مزایا و معایب مهاجرت به هلند چیست؟

مزایا و معایب مهاجرت به هلند
فهرست مطالب

در صورتی که قصد مهاجرت به هلند را دارید در این مطلب با بررسی تمامی موارد و نکات مثبت و مزایا مهاجرت و زندگی در هلند و همچنین معایب و نکات منفی زندگی در هلند با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی را به شما ارائه دهیم.

معرفی کوتاه هلند

کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است و دارای دوازده استان است. این کشور از سمت شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک، از شمال و غرب با خط ساحلی دریای شمال همسایه است. مرزهای دریایی مشترک بین هلند و کشورهای آلمان، بلژیک و بریتانیا وجود دارد.
هلند به صورت دائم جز بهترین کشورها برای زندگی و کار قرار می گیرد و کشوری مناسب برای مهاجرین است. کشور هلند از نظر وسعت کوچک است اما تاثیر گذاری بالایی دارد. استانداردهای زندگی در هلند بالا است و سطوح بالای اشتغال و ثروت را دارد. کودکان در هلند نیز به عنوان شادترین کودکان شناخته می شوند.

جمعیت هلند

  • جمعیت فعلی هلند در سال 2024 : 17,671,125 نفر است که نسبت به سال قبل، 3 درصد افزایش داشته است.
  • جمعیت هلند در سال 2023 : 17,618,299 نفر بوده که نسبت به سال قبل از آن، 0.31 درصد افزایش داشته است.
  • جمعیت هلند در سال 2022 : 17,564,014 نفر بوده که نسبت به سال قبل از آن، 0.36 درصد افزایش داشته است.
  • جمعیت هلند در سال 2021 : 17,501,696 نفر بوده که نسبت به سال قبل از آن، 0.39 درصد افزایش داشته است.

اقتصاد هلند

هلند کشوری است که یک اقتصاد توسعه یافته دارد و بر تجارت، تدارکات، تولید، خدمات، نوآوری، فناوری و انرژی های پایدار متمرکز است. هلند از نظر تولید ناخالصی داخلی، رتبه هجدهم در جهان را دارد و  هشتمین اقتصاد بزرگ از نظر برابری قدرت خرید است.

زبان هلند

تقریباً همه مردم در هلند به زبان هلندی صحبت می کنند. زبان هلندی یک زبان غربی آلمان غربی است که حدود 25 میلیون نفر به عنوان زبان دوم با این زبان صحبت می کنند. این زبان سومین زبان ژرمنی است که به طور گسترده صحبت می شود.

شرایط زندگی در هلند

شرایط زندگی در هلند از نظر امنیت و کیفیت زندگی به گونه ای است که جز بهترین کشورها برای مهاجرت در نظر گرفته می شود. شرایط زندگی هلند تقریباً در تمامی موارد مانند: حقوق شهروندی، فرهنگ، کار، کارآفرینی، کیفیت زندگی، میزان شادی و تعدل کار و زندگی جز برترین ها در جهان است.

مزایای زندگی در هلند

جهت شناخت مزایای زندگی در هلند موارد مهمی در ادامه آوره شده است:

کیفیت آموزشی از مزایای زندگی در هلند

هلند از جمله کشورهایی است که از نظام آموزشی با کیفیت برخوردار است و دارای استاندارد بالایی از آموزش در مدارس دولتی و خصوصی است. بیش از 80 درصد از بزرگسالان در هلند تحصیلا متوسطه را به پایان رسانده اند و حدود یک سوم دارای مدرک دانشگاهی هستند. وجود دانشگاه های معتبر در هلند باعث شده است که این کشور به یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی تبدیل شود. تحصیل در دانشگاه های معتبر هلند در همه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

حمایت از فرزندان در هلند

حمایت از فرزند در هلند تا سن 18 سالگی اجباری است و پس از 18 سالگی در صورتی که فرزند در حال تحصیل باشد یا نتواند از نظر مالی خود را تامین کند ممکن است از طرف خانواده حمایتبیشتری دریافت کند.

خدمات درمانی و بیمه در هلند

هلند دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی درجه یک است. پوشش بهداشتی گسترده در هلند برای تمامی ساکنین هلند است. بیمه درمانی پایه در هلند توسط شرکت های بیمه خصوصی ارائه و توسط دولت تنظیم می شود. شهروندان به جز بیمه درمانی اجباری اولیه می توانند بیمه اضافی اختیاری نیز داشته باشند.

آزادی، رک و صریح بودن مردم هلند

کشور هلند از قوانین اتحادیه اروپا پیروی می کند و در آن آزادی بیان که یکی از اولین حقوق طبیعی و شهروندی است در آن رعایت می شود.

آب و هوای معتدل هلند

کشور هلند آب و هواب معتدل دریایی دارد. این آب و هوا معمولاً دارای زمستان های معتدل و تابستان های خنک است.  در هلند فصل خشک وجود ندارد و بارش باران در همه فصول وجود دارد.

نرخ بیکاری در هلند

نرخ بیکاری تعداد جمعیت بیکار که در جستجوی کار هستند را نشان می دهد. نرخ بیکاری در هلند 3.5 درصد است و نشان دهنده این است که تمامی افراد واجد شرایط می توانند شغل مناسب خود را داشته باشند. در نمودار زیر نرخ بیکاری بلند مدت و کوتاه مدت در هلند را مشاهده می کنید:

پایین بودن نرخ جرم و جنایت در هلند

پلیس حضور پر رنگی در هلند دارد در نتیجه نرخ جرم و جنایت در هلند پایین است و باعث شده است هلند به یکی از امن ترین کشورهای جهان تبدیل شود. کشور هلند دارای یک سیستم توسعه یافته خدمات اجتماعی و یک شبکه ایمنی اجتماعی قوی است که به پیشگیری از جرم و جنایت و حمایت از افراد نیازمند کمک می کند.

درآمد بالا‎ ‎

میانگین حقوق ماهانه به صورت ناخالص 3086 یورو در ماه است و پیش بینی می شود متوسط حقوق سالانه برای سال 2024 به 42236 یورو می رسد.

امکان استفاده از حمل‌ونقل عمومی ‏

سیستم حمل و نقل عمومی عالی در هلند باعث شده است مهاجرین برای جابه جایی از نقطه ای به نقطه دیگر به راحتی از قطار، تراموا، اتوبوس و مترو استفاده کنند.

معایب زندگی در هلند

هر کشوری در کنار مزایایی که برای مهاجرین دارد، دارای معایبی نیز می باشد. افرادی که تمایل دارند مهاجرت کنند می بایست معایب و مزایای کشور مقصد را بررسی کنند و سپس برای مهاجرت اقدام کنند.

مشکل مسکن در هلند

متاسفانه هلند با بحران مسکن برای افراد بومی و مهاجرتی مواجه است و ممکن است یافتن محل اقامت مناسب سخت باشد و هیچ تضمینی وجود ندارد که مهاجرین، فوراً محلی برای اقامت پیدا کنند.

بالا بودن نرخ مالیات

هلند به نرخ مالیاتی بالا بر روی همه چیز معروف است. مالیات بر درآمد نیز در هلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالا است.

سختی اجاره مسکن و هزینه‌های بالا خرید ملک

هزینه ملک در هلند بالا است و هزینه های جانبی خرید خانه در هلند نیز ممکن است افزایش داشته باشد.

نرخ بالای خدمات درمانی

مراقبت های بهداشتی در هلند همگانی است و تمامی افرادی که در هلند کار می کنند باید بیمه داشته باشند. برای داشتن بیمه اولیه 100 تا 120 یورو باید پرداخت شود.

دشوار بودن یادگیری زبان هلندی

یادگیری زبان هلندی ممکن است برای مهاجرین سخت باشد.

هزینه بالای زندگی

هزینه زندگی در هلند که شامل محل اقامت، مواد غذایی و خدمات است، 10.7 درصد نسبت به انگلستان بیشتر است.

سوالات متداول در مورد مهاجرت و زندگی در هلند

وضعیت کار و مالیات در هلند چگونه است؟

بازار کار در هلند کوچک است و یافتن کار یه شدت رقابتی است. مالیات در هلند نیز بالا است.

 شرایط تحصیل در هلند چگونه می باشد؟

هلند سیستم آموزشی مناسبی دارد و تحصیل در هلند یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی است.

 مردمی که در هلند زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

مردم هلند معمولاً بسیار دوستانه و خوش برخورد هستند.

 برای زندگی در هلند، بهداشت و رفاه در این کشور چه وضعیتی دارد؟

هلند از نظر رفاه عمومی و بهداشت در سطح قابل قبولی قرار دارد.

 هزینه های زندگی در هلند چگونه است؟

هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی متفاوت است ولی به صورت میانگین، هزینه های زندگی در هلند در حدود 800 یورو تا 1200 یورو در ماه است.

هزینه های زندگی در آمستردام هلند چقدر است؟

برای زندگی در آمستردام باید در نظر داشته باشید در ماه نیاز به 2000 تا 3000 یورو دارایی نیاز است.

 کشور هلند، چه قوانین عجیبی دارد؟

یکی از قوانین عجیب در هلند این است که اگر دزد به خانه برود، حبس کردن دزد در خانه غیر قانونی است.

 زندگی در آلمان بهتر است یا هلند؟

برای پاسخ به این سوال باید شرایط متقاضی توسط مشاور مهاجرتی بررسی شود. با توجه به شرایط متقاضی می توان گفت کدام کشور و کدام راه مهاجرتی مناسب است.

 

منابع:

https://www.macrotrends.net

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
خرید-ملک-در-یونان

خرید ملک در یونان

امروزه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در کشورهای خارجی متقاضیان زیادی دارد. افراد زیادی تمایل دارند که سرمایه خود را برای خرید ملک در

ثبت-شرکت-در-آلمان

ثبت شرکت در آلمان

روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان و سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد که در این میان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت از

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس از جمله کشورهایی است که از طریق خرید ملک به سرمایه گذاران اقامت می دهد. اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *