شرایط دریافت ویزای فنلاند 2024

ویزای فنلاند
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای فنلاند

ویزای فنلاند یکی از با ارزش ترین و معتبرترین ویزاهای جهان است، به صورتی که با اخذ آن می توان به راحتی و بدون داشتن ویزا به سایر کشورهای اروپایی سفر نمود و در آن ها اقامت داشت.
ویزای فنلاند دارای انواع مختلفی است که متقاضیان می توانند با توجه به نیاز خود برای آن درخواست دهند. از جمله های ویزاهای این کشور شامل ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و شغلی، توریستی و … می باشد.

متقاضیان با دریافت برخی از ویزاهای کشور فنلاند می توانند در این کشور اقامت داشته و تابعیت این کشور دریافت کنند. یکی از مهم ترین مزیت های اخذ ویزای فنلاند امکان همراه کردن همسر و فرزندان افراد می باشد. در ادامه بیشتر در مورد ویزا فنلاند به گفت و گو خواهیم پرداخت.
در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه دکتر مهاجرت ارتباط برقرار نموده تا از آخرین اطلاعات موجود در این زمینه که از مشاوره با وکلای محلی حاضر در این کشور به دست آمده است به صورت کاملا رایگان باخبر شوید.

شرایط اخذ ویزای فنلاند

شرایط اخذ ویزای فنلاند

برای اخذ ویزای فنلاند شرایطی وجود دارد که فرد باید نسب به آن ها آگاهی کسب نماید تا بتواند موفق به دریافت ویزای درخواستی خود شود. شرایط عمومی اخذ ویزای فنلاند شامل:

 • دعوتنامه: داشتن دعوتنامه از سوی بستگان یا دعوتنامه های کاری باعث می شود فرد راحت تر ویزای مورد نظر خود را دریافت نماید.
 • سابقه سفر: در صورتی که در گذشته سابقه دریافت ویزا به ویژه ویزای کشورهای حوزه شینگن را داشته باشید، سریع تر می توانید امور مربوط به دریافت ویزای فنلاند را طی کنید.
 • تمکن مالی: متقاضی باید مبلغ تعیین شده به عنوان تمکن مالی را دارا بوده و توان پرداخت هزینه های موجود در کشور فنلاند را در طی مدت زمان اقامت خود دارا باشد.

انواع ویزای فنلاند

انواع ویزای فنلاند

ویزا فنلاند دارای انواع مختلفی است که متقاضیان با توجه به درخواست و شرایط خود می توانند برای دریافت هر یک از آن ها درخواست دهند. به طور کلی ویزاهای این کشور به ویزاهای تحصیلی، کاری و شغلی، سرمایه گذاری، توریستی و … تقسیم می شود.
انواع ویزای فنلاند از نظر مدت زمان اقامت به صورت زیر می باشند:

ویزای نوع A

این نوع ویزا به متقاضی اجازه می دهد تنها در فرودگاه این کشور ورود کند و تا پرواز بعدی از فرودگاه خارج نشود.

ویزای نوع B

این ویزا مانند ویزای نوع A می باشد با این تفاوت که فرد اجازه خارج شدن از فرودگاه را دارد و می تواند به مدت 5 روز در کشور فنلاند اقامت داشته و سپس این کشور را ترک کند.

ویزای نوع C

این نوع ویزا برای متقاضیان اجازه اقامت به مدت محدود را فراهم می آورد و اغلب افراد به دلایلی از جمله دید و بازدید، درمان و جلسات کاری این نوع ویزا را دریافت می کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا معمولا تا 90 روز می باشد یعنی فرد می تواند تا 90 روز در کشور فنلاند اقامت نماید. این نوع ویزا به صورت تک وروده و یا چند وروده صادر می شود.

ویزای نوع D

این نوع ویزا معمولا برای افرادی است که قصد دارند برای مدت زمان طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. معمولا افرادی از این نوع ویزا استفاده می کنند که به دنبال اهدافی مانند کار، سرمایه گذاری، تحصیل و … می باشند.

ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند یکی از ویزاهای پرطرفدار در بین متقاضیان می باشد. افراد برای دریافت این ویزا ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش خود را دریافت نمایند و سپس بر اساس آن جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.
ویزای تحصیلی فنلاند به افراد اجازه اقامت تا پایان تحصیلات را می دهد و متقاضیان پس از اتمام تحصیلات خود باید این کشور را ترک نمایند. از راه هایی که متقاضیان با استفاده از آن می توانند در کشور فنلاند اقامت دریافت نمایند تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری با یافتن کار مورد نظر در این کشور می باشد.

ویزای کاری و شغلی فنلاند

دریافت ویزای کاری و شغلی فنلاند نیازمند داشتن درخواست نیروی کار از سوی کارفرمای این کشور است. اگر جزء متقاضیان دریافت کار در فنلاند هستید باید علاوه بر درخواست ویزای کاری، جهت اقامت در این کشور نیز درخواست دهید و در مدت زمان اقامت خود مجوز حضور دریافت نمایید.

ویزای سرمایه گذاری فنلاند

ویزای سرمایه گذاری فنلاند

افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور فنلاند را دارند می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری فنلاند اقامت 4 ساله این کشور را دریافت کنند. این امکان وجود دارد که مجددا ویزای آن ها تمدید شود تا در نهایت پس از مدت زمان معین تابعیت کشور فنلاند را نیز دریافت نمایند.
برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند افراد باید سرمایه مورد نیاز را دارا باشند که حداقل سرمایه مورد نیاز برای انجام این امر جهت هر فرد حدود 100 هزار یورو می باشد.

ویزای توریستی فنلاند

دریافت ویزای توریستی فنلاند برای افرادی است که قصد دارند برای مدت زمان محدودی در کشور فنلاند اقامت داشته باشند. معمولا مدت زمان اعتبار این ویزا تا 90 روز است. مقصود از این نوع ویزا معمولا دید و بازدید، گردش و تفریح، درمان، جلسات کاری و … می باشد. ویزای توریستی یک نوع از ویزاهای کوتاه مدت فنلاند است.

ویزای فنلاند از طریق ازدواج

ویزای فنلاند از طریق ازدواج

اگر قصد دارید با یک شهروند فنلاندی ازدواج کنید باید اثبات کنید که ازدواج شما حقیقی است و تنها به قصد دریافت اقامت این کشور با شخص مورد نظر ازدواج نکرده اید.
افرادی که که با شهروند فنلاندی ازدواج می کنند موفق به دریافت ویزای فنلاند از طریق ازدواج می شوند و در نهایت می توانند تابعیت و پاسپورت این کشور را نیز به دست آورند. این امر در صورتی امکان پذیر است که تمامی شرایط تعیین شده را دارا باشند و تا مدت زمان مشخص شده در این کشور در کنار هم زندگی کنند.

ویزای فنلاند از طریق تولد فرزند

فرزندانی که در کشور فنلاند متولد می شوند می توانند ویزای فنلاند از طریق تولد فرزند را به دست آورند، اما اخذ تابعیت این کشور در صورتی امکان پذیر است که یکی از والدین آن ها دارای تابعیت کشور فنلاند باشد. این موضوع نشان می دهد که کشور فنلاند در هنگام تولد فرزند برای اخذ تابعیت از اصل خون پیروی می کند.

ویزای خانوادگی فنلاند

فردی که از روش های مختلف مهاجرتی توانسته است اقامت کشور فنلاند را دریافت کند می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت این کشور را دریافت نماید. اما این شرایط برای پدر و مادر متقاضی صدق نمی کند و والدین وی نمی توانند از این طریق اقامت کشور فنلاند را دریافت کنند.
فرد تنها می تواند با ارسال دعوتنامه روند دریافت ویزای خانوادگی فنلاند را برای پدر و مادر خود سرعت بخشد. اقامت والدین در کشور فنلاند مانند سایر متقاضیان از طریق یکی از راه های مهاجرت به فنلاند صورت خواهد گرفت.

ویزای فنلاند با دعوتنامه

ویزای فنلاند با دعوتنامه دارای انواع مختلفی است. معمولا دعوتنامه صادر شده برای ویزای توریستی است و افراد می توانند با نشان دادن دعوتنامه خود به سفارت فنلاند روند دریافت ویزای فنلاند از طریق دعوتنامه را سرعت بخشند و راحت تر امور مربوط به دریافت ویزا را هدایت کنند.

ویزای فنلاند برای افغانها

ویزای فنلاند برای افغانها

اخذ ویزای فنلاند برای افغانها همانند سایر ملیت ها امکان پذیر می باشد. کشور فنلاند اخیرا اعلام نموده از افغان های ساکن ایران نیز حمایت می کند و برای آن ها ویزا صادر خواهد کرد. افغان ها برای ورود به کشور فنلاند از راه های مختلفی همانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و اشتغال، توریستی و … می توانند بهره مند شوند.
افغان های ساکن ایران برای اخذ ویزای فنلاند به پاسپورت دارای اعتبار و مدرک شناسایی معتبر نیاز دارند. افغان های ساکن افغانستان نیز برای اخذ ویزا فنلاند تنها به پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند نیاز دارند.

هزینه و قیمت ویزای فنلاند

یکی از مهم ترین مقوله هایی که برای اخذ ویزای فنلاند هزینه و قیمت ویزای این کشور می باشد. هزینه و قیمت ویزای فنلاند در موارد مختلف متفاوت است و فرد متقاضی با توجه به نوع ویزای درخواستی باید هزینه های متفاوتی را پرداخت نماید.
توجه به هزینه پرداختی جهت اخذ ویزا از مهم ترین مسائل در این زمینه می باشد زیرا در صورت پرداخت هزینه جهت اخذ ویزا و ریجکت شدن درخواست افراد، به هیچ عنوان مبلغ پرداختی برگشت داده نخواهد شد. برخی هزینه های مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور فنلاند را در جدول زیر بررسی خواهیم کرد:

نوع ویزا هزینه  به یورو
ویزای فنلاند برای بزرگسالان 80
ویزای فنلاند برای افراد بین 6 تا 12 سال 40
ویزای فنلاند برای افراد زیر 6 سال رایگان
ویزای فنلاند برای درخواست ویزای فوری 70

 

مدارک لازم برای ویزای فنلاند

از مهم ترین شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور فنلاند داشتن مدارک مورد نیاز جهت هر ویزا می باشد. فرد باید مدارک لازم برای ویزای فنلاند را به صورت کامل و بدون نقص به سفارت این کشور ارائه دهد.
سفارت تمامی مدارک را مورد بررسی قرار خواهد داد و سپس با توجه به پرونده فرد اجازه صدور ویزا را برای وی صادر می کند. لیست مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا فنلاند شامل موارد زیر می باشد:

 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • عکس به تعداد مورد نیاز
 • مدارک شناسایی فردی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • بلیط رفت و برگشت
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • مدارک اقامت قانونی
 • مدارک شناسایی فرد
 • ارائه سابقه مسافرت در صورت وجود
 • ارائه مدرک زبان برای ویزاهایی مانند تحصیلی، کاری و …

مراحل درخواست و اخذ ویزای فنلاند

مراحل درخواست و اخذ ویزای فنلاند

اخذ ویزای فنلاند دارای مراحل تعیین شده ای است که متقاضیان باید نسبت به آن ها آگاهی لازم را به دست آورند تا بتواند برای اخذ آن به ترتیب درخواست خود را ارائه نمایند و موفق به دریافت ویزای مورد نظر شوند. مراحل درخواست و اخذ ویزای فنلاند به شرح زیر می باشد:

 1. ابتدا فرد باید ویزای مورد نیاز خود را انتخاب نموده و فرم درخواست اخذ ویزای خود را ثبت کند.
 2. وقت سفارت کشور فنلاند را دریافت نماید.
 3. در مرحله بعد نیاز است متقاضی تمامی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل جمع آوری کرده و آن ها را در موعد مقرر به سفارت این کشور ارائه کند.
 4. در نهایت برای انجام مصاحبه مهیا شود.
 5. منتظر پاسخ از سوی سفارت بمانید. اگر قصد پیگیری وضعیت ویزای خود را داشته باشید از راه هایی که در سفارت به شما اعلام می شود این امکان میسر خواهد بود.

فرم درخواست ویزای فنلاند

یکی از موارد مهم در اخذ ویزا فنلاند تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزا می باشد. متقاضیان می توانند فرم درخواست ویزای فنلاند را از سایت های مربوطه تهیه نموده و نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند.
در این فرم از افراد اطلاعاتی مانند مشخصات هویتی و پاسپورت، سابقه سفر، محل اقامت در فنلاند، تاریخ رفت و برگشت، سابقه ریجکتی ویزا و بسیاری موارد دیگر درخواست می شود.

این فرم را باید به دقت تکمیل نمایید و در هنگام مراجعه به سفارت جهت مصاحبه آن را ارائه کنید. توجه داشته باشید که فرم باید به زبان درخواستی و بدون غلط نگارشی تکمیل شود زیرا در صورت مشاهده مشکل در آن درخواست افراد ریجکت خواهد شد.
پیشنهاد می کنیم هنگام تکمیل فرم از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک نمایید.

مدت زمان گرفتن ویزای فنلاند

اگر متقاضی دریافت ویزای فنلاند هستید و قصد دارید که در زمان تعیین شده در این کشور حضور داشته باشید بهتر است 15 روز قبل از موعد تعیین شده برای دریافت ویزا اقدام کنید زیرا روند بررسی و صدور ویزا بین 14 روز تا 30 روز به درازا خواهید کشید.
برای اطمینان از اتمام کارها تا زمان مورد نظر خود، بهتر است 6 ماه زودتر برای ویزا درخواست خود را ثبت نمایید.

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای فنلاند

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای فنلاند

در صورتی که جهت دریافت ویزای فنلاند درخواست داده اید می توانید برای آگاهی از آخرین از وضعیت ویزای خود آن را به صورت آنلاین پیگیری کنید.
معمولا روش های پیگیری توسط سفارت به فرد اطلاع داده خواهد شد با این وجود فرد با ورود به سایت سفارت فنلاند می تواند با وارد کردن اطلاعات شخصی همراه با شماره پرونده دریافتی در هنگام مصاحبه با سفارت این کشور از آخرین وضعیت درخواست ویزای خود آگاهی پیدا کند.
به طور کلی فرد می تواند جهت استعلام وضعیت و پیگیری ویزای فنلاند از راه های زیر اقدام نماید:

 • از طریق سایت سفارت فنلاند
 • از طریق ایمیل
 • از طریق پیام کوتاه
 • مراجعه حضوری به سفارت کشور فنلاند

سفارت فنلاند در ایران

ایرانیان می توانند جهت درخواست ویزای فنلاند به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنند و جهت درخواست ویزا این کشور اقدام نمایند.
برای این امر می توانند به سایت سفارت مراجعه کرده و در آن برای خود وقت رزرو نمایند و یا با مراجعه حضوری به سفارت این کشور به آدرس تهران – خیابان زعفرانیه – خیابان ب – کوچه 8 – شماره 23 برای خود وقت رزرو نموده و سایر امورات خود را در آن جا پیگیری نمایند.

شرایط عکس ویزای فنلاند

یکی از مهم ترین موارد خواسته شده که باید همراه با مدارک به سفارت کشور فنلاند تحویل داده شود عکس متقاضیان می باشد. عکس ویزای فنلاند باید دارای ویژگی های تعیین شده ای باشد تا در روند بررسی و صدور ویزا مشکلیبه وجود نیاید.
ویژگی های عکس مورد نظر برای ویزای فنلاند به صورت زیر می باشد:

 • عکس باید تمام رخ گرفته شده باشد.
 • پس زمینه عکس سفید یا روشن باشد.
 • تصویر فرد واضح و بدون تاری باشد.
 • عینک زدن فرد مانع دیده شدن چشمانش نشود.
 • 80 درصد تصویر را چهره شخص پوشانده باشد.
 • مدت زمان گرفتن عکس نباید بیشتر از 3 تا 6 ماه باشد.
 • گوش های متقاضیان در عکس دیده شوند.

سایت سفارت و ویزای فنلاند

سایت سفارت و ویزای فنلاند

ایرانیان برای درخواست ویزای کوتاه مدت کشور فنلاند می توانند با ثبت درخواست از طریق سایت سفارت اقدامات لازم را برای اخذ ویزا انجام دهند. اما افرادی که قصد دریافت ویزای بلند مدت فنلاند را داشته باشند باید با ارسال ایمیل درخواست خود را به سفارت این کشور اطلاع دهند و از طریق آنلاین هزینه درخواست را نیز بپردازند.
سایت سفارت و ویزای فنلاند در تهران https://finlandabroad.fi/web/irn/fa-frontpage می باشد. همچنین ایمیل سفارت فنلاند در تهران نیز به آدرس sanomat.teh@gov.fi است.

وقت سفارت فنلاند

یکی از مسائل مهم در اخذ ویزا فنلاند تعیین وقت سفارت این کشور می باشد. متقاضیان می توانند برای انجام این امر به سایت های مربوطه مراجعه نموده برای خود وقت سفارت تعیین نمایند.
دقت داشته باشید در موعد مقرر همراه با مدارک به سفارت مورد نظر مراجعه کنید زیرا به دلیل شلوغی ممکن است وقت سفارت فنلاند در نوبت بعد دیر رزرو شود و شما از برنامه های خود عقب بمانید.

ویزای فوری فنلاند

یکی از مزیت های ویزای فنلاند این است که افراد می توانند جهت اخذ فوری ویزای این کشور درخواست دهند. متقاضیانی که به دلایل مختلف قصد اخد ویزای فوری فنلاند را دارند می تواند با مراجعه به سفارت این کشور و پرداخت هزینه مازاد نسبت به اخر ویزای فوری این کشور اقدام کنند. توجه داشته باشید که اخذ ویزای فوری به معنی تضمین به دست آوردن آن نخواهد بود.

ویزای فنلاند تضمینی

اگر قصد دارید ویزای فنلاند تضمینی را دریافت کنید باید به شما بگوییم که اخذ ویزا فنلاند به صورت تضمینی وجود ندارد زیرا در هر مرحله ممکن است با تشخیص افسر سفارت درخواست متقاضیان ریجکت شود.
پس به طور کلی تضمینی برای اخذ ویزای این کشور وجود ندارد و تنها عاملی که توسط موسسات مهاجرتی می تواند تضمین شود بازگشت هزینه پرداختی متقاضیان به موسسه می باشد.

مشاوره برای گرفتن ویزای فنلاند

اگر متقاضی دریافت ویزا فنلاند هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از یک موسسه معتبر مهاجرتی و مشاوره ای درخواست کمک نمایید زیرا آن در تمامی مراحل می توانند شما را همراهی کرده و شما را به مقصدتان برسانند.
یکی از مهم ترین اموراتی که موسسات مهاجرتی می توانند برای متقاضیان انجام دهند کمک به تکمیل فرم درخواست ویزا فنلاند می باشد. مجموعه دکتر مهاجرت با ارائه مشاوره اولیه کاملا رایگان به متقاضیان به آن ها اطمینان می دهد که تا آخرین مرحله به افراد کمک خواهد نمود تا آن ها بتوانند با دریافت مشاوره برای گرفتن ویزای فنلاند کارهای خود را با موفقیت و آسانی پشت سر گذارند.

سوالات متداول در مورد ویزای فنلاند

 • متقاضیان برای اخذ ویزای فنلاند باید چه میزان هزینه پرداخت کنند؟

اخذ ویزا فنلاند برای افراد بالای 12 سال مبلغی در حدود 80 یورو، افراد بین 12 تا 6 سال مبلغ 40 یورو و افراد زیر 6 سال رایگان می باشد. همچنین هزینه درخواست ویزای فوری این کشور 70 یورو خواهد بود.

 • از چه روش هایی می توان برای اخذ ویزای فنلاند اقدام نمود؟

اخذ ویزا فنلاند از راه هایی مانند تحصیل، ازدواج، کاری و شغلی، سرمایه گذاری، توریستی و … امکان پذیر می باشد.

 • آیا ایرانیان می توانند برای اخذ ویزای فنلاند از کشور ایران اقدام کنند؟

بله ایرانیان می توانند با مراجعه به سفارت کشور فنلاند در ایران برای اخذ ویزای این کشور اقدامات لازم را صورت دهند.

 • چند مورد از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزا فنلاند را نام ببرید؟

شرایطی مانند مدارک عدم سوء پیشینه، ارائه مدارک تمکن مالی، سابقه سفر به خصوص به کشورهای حوزه شینگن، داشتن دعوتنامه و … نیاز می باشد.

سخن پایانی

ویزای فنلاند یکی از معتبرترین و با ارزش ترین ویزاهای موجود در بین کشورهای حوزه شینگن و حتی جهان می باشد که افراد به وسیله آن می توانند بدون اخذ سایر ویزاها به کشورهای اتحادیه شینگن سفر نموده و در آن ها اقامت گزینند.
اخذ ویزای فنلاند دارای شرایط خاصی است که نیاز است متقاضیان نسبت به آن ها آگاهی های لازم را کسب نمایند. از جمله ویزاهای این کشور می توان به ویزای تحصیلی، کاری و شغلی، سرمایه گذاری، ازدواج و … اشاره نمود. هزینه پرداختی برای اخذ انواع ویزای فنلاند متغییر می باشد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *