مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک 2024

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک
فهرست مطالب

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک برای این قشر از جامعه می تواند تجربه بسیار خوبی باشد چرا که سازمان بهداشت و درمان دانمارک برای تکمیل کادر پزشکی خود اقدام به جذب نیروهای متخصص و ماهر کرده است و رشته های دندانپزشکی و پزشکی در لیست مشاغل مثبت (مورد نیاز) برای مهاجرت به دانمارک قرار گرفته اند. مقاله زیر شرحی از موارد زیر می باشد:

بازار کاری برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک · اگر علاقه مند به دریافت یک پیشنهاد کاری در یک کلینیک دندانپزشکی دانمارکی می باشید، می توانید از طریق وب سایت های معتبر و رسمی دانمارکی اقدام نمایید.
مراحل مهاجرت دندانپزشک به دانمارک · می توانید با ارسال مدارک و دریافت تأییدیه از سازمان ایمنی بیمار دانمارک و طی مراحل دریافت مجوز و قبولی در آزمون های ادغام سازی و دریافت مدرک زبان دانمارکی برای مجوزکار در دانمارک اقدام نمایید.

 

شرایط بازار کاری دندانپزشکان در دانمارک

یکی از کشورهای اروپایی مناسب برای زندگی دانمارک می باشد، زیرا از کیفیت زندگی خوب و خدمات بهداشتی و درمانی بالایی برخوردار است، امنیت مالی و شغلی بسیار پایداری دارد و شاخص صلح در این کشور بالا می باشد.

از شرایط بازار کار برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک می توان به این نکته اشاره کرد که در دانمارک، دندانپزشکان در کادر درمانی تیمی که تشکیل شده از دستیاران دندانپزشکی و پرسنل مراقبت های بهداشتی می باشند، کار می کنند.

شرایط بازار کاری دندانپزشکان در دانمارک

ساعت کاری آنان طبق ساعت اداری می باشد. بهداشت دهان و دندان برای دانمارکی ها امر بسیار مهمی است، به همین دلیل دندانپزشکان عمومی و جراحان دندانپزشکی بیشترین تقاضای کار برای دانمارک را دارند. برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک به عنوان متخصص ارتودنسی شما می توانید به عنوان یک خوداشتغال اقدام کنید و برای خود مطبی دایر نمایید.

 

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

شرایط مهاجرت دندانپزشک به دانمارک بستگی به مدارک دندانپزشکی شما دارد. تسلط به زبان دانمارکی برای واجدین شرایط الزامی می باشد و باید مدارک مهارت های زبان دانمارکی خود را همراه با دیگر مدارک ارسال نمایید، همچنین یک آزمون زبان باید بدهید تا واجد شرایط پذیرش گردید.

 • از نکات مهم مهاجرت دندانپزشک به دانمارک این است که فرد دندانپزشک باید برای یک درخواست، یک قرارداد یا پیشنهاد شغلی مشخص با حقوق مشخص و شرایط استخدام مطابق با استانداردهای دانمارکی گواهی ارائه دهید.
 • اگر مجوز اقامت دانمارک را به عنوان یک عضو خانواده همراه برای یک تبعه دانمارکی که در آنجا کار و یا تحصیل می کند دارید، احتیاجی به درخواست مجوز جدید ندارید. شما می توانید با مجوز اقامتی که دارید پروسه تکمیل فرایند دریافت مجوز دندانپزشکی دانمارک را طی نمایید.

مراحل مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

مراحل مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

اگر قصد مهاجرت دندانپزشک به دانمارک را دارید و در خارج از اتحادیه اروپا EEA دوره هایتان را گذرانده اید، می توانید برای اجازه اقامت در دانمارک اقدام کنید.

قبل از درخواست بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید:

 • درخواست اجازه اقامت به منظور اخذ مجوز دانمارکی به عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار باید به آژانس بین المللی استخدام و ادغام دانمارک (SIRI) ارسال شود.
 • اگر هنگام ارسال درخواست خود در دانمارک هستید، باید از نظر قانونی در دانمارک باشید.
 • شما می توانید فرم درخواست مربوط به اخذ مجوز دانمارکی XG1 را در برگه “نحوه درخواست” پیدا کنید. می توانید بین فرم آنلاین و فرم کاغذی یکی را انتخاب کنید.
 • بهتر است از فرم آنلاین استفاده کنید زیرا ایمن تر و کارآمدتر است.
 • اگر به شما “استخدام برای مقاصد سازگاری و آموزش” پیشنهاد شد، باید برای مجوز کار درخواست دهید.
 • ابتدا باید زبان دانمارکی را بیاوزید.
 • در آزمون های حرفه ای قبول شوید.
 • دریافت مجوز برای مهاجرت به دانمارک برای دندانپزشکان ضروری می باشد.
 • اجازه اقامتی که برای اخذ مجوز به شما داده می شود، به شما حق کار در دانمارک نمی دهد.
 • شما باید یک مجوز کار جداگانه که در اصطلاح به آن “استخدام برای مقاصد سازگاری و آموزش” می گویند که بخشی از فرایند مجوز است. درخواست دهید.

 

معادل سازی مدرک و مدارک مورد نیاز

معادل سازی مدرک و مدارک مورد نیاز در مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

برای معادل سازی باید تأییدیه مدارک اولیه داندانپزشکی خود را همراه با درخواست به اداره ایمنی بیمار دانمارک ارسال کنید. (تمامی مدارک صلاحیت های رسمی خود را ضمیمه نمایید.)
مدارک باید حاکی از تجربه حرفه ای شما به عنوان دندانپزشک برای حداقل 12 ماه در طول شش سال قبل از تاریخ دریافت درخواست باشد.

 • مدارک زبان دانمارکی شما باید ضمیمه مدارک تحصیلی شما ارسال گردد.
 • مهمترین اصل برای مهاجرت دندانپزشک به دانمارک داشتن تمکن مالی برای حمایت از خود و اعضا خانواده همراهتان می باشد. شما باید مدارک دال بر تمکن مالی خود را همراه با دیگر مدارک ارسال نمایید.

هزینه های مهاجرت دندانپزشکی به دانمارک

هزینه های مهاجرت به دانمارک برای دندانپزشکان به شرح زیر است:

نوع پرونده هزینه
مشاغلی که در لیست مثبت قرار دارند (مشاغل مورد درخواست در دانمارک) و شامل طرح محدودیت پرداخت می شوند. 4405 کرون (590.48 یورو)
تمدید طرح لیست مثبت و محدودیت پرداخت 4405 کرون (590.48 یورو)
طرح سریع 4405 کرون (590.48 یورو)
تمدید مجورهای خوداشتغالی 4405 کرون (590.48 یورو)

لیست زیر برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک طبق تعرفه کارمزد پرونده های آژانس بین المللی استخدام و ادغام دانمارکی SIRI می باشد:

نوع پرونده هزینه
برای تجدید نظر(انواع پرونده ها) 930 کرون (124.66 یورو)
بازگشایی پرونده (انواع پرونده ها) 930 کرون (124.66 یورو)
هزینه رسیدگی (انواع پرونده ها) 930 کرون (124.66 یورو)
الحاق خانواده 10330 کرون (1384.72 یورو)
الحاق خانواده برای هر یک نفر اضافه 2920 کرون (391.42 یورو)

درآمد دندانپزشکان در دانمارک

درآمد دندانپزشکان در دانمارک

برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک بهتر از درآمد دندانپزشکی در دانمارک بیشتر بدانیم؛ یک دندانپزشک سطح ابتدایی (1 تا 3 سال تجربه کاری) به طور متوسط 768.330 کرون حقوق دریافت می کند. از طرف دیگر، یک داندانپزشک سطح ارشد (8 سال سابقه تجربه) به طور متوسط 1.409.000 حقوق دریافت می کند.

همچنین یک آگهی پیشنهاد شغلی در دانمارک برای یک مهاجر دندانپزشک تازه کار به شرح زیر می باشد:

حقوق ماهانه خالص در مرحله اولیه 4700 یورو به اضافه 5 درصد از درآمد کلینیک، همچنین افزایش تدریجی حقوق با تجربه کار به عنوان دندانپزشک در دانمارک وجود خواهد داشت. کار به صورت تمام وقت (38 ساعت در هفته) به علاوه پنج هفته تعطیلات با حقوق می باشد.
دوره رایگان آموزش های دانمارکی و هزینه های مربوطه نیز پرداخت می شود. 1000 یورو در ماه برای یادگیری زبان دانمارکی و حمایت برای جستجوی محل اقامت در دانمارک و کمک به جنبه های ادغام در جامعه نیز پرداخت می گردد.

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک 2023

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک 2023

مدت زمان دریافت پروسه دریافت مجوز برای مهاجرت دندانپزشک به دانمارک بستگی به سرعت یادگیری زبان دانمارکی و گذراندن دوره های دندانپزشکی دارد.

شما باید دوره های قوانین بهداشت دانمارک را بگذرانید:

 • دوره های دندانپزشکی یک دوره سه روز می باشد که در اداره ایمنی بیمار دانمارک برگزار می شود.
 • دوره به زبان دانمارکی و رایگان برگزار می شود.
 • این دوره شامل سه دوره آموزش گروهی و کار گروهی می باشد. هر دوره با یک آزمون کتبی به پایان می رسد.
 • در اولین دوره کارآموزان با سازمان خدمات بهداشتی دانمارکی آشنا می شوند و شرکت کنندگان با سازمان خدمات بهداشتی دانمارک از جمله شکایات و امکان درخواست خسارت و همچنین عملکرد نظارتی سازمان ایمنی بیمار دانمارکی آشنا خواهند شد.
 • دوره دوم مربوط به حقوق بیماران می شود که هدف از آن این می باشد که شرکت کنندگان دانش گسترده ای در مورد حقوق اساسی بیمار بیاموزند.
 • دوره سوم و آخرین دوره مربوط تعهدات و حقوق متخصصان مراقبت های بهداشتی می باشد. شرکت کنندگان یک نمای کلی از تعهداتی که در رابطه با مقامات نظارت بر متخصصان مراقبت های بهداشتی و نحوه ثبت نام و سایر حقوق آنها می باشد، آموزش می بینند.
 • هنگامی که سازمان ایمنی بیمار دانمارکی آزمون زبان شما را تأیید کرد برای ثبت اطلاعات می توانید با ارسال یک ایمیل به aaes@stps.dk با ذکر نام، تاریخ تولد و شماره پرونده خود، برای شرکت در دوره قانون مراقبت های بهداشتی دانمارک ثبت نام کنید. ظرف 14 روز از طریق پست دیجیتال در مورد مراحل بعدی پاسخ تأییدیه دریافت خواهید کرد.
 • به خاطر داشته باشید مهاجرت به دانمارک برای داندانپزشکان متقاضی زیادی دارد و تعداد شرکت کنندگان در هر دوره 15 نفر می باشد. شما به عنوان دندانپزشکی که تمام دوره ها را گذرانده و مراحل را با موفقیت طی کرده اید و زودتر برای دوره ثبت نام کرده باشید در اولویت قرار می گیرید.
 • برای لغو ثبت نام شما تا پنج روز کاری قبل از تاریخ شروع دوره زمان برای لغو ثبت نام دارید و برای لغو ثبت نام، به صورت کتبی با بخش ثبت و تجزیه و تحلیل، aaes@stps.dk باید تماس بگیرید و اگر به موقع از ثبت نام خارج نشوید یا اگر نتوانید به موقع در دوره حضور پیدا کنید به عنوان یک تلاش محسوب می شود و شما در مجموع می توانید سه بار برای دوره ها تلاش کنید.
 • برای مهاجرت داندانپزشک به دانمارک باید فرم درخواست را از طریق وب سایت پر نمایید و از مقامات دانمارکی تأییدیه دریافت نمایید و زمانی که مدرک شما تأیید شد در آزمون زبان و آزمون دندانپزشکی شرکت کرده و دوره های آموزشی را طی نمایید و در صورت قبولی می توانید به عنوان دندانپزشک به دانمارک مهاجرت نمایید.
 • شما با دریافت مجوز اقامت برای گذراندن دوره های دندانپزشکی مجاز به کار در دانمارک نیستید ولی این امکان برای شما وجود دارد که در مدت آموزش، درآمد دریافت کنید. شما مجاز به انجام کار داوطلبانه بدون مزد برای سازمان یا انجمن خاصی می باشید. برای انجام کار داوطلبانه بدون دستمزد نیازی به درخواست مجوز کار ندارید.

 

تجربه مهاجرت دندانپزشکی به دانمارک

تجربه مهاجرت پزشکی به دانمارک

از تجربه مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک این می باشد که شما می توانید به عنوان یک کادر درمان از طریق یک کارفرما برای حرفه ی پزشکی خود به دانمارک مهاجرت نمایید.
در هر صورت شهرداری محل زندگی شما مسئول نشان دادن کلاس های زبان دانمارکی و همچنین پوشش بخشی از هزینه های کالج زبان شما می باشد.
دندانپزشکان و پزشکان و پرستاران می توانند همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را با خود به دانمارک بیاورند و دولت دانمارک مسئولیت بیمه درمانی و آموزشی خانواده را در مدت اقامت در این کشور بر عهده دارد. برای مهاجرت دندانپزشک به دانمارک بهتر است به مطالب زیر توجه نمایید:

 • اول از همه یادگیری زبان دانمارکی در سطح C مورد تأیید است.
 • دوم معادل سازی مدارک دندانپزشکی و پزشکی و پرستاری بسیار مهم است.

سوالات متداول

 • شرایط مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک چیست؟

برای مهاجرت به دانمارک برای دندانپزشکان، شما باید مجوز دانمارکی برای کار به عنوان دندانپزشک را دریافت نموده و آموزش تخصصی مربوط به کشور دانمارک را طی نمایید و برای ارزیابی مدارک تحصیلات دندانپزشکی خود درخواست دهید. شما می توانید برای تخصص های جراحی دهان و ارتودنسی در خواست دهید. آموزش تخصصی ارتودنسی به مدت سه سال در دانشکده های دندانپزشکی در کپنهاگ و آرهوس انجام می شود.

 • نحوه درخواست ثبت نام برای مهاجرت دندانپزشک به دانمارک چگونه است؟

شما می توانید درخواست ثبت نام متخصص برای مهاجرت دندانپزشک به دانمارک  را در  وب سایت دولتی دانمارک پر نمایید که فقط به زبان دانمارکی موجود است و مدارک خود را برای ارزیابی به اداره بهداشت دانمارک برای استخدام ارسال نمایید.

 • برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک و اقامت برای دریافت مجوز چگونه می توان اقدام کرد؟

اگر به عنوان دندانپزشک در کشوری خارج از اتحادیه اروپا دوره دیده اید، می توانید برای اجازه اقامت دندانپزشک در دانمارک اقدام نمایید. با اقامت در دانمارک امکان آموزش زبان دانمارکی برایتان فراهم می شود و کمک می کند تا در آزمون های حرفه ای برای دریافت مجوز امکان قبولی بیشتری داشته باشید. به خاطر داشته باشید مجوزی که به شما داده می شود به شما حق کار در دانمارک را نمی دهد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *