آوسبیلدونگ معماری و دکوراسیون داخلی در آلمان 2024

آوسبیلدونگ معماری و دکوراسیون داخلی در آلمان
فهرست مطالب

آوسبیلدونگ معماری و دکوراسیون داخلی در آلمان

کشور آلمان دوره های مختلف فنی حرفه ای را برای آموزش رشته های مختلف از جمله معماری برگزار می کند. افراد مختلف می توانند با شرکت در اوسبیلدونگ معماری در آلمان آمادگی لازم را برای دریافت شغل مربوطه در این کشور دریافت کنند.
حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان دیپلم می باشد. دروس ارائه شده در این دوره به صورت عملی و تئوری در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که فرد طی آموزش و یادگیری در دوره اوسبیلدونگ معماری در آلمان ماهیانه حقوق معینی را دریافت خواهد کرد.
این بدین معنی است که برای شرکت در این دوره نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. مدت زمان این دوره بین 3 تا 4 سال می باشد. در ادامه بیشتر در این زمینه به گفت و گو خواهیم پرداخت.

بازار کار شغل معماری در آلمان

بازار کار شغل معماری در آلماندر صورتی که متقاضی علاقمند به گذراندن دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان باشد می تواند با ادامه دادن دوره های تخصصی تر به عنوان استاد در این رشته آماده کار شود و دانشجویان خود را داشته باشد. همچنین متقاضی می تواند با راه اندای کسب و کار خود و اشتغال در آلمان پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ، فعالیت کاری خود را آغاز نماید.
بازار کار شغل معماری در آلمان از شرایط مطلوبی برخوردار است زیرا اقتصاد کشور آلمان اقتصادی پویا و استوار می باشد. با این توصیفات در آلمان برای رشته معماری بازار کار به نحوی است که فرد می تواند با تحصیل در این رشته آینده خوبی را برای خود رقم زند.

زمینه های فعالیت متخصص معماری در آلمان

مهندسان معماری می توانند در زمینه های مختلف در کشور آلمان فعالیت خود را شروع کنند. بیشتر زمینه فعالیت آن ها در نقشه کشی و طراحی می باشد که با قدرت ذهنی و استعداد تجسمی خود می توانند این امر را به بهترین نحو انجام دهند.
ساعت کاری یک معمار در کشور آلمان مشخص نیست زیرا ممکن است طی کل روز درگیر اتمام طراحی خود باشد. از جمله زمینه های فعالیت متخصص معماری در آلمان به شرح زیر می باشد:

 • تاسیس موسسات پیمان کاری
 • طراحی تک بناها
 • انجام دکوراسیون داخلی
 • طراحی میادین و محوطه های شهری
 • طراحی پارک ها و مناطق گردشگری
 • رهبری و سرپرستی دفتر مشاوره معماری
 • شرکت در پروژه های طراحی شهر و شهرسازی
 • ایجاد موسسه آموزش طراحی و معماری

حقوق معماران در آلمان

حقوق معماران در آلمانعلاقمندان کار در رشته معماری می توانند پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان با یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور مشغول به کار شوند. متقاضی در ابتدای کار خود به عنوان معمار مبتدی ممکن است حقوقی بین 1470 تا 1700 یورو در ماه دریافت کند که رفته رفته با افزایش تجربه کاری این مبلغ افزایش می یابد.
به طور کلی میانگین حقوق معماران در آلمان مبلغی در حدود 1800  یورو در ماه پیش بینی شده است.

در دوره آوسبیلدونگ معماری چه می آموزید؟

در دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان به متقاضیان ابتدا دروس عمومی مانند انگلیسی و آلمانی آموزش داده می شود و پس از آن آموزش آن ها وارد دروس تخصصی معماری و مهندسی خواهد شد.
این دوره ها دورس عملی و تئوری به صورت کامل جهت یادگیری متقاضیان ارائه می شود و در پایان دوره فرد می تواند با دریافت مدرک فارغ التحصیلی وارد بازار کار در کشور آلمان شود.

پیش نیازهای تحصیل معماری در آلمان

متقاضیان برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان نیاز به پیش نیازهایی خواهند داشت که باید آن ها را قبل از شرکت در دوره به دست آورند. در جدول زیر به برخی از پیش نیازهای تحصیل معماری در آآمان اشاره می کنیم:

عنوان پیش نیاز توضیحات
مدرک زبان ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1
تمکن مالی دارا بودن مبلغی در حدود 10 هزار یورو سالانه برای زندگی در کشور آلمان طی دوره
بیمه ارائه بیمه درمانی معتبر
مدرک تحصیلی ارائه مدرک دیپلم الزامی است
سن حداقل سن مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری 17 سال می باشد

شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان

شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری آلمانشرایط مختلفی برای دانشجویان جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان وجود دارد که از ابتدایی ترین و مهم ترین آن ها می توان به یادگیری زبان آلمانی در سطح تعیین شده اشاره کرد. تسلط بر زبان آلمانی برای یادگیری کامل و شرکت در دوره ها الزامی است.
از دیگر شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه زندگی در آلمان طی دوره تحصیل می باشد. این نکته قابل ذکر است که افراد در حین آموزش در دوره نیز ماهانه حقوق دریافت می کنند تا اندکی از فشارهای مالی آن ها کاسته شود.
تمامی مدارک مورد نیاز باید در اسرع وقت آماده شوند و به دولت آلمان یا سفارت این کشور تحویل داده شود و سپس برای ادامه امورات اقدامات لازم را انجام داد.

شرایط سنی

یکی از عواملی که متقاضیان برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان باید در نظر بگیرند شرایط سنی افراد می باشد. معمولا افرادی که در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان شرکت می کنند بین 18 تا 35 ساله هستند. به طور کلی محدودیت سنی برای متقاضیان وجد ندارد ولی حداقل سن مورد نیاز برای متقاضیان 17 سال است.

سطح زبان مورد نیاز

از دیگر عوامل مهمی که برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری آلمان باید در نظر گرفت مدرک زبان مورد نیاز این دوره ها می باشد. فردی که قصد داشته باشد در آوسبیلدونگ معماری در آلمان شرکت کند باید به زبان آلمانی آشنایی کامل داشته باشد زیرا این دوره ها به زبان آلمانی آموزش داده می شود. به طور کلی حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای این دوره ها مدرک زبان آلمانی در سطح B1 است.

مدت زمان دوره

از دیگر عواملی که متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان باید در نظر بگیرند مدت زمان دوره می باشد زیرا متقاضیان با توجه به آن برای زندگی و هزینه های مورد نیاز برای زندگی در آلمان برنامه ریزی خواهند کرد.
طول دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان بین 3 تا 4 سال می باشد که یکی از طولانی ترین دوره های ارائه شده می باشد. پس از اتمام دوره نیز مدرک لیسانس معماری در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

گرایش های رشته معماری در آلمان

رشته معماری جزء رشته هایی است که دارای گرایش های بسیار زیادی برای تحصیل می باشد و متقاضیان می توانند با شرکت در این دوره ها از گرایش های متنوع و مختلف این حوزه بهره مند شوند. در زیر به لیست گرایش های رشته معماری در آلمان اشاره می کنیم:

 • طراحی معماری
 • برنامه ریزی و طراحی شهری
 • گونه شناسی ساختمان
 • طراحی با کامپیوتر
 • هنرهای تجسمی
 • طراحی سازه ها
 • فیزیک ساختمان
 • تکنولوژی ساخت و ساز
 • مصالح ساختمانی
 • مبانی تاریخ معماری

بهترین دانشگاه های معماری آلمان

دانشگاه های معماری آلمانکشور آلمان دارای دانشگاه های بسیار معتبری است که دانشجویان با فراغ التحصیلی در آن ها می توانند در اکثر کشورهای جهان به کار مشغول شوند. برخی از این دانشگاه ها شرایط مناسب تری را به دانشجویان رشته معماری ارائه می کنند و از آن ها به عنوان بهترین دانشگاه های معماری آلمان یاد می شود.
در زیر به برخی از بهترین دانشگاه های کشور آلمان برای رشته معماری اشاره می کنیم:

 • دانشگاه باهاوس وایمار
 • دانشگاه فنی دورتموند
 • دانشگاه لایبنیتس هانوفر
 • دانشگاه فنی برلین
 • دانشگاه RWTH آخن
 • دانشگاه صنعتی دارمشتات
 • دانشگاه هامبورگ

موقعیت ها و بورسیه های آوسبیلدونگ معماری آلمان

متقاضیانی که در دوره های آوسبیلدونگ معماری آلمان شرکت کرده اند می توانند برای کاهش هزینه های خود از بورسیه های ارائه شده در این رشته استفاده نمایند. این بورسیه ها دارای شرایطی است که نیاز است متقاضیان از آن ها آگاه شوند.
موقعیت ها و بورسیه های آوسبیلدونگ معماری آلمان به دانشجویان واجد شرایط و ممتاز در طی دوره اهدا می شود. در زیر به برخی از بورسیه های موجود برای رشته معماری در آلمان اشاره می کنیم:

 • بورسیه فارغ التحصیلی DAAD STIBET: این بورسیه برای دانشجویانی در نظر گرفته شده که تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند و می خواهند پایان نامه خود را ارائه کنند.
 • بورسیه صندوق DAAD STIBET MATCING: این بورسیه به دانشجویان واجد شرایطی که نیاز به کمک های مالی دارند تعلق خواهد گرفت.
 • بورسیه Deutschlandstipendium: این بورسیه مختص دانشجویان برتر و ممتازی است که توانسته اند تحقیقات علمی خود را ثبت کنند.
 • بورسیه تحصیلی MAWISTA: این بورسیه برای افرادی است که با یک کودک برای تحصیل در آلمان اقدام نموده اند.

آوسبیلدونگ معماری آلمان با مدرک دیپلم

همان طور که بیان کردیم متقاضیان برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری آلمان باید مدرک دیپلم خود را ارائه کنند. به طور کلی برای شروع این دوره ارائه مدرک دیپلم الزامی است. در صورتی که مدرک دیپلم خود را اخذ نکرده اید باید در دوره های آموزشی کشور آلمان شرکت کرده و مدرک دیپلم خود را اخذ نمایید تا مجوز حضور در این دوره ها را به دست آورید.

آوسبیلدونگ معماری آلمان با مدرک لیسانس

افرادی که قصد تحصیل مقطع کارشناسی رشته معماری را در دانشگاه های آلمان دارند، ابتدا باید از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند و سپس برای سایر امورات اقدامات لازم را انجام دهند.
جهت دریافت پذیرش در این مقطع فرد باید دارای مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B2 باشد، همچنین داشتن معدل بالا و مدرک فارغ التحصیلی دوره دیپلم از دیگر شروط دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان با مدرک لیسانس می باشد.

آوسبیلدونگ معماری آلمان با مدرک فوق لیسانس

متقاضیان برای درخواست پذیرش در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های آلمان در رشته معماری باید شرایط لازم را دارا باشند که از جمله آن ها می توان به تسلط کامل به زبان انگلیسی و یا آلمانی اشاره نمود.
معمولا این افراد باید حداکثر تا 35 سالگی برای این مقطع درخواست دهند و معدل آن ها در مقاطع قبلی بالای 15 باشد. از دیگر نیاز های دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان با مدرک فوق لیسانس ارائه مدرک فارغ التحصیلی لیسانس می باشد.

آوسبیلدونگ معماری آلمان در مقطع دکتری

مقطع دکتری آخرین مقطع تحصیلی در رشته معماری می باشد که افراد باید حداکثر تا سن 40 سالگی برای آن اقدام کنند. معدل بالای 15 و یادگیری یکی از دو زبان های انگیسی و آلمانی برای پذیرش در این مقطع الزامی می باشد.
هزینه تحصیل در این مقطع برای افرادی که از بورسیه های تحصیلی استفاده کرده اند بسیار کم می باشد اما کسانی که بدون بورسیه اقدام می کنند باید دارای تمکن مالی تعیین شده باشند. از دیگر الزامات دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان در مقطع دکتری ارائه مدرک فارغ التحصیلی فوق لیسانس می باشد.

هزینه تحصیل آوسبیلدونگ معماری در آلمان

هزینه تحصیل آوسبیلدونگ معماری در آلمانیکی از مهم ترین عوامل برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان هزینه های این دوره می باشد. هزینه تحصیل آوسبیلدونگ معماری در آلمان رایگان می باشد و حتی در طی دوره به افراد حقوق نیز داده می شود که باعث می شود هزینه های زندگی در آلمان برای فرد کاهش یابد.
پس به طور کلی برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری آلمان نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد و تنها پرداخت هزینه های زندگی در این کشور کفایت می کند.

میزان حقوق و دستمزد در حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ معماری

همان طور که بیان شد افرادی که به تحصیل در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان پرداخته اند در طول دوره حقوق دریافت می کنند که مبلغ آن در هر سال تحصیلی متفاوت خواهد بود.
میزان حقوق و دستمزد در حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان در سال اول دوره بین 400 تا 700 یورو است، این مبلغ در سال دوم بین 500 تا 800 یورو افزایش می یابد و در سال سوم نیز مبلغ آن به بین 600 تا 1000 یورو افزایش خواهد یافت.

میزان هزینه های زندگی در دوره آوسبیلدونگ معماری

یکی از مهم ترین عوامل در دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان هزینه های زندگی افراد در این کشور طی دوره می باشد. هزینه زندگی هر فرد در آلمان با توجه به شیوه و سبک زندگی بسیار متفاوت است اما به صورت کلی هر فرد برای زندگی در آلمان در طی ماه به مبلغی در حدود 700 تا 900 یورو نیاز دارد که این مبلغ در طی سال در حدود 10 هزار یورو خواهد بود. به همین دلیل افراد باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند و مدارک آن را نیز ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری

مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ معمارییکی از مهم ترین عوامل در دوره های آوسبیلدونگ معماری جمع آوری بدون نقص و ارائه به موقع مدارک مورد نیاز می باشد. تمامی مدارک تهیه شده را باید به سفارت این کشور ارائه نمایید. از جمله مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ معماری شامل موارد زیر می باشد:

 • مدرک دیپلم
 • مدرک زبان آلمانی در سطح تعیین شده ( حداقل B1 )
 • اخذ پذیرش و تاییدیه از آموزشگاه مورد نظر یا دانشگاه
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی فرد متقاضی
 • ارائه مدارک تمکن مالی برای زندگی در آلمان طی دوره
 • مدارک عدم سوء پیشینه
 • عکس مورد تایید متقاضی
 • بیمه نامه درمانی معتبر

فرصت های شغلی حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ معماری

افرادی که به دنبال فرصت های شغلی حین گذراندن دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان هستند می توانند به دنبال کار برای خود باشند. آن ها می توانند با موسسات کاریابی در این کشور گفت و گو کرده و در شرکت ها و موسسات موجود به صورت پاره وقت به فعالیت بپردازند.
این امر باعث می شود فرد بتواند علاوه بر یادگیری بیشتر در زمینه معماری، درآمد بیشتری نیز داشته باشد و در نتیجه راحت تر بتواند هزینه های زندگی در آلمان را پرداخت نماید.

فرصت های شغلی پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ معماری

به دلیل این که کشور آلمان به سمت پیری جمعیت می رود و نیروی کار جوان در آن بسیار کاهش یافته است، این کشور همواره مشتاق دریافت نیروی کار جوان از سراسر دنیا می باشد. وجود شرکت های متعدد مهندسی نیاز به نیروی کار معمار را افزایش داده است.
افرادی که در نهایت موفق به دریافت مدرک از دوره های  آوسبیلدونگ معماری در آلمان می شوند با شانس بسیار بالایی برای جست و جو و یافتن کار رو به رو هستند. بازار کار رشته معماری در شهرهایی مانند مونیخ، برلین، کلن و… بسیار زیاد است. در زیر به فرصت های شغلی پس از گذراندن دوره آوسبیلدوگ معماری در آلمان اشاره می کنیم:

 • مهندس معماری
 • معماری شهر سازی
 • ناظر اجرای طرح
 • طراح محیط زیست
 • طراح صنعتی
 • طراح بازسازی صحنه
 • نقشه کشی ساختمان
 • معماری داخلی
 • استاد معماری
 • طراح نمای ساختمان
 • طراح فنی ساختمان
 • طراح ساختمان های تجاری
 • تکنولوژی معماری
 • طراحی منظر
 • مدیریت طراحی پروژه
 • طراح درون ساختمان

بهترین شهرهای آلمان برای شغل معماری

از آن جایی که کشور آلمان دارای اقتصادی پویا و پیشرو می باشد، فعالیت در تمام شهرهای آن به عنوان معمار از شرایط مناسبی برخوردار است. در برخی از شهرهای این کشور شرایط مطلوب تری برای رشته معماری فراهم شده است و بازار کار این رشته بهتر است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم. بهترین شهرهای آلمان برای شغل معماری:

 • مونیخ
 • دارمشتات
 • رگنسبورگ
 • استارنبرگ
 • اینگولشتات
 • هایدلبرگ
 • اولم
 • لندشتات
 • اشتوتگارت
 • ولفسبورگ
 • کوبورگ
 • ارلانگن

شرایط اخذ تابعیت پس از گذراندن آوسبیلدونگ معماری آلمان

اگر به دنبال اخذ تابعیت پس از گذارندن آوسبیلدونگ معماری آلمان هستید باید بدانید که این امر دارای شرایطی است که متقاضیان باید از آن آگاه شوند. برای این امر ابتدا پس از گذارندن دوره آوسبیلدونگ باید برای خود به جست و جوی کار باشید.
پس از یافتن کار مرتبط با رشته خود و آغاز فعالیت در آن متقاضیان می توانند ویزای خود را به ویزای کاری آلمان تغییر دهند. پس از تغییر ویزا اقامت موقتی به افراد داده می شود که پس از مدت زمان معین این اقامت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.
با اخذ اقامت دائم کشور آلمان و پس از گذشت چند سال با رعایت قوانین و پرداخت به موقع مالیات می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان اقدام نمود.

سوالات متداول در مورد آوسبیلدونگ معماری در آلمان

 • شرایط مورد نیاز برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان چیست؟

دارا بودن تمکن مالی مناسب، ارائه مدرک زبان آلمان حداقل در سطح B1، دارا بودن حداقل 17 سال سن، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، بیمه نامه درمانی معتبر.

 • هزینه زندگی در آلمان طی دوره آوسبیلدونگ معماری آلمان چقدر است؟

هزینه زندگی در آلمان طی این دوره سالانه مبلغی در حدود 10 هزار یورو می باشد.

 • آیا با شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان می توان تابعیت این کشور را به دست آورد؟

بله می توان با گذراندن این دوره و یافتن کار مورد نظر در آلمان ویزای خود را به ویزای کاری آلمان تبدیل نمود و پس از چند سال با دارا بودن شرایط، تابعیت این کشور را به دست آورد.

 • بهترین شهرهای آلمان برای رشته معماری کدام شهرها هستند؟

بهترین شهرهای این کشور شامل مونیخ، دارمشات، ولفسبورگ، اولم، استارنبرگ، اشتوتگارت، لندشتات و … می باشد.

سخن پایانی

متقاضیان حضور در آلمان و کار معماری در این کشور بدون دارا بودن مدرک دانشگاهی می توانند با شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان موفق به یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور شوند. هزینه شرکت در این دوره های رایگان است و تنها پرداخت هزینه های زندگی در این کشور طی حضور در دوره کفایت می کند.
یکی از مهم ترین مزیت های دوره آوسبیلدونگ معماری در آلمان ارائه حقوق به افراد حاضر در آن می باشد. جهت شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان نیاز است متقاضیان شرایطی از جمله مدارک تمکن مالی، دارا بودن حداقل 17 سال سن، بیمه نامه معتبر درمانی، حداقل مدرک دیپلم و مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 را دار باشند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *