تمامی روش ها و شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا
فهرست مطالب

طبق قوانین جدید دولت فدرال کانادا، این دولت قصد رکورد شکنی در پذیرش مهاجر را تا چند سال آینده دارد و می خواهد سالانه پذیرای 470000 تا 500000 هزار مهاجر را طبق برنامه های مهاجرتی در کانادا اسکان دهد و مهاجرت خانوادگی به کانادا که شامل تمامی اعضا خانواده می شود را شامل می شود.
در جدول زیر شرایط و راه های مهاجرت به کانادا به همراه خانواده آورده شده است که تمامی این روش ها را در ادامه مطلب به صورت کامل شرح می دهیم:

راه های مهاجرت خانوادگی به کانادا: برای مهاجرت خانوادگی به کانادا در صورتی که واجد شرایط مالی برای تأمین مسکن و هزینه های زندگی افراد تحت تکفل خود باشید، می توانید خانواده تان را با خود به کانادا بیاورید.
مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری: طبق برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری این امکان برای شما وجود دارد که تمامی اعضا خانواده و بستگان خود را در کانادا با خود همراه سازید.
مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق کار: سریعترین راه برای مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق کار، اکسپرس اینتری می باشد.
مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق همسر: مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق الحاق خانواده و طرح ویزای حمایت از خانواده در صورت تمکن مالی شهروند مقیم کانادا امکان پذیر می باشد.
مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق فرزند: مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق فرزند، تحت ویزای الحاق خانواده برای حمایت از والدین و بستگان خونی در صورت تأمین مالی توسط شهروند مقیم کانادا و واجد شرایط بودن صورت می پذیرد.

 

راه های مهاجرت خانوادگی به کانادا

راه های مهاجرت خانواگی به کانادا

جدا شدن از خانواده و احساس عدم اطمینان در مورد ادامه زندگی مشترک در کانادا بسیار استرس زا است. برنامه های سیستم الحاق خانواده بهترین گزینه برای مهاجرت با خانواده به کانادا به منظور حمایت از خانواده می باشد.
در صورتی که توانایی شما برای انجام کار و وضعیت زندگی شما در کانادا شفاف باشد، می توانید همسر، شریک زندگی، فرزند، والدین یا پدربزرگ و مادر بزرگ و بستگان خونی خود را با ویزای الحاق خانواده با خود به کانادا بیاورید.
برای مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی شما باید برای اخذ ویزا برای اتحاد خانواده درخواست بدهید و در طول مدت بررسی درخواست شما می توانید خانواده خود را با خود به کانادا بیاورید.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت خانوادگی به کانادا به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه گذار خارجی در شرکت های کانادایی این تضمین را به شما می دهد که با بهره مندی از ویزای الحاق خانواده به کانادا مهاجرت نمایید.
طبق شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی، شما باید یک کسب و کار واجد شرایط در کشور خود داشته باشید که بتوانید آن را با استفاده از برنامه ICT به کانادا انتقال داده و گسترش دهید و پس از یک سال کار در کانادا واجد شرایط مهاجرت خانواده به کانادا گردید.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق کار

مهاجرت خانواگی به کانادا از طریق کار

کانادا سالانه بیش از 400000 هزار مهاجر را در خود جای می دهد و برنامه و جریان های مختلفی برای مهاجرت به کانادا ارائه می دهد که از طریق آنها می توانید واجد شرایط اقامت دائم کانادا (PR) شوید و بهترین مسیر مناسب شما را برای اقامت دائم ارائه می نماید و برای رفاه حال روحی و روانی شهروندان ساکن کانادا، گزینه الحاق خانواده و مهاجرت با خانواده به کانادا در تمامی جریان های مهاجرتی برای اخذ اقامت کانادا به چشم می خورد.

 • کارگران ماهر می توانند با سیستم اکسپرس اینتری که یک سیستم الکترونیکی است که برای مدیریت برنامه های کاربردی، کارگران ماهری را که قصد مهاجرت به کانادا را دارند هدایت می کند.
  می توانید از طریق این سیستم به صورت آنلاین درخواست خود را ارسال نمایید و دولت فدرال کانادا تعیین کند که آیا شما واجد شرایط برنامه ای هستید که توسط Express Entry هدایت می شود یا نه؟ در صورت قبولی درخواست، شما می توانید به عنوان کارگر ماهر برای اخذ مهاجرت با خانواده به کانادا اقدام نمایید.
 • همچنین، برنامه های نامزدهای استانی مختلف: برنامه های مختلف استانی (PNP) به استان ها اجازه می دهد تا تازه واردان خاصی را به منطقه خود جذب کنند. اکثر استان ها برنامه ای برای هدف قرار دادن کارگران ماهر و مشاغل جدید در منطقه خود دارند و طبق این برنامه ها کارگران ماهر می توانند با استفاده از گزینه اخذ مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق خانوادگی اقدام به درخواست نمایند.
  هدف برخی از این برنامه های نامزدهای، جذب کشاورزان خوداشتغال، متخصصان مراقبت های بهداشتی، دانشجویان بین المللی، کارگران نیمه ماهر یا کم ماهر است.
  نامزدی استانی به طور قابل توجهی مجموع امتیاز رتبه بندی شما را بالا برده و شانس شما را برای دریافت اجازه اقامت (ITA) افزایش می دهد و از همه مهمتر مهاجرت با خانواده به کانادا از این طریق ساده ترین راه برای مهاجرت خانوادگی به کانادا با کمترین هزینه می باشد.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق همسر

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق همسر

با ویزای الحاق خانواده برای حمایت از خانواده می توانید برای مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق همسر اقدام نمایید. مهمترین شرط مهاجرت خانواده به کانادا از طریق همسر تمکن مالی همسر شهروند کانادا می باشد که متعهد شود که همسر همراهش در طول مدت اقامت از نظر مسکن و سایر نیازهای ضروری زندگی در طول  مدت اقامت برخوردار تأمین باشد. در صورت قبولی و واجد شرایط بودن مهاجرت به کانادا با همسر امکان پذیر می شود.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق فرزند

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق فرزند

والدین یک شهروند کانادا که سن قانونی 18 سال به بالا را دارد طبق قانون الحاق خانواده که شامل طرح حمایت از خانواده در کانادا می شود که بر اساس این قانون، پدر و مادر و بستگان خونی می توانند تحت حمایت فرزند خود، مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق فرزند با ویزای الحاق خانواده را کسب نمایند.

راه دیگر برای مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق فرزند متولد کانادا می باشد، شما از طریق فرزند متولد شده خود در کانادا می توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست بدهید.

شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا

شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا

افراد خانواده و فامیل هایی که با شما نسبت خونی دارند را می توانید طبق قانون الحاق خانواده، به منظور حمایت از خانواده و دور هم جمع نمودن اعضا خانواده برای زندگی و کار با خود به کانادا بیاورید. اعضا خانواده عبارتند از:

 • همسر یا شریک زندگی
 • فرزند یا فرزندان تحت حمایت
 • والدین
 • پدر بزرگ و مادربزرگ
 • فامیل هایی که نسبت خونی با شما دارند. (برادر، خواهر، دایی، خاله، عمه، عمو، برادر زاده یا خواهر زاده و سایر بستگان)

در مهاجرت خانوادگی به کانادا، وابستگان شما نمی توانند قبل از شما به کانادا بیایند، آنها باید با شما یا بعد از شما به کانادا بیایند.

 • مهمترین شرط مهاجرت با خانواده به کانادا، شفافیت مالی و کاری شما به منظور حمایت از بستگان تحت پوششتان می باشد و در صورتی درخواست شما برای الحاق خانواده و بستگانتان مورد قبول واقع می شود که شما بتوانید در تمامی طول مدت اقامت خود آنان را تحت حمایت خود قرار داده و نیازهایشان را تأمین نمایید.

 

مدارک لازم برای مهاجرت خانوادگی به کانادا

مدارک لازم برای مهاجرت خانوادگی به کانادا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت خانواده به کانادا به شرح زیر می باشند:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک همسر یا شریک زندگی (گواهی ازدواج، مدرکی که رابطه شما را با پارتنرتان اثبات نماید.)
 • اثبات درآمد حامی مالی برای اینکه نشان دهد در کانادا می تواند از خانواده خود حمایت نماید.
 • ارسال فرم درخواست
 • پرداخت هزینه های بررسی درخواست برای مهاجرت خانوادگی به کانادا.

زبان در مهاجرت خانوادگی

همه متقاضیان مهاجرت خانوادگی به کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان به یکی از دو زبان رسمی کانادا دارند، همچنین باید نتیجه قبولی آزمون رسمی زبان تعیین شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا را برای بررسی درخواست تحویل دهند.

چه زبان هایی برای روابط عمومی کانادا برای مهاجرت خانواده به کانادا لازم می باشند؟

زبان مهارت ها حداقل سطح
انگلیسی گفتاری و شنیداری CLB 5
انگلیسی خواندن و نوشتن CLB 4
فرانسه گفتاری و شنیداری NCLC 5
فرانسه خواندن و نوشتن NCLC 4

 

هزینه مهاجرت خانوادگی به کانادا

هزینه های بررسی مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی باید همراه با دیگر مدارک ارسال گردد. این هزینه ها صرف نظر از ملیت یا کشور مبدا یکسان می باشند.

هزینه های بررسی درخواست در (IRCC) دفتر سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا 850 دلار کانادا برای هر نفر و 230 دلار کانادا برای هر فرزند تحت تکفل.
هزینه های اقامت دائم به IRCC 515 دلار کانادا برای هر نفر، بدون هزینه برای فرزندان تحت تکفل.
ارزیابی مدارک تحصیلی در حدود 300 دلار کانادا برای هر نفر اگر تحویل بین المللی با پیک را حساب کنید.
آزمون زبان در حدود 300 دلار کانادا برای هر آزمون
معاینات پزشکی حدود 200 دلار کانادا
برنامه نامزد استانی حدود 250 دلار کانادا (نیوبرانزویک) و 1500 دلار کانادا (آنتاریو).
سایر هزینه های متفرقه حدود 175 دلار کانادا

 

جدول هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی به روش اکسپرس اینتری (EE):

دسته مجرد- بدون فرزند زوج – بدون فرزند زوج – تک فرزند
هزینه بررسی درخواست 850 دلار کانادا 1700 دلار کانادا 1930 دلار کانادا
حق الزحمه اقامت دائم 515 دلار کانادا 1030 دلار کانادا 1030 دلار کانادا
ارزیابی مدارک تحصیلی 300 دلار کانادا 600 دلار کانادا 600 دلار کانادا
آزمون زبان 300 دلار کانادا 600 دلار کانادا 600 دلار کانادا
معاینات پزشکی 200 دلار کانادا 400 دلار کانادا 600 دلار کانادا
سایر هزینه ها 175 دلار کانادا 350 دلار کانادا 525 دلار کانادا
جمع کل 2340 دلار کانادا 4680 دلار کانادا 5285 دلار کانادا

 

جدول هزینه های برنامه نامزدهای استانی (PNP) برای مهاجرت خانواده به کانادا به شرح زیر می باشد:

برنامه نامزدهای استانی (PNP) هزینه به  دلار کانادا در ازای هر درخواست
برنامه نامزد مهاجرت با خانواده به کانادا برای انتاریو 1500 CAD
برنامه نامزدهای استانی مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی برای بریتیش کلمبیا (BC PNP) 1150 CAD
برنامه نامزد مهاجرت خانواده به کانادا برای آلبرتا (AINP) 500 CAD
برنامه نامزدهای استانی برای مهاجرت با خانواده به کانادا برای منیتوبا (MPNP) 500 CAD
برنامه نامزدهای استانی مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی برای نیوبرانزویک(NBPNP) 250 CAD
برنامه نامزدهای استانی مهاجرت خانوادگی به نوا اسکوشیا (NSNP) 0 CAD
برنامه نامزدهای استانی مهاجرت با خانواده به کانادا برای ساسکاچوان (SINP) 350 CAD
برنامه نامزدهای استانی مهاجرت خانواده به کانادا برای نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) 0 CAD
برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد(PEIPNP) 300 CAD
برنامه نامزد استانی مهاجرت خانواده به کانادا برای مناطق شمال غربی (NTNP) 0 CAD
برنامه نامزد استانی مهاجرت خانوادگی به کانادا برای یوکان (YNP) 0 CAD

 

سوالات متداول در مورد مهاجرت خانوادگی به کانادا

 • مهاجرت خانوادگی به کانادا چقدر هزینه دارد؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی، اگر زوج باشید به 21000 دلار کانادا احتیاج دارید و اگر فرزند هم داشته باشید به 26000 تا 31000 دلار کانادا نیاز دارید.

 • ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی چیست؟

اکسپرس انتری یا همان درخواست برای کارگر ماهر سریع ترین برنامه مهاجرت با خانواده به کانادا می باشد. برنامه EE یا Express Entry، روشی را برای اتحاد اعضای خانواده، والدین و فرزندان برای درخواست ویزای شما فراهم می کند تا بتوانید آن ها را در کانادا با خود همراه سازید.

 • برای مهاجرت خانوادگی به کانادا به چه میزان پول نیاز داریم؟

متقاضی مهاجرت خانواده به کانادا، مبلغی در حدود 21000 دلار کانادا برای زوج های بدون فرزند و مبلغی در حدود 25000 تا 30000 دلار کانادا برای زوج های دارای فرزند باید بپردازند.

 • آیا می توانم برای مهاجرت خانوادگی به کانادا تمامی اعضای خانواده ام را با خود همراه سازم؟

مهاجرت خانواده به کانادا در صورت قبولی درخواست شما برای الحاق مالی و توانایی شما برای تأمین هزینه های زندگی اعضا خانواده تان امکان پذیر می باشد. شما در صورت واجد شرایط بودن می توانید تمامی اعضا خانواده از جمله، همسر، فرزندان، مادر، پدر، مادربزرگ، پدربزرگ، برادر، خواهر، خواهر زاده، برادر زاده و بستگانی را که با شما نسبت خونی دارند در صورت واجد و شرایط بودن با خود به کانادا بیاورید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *