خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی
فهرست مطالب

قبرس از جمله کشورهایی است که از طریق خرید ملک به سرمایه گذاران اقامت می دهد. اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید و اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید، اطلاعات این مقاله می تواند در این زمینه راهنمایی مفید برای شما باشد.

چرا خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی یک فضای تجاری مناسب، موقعیت استراتژیک و زیر ساخت های توسعه یافته، زمینه مناسب و رقابتی برای سرمایه گذاری در ملک ایجاد می کند. بازار املاک و مستغلات در قبرس شمال به دلیل قیمت های مقرون به صرفه، پتانسیل افزایش سرمایه و تقاضای زیاد برای املاک اجاره ای به ویژه در مناطق نزدیک به دانشگاه ها و نقاط توریستی فرصت های قابل توجهی دارد.

سرمایه گذاری با خرید ملک در قبرس شمالی

سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در قبرس شمالی می توانند از بازده سرمایه گذاری خوبی برخوردار شوند. افرادی که توانایی مالی کمتری دارند نیز می توانند از این طریق سود قابل توجهی کسب کنند. با توجه به این موضوع که قبرس شمالی منطقه ای زیبا و توریستی است، اجاره ملک در تعطیلات در این منطقه برای خریداران ملک می تواند سود ده باشد.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

واجدین شرایط خرید ملک در قبرس شمالی: افرادی که پاسپورت معتبر، گواهی عدم سوء پیشینه و سرمایه لازم برای خرید ملک و سرمایه گذاری را داشته باشند می توانند برای خرید ملک در قبرس شمالی اقدام کنند.

تابعیت قبرس شمالی از طريق خريد ملک

قبرس شمالی برنامه ای برای متقاضیان خرید ملک در قبرس شمالی در نظر دارد. به این صورت که افراد خارجی با سرمایه گذاری حداقل 300 هزار یورو در املاک می توانند تابعیت قبرس را بدست آورند.

خرید ملک در قبرس شمالی با وام

اتباع خارجی در صورت داشتن اقامت دائم و اولین خریدار بودن واجد شرایط  درخواست وام مسکن هستند. نرخ وام معمولاً بین 300 هزار تا 500 هزار یورو است. جهت خرید ملک با وام 75% از مبلغ فروش باید پرداخت شود و مابقی برای اقساط 120ماه پرداخت می شود.

نحوه یافتن ملک در قبرس شمالی

خریداران خارجی در صورت برآورده کردن تمامی شرایط می توانند برای خرید ملک در قبرس شمالی وام دریافت کنند. لازم به ذکر است که میزان 75 درصد و در بیشتر موارد 50 درصد به خارجی ها وام داده می شود و بسته به مبلغ ارزش گذاری ملک در نظر گرفته می شود نه مبلغ فروش رفته ملک. حداکثر اعتبار برای وام مسکن در قبرس شمالی 120 ماه، معادل 10 سل است. شرایط دریافت وام مسکن:

 • سن بالای 18 سال
 • در صورت داشتن کار یا اقامت در قبرس شمالی
 • اثبات تمکن مالی و ارائه اظهارنامه درآمد

وام مسکن شامل این افراد نمی شود

 • افرادی که در قبرس شمالی اقامت ندارند
 • بازدید کنندگان و گردشگران

مدارک لازم جهت خرید ملک در قبرس شمالی

جهت انتقال سند ملک در قبرس مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • شناسنامه خریدار
 • سند اصلی ملک
 • تکمیل اظهارنامه مالیاتی
 • فیش مربوط به پرداخت مالیات
 • گواهی عدم سوء پیشینه

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

1) انتخاب ملک و خانه

پیشنهاد می شود متقاضی با کمک وکیل مهاجرتی به جستجوی ملک در قبرس شمالی بپردازد. خرید ملک بدون داشتن وکیل می تواند به تجربه ای ناخوشایند تبدیل شود، بهتر است از یک وکیل کمک بگیرید تا همه اوراق بررسی شود و از دقت معامله اطمینان داشته باشید. همچنین شرایط خرید و میلغ ملک ممکن است نیاز به مذاکره با فروشنده داشته باشد در نتیجه وکیل می تواند به متقاضی کمک کند.

2) پرداخت دپوزیت جهت رزور و تنظیم قرارداد اولیه

پس از توافق شفاهی بین خریدار و فروشنده، خریدار باید یک سپرده غیر قابل بازگشت را برای وکیل خود پرداخت کند تا حسن نیت خود را ثابت کند. حداقل مبلغ سپرده 1000 پوند است و می تواند به صورت نقد، کارت اعتباری و یا حواله بانکی پرداخت شود. رسید مبلغ پرداختی در قرارداد فروش به عنوان بخشی از پرداخت ثبت می شود و خریدار تا مدت 2 تا 3 هفته باید مبلغ توافق شده ملک را به فروشنده پرداخت کند.

3) جستجو در اموال

وکیل خریدار باید سند مالکیت ملک را بررسی کند تا فاقد هرگونه رهن، هزینه، حق حبس یا بدهی باشد. در صورت وجود مشکل، وجه سپرده اولیه بلافاصله و به طور کامل به خریدار بر می گردد.

4) تنظیم قرارداد

قرارداد فروش به زبان انگلیسی توسط وکیل خریدار یا توسط دفتر اسناد رسمی تنظیم می شود به صورتی که شامل تمامی شرایط و ضوابط توافق شده فروش، مشخصات ملک، نحوه پرداخت و … باشد. در نهایت قرارداد با رضایت مشتری از قرارداد، در حضور سردفتر یا وکیل با حضور دو شاهد امضا می شود.
سپس خریدار 10 تا 14 روز فرصت دارد تا اولین قسط را پرداخت کند. پس از امضای قرارداد خریدار باید ظرف مدت 21 روز حق تمبر را به میزان 0.5 درصد قیمت توافقی ملک را در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت کند این قانون برای حمایت از حقوق خریدار است و از فروش مجدد ملک به شخص دیگر جلوگیری می کند.

5)انتقال سند مالکیت

فروشنده و خریدار هر دو مالیات نقل و انتقل را پرداخت می کنند و فروشنده سند مالکیت را به نام خریدار در اداره ثبت اسناد و املاک منتقل می کند.

خرید زمین در قبرس شمالی

افراد خارجی می توانند در قبرس شمالی زمین نیز خریداری کنند. خارجی ها مجاز به خرید زمین تقریباً 1338 متر مربع هستند البته مهم است بدانید که محدودیت ها و مقررات ممکن است بر اساس عواملی مانند مکان و هدف زمین متفاوت باشد.
قبل از خرید زمین به صورت کامل کاربری محلی زمین و برنامه های توسعه زمین را بررسی کنید. این بررسی ها مشخص می کند که چه نوع سازه هایی را می توانید بر روی زمین بسازید.

قیمت خانه در قبرس شمالی

خرید آپارتمان
موضوع هزینه (یورو)
هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 2767.80
هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 2095.38

مالیات و سایر هزینه‌های خرید ملک در قبرس شمالی

نوع هزینه مبلغ قابل پرداخت
هزینه های انتقال 3% الی 8 % از مبلغ ملک
تمبر مالیاتی 0.15%  الی .20% از مبلغ ملک
هزینه های قانونی 0.10 الی 1% از مبلغ ملک
مالیات بر ارزش افزوده 19% از مبلغ ملک

نحوه تامین مالی خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در قبرس شمالی نیاز به تامین مالی خواهید داشت. راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه آورده شده است:

 • خرید نقدی: خرید نقدی یک معامله بدون دردسر و ساده است و تکمیل فرآیند خرید ملک سرع تر انجام می شود.
 • تامین مالی بانکی: بسیاری از بانک های محلی و بین المللی در قبرس شمالی برای کمک به تامین هزینه ها به خریدار وام می دهند. وکیل شما می تواند در ارتباط با بانک های معتبر به شما کمک کنند.
 • انتشار سهام: برای تامین هزینه های ملک می توانید سهام خود را آزاد کنید و به عنوان پیش پرداخت یا پوشش کامل هزینه ها از آن استفاده کنید.

بهترین شهرها در قبرس شمالی برای خرید ملک

گیرنه: گیرنه به خاطر داشتن بندر زیبا و قلعه قرون وسطایی اش شناخته می شود و یک مقصد توریستی و مکانی پرطرف دار برای خرید ملک است.

فاماگوستا: فاماگوستا غنی از تاریخ و فرهنگ است و با سواحل زیبا و مرکز شهر پر از جنب و جوش مورد نظر خریداران ملک قرار گرفته است.

آلسانجاک: آلسانجاک در غرب گیرنه واقع شده است. این منطقه یک سبک زندگی آرام برای افرادی که به دنبال آرامش هستند را به ارائه می کند.

بلاپایس: واقع در بالای گیرنه، مکانی آرام و دارای دسترسی آسان به امکانات گیرنه است.

ایسکله: سرمایه گذاری در ایسکله مقرون به صرفه است و برای افرادی که به دنبال زندگی آرام هستند مناسب است.

مزیت های خرید ملک در قبرس شمالی

 • ارزش ارز بالا
 • قیمت های مقرون به صرفه در مکان های اصلی
 • دریافت مالکیت کامل ملک
 • بدون محدودیت در فروش مجدد یا تعویض ملک
 • امنیت سرمایه گذاری تحت حمایت دولت
 • خرید اقساطی
 • امنیت بالا
 • روزهای آفتابی
 • مهاجر پذیری قبرس شمالی
 • تراکم جمعیت پایین

معایب خرید آپارتمان در قبرس شمالی

 • قوانین و مقررات در خصوص محیط زیست و اجازه ساخت و ساز
 • درآمد ماهیانه نسبتاً پایین
 • تنوع کم کالاهای مصرفی

نکات مهم قبل از خرید ملک در قبرس شمالی

به یاد داشته باشید برای سرمایه گذاری و خرید ملک بهتر است، با کمک وکیل مورد اعتماد ثبت نام و کارهای مربوطه را انجام دهید. با وکیل در قبرس شمالی مشورت کنید تا قبل از ارائه پیشنهاد در مورد ملک یا قبل از واریز کردن هر گونه مبلغی برای رزرو به فروشنده، حتماً همه موارد قانونی را بررسی کنند و از صحیح بودن اطلاعات اطمینان داشته باشید.

مقررات و محدودیت های املاک

به طور کلی افراد خارجی مجاز به خرید ملک و مالکیت اموال غیر منقول از جمله مسکونی، زمین و املاک تجاری در قبرس شمالی هستند و هیچ محدودیت خاصی برای مالکیت اموال برای افراد خارجی وجود ندارد.

استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

کنترل فساد یکی از مواردی است که در هنگام سرمایه گذاری مورد توجه قرار می گیرد و نشان دهنده سیستم قضایی کشور مورد نظر است. کنترل فساد به فرد این اطمینان را می دهد که سیستم قضایی عادلانه باشد و از خطر از دست دادن سرمایه جلوگیری شود.

مصادره اموال نیز از استانداردهای سرمایه گذاری است و به خریدار اطمینان را می دهد که در تغییر رژیم و تحریم ها ملک خود را از دست نمی دهد. مصادره اموال در کشورها بین اعداد 1 تا 7 نمایش داده می شود و هرچه به عدد 1 نزدیک تر باشد خطر مصادره اموال کمتر است.

https://fa.tradingeconomics.com/cyprus/indicators

شاخص های اقتصادی در قبرس شمالی

 • نرخ تورم در شاخص های سرمایه گذاری و با اهمیت است که در نمودار زیر نرخ تورم قبرس نمایش داده می شود:
 • نرخ تولید ناخالصی عبارت است از رشد اقتصادی یک کشور نسبت به سال های قبل.

بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی

در حال حاضر بازار املاک و مستغلات در قبرس شمالی رو به رشد است.  عرضه بیشتر از تقاضا است در نتیجه شرایط مطلوبی برای خریداران وجود دارد. در عین حال قیمت املاک و مستغلات رشد متوسطی دارد که سرمایه گذاری در املاک را جذاب می کند.

سوالات متداول

آیا خارجی‌ها مجاز به خرید ملک در قبرس شمالی هستند؟

بله افراد خارجی می توانند در قبرس شمالی ملک خریداری کنند.

چگونه از دام‌های کلاهبردارانه اجتناب کنیم؟

با داشتن وکیل معتبر می توانید از دام کلاه برداری های ممکن جلوگیری کنید.

حداقل قیمت خانه در قبرس شمالی به پول ایران چقدر است؟

نمیشه به این سوال جواب داد. چون مبلغ یورو تغییر میکنه و معلوم نیست چه زمانی مقاله خونده میشه.

آیا با خرید ملک در قبرس شمالی، می‌توان اقامت این کشور را گرفت؟

متقاضیان با خرید ملک در قبرس شمالی برای خود و خانواده خود اقامت دریافت می کنند.

آیا قبرس شمالی کشوری امن جهت خرید آپارتمان است؟

با توجه به قوانین جدیدی که در قبرس شمالی تصویب شده است، خرید ملک در قبرس شمالی امن و بدون نگرانی است.

آیا با خرید ملک در قبرس شمالی اجازه کار در این کشور به ما داده می‌شود؟

با خرید ملک اقامت موقت در قبرس خواهید داشت و در صورتی که قصد دارید کار کنید باید از کارفرمایی در قبرس شمالی اجازه کار و ویزای کاری دریافت کنید.

آیا خرید آنلاین ملک در قبرس شمالی امکان دارد؟

برای خرید ملک قبرس شمالی امکان خرید به صورت آنلاین و از طریق وکیل معتبر را نیز خواهید داشت. دکتر مهاجرت در این زمینه می تواند همراه شما باشد.

آیا خرید آپارتمان ارزان قیمت قبرس شمالی با اقساط امکان پذیر است؟

امکان خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی از طریق دریافت وام وجود دارد. جهت خرید اقساطی 75% از مبلغ فروش باید پرداخت شود و مابقی برای اقساط 120ماه پرداخت می شود.

 

منابع:

https://letocoinvestment.com

https://tekce.com/blog/

http://cyprusroyalestates.com/

https://letocoinvestment.com//

https://timondro.com/

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
خرید-ملک-در-یونان

خرید ملک در یونان

امروزه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در کشورهای خارجی متقاضیان زیادی دارد. افراد زیادی تمایل دارند که سرمایه خود را برای خرید ملک در

ثبت-شرکت-در-آلمان

ثبت شرکت در آلمان

روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان و سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد که در این میان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت از

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس از جمله کشورهایی است که از طریق خرید ملک به سرمایه گذاران اقامت می دهد. اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *