شرایط دریافت ویزای قبرس

ویزای قبرس
فهرست مطالب

اعتبار، ارزش و امکانات ویزای قبرس

قبرس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که با دریافت ویزای آن می توانید بدون نیاز به سایر ویزاها به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود که هر کدام ویزاهای متنوعی را به متقاضیان ارائه می کنند.
ویزای قبرس شامل ویزاهای توریستی، کاری و شغلی، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و … تقسیم می شود. به طور کلی ویزای قبرس شامل دو دسته ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت می باشد که متقاضیان با توجه به نیاز و شرایط خود برای هر یک می توانند اقدام نمایند.

هزینه اخذ ویزای قبرس بین 20 یورو تا 60 یورو می باشد که بسته به تعداد ورود به این کشور می باشد. مدت زمان صدور ویزا قبرس معمولا 7 روز کاری می باشد. در ادامه بیشتر در زمینه ویزاهای موجود برای این کشور گفت و گو خواهیم کرد.
جهت کسب اطلاعات به روز و دقیق تر می توانید با مجموعه دکتر مهاجرت حاصل نموده تا از آخرین اخبار که از مشاوره با وکلای محلی حاضر در این کشور به دست آمده است به صورت کاملا رایگان آگاه شوید.

ویزای قبرس شمالی

ویزای قبرس شمالی

ایرانیان متقاضی زندگی در قبرس شمالی می توانند بدون داشتن ویزا جهت اقامت کم تر از 30 روز به این کشور سفر کنند و قبل از پایان 30 روز به کشور خود برگردند. با داشتن ویزای قبرس شمالی نمی توان به قبرس جنوبی وارد شد، برای انجام این امر باید تمامی مراحل موجود را برای دریافت ویزای قبرس جنوبی نیز انجام داد.
در قبرس شمالی ویزاهای متعددی به متقاضیان ارائه خواهد شد که هر فرد با توجه به هدف خود می تواند برای دریافت آن ها اقدام نماید.

ویزای قبرس جنوبی

ویزای قبرس جنوبی

قبرس جنوبی همانند قبرس شمالی ویزاهای مختلفی را به متقاضیان ارائه می کند که افراد می توانند با توجه به شرایط و نیاز خود هر یک از ویزاهای موجود برای این کشور را دریافت کنند. به طور کلی ویزاهایی که در کشور قبرس جنوبی صادر می شوند به دو دسته ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت از نظر اقامت تقسیم می شوند.
معمولا ویزاهای کوتاه مدت به مدت 90 روز و ویزاهای بلند مدت 1 ساله صادر خواهند شد که قابل تمدید نیز می باشند. توجه داشته باشید که قبرس جنوبی عضو اتحادیه شینگن نمی باشد، از این رو با ویزای قبرس جنوبی نمی توانید به سایر کشورهای حوزه شینگن سفر کنید.

 

همچنین بخوانید:

شرایط مهاجرت به قبرس جنوبی

 

شرایط عمومی اخذ ویزای قبرس

اخذ ویزا قبرس دارای شرایط تعیین شده ای است که متقاضیان باید نسبت به آن ها آگاهی های لازم را کسب کنند تا با درصد شانس بیشتری بتوانند برای اخذ آن اقدام نمایند. افرادی که قصد دریافت ویزای قبرس را دارند می توانند با داشتن شرایط زیر راحت تر به هدف خود برسند. شرایط عمومی اخذ ویزای قبرس:

 1. داشتن تمکن مالی: زمانی که برای دریافت ویزای قبرس درخواست می دهید گردش حساب 3 ماهه آخر شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت که این موضوع درصد شانس شما را برای صدور ویزا افزایش خواهد داد.
 2. تاریخچه سفر: در صورتی که در گذشته سابقه دریافت ویزای کشورهای مختلف و سفر به آن ها را دارا باشید، از شانس بیشتری جهت اخذ ویزای قبرس برخوردار خواهید بود. به این نکته توجه نمایید که ویزای دریافتی باید معتبر باشد مانند ویزای شینگن.
 3. تور گروهی: دریافت ویزای قبرس به صورت گروهی بسیار راحت تر و سریع تر از زمانی است که فرد به صورت تکی برای دریافت ویزای این کشور درخواست می دهد.

انواع ویزای قبرس از نظر مدت زمان

انواع ویزای قبرس

ویزای قبرس نیز مانند سایر ویزاها به دو دسته ویزاهای کوتاه و بلند مدت دسته بندی می شود. افراد متقاضی با توجه به هدف و نیاز خود می توانند برای دریافت هر یک از این ویزاها اقدام کنند. از جمله ویزاهای موجود برای کشور قبرس شامل ویزاهای تحصیلی، کاری و شغلی، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی و … می باشد.
به طور کلی انواع ویزای قبرس از نظر مدت اقامت به شرح زیر می باشد:

ویزای کوتاه مدت قبرس

معمولا ویزاهای کوتاه مدت قبرس به منظور مقاصدی از جمله گردشگری، دید و بازدید بستگان، درمان و سفرهای کاری دریافت می شود و مدت زمان آن حداکثر90 روز خواهد بود. فرد ملزم است قبل از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازگردد.

ویزای بلند مدت قبرس

برای افرادی صادر می شود که قصد تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا مهاجرت به قبرس، را دارند. مدت اعتبار ویزاهای بلند مدت قبرس در ابتدا 1 ساله می باشد که متقاضی می تواند با دارا بودن شرایط آن را تمدید نماید.

انواع ویزای قبرس از نظر نوع درخواست

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس

از آن جایی که کشور قبرس برای تحصیل افراد شرایط مناسبی را در نظر گرفته است، متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی قبرس بسیار زیاد می باشند. از جمله مزایای تحصیل در قبرس شامل عدم نیاز به مدرک زبان، اخذ بورسیه تحصیلی و مورد تایید بودن تمام دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور توسط وزارت تحقیقات و علوم کشور ایران است.
افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی قبرس را دارند ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش خود را دریافت کنند و سپس با ارسال مدارک تعیین شده برای دریافت ویزای این کشور از طریق تحصیل اقدام کنند. این ویزا یک نوع ویزای موقتی است که منجر به اخذ اقامت دائم نخواهد شد.

ویزای کاری و شغلی قبرس

کار در کشور قبرس نیازمند داشتن دعوتنامه از سوی کارفرمایی در این کشور می باشد. کارفرمایان در کشور قبرس نیروی کار خود را با توجه به رزومه شغلی و تحصیلی آن ها به همکاری دعوت می کنند.
در این صورت فرد می تواند با داشتن شرایط لازم ویزای کاری و شغلی قبرس را دریافت نموده و در این کشور مشغول به کار می شود. مدت اعتبار این نوع ویزا متفاوت خواهد بود که متقاضیان با توجه به دارا بودن شرایط لازم می توانند آن را تمدید نمایند تا در نهایت اقامت دائم و تابعیت قبرس را از این طریق به دست آورند.

 

همچنین بخوانید:

شرایط مهاجرت کاری به قبرس

 

ویزای سرمایه گذاری قبرس

ویزای سرمایه گذاری قبرس

اخذ ویزای سرمایه گذاری قبرس از راه های مختلفی امکان پذیر است. سرمایه گذاران باید سرمایه کافی را برای این امر در کشور قبرس دارا باشند. افراد می توانند با توجه به روش سرمایه گذاری و میزان سرمایه ای که به این کشور وارد می کنند اقامت 1 تا 2 ساله دریافت کنند.
از روش های سرمایه گذاری در قبرس ثبت شرکت و خرید ملک می باشد. در صورتی که فرد بتواند با استفاده از این روش ها اقامت قبرس را دریافت کند می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز با خود همراه سازد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس می تواند سبب اخذ اقامت دائم این کشور شود.

 

همچنین بخوانید:

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

 

ویزای توریستی قبرس

ویزای توریستی قبرس نوعی ویزای موقتی می باشد. هدف از اخذ ویزای توریستی قبرس بیشتر تفریح و گردش در این کشور می باشد که معمولا به صورت 3 ماه برای متقاضیان صادر خواهد شد.
فرد متقاضی باید مدارکی را ارائه کند که اثبات نماید پس از پایان اعتبار ویزا قصد بازگشت به کشور خود را خواهد داشت و برای پناهندگی و اقامت در این کشور اقدام نخواهد کرد.

ویزای قبرس از طریق ازدواج

ویزای قبرس از طریق ازدواج

فردی که متقاضی در یافت ویزای قبرس از طریق ازدواج می باشد باید تمامی مدرک لازم را برای دریافت این نوع ویزا مهیا سازد تا موفق به دریافت آن شود. اثبات حقیقی بودن ازدواج از جمله مدارکی می باشد که دارای اهمیت بسیار زیادی خواهد بود.
فرد باید اثبات کند که ازدواج آن ها واقعی است و برای اهدافی از جمله دریافت اقامت کشور قبرس این امر صورت نگرفته است. پس از اثبات این موضوع فرد می تواند اقامت 2 ساله کشور قبرس را دریافت نماید که در صورت عدم وجود مشکل امکان تمدید آن نیز وجود دارد تا در نهایت برای اخذ اقامت دائم و شهروندی کشور قبرس اقدام کند.

ویزای قبرس از طریق تولد فرزند

اخذ ویزای قبرس از طریق تولد فرزند امکان پذیر می باشد اما اخذ تابعیت این کشور دارای شرایط خاص خود می باشد. کشورهای مختلف برای تابعیت فرزند متولد شده دارای قوانین مختلفی هستند و از قانون خاک و خون برای اهدا تابعیت استفاده می کنند.
قبرس کشوری است که برای اهدا تابعیت به نوزاد متولد شده در این کشور تابع قانون خون می باشد. این امر به معنی اهدا تابعیت به فرزندانی است که حداقل یکی از والدین آن ها تابعیت کشور قبرس را دارا باشند. افرادی که در این کشور متولد می شوند ولی والدین آن ها تابعیت قبرس را دارا نیستند، نمی تواند شهروندی این کشور را دریافت کنند.

ویزای خانوادگی قبرس

ویزای خانوادگی قبرس

ویزای خانوادگی قبرس از دیگر ویزاهای این کشور است که متقاضیان می توانند برای اعضای خانواده خود درخواست دهند. این ویزا در صورتی برای افراد صادر می شود که متقاضی اصلی موفق به اخذ ویزا و اقامت در کشور قبرس شده باشد.
افراد با اخذ اقامت کشور قبرس می توانند برای همسر و فرزندان خود دعوتنامه ارسال نموده و آن ها را با خود همراه نمایند. برای این امر نیاز است متقاضی محل اقامت و هزینه زندگی آن ها را در کشور قبرس فراهم نماید و از تمکن مالی لازم برخوردار باشد.

 

همچنین بخوانید:

کشور قبرس برای زندگی چگونه است ؟

آب و هوای قبرس در طول سال چگونه است ؟

 

ویزای قبرس با دعوتنامه

یکی دیگر از راه های اخذ ویزای قبرس دریافت دعوتنامه می باشد. دعوتنامه صادر شده برای متقاضیان ویزای قبرس انواع مختلفی دارد که می تواند به صورت کاری و یا فامیلی انجام شود.
به عنوان مثال در ویزای کاری و شغلی قبرس فرد می تواند با داشتن دعوتنامه از سوی کارفرمایی در کشور قبرس با خیالی آسوده تر و راحت تر برای دریافت ویزای این کشور اقدام کند. به طور کلی افرادی که دعوتنامه دارند برای اخذ ویزای قبرس از مشکلات کم تری برخوردار می باشند.

ویزای قبرس برای افغانها

افغان ها نیز مانند سایر افراد می توانند به کشور قبرس سفر کنند. برای این امر نیاز است که یکی از ویزاهای این کشور مانند ویزای تحصیلی، کاری و شغلی، سرمایه گذاری و … را دریافت کنند. متقاضیان افغان می توانند با توجه به نیاز خود برای اخذ ویزاهای مختلف این کشور درخواست دهند.
ویزای قبرس برای افغانها در کشور ایران نیز امکان پذیر می باشد و به مدارکی همچون پاسپورت دارای اعتبار و مدارک هویتی معتبر نیاز دارند. افغان هایی که قصد اقدام از کشور افغانستان را دارند تنها به پاسپورت دارای اعتبار نیاز خواهند داشت.

هزینه و قیمت ویزای قبرس

هزینه و قیمت ویزای قبرس

یکی از مهم ترین مقوله ها در اخذ ویزای قبرس هزینه و قیمت ویزای این کشور می باشد. هزینه مربوطه باید توسط متقاضی مورد بررسی قرار گیرد تا در طی اقدام با مشکلات مالی رو به رو نشوند. هزینه اولیه اخذ ویزا قبرس باید در هنگام انجام امور مربوطه در سفارت این کشور پرداخت شود.
از نکات قابل توجه در مورد هزینه و قیمت ویزای قبرس این است که در صورت ریجکت شدن درخواست متقاضی هزینه پرداخت شده به فرد بازگشت داده نمی شود. معمولا هزینه و قیمت درخواست ویزای سینگل ورود به کشور قبرس 20 یورو و هزینه ویزای مولتی ورود برای هر فرد 60 یورو خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای قبرس

اخذ ویزا قبرس نیازمند ارائه مدارک تعیین شده در موعد مقرر به سفارت کشور قبرس می باشد. فردی که متقاضی دریافت ویزای قبرس می باشد باید مدارک لازم را به صورت کامل و بدون نقص مهیا سازد. مدارک مهیا شده توسط متقاضی باید در هنگام مراجعه به سفارت این کشور تحویل داده شوند تا مورد بررسی قرار گیرند.
از جمله مدارک لازم برای ویزای قبرس شامل موارد زیر می باشد:

 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی فردی
 • بیمه نامه مسافرتی معتبر
 • بلیط رفت و برگشت
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • عکس با ویژگی های تعیین شده
 • فرم تکمیل شده درخواست
 • هتل محل اقامت
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک عدم سوء پیشینه
 • نداشتن مشکل جهت ورود به کشور قبرس
 • اثبات برگشت در تاریخ تعیین شده برای ویزاهای کوتاه مدت

مراحل درخواست و اخذ ویزای قبرس

مراحل درخواست و اخذ ویزای قبرس

اخذ ویزا قبرس دارای مراحل تعیین شده است که متقاضیان با آگاهی از آن ها راحت تر می توانند جهت دریافت آن اقدام کنند. در اولین مرحله از مراحل درخواست و اخذ ویزای قبرس فرد باید نوع ویزای دریافتی را مشخص نماید.
پس از انتخاب نوع ویزا، باید فرم مربوط به درخواست ویزای خود را تکمیل نموده و همراه با سایر مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور تحویل داده شود. سفارت راه های استعلام وضعیت صدور ویزا را به متقاضی اطلاع می دهد تا متقاضیان از این طریق بتوانند وضعیت صدور ویزای خود را بررسی کنند.
در نهایت با دریافت پاسخ مثبت از سوی سفارت کشور قبرس می توانید سایر امور مربوطه را برای اخذ ویزا پشت سر بگذارید.

فرم درخواست ویزای قبرس

یکی از مهم ترین مسائل در اخذ ویزای قبرس، تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزا می باشد. این فرم پس از انتخاب نوع ویزا توسط متقاضی از سایت های مربوطه تهیه می شود.
در فرم درخواست ویزای قبرس از افراد اطلاعاتی همچون مشخصات هویتی، اطلاعات پاسپورت، سابقه سفر، تاریخ رفت و برگشت، نوع ویزای انتخاب شده، محل اقامت، میزان تمکن مالی و … درخواست می شود.

اطلاعات خواسته شده را باید به صورت دقیق و بدون غلط نگارشی در فرم مربوطه وارد نمایید تا در بررسی آن مشکل ایجاد نشده و درخواست ویزای شما با ریجکتی رو به رو نشود. متقاضیان ملزم هستند فرم درخواست ویزا را همراه با سایر مدارک در موعد مقرر به سفارت کشور قبرس در محل زندگی خود تحویل دهند.
پیشنهاد می کنیم هنگام تکمیل فرم درخواست ویزا قبرس از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک نمایید تا به بهترین شکل ممکن فرم مربوطه را تکمیل کنید.

مدت زمان گرفتن ویزای قبرس

اگر قصد دریافت ویزا قبرس را دارید باید از مدت زمان گرفتن ویزای مورد نظر خود آگاه باشید تا در زمان تعیین شده ویزا برای شما صادر شود و شما از برنامه های خود عقب نمانید. معمولا زمان مورد نیاز برای دریافت پاسخ از سوی سفارت قبرس جهت درخواست و صدور ویزا حدود 7 روز کاری می باشد.
پیشنهاد می کنیم 15 روز قبل از موعد حضور خود در کشور قبرس برای اخذ ویزا اقدام کنید تا در صورت بروز مشکل زمان لازم را برای حل آن در اختیار داشته باشید.

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای قبرس

استعلام وضعیت و پیگیری ویزای قبرس

اگر برای اخذ ویزای قبرس درخواست داده اید و می خواهید از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوید، راه های مختلفی برای این امر وجود دارد. معمولا راه های استعلام وضعیت ویزا در هنگام مراجعه متقاضی به سفارت این کشور به وی اعلام می شود.
در زیر به برخی از روش های موجود برای استعلام وضعیت و پیگیری ویزای قبرس اشاره می کنیم:

 • با مراجعه مستقیم حضوری به سفارت کشور قبرس در محل زندگی خود
 • از طریق سایت سفارت کشور قبرس
 • از طریق پیام کوتاه
 • از طریق ایمیل

عکس ویزای قبرس

یکی از مهم ترین مدارکی که برای اخذ ویزای قبرس مورد نیاز می باشد عکس متقاضی است. عکس ارائه شده باید دارای ویژگی های معینی باشد که نیاز است متقاضیان نسبت به آن ها آگاهی لازم را به دست آورند. ویژگی های عکس ویزای قبرس به شرح زیر می باشد:

 • عکس باید تمام رخ ثبت شود
 • پس زمینه عکس باید سفید یا روشن باشد
 • عکس باید واضح و بدون تاری باشد
 • تصویر فرد باید 80 درصد از عکس را پوشش دهد
 • عینک فرد نباید چشمان وی را بپوشاند
 • گوش های متقاضیان در عکس دیده شود

سایت سفارت و ویزای قبرس

سایت سفارت و ویزای قبرس

آگاهی از سایت سفارت و ویزای قبرس برای متقاضیان ویزای این کشور الزامی است زیرا به وسیله آن می توانند برای خود وقت سفارت را رزرو نموده و از آخرین وضعیت ویزای خود آگاهی یابند. سایت سفارت قبرس در ایران به آدرس http://www.mfa.gov.cy/mfa/embassies/embassy_Tehran.nsf/dmlindex_fa/dmlindex_fa?OpenDocument آماده ارائه خدمات در زمینه های مختلف به متقاضیان می باشد.
همچنین محل سفارت این کشور در ایران برای مراجعه حضوری متقاضیان به آدرس تهران، زعفرانیه، خیابان رضا علی حسینی، خیابان محمود راضی، پلاک 9 می باشد.

ویزای فوری قبرس

اخذ ویزای قبرس به مدت زمان معینی نیاز دارد زیرا باید مدارک افراد به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد. گاهی اوقات افراد به ویزای فوری قبرس نیاز دارند که در این صورت می توانند با مراجعه به سفارت این کشور و پرداخت هزینه بیشتر جهت ویزای مورد نظر برای این امر اقدام کنند.
توجه داشته باشید که پرداخت هزینه بیشتر به منزله تضمین صدور ویزا نمی باشد و تنها بررسی مدارک متقاضی زودتر از موعد مقرر شده صورت خواهد گرفت تا از مدت زمان صدور ویزا کاسته شود.

مشاوره برای گرفتن ویزای قبرس

اخذ ویزا قبرس دارای مراحل و قواعدی است که ممکن است افراد با آن آگاهی نداشته و در انجام مراحل دچار مشکل شوند. به همین منظور به متقاضیان پیشنهاد می شود از ابتدای اقدام خود از موسسات معتبر مهاجرتی و مشاوره ای درخواست کمک نمایند تا با سهولت بیشتری موفق به دریافت ویزای قبرس شوند.
یکی از مزیت های اخذ مشاوره برای گرفتن ویزای قبرس کمک در تکمیل فرم درخواست ویزا و تهیه مدارک می باشد.

سوالات متداول در مورد ویزای قبرس

 • هزینه و قیمت مورد نیاز برای اخذ ویزای قبرس چقدر است؟

برای اخذ ویزای یک بار ورود قبرس به مبلغ 20 یورو و جهت اخذ ویزای چند بار ورود قبرس به مبلغ 60 یورو نیاز می باشد.

 • چند مورد از روش های موجود برای اخذ ویزای قبرس را نام ببرید؟

اخذ ویزای قبرس از روش هایی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و شغل، توریستی و … امکان پذیر است.

 • آیا ایرانیان می توانند جهت اخذ ویزای قبرس از کشور ایران اقدام نمایند؟

بله ایرانیان می توانند با مراجعه به سفارت قبرس در کشور ایران برای خود وقت سفارت رزرو نموده و از آن جا برای اخذ ویزا اقدام کنند.

 • آیا با اخذ ویزای قبرس جنوبی می توان بدون ویزا به کشورهای حوزه شینگن سفر نمود؟

خیر کشور قبرس جنوبی جزء کشورهای اتحادیه شینگن نبوده و با اخذ ویزای آن نمی توان بدون ویزا به سایر کشورهای حوزه شینگن سفر نمود.

سخن پایانی

ویزای قبرس جزء ویزاهای با اعتبار در جهان بوده به گونه ای که با اخذ آن می توان به سایر کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمود. از روش های مختلفی می توان برای اخذ ویزای قبرس اقدام نمود مانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و شغل، توریستی و … .
هزینه اخذ ویزا قبرس با توجه به نوع ویزا متغییر می باشد که متقاضیان باید برای ویزای چند بار ورود هزینه بیشتری را پرداخت نمایند. مدت زمان صدور ویزای قبرس تا 7 روز کاری می باشد که بهتر است متقاضیان برای اخذ آن زودتر زمان اقدام کنند.
دریافت ویزا قبرس نیازمند دارا بودن شرایطی مانند سابقه سفر، تمکن مالی، دعوتنامه و … می باشد. در مقاله فوق به صورت کامل در این زمینه صحبت کرده ایم.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *