آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان
فهرست مطالب

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان چیست؟

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان یکی از دوره های آموزشی آوسبیلدونگ آلمان است که افراد آرایشگر را بدون هیچ گونه مدرک آموزشی برای مختصص شدن و مهارت یافتن در رشته مورد نظرشان آماده می سازد. این دوره های آموزشی به صورت جامع در اختیار علاقمندان قرار می گیرد و باعث می شود پس از اتمام به راحتی وارد بازار کار کشور آلمان شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ آرایشگری، تا انتها با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

شرایط مهاجرت آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان دارای شرایط تعیین شده است که فرد باید نسبت به آن ها آگاهی های لازم را به دست آورد تا امورات را با موفقیت طی کند. برای شرکت در دوره آموزشی اوسبیلدونگ ارایشگری المان شرایط سختی وجود ندارد. در زیر به برخی از شرایط مهاجرت آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان اشاره می کنیم:

 • افراد متقاضی محدودیت سنی نخواهند داشت اما معمولا فرد حداقل باید 17 سال سن را برای شرکت در این دوره ها دارا باشد.
 • حداقل سطح تحصیل فرد متقاضی باید بین کلاس نهم یا دهم متوسطه باشد.
 • متقاضیان برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان نیاز به یادگیری زبان آلمانی خواهند داشت تا مفاهیم را به خوبی درک نمایند. ارائه مدرک زبان آلمانی برای شروع دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان ضروری است.
 • تمکن مالی لازم جهت مدت زمان اقامت در آلمان برای یادگیری دوره

شرایط سنی

متقاضیان شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان باید از شرایط سنی این دوره ها آگاه شوند. معمولا محدودیت سنی در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان وجود ندارد اما افراد متقاضی باید حداقل 17 سال سن را دارا باشند تا بتوانند برای آموزش در این دوره ها درخواست خود را ثبت کنند و این شغل را در کشور آلمان آغاز کنند.

همچنین بخوانید: بررسی شرط سنی مهاجرت به آلمان در تمام روش ها

 

مدارک تحصیلی مورد نیاز

متقاضیان می توانند بدون تحصیل در رشته آرایشگری در آلمان برای یادگیری این شغل در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان اقدام کنند. برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان تنها داشتن مدرک نهم و یا دهم متوسطه کفایت می کند.

میزان تسلط به زبان و مدرک زبان

یکی از مهم ترین مدارکی که فرد متقاضی شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان باید ارائه کند مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح b1  و یا b2 می باشد. ارائه و تسلط به این مدرک زبان الزامی است زیرا فرد باید تمامی مفاهیم تدریس شده را به خوبی درک کند و به یادگیری در این زمینه بپردازد تا در هنگام مشغول به کار شدن در کشور آلمان بتواند با مردم ارتباط برقرار کند.

میزان تمکن مالی لازم

اگر جزء متقاضیان شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان هستید باید میزان تمکن مالی لازم را دارا باشید زیرا در طی این دوره و اقامت در کشور آلمان باید از پس هزینه های موجود در این کشور بر آیید. فرد متقاضی برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان باید حداقل مبلغ 860 یورو را در ماه به عنوان تمکن مالی دارا باشد تا اجازه شرکت در دوره به او داده شود.

مدت زمان دوره آوسبیلدونگ آرایشگری

دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان دارای مدت زمان معین شده ای است. معمولا مدت زمان دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان 2 تا 3.5 سال به طول می انجامد  و فرد در این دوره مهارت لازم را به دست خواهد آورد.

مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان چیست؟

مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان چیست؟

اگر قصد شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان را دارید باید از تمامی مزایای آن آگاهی داشته باشید. در زیر به برخی از مهم ترین مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان اشاره می کنیم:

 • فرد متقاضی در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری به صورت هم زمان به صورت عملی و تئوری آموزش خواهد دید که این موضوع سبب می شود آموزش وی دقیق تر باشد.
 • متقاضیان می توانند با گذراندن دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان به صورت کامل مجوز کسب و کار شخصی خود را در این کشور دریافت کند.
 • دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان را می توان به صورت پاره وقت و هفته ای 25 تا 30 ساعت نیز سپری کرد.

درآمد آرایشگری در آلمان

درآمد آرایشگری در آلمان

به طور کلی درآمد آرایشگرها در طی دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان در سال اول 585 یورو، در سال دوم 690 یورو و در سال سوم 790 یورو می باشد. آرایشگرها در صورت سپری کردن این دوره و مشغول به کار شدن در کشور آلمان درآمدی بین 1600 یورو تا 2400 یورو را به دست خواهند آورد.

درآمد آرایشگری پس از پایان دوره آوسبیلدونگ

آرایشگرها پس از پایان دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان  و دریافت مجوز کار خود در این کشور می توانند ماهانه 1600 یورو تا 2400 یورو درآمد کسب کنند. یک آرایشگر ارشد پس از پایان دوره ماهانه خود 1800 تا 3000 یورو دریافت خواهد کرد.

آینده شغل آرایشگری در آلمان

آینده شغل آرایشگری در آلمان

کشور آلمان دارای اقتصاد پویا و با رونقی است به همین سبب افراد زیادی برای شغل های مختلف از جمله آرایشگری در این کشور درخواست می دهند. حقوق و مزایای شغل آرایشگری در این کشور بسیار مناسب است به گونه ای که از سراسر دنیا برای این کار درخواست خواهند داد.
از مزایای شغل آرایشگری در آلمان این است که در مکان های مختلف مانند آرایشگاه ها، هتل ها، تولیدات تئاتر و سینما و حتی در منزل می توان به این کار مشغول شد. به طور کلی آینده شغل آرایشگری در آلمان از شرایط مناسبی برخوردار است.

هزینه های جاری زندگی در مدت زمان آوسبیلدونگ آرایشگری

هزینه های جاری زندگی در مدت زمان آوسبیلدونگ آرایشگری

یکی از مهم ترین مسائل در طی دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان هزینه های این امر می باشد. باید توجه داشته باشید که برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان نیازی به پرداخت هزینه دوره نخواهید داشت بلکه با شرکت در این دوره حقوق نیز دریافت خواهید نمود.
اما برای اقامت و زندگی در کشور آلمان در طی این دوره باید هزینه های زندگی را پرداخت نمود. هزینه مورد نیاز برای اقامت و زندگی در کشور آلمان بسته به شهری که در آن زندگی می کنید متغییر می باشد اما به طور کلی به مبلغی در بین 700 یورو تا 1000 یورو نیاز خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

مدارک مورد نیاز برای آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان نیازمند ارائه مدارک تعیین شده ای است که باید دولت آلمان آن ها را تایید نماید. این مدارک را باید به همراه کپی از تمامی آن ها در هنگام مراجعه به سفارت آلمان در کشور خود ارائه کرد.
ارائه بی نقص مدارک تعیین شده نقش عمده را در پذیرش افراد برای شرکت در دوره ها آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان ایفا می کند. در زیر به لیست مدارک مورد نیاز برای آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان اشاره می کنیم:

 • مدارک شناسایی و هویتی فرد
 • عکس مورد تایید
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح b1 یا b2
 • تکمیل فرم درخواست
 • پاسپورت و ویزای معتبر
 • مدارک سابقه کاری و شغلی
 • ارائه مدرک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی آن
 • بیمه های درمانی و مهاجرتی
 • پرداخت هزینه ویزای آلمان
 • رزومه تحصیل در رشته آرایشگری در آلمان به زبان رسمی

مراحل دریافت آوسبیلدونگ آرایشگری

مراحل دریافت آوسبیلدونگ آرایشگری

شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان دارای مراحلی می باشد که توسط دولت این کشور تعیین شده است. با آگاهی از تمامی مراحل تعیین شده جهت شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری می توان به هدف خود نزدیک شده و برای یادگیری در این تخصص آماده شوید. در زیر به صورت مختصر مراحل دریافت آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان را شرح می دهیم:

 • در ابتدایی ترین مرحله فرد متقاضی باید فرم درخواست خود را تکمیل و به سفارت آلمان ارائه کند.
 • رزومه شغلی و تحصیلی فرد باید به صورت کامل ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.
 • باید از تمامی مدارک شناسایی متقاضی مانند شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و … کپی گرفته شود.
 • انگیزه نامه خود را برای شرکت در این دوره ارائه نمود.
 • پس از ارسال مدارک به سفارت کشور آلمان باید منتظر جواب جهت زمان مصاحبه باشید. انجام مصاحبه به صورت آنلاین توسط نرم افزار اسکایپ انجام خواهد شد.
 • در نهایت با اخذ پذیرش در دوره مورد نظر می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

آیا با آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان می توان اقامت گرفت؟

آوسبیلدونگ آلمان دوره یادگیری آرایشگری را به متقاضیان ارائه می کند که فرد پس از اتمام دوره و شروع کار به صورت تمام وقت در این کشور می تواند برای دریافت اقامت اقدام کند. فرد متقاضی باید به مدت دو سال به صورت تمام وقت در کشور آلمان به کار آرایشگری مشغول شده و مالیات تعیین شده خود را نیز به موقع پرداخت کند تا بتواند پس از آن اقامت دائم آلمان را دریافت کند.

طول دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان چقدر می باشد؟

دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان شامل مدت زمان تعیین شده است که متقاضی با آگاهی از آن می تواند تمامی جوانب آن را از جمله هزینه ها، محل اقامت و … مورد بررسی قرار دهد تا با مشکل مواجه نشود. معمولا طول دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان بین 2 سال تا 3.5 سال زمان می برد.

هزینه و تمکن مالی لازم برای آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان چقدر است؟

همان طور که بیان شد یکی از مهم ترین مسائل در زمینه آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان میزان هزینه های فرد و تمکن مالی مورد نیاز برای آن می باشد. آگاهی از این دو مسئله باعث می شود فرد با سهولت بیشتری برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری اقدام کند. در جدول زیر به میزان هزینه و تمکن مالی لازم برای آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان اشاره می کنیم:

عنوان مبلغ مورد نیاز
تمکن مالی جهت آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان 860 یورو ماهیانه
هزینه لازم جهت آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان 700 یورو تا 1000 یورو

 

سوالات متداول در مورد آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

 • مدت زمان دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان چقدر است؟

مدت زمان سپری کردن دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان بین 2.5 سال تا 3 سال می باشد.

 • هزینه مورد نیاز برای دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان چه میزان است؟

هزینه شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان رایگان می باشد، اما برای پرداخت هزینه اقامت در این کشور طی دوره باید مبلغی در حدود 700 یورو تا 1000 یورو را برای هر ماه در نظر گرفت.

 • میزان تمکن مالی مورد نیاز برای دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان چقدر است؟

برای ورود به کشور آلمان و شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان باید مبلغی در حدود 860 یورو را به عنوان تمکن مالی در نظر گرفت.

 • آیا با استفاده از روش شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

بله متقاضیان می توانند با اتمام آموزش خود در این دوره ها و مشغول به کار شدن در کشور آلمان با رعایت قوانین، اقامت کشور آلمان را به صورت دائم دریافت کنند.

سخن پایانی

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان یکی از بهترین دوره های رایگان آموزش برای آرایشگران می باشد که با شرکت در آن می توانند مجوز کار در این کشور را به دست آورند. افراد برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان باید هزینه این امر را در نظر بگیرند تا در طی دوره با مشکلا مالی مواجه نشوند، همچنین شرکت در این دوره نیازمند دارا بودن تمکن مالی تعیین شده می باشد.
طول دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان بین 2.5 سال تا 3 سال می باشد که افراد شرکت کننده در آن می توانند پس از اتمام دوره، در کشور آلمان مشغول به کار شده و اقامت این کشور را نیز به دست آورند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط