مهاجرت پزشکان به اسپانیا و همه چیز در مورد آن

مهاجرت پزشکان به اسپانیا
فهرست مطالب

شرایط  بازار کار پزشکان در اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشورها در قاره اروپا است که حدودا 46 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و از فرهنگ بالایی برخوردار هستند. افرادی که قصد دارند با مدرک پزشکی خود در این کشور مشغول به کار شوند باید در اولین قدم به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند تا بتوانند با بیماران خود به طور مستقیم ارتباط برقرار کنند.
حداقل مدرک زبان برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا B2 می باشد. با داشتن این سطح از مدرک زبان می توانید جهت مهاجرت اقدام نمایید اما برای معادل سازی مدرک پزشکی در این کشور باید مدرک زبان خود را به سطح C1 برسانید که اخذ این مدرک در خاک اسپانیا نیز امکان پذیر است.

شرایط  بازار کار پزشکان در اسپانیا

پزشکی یکی از مشاغل بسیار پردرآمد در این کشور محسوب می شود از این رو افراد زیادی به سمت این شغل می روند. همچنین اخیرا به دلیل کمبود نیروهای پزشکی در کشور اسپانیا، این کشور سعی دارد تا از سراسر دنیا پزشکان را با تخصص های متنوع را جذب کند.
در مقاله زیر اطلاعات جامع و کاملی را در زمینه مهاجرت پزشکان به اسپانیا شرح داده ایم. برای سهولت در امر مهاجرت پزشکان به اسپانیا می توانید از موسسات معتبر مهاجرتی نیز کمک بگیرید. با توجه به نرخ بیکاری در کشور اسپانیا، افراد با مدرک پزشکی به راحتی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. در زیر نمودار نرخ بیکاری اسپانیا را می توانید مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری اسپانیا

شرایط مهاجرت پزشکان به اسپانیا

شرایط مهاجرت پزشکان به اسپانیا

جهت مهاجرت پزشکان به اسپانیا و کار پزشکی در این کشور، افراد باید شرایط لازم را دارا باشند. فرد پزشک باید در نخستین ترین مرحله نسبت به یادگیری زبان اسپانیایی در سطح مورد نظر اقدام کند. از دیگر شرایط مهاجرت پزشکان به اسپانیا ارائه مدرک پزشکی است.
فردی که درخواست کار در رشته پزشکی را در اسپانیا دارد باید مدرک پزشکی معتبر یا مدرک تخصص خود را به دولت این کشور ارائه کند. از دیگر شرایط مهاجرت پزشک به اسپانیا می توان به عدم سابقه کیفری، دریافت اجازه کار، مجوز و ثبت نام در یکی از انجمن های پزشکی این کشور اشاره کرد.

موقعیت اجتماعی پزشکان در اسپانیا

موقعیت اجتماعی پزشکان در اسپانیا

پزشکان در اسپانیا از موقعیت اجتماعی و سطح زندگی بالایی برخوردار هستند. به دلیل نیاز و اهمیت رشته پزشکی در این کشور، دولت اسپانیا مزایای فراوانی برای این قشر از جامعه در نظر گرفته است.
متقاضیان با مهاجرت پزشک به اسپانیا می توانند از حقوق و مزایای مناسبی برخوردار بوده و زندگی مرفه ای را در این کشور برای خود فراهم کنند. در ضمن افراد حاضر در این کشور نیز برای پزشکان احترام قائل بوده و با آنان رفتار مناسبی دارند. به طور کلی مهاجرت پزشکان به اسپانیا شرایط و موقیعت اجتماعی مناسبی دارد.

مهاجرت پزشکان متخصص به اسپانیا

مهاجرت پزشکان متخصص به اسپانیا

برای مهاجرت پزشکان متخصص به اسپانیا نیاز به شرایط خاصی می باشد. یکی از این شرایط دارا بودن مدرک پزشکی مورد تایید کشور اسپانیا و معادل سازی مدرک خود با مدرک این کشور می باشد. به طور کلی برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا در زمینه تخصص خود باید شرایط زیر را رعایت نمود:

 • ارائه مدرک تخصص پزشکی مورد تایید کشور اسپانیا
 • معادل سازی مدرک پزشکی
 • ثبت نام در انجمن پزشکان این کشور
 • مجوز ارائه خدمات پزشکی و کار در اسپانیا
 • شرکت در آزمون معادل سازی به نام MIR که شامل بخش تشخصی بیماری و همچنین تصمیم مناسب جهت بیماری می باشد.

لیست تخصص های مورد نیاز در اسپانیا

کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای جهان در قسمت هایی از بخش پزشکی به افراد بیشتر با مهارت بالاتر نیاز دارد. لیست تخصص های مورد نیاز در اسپانیا به شرح زیر می باشد:

 • جراح
 • متخصص قلب و عروق
 • ماما
 • روانپزشک
 • مغز و اعصاب
 • پاتولوژیست
 • اپیدمیولوژیست

مهاجرت پزشک عمومی به اسپانیا

مهاجرت پزشک عمومی به اسپانیا

پزشکان عمومی نیز همانند پزشکان متخصص می توانند جهت مهاجرت به کشور اسپانیا اقدام نمایند. مهاجرت پزشک عمومی به اسپانیا نیازمند دارا بودن شرایط خاص خود می باشد. برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا نیاز به معادل سازی مدرک خود خواهند داشت. به طور کلی شرایطی که برای مهاجرت پزشک عمومی به اسپانیا نیاز است در زیر بیان شده است:

 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی پزشکی
 • معادل سازی مدرک اخذ شده
 • مجوز مهاجرت، اشتغال و اقامت در این کشور
 • ثبت نام در سامانه پزشکان اسپانیا
 • ارائه مدارک اقامت در محل مورد نظر در اسپانیا جهت کار در آن جا
 • ارائه مدارک زبان اسپانیایی در سطح خواسته شده

مدارک مورد نیاز و معادل سازی مدارک

قبل از اقدام جهت مهاجرت پزشکان به اسپانیا باید این موضوع را در نظر گرفت که آن ها باید مدرک پزشکی خود را با کشور اسپانیا معادل سازی نمایند. در زیر لیست مدارک مورد نیاز و معادل سازی مدرک جهت کار پزشکی در اسپانیا شرح داده شده است. مدارک مورد نیاز:

 • گواهی معادل سازی تایید شده
 • بیمه درمانی
 • اثبات تمکن مالی
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • عکس مورد تایید به تعداد مورد نیاز
 • اجازه اقامت و اجازه کار در اسپانیا
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی اصلی به همراه کپی آن ها با ترجمه رسمی

البته باید بدانید این مدارک پس از عبور از مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی فرد نیاز می باشد.

مراحل معادل سازی مدرک تحصیلی پزشکی در اسپانیا

مدارک مورد نیاز و معادل سازی مدارک پزشکان برای مهاجرت به اسپانیا

در ابتدای مسیر معادل سازی مدارک تحصیلی جهت مهاجرت پزشکان به اسپانیا فرد باید در آزمون MIR شرکت کند که در دو بخش تئوری و عملی برگزار می شود. در اولین بخش آزمون که از 75 سوال 4 گزینه ای تشکیل شده است و به مدت زمان 2 ساعت نیز نیاز دارد، فرد را از نظر تشخیصی و بالینی می سنجند.
در بخش دوم نیز سوالات در زمینه هایی عنوان خواهد شد که آگاهی فرد را برای تصمیم گیری مناسب از نظر تشخیص و درمان می سنجند. مدت زمان این آزمون نیز 2 ساعت می باشد.
از آن جایی که آزمون های معادل سازی معمولا بیشتر از 1 سال طول می کشند، پیشنهاد می کنیم برای امورات لازم جهت مهاجرت پزشکان به اسپانیا سریع تر اقدام کنید تا روند مهاجرت با سرعت بیشتری طی شود. معمولا این آزمون ها در سه ماهه آخر هر سال و هر سال یک بار برگزار خواهد شد.

مراحل مهاجرت پزشکان به اسپانیا

جهت مهاجرت پزشکان به اسپانیا باید از مراحل انجام این کار آگاه بوده و آن ها را به ترتیب طی کنید. در نخستین مرحله از مراحل مهاجرت پزشکان به اسپانیا فرد باید به زبان اسپانیایی تسلط یابد. با دارا بودن مدرک زبان B2 می توان جهت مهاجرت پزشک به اسپانیا اقدام نمود اما برای انجام فعالیت پزشکی باید مدرک زبان در سطح C1 را به دست آورد.

مراحل مهاجرت پزشکان به اسپانیا
افراد می توانند با مهاجرت به کشور اسپانیا در کلاس های آموزشی شرکت کرده و سطح مدرک زبان خود را به سطح خواسته شده برسانند. پس از تسلط به زبان اسپانیایی می توانند به صورت ویزای جاب آفر یا با استفاده از ویزای جاب سیکر شغل مورد نظر خود را بیابند. برای انجام شغل پزشکی در اسپانیا نیاز به معادل سازی مدرک پزشکی خود خواهید داشت.
با انجام موفقیت آمیز مراحل معادل سازی می توانید با ارائه مدارک مورد نیاز جهت انجام شغل پزشکی در این کشور اقدام نمایید. معادل سازی مدارک برای پزشکان متخصص اندکی سخت تر می باشد که نیازمند اقدامات بیشتر است. به طور کلی برای انجام امورات و معادل سازی به یک سال زمان نیاز است که بهتر است متقاضیان این کار را به توجه شرایط خود هر چه سریع تر انجام دهند.

درآمد و حقوق پزشکان در اسپانیا

درآمد و حقوق پزشکان در اسپانیا یکی از مهم ترین مورادی است که افراد قبل از اقدام باید نسبت به آن ها آگاهی های لازم را کسب نمایند. با توجه به درآمد مناسب این قشر از جامعه، معمولا آن ها از زندگی مرفه ای برخوردار می شوند و به راحتی می توانند امورات خود را سپری نمایند.
به طور کلی درآمد و حقوق پزشکان در اسپانیا از 2370 یورو تا 10200 یورو در ماه می باشد که این مبلغ در سال به حدود 73400 یورو می رسد. در جدول زیر حقوق و درآمد پزشکان متخصص در اسپانیا را بیان کرده ایم:

نوع تخصص درآمد
دندان پزشکی 76.530 یورو
قلب و عروق 155.650 یورو
مغز و اعصاب 116.630 یورو
زنان و زایمان 125.210 یورو
چشم پزشکی 140.830 یورو
انکولوژی 135.140 یورو
بیهوشی 157.735 یورو
دارو سازی 58.135 یورو

هزینه مهاجرت پزشکی به اسپانیا

پزشکان در اسپانیا باید برای تمام مراحل هزینه های آن را پرداخت کنند. هزینه های مهاجرت پزشکی به اسپانیا جزء مهم ترین مسائلی است که افراد باید آن را بررسی نمایند تا در هنگام اقدام با مشکلات مالی رو به رو نشده و دچار ضرر و زیان نشوند. در این جا به برخی از هزینه های مربوط به مهاجرت پزشکان به اسپانیا اشاره می کنیم:

نوع هزینه هزینه مورد نیاز
شرکت در آزمون MIR 30 یورو
آموزش زبان اسپانیایی 575 یورو در یک ماه
بیمه درمانی 500 یورو برای هر نفر در طی یک سال
تایید مدارک 30 یورو
ترجمه مدارک به اسپانیایی 1000 یورو تا 2000 یورو

تجربه مهاجرت پزشکی به اسپانیا

تجربه مهاجرت پزشکی به اسپانیا

تجربه مهاجرت پزشکی به اسپانیا نشان می دهد مردم این کشور بسیار مهربان و خونگرم بوده و برای قشر پزشکی جامعه احترام قائل می باشند. با مهاجرت پزشک به اسپانیا می توان به درآمد مناسبی دست یافت و زندگی مرفه ای را برای خود فراهم نمود. از دیگر شرایطی که برای پزشکان در اسپانیا فراهم شده است امکان همراه کردن خانواده پزشک با پزشک می باشد.
با توجه به نرخ بیکاری اسپانیا رشته پزشکی در این کشور از بازار کار مناسبی برخوردار می باشد و به ندرت پیش می آید که پزشکان در این کشور بیکار باشند. از دیگر تجربه مهاجرت پزشکی به اسپانیا این است که شرایط اقامت در این کشور بسیار مناسب بوده و امکانات موجود در این کشور جزء بهترین امکانات جهانی می باشد.

سوالات متدوال در مورد مهاجرت پزشکان به اسپانیا

حداقل مدرک زبان برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا چیست؟

پزشکان برای مهاجرت به اسپانیا باید حداقل مدرک زبان B2 اسپانیایی را دارا باشند. اما برای انجام فعالیت در این کشور به مدرک زبان اسپانیایی در سطح C1 نیاز خواهند داشت.

میانگین درآمد پزشکان در اسپانیا در طی یک سال چقدر می باشد؟

درآمد پزشکان در اسپانیا متفاوت است اما به طور تقریبی در سال مبلغی در حدود 73400 یورو درآمد خواهند داشت.

معادل سازی مدرک برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا شامل چه مواردی است؟

فرد متقاضی برای معادلسازی مدرک خود در کشور اسپانیا باید در آزمون های MIR که دارای دو بخش تشخص بیماری و تصمیم مناسبی برای آن می باشد شرکت کند.

از تخصص های مورد نیاز برای کشور اسپانیا چند مورد را نام ببرید؟

متخصص مغز و اعصاب، قلب و عروق، جراح، پاتولوژیست، ماما، روانپزشک و … .

سخن پایانی

در مقاله فوق در زمینه ها و شرایط مختلف مهاجرت پزشکان به اسپانیا و سایر اطلاعات مورد نیاز برای متقاضیان انجام این کار صحبت شد. افراد متقاضی مهاجرت پزشکان به اسپانیا با مطالعه این مقاله می توانند به اطلاعات مفیدی در این زمینه دست پیدا کنند تا بتوانند تصمیم مناسبی را اتخاذ نمایند.
یکی از مهم ترین مراحل برای مهاجرت پزشکان به اسپانیا با تخصص های مختلف و شروع به کار کردن در این کشور معادل سازی مدارک می باشد که فرد با شرکت در آزمون معادل سازی باید حداقل نمره مورد نیاز را در این زمینه دریافت نماید تا امکان دریافت مجوز برای کار در این کشور را به دست اورد.

از دیگر شرایطی که برای متقاضیان الزامی است تسلط کامل به زبان اسپانیایی جهت ارتباط بهتر با بیماران می باشد. در مقاله فوق اطلاعات کاملی در زمینه هایی مانند درآمد پزشکان در اسپانیا، هزینه مهاجرت پزشکان به اسپانیا، شرایط کار پزشک عمومی و متخصص در این کشور و … مورد نگارش قرار گرفت.
این اطلاعات بسیار معتبر بوده و می تواند به متقاضیان مهاجرت پزشک به اسپانیا کمک کند. برای سهولت در این امر می توانید با موسسات معتبر مهاجرتی مشورت نموده و با توجه به شرایط خود بهترین تصمیمات را لحاظ کنید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *