مهاجرت پزشکان به دانمارک 2024

مهاجرت پزشکان به دانمارک
فهرست مطالب

شاید فکر کنید مهاجرت پزشکان به دانمارک سخت می باشد و باید مراحل مختلفی را برای رسیدن به موقعیت مطلوب خود طی نمایید، ولی با توجه به جایگاه مهم علم پزشکی و نیاز روزافزون به پزشکان متخصص در دانمارک، شما با اندکی بردباری می توانید به عنوان یک پزشک متخصص جایگاه خود را در دانمارک بیابید و تبدیل به یک پزشک بین المللی شوید.
مقاله زیر شرایط مهاجرت به دانمارک برای پزشکان را به اختصار بیان می کند:

مهاجرت پزشکان به دانمارک: برای مهاجرت پزشک به دانمارک، فرم درخواست را در سایت مربوطه پرنمایید و در آزمون های پزشکی که به زبان دانمارکی می باشد، شرکت نموده و پس از کسب نمره قبولی، مجوز کار در دانمارک را دریافت کنید.
مهاجرت پزشک عمومی به دانمارک: برای دریافت مجوز مهاجرت پزشک دانمارک باید فرم درخواست های مربوطه را پر کنید و در آزمون های پزشکی مورد درخواست کشور دانمارک شرکت نموده و اجازه کسب مجوز برای پزشکی دانمارک را دریافت نمایید.
مدارک لازم جهت مهاجرت پزشک دانمارک:  ابتدا باید فرم ثبت نام مهاجرت پزشک به دانمارک را پر کرده و ارسال کنید، سپس در آزمون زبان دانمارکی شرکت کرده و دوره های پزشکی برای معادل سازی مدارک پزشکی را با موفقیت طی نمایید.

شرایط بازار کاری پزشکان در دانمارک

بازار کاری پزشکان در دانمارک بسیار مطلوب می باشد چرا که جای خالی زیادی در بسیاری از تخصص ها وجود دارد که مهاجرت پزشک به دانمارک را ضروری می سازد. زمانی که یک پزشک متخصص بازنشسته می شود یافتن متخصصی که جای او را بگیرد بسیار دشوار می باشد و همین امر نیاز به مهاجرت پزشک دانمارک را به طور روزافزونی زیاد می کند.

شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک

شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک

 • برای مهاجرت پزشک دانمارک می توانید از یک بیمارستان در دانمارکی یک پیشنهاد کاری دریافت نموده برای ارزیابی اقدام کنید. برای این کار ابتدا باید ابتدا برای مجوز کار درخواست دهید و تا زمانی که مجوز نگرفته اید نمی توانید به کار مشغول شوید.
  شرایط استخدام شما باید با قوانین دانمارک در طول اشتغال به منظور سازگاری و آموزش مطابقت داشته باشد. قبل از اینکه برای مجوز کار درخواست دهید، باید مجوز ارزیابی برای مدارک پزشکی خود از سوی سازمان ایمنی بیمار دانمارک دریافت کنید.
  برای مهاجرت پزشک  به دانمارک، می توانید به عنوان یک متخصص مغز و اعصاب، متخصص بیهوشی، پرستار، متخصص قلب و عروق و غیره درخواست دهید.
 • شما باید در دانمارک سکونت داشته باشید و نباید بیش از شش ماه از دانمارک خارج شوید، خروج بیش از شش ماه از دانمارک باعث از بین رفتن مجوز اقامت پزشکی شما در این کشور می شود. اگر نیاز دارید که برای مدت طولانی از دانمارک خارج شوید، می توانید برای جلوگیری از لغو مجوز خود، درخواست معافیت بدهید.
 • افرادی که مجوز اقامت برای مهاجرت پزشکان دانمارک را دارند، نیازی به درخواست مجوز جدید برای شروع فعالیت خود ندارند.

مجوزهای مهاجرت پزشکان به دانمارک

مجوزهای مهاجرت به دانمارک برای پزشکان

اگر فرم درخواست اجازه اقامت برای مهاجرت پزشکان به دانمارک را پر نموده اید. باید زبان دانمارکی بیاموزید و در آزمون زبان دانمارکی نمره قبولی کسب کنید تا بتوانید در آزمون های حرفه ای پزشکی که به زبان دانمارکی است، شرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایید.
در صورت موفقیت در آزمون های پزشکی اجازه اقامتی که برای دریافت مجوز می گیرید، به شما اجازه کار نمی دهد بلکه به شما امکان می دهد تا زمانی که شما مجوز کار پزشکی خود را کسب نمایید به مدت 90 روز در آخرین دوره 180 روزه در منطقه شینگن بمانید.

برای مهاجرت پزشکان به دانمارک شما باید برای یک مجوز کار جداگانه “استخدام برای مقاصد سازگاری و آموزش” که بخشی از فرآیند مجوز است، درخواست دهید.

مهاجرت پزشکان متخصص به دانمارک

مهاجرت پزشکان متخصص به دانمارک

برای مهاجرت پزشکان متخصص به دانمارک و دریافت مجوز برای اجازه کار به عنوان پزشک و ثبت صلاحیت های تخصصی باید یک فرم درخواست برای ثبت صلاحیت های پزشکی خود پرکنید. برای مهاجرت پزشکان به دانمارک از طریق تخصص پس از کسب مجوز می توانید در دوره های آموزش تخصصی خود شروع نمایید.
برای مهاجرت پزشک به دانمارک ممکن است دریافت مجوزهای پزشکی چندین سال زمان ببرد، اما نگران نباشید بعد از اخذ این مدارک شما به عنوان یک پزشک بین المللی شناخته می شوید و این دوره ها ارزش مدارک پزشکی شما را صد چندان می کند.

مهاجرت پزشک عمومی به دانمارک

مهاجرت پزشک عمومی به دانمارک

برای مهاجرت پزشکان دانمارک به عنوان پزشک عمومی شما باید مدارک پزشکی خود را به همراه ریز نمرات به سازمان مربوطه ارسال نمایید و مدرک زبان دانمارکی مورد نیاز را ارائه دهید و در آزمون های پزشکی که به زبان دانمارکی می باشد، شرکت کنید و پس از قبولی، مجوز کار پزشکی دانمارک را اخذ نمایید.
پزشکان عمومی در دانمارک اصولا خوداشتغال هستند و مطب دارند. طبق توافق نامه ای که بین پزشکان عمومی (به این پزشکان پزشک خانواده نیز می گویند.) و مقامات دانمارکی بسته می شود، برای هر بیماری که به مطب مراجعه می کند به پزشکان عمومی پول می پردازند.
پزشک عمومی باید با بیماران مداوم در ارتباط باشید و یک رابطه قابل اعتماد و محرمانه برای هر بیمار ایجاد کند. پزشکان عمومی مسئول اداره مطب خود، پرداخت اجاره بها و پرداخت دستمزد کارکنان و غیره می باشند.

معادل سازی مدرک و مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان به دانمارک طبق جدول زیر می باشد:

مدارک پزشکی
 • داشتن مدرک پزشکی مرتبط برای مهاجرت پزشک به دانمارک و کسب مجوز پزشکی ضروری می باشد.
 • مدرک شما باید از یک مرکز معتبر در کشورتان تأیید شده باشد.
 • مدرک پزشکی خود را باید از دانشگاه یا یک مرکز پزشکی معتبر دریافت کرده باشید.
مهارت زبانی
 • تسلط بر زبان دانمارکی برای افرادی که قصد مهاجرت پزشک دانمارک را دارند امری ضروری می باشد.
 • مدرک زبان برای پزشکانی که دارای مدرک قرمز از یک کشور غیر اتحادیه اروپا می باشدالزامی است.
 • قبولی در آزمون زبان دانمارکی الزامی می باشد.
 • همچنین دوره های پزشکی که باید بگذرانید نیز به زبان دانمارکی می باشد.
ثبت نام در دانمارک
 • اگر مدرک پزشکی خود را از یک کشور غیر اتحادیه اروپا دریافت کرده اید، باید برای ثبت نام به عنوان پزشک اقدام نمایید.
 • مسئولان مربوطه مدارک تحصیلی شما را ارزیابی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که از نظر کیفیت  و کمیت در چه سطحی قرار دارند.
آزمون علوم پزشکی بخشی از ثبت نام برای مهاجرت پزشک به دانمارک شرکت در آزمون علوم پزشکی می باشد و همه پزشکان غیر اتحادیه اروپا باید آن را طی نمایند و نمره لازم را برای کار در دانمارک به عنوان پزشک کسب نمایند.
پیشنهاد کار از یک کارفرمای دانمارکی
 • برای تکمیل دوره آموزش پزشکی خود باید با یک پزشک، بیمارستان یا کلینیک دارای مجوز کار کنید.
 • برای انجام کار در دانمارک به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما یا بیمارستان دانمارکی نیاز دارید.
 • کارفرما از طرف شما برای مجوز کار درخواست  دهد و پس از صدور مجوز کار می توانید آموزش خود را آغاز نمایید.

 

 • برای معادل سازی باید مدارک خود را به همراه ریز نمرات به اداره ایمنی بیمار دانمارک ارسال نمایید و آنها مدارک شما را ارزیابی می کنند و پس از تأیید مدارک شما و انجام کارهای معادل سازی می توانید از یک کپی تأییدیه برای کسب مجوز اقامت به آژانس بین المللی استخدام و ادغام دانمارک SIRI درخواست دهید.

درآمد پزشکان در دانمارک

پزشکان دانمارک در ماه حدود 96000 کرون درآمد دارند و دستمزدها از 36000 در کمترین حالت شروع می شود و در بالاترین شکل خود به 162000 کرون می رسد. جدول درآمد زیر برای اطلاع از مهاجرت پزشکان به دانمارک می باشد:

عنوان شغلی میانگین دستمزد در ماه
متخصص آلرژی 77000 کرون
روانشناس بالینی 124000 کرون
پزشک عمومی 100000 کرون
متخصص پوست 120000 کرون
روانشناس مشاوره 98100 کرون
متخصص تغذیه 78500 کرون
متخصصان قلب و عروق 170000 کرون
پزشکان داخلی 135000 کرون

مهاجرت پزشکان به دانمارک 2023

مهاجرت پزشکان به دانمارک و دریافت مجوزهای پزشکی و اجازه کار به عنوان پزشک به سرعت یادگیری زبان دانمارکی و گذراندان دوره  های پزشکی بستگی دارد. توجه داشته باشید که ممکن است چندین سال طول بکشد تا مجوز پزشکی دانمارک برای کار به عنوان یک پزشک را دریافت نمایید.

معیارهای صلاحیت برای مهاجرت پزشکان به دانمارک به شرح زیر است:

 • دریافت مدرک زبان دانمارکی.
 • ارسال مدارک لازم برای مهاجرت پزشک به دانمارک و قبولی در آزمون و دریافت مجوز اقامت برای شرکت در دوره های پزشکی.
 • اگر آموزش پزشکی را به عنوان پزشک در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا گذرانده اید و مایل به کار به عنوان پزشک در دانمارک هستید، می توانید برای کار پزشکی در دانمارک اقدام کنید.

تجربه مهاجرت پزشکی به دانمارک

از تجارب مهاجرت پزشکان دانمارک می توان به شرایط کاری خوب و تعادل پایدار بین زندگی و کار اشاره کرد. تجربه مهاجرت پزشکی به دانمارک نشان داده که پزشک بودن در این کشور می تواند برای شما یک موقعیت دائمی با حقوق بسیار خوب را فراهم سازد و امکان رشد زیادی را برایتان به وجود می آورد. پزشکان دانمارک برنامه های پرمشغله ای دارند ولی این مانع تعادل کار و زندگی آن ها نمی شود.

سوالات متداول

 • آیا مهاجرت پزشکان به دانمارک ساده می باشد؟

برای مهاجرت پزشکان دانمارک باید فرم درخواست برای ثبت نام پزشکی دانمارک را تکمیل نمایید. شما می توانید از طریق یک کارفرما در دانمارک برای پزشکی دانمارک اقدام نمایید. اداره ایمنی بیماران دانمارک باید آموزش پزشکی شما را برای کار در دانمارک تأیید کند.

 • برای مهاجرت پزشک دانمارک آموزش های تخصصی از چه راه هایی می باشد؟

مهاجرت پزشکان به دانمارک با دریافت مجوز اقامت پزشکی دانمارک امکان پذیر است. شما با دریافت مجوز اقامت پزشکی می توانید در دوره آموزش های تخصصی دانمارک شرکت نمایید. اطلاعات مربوط به آموزش تخصصی طبق فهرست برنامه های درسی تأیید شده بر اساس تخصص را می توانید در وب سایت سازمان بهداشت دانمارک بیابید. توجه داشته باشید که آموزش زبان دانمارکی الزامی می باشد و سایت به زبان دانمارکی می باشد.

 • آیا مهاجرت پزشک به دانمارک راه خوبی برای پیدا کردن کار در رشته پزشکی می باشد؟

جاهای خالی زیادی برای پر کردن کمبود نیروی کار پزشکی در دانمارک وجود دارد و شما می توانید با مهاجرت پزشک دانمارک در این کشور در هر رشته ای از پزشکی که می خواهید، مشروط بر این که شروط لازم را اجرا کرده باشید، به کار مشغول شوید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *