مهاجرت پرستاران به انگلیس (بازارکار، درآمد، هزینه ها و…)

فهرست مطالب

بازار کار پرستاری در انگلیس

بازار کار پرستاری در انگلیس بسیار مناسب می باشد و این کشور در صدد استخدام تعداد زیادی از پرستاران از سراسر دنیا است. اخیرا کشور انگلیس با کمبود پرستار زیادی مواجه شده است به گونه ای که درخواست این کشور برای جذب این قشر از جامعه به بیش از 16 درصد افزایش داشته است.
پرستاران خارجی در کشور انگلیس از مزایای خوبی برخوردار هستند. از جمله مزایایی که در اثر مهاجرت پرستاران به انگلیس شامل حال افراد می شود، عبارت است از قرارداد طولانی مدت برای متقاضیان، بدین صورت که اولین قرارداد شخص سه ساله بسته خواهد شد که در اثر آن تا مدت طولانی فرد را از نظر مالی و شغلی تامین خواهد نمود. در صورتی که خواهان کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به انگلیس از طریق شغل پرستاری هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بازار کار پرستاری در انگیلس

ساعت کاری هر پرستار در طی هفته 37.5 ساعت می باشد که این تایم ساعات موظفی فرد را پر خواهد کرد و در صورتی که فرد درخواست حقوق بیشتری داشته باشد می تواند ساعات بیشتری را به کار مشغول شود تا شامل حقوق اضافه کاری شود.
داشتن تجربه کاری بیشتر می تواند پذیرش فرد را در این کشور تسهیل بخشد. با مهاجرت پرستاران به انگلیس، این افراد در این کشور دارای احترام زیادی بوده و از بیمه سلامت نیز برخوردار خواهند شد. برای آسان تر شدن امر مهاجرت پرستاران به انگلیس می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک نمایید.

شرایط مهاجرت پرستاران به انگلیس

شرایط مهاجرت پرستاران به انگلیس

از آن جایی که که انگلیس با کمبود نیروهای کادر درمان به ویژه پرستاران مواجه است، شرایط مهاجرت پرستاران به انگلیس از شرایط مناسب تری برخوردار است. در هر رشته کادر درمان و با هر تجربه کاری که باشید باید صلاحیت شما توسط دولت انگلیس تایید شود و مراحل معادل سازی مدارک خود را به ترتیب انجام دهید.
با اخذ نمره قبولی در معادل سازی مدارک خود، می توانید با شرکت در دوره های کارآموزی و کسب آمادگی لازم برای کار در این کشور اقدامات لازم را صورت دهید. آگاهی نسبت به زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز برای ارتباط بهتر با بیماران در مهاجرت پرستاری به انگلیس الزامی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به انگلیس

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به انگلیس

مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس همانند سایر روش های موجود نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز می باشد. این مدارک توسط دولت انگلیس برای متقاضیان مشخص می شود که باید آن ها را به صورت کامل ارائه نمایید. در زیر به لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به انگلیس اشاره نموده ایم:

 • داشتن سابقه کار پرستاری در کشور خود حداقل به مدت 1 سال
 • ارائه مدارک تحصیلی دیپلم و پرستاری
 • مجوز پرستاری
 • شرکت در مصاحبه پرستاری
 • ارائه مدرک زبان حداقل در سطح آیلتس 7
 • شرکت در آزمون خود ارزیابی nmc که به صورت آنلاین برگزار خواهد شد
 • ارائه مدرک سابقه و تجربه کاری در صورت وجود
 • مدارک شناسایی پرستاران به همراه عکس مورد تایید
 • پاسپورت دارای اعتبار همراه با ویزای کاری این کشور

هزینه های زندگی پرستاری در انگلیس

برای آگاهی نسبت به حداقل هزینه های زندگی پرستاری در انگلیس باید تمامی هزینه ها موجود را بررسی کنید و بدانید که سبک زندگی فرد بسیار موثر می باشد. بسته به شهری که برای زندگی انتخاب می کنید قطعا هزینه مربوط به مسکن نیز متفاوت خواهد بود.
به طور مثال زندگی در لندن بسیار گران قیمت تر از سایر شهرهای این کشور است و باید مبلغ بیشتری را برای اجاره مسکن پرداخت نمود. هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز انگلیس مبلغی در حدود 712 پوند می باشد در صورتی که این هزینه در آپارتمان های خارج از شهر بسیار کمتر است.

هزینه های زندگی پرستاری در انگلیس

مهاجرت پرستاری به انگلیس این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند که از سوئیت های تهیه شده برای این قشر بهره مند شوند. خریدهای هفتگی برای دو نفر در کشور انگلیس مبلغی در حدود 60 پوند و جهت هزینه بیمه درمانی در این کشور برای هر سال مبلغی در حدود 435 پوند در نظر گرفته می شود.
به طور کلی هزینه مهاجرت پرستاران به انگلیس تابع شهر محل انتخابی و سبک زندگی هر فرد می باشد و با توجه به آن کم تر یا بیشتر می شود.

معادل سازی مدارک و آزمون ها

افرادی که قصد کار در رشته پرستاری را در کشور انگلیس دارند می توانند با ثبت نام در nmc ( شورای پرستاری و مامایی انگلیس ) درخواست خود را جهت مهاجرت پرستاران به انگلیس ثبت کنند و عملیات معادل سازی مدرک تحصیلی خود را آغاز نمایند.
جهت معادل سازی مدارک فرد باید در آزمون های تئوری و عملی شرکت کند و با اخذ نمرات قبولی در آن ها مدارک خود را مورد تایید وزارت بهداشت انگلیس در آورد. یکی از مهم ترین شرایط معادل سازی مدارک و آزمون ها می توان به داشتن سه سال سابقه کاری برای هر فرد اشاره نمود.

مهاجرت کمک پرستار به انگلیس

مهاجرت کمک پرستار به انگلیس

کمک پرستار به افرادی گفته می شود که به پزشکان، پرستاران و کادر درمان برای بررسی و درمان حال بیماران کمک می کنند. مهاجرت کمک پرستار به انگلیس نیاز به دو سال تحصیل آکادمیک دارد. این رشته نیز دارای حقوق مناسبی می باشد که با انجام کار در شیفت شب و اضاف کاری حقوق بیشتری نیز دریافت خواهند کرد.
از جمله شرایطی که افراد متقاضی مهاجرت کمک پرستاری به انگلیس باید دارا باشند شامل سن کم تر از 45 سال، مدارک آکادمیک و سابقه کاری، عدم سوء پیشینه، مدرک زبان مورد نیاز و … می باشد.

حقوق پرستاران در انگلیس

پرستاران با توجه به تجربه کاری و سطح آموزشی خود می توانند حقوق و مزایای مختلفی را دریافت کنند. درآمد پرستاران در انگلستان با توجه به محل کار و شرایط کاری هر فرد تعیین می شود و افراد می توانند با ساعات کاری بیشتر حقوق و مزایای بیشتری دریافت نمایند.
حقوق پرستار در انگلیس جزء درآمد و حقوق های رده مناسب محسوب می شود. به طور کلی حقوق پرستاران در انگلیس به شرح زیر می باشد:

تجربه و سطح پرستاری درآمد
پرستار تازه کار 17.800 پوند
پرستار 23.050 پوند
پرستار ارشد 28.050 پوند
پرستار پیشرفته 32.250 پوند
پرستار ارشد a 42.440 پوند
پرستار ارشد b 49.245 پوند
پرستار ارشد c 59.100 پوند
پرستار ارشد d 70.210 پوند
سطح مشاور 84.510 پوند

 

تحصیل پرستاری در انگلیس

تحصیل پرستاری در انگلیس

دانشگاه های متعددی برای ورود و تحصیل پرستاری در انگلیس وجود دارد که هر کدام از آن ها شرایط مخصوص به خود را برای پذیرش دانشجویان قرار داده اند. دوره های مختلف تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای ورود و تحصیل دانشجویان ارائه می شود که معمولا مدت زمان فارغ التحصیلی مقطع لیسانس در این کشور به مدت 3 سال و مدت زمان فارغ التحصیلی در مقطع فوق لیسانس دو سال زمان نیاز خواهد داشت.
ارائه مدارک مورد نیاز جهت ورود به رشته پرستاری در کشور انگلیس الزامی می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل پرستاری در انگلیس شامل مدارک فارغ التحصیلی گذشته ، مدرک دیپلم، زیر نمرات دوره های گذشته همراه با معدل و ترجمه رسمی، مدرک زبان در سطح مورد نیاز، مدارک هویتی و… می شود.

 

سوالات متداول در مورد مهاجرت پرستاران به انگلیس

 • کم ترین و بیشترین حقوق تعیین شده برای پرستاران در انگلیس چه میزان است؟

میزان درآمد و حقوق پرستاران در انگلیس به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی کم ترین حقوق آن ها در این کشور در حدود 17.800 پوند و بیشترین حقوق آن ها در انگلیس در حدود 84.510 پوند می باشد.

 • برخی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به انگلیس را نام ببرید؟

از مهم ترین مدرک مورد نیاز می توان به مدرک زبان در سطح تعیین شده، عدم سوء پیشینه، شرکت در آزمون های تعیین شده، ارائه مدارک تحصیلی در رشته پرستاری، ارائه سابقه کار، شرکت در مصاحبه و … اشاره کرد.

 • حداقل هزینه مورد نیاز برای پرستاران در انگلیس چه میزان است؟

هزینه های هر فرد به سبک زندگی و شهر محل اشتغال وی بستگی دارد اما به طور کلی برای زندگی در انگلستان باید مبلغی در حدود 1500 تا 2500 پوند را در نظر گرفت.

سخن پایانی

انگلیس یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران و کادر درمان می باشد. در طی سال های اخیر با توجه به شیوع بیماری های مختلف و کمبود نیروی درمان در این کشور شرایط مهاجرت پرستاران به انگلیس بسیار مناسب می باشد.
جهت مهاجرت پرستاران به انگلیس شرایط خاصی تعیین شده است که افراد باید نسبت به آن ها آگاهی کسب نمایند. از مهم ترین شرایط این کار معادل سازی مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کار موفق می باشد.

نکات مهم در مهاجرت پرستاران به انگلیس

حقوق پرداختی به پرستاران در انگلیس با توجه به شهر محل اشتغال، سابقه کاری فرد و میزان فالیت وی متغییر می باشد اما در کل برای این قشر حقوق مناسبی در نظر گرفته شده است.
به طور کلی انگلستان شرایط بسیار مناسبی را جهت کادر درمان و پرستاران مهیا ساخته است تا آن ها با مهاجرت خود به این کشور از مزایای عالی برخوردار شوند. برای آگاهی بیشتر و سهولت در امر مهاجرت پرستاران به انگلیس می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی که سابقه درخشانی در این امر دارند درخواست مشاوره نمایید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *