مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا چیست ؟

مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا
فهرست مطالب

شرایط زندگی در اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشورهای منطقه جنوب غرب قاره اروپا می باشد که جمعیتی حدود 46 میلیون نفر را در خود جای داده است. مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا برای این کشور نیز همانند سایر کشورهای جهان وجود دارد.
زندگی در این کشور و در کنار مردم آن جا بسیار لذت بخش می باشد زیرا مردم کشور اسپانیا از فرهنگ بالایی برخوردار هستند. واحد پول این کشور یورو است که ارزش بالایی دارد به گونه ای که مردم اسپانیا در رفاه کامل زندگی می کنند و دارای اقتصادی پایدار هستند.
البته از آن جایی که درصد نرخ بیکاری در کشور اسپانیا کمی بالا است، ممکن است برای مهاجرات کاری و یافتن شغل مورد نظر در این کشور اندکی مشکل ایجاد شود. همچنین اسپانیا از نظر دیدنی ها و مکان های تفریحی نیز اسپانیا در سطح بالایی قرار دارد.

شرایط زندگی در اسپانیا
آب و هوای خوب و معتدل این کشور در اکثر روزهای سال منجر به افزایش تعداد مهاجران به آن جا شده است. خدمات بهداشت و درمان کشور اسپانیا به گونه ای پیشرفت کرده است که در سال 2019 آن را از نظر سلامت عمومی در دسته بهترین کشورهای جهان قرار داده اند.

در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا، مردم و سنت غذایی این کشور، مزایا و معایب اسپانیا از لحاظ آب و هوا و … را مورد بررسی قرار دهیم. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام از یک موسسه معتبر مهاجرتی در زمینه مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا از طریق روش انتخاب شده مشورت نمایید تا مشکلات این زمینه برای شما آسان تر شود.

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا چیست ؟

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا چیست ؟

اسپانیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد که اقامت در آن دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. در زیر به مهم ترین مزایا و معایب زندگی در اسپانیا اشاره می کنیم:

معایب زندگی در اسپانیا

 • آب و هوا در اکثر روزهای سال در اسپانیا آفتابی است. این امر نشان دهنده گرما در این کشور می باشد. افرادی که قصد زندگی در یک کشور سرد سیر را دارند اسپانیا محل مناسبی برای زندگی آن ها نمی باشد.
 • به دلیل جذب گردشگران بالا، معمولا در فصول پرطرفدار باید در صف های طولانی منتظر بمانید و حتی به دلیل جمعیت زیاد از ورود به مکان مورد نظر خودداری کنید.
 • افراد در اسپانیا در هنگام فعالیت و کار روزانه خدمت به مشتری را اولویت خود قرار نخواهند داد. به طور مثال فروشنده ای که در حال صحبت با همکار خود باشد، این کار را به دلیل انجام امور شما قطع نخواهد کرد.
 • مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و کم تر کسی است که به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد از این رو ارتباط با مردم مشکل بوده و نیازمند یادگیری زبان اسپانیایی می باشد.

مزایای زندگی در اسپانیا

 • هزینه های زندگی در اسپانیا کم می باشد و فرد می تواند یک زندگی راحت و مرفه را برای خود تشکیل دهد.
 • مناظر دیدنی و گردشگری زیادی در این کشور وجود دارند که سرگرمی افراد را تامین می کنند.
 • اسپانیا جزء کشورهای مهاجر پذیر و بسیار پرطرفدار می باشد که از سراسر دنیا پذیرای مهاجران می باشد.
 • از نظر سیستم بهداشت و درمان این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
 • اسپانیا کشوری دوستدار حیوانات خانگی است به طوری که در اکثر مکان ها ورود حیوانات خانگی را آزاد اعلام کرده است.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

مزایای مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشورهای جهان جهت مهاجرت می باشد. با استفاده از روش های مختلف می توان جهت مهاجرت به این کشور اقدام نمود که هر کدام از این روش ها دارای مزایای خاص خود می باشد. در زیر به مزایای مهاجرت به اسپانیا در برخی روش ها اشاره می کنیم:

 • مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک: با خرید ملک به مبلغ خاص می توانید به اسپانیا مهاجرت نموده و حتی اقامت این کشور را نیز به دست آورید. این روش یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق کار: با استفاده از ویزای جاب آفر یا ویزای جاب سیکر می توانید به اسپانیا مهاجرت کرده و با دارا بودن شرایط لازم اقامت دائم این کشور را به دست آورید.
 • مهاجرت به اسپانیا با تحصیل: تحصیل یکی از ارزان ترین روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد که به وسیله آن می توان اقامت موقت این کشور را به دست آورد.
 • مهاجرت به اسپانیا با استفاده از سرمایه گذاری: با سرمایه گذاری در اسپانیا به راحتی می توان به این کشور سفر کرد و با رعایت قوانین و مقررات نیز امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد.

هزینه زندگی

مزایای مهاجرت به اسپانیا - هزینه زندگی

هزینه زندگی در اسپانیا برای هر فرد به سبک زندگی او بستگی دارد. اما به صورت کلی یک فرد ماهانه در اسپانیا بدون در نظر گرفتن اجاره خانه مبلغی در حدود 638 یورو نیاز دارد. هزینه زندگی در اسپانیا از کشور بریتانیا بسیار ارزان تر است. در زیر قیمت اجاره خانه های مختلف بیان شده است.

واحد اجاره
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 940 یورو
آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 710 یورو
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1680 یورو
آپارتمان سه خوابه در حومه شهر 1150 یورو

 

غذاهای متنوع

مزایای مهاجرت به اسپانیا - غذاهای متنوع

اسپانیا دارای غذاهای متنوع است که از معروف ترین آن ها می توان به پائلا، گازپاچو، آلبوندیگا، پیستو، فابادا و سولومیلو آل ویسکی اشاره کرد. قیمت مواد غذایی در این کشور بسیار به صرفه بوده و غذاهای محلی بسیار ارزان قیمت می باشند. مهاجران با توجه به تنوع غذایی بسیار زیاد این کشور به راحتی می توانند در آن جا زندگی کنند.

سیستم حمل و نقل

مزایای مهاجرت به اسپانیا - سیستم حمل و نقل

برای رفت و آمد در اسپانیا می توان از سیستم حمل و نقل عمومی، اتوبوس، قطارهای درون و برون شهری، خودرو شخصی و .. استفاده نمود. سیستم ریلی بزرگی که در این کشور وجود دارد شهرهای بزرگ را بهم مرتبط ساخته است تا در کم ترین زمان ممکن و با هزینه بسیار کم شما را به مقصدتان برساند.
در صورت طولانی بودن مسیر می توانید از کابین های خصوصی جهت راحتی کامل استفاده کنید. ممکن است استفاده از ماشین های شخصی بسیار کلافه کنند باشد زیرا به دلیل ترافیک بالا رسیدن به مقصد طولانی خواهد شد.

آب و هوا

مزایای مهاجرت به اسپانیا - آب و هوا

معمولا آب و هوا در اسپانیا معتدل می باشد و افرادی که از سرما فرار می کنند می توانند این کشور را جهت اقامت انتخاب کنند. زمستان در این کشور نسبت به پاییز کم بارش تر و هوایی معتدل تر دارد به گونه ای که نمی توان زمستان های این کشور را سرد بیان کرد.
توجه داشته باشید که هر نقطه از اسپانیا دارای آب و هوای متفاوتی می باشد به طور مثال در فصل زمستان در مناطق مرکزی بارش برف نسبت به بارش باران بیشتر است.

سیستم بهداشتی و درمانی

مزایای مهاجرت به اسپانیا - سیستم بهداشتی و درمانی

سیستم بهداشتی و درمانی در کشور اسپانیا بسیار پیشرفته می باشد و مردم می توانند با توجه به نیاز خود از سیستم های بهداشت و درمان دولتی و خصوصی در این کشور بهره مند شوند. معمولا ارائه خدمات بهداشتی برای افراد مقیم این کشور کاملا رایگان انجام می شود.

مردم خون گرم

مزایای مهاجرت به اسپانیا - مردم خون گرم

مردم این کشور بسیار خونگرم می باشند و در هر ا ساعت از شبانه روز در این کشور جنب و جوش برقرار است. مردم خون گرم اسپانیا معمولا قدردان و در حال تشکر از اطرافیان خود هستند و برای تمام اقشار جامعه احترام قائل می باشند.

معایب مهاجرت به اسپانیا

معایب مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا دارای معایب خاص خود می باشد. در زیر به برخی از مهم ترین معایب مهاجرت به اسپانیا اشاره می کنیم:

 • میزان حقوق و دستمزد پایین نسبت به سایر کشورهای پیشرفته جهان مانند آمریکا، انگلیس، آلمان و …
 • بالا بودن نرخ بیکاری و شرایط کاریابی سخت در این کشور برای مهاجران
 • امکان از دست دادن کار به دلیل بحران اقتصادی و نداشتن امنیت شغلی
 • یادگیری سخت زبان اسپانیایی و عدم تسلط مردم اسپانیا به زبان انگلیسی
 • عدم پشتیبانی و حمایت درمانی و بهداشتی از افراد دارای سن بالا و سالخورد
 • برخی از مردم در این کشور نژاد پرست می باشند

هزینه بالای برخی خدمات ( آب، برق و گاز)

معایب مهاجرت به اسپانیا - هزینه بالای برخی خدمات ( آب، برق و گاز)

کشور اسپانیا خدمات متنوع و زیادی را به شهروندان خود ارائه می کند. برخی از این خدمات هزینه بالایی را در بر می گیرند. یکی از موارد هزینه بالای برخی خدمات در این کشور بالا بودن هزینه قبوض می باشد.
اسپانیا جزء کشورهایی است که شهروندان باید هزینه بالایی را بابت پرداخت قبوض آب، برق و گاز پرداخت کنند. معمولا برای پرداخت قبوض در این کشور باید مبلغی در حدود 150 یورو تا 250 یورو را در طول ماه در نظر گرفت.

قیمت ملک

معایب مهاجرت به اسپانیا - قیمت ملک

همان طور که بیان شد قیمت ملک در اسپانیا بالا است و افراد برای خرید ملک در آن جا باید هزینه زیادی را پرداخت کنند. با توجه به شرایط اقتصادی و پایین بودن میزان حقوق و دستمزد در اسپانیا افراد برای خرید ملک در این کشور با مشکلات رو به رو می شوند.
جهت اجاره مسکن نیز با توجه به محل آن و همچنین شرایط خانه باید مبالغ مختلفی را پرداخت نمود که مبلغی بین 710 یورو تا 1680 یورو نیاز است.

بازار کار

معایب مهاجرت به اسپانیا - بازار کار

به طور کلی نرخ بیکاری در کشور اسپانیا در حدود 13 درصد می باشد که این درصد بالا نشان دهنده مشکل بودن فرایند کاریابی به ویژه برای افراد مهاجر می باشد. معمولا در این کشور کارگران بومی بسیار راحت تر از کارگران مهاجر به فعالیت می پردازند.
معمولا برای ورود به بازار کار اسپانیا باید به زبان اصلی این کشور یعنی اسپانیایی مسلط باشید.

تجربه زندگی در اسپانیا

تجربه زندگی در اسپانیا نشان دهنده مردمی مهربان و خونگرم در این کشور دارد. مردم در آن جا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و درصد بسیار کمی به زبان انگلیسی مسلط هستند. میزان حقوق و دستمزد در این کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته جهان کم است.
دیگر تجربیات زندگی در اسپانیا نشان دهنده نرخ بیکاری بالا در این کشور دارد که این امر باعث شده مهاجران برای کاریابی با مشکلات عدیده ای رو به رو باشند. آب و هوای مناسب در اسپانیا لذت بخش است. به طور کلی زندگی در اسپانیا از شرایط مساعدی برخوردار می باشد.

 سوالات متدوال در مورد مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا

 1. زندگی در اسپانیا برای یک نفر در طی ماه چقد هزینه خواهد داشت؟

اگر قصد زندگی در اسپانیا را دارید باید برای هر فرد در طی یک ماه بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن مبلغی در حدود 638 یورو پرداخت نمود.

 1. برخی از معایب زندگی در اسپانیا را نام ببرید؟

خدمات به مشتری در سطح پایین، الزامی بودن یادگیری زبان اسپانیایی، جمعیت بالای گردشگران و شلوغ بودن اسپانیا، هزینه خرید ملک بالا و … .

 1. برخی از مزایای زندگی در اسپانیا را نام ببرید؟

هزینه های پایین زندگی و به صرفه بودن، دوستدار حیوانات، داشتن مکان های دیدنی، مردمی خون گرم و مهربان، آب و هوای مناسب و … .

 1. هزینه مورد نیاز جهت خرید ملک در اسپانیا چقدر است؟

برای خرید ملک در اسپانیا باید مبلغ بالایی را پرداخت نمود به نحوی که جهت خرید خانه 50 متری باید مبلغی در حدود 300.000 یورو پرداخت کرد.

سخن پایانی

اسپانیا یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است که مسیرهای مختلفی برای مهاجرت به آن وجود دارد. اگر قصد مهاجرت و زندگی در این کشور را دارید باید تمام مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا را بررسی کنید و با علاقمندی های خود بسنجید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. زبان اصلی این کشور اسپانیایی است که یادگیری آن کمی مشکل می باشد.
در مقاله بالا تمامی اطلاعات در زمینه شرایط زندگی در اسپانیا، زبان و فرهنگ مردم، هزینه زندگی و بازار کار در این کشور، مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا و بسیاری از موارد به صورت کامل توضیح داده شده است که مطالعه آن برای افراد متقاضی پیشنهاد می شود.
اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید بهتر است با یک موسسه معتبر مهاجرتی مشورت نمایید تا مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا را با توجه به روش انتخابی برای شما توضیح دهند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *