جاب آفر اتریش

جاب آفر اتریش
فهرست مطالب

جاب آفر اتریش چیست؟

شاید برای بسیاری از افراد متقاضی کار در کشور اتریش جالب باشد که بدانند ویزای جاب آفر اتریش چیست. در مقاله زیر قصد داریم در مورد تمامی شرایط و قوانین این نوع ویزا صحبت نماییم.
ویزای جاب آفر اتریش یکی از روش های مهاجرت به اتریش است که فرد با اخذ آن می تواند در کشور اتریش به شغل مورد نظر خود مشغول شود.

در این روش فرد ابتدا با دریافت دعوتنامه از سوی کارفرمایی در این کشور به آن جا مهاجرت می کند و سپس با دارا بودن شرایط در شغل مورد نظر مشغول به فعالیت خواهد شد. اخذ ویزای جاب آفر اتریش نیازمند ارائه مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار، دارا بودن تخصص و … می باشد.
درآمد افراد در این روش به 16900 یورو در ماه نیز خواهد رسید. اگر جزء علاقمندان کار در کشور اتریش با استفاده از این نوع ویزا هستید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید تا از آخرین داده های موجود و تمامی شرایط مورد نیاز آگاهی لازم را به دست آورید.

ویزای جاب آفر اتریش

ویزای جاب آفر اتریش

افراد متقاضی دریافت ویزای کار در اتریش می توانند از طریق جاب آفر پیشنهاد شغلی دریافت نموده و در این کشور مشغول به فعالیت شوند. در روش جاب آفر کارفرمایی که در کشور اتریشی حضور دارد برا به دست آوردن نیروی کار متخصص خود، درخواست خود را در این کشور به مدت سه ماه آگهی می کند.
اگر در این مدت فرد مورد نظر یافت نشد، وی باید به مدت سه ماه دیگر و این بار در کل اتحادیه اروپا این کار را تکرار نماید. در صورتی که کارفرما موفق به یافتن نیروی مورد نظر خود از این طریق نشود، می تواند درخواست خود را برای جذب نیروی خارجی ارسال کند.
برای انجام این امر یک سال زمان خواهد داشت. فرد متقاضی کار در اتریش می تواند با ارائه رزومه قوی شامل سابقه کار و تحصیل، همراه با دارا بودن مهارت کافی در تخصص خود پیشنهاد شغلی را دریافت نموده و برای این انجام آن ویزای جاب آفر اتریش را دریافت نماید.

شرایط دریافت جاب آفر اتریش

شرایط دریافت جاب آفر اتریش

دریافت ویزای جاب آفر اتریش دارای شرایط و امتیازاتی است که متقاضیان باید آن ها را دارا باشند تا موفق شوند این ویزا را دریافت نمایند. در این روش فرد با توجه به امتیازات تعیین شده باید حداقل 90 امتیاز را به دست آورد تا مجوز دریافت ویزای جاب آفر را دریافت کند.
این امتیازات بر طبق قوانین تعیین شده توسط کشور اتریش به فرد تعلق خواهد گرفت مانند دارا بودن مدرک زبان، دارا بودن تخصص، ارائه سوابق کاری و … . هر چه امتیازات متقاضی در این زمینه بالاتر باشد شانس دریافت ویزا نیز برای وی بیشتر خواهد شد.
در صورتی که امتیازات کسب شده توسط فرد کم تر از 55 باشد، درخواست وی رد می شود. در ادامه شرایط و امتیازاتی که برای دریافت ویزای جاب آفر اتریش مورد نیاز است را به صورت کامل توضیح خواهیم داد:

وضعیت تحصیلی

یکی از امتیازات تعیین شده برای دریافت ویزای جاب آفر اتریش وضعیت تحصیلی متقاضیان می باشد. حداکثر امتیازی که متقاضی می تواند از بخش وضعیت تحصیلی دریافت نماید 30 امتیاز است. تنها در صورتی فرد موفق به دریافت 30 امتیاز کامل خواهد شد که در یکی از دانشگاه های اتریش تحصیلات خود را تکمیل کرده باشد.
در صورتی که متقاضی مدرک فارغ التحصیلی خود را در خارج از کشور اتریش دریافت نماید و رشته تحصیلی وی با شغل درخواستی یکسان باشد به وی 20 امتیاز داده می شود. فرد تنها در صورتی می تواند 5 امتیاز دیگر را به دست آورد که شرایط ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور اتریش را دارا باشد.

سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی

سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی برای جاب آفر اتریش

یکی دیگر از شرایط اخذ امتیاز در ویزای جاب آفر اتریش سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی می باشد. حداکثر امتیاز ارائه شده در این بخش 20 امتیاز است. فرد متقاضی به ازای هر سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود می تواند 2 امتیاز دریافت کند.
در صورتی که این سابقه در کشور اتریش انجام شود امتیازش دو برابر خواهد شد یعنی به ازای هر سال کاری 4 امتیاز دریافت خواهد کرد.

تسلط بر زبان آلمانی

از دیگر موارد اخذ امتیار در ویزای جاب آفر کشور اتریش تسلط بر زبان آلمانی می باشد. از آن جایی که زبان اصلی و رسمی مردم کشور اتریش زبان آلمانی است، افراد متقاضی با یادگیری این زبان و ارائه مدرک آن می توانند امتیاز لازم را کسب نمایند.
حداکثر امتیاز دریافت شده در این بخش 15 است که افراد می توانند با توجه به سطح مدرک زبان آن را دریافت کنند.

سطح زبان امتیازات
سطح A1 زبان آلمانی 5
سطح A2 زبان آلمانی 10
سطح B1 زبان آلمانی 15

 

تسلط بر زبان انگلیسی

همان طور که بیان کردیم زبان اصلی مردم کشور اتریش زبان آلمانی است اما افرادی که به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشند می توانند در این زمینه امتیاز خود را افزایش دهند و ویزای جاب آفر اتریش را راحت تر دریافت کنند.
البته باید بدانید که متقاضی برای اثبات تسلط به زبان باید مدرک آن را به سفارت ارائه دهد. در این زبان ابتدایی ترین سطح یعنی A1 ارزشی ندارد و در سطوح بالاتر به فرد امتیاز داده خواهد شد.

سطح زبان امتیازات
سطح A2 زبان انگلیسی 5
سطح B1 زبان انگلیسی 10

 

محدودیت سنی

محدودیت سنی برای دریافت ویزای جاب آفر اتریش تعریف نشده است. اما باید بدانید که اتریش یکی از کشورهایی است که خواستار دریافت نیروهای تازه نفس و جوان می باشد از این رو با افزایش سن، شانس شما برای دریافت ویزای جاب آفر کاهش خواهد یافت.
افرادی که کم تر از 30 سال سن داشته باشند می تواند از این مورد 15 امتیاز دریافت کنند و افراد دارای شرایط سنی 30 تا 40 سال نیز در این زمینه 10 امتیاز به دست خواهند آورد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای جاب آفر اتریش

یکی از مهم ترین مقوله ها در اخذ ویزای جاب آفر اتریش تهیه و جمع آوری مدارک تعیین شده می باشد. مهم ترین مدرکی که برای این امر نیاز خواهید داشت، دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایی در این کشور است.
متقاضیان موظف هستند این مدرک را همراه با سایر مدارک جهت بررسی به سفارت کشور اتریش تحویل دهند. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای ویزای جاب آفر اتریش به شرح زیر می باشد:

 • گذرنامه دارای اعتبار
 • تکمیل فرم درخواست کار در اتریش
 • ارائه مدارک مرتبط با سابقه کار
 • ارائه مدارک تحصیلی و شغلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت روحی و جسمی از پزشکان معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • ارائه مدارک محل اسکان در اتریش مانند اجاره نامه
 • مدارک معتبر زبان انگلیسی یا آلمانی
 • مدارک شناسایی و هویتی به همراه عکس متقاضی

توجه داشته باشید که تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان رسمی آلمانی ترجمه شده و سپس به سفارت این کشور تحویل داده شوند. در صورت عدم وجود مشکل در این فرایند تا حداکثر 2 ماه تاییدیه درخواست شما ارسال خواهد شد.
پس از دریافت تاییدیه فرد می تواند کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش را دریافت کند. این کارت برای 2 سال به فرد اجازه کار و اقامت در کشور اتریش را خواهد داد. در صورت تاییدیه کارفرما متقاضی می تواند تا 2 سال دیگر اعتبار آن را تمدید نماید و پس از 4 سال کار در اتریش برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

درآمد در اتریش

درآمد در اتریش

یکی دیگر از مقوله های مهم در اخذ ویزای جاب آفر اتریش میزان درآمد افراد می باشد. میزان درآمد شغل های مختلف در کشور اتریش به قدری است که افراد می توانند زندگی مرفه ای را برای خود فراهم آورند زیرا میزان درآمد با مخارج زندگی در این کشور هم خوانی دارد و با وجود گران بودن این کشور، میزان درآمد بالا هزینه ها را پوشش می دهد.
سطح درآمد هر فرد به موارد مختلفی مانند شغل، سختی کار، رشته تحصیلی، محل انجام کار و … وابسته است. به صورت کلی کم ترین میزان درآمد در اتریش مبلغی درحدود 520 یورو در ماه بوده و بیشترین آن مبلغی در حدود 16900 یورو در ماه می باشد.
معمولا پست های مدیریتی در کشور اتریش بیشترین درآمد را دارا بوده و پس از آن بیشترین درآمد مربوط به رشته های مهندسی می باشد.

شرایط تعطیلات و ساعات کار در اتریش

شرایط تعطیلات و ساعات کار در اتریش در بین شغل های مختلف متفاوت است. به صورت کلی اکثر کارمندان این کشور موظف به 8 ساعت کار در روز و یا 40 ساعت کار در هفته می باشند. برخی دیگر از افراد نیز در طول هفته ساعات کم تری را به کار مشغول می شوند و موظف هستند تا 37 ساعت کاری برنامه خود را تکمیل کنند.
شرایط تعطیلات در اتریش بدین گونه است که علاوه بر روزهای تعطیل رسمی، افراد می توانند 5 هفته را در طول سال مرخصی دریافت کنند. این مدت زمان پس از 25 سال خدمت به 6 هفته مرخصی در طی سال نیز افزایش می یابد.

موقعیت های شغلی پرتقاضا در اتریش

موقعیت های شغلی پرتقاضا در اتریش

به عنوان شخص متقاضی دریافت ویزای جاب آفر اتریش و کار در این کشور باید از تمامی مشاغلی که می توان به وسیله آن به هدف خود رسید آگاهی داشته باشید. آگاهی از موقعیت های شغلی پرتقاضا در اتریش سبب می شود با انتخاب آن ها و داشتن سابقه کاری خوب موفق به دریافت ویزای جاب آفر اتریش شد.
در زیر به لیست موقعیت های شغلی پرتقاضا در اتریش اشاره می کنیم:

 • گردشگری
 • هتلداری
 • کشاورزی
 • مشاغل فنی
 • پزشکی
 • پیراپزشکی
 • دندانپزشکی
 • مشاغل مهندسی
 • پرستاری
 • مخابرات
 • ساخت و ساز
 • فناوری ارتباطات
 • تجارت و بیزینس
 • حسابداری و امور مالی

 

همچنین بخوانید:

 

سایت های کاریابی اتریش

سایت های کاریابی مختلفی در کشور اتریش وجود دارند که شرایطی را فراهم می آورند تا افراد متقاضی کار در این کشور بتوانند به راحتی و بدون حضور در اتریش با مراجعه آن ها از موقعیت های شغلی مورد نیاز در این کشور آگاهی پیدا کنند.
البته اولویت این سایت ها در ابتدا شهروندان اتریشی می باشد و در صورت پیدا نشدن نیروی کار، افراد خارجی می توانند به وسیله آن برای خود کار پیدا کنند. از جمله سایت کاریابی در اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اطلاع از موقعیت های شغلی در اتریش

جهت اطلاع از موقعیت های شغلی اتریش می توانید به سایت های کاریابی در این کشور مراجعه نموده و مشاهده نمایید که کدام یک از رشته های تحصیلی می توانند بهترین انتخاب از طریق دریافت ویزای جاب آفر باشند. از دیگر روش های اطلاع از موقعیت های شغلی در کشور اتریش شبکه های اجتماعی و رسانه ها می باشند.

فرایند درخواست جاب آفر اتریش

فرایند درخواست جاب آفر اتریش

درخواست ویزای جاب آفر اتریش دارای مراحل تعیین شده ای است که متقاضیان باید از آن ها آگاهی داشته باشند. آگاهی از این مراحل سبب می شود فرد راحت تر بتواند برای اخذ ویزا جاب آفر اقدام کند. در زیر به مراحل و فرایند درخواست جاب آفر اتریش اشاره می کنیم:

 • در ابتدا با مراجعه به سایت های کاریابی برای خود کاری را پیدا کنید.
 • پس از کاریابی باید مدارک را تهیه نموده و برای خود وقت سفارت اتریش را رزرو نمایید.
 • در تاریخ معین شده به سفارت اتریش مراجعه کرده و مدارک را ارائه نمایید.
 • در این مرحله از فرد مصاحبه ای به صورت حضوری صورت می گیرد و مراحل انگشت نگاری وی انجام می شود.
 • پرونده شما در طی 1 ماه تا 2 ماه مورد بررسی قرار می گیرد.
 • در صورت تایید نهایی می توانید با اخذ ویزای جاب آفر اتریش به این کشور سفر کرده و در کار مورد نظر مشغول به فعالیت شوید.

اهمیت تهیه رزومه در جاب آفر اتریش و نحوه تنظیم آن

یکی دیگر از مدارک مهم در اخذ ویزای جاب آفر کشور اتریش تهیه و تکمیل فرم رزومه کاری می باشد. اهمیت تهیه رزومه در جاب آفر اتریش و نحوه تنظیم آن بسیار مهم و باارزش است زیرا کارفرمایان با توجه به فرم تکمیل شده توسط شما اقدام به استخدام می کنند.
متقاضیان باید این فرم را به صورت دقیق و بدون هیچ گونه دروغی تکمیل نمایند زیرا در صورتی که نتوانید رزومه خود را به درستی تکمیل نمایید درخواست شما رد شده و افسر کنسولگری با درخواست شما مخالفت می کند.

ویزای همراه اتریش

ویزای همراه اتریش در جاب آفر اتریش

افرادی که برای اخذ ویزای جاب آفر اتریش درخواست می دهند ممکن است دارا همسر و فرزند باشند و این سوال برای آن ها به وجود آید که آیا می توان همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه کرد؟
بله متقاضیان می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود در ویزای جاب آفر درخواست ویزا دهند و فرایند اخذ ویزا برای همراهان نیز همراه با فرایند شخص متقاضی طی شود.
همراهان در ویزای جاب آفر اتریش اجازه کار و تحصیل را خواهند داشت. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا شامل سند ازدواج، مدارک هویتی هر فرد، اثبات تمکن مالی لازم برای حمایت از اعضای خانواده و … می باشد.

مزایای کار در اتریش

مزایای کار در اتریش

قطعا اخذ ویزای جاب آفر اتریش و کار در این کشور مزایای زیادی دارد که شامل:

 • تعادل بین درآمد و هزینه های زندگی
 • برخورداری از خدمات پزشکی سطح بالا
 • درصد پایین اعتصابات و روابط خوب بین کارمند و کارفرما
 • مناظر طبیعی عالی

می شود که در ادامه به طور کامل تر به آنها می پردازیم. از جمله مهم ترین مزایای کار در اتریش، تعادل در کار و زندگی مردم اشاره کرد. درآمد مردم در اتریش به گونه ای است که به راحتی می توانند یک زندگی مرفه را برای خود تشکیل دهند و مخارج خود را پرداخت نمایند.
حقوق کارمندان و افراد مختلف در اتریش به نوع شغل آن ها وابسته است اما به طور کلی در هر زمینه ای درآمد مناسبی برای افراد در نظر گرفته شده است.

از جهت دیگر افرادی که در اتریش زندگی می کنند از خدمات پزشکی در سطح بالا برخودار می شوند. یکی دیگر از مزایای کار در این کشور درصد پایین اعتصابات و روابط عالی بین کارمندان و کارفرما می باشد.
مناظر عالی و کیفیت بالای زندگی در کشور اتریش سبب شده است تا افراد زیادی این کشور را برای محل کار و زندگی خود انتخاب نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “شرایط زندگی در اتریش” می توانید به این مطلب مراجعه کنید: زندگی در اتریش چگونه است؟

 

معایب کار در اتریش

معایب کار در اتریش

در بالا به طور کامل با شرایط و مزایای کار در اتریش آشنا شدید. حال باید بدانید در کنار تمام مزایایی که کشور اتریش برای کار دارد معایبی نیز برای این کشور وجود خواهد داشت. در زیر به برخی از مهم ترین معایب کار در اتریش اشاره می کنیم:

 • اتریش کشوری گران است که دارای هزینه و محل اقامت هایی با قیمت می باشد.
 • میزان مالیات بالا به نحوی که حدودا 2 برابر آمریکا از شهروندان خود مالیات دریافت می کند.
 • زبان رسمی این کشور آلمانی است که یادگیری آن اندکی مشکل ساز خواهد شد.
 • آب و هوای کشور اتریش در فصل زمستان سرد، ابری و طولانی خواهد بود.
 • وجود برخی رسومات قدیمی که به دلیل عدم آشنایی افراد خارجی با آن ها ممکن است برایشان آزار دهنده باشد مانند تعطیلی مغازه ها، رستوران ها و … در روزهای یکشنبه.

سوالات متداول در مورد ویزای جاب آفر اتریش

 • آیا ایرانیان می توانند برای اخذ ویزای جاب آفر اتریش اقدام کنند؟

بله ایرانیان می توانند همانند سایر ملیت ها برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند.

 • زبان رسمی مردم کشور اتریش چیست؟

مردم در کشور اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند اما برخی از آن ها به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

 • درآمد افراد در اتریش با اخذ ویزا جاب آفر چقدر خواهد بود؟

میزان درآمد افرادی که ویزای جاب آفر کشور اتریش را دریافت کرده اند از 520 یورو در ماه آغاز و ممکن است تا 16.900 یورو در ماه نیز ادامه داشته باشد.

 • آیا متقاضیان می توانند با اخذ ویزای جاب آفر اتریش همراهان خود را با خود همراه نمایند؟

بله متقاضیان می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست ویزای همراه داشته باشند.

سخن پایانی

در مقاله فوق به صورت کامل با شرایط و قوانین موجود برای ویزای جاب آفر اتریش آشنا شدید. حال در این زمینه اطلاعات مفیدی از جمله حقوق و درآمد افراد، مدارک مورد نیاز، مدرک زبان مورد نیاز و … را به دست آورده اید.
متقاضیان با اخذ ویزای جاب آفر اتریش می توانند همراهان خود را با خود همراه کرده و برای آن ها نیز درخواست اقامت دهند، همراهان نیز اجاره کار و تحصیل را در این کشور دارا هستند. از دیگر مزایای اخذ ویزای جاب آفر اتریش امکان اخذ اقامت دائم این کشور می باشد.
در صورتی که فرد مبتدی در این زمینه می باشید پیشنهاد می کنیم از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک و مشاوره نماید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
شرایط اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش از راه های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، پناهندگی امکان پذیر است. متقاضیان برای

ویزای شینگن یا ویزای اروپا

ویزای شینگین (ویزای اروپا)

شرایط اخذ ویزای اروپا (ویزای شینگن) افرادی که قصد دارند وارد یکی از کشورهای اروپایی شوند می بایست برای ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

در حال حاضر پرتغال یکی از پویاترین اکوسیستم های سرمایه گذاری در اروپا را دارد. سرمایه گذاری های انجام شده در دهه گذشته در منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *