدودیت مهاجرت برای بیماران خاص

برخی از کشورها برای مهاجرت بیماران خاص محدودیت هایی را تعیین کرده اند. در صورتی محدودیت مهاجرت برای بیماران خاص وجود دارد که بیماری آن ها به دیگران سرایت کند که معمولا بیماری های خاص قابلیت انتقال را ندارند و به افراد دیگر انتقال نخواهند یافت.
در برخی دیگر از کشورها قوانین به گونه ای می باشد که بیمارانی که دارای بیماری با هزینه بالا برای درمان و نگهداری هستند پذیرش نمی کنند و راهی برای مهاجرت آن ها وجود ندارد به همین دلیل معمولا درخواست ویزای آن ها رد خواهد شد.

بهترین کشور برای مهاجرت بیماران خاص

بهترین کشور برای مهاجرت بیماران خاص

بیماران خاص نیز باید مانند سایر افراد روش های مختلف مهاجرتی را برای ورود به کشورهای مختلف امتحان کنند و هیچ روش به خصوصی برای آن ها وجود ندارد. البته بهتر است روشی که فرد بیمار انتخاب می کند با شرایط او هم خوانی زیادی داشته باشد تا راحت تر و سریع تر بتواند به کشور مقصد مهاجرت نماید.
توجه داشته باشید بهترین کشور برای مهاجرت بیماران خاص کشوری است که بیشتر و یا تمام هزینه های درمانی مرتبط با بیماری فرد را تقبل کند و بیمار را مورد حمایت خود قرار دهد، از این رو ما کشورهای اروپایی را از این نظر مناسب تر می دانیم.

مهاجرت بیماران خاص به کانادا

مهاجرت بیماران خاص به کانادا

کانادا جزء کشورهایی است که برای بیماران خاص نیز ویزا صادر می کند و آن ها را تحت حمایت خود قرار می دهد. اما باید بدانید که مهاجرت بیماران خاص به کانادا در صورتی امکان پذیر است که بیماری وی قابل انتقال نبوده و برای سایر افراد جامعه خطرساز نباشد.
از دیگر شرایط کشور کانادا برای مهاجرت بیماران خاص نداشتن هزینه بالا جهت درمان و نگهداری فرد بیمار است. در صورتی که فرد بیمار شرایط بالا را دارا نباشد، درخواست ویزای کانادا برای وی رد خواهد شد.

مهاجرت بیماران خاص به آمریکا

کشور آمریکا از نظر سطح پزشکی و درمان جزء بهترین کشورهای جهان بوده و بهترین متخصصان جهان را دارا می باشد، به همین سبب بیماران زیادی برای درمان به این کشور مراجعه می کنند.
تنها محدودیت مهاجرت بیماران خاص به آمریکا را می توان واگیر دار بودن بیماری افراد عنوان کرد. هزینه درمان و بیمه درمانی در آمریکا معمولا از سطح مناسبی برخوردار است و فرد می تواند با هزینه نه چندان زیاد بهترین درمان ها را انجام دهد.

مهاجرت بیماران خاص به انگلیس

مهاجرت بیماران خاص به انگلیس

مهاجرت بیمارات خاص به انگلیس دارای شرایط و قوانین تعیین شده است که افراد قبل از اقدام باید نسبت به آن ها آگاهی کسب کنند. در زیر به برخی از مهم ترین شرایط این کشور برای مهاجرت بیماران خاص اشاره می کنیم :

 • دارا بودن تمکن مالی لازم جهت پرداخت هزینه های درمان
 • بیماری افراد نباید قابلت انتقال داشته باشد
 • مدت زمان درمان بیماری متقاضیان نباید زیاد طولانی باشد

از مزایای مهاجرت بیماران خاص به انگلیس می توان به وجود تجهیزات پزشکی به روز، یکی از برترین خدمات پزشکی در دنیا و وجود بهترین پزشکان دنیا در این کشور اشاره کرد.

مهاجرت بیماران خاص به آلمان

مهاجرت بیماران خاص به آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهایی است که از نظر هزینه برای درمان بیماری های خاص بسیار به صرفه است و فرد می تواند با انتخاب این کشور برای درمان بیماری خود علاوه بر کاهش هزینه ها از بهترین امکانات روز دنیا نیز استفاده کند. از مهم ترین شرط مهاجرت بیماران خاص به آلمان می توان به عدم واگیر دار بودن بیماری افراد و خطر ساز نبودن آن برای جامعه اشاره کرد.

مهاجرت بیماران خاص به سایر کشورها

مهاجرت بیماران خاص به سایر کشورها نیز دارای قوانین خاص خود می باشد، اما معمولا تمامی آن ها عدم واگیر دار بودن بیماری را در اولویت خود قرار می دهند تا برای مردم کشور آن ها مشکلی به وجود نیاید.
اگر قصد مهاجرت بیماران خاص به کشور مورد نظر خود را دارید حتما قبل از اقدام از شرایط آن کشور آگاهی کسب نمایید و هزینه انجام این کار را بررسی کنید.

بهترین روش مهاجرت برای بیماران خاص

روش های مختلفی از قبیل سرمایه گذاری، کار، ازدواج، تحصیل و… برای مهاجرت وجود دارد که این روش ها برای افراد با بیماری خاص نیز قابلیت استفاده خواهند بود و تنها نیاز به بررسی شرایط کشور مقصد دارد. بهترین روش مهاجرت برای بیماران خاص را شرایط هر فرد تعیین می کند.
به عنوان مثال برای یک نفر مهاجرت بیماران خاص از طریق سرمایه گذاری بهترین روش بوده و برای شخص دیگر مهاجرت از طریق تحصیل بهترین روش است. پس باید برای تعیین بهترین روش به شرایط افراد توجه نمود.

چگونگی دریافت ویزای پزشکی برای بیماران خاص

چگونگی دریافت ویزای پزشکی برای بیماران خاص

افرادی که از بیماری های خاص رنج می برند و قصد دارند با مهاجرت به کشورهای دیگر برای درمان خود اقدام کنند، باید ویزای پزشکی آن کشور را دریافت نمایند. دریافت ویزای پزشکی برای بیماران خاص در هر کشور دارای شرایط خاصی می باشد.
این ویزا معمولا برای مدت زمان 3 ماهه جهت افراد صادر خواهد شد و باید این زمان برای درمان بیماری وی کافی باشد. در صورت نیاز به زمان بیشتر باید از ویزاهای ملی استفاده نمود. توجه داشته باشید که باید مراحل درخواست خود را به درستی طی کنید تا بتوانید از حق بیمه جهت کاهش هزینه ها استفاده کنید.

هزینه مهاجرت برای بیماران خاص

مهاجرت بیماران خاص دارای هزینه هایی نیز می باشد که قبل از اقدام باید نسبت به آن ها آگاهی کسب نمود تا با مشکلات مالی مواجه نشد. بیماران خاص با توجه به نوع بیماری، درمان و روشی که برای ورود به کشور مقصد انتخاب می کنند هزینه های کاملا متفاوتی پرداخت خواهد نمود.
برخی از کشورها هزینه درمان افراد را به خوبی پوشش می دهند اما برخی دیگر ممکن است در کاهش هزینه های درمان دخالتی نداشته باشند، از این رو باید توان پرداخت تمامی هزینه را داشته باشید.

سوالات متدوال در مورد مهاجرت بیماران خاص

 1. محدودیت های مهاجرت بیماران خاص در اکثر کشورهای چیست؟

از مهم ترین محدودیت ها جهت مهاجرت بیماران خاص واگیر دار بودن بیماری و بالا بودن هزینه های درمان می باشد.

 1. بهترین کشورها برای درمان بیماران خاص چه کشورهایی می باشند؟

معمولا کشورهای اروپایی به دلیل حمایت های مالی و درمانی از بیماران جزء بهترین کشورها محسوب می شوند.

 1. هزینه مورد نیاز برای مهاجرت بیماران خاص چقدر می باشد؟

توجه به روش انتخابی هر فرد جهت مهاجرت و درمان بیماری هزینه ها متفاوت می باشد.

 1. آیا کشور کانادا بدون محدودیت بیماران خاص را پذیرش می کند؟

خیر کانادا برای افراد دارای بیماری واگیر دار و طول مدت درمان بالا ویزا صادر نمی کند.

سخن پایانی

مهاجرت بیماران خاص به کشورهای مختلف از راه های مختلفی از جمله تحصیل، سرمایه گذاری، کار و … امکان پذیر است. کشورهای مختلف برای پذیر و مهاجرت بیماران خاص شرایطی را تعیین کرده اند.
از جمله مهم ترین شرایط اکثر کشورها برای پذیرش افراد دارای بیماری خاص عدم واگیر دار بودن بیماری، نداشتن هزینه و مدت زمان طولانی جهت درمان، خطرساز نبودن آن برای جامعه و … می باشد. تعیین بهترین ترین روش جهت مهاجرت بیماران خاص به شرایط افراد بستگی دارد.

آگاهی از هزینه ها نیز از دیگر نکات مهم برای انجام مهاجرت افراد بیمار می باشد. اخذ مشاوره و کمک از موسسات معتبر مهاجرتی می تواند افراد را سریع تر به هدف خود برساند.
جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

4 پاسخ

 1. سلام نکته نباشید ببخشید گلو من مشکل داره قبلاء در افغانستان یک بار عمل کردم اما تاثیرنکرد

 2. ایا کانادا برای بیماران ام اس اجازه ورود نمیده؟ ام اس واگیردار نیس که یه مشکل سیستم عصبی هس. چقدر این حرف درسته؟؟؟

 3. من بیماری هیدروسفالی دارم از بچگی سن بار در دوران بعد تولد از سه ماه بعد تولد جراحی شده ام تا سن سه سالگی سه بار جراحی شده ام و یک بار هم در سن بیست و هفت سالگی قابل ذکر است که من متولد سال 1981هستم بعضی وقتها سر درد دارم ولی دکترها میگویند که دیگر کاری نمی توان برایت کرد من اکثر اوقات درد در ناحیه سرم تا ناحیه مغزم را دارم من مشکل بینایی نیز دارم دوره خوانندگی را گذرانده ام

 4. من به مهاجرت به انگلیس با کیس معلولیتم دیدگاه مثبت دارم چون شنیده ام که در آنجا معلولین را حمایت می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *