بررسی انواع روش های سرمایه گذاری در فنلاند

انواع روش های سرمایه گذاری در فنلاند
فهرست مطالب

فنلاند از ثروتمندترین و با ثبات ترین جوامع اروپایی در جهان و یکی از کشورهای برتر در زمینه رشد اقتصادی، فناوری و اجتماعی است که برای سرمایه گذاری مطلوب می باشد. در ادامه انواع روش های سرمایه گذاری در فنلاند را به صورت مختصر بیان کرده ایم و پس از آن هر روش را به صورت کامل شرح داده ایم. در ادامه با این مطلب همراه باشید.

سرمایه گذاری در فنلاند با ثبت شرکت: ایجاد کسب و کار سودآور در فنلاند از شرایط عالی برای اخذ اقامت دائم فنلاند می باشد.

سرمایه گذاری در فنلاند با کارآفرینی: به دلیل باز بودن فضای اقتصادی فنلاند، مالیات پایین و زیرساخت های قوی اقتصادی فنلاند محیطی را ایجاد کرده که از نوآوری  و در نهایت ایده های خلاقانه برای ایجاد کسب و کارهای جدید را حمایت می کند.

سرمایه گذاری در فنلاند با خرید ملک: برای سرمایه گذاری در فنلاند با خرید ملک نیاز به درخواست برای مجوز بر اساس ملیت متقاضی می باشد. افرادی که تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا منطقه اقتصادی اروپا را ندارند باید برای این مجوز درخواست دهند، حتی اگر دارای مجوز اقامت دائم در فنلاند یا در هر کشور دیگر اتحادیه اروپا باشند.

سرمایه گذاری در فنلاند با خود حمایتی: در این روش باید عضو یک شرکت با مسئولیت نامحدود برای تأمین مالی مجدد شوید و کل درآمد مشارکت برای افراد خود اشتغال تقریبا برابر با 23.0 درصد از درآمد تأیید شده شخصی است که با ویزای خود حمایتی مقیم فنلاند شده اشت. تعهد نامحدود به مشارکت باید ثبت تجاری شود.

شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

فنلاند بخشی از کشورهای اسکاندیناوی می باشد که در شمال اروپا قرار دارد و با کشورهای نروژ، سوئد و روسیه مرز زمینی دارد. برای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری بهتر است بدانید که، فنلاند یک جمهوری پارلمانی متشکل از رئیس دولت، نخست وزیر و رئیس جمهور می باشد و دولت مرکزی آن در هلسینکی پایتخت آن قرار دارد و دولت های محلی آن در 309 شهر و شهرستان مستقر شده اند.

شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری خوب است بدانید که برای سرمایه گذاری فنلاند نیاز به استعدادهای خلاقانه و ایده های نو دارید. سرمایه گذاران خارجی باید این قابلیت را داشته باشند که رفاه اقتصادی فنلاند را تأمین نمایند، سرمایه گذاری در فنلاند (FDI) نه تنها باید از اقتصاد  فنلاند حمایت کند، بلکه رشد، تحرک، تحقیق، توسعه و نوآوری پدید آورد و فنلاند از هواخواهان پرورش خلاقیت و ساخت فضای کسب و کار برای سرمایه گذاری خارجی و تأسیس شرکت های چند ملیتی در فنلاند می باشند.

هزینه سرمایه گذاری در فنلاند

مبلغ اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند چقدر است؟ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فنلاند به شکل جدول زیر می باشد:

مجوز اقامت بعنوان کارآفرین، سرمایه گذاری در فنلاند با ثبت شرکت و یا با سرمایه گذاری فنلاند 490000 یورو 360490 یورو

مبلغ سرمایه گذاری در فنلاند عبارتند از:

 • خرید املاک و مستغلات برای باز سازی به منظور سرمایه گذاری فنلاند به مبلغ 400000 یورو است.
 • خرید املاک و مستغلات برای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری به مبلغ 550000 یورو می باشد.
 • سرمایه گذاری در فنلاند از طریق صندوق های سرمایه گذاری 1500000 یورو می باشد.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت

 • برای سرمایه گذاری در فنلاند با ثبت شرکت ابتدا باید یک طرح تجاری برای شرکت خود ایجاد نمایید. نوع فعالیت خود را انتخاب کنید و سپس کسب و کار خود را ثبت نمایید.
 • برای سرمایه گذاری در فنلاند نیاز به اجازه اقامت دارید و باید در آژانس خدمات دیجیتال و داده های جمعیتی ثبت نام کنید تا یک شماره هویت فنلاندی به دست آورید و حساب بانکی شرکتی باز کنید.
 • برای افتتاح حساب بانکی شرکتی، باید ثبت شرکت نمایید و شناسه شرکتی را که ثبت کرده اید ارائه دهید. پس از بازکردن حساب، می توانید فرآیند ثبت شرکت را در اداره ثبت شرکت فنلاند به ثبت برسانید.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی

اولین اجازه اقامت برای سرمایه گذاری فنلاند از طریق کارآفرینی (استارت آپ) می تواند به مدت 2 سال اعطا شود. شما باید منابع مالی کافی برای کل مدت اجازه اقامت خود داشته باشید. شما می توانید برای اجازه اقامت از طریق سرویس آنلاین اقدام کنید و در عرض دو هفته مجوز دریافت کنید.
اگر می خواهید سرمایه گذاری فنلاند را به عنوان کارآفرین شروع کنید، بهتر است بدانید که فنلاند کشوری عضو اتحادیه اروپا است که اگر بخواهید یک شرکت نوپا در فنلاند تأسیس کنید، به اجازه اقامت استارت آپ نیاز دارید. قبل از آمدن به فنلاند باید برای اجازه اقامت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی

 • مجوز اقامت کارآفرین.
 • اجازه اقامت راه اندازی شرکت استارآپ (کارآفرینی).
 • درخواست برای اجازه اقامت به عنوان یک کارآفرین در فنلاند.

شرایط سرمایه گذاری فنلاند با ویزای کارآفرینی

 • برای تأسیس شرکت کارآفرینی باید یک طرح تجاری مشخص داشته باشید.
 • شرکت های نوپا، کسب و کارهای کوچک و متوسطی هستند که هدفشان رشد سریع بین المللی است. کسب و کار فنلاند ارزیابی می کند که آیا شما می توانید به عنوان یک کارآفرین تازه کار تعریف شوید یا خیر.
 • ابتدا باید یک بیانیه صلاحیت مطلوب از Business Finland دریافت کنید. کسب و کار فنلاند مدل کسب و کار، شایستگی و توانایی شرکت شما برای رشد عملیات ارزیابی خواهد کرد. شما نمی توانید اجازه اقامت راه اندازی را بدون بیانیه صلاحیت مطلوب از Business Finland دریافت کنید.
 • هنگامی که یک بیانیه صلاحیت مطلوب از Business Finland دریافت کردید، می توانید برای اجازه اقامت راه اندازی از خدمات مهاجرت فنلاند درخواست دهید. بیانیه Business Finland به مدت دو ماه معتبر خواهد بود.

شرایط درخواست برای اجازه اقامت ویزای کارآفرینی

 • برای سرمایه گذاری فنلاند از طریق سرویس Enter Finland برای اجازه اقامت کارآفرین به صورت آنلاین درخواست دهید. پس از درخواست، باید برای اثبات هویت خود به نزدیک ترین سفارت فنلاند مراجعه نمایید و نسخه های اصلی ضمائم درخواست خود را ارائه دهید. هنگام ارسال درخواست، حتما تمامی مدارک لازم را به درخواست خود پیوست کنید. این کار باعث می شود که بررسی درخواست شما سریع تر انجام شود.
 • حساب کاربری  Enter Finlandخود حتما چک کنید زیرا ممکن است مدارک شما چیزی کم داشته باشد و در صورت نیاز به توضیحات بیشتر برای درخواست شما، از طریق حساب کاربری به شما اطلاع داده خواهد شد.
 • رسیدگی به درخواست اجازه اقامت مشمول هزینه می باشد. فیش پرداختی هزینه ها را نیز به همراه مدارک باید ارسال نمایید. شما می توانید هزینه درخواست خود را از طریق سرویس Enter Finland پرداخت نمایید.
 • اگر قادر به پرداخت آنلاین نیستید، می توانید فرم درخواست کاغذی را پر کنید. زمانی که فرم خود را تکمیل کردید باید آن را به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت فنلاند تسلیم نمایید. می توانید فرم درخواست را از وب سایت خدمات مهاجرت فنلاند پرینت بگیرید و برای بررسی پرونده خود حتما وقت قبلی از سفارت بگیرید.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ملک

برای سرمایه گذاری در فنلاند، خریداران برای سرمایه گذاری در فنلاند با خرید ملک نیاز به مجوز دارند و می توانند آزادانه در فنلاند آپارتمان بخرند و بفروشند.

میانگین قیمت خانه در فنلاند چقدر است؟

گران ترین خانه ها، علاوه بر هلسینکی که پایتخت فنلاند می باشد، در شهرهای جنوبی مانند اسپو و کاونیاینن هستند. در آنجا به ازای هر متر مربع 5356 یورو شارژ می شود. در کوتکا 1231 یورو، تورکو و اولو 2437 یورو و وانتا 3317 یورو، میانگین قیمت ها از مقرون به صرفه ترین قسمت ها در فنلاند هستند.

میانگین قیمت برخی از خانه ها بر اساس متر مربع و متراژ خانه به شرح زیر می باشند:

شهر اندازه متوسط زمین در متر مربع (برای 1 خانواده) قیمت هر متر مربع قیمت میانگین
اسپو 1117 606 یورو 677119 یورو
وانتا 1015 416 یورو 422578 یورو
تورکو 1223 255 یورو 312244 یورو
اولو 1249 182 یورو 227451 یورو
رووانیمی 1304 156 یورو 203515 یورو
تامپره 987 329 یورو 325000 یورو
ژیواسکیلا 1160 212 یورو 246319 یورو

برای سرمایه گذاری فنلاند از طریق خرید ملک، شما با خرید یک سهم مسکن به نام (asunto – osake)، شبیه به قرارداد اجاره، خانه می خرید. بر اساس قوانین کشور فنلاند سهام مسکن در اختیار تعاونی های مسکن است. اگر به دنبال خانه ای برای سرمایه گذاری فنلاند در هلسینکی هستید، می توانید با 415000 یورو یک خانه دو خوابه بخرید.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خود حمایتی

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خود حمایتی

برای سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خود حمایتی (خوداشتغالی) که به نوعی به عنوان یک کارآفرینی یا وارد شدن به یک حرفه خوداشتغالی در فنلاند یاد می شود، باید اجازه اقامت به منظور کارآفرینی دریافت کنید و عضو یک شرکت با مسئولیت نامحدود برای تأمین مالی مجدد شوید و برای مشارکت باید در ثبت تجارت، نوع سرمایه گذاری خود را ثبت نمایید.

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

 • از مزایای مهاجرت به فنلاند به واسطه سرمایه گذاری، مالیات بر درآمد برای کسب و کار می باشد که بسته به نوع شرکت می باشد و مقدار مالیات بر اساس سود و دارایی خالص شرکت محاسبه می شود. مالیات شرکتی 20 درصدی فنلاند یکی از پایین ترین مالیات ها در اتحادیه اروپا می باشد و برای فعالیت های خاص نیز کسر مالیات وجود دارد.
 • از معایب مهاجرت به فنلاند به واسطه سرمایه گذاری تورم بالای اقتصادی در فنلاند می باشد. اقتصاددانان فنلاند تخمین های خود را برای احتمال اینکه تورم اصلی PCE در سال های اخیر در مقایسه با آخرین نظر سنجی 3.5 درصد یا بیشتر می باشد، قرار داده اند.

 

سوالات متداول در مورد مهاجرت سرمایه گذاری به فنلاند

 • آیا مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری خوب است؟

افرادی که قصد سرمایه گذاری فنلاند را دارند به دلیل ثبات اقتصادی و فضای قابل اعتماد کشور فنلاند می توانند این اطمینان را داشته باشند که سرمایه گذاری آن ها دچار مشکل نخواهد شد، زیرا کشور فنلاند داری فضای سیاسی با ثبات و همچنین فضای اقتصادی قابل اعتماد می باشد، همچنین بر اساس بسیاری از آمارها، فنلاند یکی از کم فسادترین کشورهای جهان است.

 • مزایای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری در فنلاند برای شروع کسب و کار به شما کمک می کند تا در سطح جهانی رشد کنید، راه حل هایی را برای آینده تجاری شما پیش پایتان قرار می دهد و کمک می کند تا عملیات های تجاری جسورانه و گسترده تری را در سطح جهانی انجام دهید. همکاری بین شرکت ها و گروه های تحقیقاتی شما را ترویج می دهد و به شما کمک می کند تا به اکوسیستم های تجاری بین المللی تبدیل شوید.

 • ساده ترین راه مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری خود حمایتی چگونه می باشد؟

اگر خوداشتغال هستید و می خواهید برای اجازه اقامت اقدام کنید، برای سرمایه گذاری فنلاند از طریق خود حمایتی، قبل از اینکه بتوانید برای اجازه اقامت درخواست دهید، شغل داشته باشید و بتوانید از تمکن مالی و نوع حمایت از خود را در طور مدت اقامت برای دولت فنلاند مشخص سازید و برای اجازه اقامت از طریق سفارت فنلاند در کشور خود درخواستتان را ثبت نمایید و اگر درخواستتان مورد قبول واقع شود برای سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی اقدام نمایید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *