مهاجرت به اروپا

مهاجرت-به-اروپا
فهرست مطالب

در سال های اخیر به تعداد ایرانیانی که تمایل دارند به اروپا مهاجرت کنند افزوده شده است. اروپا شامل بیش از 50 کشور مستقل است که درمیان آن ها برخی شرایط سخت تری برای مهاجرین دارند. متقاضیان به دلایل مختلفی برای مهاجرت به کشور های اروپایی و باقی کشور ها اقدام می کنند و مهم ترین آن ها داشتن زندگی آرام، با کیفیت و با امنیت بالا است.
کشور های اروپایی به دلیل داشتن ثبات اقتصادی، امنیت بالا، سیستم آموزشی با میفیت، سیستم بهداشت و درمان در دسترس و مناسب و … از مقاضد جذاب برای مهاجرت هستند. در این مقاله به بررسی مهاجرت به اروپا می پردازیم و اطلاعات مفید و مهم را بررسی می کنیم.

شرایط مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا از طرق مختلفی امکان پذیر است. را ه مناسب برای یک متقاضی به اروپا بسته به شرایطی که دارد متفاوت است. متقاضیان می بایست ازشرایط خود و شرایط هر کداک از راه های مهاجرتی آگاه باشند و متناسب با شرایط خود اقدام کنند.
هر کداک از روش های مهاجرتی شرایط مختص به خود را دارد. برخی روش ها پر هزینه و نیاز به سرمایه بیشتر و برخی نیاز به هزینه کم تر دارند. توجه داشته باشید که در روش های مهاجرتی به اروپا شرایط عمومی مانند: مدرک زبان، سن، سابقه کار، میزان تحصیلات و دارایی مهم هستند.

مراحل مهاجرت به اروپا

 • انتخاب کشور و روش مهاجرتی: در اولین مرحله متقاضی باید روش مهاجرتی و کشور مقصد را انتخاب کند. این مرحله متناسب با نیازها، خواسته ها و شرایط متقاضی صورت می گیرد.
 • بررسی واجد شرایط بودن: پیشنهاد می شود شرایط راه مهاجرتی و شرایط متقاضی توسط افراد خبره و مشاورین مهاجرتی دکتر مهاجرت بررسی شود تا از واجد شرایط بودن اطمنیان حاصل شود.
 • آماده سازی مدارک: پس از انتخاب راه مهاجرتی، کشور و بررسی شرایط می بایست برای تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز اقدام شود.
 • درخواست ویزا: برای ورود به کشور مقصد می بایست بسته به راه مهاجرتی درخواست ویزا دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت به اروپا

هر کدام از راه های مهاجرتی مدارک مخصوص به خود را نیاز دارد از مدارک مهم برای ویزا که به صورت عمومی برای تمامی کشور های اروپایی مورد نیاز است می توان به مدارک زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس متقاضی که اخیراً گرفته است
 • بیمه درمانی
 • عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • پرداخت هزینه ویزا
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری

روش‌های مهاجرت به اروپا

روش های متفاوتی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد و افراد مختلف با شرایط و توانایی های متفاوت می توانند از یکی از راه های مهاجرتی اقدام به مهاجرت کنند. متقاضیان می بایست شرایط خود را بسنجند و با در نظر گرفتن شرایط خود بهترین راه مهاجرتی را انتخاب کنندو روش های مهاجرت به اروپا عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق روش های مبتنی بر سرمایه
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت اروپا از طریق ویزای کاری

افراد بی شماری تمایل دارند از طریق کار مهاجرت کنند. این دسته از افراد مایل هستند با ورود خود به کشور های اروپایی از کار خود مطمئن باشند. برای مهاجرت کاری به اروپا در اکثر کشور ها از طریق جاب آفر می توان اقدام کرد.
جاب آفر یعنی دریافت پیشنهاد شغلی. به این صورت است که متقاضی مدارک خود را از طریق سایت های کاریابی و یا موسسات کاریابی در اختیار کارفرما می گذارد و کارفرما با بررسی رزومه، نتیجه تایید و یا رد درخواست را پاسخ می دهد.
تایید رزومه از طرف کارفرما منجر به ارسال جاب آفر به متقاضی می شود. سپس متقاضی می تواند برای ویزای کار اقدام کند. روشی دیگر که در برخی کشور هی اروپایی برای کار وجود دارد جاب سیکر است.

در این روش به متقاضی به مدت 6 ماه ویزا داده می شود تا در کشور مورد نظر وارد شده و خودش به دنبال کار بگردد و در صورت یافتن شغل مناسب می تواند ویزای کاری دریافت کند. در روش های کاری سابقه کار، تحصیلات، سن و مدرک زبان اهمیت بالایی دارد.

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

کشور های اروپایی به دلیل داشتن سیستم آموزشی مناسب مقصد بی شماری از افراد در سرتاسر جهان برای مهاجرت تحصیلی هستند. دانشگاه های معتبر و عالی در اروپا وجود دارد ه مدارک معتبری به فارغ التحصیلان اعطا می کنند.
تحصیل در اروپا در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است و افرادی که رزومه تحصیلی، مدرک زبان، تمکن مالی و سن مناسب دارند می توانند اقدام کنند.

تحصیل مقطع کارشناسی در اروپا

افرادی که مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی درخواست دهند. برای دریافت پذیرش می بایست مدرک زبان به همراه ریزنمرات تحصیلی و معدل به دانشگاه ارائه شود. در صورت تایید مدارک و پرداخت هزینه یک سال تحصیل به دانشگاه، نامه پذیرش برای دانشجو ارسال می شود.

مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک کارشناسی دارید. ریز نمرات دانشگاهی و معدل نیز بررسی می شوند. در مقطع کارشناسی ارشد بسته به دانشگاه نیاز به توصیه نامه و بیانیه خواهید داشت. مدرک زبان و دارایی مناسب جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی نیز الزامی است.

تحصیل دکترا در اروپا

متقاضیان برای تحصلی در مقطع دکترا می بایست یک پروپوزال تحقیقاتی کاملاً تعریف شده داشته باشند که اهداف تحقیق را مشخص کرده باشد. متقاضیان به تایید استاد راهنما نیاز دارند تا بتوانند پذیرش تحصیلی دریافت کنند.
مقالات، سوابق تحصیلی قوی، تحقیقات و پروژه ها می تواند شانس متقاضی را افزایش دهد.

انواع بورسیه تحصیلی اروپا

یکی از مواردی که باعث جذب دانشجویان به اروپا برای تحصیل شده است این است که دانشجویان ممتاز می توانند برای کمک هزینه های تحصیلی خود از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی که رزومه تحصیلی خوب دارند کمک می کند تا بدون نگرانی از هزینه ها، تحصیل کنند.
بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند. برخی از بورسیه ها تمامی هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد و برخی بورسیه ها تنها هزینه های تحصیل را پوشش می دهند. در میان بورسیه ها برخی از آن ها فقط هزینه یک سال دانشجو را می پردازد.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور اروپا

مسیر های مهاجرتی در کشور های اروپایی متنوع است و افراد می توانند متناسب با شرایط خود و بودجه ای که برای سرمایه گذاری در نظر دارند، بهترین راه را انتخاب کنند. برخی روش های سرمایه گذاری منجر به اقامت دائم می شوند و برخی دیگر تنها به عنوان سرمایه گذاری در کشور های اروپایی شناخته می شوند و آثار اقامتی ندارند.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از راه های سرمایه گذاری در اروپا است. متقاضیان با ثبت شرکت به تنهایی نمی توانند اقامت یک کشور اروپایی را بدست آورند و راه اندازی کسب و کار و به سود رسیدن نیز اهمیت دارد. برای ثبت شرکت نیاز به سرمایه مناسب و بیزنس پلن است.

سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی در اروپا

در برخی از کشور های اروپایی داشتن سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه دولتی می تواند از روش های مهاجرت به اروپا باشد. متقاضیان در این روش می بایست مبغلی را به عنوان سپرده بانکی داشته باشند و همچنین مبلغی را برای خرید اوراق قرضه دولتی پرداخت کنند.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در اروپا

در اکثر کشور های اروپایی امکان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای خارجیان وجود دارد اما تنها تعداد محدودی از کشور های اروپایی با خرید ملک له متقاضی اقامت می دهند. مثلاً سرمایه گذاران با خرید ملک در کشور هی پرتغال، اسپانیا، قبرس جنوبی و یونان می توانند اقامت این کشور ها را نیز بدست آورند.

هزینه سرمایه گذاری در اروپا

هزینه های سرمایه گذاری در اروپا بسته به روش مهاجرتی و کشور مقصد متفاوت است و میزان هزینه ها به صورت مدام در حال تغییر هستند و داشتن اطلاعات به روز الزامی است. پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات از هزینه های دقیق هر روش با مشاورین دکتر مهاجرت مشورت کنید.

مهاجرت به اروپا از طریق تولد

کشورهای اروپایی از قانون خون پیروی می کنند و تنها رد صورتی که فرزند متولد شده از والدینی متولد شود که اقامت دائم یا تابعیت یکی از کشور های اروپا را داشته باشد می توان تابعیت اروپا را بدست آورد. در نتیجه لازم به ذکر است که تولد نمی تواند یکی از راه های مهاجرتی و اخذ اقامت دائم و تابعیت در کشور های اروپایی باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج به اروپا

در صورتی که شخصی با یک فرد داراری تابعیت کشورهای اروپایی ازدواج کند می تواند به آن کشور مهاجرت کند. برای واجد شرایط یودن باید ثابت شود که ازدواج آن ها واقعی است و زوجی که در اروپا تابعیت دارد باید تمکن مالی لازم را اثبات کند.
فردی که از طریق ازدواج مهاجرت می کند ابتدا اقامت دو ساله می گیرد و در صرت زندگی با همسرش در کشور مورنظر می تواند درخواست تابعیت دهد.

مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی

پناهندگی از روش های مهاجرتی پر ریسک و پر خطر است که به همه افراد پیشنهاد نمی شود و تنها برای افرادی مناسب است که به دلایلی در کشور خود در خطر هستند.
این افراد باید ثابت کنند که جانشان به دلایل مختلفی مانند اختلافات سیاسی، عقیدتی، دینی، نژادی، عضویت در گروه های خاص و … در خطر است. این افراد می توانند با اثبات شرایط خود از کشور های عضور کنوانسیون ژنو پناهندگی دریافت کنند.

 مزایای مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا مزایای بی شماری دارد و افرادی که موفق به دریافت اقامت اروپا شوند می توانند از این مزای بهره مند شوند:

 • استفاده از فرصت های شغلی متنوع
 • استفاده از امکانات تحصیلی عالی
 • امکان سفر به سایر کشور های اروپایی بدون ویزا
 • امکان افتتاح حساب در بانک
 • تجارت گسترده در کشور های اروپایی
 • استفاده از خدمات و سیستم بهداشتی خوب
 • زندگی در کشور های اروپایی با اقتصاد ثابت
 • زندگی در کشور هایی با امنیت بالا

قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت اروپا

اکثر افرادی که به فکر مهاجرت هستند، تمایل دارند شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد را بررسی کنند و در صورت داشتن شرایط آن را دریافت کنند. طبق قوانین کشور های اروپایی در صورتی که فردی در کشور مورد نظر به صورت مدام 5 سال زندگی و کار کند می تواند درخواست اقامت دائم دهد.
برخی روش ها مانند خرید ملک در پرتغال و اسپانیا پس از 3 ماه زندگی اقامت دائم را به فرد اعطا می کند. درخواست تابعیت برای هر کشور شرایط خود را دارد و فرد باید به زبان آن کشور و تاریخ و فرهنگ مسلط باشد.

شهرهای مهاجر پذیر اروپا

شهر های مهاجر پذیر در اروپا بر اساس کیفیت زندگی برای تازه واردان بررسی می شود.

 • شهر های سوئیسی، هلندی و اسکاندیناوی: در میان لیست 10 شهر برتر در اروپا قرار دارند. این میزان رضایت به دلیل امکانات برتر، آلودگی پایین، جرم و جنایت کم و دسترسی به امکانات تفریحی است.
 • کاردیف در بریتانیا: 95 درصد از ساکنان اظهار داشته اند که کاردیف از بهترین مکان ها برای زندگی مهاجران، افراد مسن و افراد دارای فرزند است.
 • لیسبون در پرتغال: لیسبون در جایگاه دوم در میان شهر های اروپا قرار دادر. این شهر به عنوان مکانی مناسب برای مهاجرین است. به طور کلی شهر های شلوغ و پاتخت اغلب با مشکل مسک روبرو هسند ولی شهر هایی که پایتخت نیستند می توانند مکان بهتری برای زندگی باشند.

هزینه‌های مهاجرت به اروپا

هزینه های مهاجرت به اروپا از موارد مهمی است که در مهاجرت باید در نظر گرفته شود و متقاضیان با توجه به میزان دارایی خود تصمیم به مهاجرت بگیرند. هزینه های مهاجرت بسته به عوامل بی شماری مانند: روش مهاجرتی، تعداد اعضای خانواده، کشور مقصد و … متفاوت است.
در نتیجه در صورتی که قصد دارید برای مهاجرت اقدام کنید پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدامی، از یک فرد خبره مشاوره دریافت کنید. لیست هزینه ها عبارتند از:

 • هزینه های بررسی پرونده برای اخذ ویزا
 • هزینه مربوط به اقامت
 • هزینه بیمه
 • هزینه درخواست ویزای همراه
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه های مربوط به روش های مهاجرتی

هزینه های زندگی در اروپا

هزینه های زندگی در کشور های مختلف اروپایی متفاوت است. همچنین موضوع هزینه ها بسته به کشور و شهری که در آن اقامت می کنید و همچنین سبک زندگی شما می تواند تفاوت باشد.
در میان کشور های اروپایی، سوئیس بیشترین میزان هزینه های زندگی را دارد اما افرادی که در سوئیس کار می کنند میزان درآمد بالایی دارند و مالیات کمی پرداخت می کنند و کیفیت زندگی بالایی در سوئیس وجود دارد. در میان کشور های اروپایی، کشور های مجارستان، اتریش و اسپانیا می توانند مقصدر مناسب برای هزینه های زندگی کم باشند.

میانگین درآمد ماهیانه در اروپا

سطح درآمد در کشور های اروپایی و مناطق مختلف بسیار متفاوت است. میزان درآمد افراد بسته به نوع شغل، میزان سابقه کار و تحصیلات نیز متفاوت هستند اما در اینجا به صورت تقریبی یک نمای کلی از میزان درآمد در کشور های مختلف اروپایی آورده ایم اما در نظر داشته باشید که ارقام تقریبی هستند و تغییر می کنند.

کشور میانگین درآمد سالانه
لوکزامبورگ 116.560
سوئیس 83.832
نروژ 77.975
دانمارک 63.730
سوئد 55.844
آلمان 47.603
انگلستان 45.287
فرانسه 42.384
اسپانیا 29.252
لهستان 16732

معایب مهاجرت به اروپا

 • کشور های اروپایی عموماً شرایط سختی برای ارائه اقامت دائم و تابعیت دارند
 • بیشتر کشور های اروپایی برای ورورد سرمایه به کشورشان سخت گیر هستند
 • تسلط کامل بر روی زبان برای اقامت دائم و شهروندی وجود دارد
 • مسیر های مهاجرتی به نسبت محدود تر هستند
 • برخی کشور های اروپایی به تازه واردین کردیت کارت نمی دهند

آمار مهاجران به اروپا

مهاجرت به کشور های اروپایی در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است. به این صورت که کشور های اروپایی پس از آمریکا بیشترین مهاجر را به سمت خود جذب کرده اند. در حال حاضر نیز روز به روز به میزان مهاجرین به کشور های اروپایی افزوده می شود.

سوالات متداول درباره مهاجرت به اروپا

کدام یک از شهر های اروپا برای زندگی مناسب هستند؟

والنسیا در اسپاینا – آلیکانته در اسپانیا – لیسبون در پرتغال – مادرید در اسپانیا – گراس در اتریش – نیس در فرانسه – وین در اتریش – لوگزامبورگ

سریع ترین راه مهاجرت به اروپا و اخذ تابعیت آن چیست؟

روش های سرمایه گذاری و خرید ملک در کشورهای اروپایی همچون پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس از سریع ترین راه های مهاجرتی است.

مدت زمان مهاجرت به اروپا چقدر است؟

مدت زمان بررسی پرونده و پاسخ دهی به متقاضیان متفاوت است و به روش مهاجرتی، کشور مقصد و تعداد پرونده های درخواستی بستگی دارد.

برای مهاجرت به اروپا چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

برای مهاجرت نیاز به مدرک زبان انگلیسی و تسلط بر روی زبان کشوری که به آن مهاجرت می کنید دارید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
مهاجرت-دندانپزشكان-به-اتريش

مهاجرت دندانپزشكان به اتريش

اتریش کشوری است با سنت غنی در آموزش پزشکی و دندانپزشکی. امروزه برخی از معتبرترین و معروف ترین دانشگاه های اروپایی در اتریش قراردارند و

مهاجرت کاری به اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

اتریش از جمله کشورهایی است که از نظر اقتصادی جز پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است و فرصت های متنوعی برای کار و موفقیت کارگران در

تحصیل-در-سوئد

تحصیل در سوئد

کشور سوئد به دلیل داشتن کیفیت آموزشی بالا شهرت دارد و برخی از بهترین دانشگاه های جهان در سوئد وجود دارد. سیستم آموزشی مناسب، موقعیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *