انواع اسپانسری کانادا (خانواده، لاتاری، 5 اسپانسری و…)

اسپانسری کانادا چیست ؟ همه چیز درباره اسپانسرینگ در کانادا
فهرست مطالب

اسپانسری کانادا چیست؟

اسپانسری کانادا طرحی برای اتحاد خانواده و در کنار هم قرار دادن اعضا خانواده در این کشور می باشد که به شهروند مقیم کانادا این امکان را می دهد تا با حمایت مالی، اعضا خانواده اش را در کانادا با خود همراه سازد. در جدول زیر برخی تعاریف اصلی بیان شده و الباقی تعاریف مهم در ادامه مطلب آورده شده اند.

برخی تعاریف
ویزای اسپانسری کانادا: ویزای اسپانسری این کشور یک ویزای سه ساله است که طبق آن فردی که شهروند کانادا می باشد متعهد می شود تمامی هزینه های فرد اسپانسر شده را در طول اقامت کانادا پرداخت نماید.
اسپانسرشیپ کانادا: بخشی از سیستم مهاجرت کانادا است که به افراد این اجازه را می دهد تا خانواده تحت کفالت خود را به کانادا بیاورند.
روش اسپانسرشیپ کانادا: با تکمیل فرم درخواست اسپانسری می توانید خانواده، والدین و فامیل خود را به کانادا بیاورید.
پنج اسپانسری کانادا: ویزای 5 اسپانسری متشکل از یک گروه پنج نفره (G5)  (یا بیش از پنج شهروند کانادایی یا شهروند مقیم دائم کانادا) می باشد که ترتیبی داده اند تا پناهنده ای را که در خارج از کشور زندگی می کند، برای آمدن به کانادا حمایت مالی نمایند.

اسپانسرینگ در کانادا

اسپانسری کانادا بخشی از سیستم مهاجرت کانادا است که روشی برای متحد کردن اعضا خانواده در کانادا می باشد که در کشورهای جداگانه زندگی می کنند.
دولت کانادا با ویزای اسپانسری این اجازه را به اعضا خانواده می دهد تا در کنار هم به وضعیت اقامت دائم دست پیدا کنند. اسپانسرشیپ کانادا به بستگان و نزدیکان شما که سن قانونی دارند این اجازه را می دهد که از طریق حمایت مالی شما برای کار، تحصیل و زندگی به کانادا بیایند.

لاتاری  اسپانسر شیپ کانادا چیست؟

لاتاری  اسپانسر شیپ کانادا (PGP)

برنامه قرعه کشی PGP یا همان لاتاری اسپانسر شیپ کانادا، برنامه ای منحصر به حمایت از والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها می باشد که یک برنامه مهاجرتی منحصر به فرد است که به شهروندان کانادائی و ساکنان دائم کانادا این امکان را می دهد تا از والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود برای اقامت دائم کانادا حمایت مالی نمایند.

لیست اسپانسرهای کانادا

لیست اسپانسرهای کانادا به شرح زیر می باشد:

 • همسر، شوهر یا شریک زندگی (پارتنر)
 • فرزندان وابسته
 • والدین، پدربزرگ و مادربزرگ
 • فامیل هایی که با شما نسبت خونی دارند

 

شرایط اسپانسرشیپ کانادا

شرایط اسپانسر شیپ کانادا به شرح زیر است:

 • اسپانسر کانادایی باید نیازهای اساسی فرد اسپانسر شونده را تأمین نماید.
 • محل زندگی فرد اسپانسر شونده توسط اسپانسر کانادایی باید مشخص شود.
 • تهیه پوشاک و غذا بر عهده فرد اسپانسر کننده می باشد.
 • هر گونه مراقبت های پزشکی و درمانی که در اختیار فرد اسپانسر شونده قرار می گیرد، نباید تحت پوشش سیستم بهداشت دولتی باشد.
 • فرد اسپانسر شوند همانند هر شهروند کانادایی باید از قوانین کانادا پیروی نماید و برای حمایت مالی از خود در جستجوی کار باشد و در کلاس های زبان شرکت کند و در جامعه کانادا ادغام گردد.

 

مراحل ویزای اسپانسری کانادا

مراحل اسپانسرشیپ کانادا به شرح زیر است:

 • برای دریافت ویزای اسپانسری کانادا ابتدا باید فرم درخواست حمایت مالی را تکمیل کنید.
 • مدارک لازم برای درخواست اسپانسری کانادا تکمیل نمایید.
 • اگر فرد اسپانسر شونده در کانادا نباشد، باید فرم های مهاجرت را تکمیل و ارسال نماید.
 • فرم های مالی مربوط به تمکن مالی اسپانسر کانادایی باید تکمیل شده و به همراه هزینه های مورد نیاز برای بررسی به سازمان مربوطه ارسال گردد. (هزینه رسیدگی به پرونده اسپانسری برای اسپانسر، 75 دلار کانادا و برای اسپانسر شونده 475 دلار کانادایی می باشد و اگر همسر اسپانسر فرزندان نیز باشد، هزینه های دیگری نیز اضافه می شود.)

شرایط ویزای اسپانسری کانادا

طبق قوانین اسپانسرشیپ کانادا فردی که اسپانسری کانادا را دارد، توافق نامه ای با دولت کانادا امضا می کند که از نظر قانونی باید اجرا شود. این قرار داد، تعهدنامه ای است که اسپانسر کننده کانادایی در آن متعهد به حمایت مالی از فرد اسپانسر شونده در طول یک دوره حداقل سه ساله می باشد.
به طوری که نیازی به حمایت های مالی دولت نداشته باشد و اگر بنا به دلایلی به کمک های اجتماعی و یا دولتی دسترسی پیدا کند، بدان معناست که اسپانسر کننده متعهده شده است که برای استفاده از آن خدمات به دولت پول پرداخت کند.
همچنین فردی که اسپانسری کانادا را دارد باید تمکن مالی خود را به دولت کانادا ثابت کرده و پول کافی برای حمایت از فرد اسپانسر شونده را به مدت سه سال در اختیار دولت کانادا قرار دهد که در غیر این صورت اسپانسری پذیرفته نخواهد شد.

هزینه اسپانسرشیپ کانادا

هزینه اسپانسرشیپ کانادا

 • هزینه بررسی درخواست برای هر نفر 850 دلار کانادا و برای هر فرزند وابسته 230 دلار کانادا می باشد.
 • هزینه حق اقامت دائم برای هر فرد اسپانسر شونده 515 دلار کانادا، برای فرزندان اسپانسر شونده رایگان می باشد.
 • هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی چیزی در حدود 300 دلار کانادا برای هر نفر (اگر هزینه های ارسال را کسر نمایید.)
 • آزمون های زبان، حدود 300 دلار کانادا در هر آزمون.
 • معاینات پزشکی، حدود 200 دلار کانادا
 • سایر هزینه های متفرفه، 175 دلار کانادا برای هر نفر
دسته بندی هر نفر بدون فرزند زوج بدون فرزند زوج با یک فرزند
هزینه بررسی درخواست 850 دلار کانادا 1700 دلار کانادا 1930 دلار کانادا
هزینه اقامت دائم 515 دلار کانادا 1030 دلار کانادا 1030 دلار کانادا
ارزیابی مدارک تحصیلی 300 دلار کانادا 600 دلار کانادا 600 دلار کانادا
آزمون زبان 300 دلار کانادا 600 دلار کانادا 600 دلار کانادا
معاینات پزشکی 200 دلار کانادا 400 دلار کانادا 600 دلار کانادا
سایر هزینه ها 175 دلار کانادا 350 دلار کانادا 525 دلار کانادا
هزینه کل 2340 دلار کانادا 4680 دلار کانادا 5285 دلار کانادا

 

اسپانسر مالی کانادا

اسپانسر مالی کانادا، دو جنبه اصلی دارد:

 1. به اعضا خانواده شما اجازه می دهد به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم دریافت کنند.
 2. شما به عنوان یک فرد، متعهد به تأمین نیازهای اساسی و حمایت مالی از شخص اسپانسر شونده می باشید.

 

ویزای 5 اسپانسری کانادا

ویزای 5 اسپانسری کانادا

ویزای 5 اسپانسری کانادا متشکل از یک گروه پنج نفره (G5)  (یا بیش از پنج شهروند کانادایی یا شهروند مقیم دائم کانادا) می باشد که ترتیبی داده اند تا پناهنده ای را که در خارج از کشور زندگی می کند، برای آمدن به کانادا حمایت مالی نمایند.
فرد اسپانسر شونده حتما باید قبلا برای پناهندگی اقدام کرده و وضعیت پناهندگی اش مورد تأیید دولت کانادا قرار گرفته باشد. طبق قانون پنج اسپانسری این کشور، افرادی که واجد شرایط اسپانسر شیپ کانادا باشند، (که شامل کمک های بشر دوستانه کانادا به پناهجویان می باشد.) این اجازه را دارند تا فرد یا افرادی را که واجد شرایط می باشند، حمایت کرده و به کانادا بیاورند.

اسپانسرشیپ گروه پنج راهی برای حمایت مالی و کمک های بشردوستانه به افرادی است که می خواهند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

شرایط پنج اسپانسری کانادا

شرایط پنج اسپانسری بدین شرح می باشد که شما بایستی یک سند تعیین وضعیت پناهندگی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به دولت کانادا ارائه دهید تا ثابت شود، شخصی که می خواهید حمایت مالی نمایید به عنوان پناهنده شناخته شده است، سپس فرم درخواست پنج اسپانسری کانادا را پر نموده و در صورت واجد شرایط بودن و تمکن مالی کافی می توانید، برای اخذ اقامت دائم کانادا فرد پناهجو اقدام نمایید.

فرم پنج اسپانسری کانادا

ارسال فرم پنج اسپانسری بدین شرح است که هر دو طرف هم اسپانسر کانادایی و هم فرد پناهجو  فرم درخواست اسپانسری را پر نمایند. پس از ارسال فرم، مسئولین مربوطه فرم را بررسی می نمایند تا تصمیم بگیرند که آیا فردی که می خواهد حمایت مالی شود واجد شرایط اسپانسری این کشور هست یا خیر.

فرم پنج اسپانسری کانادا به صورت زیر است:

فرم پنج اسپانسری کانادا

 

اسپانسر فامیلی کانادا

اگر شهروندی کشور کانادا را دارید و سنتان بالای هجده سال است، بستگان خونی شما می توانند از طریق اسپانسر فامیلی کانادا اقامت دائم دریافت نمایید. در صورت واجد شرایط بودن، شما می توانید از اقوام خاصی که می خواهید، حمایت مالی کنید تا به کانادا بیایند.

اسپانسر شیپ والدین چیست؟ اسپانسری والدین کانادا

اسپانسر شیپ والدین چیست؟ اسپانسری والدین کانادا

  شما می توانید به روش اسپانسرشیپ کانادا، از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود برای اقامت دائم در کانادا حمایت نمایید. اسپانسرشیپ والدین کانادا به این صورت است که اگر شهروندی کانادا را دارید و می خواهید پدر و مادر خود را به کانادا بیاورید، طبق قانون ویزای اسپانسرشیپ والدین، می توانید از ایشان حمایت مالی کرده و در صورت واجد شرایط بودنشان، برای آنها درخواست اقامت دائم بدهید و پس از قبول درخواست اقامت، آنان را در کانادا ساکن نمایید.

اسپانسرشیپ خواهر کانادا

شما در صورتی می توانید اسپانسرشیپ خواهرتان در کانادا بشوید که ثابت کنید از نظر خونی با هم رابطه فامیلی دارید و تمامی شرایط اسپانسرینگ کانادا را رعایت نمایید، سپس فرم درخواست مربوطه را پر نموده و در صورت کافی بودن تمکن مالی و واجد شرایط بودن اسپانسری کانادا، برای اقامت کانادا خواهر خود اقدام نمایید.

اسپاسر پناهندگی کانادا

اگر می خواهید اسپانسر پناهندگی کانادا شوید، طبق برنامه کمک های بشردوستانه و حمایت از پناهندگان، می توانید فردی را که واجد شرایط پناهندگی کانادا می باشد، در صورت تمکن مالی و امضا تعهد نامه سه ساله برای تأمین مالی فرد اسپانسر شده برای اخذ اقامت دائم کانادا تحت حمایت قرار دهید.

اسپانسر خصوصی کانادا

اخذ ویزای اسپانسری کانادا به صورت خصوصی در صورتی ممکن می شود که بتوانید تمکن مالی خود را به دولت کانادا اثبات نمایید، می توانید اسپانسر خصوصی کانادا برای حمایت از فرد یا خانواده های دیگری نیز باشید. قبل از هر اقدامی برای اسپانسر خصوصی کانادا با مشاوران خبره در امور مهاجرتی مشورت نمایید، تا در صورت امضا تعهد نامه حمایت مالی سه ساله دچار مشکل نشوید.

اسپانسر همسر در کانادا

اسپانسری همسر در کانادا

اسپانسر همسر کانادا بدان معنا می باشد که شما برای اقامت دائم در کانادا باید توسط همسرتان اسپانسر شوید. همسر شما می تواند بدون توجه به جایی که شما هستید، فرایند حمایت مالی را طی نماید، همچنین همسرتان می تواند در زمان درخواست اسپانسر شیپ کانادا، در کشور کانادا سکونت داشته باشید.

مدارک لازم برای اسپانسری همسر در کانادا

روش اسپانسرشیپ کانادا برای همسر، بدین گونه است که شما در صورت دارا بودن شرایط تمکن مالی برای حمایت از همسر خود طبق ضوابط دولت کانادا می توانید، همسر خود را در کانادا با خود همراه سازید. برای درخواست ویزای اسپانسری کانادا برای همسر باید مدارک لازم را به سازمان مربوطه ارسال نمایید.

مدارک لازم برای اسپانسری همسر در کانادا به شرح زیر می باشد:

همسر باید 18 سال یا بیشتر داشته باشد.
همسری که درخواست اسپانسری می دهد باید در کانادا اقامت داشته و از کانادا خارج نشود.
مدارکی دال بر اثبات توان مالی برای حمایت از همسر اسپانسر شده خود ارائه دهد.
همسر اسپانسرکننده، قراردادی امضا کند و متعهد شود شرایط اولیه زندگی در کانادا را برای همسر خود فراهم می کند.

مدت زمان اسپانسرشیپ همسر در کانادا

مدت زمان اسپانسرشیپ همسر کانادا، سه سال می باشد که طبق آن همسری که اسپانسری کانادا را دارد متعهد می شود که به مدت سه سال از روزی که اسپانسر شونده اقامت کانادا را دریافت می کند، او را حمایت مالی نماید و تمامی هزینه های زندگی او را تأمین نماید.
پس از سه سال از روز اول قبولی درخواست اسپانسر شیپ کانادا، همسر شما در صورت واجد شرایط بودن می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت نماید. (در زمان اخذ ویزای اسپانسری کانادا همسر شما می تواند در کانادا حضور داشته باشد.)

 

سوالات متداول در مورد اسپانسری کانادا

 • اسپانسرشیپ کانادا چیست؟

اصطلاح اسپانسرشیپ کانادا برای افرادی استفاده می شود که تمام هزینه های همراهان خود را که گواهی در آمد برای پرداخت هزینه های خود در طول سفر و اقامت کانادا را ندارند، پوشش می دهد و متعهد به حمایت مالی از همراهان خود به مدت سه سال در کانادا می گردد. (قبل از امضا تعهدنامه مالی با وکلا خبره در امور مهاجرتی مشورت نمایید تا دچار مسئله نشوید.)

 • اسپانسر شیپی کانادا برای همسر چقدر طول می کشد؟

اسپانسرشیپی همسر کانادا (که شامل همسر و پارتنر می شود.) بدین صورت است که فرد اسپانسر شده، پس از گذشت 3 سال از زمان ورود به خاک کانادا و اقامت بی وقفه در کشور کانادا می تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام نماید.

 • آیا گرفتن اسپانسرینگ کانادا سخت است؟

سالانه هزاران مهاجر از طریق برنامه های مهاجرتی مختلف از جمله حمایت مالی از بستگان نزدیک، اعضا خانواده، شرکا و حتی کارفرمایان به کانادا مهاجرت می کنند. درخواست ویزای اسپانسری در صورتی آسان می باشد که فرد درخواست دهنده اسپانسری، واجد شرایط حمایت از افرادی باشد که می خواهد تحت تکفل خود به کانادا بیاورد.

 • چه افرادی واجد شرایط اسپانسری کانادا هستند؟

افرادی که واجد شرایط اسپانسر شیپ کانادا هستند عبارتند از: همسر، شریک زندگی (پارتنر)، والدین، پدربزرگ، مادربزرگ و اقوام خاص و فرزندان تحت تکفل شخصی که اسپانسری کانادا را دارد. در صورت اثبات نسبت خونی و فامیلی اسپانسر شیپ کانادا می تواند برای اخذ ویزای اسپانسری این کشور، افردا تحت تکفل اقدام نموده و آنها را با خود در کانادا همراه سازد.

 

منبع: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/family-sponsorship.html

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *