تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان
فهرست مطالب

تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان به داشتن استاندارد های آموزشی بالا، امکانات برجسته در سرتاسر جهان مشهور هستند. مدارک تحصیلی انگلستان بسیار مورد توجه هستند و به موقعیت های اشتغال زایی افراد می افزاید و این موضوع از دلایل اصلی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در انگلستان است.
امکان تحصیل وکار به زبان انگلیسی در نیز می تواند یکی از مزیت ها و انتخاب مهاجرت به انگلیس برای تحصیل باشد. برای تحصیل در انگلستان نیاز به تسلط زبان انگلیسی، نمرات بالا و تمکن مالی دارید. طبق قوانین جدید انگلستان، در حال حاضر امکان داشتن همراه هنگام تحصیل وجود ندارد.
دانشجویان حین تحصیل اجازه کار دارند و می توانند پس از اتمام تحصیل خود نیز به دنبال کار باشند و پس از یافتن شغل مناسب می توانند اقامت کاری دریافت کنند. در ادامه بیشتر در خصوص شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در انگلستان گفته می شود.

شرایط تحصیل در انگلستان

امکان تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلفی از مدارس تا دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا وجود دارد. شرایط در هر کدام از مقاطع تحصیلی همچنین رشته تحصیلی و دانشگاه، متفاوت است اما به صورت کلی شرایط زیر برای تحصیل در انگلستان ضروری است:

 • ریز نمرات بالا در مقاطع تحصیلی پیشین
 • داشتن سن مناسب با مقطع تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه تحصیل و زندگی

مراحل تحصیل در انگلستان

متقاضیان در ابتدا می بایست با توجه به شرایطی که دارند مشخص کنند قصد دارند در چه مقطع و چه رشته ای در انگلستان تحصیل کنند. سپس در خصوص دانشگاه مورد نظر تحقیق کنند تا مدارک لازم و مورد نیاز برای دریافت پذیرش را بررسی کنند و از زمان های مشخص برای ارسال مدارک و درخواست پذیرش مطلع شوند.
متقاضیان می بایست بر اساس لیست مدارکی که دانشگاه اعلام کرده است، مدارک خود را آماده و ترجمه کنند و به همراه فرم درخواست پذیرش برای دانشگاه ارسال کنند. دانشگاه با بررسی مدارک به افرادی که واجد شرایط هستند نامه پذیرش ارسال می کند و متقاضی می بایست هزینه تحصیل یک سال را به دانشگاه بپردازد.
پس از دریافت پذیرش تحصیلی امکان درخواست برای ویزای تحصیلی امکان پذیر است. توجه داشته باشید داشتن پذیرش تحصیلی برای درخواس ویزای تحصیلی الزامی است و به منزله دریافت حتمی ویزای تحصیلی نیست.

 

همچنین بخوانید: همه چیز در مورد ویزای انگلیس

 

مدارک لازم برای تحصیل در انگلستان

با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاهی که قصد دارید در آن تحصیل کنید، می بایست مدارکی را تنظیم و ترجمه کنید. مدارکی که متقاضی باید ارسال کند می تواند متفاوت باشد اما مدارک لازم برای درخواست پذیرش تحصیلی عموماً شامل موارد زیر است:

 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرک زبان آیلتس
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • مدارک شناسایی
 • تمکن مالی
 • پاسپورت

مزایای تحصیل در انگلستان

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • کیفیت بالای آموزش
 • اعتبار مدرک تحصیلی
 • تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا
 • دوره های متنوع تحصیلی
 • امکان دریافت اقامت کاری پس از اتمام تحصیل و با یافتن شغل مناسب
 • امکان کار پاره وقت حین تحصیل
 • امکان درخواست بورسیه تحصیلی
 • محیط بین المللی و تنوع فرهنگی

شرایط سنی تحصیل در انگلیس

برای تحصیل در انگلستان از طرف دانشگاه محدودیت سنی خاصی مشخص نشده است و متقاضیان با هر شرایط سنی می توانند برای دریافت پذیرش تحصیلی درخواست دهند. اما مسئله مهم هنگام دریافت ویزای تحصیلی است زیرا در دریافت ویزای تحصیلی انگلستان محدودیت سنی وجود دارد.
این به این معنی است که امکان اقدام با هر سنی وجود دارد ولی هر چه سن متقاضی بیشتر باشد شانس دریافت ویزا کمتر می شود. بهترین فاصله زمانی برای تحصیل در مقطع کارشناسی 2 سال است و در مقطع کارشناسی ارشد 5 سال است و اگر سن و فاصله زمانی افراد بالاتر باشد میزان شانس دریافت ویزا کاهش می یابد.

مقاطع تحصیلی در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است. متقاضیان از سن پایین برای تحصیل در مدارس و دانشجویان برای تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه می توانند اقدام کنند. شرایط متفاوتی برای تحصیل در مقاطع مختلف وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان در دو نوع مدرسه دولتی و خصوصی امکان پذیر است.

 • مدارس خصوصی: مدارس خصوصی به صورت شبانه روزی هستند و دانش آموزان می توانند از سن 5 تا 15 سال در این مدارس تحصیل کنند. در مدارس شبانه روزی خصوصی دانش آموزان در خوابگاه های مدرسه زندگی می کنند و هزینه های مدرسه بسته به شرایط مدرسه و امکاناتی که در اختیار داشن آموزان قرار می گیرد متفاوت است.
  هزینه های تحصیل می بایست توسط والدین دانش آموز پرداخت شود. هزنیه های تحصیل در مدارس خصوصی ممکن است از 17000 پوند تا 35000 پوند متغیر باشد. هزینه ها شامل هزینه های زندگی، سه وعده غذا در روز و هزینه تحصیل است.
 • مدارس دولتی: مدرس دولتی بدون شهریه هستند و مخصوص دانش آموزان بریتانیایی و منطقه اقتصاد اروپایی است.

شروع سال تحصیلی در انگلیس

 • سال تحصیلی مدارس در انگلستان: از سپتامبر در هر سال آغاز می شود و در ماه جولای تمام می شود.
 • سال تحصیلی در اکثر دانشگاه های انگلستان: از 1 سپتامبر تا 31 ۀگوست است. سه ترم تحصیلی در دانشگاه وجود دارد.
 • ترم 1: از 1 سپتامبر تا اواسط سپتامبر
 • ترم 2: 2 ژانویه تا اواخر مارس
 • ترم 3: آخر ماه آوریل تا می

شرط معدل برای تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان، سیستم امتیازبندی دارد و متقاضیان می بایست امتیاز لازم را دریافت کنند تا بتوانند در انگلستان تحصیل کنند. میزان معدل یکی از منابعی است که در امتیاز گیری موثر است. حداقل داشتن معدل 12 برای دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلیس الزامی است. معدل متقاضیان 14 امتیاز دارد و برای تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان حداقل مورد نیاز 16 است.

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی می بایست مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در برخی رشته ها مانند رشته های علوم مهندسی 4 سال است و برخی رشته ها 3 سال طول می کشد و داشتن مدرک زبان آیلتس 6 نیز الزامی است. هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است و می تواند از حدود 10000 پوند تا 38000 پوند متغیر باشد. دانشجویان می بایست برای هزینه های پروسه مهاجرت و هزینه های زندگی نیز برنامه ریزی کنند. دانشچویان پس از فارغ التحصیلی می توانند 4 ماه در انگلستان مانده و به دنبال شغل باشند.

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بین همه افراد در سرتاسر دنیا بسیار محبوب است. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به داتشن مدرک لیسانس، مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 و سایر مدارک است. افرادی که آیلتس 6 داشته باشند می توانند ابتدا وارد دوره زبان شده تا سطح زبان خود را تقویت کنند و سپس وارد تحصیل در دانشگاه شوند. طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد انگلستان به صورت پیوسته 3 ساله و به صورت ناپیوسته 1 ساله است. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بسته به رشته و دانشگاه، متفاوت است و بین  14000 پوند تا 22000 پوند متغیر است.

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

تحصیل در انگلستان نیازمند پیشینه تحصیلی قوی و مدرک زبان با نمره بالا است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا می بایست استاد راهنما داشته باشند به این صورت که پس از مکاتبه با استاد راهنما باید تایید همکاری را دریافت کنند، سپس پذیرش تحصیلی برای متقاضیان صادر می شود. مقطع دکتری در انگلستان 3 سال طول می کشد و نیازمند آیلتس 7 است. دانشجویان در مقطع دکتری می توانند در حین تحصیل کار کنند و پس از اتمام تحصیل 3 سال فرصت دارند تا در انگلیس بمانند و به دنبال کار باشند.

بورسیه های دولتی انگلستان

کشورهای مختلف برای افرادی که رزومه تحصیلی قوی دارند شرایطی فراهم کرده اند تا دانشجویان بتوانند بدون نگرانی های مالی، به تحصیل بپردازند. دانشجویانی که رزومه قوی دارند می توانند برای بورسیه تحصیلی درخواست دهند و مدارک خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنند، در صورت تایید مدارک از طرف دانشگاه بورسیه تحصیلی به دانشجو اعطا می شود.
داشتن مدرک زبان با نمره بالا، مدارک تحصیلی با نمرات خوب و مقالات بین المللی چاپ شده از الزامات دریافت بورسیه تحصیلی است.

بورسیه چوینینگ The Chevening Scholarships

این بورسیه به دانشجویان بین المللی با استعداد های درخشانی که پذیرش دانشگاه های انگلستان را دارند اعطا می شود.

بورسیه یوراکسس بریتانیا Euraxess UK

بورسیه یوراکسس به کمسیون اروپا وابسته است و هدف آن حمایت از محققین است. این نوع بورسیه به دانشجویان خارجی از سرتاسر دنیا کمک می کند تا تحصیلات تکمیلی خود را بگذرانند.

بورسیه‌ های مشترک المنافع The Commonwealth Scholarships

دانشجویانی با استعداد پتانسیل ایجاد تغییر مثبت از کشورهای مشترک المنافع که در رشته های فنی، انسانی و علمی و کاربردی تحصیل می کنند مناسب است.

کمک‌ های مالی انجمن سلطنتی The Royal Society Grants

کمک های مالی انجمن سلطنتی به تعداد قابل توجهی از دانشجویانی که استعداد بالا دارند و نجبگان تعلق می گیرد. در حال حاضر انجمن سلطنتی از قدیمی ترین آکادمی های علمی در انگلستان است.

بورسیه‌ های دانشگاه‌های انگلیس Scholarships from UK universities

دانشگاه های انگلستان نیز بورسیه های تحصیلی ارائه می دهند و از میان دانشگاه هایی که بورسیه ارائه می دهند می توان به دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، کینگز کالج لندن، منچستر، بیرمنگام، بریستول و گلاسکو اشاره کرد.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

از شرایط تحصیل در انگلستان داشتن مدرک زبان و ارائه مهارت های زبانی نقش مهمی در روند درخواست دارد. مدرک زبان آیلتس عموماً از مدارک مهم مورد نیاز بسیاری از دانشگاه ها است. اما برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند راهی نیز وجود دارد.
البته باید در نظر داشت که داشتن مدرک زبان آیلتس در اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی شانس متقاضی را افزایش می دهد. شرایط تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان:

 • متقاضی باید نمره زبان بالای 70 درصد از کل را داشته باشد
 • متقاضی دانشگاهی را انتخاب کند که دوره های مربوط به زبان را ارائه دهد
 • متقاضی در رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی تحصیل کرده باشد

شرایط کارحین تحصیل در انگلیس

دانشجویان با داشتن ویزای تحصیلی انگلستان می توانند در حین تحصیل، کار کنند. دانشجویان در طول هفته اجازه 20 ساعت کار دانشجویی و پاره وقت خواهند داشت و می توانند برای کمک هزینه های تحصیل خود درآمد داشته باشند.
کار های دانشجویی عبارتند از: کار های دانشجویی در دانشگاه، راننده تحویل دارو، پیک تحویل غذا، کار در رستوران، فروشنده، صندوق دار و …

موقعیت کار پس از تحصیل در انگلیس

دانشجویانی که در انگلستان تحصیلات خود را به پایان می رسانند می توانند به دنبال کار باشند و در صورت یافت شغل امکان تغییر اقامت تحصیلی به کاری را خواهند داشت. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می بایست درخواست تمدید اقامت خود  به منظور کاریابی را به اداره مهاجرت ارسال کنند در صورت تایید 12 ماه به دانشجو فرصت داده می شود تا به جستجوی کار بپردازند.

 

همچنین بخوانید: ویزای کار انگلستان و همه چیز در مورد آن

 

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان بسته به مقطع تحصیلی، امکانات مدرسه، دانشگاه، نوع رشته و محل دانشگاه متفاوت است.

هزینه تحصیل در مدارس

از 17 هزار پوند تا 35 هزار پوند

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی

از 10 هزار پوند تا 38 هزار پوند

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

از 14 هزار پوند تا 22 هزار پوند

هزینه تحصیل در در مقطع دکترا

از 36 هزار پوند تا 48 هزار پوند

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه های زندگی بسته به نوع زندگی هر فرد متفاوت است. جدول زیر می تواند در محاسبه هزینه  های زندگی راهنما باشد.

خورد و خوراک
موضوع هزینه پوند
غذا در رستوران ارزان 15
آب معدنی (1.5 لیتر) 1.06
شیر 1.24
برنج (1 کیلوگرم) 1.57
تخم مرغ (12 عدد) 2.94
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 6.55
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 10.52
سیب (1 کیلوگرم) 2.12
پرتغال(1 کیلوگرم) 2.11
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 2.65
پیاز (1 کیلوگرم) 1.05
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 1.11

 

ورزش و اوقات فراغت
موضوع هزینه پوند
باشگاه بدن سازی به صورت ماهانه 32.42
اجاره زمین تنیس 1 ساعت در آخر هفته 11
سینما 10

 

لباس و کفش
موضوع هزینه پوند
شلوار جین 63.88
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای 31.34
1جفت کفش دویدن نایکی 73.67
1 جفت کفش تجاری پرم مردانه 74.89

 

اجاره ماهانه ملک
موضوع هزینه پوند
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1054.77
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر 876.99
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1750.75
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر 1343.21

 

خرید آپارتمان
موضوع هزینه پوند
هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 5054.79
هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 3782.05

 

حمل و نقل
موضوع هزینه پوند
بلیط یک طرفه اتوبوس و قطار شهری 2.40
کارت ماهانه 69.50
شروع تاکسی 3
تاکسی (1 کیلومتر) 1.24
تاکسی 1 ساعت انتظار 17.40

معرفی دانشگاه های برتر انگلیس

داشتن اطلاعات از دانشگاه های انگلستان و رتبه های آن ها می تواند به دانشجویان کمک کند تا در بهترین دانشگاه ها برای تحصیل اقدام کنند. البته تمامی دانشگاه های انگلستان دارای اعتبار در سرتاسر جهان هستند. در ادامه 10 دانشگاه برتر و رتبه های آن ها در انگلستان و جهان را بررسی می کنیم:

نام دانشگاه رتبه در انگلستان رتبه در جهان
آکسفورد 1 11
کمبریج 2 17
کالج لندن 3 46
ادینبورگ 4 52
دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن 5 74
منچستر 6 89
ساوتهمپتون 7 91
گلاسکو 8 96
امپریال کالج لندن 9 100
بیرمنگام 10 121

بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

بیزنس

دوره های مختلفی در خصوص تجارت و بیزنس در انگلستان ارارئه می شود. دانشجویان با انتخاب یک رشته در خصوص تجارت و بیزنس می توانند آینده شغلی خوبی برای خود رقم بزنند. از بهترین دوره در رشته بیزنس می توان به کارآفرینی، بازاریابی، اقتصاد، مدیریت و امور مالی، مدیریت کسب و کار اشاره کرد.

حقوق

انگلستان از بهترین سیستم های حقوقی در جهان را دارد در نتیجه تحصیل در رشته حقوق می تواند زمینه ساز شرایط کاری مناسب برای فارغ التحصیلان از این رشته باشد. گرایش های مختلف حقوق در دانشگاه های انگلستان تدریش می شود و دانشجویان می توانند در این رشته تحصیل کنند.

مهندسی

صنعت در انگلستان در حال پیشرفت است و رشته های مهندسی نیز تقاضای بی شماری دارند. امکان یافتن کار پس از اتمام تحصیلات برای رشته های مهندسی نیز بالا است.

پزشکی

سیستم بهداشتی و مراقبت های درمان در انگلستان از بهترین ها در جهان است و گرایش های مختلف رشته پزشکی برای تحصیل در انگلستان وجود دارد. رشته پزشکی در سرتاسر دنیا از رشته های پر تقاضا است و همچنین دانشجویان می بایست برای تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان توانایی تحصیلی بالایی داشه باشند.

 

همچنین بخوانید:

مهاجرت پزشکان به انگلیس

مهاجرت پرستاران به انگلیس

 

اخذ تابعیت پس از تحصیل در انگلیس

بسیاری از افرادی که برای تحصیل مهاجرت می کنند در نهایت قصد دارند پس از اتمام تحصیل در کشور مقصد بمانند، کار کنند، اقامت دائم و تابعیت دریافت کنند. لازم به ذکر است که مهاجرت تحصیلی منجر به دریافت تابعیت نمی شود و دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می بایست کار پیدا کنند تا تا بتوانند اقامت خود را به کاری تغییر دهند یا در انگلستان سرمایه گذاری کنند.
با داشتن اقامت کاری در انگلستان، زندگی و کار کردن، داشتن درآمد و پرداخت مالیات پس از 5 سال امکان دریافت اقامت دائم و پس از 5 سال زندگی در انگلستان با اقامت دائم امکان درخواست برای تابعیت وجود دارد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
مهاجرت پرستار به اتریش

مهاجرت پرستاران به اتریش

بررسی مهاجرت پرستاران به اتریش اتریش یکی از کشورهایی است که به دلیل افزایش سن جمعیت با کمبود نیروی پرستار مواجه شده است. دولت اتریش

مهاجرت-دندانپزشكان-به-اتريش

مهاجرت دندانپزشكان به اتريش

اتریش کشوری است با سنت غنی در آموزش پزشکی و دندانپزشکی. امروزه برخی از معتبرترین و معروف ترین دانشگاه های اروپایی در اتریش قراردارند و

مهاجرت کاری به اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

اتریش از جمله کشورهایی است که از نظر اقتصادی جز پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است و فرصت های متنوعی برای کار و موفقیت کارگران در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *