آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان در سال 2024

آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان
فهرست مطالب

آوسبیلدونگ حسابداری و امور مالی در آلمان

آلمان یکی از کشورهایی است که از افراد متقاضی کار ماهر بسیار استقبال می کند زیرا با کمبود نیروی کاری مواجه می باشد. حسابداری به عنوان یکی از رشته های پرطرفدار در کشور آلمان، دارای بازارکار خوب است.
متقاضیان حسابداری می توانند با سپری کردن دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان به راحتی وارد بازار کار این رشته شده و در این کشور مشغول به کار شوند. دوره آوسبیلدونگ حسابداری و امور مالی در آلمان کاملا رایگان بوده و حتی طی آن به افراد حقوق نیز پرداخت می شود.
اگر جزء متقاضیان شرکت در دوره های آوسبیلونگ حسابداری در آلمان هستید پیشنهاد می کنیم حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی که در این زمینه وجود دارد را در اختیار شما قرار دهیم.

بازار کار شغل حسابداری در آلمان

بازار کار شغل حسابداری در آلمان

افراد متقاضی حضور در بازار کار شغل حسابداری در آلمان باید شرایط شغلی این رشته را در آلمان مورد بررسی قرار دهند. با توجه به نرخ بیکاری 5 درصدی این کشور می توان گفت که متقاضیان شغل حسابداری از شانس بالایی برای کار در این کشور برخوردار خواهند بود.
فردی که تحصیلات حسابداری را در آلمان فرا گرفته باشد و به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشد می تواند به سرعت وارد بازار کار شود و از موقعیت های خوب این کشور بهره مند شود.

درآمد و حقوق حسابدار در آلمان

درآمد و حقوق حسابدار در آلمان

فردی که قصد دارد در رشته حسابداری تحصیل نماید قطعا به آینده شغلی و درآمد این رشته فکر کرده و تمام معایب و مزایای آن را در نظر می گیرد. در کشور آلمان حسابداران از شرایط و درآمد مالی مناسبی برخوردار هستند به گونه ای که می توانند به راحتی از پس مخارج خود بر آیند.
به طور کلی حقوق حسابدار در آلمان ماهیانه از 1.150 یورو شروع می شود و تا 3.970 ادامه بالا می رود. میزان درآمد این قشر در آلمان به سابقه کاری و میزان تحصیلات فرد وابسته است. به طور کلی میانگین درآمد و حقوق یک حسابدار در کشور آلمان مبلغی در حدود 2500 یورو برای هر ماه می باشد.

قوانین عمومی حسابداری در آلمان

قوانین حسابداری در آلمان

حسابداران با گذراندن دوره های آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان به راحتی می توانند وارد بازار کار این رشته شده و در کشور آلمان اقامت داشته باشند. برای این امر شرایطی تعیین شده است که آگاهی از آن برای متقاضیان الزامی می باشد.
در زیر به برخی از قوانین عمومی حسابداری در آلمان که حسابداران باید بر اساس آن ها به شغل مورد نظر مشغول شوند اشاره می کنیم:

 • ارزیابی دارایی ها بر اساس بهای تمام شده
 • حسابداری بر مبنای تعهد و دوستی
 • تحویل صورت های مالی شامل تمامی اموال و دارایی ها
 • ارائه صورت های مالی به صورت واضح و قابل فهم

در دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان چه می آموزید؟

در دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان چه می آموزید؟

معمولا در دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان مباحثی آموزش داده می شود که مورد نیاز همان شرکت است و باقی مباحث حذف می شود. این موضوع بسته به نیاز هر شرکت متفاوت خواهد بود.
از جمله مواردی که در دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان آموزش داده می شود شامل پردازش اطلاعات، رویه های اداری و مدیریت سفارشات می باشد، همچنین افراد متقاضی علاوه بر یادگیری اصول اولیه به یادگیری مباحث تخصصی جهت کار در شرکت مورد نظر نیز می پردازند.

پیش نیازهای تحصیل حسابداری در آلمان

تحصیل حسابداری در آلمان نیازمند پیش زمینه هایی می باشد که متقاضیان باید از آن ها آگاهی کسب نمایند. شروع تحصیل در مقطع لیسانس حسابداری نیازمند پیش نیازهایی می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به داشتن دیپلم 12 ساله اشاره کرد.
اگر متقاضی قصد تحصیل در مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا را داشته باشد به ترتیب باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس را برای شروع تحصیلات خود ارائه نماید.

شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان

شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان

آگاهی از شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان برای متقاضیان الزامی است زیرا از این طریق می توانند با سهولت بیشتری در این دوره شرکت کنند. از مهم ترین شرایط این دوره:

 • فرد متقاضی باید دارای حداقل سن 18 سال باشد
 • در طول سه سال مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نمایند.
 • برای ورود به این دوره باید حداقل مدرک دیپلم را دارا باشید زیرا پایین ترین مدرک تحصیلی برای شرکت در این دوره دیپلم است.
 • یادگیری زبان آلمانی یکی از مهم ترین نیازهای دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان می باشد.

شرایط سنی

یکی دیگر از عواملی که متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان باید به آن توجه داشته باشند شرایط سنی افراد می باشد. از مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان عدم وجود شرایط سنی تعیین شده می باشد و فرد می تواند با هر سنی برای این دوره اقدام کند. به طور کلی معمولا بیشترین تقاضا در سنین 18 تا 35 سال صورت می گیرد.

سطح زبان مورد نیاز

یکی از مهم ترین نیازها برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان ارائه مدرک و تسلط متقاضی به زبان مورد نیاز می باشد. افرادی که قصد شرکت در این دوره را دارند باید حتما به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و حداقل سطح زبان مورد نیاز این زبان نیز b1  می باشد.

مدت زمان دوره

از دیگر عواملی که متقاضیان دوره آوسبیلدونگ حسابداری باید به آن توجه کنند طول مدت زمان دوره می باشد زیرا با آگاهی از آن می توانند هزینه های موجود، محل اقامت و سایر عوامل مربوطه را مدیریت نمایند.
آوسبیلدونگ حسابداری آلمان یک دوره آموزشی سه ساله است که افراد با گذراندن آن می توانند آمادگی لازم را برای شروع کار در کشور آلمان دریافت نمایند. اگر عملکرد خوبی در طول دوره از خود نشان دهید می توانید این دوره سه ساله را در عرض 2.5 سال نیز سپری کنید.

گرایش های رشته حسابداری در آلمان

گرایش های رشته حسابداری در آلمان

برای تحصیل در رشته حسابداری آلمان باید به گرایش های این رشته توجه نمود. معمولا در مقاطع لیسانس رشته حسابداری گرایش های خاصی وجود ندارد و برای ورود به گرایش های مختلف این رشته باید وارد مقاطع بالاتر تحصیلی مانند کارشناسی ارشد و دکترا شد.
در این جا برای آشنایی بیشتر شما متقاضیان به برخی از گرایش های رشته حسابداری در آلمان اشاره می کنیم:

 • سیستم های اطلاعاتی حسابداری
 • امانت داری حسابداری
 • حسابداری هزینه
 • حسابداری مالی
 • قانون حسابداری
 • حسابداری مالیات
 • حسابرسی

بهترین دانشگاه های حسابداری در آلمان

بهترین دانشگاه های حسابداری در آلمان

برای تحصیل در رشته حسابداری در کشور آلمان دانشگاه های متعددی وجود دارند که از سطح بسیار بالایی برخوردار می باشند. فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به راحتی می توانند وارد بازار کار رشته حسابداری در آلمان و سایر کشورهای جهان شوند زیرا سطح بالای این آموزشی مراکز آموزشی مورد قبول اکثر کشورهای دنیا می باشد.
بهترین دانشگاه های حسابداری در آلمان شامل موارد زیر می باشد:

موقعیت ها و بورسیه های آوسبیلدونگ حسابداری آلمان

بورسیه های تحصیلی برای افرادی در نظر گرفته می شوند که شرایط مناسبی برای تحصیل دارند اما از نظر مالی برای پرداخت هزینه های دانشگاه شرایط مناسبی ندارند. دانشگاه های مختلف آلمان با قرار دادن بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان رشته حسابداری امکان تحصیل آن ها را با هزینه کم تر و حتی در مواردی به صورت رایگان نیز فراهم کرده است.
معمولا بورسیه های تحصیلی در مقاطع بالاتر از لیسانس به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. برخی از موقعیت ها و بورسیه های آوسبیلدونگ حسابداری آلمان به صورت زیر می باشد:

نام بورسیه شرایط بورسیه
انیشتین دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع بعد از دکترا دریافت می کنند.
erasmus انتقال دانشجویان بین دانشگاه های اروپا
daad پوشش هزینه تحصیل و زندگی دانشجو تا 1000 یورو در ماه
Deutschland Stipendium دریافت ماهانه 300 یورو کمک هزینه برای دانشجویان با استعداد

 

آوسبیلدونگ حسابداری آلمان با مدرک دیپلم

متقاضیان شرکت در دوره های آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان باید حداقل مدرک تعیین شده را دارا باشند. حداقل مدرک تحصیلی برای این دوره دیپلم می باشد که باید همراه با مدارکی مانند مدرک زبان، نمرات بالا و … ارائه شود.
متقاضیان جهت تحصیل در مقاطع بالاتر نیز نیاز به ارائه مدرک دیپلم خواهند داشت. به طور کلی شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان با مدرک دیپلم امکان پذیر است و این مدرک حداقل مدرک تحصیلی قابل قبول می باشد.

آوسبیلدونگ حسابداری آلمان در مقطع لیسانس

آوسبیلدونگ حسابداری آلمان در مقطع لیسانس

متقاضیان باید برای ورود متقاضی به مقطع لیسانس رشته حسابداری مدرک دیپلم 12 ساله را دارا باشد. برخی از دانشگاه های کشور آلمان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم آورده اند. افراد برای تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور آلان باید از شرایطی مانند داشتن معدل بالا و مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح b2 بهره مند باشند.
در این صورت هزینه تحصیل شما رایگان و یا بسیار کم می باشد که بر اساس آن هزینه تحصیل به طور میانگین مبلغی در حدود 1000 یورو در سال تخمین زده می شود. دانشگاه های خصوصی در کشور آلمان امکان آموزش به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم می کنند اما باید بدانید که در این مورد هزینه تحصیل بسیار بالاتر است.

آوسبیلدونگ حسابداری آلمان در مقطع فوق لیسانس

مقطع کارشناسی ارشد برای افرادی است که مقطع کارشناسی را پشت سر گذاشته باشند و آمادگی را لازم برای ادامه تحصیل دارا باشند. برای ورود به این مقطع تحصیلی داشتن مدرک کارشناسی از الزامات محسوب می شود و دانشجو در صورت تمایل جهت پرداخت هزینه کم تر و یا تحصیل رایگان می تواند با تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان از پرداخت شهریه معاف شود.
البته بهره مندی از این امر نیازمند تسلط به زبان آلمانی و معدل بالا می باشد. طول دوره تحصیل در این مقطع معمولا دو ساله می باشد.

آوسبیلدونگ حسابداری آلمان در مقطع دکترا

در صورتی که مقاطع لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته حسابداری در دانشگاه های خارج از کشور آلمان سپری کرده باشید، برای ورود به مقطع دکترا با مشکل رو به رو می شوید و به سختی پذیرش آن را دریافت می کنید.
به دلیل سخت گیری های موجود در مقطع دکترای این رشته در کشور آلمان بهتر است تحصیلات خود را از مقاطع پایین در دانشگاه های آلمان آغاز نمایید تا به صورت اصولی در رشته حسابداری اآموزش ببینید. از نیازمندی های ورود به این مقطع داشتن مدرک کارشناسی ارشد، معدل بالا و تسلط بر زبان مورد تایید می باشند.

هزینه تحصیل آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان

هزینه تحصیل آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان

یکی از مهم ترین مقوله های آوسبیلدونگ حسابداری درآلمان هزینه آن می باشد. متقاضیان با آگاهی از این مسئله راحت تر می توانند برای شرکت در این دوره تصمیم بگیرند. هزینه تحصیل آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان کاملا رایگان می باشد و حتی طی دوره به متقاضیان حقوق و مزایا نیز پرداخت می شود، اما متقاضیان جهت اقامت در این کشور طی شرکت در دوره باید هزینه زندگی را پرداخت نمایند.
به طور کلی هر شخص برای اقامت در آلمان باید ماهانه مبلغ 700 یورو تا 1000 یورو را در نظر بگیرد. البته باید توجه کنید که این هزینه به عوامل مختلفی از جمله شهر انتخابی، سبک زندگی فرد و … بستگی خواهد داشت.

میزان حقوق و دستمزد در حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ حسابداری

میزان حقوق و دستمزد در حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان در سال های مختلف متفاوت است. متقاضیان می توانند با بررسی میزان حقوق و دستمزد خود در طی دوره، هزینه های موجود را بررسی کرده تا راحت بتوانند برای آن تصمیم گیری نمایند.
در زیر به میزان حقوق و دستمزد در طی دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان در سال های مختلف آموزش اشاره می کنیم:

 • میزان حقوق و درآمد در سال اول 600 تا 800 یورو در ماه
 • میزان حقوق و درآمد در سال دوم 650 تا 900 یورو در ماه
 • میزان حقوق و درآمد در سال سوم 700 تا 1000 یورو در ماه

میزان هزینه های زندگی در دوره آوسبیلدونگ حسابداری

میزان هزینه های زندگی در دوره آوسبیلدونگ حسابداری آلمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای تعیین این مبلغ باید به سبک زندگی شخص، شهر انتخابی در آلمان و … توجه نمود. آگاهی از هزینه های موجود الزامی است زیرا فرد باید هزینه های موجود را با تمکن مالی خود مقایسه نماید تا در طی دوره با مشکلات مالی مواجه نشده و مجبور به ترک دوره نباشد.
به طور کلی هر شخص ماهیانه باید مبلغی در حدود 700 یورو تا 1000 یورو را برای زندگی در آلمان طی دوره آوسبیلدونگ در نظر بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری

مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری

تهیه مدارک تعیین شده برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان یکی از مهم ترین امورات در این زمینه می باشد زیرا در صورت ناقص بودن آن ها پذیرش متقاضی با مشکل مواجه می شود. از جمله مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نامه محل سکونت فرد
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک تحصیلی و فارغ التحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • تسلط و ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح b1
 • فرم درخواست ویزا
 • مدارک هویتی و شناسنامه ای
 • مدارک تمکن مالی
 • عدم سوء سابقه و سوء پیشینه
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم

فرصت های شغلی حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ حسابداری

افرادی که به دنبال فرصت های شغلی حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان هستند، می توانند از طریق موسسات کاریابی برای آموزش های بیشتر یا کار پاره در برخی شرکت های محدود اقدام به کار نمایند. این امر سبب می شود متقاضی با اصول حسابداری آَشنایی کاملی پیدا کند و پس از گذراندن دوره راحت تر بتواند برای خود شغل مورد را بیاید.

فرصت های شغلی پس از گذراندن دوره آوسبیلدونک حسابداری

حسابداری را می توان یکی از بهترین و پر درآمد ترین شغل های موجود در آلمان و جهان عنوان کرد. این حرفه دارای زیر شاخه های مختلفی است که متقاضیان با توجه به علاقه خود می توانند در هر یک از آن ها مشغول به کار شوند.
یکی از مزیت های حسابداری این است که در صورت ادامه تحصیل می توانند در سمت های مختلف مالی مانند مدیریت مالی و … نیز مشغول به کار شوند. در زیر به برخی از فرصت های شغلی پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان اشاره می کنیم:

عنوان فرصت شغلی محل کار
حسابداری امور مالی کلیه موسسات، شرکت ها و کارهای تجاری و غیر انتفاعی
حسابداری صنعتی شرکت ها و موسسات صنعتی و تولیدی
حسابداری دولتی سازمان ها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذی حساب
حسابداری مالیاتی ادارات و سازمان های دارایی
حسابداری بیمه ادارات و سازمان ها بیمه
حسابداری بانک ها در شعبات بانک ها و سرپرستی بانک

 

بهترین شهرهای آلمان برای شغل حسابداری

اگر جزء حسابدارانی هستید که دوره آوسبیلدونگ حسابداری را در آلمان سپری کرده باشید به راحتی می توانید در شهر های مختلف این کشور کار مورد نظر خود را پیدا کنید. هر شهر شرایط مختلفی برای استدام متقاضیان دارد.
به طور کلی تمامی شهرهای آلمان به حسابداری نیاز دارند و برای آن ها شرایط مناسبی را در نظر گرفته اند اما برخی از شهرها برای حسابداران شرایطی بهتری را ایجاد کرده اند. در زیر به بهترین شهرهای آلمان برای شغل حسابداری اشاره می کنیم:

 • کلن
 • مونیخ
 • هامبورگ
 • دوسلدورف
 • لایپزیگ

شرایط اخذ تابعیت پس از گذراندن آوسبیلدونگ حسابداری آلمان

شرایط اخذ تابعیت پس از گذراندن آوسبیلدونگ حسابداری آلمان

اگر متقاضی دریافت اقامت آلمان پس از دوره آوسبیلدونگ حسابداری می باشید باید نسبت به این امر آگاهی به دست آورید. شرایط اخذ تابعیت پس از گذارندن آوسبیلدونگ حسابداری آلمان به گونه ای است که متقاضی باید پس از اتمام دوره باید به دنبال کار برای خود باشد.
در صورتی که بتواند شغل مورد نظر خود را در این زمینه به دست آورد می تواند با تبدیل ویزای خود به ویزای کاری آلمان اقامت موقت کشور آلمان اخذ نماید. متقاضیان پس از گذشت چندین سال همراه با رعایت قوانین و مقررات می توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور آلمان درخواست دهند.

سوالات متداول در مورد آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان

 • آیا با سپری کردن دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟

بله با گذراندن این دوره و یافتن شغل مورد نظر می توان ویزای کاری آلمان را دریافت نمود و در این کشور اقامت داشت.

 • بهترین شهرهای آلمان برای شغل حسابداری کدام شهرها می باشند؟

بهترین شهرهای آلمان برای شغل حسابداری کلن، مونیخ، هامبورگ، دوسلدورف و لایپزیگ می باشند.

 • طول دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان چقدر است؟

طول دوره آسبیلدونگ حسابداری آلمان 3 ساله می باشد که در برخی موارد با 2.5 سال نیز می توان آن را به اتمام رساند.

 • چه فرصت های شغلی پس از سپری کردن دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان وجود دارند؟

فرصت های شغلی مختلفی مانند حسابداری صنعتی، حسابداری مالیاتی، حسابداری امور مالی، حسابداری دولتی، حسابداری بانک ها، حسابداری بیمه و … در کشور آلمان برای حسابداران وجود دارد.

سخن پایانی

دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان یکی از بهترین شرایطی است که برای متقاضیان شغل حسابداری در کشور آلمان فراهم شده است. افراد با گذارندن این دوره رایگان می توانند برای خود در کشور آلمان به جست و جوی کار باشند تا ویزای کاری و سپس اقامت آلمان را به دست آورند و پس از گذشت مدتی حتی تابعیت این کشور را نیز به اخذ نمایند.
با شرکت در دوره آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان به افراد حقوق و مزایا پرداخت می شود و مدت زمان طی کردن آن نیز 3 ساله و در برخی موارد 2.5 ساله می باشد.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

یک پاسخ

 1. سلام
  میخواستم بدونم آیا گذروندن دوره حسابداری در ایران تأثیری در آوسبیلدونگ حسابداری در المان داره یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *