تمامی نکات و شرایط مهاجرت پزشکان به انگلیس

تمامی نکات و شرایط مهاجرت پزشکان به انگلیس
فهرست مطالب

کشور انگلیس شرایط خوبی را برای پذیرش پزشکان در نظر گرفته است که باعث شده تا مهاجرت پزشکان به انگلیس دارای مزایای زیادی باشد. پزشکان در میان افرادی قرار دارند که بیشترین حقوق را در انگلستان دریافت می کنند، در نتیجه می توانند بهترین زندگی را در این کشور برای خود فراهم نمایند.
جهت مهاجرت پزشکان به انگلیس نیاز به کسب آگاهی در زمینه های مختلفی از جمله مدارک مورد نیاز، مدرک زبان در سطح تعیین شده، حداقل سابقه کاری و … است که در ادامه کاملا به آنها می پردازیم.

اگر فرد متقاضی، مدارک فارغ التحصیلی پزشکی خود را در کشوری غیر از انگلستان دریافت کرده باشد باید مدارک خود را با سطح تعیین شده در این کشور معادل سازی کند تا پس از اخذ تاییدیه از وزارت بهداشت این کشور بتواند برای انجام مراحل بعدی اقدام نمایند.
افراد پس از سپری کردن مراحل و آزمون های معادل سازی، باید در دوره های کار آموزی که توسط انگلستان در نظر گرفته شده شرکت کرده تا پس از تسلط کامل و آمادگی مورد نیاز برای انجام فعالیت در این مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکی به انگلیس

مدارک-مورد-نیاز-برای-مهاجرت-پزشکی-به-انگلیس

مدارک مورد نیاز پس از دریافت جاب آفر از سوی یک کارفرمای انگلیسی باید به صورت دقیق و بدون کاستی تهیه و تنظیم شده و به مراکز مربوطه ارائه شوند. لیست مهم ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلیس از طریق پزشکی به شرح زیر می باشد:

 • مدرک زبان انگلیسی حداقل در سطح آیلتس 7.5 جهت ارتباط با بیمار
 • مدارک فارغ التحصیلی همراه با ترجمه
 • اثبات تمکن مالی جهت مهاجرت و اقامت در این کشور
 • پرداخت هزینه های لازم جهت شرکت در آزمون ها، مراحل معادل سازی و سایر موارد
 • مدارک قبولی در آزمون های مربوطه
 • مدارک شناسایی فردی، ویزای کاری و عکس مورد تایید شخص
 • پاسپورت دارای اعتبار

مراحل مهاجرت پزشکان به انگلستان

مراحل-مهاجرت-پزشکان-به-انگلستان

در ابتدای مسیر مهاجرت کاری پزشکان به انگلستان فرد متقاضی باید تسلط کاملی به زبان انگلیسی داشته باشد و مدارک آن را دریافت کند تا نشان دهد آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون های معادل سازی اولیه شامل PLAB  را دارا می باشد.
پزشکان در شروع کار خود باید از دوره انترنی عبور کرده باشند؛ در غیر این صورت در ابتدای ورود به این کشور باید دو سال در مرحله ریجستری F1 و F2 شرکت کنند. پزشکان دارای تخصص باید از ECFMG نیز تاییدیه دریافت کنند.
متقاضیان کار پزشکی در انگلستان علاوه بر جمع آوری مدارک تعیین شده و شرکت در آزمون های معادل سازی، باید از سوی یک کارفرمای انگلیسی نیز جاب آفر دریافت کنند تا از این طریق ویزای کاری خود را اخذ نمایند.

معادل سازی مدارک و آزمون ها

معادل-سازی-مدارک-و-آزمون-ها برای مهاجرت پزشکان به انگلیس

از اصلی ترین مراحل مهاجرت پزشکان به انگلیس برای شروع کار، معادل سازی مدارک و آزمون ها در این کشور می باشد. فرد متقاضی می تواند با ارائه مدرک زبان در سطح تعیین شده توسط دولت انگلیس در آزمون های اولیه معادل سازی شامل PLAB1 و PLAB2 شرکت کند و پس از دریافت نمره قبولی در این آزمون ها تاییدیه شورای عمومی پزشکان انگلستان را دریافت کند.
پس از عبور موفقیت آمیز از مراحل معادل سازی مدارک و آزمون ها، دریافت جاب آفر از سوی یک کارفرمای انگلیسی تکمیل کننده این امور می باشد. اگر پزشک متخصص هستید و قصد فعالیت در انگلستان را دارید باید مسیر طولانی تر و سخت تری را پشت سر گذارید.
آزمون تعیین شده برای پزشکان متخصص MRCP می باشد که از 3 مرحله تشکیل شده است. قبولی در این آزمون سه مرحله ای زمان بر می باشد و ممکن است سال ها درگیر این مسئله باشید.

مهاجرت پزشک عمومی به انگلیس

مهاجرت-پزشک-عمومی-به-انگلیس

در سال های اخیر با توجه به شیوع بیماری های مختلف از جمله انواع سویه های کرونا و لزوم پیشگیری و درمان آن ها، کشور انگلیس به پزشکان عمومی اجازه داده تا درخواست کار خود را برای این کشور ارسال کنند تا بتوانند در این کشور فعالیت خود را آغاز نمایند.
به پزشکان عمومی که درخواست خود را برای کار پزشکی در انگلستان ارسال کرده اند، اقامت موقتی داده می شود که در طی این مدت می توانند مدارک خود را معادل سازی کرده و در این کشور به کار خود ادامه دهند. پزشکان عمومی باید موفق شوند مجوز وزارت بهداشت این کشور را اخذ نمایند.

حقوق پزشک عمومی در انگلستان

پزشکان از جمله افرادی هستند که از حقوق و مزایای بالایی در سراسر جهان برخوردار هستند که آنها را قادر می سازد تا در اکثر کشورهای دنیا زندگی مرفه ای را داشته باشند. کار پزشکی در انگلستان نیز جزء پر درآمدترین مشاغل در این کشور است که با داشتن تجربه بالاتر و سابقه کاری چند ساله درآمد آن ها افزایش خواهد یافت. به طور کلی حقوق پزشک عمومی در انگلستان طی یک سال مبلغی در حدود 76.300 پوند خواهد بود که درآمد خوبی به حساب می آید.

مهاجرت فوریت پزشکی به انگلستان

مهاجرت-فوریت-پزشکی-به-انگلیس

شرایط مهاجرت فوریت های پزشکی به انگستان همانند سایر کادر درمان از شرایط مطلوبی برخوردار می باشد. این افراد می توانند با دریافت جاب آفر از یک کارفرمای انگلیسی به این کشور مهاجرت کرده و شرایط کاری خود را فراهم کنند. از جمله مزایایی که برای رشته فوریت های پزشکی در انگلستان فراهم شده شامل:

 • اقامت دائم این کشور
 • امکانات رفاهی به روز
 • استخدام به صورت دائم
 • حقوق و مزایای مناسب
 • امکان همراه کردن خانواد
 • و در نهایت پاسپورت و شهروندی انگلستان

در طی سالیان اخیر کشور انگلیسی را می توان جزء یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت فوریت های پزشکی و کادر درمان به حساب آورد.

مهاجرت پزشک متخصص به انگلستان

مهاجرت-پزشک-متخصص-به-انگلیس

مهاجرت پزشک متخصص به انگلستان شرایط سخت تری دارد و نیازمند طی کردن مراحل بیشتری است. پزشکان متخصص جهت مهاجرت و شروع کار پزشکی در انگلستان باید علاوه بر طی کردن مراحل و آزمون های پزشکان عمومی، تاییدیه سازمان ECFMG را نیز به دست آورده و همچنین در آزمون های پزشکان متخصص نیز شرکت کرده و نمره قبولی را در آن ها به دست آورند.
این آزمون ها MRCP و MRCS نام دارند که پس از اخذه نمره قبولی در آن ها باید در دوره های تعیین شده برای پزشکان متخصص نیز شرکت کرده و آن ها را با موفقیت سپری نمایند تا موفق شوند مجوز کار پزشکی در انگلیس را به صورت تخصصی به دست آورند. توجه داشته باشید که برخی از آزمون های پزشکان متخصص به صورت آنلاین و برخی دیگر تنها در کشور انگلیس برگزار می شود.

هزینه های زندگی پزشکان در انگلستان

هزینه های زندگی پزشکان در انگلستان شامل موارد بسیاری می شود که از جمله آن ها می توان به هزینه های مربوط به زندگی در این کشور که شامل هزینه سفارت انگلستان، هزینه ثبت نام و… می شود اشاره کرد.
مجموع این هزینه ها مبلغی در حدود 1000 پوند در ماه می باشد. اگر قصد زندگی در لندن را داشته باشید این هزینه ها حدود 20 درصد افزایش خواهد یافت. البته باید توجه داشته باشید که هزینه آزمون های PLAB1 حدود 239 پوند و هزینه آزمون PLAB2 مبلغی در حدود 857 پوند می باشد.

درآمد پزشکان در انگلستان

درآمد-پزشکان-در-انگلستان

با مهاجرت پزشکان به انگلستان و فعالیت در این رشته حقوق و مزایای مناسبی شامل آن ها شده به طوری که می توانند زندگی مرفه ای را در این کشور برای خود و خانواده خود فراهم نمایند. به طور کلی اگر بخواهید درآمد پزشکان در انگلستان را در تخصص های مختلف مورد بررسی قرار دهید می توانید به جدول زیر توجه نمایید:

نوع تخصص حداقل حقوق دریافتی
متخصص آلرژی 266 هزار
متخصص پوست 415 هزار
متخصص داخلی 411 هزار
متخصص قلب 558 هزار
فیزیوتراپیست 219 هزار

 

مهاجرت پزشکان به بریتانیا

مهاجرت پزشکان به بریتانیا

مهاجرت پزشکان به بریتانیا شرایطی همانند مهاجرت آنها به انگلیس دارد. کشور های بریتانیا همانند کشور انگلیس، پذیرای پزشکان هستند اما با توجه به مستقل بودن این کشورها، هر یک شرایط خاص خود را تعیین کرده اند.
در حال حاضر انگلیس به عنوان بهترین کشور برتانیایی برای مهاجرت پزشکان شناخته می شود و کشورهای دیگر در بریتانیا مانند ولز و اسکاتلند نیز از شرایط مطلوبی برای پزشکان برخوردار می باشند اما در مقایسه با انگلیس شرایط کم تری را برای آنها مهیا ساخته اند.

مهاجرت پزشکان به کشورهای انگلیسی زبان

در این کشورها به دلیل قرار دادن زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی خود، شرایط را برای متقاضیان راحت تر کرده اند زیرا یادگیری زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان ها آسان تر بوده و افراد می توانند سطوح بالای زبان انگلیسی را فرا گیرند.
برخی از بهترین کشورهای انگلیسی زبان که جزء بهترین مقاصد برای پزشکان به شمار می روند عبارتند از انگلیس، کانادا، آمریکا و … . به طور کلی مهاجرت پزشکان به کشورهای انگلیسی زبان به دلیل یادگیری آسان تر این زبان و ارتباط بهتر با بیماران از شرایط مطلوب تری برخوردار می باشد.

سوالات متداول در مورد مهاجرت پزشکان به انگلیس

آیا برای مهاجرت کاری پزشکان به انگلستان به مدرک زبان انگلیسی نیاز است؟

بله برای مهاجرت پزشکان به انگلیس باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل در سطح 7.5 را ارائه نمود.

مهم ترین مرحله برای مهاجرت به انگلیس برای پزشکان چیست؟

پزشکان در اولین و مهم ترین مرحله جهت مهاجرت به انگلیس باید مدارک خود را معادل سازی نمایند.

آزمون هایی که برای مهاجرت پزشکان متخصص در انگلستان برگزار می شود چه نام دارد؟

پزشکان متخصص باید علاوه بر آزمون هایی که جهت پزشکان عمومی برگزار می شود، در آزمون MRCP  که طی سه مرحله انجام می شود نیز شرکت کنند.

آیا پزشکان می توانند خانواده خود را با خود همراه کرده و به کشور انگلستان ببرند؟

بله همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند با پزشکان همراه شده و به این کشور مهاجرت نمایند.

 

سخن پایانی

پزشکی یکی از حرفه های پرطرفدار در کشور انگلستان است که با در داشتن حقوق، درآمد و مزایای بالا، افراد زیادی را به سوی خود جذب کرده است. توجه داشته باشید که جهت مهاجرت پزشکان به انگلیس، آن ها باید ابتدا مدارک فارغ التحصیلی خود را در رشته پزشکی با کشور انگلستان تطبیق دهند.
جهت مهاجرت پزشک به کشور انگلیس نیاز به معادل سازی مدارک خود دارید که باید در آزمون های تعیین شده شرکت کرده و با اخذ تاییدیه از وزارت بهداشت انگلستان مجوز کار خود را به عنوان پزشک در این کشور دریافت خواهید کرد.
همچنین مهاجرت پزشکان به انگلستان نیازمند ارائه مدارک خاصی از جمله مدرک زبان در سطح تعیین شده، سوابق کاری، معادل سازی مدارک و … می باشد. می توانید جهت سهولت بیشتر در مهاجرت پزشکان به انگلیس از موسسات معتبر مهاجرتی که سابقه درخشانی در این زمینه دارند درخواست مشاوره نمایید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *