مهاجرت کاری به قبرس 2024

مهاجرت کاری به قبرس
فهرست مطالب

اصلی ترین شریک تجاری قبرس، اتحادیه اروپا است و همین امر مهاجرت کاری به قبرس را برای علاقه مندان مهاجرت به این کشور دوچندان کرده است. از شرایط مهاجرت شغلی به قبرس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بازار کار قبرس: به دلیل جاذبه های گردشگری مهاجرت کاری قبرس می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که به دنبال کار در یک کشور اروپایی هستند.
مشاغل متنوع برای مهاجرت کاری: قبرس در تمام فصول سال گردشگرانی را از سرتاسر جهان به سوی خود می کشاند و همین امر نیاز به نیروی کارگر ماهر و مهاجرت کاری قبرس را آسان کرده است و کارگران می توانند برای اقامت کاری قبرس برای مشاغل مورد نیاز از طریق کارفرمای قبرسی اقدام نمایند.
مهاجرت کاری به قبرس شمالی: کسانی که علاقه مند به ساخت و ساز می باشند، قبرس شمالی مکان مناسبی برای سرمایه گذاری بر روی ملک و کارهای ساختمانی می باشد.
مهاجرت کاری به قبرس جنوبی: شرکت های بین المللی زیادی در قبرس جنوبی وجود دارد که متقاضی استخدام نیروی کار مهاجر می باشند و همین گزینه مهاجرت کاری قبرس جنوبی را برای متقاضیان جذاب کرده است.

مهاجرت به قبرس برای کار

مهاجرت به قبرس برای کار

قبرس جزیره ای رو به رشد است. زندگی و کار در قبرس مزایای زیادی دارد که از مهمترین مزایای آن این است که قبرس عضو اتحادیه اروپا می باشد و شما به یک کشور اروپایی مهاجرت می کنید.

اگر قصد مهاجرت کاری به قبرس را دارید به موارد زیر توجه نمایید:

 • برای مهاجرت کاری قبرس و دریافت مجوز کار شما باید یک کارفرمای قبرسی بیابید که برای شما درخواست کار بدهد.
 • ویزای کار قبرس به شما اجازه می دهد که مهاجرت کاری قبرس را کسب نمایید.
 • اگر مایل به مهاجرت کاری به قبرس و استخدام با حقوق در قبرس هستید حتما باید مجوز کار قبرس را دریافت نمایید.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

اخذ مجوز کاری برای مهاجرت کاری قبرس شمالی، توسط کارفرما درخواست داده می شود. کارفرمای قبرسی باید ثابت کند که هیچ کارجوی واجد شرایطی در قبرس وجود ندارد که بتواند این موقعیت را پرکند.
کار فرما باید توصیه نامه ای از وزارت کار دریافت کند و پس از اخذ اجازه نامه، برای دریافت مجوز به اداره ثبت احوال و مهاجرت اقدام کند، پس از اخذ مجوز کار، کارمند باید برای درخواست ویزای کار به سفارت قبرس در کشور خود مراجعه کند و به محض صدور ویزا توسط مقامات مربوطه به قبرس شمالی سفر کند.

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی

مهاجرت کاری به قبرس جنوبی

برای مهاجرت کاری به قبرس جنوبی شما باید ویزای کار دریافت کنید. ویزای کار به مهاجرین اجازه می دهد تا وارد قبرس شده و در آنجا به کار و زندگی بپردازند. اگر می خواهید برای کار در شرکت به قبرس جنوبی نقل مکان کنید نیاز به سه مدرک جداگانه به شرح زیر دارید:

 • مجوز کار قبرس: کسانی که مجوز کار قبرس دارند به آنها اجازه کار در قبرس داده می شود.
 • ویزای کاری قبرس: ویزای کاری که به دارنده اجازه می دهد که برای کار به قبرس سفر کند.
 • ویزای اقامت: ویزای اقامت که برای هر تبعه خارجی که قصد دارد بیش از 90 روز در قبرس زندگی کند ضروری است.

شرایط بازار کار در قبرس

شرایط بازار کار در قبرس

کشور قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی که جمعیت یونانی  آن در جنوب قرار دارند و قبرس جنوبی نام گرفته و جمعیت ترک آن در شمال  مستقرند که به آن قبرس شمالی می گویند تقسیم شده است. مهاجرت کاری به قبرس برای کسانی که موفق به تأمین امنیت کاری خود در قبرس می شوند، می تواند بهترین راه برای ورود به قلمرو اروپا باشد.
مهاجرین می توانند از اقامت در سواحل زیبا گرفته تا زندگی شبانه پر جنب و جوش در قبرس بهره مند گردند. مشاغل توریستی چون کار در هتل ها، رستوران ها و کازینوها در کشور قبرس بسیار مرسوم می باشد و کارگران بین المللی می توانند فرصت های کاری خوبی را در این بخش بیابند.

شرایط مهاجرت کاری به قبرس

شرایط مهاجرت به قبرس از طریق کار به شرح زیر می باشد:

فرم درخواست مهاجرت کاری قبرس موسوم به M.62 را پر نموده و برای سازمان ثبت احوال و مهاجرت قبرس ارسال کنید. درخواست باید با مدارک مناسب بسته به دسته ای که برای آن می خواهید اقدام می کنید، ارسال شود. درخواست های رده F که معمولی ترین درخواست ها می باشند، باید همراه با اصل مدارک مربوط به درآمد متقاضیان باشد.

دسته بندی های شغلی و مهاجرت کاری به قبرس

دسته A

دسته A مناسب افرادی است که می خواهند برای خوداشتغالی در  رشته های دامپروی، کشاورزی و مشاغل مربوط به پرندگان یا پرورش میگو و ماهی در کشور قبرس ایجاد اشتغال نمایند. البته باید به این نکته توجه داشت که افرادی که علاقه مند به فعالیت در این رشته ها می باشند باید ملک مناسبی برای انجام این کار خریداری نموده و مجوز های لازم را اخذ نمایند. سرمایه تقریبا 430000 یورو و همچنین کار آنها نباید تأثیر منفی بر اقتصاد قبرس بگذارد.

دسته B

افرادی که قصد مهاجرت کاری قبرس به صورت خوداشتغالی در موسسات معدنی جمهوری قبرس را دارند، مشروط بر اینکه مجوز لازم را کسب نمایند. سرمایه تقریبا 350000 یورو برای این نوع اشتغال در قبرس مورد نیاز است.

دسته C

اگر می خواهید در یک حرفه خوداشتغالی در قبرس به کار بپردازید. باید مجوز های مربوط به خوداشتغالی را دریافت نموده و تقریبا 260000 یورو سرمایه در اختیار داشته باشند و شغل شما نباید تأثیر منفی بر اقتصاد جمهوری قبرس بگذارد.

دسته D

مهاجرت کاری قبرس جنوبی برای آن دسته از افرادی که می خواهند به صورت مستقل در یک حرفه یا علمی در جمهوری قبرس کار کنند، به شرط آنکه دارای مدارک تحصیلی یا حرفه ای باشند که برای آن مشاغل در قبرس تقاضا وجود داشته باشد. تمکن مالی برای این دسته از الزامات اخذ ویزای مهاجرت کاری قبرس می باشد.

دسته E

این دسته شامل کسانی می شود که با یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما برای مهاجرت کاری قبرس اقدام می نمایند.

دسته F

آن دسته از مهاجرینی که تمکن مالی خوب، به اندازه ای که بتوانند زندگی مناسبی را در قبرس داشته باشند، دارند و نیازی به کسب و کار در قبرس ندارند.

نکته: هزینه رسیدگی به درخواست ها 500 یورو می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس

مدارکی که باید توسط متقاضیان مهاجرت کاری به قبرس ارسال گردد به شرح زیر می باشد:

 • پر کردن فرم درخواست ویزا برای مهاجرت کاری به قبرس.
 • پاسپورت معتبر که حداقل سه ماه پس از تاریخ در نظر گرفته شده برای خروج از قبرس معتبر باشد و حداقل دارای دو صفحه خالی باشد.
 • مدارکی دال بر تمکن مالی برای مهاجرت کاری قبرس (صورت حساب بانکی، چک مسافرتی، اسناد حمایت مالی و مدارک اشتغال برای مدت اقامت در قبرس.)
 • کپی ویزاهای صادر شده توسط جمهوری قبرس.
 • بیمه درمانی مسافرتی با حداقل هزینه های درمانی به مبلغ 30000 یورو. (بیمه باید هر گونه هزینه ای را که ممکن است در ارتباط با مراقبت های پزشکی اورژانسی و یا درمان بیمارستانی، بازگشت به کشور به دلایل پزشکی یا مرگ ایجاد شود، پوشش دهد، همچنین باید سندی مبنی بر اطلاع از لزوم داشتن بیمه درمانی مسافرتی برای سفرهای آینده خود را امضا کنند.)
 • گواهی سلامتی پزشکی برای تمامی افراد شش ساله و بالاتر پیش از ورود به قبرس مورد نیاز می باشد.
 • ارائه گواهی نداشتن سابقه کیفری قبل از ورود به قبرس الزامی می باشد.

لیست رشته ها و مشاغل مورد نیاز قبرس

اگر قصد مهاجرت کاری به قبرس را دارید می توانید از طریق یکی از رشته های زیر اقدام نمایید:

 • پزشکی و جراحی
 • داروسازی
 • قضاوت و وکالت
 • مدیر ارشد اجرایی
 • مدیر ارشد مالی
 • استادی دانشگاه
 • مدیریت و بازاریابی
 • مدیر فروش و تبلیغات
 • رشته های مهندسی معماری
 • رشته های عمران، ساخت و ساز
 • طراحی
 • نظافت
 • روابط عمومی
 • مهندسی
 • مدیر برنامه ریزی
 • مشاغل مرتبط با IT
 • فناوری اطلاعات
 • مشاغل عمومی کارگری
 • پرستاری
 • هتلداری، رستوران و کافه
 • مشاغل نصب، تعمیر و نگهداری
 • املاک و مستغلات

 

وضعیت زبان برای مهاجرت کاری به قبرس

وضعیت زبان برای مهاجرت کاری به قبرس

برای مهاجرت کاری به قبرس خوب است بدانید که مردم قبرس به هشت زبان صحبت می کنند ولی زبان رسمی مردم قبرس یونانی است، اما انگلیسی و ترکی نیز به دلیل جمعیت زیاد مهاجر در قبرس رایج است.
زبان های رسمی جزیره قبرس یونانی و ترکی می باشد، اما بسیاری از زبان های دیگر نیز توسط اقلیت ها صحبت می شود، عربی قبرسی، ارمنی، عربی مارونی و ترکی قبرسی و یونانی مدرن می باشد.
در مدارس به زبان یونانی استاندارد تدریس می شود، همچنین زبان انگلیسی محبوب ترین زبان خارجی است که در قبرس صحبت می شود. تعداد زیادی از مردم قبرس می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. این زبان در تابلوهای خیابانی، تبلیغات و اطلاعیه های عمومی در کشور قبرس مورد استفاده می باشد.

درآمد هر رشته و شغل در قبرس شمالی و جنوبی

لیست درآمدهای هر رشته برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی و جنوبی بدین شرح می باشد:

رشته درآمد
از شغل های پر درآمد در قبرس پزشکی و جراحی می باشد. از 4270 یورو تا 12300 یورو
قضات به دلیل مسئولیت های بزرگ مرتبط با شغلشان حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند از 3590 یورو تا 11000 یورو
وکالت، یک وکیل موفق می تواند پول زیادی برای شما پس انداز کند. از 3000 یورو تا 8500 یورو
مدیران ارشد اجرایی که مسئول موفقیت یا شکست شرکت می باشند. از 3000 یورو تا 8000 یورو
مدیران ارشد مالی که مدیریت بودجه، هزینه ها و درآمد را مدیریت می کنند و مستقیما بر عملیات سازمان تأثیر می گذارند. از 2400 یورو تا 6900 یورو
اساتید کالج جزو پر درآمدترین و معتبرترین مشاغل هستند. از 2100 تا 5900 یورو
مدیران بازاریابی که مسئول افزایش درآمد سازمان خود هستند. از 1600 یورو تا 4500 یورو
مدیر فروش تبلیغات 3700 یورو
مهندسین معماری 3900 یورو
مسئولین ساخت و ساز 3800 یورو
مسئولین روابط عمومی 3620 یورو
مدیران  برنامه ریزی 2500 یورو

 

هزینه زندگی در قبرس شمالی و جنوبی

اگر می خواهید مهاجرت کاری به قبرس داشته باشید، حداقل هزینه های زندگی قبرسی به شرح زیر می باشد:

خدمات هزینه در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه در شهرهای بزرگ 800 یورو
اجاره آپارتمان یک خوابه درحومه 650 یورو
اجاره یک آپارتمان سه خوابه از 1300 تا 1600 یورو
شارژ ماهانه برق و گرمایش حدود 170 یورو
اینترنت نامحدود 45 یورو
خوراک برای یک خانواده دو نفره حدود 350 تا 400 یورو
 • همچنین متقاضیان باید حداقل 10000 یورو را در حساب بانکی شخصی خود در قبرس انتقال دهند و مدارک آن را ارائه دهند.
 • متقاضیانی که مجوزهای اقامت موقت موجود را تمدید می کنند، باید سابقه بانکی خود را از 12 ماه گذشته ارائه دهند، حداقل 24000 یورو در حواله های خارجی و صورت حساب جاری بانکی با موجودی حداقل 6000 یورو را نشان دهند.

 

تجربه مهاجرت کاری به قبرس

از تجارب مهاجرت کاری به قبرس می توان به روزهای کاری آن اشاره کرد. بیشتر مهاجرین از دوشنبه تا جمعه به کار مشغولند و ساعت کاری آنها معمولا 40 ساعت در هفته می باشد. از مزایای کار در قبرس مرخصی با حقوق بین 20 تا 24 روز در سال می باشد.

سوالات متداول

 • برای مهاجرت کاری به قبرس چگونه اقدام کنم؟

شما می توانید از طریق آگهی یک کارفرمای قبرسی بیابید و با یک شرکت قبرسی قرارداد کاری ببندید. کارفرمای شما در قبرس مسئول اخذ مجوزهای مربوطه برای اقامت شما در قبرس می باشد.

 • برای دریافت مجوز مهاجرت کاری قبرس چقدر زمان لازم است؟

اخذ مجوز کار قبرس به منظور مهاجرت کاری قبرس حدودا بین 4 تا 6 هفته از زمانی که مدارک خود را تحویل اداره مهاجرت می دهید، زمان می برد. البته ممکن است این زمان تا شش ماه نیز به طول بیانجامد.

 • مجوز اقامت برای مهاجرت کاری به قبرس چه مدت اعتبار دارد؟

اخذ مجوز برای مهاجرکاری قبرس حداکثر تا 4 سال اعتبار دارد، به غیر از بخش های کشاورزی، دامداری که مدت زمان آن شش سال است.

 • چگونه می توان مجوز اقامت قبرس را برای استخدام تمدید کرد؟

اگر مهاجرت کاری به قبرس داشته اید و مجوز اقامت شما رو به اتمام است باید حداقل 1 ماه قبل از انقضاء مجوز اقامت قبرس خود برای تمدید اجازه اقامت درخواست دهید. شما باید در همان مکانی که اولین بار اجازه اقامت خود را دریافت کرده اید برای تمدید درخواست دهید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

یک پاسخ

 1. مهاجرت کاری برای ما ایرانی ها، به قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟ از ظنر فرهنگ و مردم و اینجور چیزا منظورمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *