جاب آفر آلمان و همه چیز در مورد آن

جاب آفر آلمان و همه چیز در مورد آن
فهرست مطالب

جاب آفر آلمان چیست؟

ویزای جاب آفر آلمان چیست؟ اگر به دنبال کار در آلمان می گردید، می توانید با پر کردن درخواست کار از طریق سایت های کاریابی معتبر آلمانی، کار مورد نظرتان را بیابید و در صورتی که درخواست کار شما، توسط یک کارفرمای آلمانی پذیرفته شود، از طریق گرفتن جاب آفر آلمان (پیشنهاد کاری که از سوی یک کارفرمای معتبر آلمانی به شما داده می شود.) برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایید.

بهترین سایت های معتبر کاریابی فدرال آلمان

 • آژانس کار فدرال Job (BA) Exchange که در آن کارفرمایان از درخواست های کاری خارج از کشور بسیار استقبال می کنند و به راحتی می توان ویزای جاب آفر آلمان را از طریق این آژانس کسب نمود.
 • هیئت کار (Stellensuche BA): هیئت شغلی Stellensuche BA بزرگترین پورتال آنلاین آلمان برای جستجو گران جاب آفر آلمان در خارج از کشور می باشند. شما می توانید در این سایت به دنبال شغل مورد نیاز خود را بیابید و مشخصات خود را وارد کنید تا شرکت های آلمانی بتوانند آن را ببینند و در صورت تمایل با شما تماس بگیرند. پیشنهادهای کاری به صورت روزانه به روز می شوند، اما ممکن است به زبان آلمانی نشان داده شوند. گرفتن جاب آفر آلمان از این طریق به سادگی میسر می باشد.

 

شرایط جاب آفر آلمان – چگونه جاب آفر آلمان بگیریم؟

شرایط جاب آفر آلمان

برای اخذ جاب آفر آلمان باید مراحل زیر را طی نمایید:

1.تقاضا برای جاب آفر آلمان

اگر یک آگهی شغلی مناسب خود را پیدا کرده اید، برای گرفتن جاب آفر آلمان درخواست خود را برای شرکت مربوط ارسال نمایید. اسناد معمولا در یک فایل pdf در یک ایمیل ارسال می شوند یا مستقیما در وب سایت شغلی شرکت آپلود می شوند.
آگهی استخدام را به دقت مطالعه بفرمایید زیرا ممکن است در پایان جمله ای در مورد اینکه چه نوع درخواستی لازم است و چه مدارکی باید ارائه شود وجود داشته باشد. اینها معمولا شامل یک نامه پوششی، یک CV و ارجاعات اضافی هستند.

2.انگیزه نامه (نامه همراه)

انگیزه نامه اولین تصور از شما را به شرکت ارائه می دهد. شما باید خود را معرفی کنید، توضیح دهید که چرا به این شغل علاقه دارید و نقاط قوت خود را شرح دهید. نمونه کارهای قبلی خود را برایشان ارسال کنید و سعی کنید خود را قانع کننده نشان دهید و خود را به گونه ای معرفی کنید که شما را از دیگران متمایز کند.
چه چیزی شما را متمایز می کند؟ چرا شما فرد مناسبی برای این شغل هستید؟ علاوه بر این بنویسید که چرا می خواهید به طور خاص در این شرکت کار کنید.

3.رزومه :(CV)

در رزومه (CV) شما یک نمای کلی از حرفه ای خود ارائه می دهید. رزومه باید فرمت جدول داشته باشد. در آلمان اغلب از متقاضیان انتظار می رود که یک عکس را در رزومه خود بگنجانند. کامل بودن رزومه کاری شما تأثیر بسزایی در اخذ ویزای جاب آفر آلمان دارد.

4.گواهینامه ها

برای مهاجرت جاب آفر آلمان، ضروری ترین گواهینامه ها را به اسناد درخواست اضافه نمایید. مانند، گواهینامه های آموزش های حرفه ای و اگر مرجع یا توصیه نامه ای از کارفرمایان قبلی خود دارید، حتما پیوست مدارک ارسال نمایید.

5.مصاحبه کاری از طریق جاب آفر

در صورت قبولی درخواست شما، شرکت از شما برای مصاحبه دعوت می کند. مصاحبه فرصت خوبی برای آشنایی شما و شرکت می باشد که می توانید با دریافت ویزای جاب آفر آلمان از طرف شرکت مربوطه، با مدیری از دپارتمانی که می خواهید در آن کار کنید و یک نفر از بخش منابع انسانی دولت فدرال آلمان، ملاقات کنید و در صورت واجد شرایط بودن، درخواست کار شما ثبت گردیده و اجازه مهاجرت جاب آفر آلمان برایتان صادر می شود.

6.آماده سازی برای جاب آفر

برای آماده شدن برای مصاحبه جاب آفر آلمان، باید از قبل اطلاعات شرکت را مطالعه کرده باشید، به طور مثال در کدام کشورها فعالیت دارد؟ و یا هدف آنها استخدام چگونه افرادی است؟ پاسخ هایی در مورد مهارت ها، نقاط قوت و ضعف خود آماده کنید.
به سوالاتی فکر کنید که می توانید از مصاحبه کننده خود برای نشان دادن علاقه خود به این کار بپرسید. موقع شناس باشید و گوشی همراه خود را موقع مصاحبه خاموش کنید. لباس مناسب بپوشید، مثلا کت و شلوار مناسب با شرایط مصاحبه را به تن کنید.

7.مراکز سنجش برای گرفتن جاب آفر آلمان

شرکت ها اغلب مراکز ارزیابی را برای موقعیت های بالاتر دارند. این یک نوع روش خاص است که بیشتر از مصاحبه طول می کشد و مفصل تر می باشد. چندین متقاضی جاب آفر آلمان وظایف خاصی را با هم انجام می دهند: برای مثال، ممکن است از شما خواسته شود در بحث های گروهی، بازی کنید و یا نقشی را ارائه دهید تا واکنش های شما را در موقعیت های مختلف بسنجند.

 

اطلاعات رزومه برای جاب آفر آلمان

اطلاعات رزومه برای جاب آفر آلمان

از شرایط جاب آفر آلمان، نحوه پر کردن رزومه کاری (CV) می باشد که موارد مهم مورد نیاز در جدول زیر ذکر شده است:

اطلاعات شخصی: نام، آدرس، اطلاعات تماس
تجربه کاری: در کدام شرکت ها کار می کردید؟ در آنجا چه سمتی داشتید و چه کارهایی را انجام دادید؟ این اطلاعات باید به صورت antichronological  فهرست  شوند، ابتدا آخرین شغل باید نوشته شود.
تحصیلات: تمام اطلاعات مربوط به مدرسه، آموزش های حرفه ای، تحصیل و آموزش های شما باید فهرست شود. نام مدارس و دانشگاه ها، دوره های تحصیلی و نمرات  نهایی خود را، با مدرکی که اخیرا دریافت کرده اید، فهرست کنید.
مهارت های زبانی: به کدام زبان ها صحبت می کنید و چقدر به آنها صحبت می کنید؟ از استانداردهای چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها (CEFR) به عنوان راهنما استفاده کنید، به عنوان مثال: “English: C1”
مهارت ها و علایق منحصر به فرد: آیا مهارت های کامپیوتری خارق العاده یا علایق خصوصی دارید که برای گرفتن شغل جاب آفر آلمان شما مهم است؟ آیا فعالیت اجتماعی یا سیاسی داشته اید؟

 

شرایط سنی جاب آفر آلمان

شرایط سنی برای جاب آفر آلمان در سنین بزرگسالی به شرح زیر می باشد:

 • حداقل 18 سال سن.
 • صلاحیت کاری.
 • تجربه کاری مرتبط با حرفه ای که برای آن درخواست می دهید.
 • اثبات توانایی مالی.
 • جوانان بین 15 تا 18 سال بسته به اینکه هنوز تحت آموزش اجباری هستند یا نه، اجازه کار تحت شرایط خاصی را دارند، همچنین استثناهایی برای کودکانی که در نمایش های تئاتر و موسیقی، تولیدات فیلم، تلویزیون و رادیو شرکت می کنند، وجود دارد.

تمکن مالی جاب آفر آلمان

تمکن مالی جاب آفر آلمان

برای گرفتن جاب آفر آلمان باید واجد شرایط ویزای جاب آفر باشید. شما یک تبعه کشور ثالث می باشید که برای ورود به خاک آلمان برای کار از طریق جاب آفر آلمان نیاز به ویزا دارید و باید حداقل پنج سال سابقه کار در حرفه ای که می خواهید در آن مشغول به کار شوید را داشته باشید، همچنین تمکن مالی جاب آفر آلمان را نیز باید داشته باشید و بتوانید هزینه های اقامت خود را پرداخت نمایید.

مدرک زبان

برای مهاجرت جاب آفر آلمان شما باید یک مدرک زبان رسمی آلمانی، از یک مرکز زبان شناخته شده، مانند انستیتو گوته یا یک موسسه دارای گواهی telc داشته باشید. بسته به ایالات فدرال آلمان، سطح B1 و یا B2  برای زبان مورد نیاز می باشد.

سابقه کاری

برای درخواست ویزای جاب آفر آلمان نیاز به حداقل پنج سال سابقه کاری می باشد و باید بتوانید سوابق کاری خود را در رابطه با حرفه ای که برای آن درخواست جاب آفر آلمان را داده اید، با ارائه مدارکی به اثبات برسانید، در غیر این صورت درخواست شما مورد قبول واقع نمی شود.

 

مدارک لازم برای جاب آفر آلمان

مدارک لازم برای جاب آفر آلمان

مدارک لازم برای مهاجرت جاب آفر آلمان به شرح زیر است:

 • کپی از صفحات اصلی پاسپورت شما (در اندازه A4).
 • دو قطعه عکس.
 • فرم درخواست برای جاب آفر.
 • ارائه مدرک دال بر اثبات نداشتن سابقه کیفری.
 • مدرک زبان آلمانی.
 • گواهی بیمه سلامت.
 • قرارداد کار با یک شرکت در آلمان و اثبات پیشنهاد شغلی.
 • نامه همراه شخصی که هدف و مدت اقامت دقیق شما را توضیح می دهد.

 

مراحل گرفتن جاب آفر آلمان

اولین مرحله گرفتن جاب آفر آلمان ارسال درخواست برای کارفرمایان آلمانی می باشد که ساده ترین راه این است که درخواست خود را از طریق پلتفرم ها کاریابی (سایت های کاریابی) ارسال نمایید، کارفرمایان بر اساس نیاز کاری خود با توجه به رزومه ارسالی تان شما را ارزیابی می کند و در صورت تمایل به شما درخواست کار می دهند و شما می توانید با اخذ ویزای جاب آفر آلمان که از طرف یک کارفرمای معتبر برایتان درخواست داده شده برای کار به آلمان مهاجرت نمایید.

 

هزینه ویزای جاب آفر آلمان

برای اینکه ویزای آلمان شما بررسی شود، باید قبل از حضور در وقت مصاحبه برای ویزا، هزینه ای را پرداخت کنید. پرداخت هزینه یک شرط لازم برای درخواست ویزا می باشد:

هزینه اخذ ویزای جاب آفر آلمان به شرح زیر می باشد:

ویزای اقامت کوتاه آلمان هزینه ها به یورو
ویزای ترانزیت فرودگاهی 80 یورو
ویزای اقامت کوتاه مدت (بزرگسالان) 80 یورو
کودکان بین 6 تا 12 سال 40 یورو
کودکان زیر 6 سال رایگان

 

تفاوت ویزای جاب آفر آلمان با دیگر ویزاها

تفاوت ویزای جاب آفر آلمان با دیگر ویزاهای آن در این است که، ویزای جاب آفر آلمان فرصتی برای مهاجرین واجد شرایطی است تا در کشور آلمان مستقر شوند و در رشته های خود کار کنند. گرفتن جاب آفر آلمان این امکان را به دارنده آن می دهد که تا دو سال با امکان تمدید ویزا اقدام نماید و در صورت تمایل به اقامت دائم و واجد شرایط بودن برای کارت آبی اتحادیه اروپا و سایر مجوز های اقامت اقدام نماید.

روش جاب آفر آلمان با خانواده

روش جاب آفر آلمان با خانواده

اگر بخواهید با استفاده از جاب آفر با خانواده خود به آلمان مهاجرت نمایید، می توانید تحت عنوان اتحاد خانواده در صورت واجد شرایط بودن اعضا خانواده خود را در آلمان با خود همراه سازید.

 • بتوانید مسکنی با فضا کافی برای خانواده خود فراهم آورید که مورد تأیید دولت آلمان باشد.
 • منابع مالی کافی و مطمئن برای اینکه بتوانید از افرادی که تحت کفالت خود به آلمان می آورید حمایت نمایید.
 • تا حدی که مورد درخواست دولت آلمان است به زبان آلمانی آشنایی داشته باشید.

 

لیست مشاغل جاب آفر آلمان

لیست شغل های جاب آفر آلمان به شرح زیر می باشد:

شغل شرح موارد مشاغل
مشاغل در مهندسی عمران برای گرفتن ویزای جاب آفر از طریق مهندسی عمران، مهندسان از طریق بخش های مختلفی مانند ساخت سازه، بخش های محیط زیست و حمل و نقل و غیر اقدام به گرفتن جاب آفر نمایند.
پزشکان و دستیاران پزشکی دستیار پزشکی
پرستاران حرفه ای جاب آفر پرستاری آلمان بسیار مورد استقبال می باشد و می تواند برای پرستاری بیمارستان و در بخش های مختلف آن باشد و یا برای مراقبت از بیماران در منزل درخواست ویزای جاب آفر داده شود.
نقاش و لک گیر کارهای نقاشی و لک گیری دیوارهای خانه ها، شرکت ها، و کارخانه ها را انجام می دهند.
مهندسی مکانیک ماشین سازی و بهره برداری
باغبان و محوطه سازی یکی از راه های مهاجرت جاب آفر آلمان باغبانی است که محوطه سازی فضای سبز، کار با ماشین های چمن زمین و اصلاح پرچین ها و تمیز کردن فضای سبز را شامل می شود.
اپراتور تجهیزات ساختمانی رانندگان و متصدیان وسایل نقلیه و تجهیزات ساختمانی و حمل و نقل را شامل می شود.
مهندسی معماری یکی از راه های گرفتن جاب آفر از طریق معماری می باشد که در کشور آلمان مورد استقبال واقع می شود از میان آن مشاغل می توان به روفر اشاره کرد.
مهندسی مکانیک صنعتی در صنایع ماشین سازی می توانند درخواست جاب آفر را بدهند.
کارشناس تدارکات انبار مشاغل انبار داری، تدارکات، خدمات پستی و سایر خدمات تحویل و حمل و نقل کالا را شامل می شود.
مشاغل فنی در صنایع خودروسازی، هوانوردی، هوافضا و کشتی سازید تکنسین مکاترونیک و وسایل نقلیه موتوری، فناوری وسایل نقلیه تجاری را در بر می گیرد و راهی مناسب برای مهاجرت جاب آفر می باشد.
رانندگان و متصدیان وسایل نقلیه و تجهیزات ساختمانی و حمل و نقل اپراتور بیل مکانیکی را در بر می گیرد.

 

جاب آفرهای پرطرفدار آلمان

جاب آفرهای پرطرفدار آلمان

جاب آفرهای پرطرفدار آلمان به شرح زیر می باشند:

 • پرستاران و دستیاران پزشکان.
 • مشاوره و تحلیل گر فناوری اطلاعات.
 • اقتصاددان و کارشناس مدیریت کسب و کار.
 • مشاوران و مدیران حسابداری.
 • دستیاران تولید.
 • نمایندگان فروش.
 • مدیران فروش محصولات.
 • معماران و مهندسان عمران و مکانیک.

 

جاب آفر پرستاری آلمان

جاب آفر پرستاری آلمان بیشترین تقاضا را برای مهاجرت جاب آفر آلمان دارد، متخصصان مراقبت های بهداشتی مانند، پزشکان، پرستاران و داروسازان در آلمان تقاضای زیادی دارند. دیجیتالی شدن بخش های مراقبتهای بهداشتی و بازنشتگی بسیاری از پزشکان دلیلی است که بخش های مراقبت های بهداشتی آلمان به متخصصان واجد شرایط برای پر کردن جاهای خالی نیاز دارد.

جاب آفر حسابداری آلمان

برای جاب آفر حسابداری آلمان فرصت های شغلی بی پایان است، با توجه به اینکه ستون فقرات هر شرکت و موسسه ای حسابداران آن به عنوان مسئول وضعیت مالی کسب و کار می باشد، گرفتن جاب آفر آلمان از طریق حسابداری می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت جاب آفر باشد.

جاب آفر آلمان برنامه نویسی

با توجه به ماهیت رقابتی بازار آلمان، جاب آفر آلمان برنامه نویسی، در صدر شغل های استخدامی از این طریق می باشد، چرا که شرکت های زیادی در حال سرمایه گذاری بر روی توسعه نرم افزاری در آلمان می باشند و این شغل به شدت در آلمان مورد تقاضا می باشد.

 

پاسخ به پرسش های متداول

 • چگونه می توانم از آلمان ویزای جاب آفر دریافت کنم؟

دو آژانس بزرگ کاریابی فدرال آلمان: (Job Board Stellensuche BA) و هیئت شغلی (Stellensuche BA) بزرگترین پورتال آنلاین آلمان برای گرفتن جاب آفر آلمان می باشند. شما می توانید به دنبال شغل بگردید و مشخصات تقاضای کار خود را پر نمایید تا شرکت های آلمانی بتوانند آن را ببینند و در صورت تمایل با شما تماس بگیرند.

 • آیا جاب آفر آلمان برای حسابداران خوب است؟

آلمان در سطح جهانی به عنوان تولید کننده کالاهایی با کیفیت بالا و به عنوان رهبر فناوری اروپا شناخته شده است که به عنوان مکانی عالی برای شروع حرفه حسابداری در نظر گرفته شده است و گرفتن ویزای جاب آفر آلمان از طریق حسابداری می تواند برای متقاضیان سودمند باشد.

 • مهاجرت جاب آفر آلمان از طریق برنامه نویسی به چه صورت می باشد؟

ویزای جاب آفر آلمان برای برنامه نویسان بدین گونه می باشد که اگر شما از طریق سایت ها یک پیشنهاد کاری معتبر دریافت کنید و بتوانید مدارکی دال بر حداقل سه سال تجربه در بخش فناوری اطلاعات به عنوان سابقه کاری خود ارائه دهید، در صورت قبولی درخواستتان می توانید برای ویزای جاب آفر آلمان با برنامه نویسی اقدامات لازم را به عمل آورید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط