آب و هوای قبرس در طول سال چگونه است + جدول دمای هوا

آب و هوای قبرس
فهرست مطالب

همه چیز درباره آب و هوای قبرس

قبرس، یک کشور جزیره ای زیباست که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. آب و هوای قبرس به طور معمول مدیترانه ای است و تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل دارد. با این حال، بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی به دلیل موقعیت جغرافیایی و ارتفاع، تفاوت قابل توجهی در الگوهای آب و هوایی وجود دارد.
در این مقاله به بررسی شرایط آب و هوایی قبرس شمالی و جنوبی در تمام فصول سال می پردازیم. درصورتی که می خواهید خیلی سریع نسبت به دمای هوا در این کشور اطلاع یابید، می توانید از جدول زیر استفاده کنید:

فصل قبرس شمالی و جنوبی
بهار 15-25
تابستان 30-40
پاییز 20-30
زمستان 10-20
نوروز 15-25

آب و هوای قبرس شمالی

قبرس شمالی در ارتفاع بالاتری نسبت به قبرس جنوبی قرار دارد که باعث می شود هوا کمی خنک تر شود. این منطقه دارای آب و هوای معمولی مدیترانه ای است که تابستان های طولانی، گرم و خشک و زمستان های کوتاه و معتدل دارد.
میانگین دما در طول ماه های تابستان (ژوئن تا آگوست) حدود 30 درجه سانتی گراد است اما اغلب می تواند به 40 درجه سانتی گراد برسد. در زمستان (دسامبر تا فوریه)، میانگین دما حدود 15 درجه سانتیگراد است، اما می تواند در شب تا حدود 5 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

آب و هوای قبرس شمالی در بهار

فصل بهار در قبرس شمالی زمان مناسبی برای بازدید از این منطقه است و دمای آن از 15 تا 25 درجه سانتی گراد متغیر است. هوا آفتابی و معتدل و گاهی بارندگی است. دمای دریا هنوز خنک است، اما برای کسانی که از شنا لذت می برند ایده آل است.

آب و هوای قبرس شمالی در تابستان

تابستان در قبرس شمالی گرم و خشک است و دمای آن بین 30 تا 40 درجه سانتیگراد است. دمای دریا حدود 28 درجه سانتیگراد است و سواحل مملو از گردشگران است. مهم است که در این مدت هیدراته بمانید و از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید در ساعات اوج مصرف خودداری کنید.

آب و هوای قبرس شمالی در پاییز

پاییز در قبرس شمالی زمان زیبایی برای بازدید است و دمای آن بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد است. هوا آفتابی و معتدل و گاهی بارندگی است. دمای دریا هنوز گرم است و سواحل کمتر از تابستان شلوغ هستند.

آب و هوای قبرس شمالی در زمستان

زمستان در قبرس شمالی معتدل است و دمای آن بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد است. هوا اکثرا آفتابی است، اما گاهی بارندگی پیش بینی می شود. دمای دریا حدود 18 درجه سانتیگراد است و هنوز هم می توان در طول روز شنا کرد.

 

همچنین بخوانید:

خرید ملک در قبرس شمالی

 

آب و هوا در قبرس جنوبی در بهار

قبرس جنوبی در ارتفاع کمتری نسبت به قبرس شمالی قرار دارد که باعث می شود هوا کمی گرمتر شود. بهار در قبرس جنوبی زمان لذت بخشی برای بازدید است و دمای آن از 15 درجه سانتی گراد تا 25 درجه سانتی گراد متغیر است. هوا آفتابی و معتدل است و دمای دریا برای شنا ایده آل است.

آب و هوای قبرس جنوبی در تابستان

تابستان در قبرس جنوبی گرم و خشک است و دمای آن بین 30 تا 40 درجه سانتیگراد است. دمای دریا حدود 27 درجه سانتیگراد است و سواحل مملو از گردشگران است. مهم است که هیدراته بمانید و از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید در ساعات اوج مصرف خودداری کنید.

آب و هوا در قبرس جنوبی در پاییز

پاییز در قبرس جنوبی زمان بسیار خوبی برای بازدید است و دمای آن بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد است. هوا آفتابی و معتدل است و گاهی بارندگی پیش بینی می شود. دمای دریا هنوز گرم است و سواحل کمتر از تابستان شلوغ هستند.

آب و هوا در قبرس جنوبی در زمستان

زمستان در قبرس جنوبی معتدل است و دمای آن بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد است. هوا اکثرا آفتابی است، اما گاهی بارندگی پیش بینی می شود. دمای دریا حدود 17 درجه سانتیگراد است و شنا در طول روز همچنان امکان پذیر است.

آب و هوای قبرس شمالی و جنوبی در نوروز

نوروز که به سال نو ایرانی نیز معروف است، در اولین روز بهار که مصادف با 21 مارس است جشن گرفته می شود. آب و هوا در قبرس شمالی و جنوبی در این زمان دلپذیر است و دمای آن از 15 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است. دمای دریا هنوز خنک است اما برای شنا عالی است و سواحل کمتر از تابستان شلوغ هستند.

 

همچنین بخوانید:

شرایط مهاجرت به قبرس جنوبی

شرایط دریافت ویزای قبرس

کشور قبرس برای زندگی چگونه است ؟

 

سخن پایانی

در پایان، قبرس یک کشور جزیره ای زیبا با آب و هوای معمولی مدیترانه ای است که آن را به مقصدی ایده آل برای گردشگران در طول سال تبدیل می کند. چه تابستان های گرم و خشک را ترجیح دهید و چه زمستان های معتدل، قبرس چیزی برای ارائه برای همه دارد.
اگر در فکر مهاجرت هستید و از این کشور خوشتان آمده است، بد نیست نگاهی به مطلب مهاجرت به کشور قبرس بیاندازید تا بیشتر با جزئیات و روش های مهاجرت به این کشور خاص آشنا شوید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *