آب و هوای دانمارک در 4 فصل سال چگونه است؟

آب و هوای دانمارک
فهرست مطالب

در این مطلب به بررسی آب و هوای دانمارک در 4 فصل سال می پردازیم و بیان می کنیم که برای هر فصل سال چه لباسی مناسب تر است. اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور دانمارک را دارید، تا انتها با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در مورد آب و هوای دانمارک در اختیار شما قرار دهیم.

در مورد آب و هوا در دانمارک

به طور کلی آب و هوای دانمارک معتدل بوده و دارای تابستان های خنک و زمستان های معتدل است. البته آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی و متغیر باشد، که گاهی ممکن است با بارش باران و بادهای شدید خود را نشان دهد. این کشور همچنین به دلیل ساعات طولانی روز در تابستان و روزهای کوتاه در زمستان شناخته می شود.

جغرافیای کشور دانمارک

جغرافیای کشور دانمارکدانمارک یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده و مساحت آن تقریباً 42921 کیلومتر مربع است. این کشور از جنوب با آلمان و از غرب با دریای شمال و از شرق با سوئد و نروژ همسایه است. دانمارک عمدتاً مسطح با تپه های ناهموار است و در مجموع 7314 کیلومتر خط ساحلی دارد که شامل بسیاری از جزایر می شود.

میزان بارش – میزان بارندگی در دانمارک

میزان بارش - میزان بارندگی در دانمارکباران یک اتفاق رایج در دانمارک است و این کشور در سال به طور متوسط 121 روز بارانی دارد. مرطوب‌ترین ماه‌ها معمولاً جولای و آگوست و خشک‌ترین ماه‌ها فوریه و آوریل هستند. مجموع بارندگی سالانه در سراسر کشور متفاوت است، به طوری که سواحل غربی بیشترین بارندگی و بخش شرقی دانمارک کمترین میزان بارندگی را دارد.
در ماه های تابستان، رعد و برق ممکن است رخ دهد، و در زمستان، بارش برف غیر معمول نیست. به طور کلی، آب و هوای در دانمارک می تواند کاملا غیرقابل پیش بینی و متغیر باشد، بنابراین مهم است که برای همه نوع شرایط آب و هوایی آماده باشید.

میزان بارش باران در دانمارک

میانگین بارندگی در دانمارک حدود 700-900 میلی متر (27-35 اینچ) در سال است که بارش باران رایج ترین شکل بارندگی است.

میزان بارش برف در دانمارک

بارش برف بسته به منطقه متفاوت است، به طوری که بخش های شمالی و شرقی دانمارک معمولاً برف بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور دریافت می کنند. به طور متوسط، دانمارک حدود 30-50 سانتی متر (12-20 اینچ) برف در سال دریافت می کند.

 

همچنین بخوانید:
شرایط مهاجرت کادر درمان به دانمارک

 

میانگین دما دانمارک در هر فصل

میانگین دما در دانمارک بسته به فصل بسیار متفاوت است. در اینجا میانگین دمایی که می‌توانید انتظار داشته باشید، آورده شده است:

بهار (مارس تا مه): 6-15 درجه سانتی گراد (42-59 درجه فارنهایت)
تابستان (ژوئن تا آگوست): 15-20 درجه سانتی گراد (59-68 درجه فارنهایت)
پاییز (سپتامبر تا نوامبر): 6-15 درجه سانتی گراد (42-59 درجه فارنهایت)
زمستان (دسامبر تا فوریه): -2-4 درجه سانتیگراد (28-39 درجه فارنهایت)

دانمارک در بهار – لباس فصل بهار در دانمارک

دانمارک در بهار - لباس فصل بهار در دانمارکبهار در دانمارک یک فصل زیبا از سال است که درختان و گل ها شکوفا می شوند و هوا شروع به گرم شدن می کند. با این حال، ممکن است کاملاً بارانی نیز باشد، بنابراین مهم است که یک ژاکت و کفش ضد آب به همراه داشته باشید.
دما در فصل بهار بین 6 تا 15 درجه سانتیگراد (42 تا 59 درجه فارنهایت) متغیر است، بنابراین بهتر است که لایه های گرم و سبک را برای تنظیم با تغییر آب و هوای دانمارک به همراه داشته باشید.

دانمارک در تابستان – لباس فصل تابستان در دانمارک

دانمارک در تابستان - لباس فصل تابستان در دانمارکتابستان دانمارک با داشتن هوایی نسبتا گرم و ساعات طولانی نور روز، بهترین فصل سال برای سفر به دانمارک است. میانگین دما در تابستان 15 تا 20 درجه سانتی گراد (59 تا 68 درجه فارنهایت) بوده، اما هنوز هم می تواند کاملاً بارانی باشد، به خصوص در ماه های جولای و آگوست. پیشنهاد می شود ترکیبی از لباس های گرم و سبک و همچنین بارانی و چتر به همراه داشته باشید.

دانمارک در پاییز – لباس فصل پاییز در دانمارک

دانمارک در پاییز - لباس فصل پاییز در دانمارکپاییز دانمارک یک فصل بسیار زیبا از سال است که با برگ های رنگارنگ و هوای ترد و خنک خود را نمایان می کند. دما از 6 تا 15 درجه سانتیگراد (42 تا 59 درجه فارنهایت) متغیر است و باران معمول است، بنابراین حتما یک ژاکت و کفش ضد آب به همراه داشته باشید. همچنین بهتر است که لایه های گرم را بیاورید، زیرا آب و هوای دانمارک می تواند کاملاً غیرقابل پیش بینی باشد.

دانمارک در زمستان – لباس فصل زمستان در دانمارک

دانمارک در زمستان - لباس فصل زمستان در دانمارکزمستان دانمارک می تواند سرد و تاریک باشد و دمای آن بین -2 تا -4 درجه سانتیگراد (28-39 درجه فارنهایت) تغییر کند. دانمارک همچنین در طول زمستان ساعات روز کمتری دارد، بنابراین مهم است که فعالیت ها را بر اساس آن برنامه ریزی کنید. به همراه داشتن لباس گرم با ژاکت ضد آب، کلاه، شال گردن، دستکش و کفش های عایق بسیار مهم است.

لباس مناسب برای کل فصل های سال در دانمارک

نکته کلیدی برای راحت ماندن در هوای غیرقابل پیش بینی دانمارک، آوردن ترکیبی از لایه های گرم و سبک و همچنین لباس های ضد آب است. یک بارانی خوب، کفش ضد آب و چتر برای هر فصلی ضروری است. همچنین پیشنهاد می شود که لباس های گرم مانند ژاکت را حتی در ماه های تابستان بسته بندی تا از آب و هوای دانمارک غافلگیر کنید.

 

منابع:

https://en.dmi.dk/climate/

https://www.worldweatheronline.com/

https://www.weather-atlas.com/

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *